Havenplein toneel achtste editie van Taptoe Zierikzee WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Veertien Zeeuwse bands te zien en te horen op 14e editie Anywave RIETNISSE VADERDAG 7 Nieuwe uitgave ANWB met pech in tien talen Langeweg onder deelnemers Omloop Goéree-Overflakkee Opgelicht Cyperse kater Beer dol op mensen, slapen, eten en zon Hoofdact Eveline The Groove Movement 4 Paarde-emencé a la sarda Herriestoppers zijn remedie tegen hinderlijke geluiden n Dames opgelet Zondag WOENSDAG 15 JUNI 1994 11 Hij was het uitschot van de klas niemand liet hem daar met rust plagen deden ze hem voortdurend voor hun behagen en hun lust. Hij kon er niet meer tegen kocht een pistool en schreef een brief ik ben de pesterijen zat ik had mijn leven lief. Nu ligt hij in zijn graf gepest, getreiterd en gekweld door mensen die niet beter wisten maar hij is echter uitgeteld. Langeweg ZIERIKZEE - Onder de deelnemers van de Omloop van Goeree-Overflakkee, een monsterwandeltocht over het eiland van maar liefst 110 kilometer, be vindt zich dit jaar ook onze eigen Langeweg. Hij is een van de 500 wandelaars, die met hun deelname geld vqor een goed doel bij elkaar proberen te lopen. De Omloop van Goeree-Over- flakkee staat dit jaar in het te ken van Cash voor Bangladesh. Met de sponsorgelden van de lopers kunnen in Bangladesh scholen worden gebouwd, zo dat de kinderen het noodzake lijke onderwijs kunnen krij gen. Langeweg doet een beroep op alle lezers van de Nieuwsbode Extra om via hem de kinderen in Bangladesh een kans te ge ven iets van hun leven te ma ken. Voor minimaal een kwart je per kilometer (27,50 gulden in totaal) kan hij gesponsord worden. Iedereen die dit wil doen kan met Langeweg in con tact treden via het telefoon nummer 01873-2491. De Nieuwsbode Extra heeft de voorzet reeds gegeven. Wan neer ook u massaal gehoor geeft aan de oproep van Lange weg zal hij vrijdagavond 12 augustus in Ooltgensplaat nog gemotiveerder aan de start van de Omloop verschijnen. Hij re kent op u. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De ANWB-Reis- boekenwinkel heeft speciaal voor haar ANWB-leden de taalgids Pech onderweg in 10 talen uitgegeven. Hierin vindt de automobilist alle onderdelen van zijn auto en de bijbehorende buitenlandse bena ming. Het kan iedereen overkomen; pech onderweg. Zeker wanneer dit in het buitenland gebeurt, kan het de hele vakantie beder ven. Ook al spreekt iemand een aardig woordje over de grens, met technische proble men wordt dat wel zeer inge wikkeld. Om deze reden heeft de ANWB-Reisboekenwinkel het boekje Pech onderweg in 10 talen uitgegeven. Hierin zijn alle populaire bestemmingen in Europa opgenomen. Er is gekozen voor een prakti sche opzet. De verschillende onderdelen staan genummerd en in tekening weergegeven. Door de tekeningen kan de ge bruiker de onderdelen makke lijk herkennen. Met behulp van de nummers wordt vervol gens de bijbehorende buiten landse vertaling gegeven. Behalve het taalgids-onderdeel bevat het boekje informatie per land over onder meer de ANWB-Steunpunten en be langrijke telefoonnummers. Pech onderweg is verkrijgbaar bij de ANWB-Reisboekenwin- kels in Nederland en de ANWB-agentschappen bij de VW. SPIJKENISSE - Een Russisch bedrijf is voor acht miljoen gulden opgelicht bij de aan koop van een partij suiker via een handelsfirma in Spijkenis- se. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schomven-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zit de cyperse kaler lieer. Hij is twee jaar oud en kan het prima vinden' mei soortgenoten en kinderen. Eventueel is lieer ook bereid hel leven met honden le delen. Hij is een hele lieve kater, die heel rustig is lieer is aanhankelijk, maar soms trekt hij zich even lerug om Lol zichzelf te komen. Beer is graag huiten Als rle zon schijnt ligt hij lekker buiten, te genieten van de broodnodige zonneschijn. Slecht weer, geen pro bleem, dan gaal lieer gewoon naar binnen en gaat hij heerlijk lig gen snurken bij de krabpaal. Deze kater is dol op lekker eten, met als logisch gevolg dal hij steeds dikker wordt. Wie deze le vensgenieter een goed (mderkomen wil geven, kan contact opne men met het dierenasiel, telefoon 01110-17013 (Foto: Joop van Houdt). Eveline The Groove Movement. ZIERIKZEE - Het Nederlandse lied, jazz, pop, syniphonische rock en hrdrock. Het komt allemaal aan bod tijdens de veertiende editie van het Anywave-festival in het Zierikzeese muziek- en theaterpodium Brogum in Zierkzee. Donderdag 16 juni wordt het festival ingeluid met een avond waarop het Nederlandse lied cen traal staat. Het festival wordt vrijdag 17 juni geopend door hoofdacts Les Charmeurs en Eveline The Groove Movement. Zaterdag-18 juni geven veertien Zeeuwse bands acte de présence. Het voorprogramma van het optreden van Eveline The Groove Movement wordt vrij dag 17 juni verzorgd door Crosshead and the Southside Horns. Hun optreden begint om 21.00 uur. Om 22.00 uur wordt het podium vrijgemaakt voor Eveline en consorten. Eve line The Groove Movement is een band rond ex-Candy Dul- fers Funky Stuff-drumster Eveline Carels. De overige bandleden zijn: Jarmo Hoo- gendijk (trompet), Ben van den Dungen (sax), Harry Emmery (akoestische bas) en Jeroen van Iterson (toetsen, samples). Dansbaar Zoals de naam al aangeeft is Eveline The Groove Move- ment een band waarbij in de muziek de dansbaarheid voor op staat. De band gaat echter verder waar de meeste acid jazzbands ophouden. De sample-technieken, de strakke beats, het hoge improvisatiege halte en de intrigerende the ma's vormen een zeer origineel geluid. Eveline Carels heeft een relatief korte, maar impo sante, carriere achter de rug. Zij begon in 1984 met drummen en werd twee jaar later lid van Qne Track Charlie. Deze band maakte kort na de oprichting furore door de Grote Prijs van Nederland te winnen. Na een jaartje optreden gooit de band het bijltje er bij neer en Eveli ne zoekt haar heil bij soul/funk-veterane Sue Chalo- ner en haar Soultrain. Later gaat zij de gelederen van Can dy Dulfer's Funky Stuff ver sterken. In de zomer van 1992 wordt ze gevraagd voor Lois Lane. Begin 1994 verlaat zij de ze band en wijdt zich aan de opnamen van het eerste Groove Movement-album. Vrijdagavond omstreeks 24.00 uur is het de beurt aan Sjako!. ••De Nederlandse Rockband ver vangt Les Charmeurs. Deze' groep moest wegens zieken huisopname van de drummer verstek laten gaan. In Sjako! meent de festivalorganisatie een waardig vervanger gevon den te hebben. Het programma van zaterdag 18 juni gaat om 13.30 uur in de tent van start met een optreden van Fairytale. De band schrijft de eigen muziek. Ieder bandlid heeft zo zijn eigen voorkeuren, maar de gemeenschappelijke factor is (symphonische rock). Fairy tale, is voortgekomen uit een aantal jamsessies en be staat uit: Oscar Postema (zang, toetsen), Jeroen Weezepoel tgi- taar, achtergrondzang), Mario Witte (bas), Kris Coppoolse (drums) en Marie-Rose van Es (achtergrondzang). Om 14.15 uur is het in de zaal tijd voor een optreden van de formatie Check it Out. Twee jaar geleden was Check it Out een goed draaiende band die vooral covers van funky num mers speelde, totdat zangeres n drummer de band verlieten. Check it Out is nu weer com pleet en helemaal klaar voor een optreden op Anywave. Check it Out bestaat uit: Len- naert Boone (drums), Arjen Zwart (gitaar), Roel Jansen (basgitaar), Ernst Pols (toet sen) en A. C. en Cheryl Gerret- sen (zang). Check it Out speelt onder meer covers van num mers van Prince, Chaka Kahn en Whitney Houston. Om 15.00 uur gaat in de tent het optreden van Halcyon van start. Van deze band is op dit mornent nog geen bio voorhan den. Wel een en ander te vertel len is er over de formatie Rusty Pawn. Het optreden van deze band in de zaal begint om 15.45 uur. Rusty Pawn is een drie mansformatie en hun muziek wordt omschreven als een syn these tussen rockmuziek van. eind zestiger jaren, hardrock en negentiger jaren muziek als grunge. De band bestaat uit: Edwin Theenaart (gitaar en zang), Dirk-Jan Balkenende (drums) en Patrick Nelis (bas). Om 16.30 uur is het podium in de tent voor Van O Co. Deze band werd in november 1991 opgericht doer ex-Treasure- le den Tim Janse (bas en zang), Vivi Janse (zang) en Etienne van O(everen) (gitaar en zang). Dat trio werd een kwartet door de komst van drummer Erik Berrevoets. Van O Co speelt voornamelijk hardrock en hea vy metal. Covers worden afge wisseld met eigen nummers. Oudgedienden The Scrambed Eggs ofwel TSE maken om 17.15 uur hun opwachting in de zaal. Om 18.00 uur barst in de tent As de brandweer los. Ook de Jack Street Band - waarvan het optreden om 18.50 uur in de zaal van start gaat - is geen on bekende verschijning op Any wave. Om 19.40 uur is het in de tent de beurt aan Wolfclan Sister. Deze band werd in de herfst van 1991 opgericht door ex-Lace Wing-gitarist Robin Verhage en ex-Fatnose-bassist Michiel van Saagsvelt. De band bestaat verder uit Paskal - Jakobsen (zang) en Jaime Qui te (drums). Wolfclan Sister brengt gitaar-georiënteerde rock, variërend van melodieu ze ballads tot pakkende up tempo nummers. Nono Ego Om 20.30 uur begint in de zaal het optreden van Nono Ego. Het optreden van de formatie Bonechild, geen onbekende op Schouwen-Duiveland, begint om 21.20 uur in de tent. Vervol gens is het om 22.10 uur in de zaal de beurt aan Bill's Sessie band. Als voorlaatste speelt de formatie Blof vanaf 23.00 uur in de tent. De veertiende editie van het Anywavefestival wordt afgesloten met een optreden van de formatie Swindle. Dat optreden begint om 00.30 uur. Hoofdsponsors van het Anywave-festival zijn: Zierik- zeesche Nieuwsbode, Konink lijke Zeelandia H. J. Doeleman BV en de Nutsspaarbank. ZIERIKZEE - De liefhebbers hebben het een jaartje zonder moeten stellen, maar op zaterdag 18 juni kunnen zij hun hart weer ophalen. Die dag is het Havenplein in Zierikzee het toneel van de achtste editie van de Taptoe Zierikzee. Op het programma staan optredens van gerenommeerde korpsen als Drum- en Show Fan fare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk en showkorps Excelsior uit Delft. Het voorprogramma wordt ver zorgd door Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee. De organisatie is in handen van de Stichting Taptoe Zierikzee. Voorzover D. Schiettekatte van de Stichting Tiptoe Zierikzee heeft kunnen achterhalen is de Tiptoe Zierikzee de enige Tip toe die op Schouwen-Duive land op de muzikale agenda staat. Vroeger was er onder meer de Tiptoe Bru en de Tip toe Renesse, maar beide muzi kale evenementen zijn voltooid verleden tijd. Traditiegetrouw is door de stichting weer geko zen voor de ambiance van het Havenplein dat speciaal voor die gelegenheid helemaal afge sloten wordt en voorzien van ruime zittribunes. „Het blijft gewoon een hele mooie loca tie". aldus Schiettekatte. Show Bij de Tiptoe Zierikzee gaan muziek en show hand in hancj. Drum- en Show Fanfare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk is wat dat betreft een oude be kende voor de liefhebbers. Dit muziekgezelschap gaf ook al acte de présence op de eerste editie van de Tiptoe Zierikzee. Ook in de vaderlandse muziek- en showwereld behoeft DVS ei- gënlijk geen nadere introduc tie. Het gezelschap trad op bij alle grote Tiptoes in binnen- en buitenland. DVS beschikt over een groot muzikaal assortiment en ver schillende uitmonsteringen. Hun groene uniformen zijn af geleid van het Regiment Garde Jagers. DVS telt 50 actieve le den en werd opgericht in no vember 1953. Het gezelschap staat onder leiding van de jon ge dirigent R. Balfoort die te vens de muziek schreef voor de Gala-show van DVS. De alge hele muzikale leiding is bij DVS in handen van A. van Duijn. DVS verzorgt tijdens de Tiptoe Zierikzee twee optre dens. Een van de andere muziekge zelschappen die zaterdag 18 ju ni te zien en te horen is op het Zierikzeese Havenplein is show- en drumfanfare METRO uit Scheveningen. De naam METRO staat voor Met Eensge zindheid Tbt Representatieve Ontspanning. Het gezelschap werd opgericht in 1954 als tamboer, trompetter- en pij perkorps. Enkele jaren later werden hier jachthoorns en majoretten aan toegevoegd. METRO schakelde in 1980, evenals vele andere korpsen, om naar de samenstelling van een drumfanfare en het instru mentarium werd vervangen door chromatische ofwel ventiel-instrumenten als: trompetten, trombones, bari tons en marching french horns. Ook zijn te horen sousafoons, fluiten en slagwerk. De majo- rettengroep is sinds enkele ja ren weer opgeheven. Wilhelmina Uit Sleeuwijk is het show korps Wilhelmina dat ook pre sent is tijdens de achtste ihp- toe Zierikzee. Dit showkorps ontstond uit de in 1898 opge richte fanfare. Momenteel be staat het korps uit miniretten, teenergirls, majoretten, een jeugdkorps en een drumfanfa re. Alles bij elkaar telt de ver eniging 160 leden. Het jeugd korps'van Wilhelmina wordt gevormd door de miniretten, teenergirls, jeugddrumband en jeugdblazers. Het majorettenpeloton en de drumfanfare vormen samen het seniorenkorps. Het gezel schap speelde eerder al in het voorprogramma van de Thptoe Breda. Drumband en drumfan fare promoveerden in 1986 naar de Ere-divisie. Het majoretten- k'orps was al eerder naar die di visie gepromoveerd. Show korps Wilhelmina schuwt tij dens optredens ook de heden daagse muziek niet. Excelsior uit Delft Ook van de partij is het show korps Excelsior uit Delft, over bekend bij de liefhebbers. Ook dit gezelschap verzorgt lijdens de Taptoe Zierikzee - net als DVS - twee optredens. Konink lijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee verzorgt zaterdag 18 juni het voorprogramma. De Tiptoe begint om 20.00 uur. Het evenement wordt mogelijk ge maakt door de bijdragen van 22 sponsors. Kaarten zijn te koop bij: V V V-Zier ikzee. ABN/AMRO, Reisbureau Van Oeveren, Dries Herenmode CV en Schoenmode Van Oeveren. Basisbereiding stoven: Zout, kruid en bebloem het vlees. Schroei het in uitge- bruisde en lichtbruine boter aan weerszijden dicht en bak het bruin. Neem het vlees uit de pan en blus de braadboter af met water. Doe het vlees terug in de braadpan en stoof het met gesloten deksel zachtjes gaar. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram paardelappen 8 ansjovisfilets 4 eetlepels olijfolie 100 gram fijngesneden ui 20 gram bloem 1 theelepel tomatenpuree 3 deciliter bouillon of water 1 laurierblad 1 tijmtakje sap van 1 citroen 1 theelepel mosterd 400 gram bleekselderij 20 gram boter of margarine zout peper Snijd het vlees in gelijke lapjes van circa 50 gram. Zout, peper en bebloem de lapjes. Bak de lapjes in de hete olie aan weerszijden bruin en neem ze uit de pan. Fruit vervolgens de ui in de olie, voeg de tomatenpuree toe en bak dit even mee. Voeg nu de bloem toe ep laat dit op laag vuur even garen. Voeg nu koude bouillon of water toe, roer dit tot een saus en breng het aan de kook. Doe het vlees, laurier, tijm en het citroensap in de saus en laat het vlees op laag vuur in circa half uur garen. Breng op het laatste moment het gerecht op smaak met de fijn gehakte ansjovisfilets en mosterd. Snijd de bleekselderij in stukjes van circa vier centi meter en kook deze beet gaar in water met wat zout. Stoof de bleekselderij daar na na met wat boter of mar garine. Meng het dan door de stoofschotel. Kook het geheel even door en dien het direkt op. Lekker met aardappelpuree of een pasta. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1850 kJ (445 kcal) Eiwit: 56 gram Vet: 21 gram Koolhydraten: 7 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Wanneer de cam ping of het hotel tegen alle verwachting in toch niet zo rustig gelegen is als de vakantiefolder beweerde, kunnen de herriestoppers wellicht een uitkomst bie den. Deze zetten de wereld even stil. Een spoorlijn, bouwput, vlieg veld of disco's in de buurt van de camping of het hotel? De ge volgen zijn bekend geen oog dicht! Daarnaast kunnen ook mede-vakantiegangers het no dige geluid produceren. Met de herriestoppers van EAR kan iedereen die van zijn welver diende rust wil genieten, dit ook daadwerkelijk doen. Herriestoppers zijn zachte oor dopjes, gemaakt van een spe ciaal schuimpolymeer. Ze pas sen perfect in elke gehoorgang en veroorzaken geen huidirri tatie. Ze verminderen zelfs het risico op infecties tijdens het zwemmen, omdat zij de na tuurlijke weerstand van het oor ondersteunen. Deze unieke oordopjes zijn een comfortabe le remedie tegen opdringerige decibellen. De drager wordt niet helemaal van de buitenwe reld afgesloten, maar zal mer ken dat de hinderlijke gelui den op een acceptabel, aange naam gedempt niveau doorko men. Bovendien zijn herrie stoppers wasbaar en kunnen dus meermalen gebruikt wor den. Behalve tijdens de vakantie zijn herriestoppers ook heel praktisch, wanneer men bij voorbeeld in de nachtdienst werkt en overdag slaapt, of tij dens het studeren'of lezen. Ze zijn verkrijgbaar bij de drogist en apotheek in blisterverpak- king van twee paar met be- waardoosje en als navulling in een doosje met vijf paar. Advertentie HOUTSKOOL - GRILL TELEFOON 01116-1215 Reserveer tijdig s.v.p. Oude Moolweg 9, Renesse, telefoon 01116-1215

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11