Weinig blaren in de Avondvierdaagse Delta Sport jeugdteams winnen toernooi Breda Tennisteam Duiveland alsnog gedegradeerd Kampioensschild voor damesteam golfclub Cvartchenko wil meer jongens op het turnen Vanavond massaal onthaal op Havenplein Stoutjesdijk Irene Pos tiende op het EK DUIVENRUBRIEK Piet de Haze klaar voor de NK-turnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Alexander Cvartchenko begeleidt inmiddels vier jongens in de tumgroep van gymnastiekvereniging Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport kan tijdens de Nederlandse turnkampioenschappen in Deventer, zaterdag en zondag, weer een lid op het ereschavot verwachten. Piet de Haze (19) uit Goes, maar sinds twee maanden lid van Delta Sport verwacht zeker een derde plaats op de meerkamp achter de gebroe ders Selk. Samen met Delta Sport trainer Alexander Cvartchenko heeft hij afgelopen week de puntjes nog eens op de i gezet. „Piet heeft twee weken gele den een uitstekende prestatie geleverd op de Europese turn kampioenschappen in Praag. Hij kwam op de ringen tot een puntenresultaat van 8.725. Dat is geweldig want hij liet Christian Selk daarmee achter zich", gaf Cvartchenko zijn pu pil een compliment. De Haze knikt: „Het was een prima prestatie. In Nederland kan je uitgaan van 9.10 punten. Als je tussen de besten van Europa dit resultaat neerzet moet je te vreden zijn. Bovendien heb ik daar ook een brok ervaring op gedaan." Accommodatie Piet de Haze is geen onbekende in de Nederlandse turnkrin gen. Drie jaar geleden nam hij al deel aan de Europese Jeugd Turnkampioenschappen. Trainde jaren op Papendal en was vorig jaar lid en actief van turnvereniging MTV in Middel burg. Doordat zijn trainer Cvartchenko weg moest bij MTV en twee maanden geleden een full-time baan kreeg bij Delta Sport in Zierikzee, moest De Haze ook een keuze maken. „Cvartchenko is mijn trainer. Van trainer veranderen is on mogelijk. Daarom ben ik met Alexander mee gekomen naar Zierikzee. De accommodaties van Delta Sport en MTV zijn een dag en nacht verschil. Daarom train ik niet alleen hier in Zierikzee, maar ook nog in Middelburg en vrijdagavond bij Volharding in Goes", ver telt de vijfdejaars VWO- scholier uit Goes. Gymnastiekvereniging Delta Sport heeft nog nooit in haar bestaan een jongen op het hoogste Nederlandse turnplat- form gehad. De vereniging was in het verleden, wel rijkelijk bedeeld met vrouwelijk turn- talent. Piet de Haze krijgt za terdag 18 en zondag 19 juni de kans om geschiedenis te schrij ven voor de Zierikzeese turn vereniging. „Je moet er van uitgaan dat de broers Christi an en Alexander Selk de twee Ik zelf ben veel te vroeg ge stopt met we'dstrijdturnen. Ja, dat zat hoofdzakelijk in mijn academische opleiding in Let land. Ik heb nu bij Delta Sport vier jongens waarvan er twee tien jaar zijn. In principe is dat al te oud om met turnen te be ginnen. De leeftijd van vijf a zes jaar is ideaal om te star ten", vertelt Cvartchenko. „Ik was ook tien jaar toep ik met turnen begon", vertelt Piet de Haze. Je weet hoe dat gaat. Als klein jongetje wil je eerst gaan voetballen. Later' krijg je pas interesse voor arldere sporten." De 1 meter en 70 centimeter lange Piet de Haze traint vrij dagavond nog in Sportpunt Zeeland in Goes bij Volhar ding. Zaterdag en zondag neemt hij deel aan de Neder landse kampioenschappen in Deventer. Voor het eerst in de geschiedenis van gymnastiek vereniging Delta Sport kan er bij de heren een NK-medaille gewonnen worden. De 10-jarige Maartje Bongers uit Zierikzee neemt niet deel aan de NK. Zij is een week ziek geweest en Cvartchenko vindt het niet ver antwoord om af te reizen naar Deventer. ZIERIKZEE - Niet 1521, maar 1525 wandelaars zijn afgelopen maandag gestart in de negenenveertigste Zierikzeese Avondvierdaagse. „We hadden er vier mis geteld", lachte bestuurslid Anja Scheermeijer. Gisteren, woensdag, was de langste wandelavond. De mensen van het Rode Kruis hadden hun handen vol. „Nee, we hoeven niet veel bla ren te prikken, Dat valt alle maal wel mee. Het zijn hoofd zakelijk schaafwonden. Veel duwpartijtjes waardoor kinde ren op het wegdek vallen. Van avond hebben we ook een meis jes bij Dreischor moeten op pikken. Zij had een kapotte teen en kon onmogelijk doorlo pen", vertelt een medewerkster .van het Rode Kruis Zierikzee. Met acht mensen waken ze over de lange stoet wandelaars. Incident De derde dag eiste zijn tol on der enkelingen. Maar het orga nisatiecomité wil niet flauw doen en geeft vandaag, donder dag, de uitvallers een herkan sing. Afgelopen dinsdagavond was er een klein incident bij de stoplichten. Tijdens het over steken van de provinciale weg, kon een automobilist niet het geduld opbrengen om te wach ten. Ondanks het rode licht, omzeilde hij de voorste auto en reed op de stoet wandelaars in. Een aantal wandelaars moest voor hun leven springen. „Je begrijpt er niets van. We over wegen om alsnog een aan klacht in te dienen bij de poli tie", vertelt secretaris Hom- mersen. Zowel maandag, dinsdag als woensdag was het bij de start van de Zierikzeese Avondvier daagse een gezellige drukte. Vaders en moeders, opa's en oma's zwaaiden de vele kinde ren uit voor een behouden tocht. Nadat tussen 20.00 uur en 20.30 uur alle wandelaars weer Zierikzee binnen wandel den en de controlekaart afga ven in dansschool Kramer in 't Vrije bleven ze nog even han gen voor een gezellig praatje. Vanavond zullen alle wande laars zich om 20.30 uur verza melen op de Lange Blokweg. Vanaf daar loopt de stoet, on dersteund door de muziek korpsen Kunst en Eer, Nut en Uitspanning, Oosterlands Fan fare, Drumband Apollo uit Brouwershaven, Drumband Rust Roest, Drumband De Wit te van Haemstede, Mini Stars Kunst en Eer en de Apollonia's uit Brouwershaven. De stoet gaat via de Rotonde, Korte No- belstraat. Watermolen, Verre- nieuwstraat, Melkmarkt, Mol, Havenplein, Havenpark NZ en wordt door burgemeester As- selbergs toegesproken op het Havenplein. Burgemeester Asselbergs loopt iedere avond de acht kilometer. Iedere avond verlaat hij als één van de laatste wandelaars Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het comi té van de Zierikzeese Avondvierdaagse ver zoekt het publiek om op de laatste dag, donder dag 16 juni, geen auto's te parkeren op de Lange Blokweg en de Emil Sandströmweg in Zie rikzee. Vooral bij de laatstgenoemde weg moet de ZWN-bus en eventueel de ziekenwa gen vrije doorgang krij gen. Door de afscher ming van paaltjes tus sen het voetpad en rij weg in combinatie met geparkeerde auto's kan dit problemen opleve- LEIDEN - Atlete Catrineke Stoutjesdijk heeft tijdens een atletiek avondwedstrijd in Leiden een eerste plaats op het hoogspringen behaald. Stoutjesdijk uit Zierikzee rea liseerde op de honderd meter sprint een tijd van 13.3 secon den. Delta Sport atjeet Serge Schot kwam bij het hoogspringen over een hoogte van 1,75 meter. Danny Duinhouwer uit Zonne- maire snelde op de honderd meter sprint naar een tijd van 12.4 seconden. Op het kogelsto ten noteerde hij een persoon lijk record (10,25 meter) en bij het discuswerpen kwam hij tot een afstand van 28 meter. ATHENE - Delta Sport atlete Irene Pos heeft tijdens de Eu ropese veteranenkampioen- schappen een tiende plaats be haald op de 800 meter. De jongste jeugdleden, de wel pen, versloegen in hun eerste wedstrijd Saturnus uit Ridder kerk met 7-1, ook in de tweede wedstrijd werd gewonnen van Tornado 1 uit Breda, met 8-1. Na zo'n goede start en het ge lukkig uitblijven van de regen, gingen de welpen van ZHV/Delta Sport flitsend ver der en versloegen ook Tbrnado 2 uit Breda en Fortuna uit Ber gen op Zoom met respectieve lijk 6-1 en 5-1. De welpen uit Zierikzee behaalden dan ook de eerste plaats in hun poule. Doelpunten werden gescoord door: Jordy Niemans (15), San- der Eekhof (6), Martin Droog (3), Auke Witteman (1) en Wesley Verloo (1). Adspiranten De jongens adspiranten B speelden con goed toernooi en wonnen evenals de welpen alle wedstrijden in hun poule. Zij speelden twee keer tegen Tbr nado uit Breda met als eind standen 15-0 en 11-3 en twee keer tegen Fortuna uit Bergen BRUINISSE - Het dames seniorenteam van golfclub Grevelingenhout is nationaal kampioen geworden. Op de golfbaan in Best werd de landelijke finale ge speeld in de categorie B (handicap 0-24). Dit bete kent het eerste kampioensschild van de NGF in het nog jonge bestaan van golfclub Grevelingenhout in Bruinisse. Het damesteam Grevelinge- hout (leeftijd ouder dan 50 jaar) werd eerst kampioen van haar poule in een dubbele com petitie met de dames van de Wouwse Plantage, Rozensteyn te Wassenaar en Amsterdam Old Course. Dit zijn daagse wedstrijden, met 's morgens 9 holes vierbalstrokeplay en 's middags 18 holes matchplay, waaraan van elke club steeds zes dames deelnemen. Nationaal Van het team Grevelingenhout zorgden de dames Ella Middel- hoek, Klaartje Stolk, Janny Zuiderveld, Dicky van der Meer, Didi de Jager, Henny Oostwouder, Henny Jonker en invalster Carola Waayers voor de nationale titel. In de landelijke finale streden de veertien poulewinnaars om de nationale kampioensbeker. Van elke club speelden vier da mes een 18-holes vierbal- wedstrijd, waarbij de vier in dividuele Stablefordscores werden opgeteld. Het viertal Bruinisse Dames Ella Middel- hoek, Dicky van der Meer, Klaartje Stolk en Henny Oost wouder bevochte onder barre weersomstandigheden een eclatante overwinning. De zil veren wisselbeker werd na mens de NGF met een welver diende proficiat uitgereikt door het bestuurslid mevrouw Herzberger. Herenteam In de nationale clubcompetitie is het tweede herenteam van golfclub Grevelingen net geen kampioen geworden. Jaap Noordakker, Rob Engelsman, Steve Cooney, Leen Stolk, Lio- nal Harris, Hans Ranke en Rien van Lubeek werden wel kampioen in hun klasse. De promotiewedstrijd werd nipt verloren in het laatste spel op de laatste hole met één punt verschil. ZIERIKZEE - Vanuit de vereniging De Gevleugelde Vrienden werden dinsdagavond 7 juni 164 duiven in- gekorfd voor de jaarlijkse vlucht vanuit St. Vincent, gelegen net ten noorden van de Pyreneeën. Pos uitMiddelburg, maar lid van atletiekvereniging Delta Sport, kwam in de finale tot een prima tijd van 2.25.73 mi nuten. BREDA - Drie jeugdteams van ZHV/Delta Sport de den mee aan het toernooi van Tornado '70 in Breda. Het toernooi werd op een buitenveld gespeeld. op Zoom. Ook deze wedstrij den werden overduidelijk ge wonnen met 8-0 en 16-1. Doel punten werden gescoord door: Ferdi Reedijk (17), Wilbert Eekhof (15), Ivo Witteman (8), Jimmy Niemans (3), Oscar Dijkstra (2), Guust Sluijs (2), Jacco de Looff (2) en Wally Yu en (1). De jongens adspiranten A had den het veel moeilijker in hun poule, toch verloren zij hun eerste wedstrijd maar net van Saturnus uit Ridderkerk met 8-6. In de tweede wedstrijd ging het beter en wisten zij er een gelijkspel, 7-7 uit te slepen tegen Fortuna uit Bergen op Zoom. De derde wedstrijd werd verloren met 12-6 van de Meeuwen uit Zandvoort. De Zierikzeeënaren wisten het toernooi toch nog met winst af te sluiten, door een overwin ning van 8-6 op Tornado uit Breda. De jongens adspiranten A werden vierde in hun poule. Doelpunten werden gescoord door: Guido de Graaf (13), Gi deon Bergmans (6), Jacco v. d. Zande (4). Remy Bcrrevoets (3) en Lcnnert de Graaf (1). De lossing van deze vlucht ge beurd op vrijdagmiddag 13.00 uur. Zaterdagmorgen om 11.21 uur kwam de 748 na een tocht van ongeveer 1000 kilometer thuis in St. Philipsland. Dat het een vlugge was kwam uit na de meting. Het betekende de vierde van geheel Zeeland van 4428 duiven en de 20 Natio naal Rayon 1 NPD van 27.860 duiven. Zeer opmerkelijk was de vier de nationaal van oud-stadsge noot en verenigingslid Frits Hillebrand uit Rilland. Ook Toon Schults uit Bruinisse met 5 van de 6 en Bertus Wesdorp met 3 van de vijf waren op dreef. Rinus Kleppe en Koos van Popering waren er ook voor de vroege prijzen. De tweede vlucht van deze za terdag kwam vanuit Etampes. Weer Adrie Romijn beet hier het spits af voor Henk van der Linde, de gebroeders Gieskes en de combinatie Berrevoets- Bruyn. Ondanks de noord westenwind werd toch nog 1064 meter per minuut gehaald. Uitslag St. Vincent: J. C. Ver wijs 1, 16, 24, 29; J. v. Popering 6 Zn. 2, 10, 12, 14. 17, 19. 22, 25. 26. 30; B. P. Wesdorp 3. 11, 40; A. Schults 4, 5, 20, 39. 41; M. Klep pe 6, 13, 34, 35; L. J. Fonteine 7, 15. 32. 36. 37; A. Romijn 8. 28; A. W. de Jonge 9, 23; W. Wiltcn- burg 18, 31; H. Kuijten 21; J. van IJsseldijk 27; H. J. van der Linde 33, 38. Uitslag Etampes: A. Romijn 1, 2, 23. 27; H. J. van der Linde 3, 10, 18. 28; C. Gieskes 4. 22; M. Gieskes 5, 6. 11, 16, 21, 29; Bcr- rcvoets/Dc Bruyn 7, 8, 9. 12, 17, 25. 31. 32. 35; J. A. van Almcn- kerk 13, 15, 19; J. J. de Jonge 14. 26, 34. 36; J. C. Verwijs 20. 24; B. P. Wesdorp 30, 37; Koster- Winkels 33. 39; J. C. F. Pankow 38. PV Zierick Chant illy een vlucht van de PV Zierikck waaraan 123 duiven deelnamen, vond om 7.20 uur plaats bij een zuidwestenwind. De eerste prijs ging naar Kaaysteker den Boer, waarbij de duif een mooie snelheid had van 1615 meter per minuut en dus om 10.20 uur arriveerde Direct daarop gevolgd door B. A. de Bruyn. Combinatie Snij ders behaalde een derde prijs. Kaaysteker den Boer 1 (6); B. A. de Bruyn 2 (14); Combinatie Snijders 3, 31 (6); J. den Hengst 4, 10 (8); J. A. van der Linde 5, 8, 13, 18, 26, 28, 29, 30 (8); L. L. de Hooge 6 (5); H. Berrevoets 7 (10); W. Blom 9. 11, 24. 25 (14); G. Hogervorst 12 (6); Combinatie Van der Kamp 14. 15, 16, 17, 20 (11); Gebr. Berrevoets 19. 23 (12); Combinatie Krijger Zn. 21, 22, 27 (10). J. A. van der Linde een prach tig resultaat door er acht van de acht in de prijzen te draaien. PV Zierick had om 6.35 uur een lossing vanuit Montlucon, een afstand van 598 kilometer, waarbij P. Hillebrand een zeer snelle tijd neerzette. Om 13.27 uur arriveerde de duif die een snelheid behaalde van 1527 me ter per minuut. Twintig minu ten later klokte J. Dekker de tweede duif, gevolgd als derde door W. Blom. Er waren 92 dui ven in concours en er stond een zuidwestenwind. P. Hillebrand 1, 14. 16 (8); J. Dekker 2. 6. 7. 8. 23 (10); W. Blom 3. 12 (4); G. Hogervorst 4 (6); Combinatie Van der kamp 5. 11. 15. 17. 18(12); L. Verscput 9 (2); MC. Bolle 10.13. 20 (7); A. J. Dekker 19 (4); B. A de Bruyn 21 (10); Combinatie Krijger Zn. 22 (5). St. Vincent van de CC-SD in concours 306 duiven, eerste duif had een snelheid van 1020 meter per minuut. Laatste duif maakte een snelheid van 746 meter per minuut. 1. J. C. Verwijs; 2. J. van Pope ring en Zn.; 3. A. Schults; 4. A. Schults; 5. M. Kleppe; 6. L. J. van der Wiele; 7. Jac Steketee; 8 L. J. Fonteine; 9. A. Romijn; 10. Jac. Steketee. ROZENBURG - Het team van tennisvereniging Dui veland is gedegradeerd uit de landelijke derde klas se. Hans-Jan Goedegebure, André Goedegebure, Pe ter Coppoolse en Michel de Vlieger hebben het in de sterke klasse niet kunnen bolwerken. beste turners van Nederland zijn. Zeker op de meerkamp. Ik moet op papier gewoon een derde plaats halen. Toch, zon dag zijn er op de toestellen voor mij meer kansen. Vooral bij de ringen, dat is mijn speci aliteit, reken ik zo en zo op een tweede plaats. Bovendien kan het raar lopen op een kam pioenschap. De broers Selk kunnen ook fouten maken. In dien dat zo is moet ik daarvan profiteren", aldus De Haze die momenteel tien uur per week traint. Turntrainer Alexander Cvart chenko, afkomstig uit de voor malige Sovjetunie, zou graag meer jongens binnen de turn vereniging in Zierikzee willen zien. Het liefst zou hij ze van straat willen plukken. „Ik wil zelf zoeken naar talentvolle jongens. Op scholen of andere sportverenigingen. Ik werk graag met jongens. Die bezit ten veel wilskracht, doorzet tingsvermogen en kunnen bo vendien langer turnen dan meisjes. Ik train ook graag meisjes, maar die zijn bij zes tien of zeventien jaar uit ge turnd. Jongens kunnen wel doorgaan tot hun vijfentwin tigste jaar en misschien nog wel langer. Vier jongens Twee weken geleden wonnen zij nog met 1-5 van en in Al- blasserdam. Er was nog een sprankje hoop gekomen om het vege lijf te redden in de laatste wedstrijd tegen en in Rozen burg. Alleen Hans-Jan Goede gebure won zijn partij tegen Spithoven, maar had daar wel drie sets voor nodig. Alblasserdam - Duiveland 1-5. Koops - Coppoolse 6-2 6-1. Huij- gen - André Goedegebure 3-6 4- 6. Meijboom - De Vlieger 6-4 4-6 3-6. Bosch - Hans-Jan Goedege bure 6-4 5-7 5-7. Koops/Van der Spek - Coppoolse/De Vlieger 7- 5 6-7 4-6. Meijboom/Huijgen - Goedegebure/Goedegebure 6-2 3-6 3-6. Rozenburg - Duiveland 5-1, Bot - Coppoolse 6-1 6-3. Van der Lichte - André Goedegebure 6-3 7-5. Van der Meijden - De Vlie ger 6-3 7-5. Spithoven - Hans- Jan Goedegebure 6-1 3-6 2-6. Bot/Spithoven - Coppoolse/De Vlieger 6-2 6-4. Van Nieuwen- huijzen/Van der Meijden - Goe degebure/Goedegebure 6-4 6-3. Herenteam pakt naast titel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8