Commissie financiën Brouwershaven reageert positief op Voorjaarsnota UW KRANT VAN Ruim zeven miljoen kilo afval gestort Voormalige supermarkt gaat tegen de vlakte 1501 JAAR r t- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ONZE AUTO-WASSERETTE FRIST UW AUTO WEER HELEMAAL OP Automobielbedrijf „De Nobelpoort" B.V. Wel kanttekeningen bij krediet verlichting en gifvrij groenonderhoud Overzicht vierde kwartaal 1993 Bouw appartementen start over een paar weken Snelheids controles Diefstal uit auto Overval in Vlissingen 5 PLEEGGEZINNEN Bejaarde man komt om bij verkeers ongeluk Overleg NS Russisch vliegtuigje maakt noodlanding l dé krant van schouwen - duiveland! I k ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oudeweg 2-6 - Zierikzee - Telefoon 01110-14453 DINSDAG 14 JUNI 1994 150e JAARGANG NR 25579 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BROUWERSHAVEN- De commissie financiën van de gemeente Brouwershaven heeft maandagavond tij dens een vergadering over het algemeen positief gereageerd op de Voorjaarsnota 1994 van de gemeente. Kanttekeningen plaatsten echter bijna alle commissieleden bij het voorgestelde krediet van 65.000 gulden voor de aanleg van verlichting voor de kerktoren van Zonnemaire en de St. Nicolaaskerk en het jaarlijks besteflen van extra geld voor gifvrij groenonderhoud. CDA-commissielid J. W. Hei- nen vroeg zich af of een derge lijk groot bedrag voor verlich ting van de toren in Zonnemai re nu wel zo nodig is. ,,Ik ge loof niet dat de behoefte aan verlichting daar zo erg aanwe zig is", zei hij. Ook commissielid P. van der Meide (SGP) vroeg het college op dit punt om heroverweging: ,,De verlichting is vooral ook gericht op de recreanten, 's Zo mers zal het al niet branden en dan vind ik 65.000 gulden wel erg veel geld. Er moet met dit bedrag een nuttigere investe ring ten aanzien van de recrea tie mogelijk zijn." Burgemeester L. N. Labruyère zei de raad er op te zullen wij zen dat als er op dit punt iets besloten wordt, het niet om half werk moet gaan, er dus be ter niet beknibbeld behoort te worden op de kosten. ,,Als je zoiets aanpakt moet het goed gebeuren, anders heeft het geen zin." Wat betreft het vanaf 1995 structureel opnemen van 25.000 gulden voor gifvrij groenonderhoud, stelde PvdA- commissielid E. M. O verbosch- de Reijger het op zich een reëel bedrag te vinden maar ze vroeg zich wel af of het voorstel met de huidige bezetting van perso neel haalbaar is. Volgens wethouder M. P. Ket ting-Koopman (PvdA), is het nu zo dat een achterstand in on derhoud moet worden opge lost. Gif vrij werken betekent meer onderhoud, meer schoffe len. De raad heeft de keus. Wil len we extra middelen, dan is dit bedrag in elk geval hard no dig", aldus de wethouder. De.gemeente Brouwershaven is geconfronteerd met een aantal forse financiële tegenvallers. Om die op te vangen moet een aantal belastingen worden ver hoogd. De commissieleden rea geerden positief op onder meer het voorstel om toeristen-, wa tertoeristen en woonforensen- belasting met vijf procent per jaar te verhogen en een* verho ging van het rioolrecht met 10 gulden. Wat de precarioverordening be treft die het college in het leven wil roepen, zei VVD-commis- sielid mevrouw L. G. C. van Dijke-van de Vaate te hopen dat de verordening niet de be doeling heeft om ondernemers in de problemen te brengen. Burgemeester L. N. Labruyère stelde dat het hier gaat om een regeling waarbij de gemeente op een redelijke manier inkom sten verkrijgt voor activiteiten op gemeentegrond. Voorts stemde de commissie in met het opzij leggen in eerste instantie van 180.000 gulden, voor aankoop van een ver plaatsbare muziektent en om met ingang van 1995 blijvend een bedrag van 3500 gulden op te nemen als aandeel van de ge meente Brouwershaven in de renovatie van de gymzaal van de Beatrixschool in Zierikzee. In het kader van 'recreatief me degebruik' deelt het water schap in belangrijke mate mee in de kosten van aanleg van een fietspad van Brouwersha ven naar Bommenede. ,,Dit pad sluit prima aan bij dat van Brouwershaven naar Den Osse. SGP-commissielid P. van der Meide vindt 65.000 gulden wel erg veel geld voor aanleg van verlichting voor de toren van Zonnemaire en de St. Nicolaas kerk. Als de voorziening doorgaat, hoeft de gemeente slechts een kleine bijdrage te betalen", al dus de burgemeester. KERKWERVE - Op de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg bij Serooskerke is in het vierde kwartaal van 1993 ruim 7 miljoen kilo afval gestort. De helft hiervan bestond uit puinafval van bouw en sloop. Dit blijkt uit het kwartaaloverzicht van het vierde kwartaal 1993 van de Reinigings Schouwen-Duiveland. In de maanden oktober, novem ber en december wordt, zoals gebruikelijk beduidend min der afval aangevoerd dan in de maanden juli, augustus en sep tember. Door de grote toeris- tenstroom wordt soms wel twee keer zo veel aangevoerd. Binnenkort zullen op de kwar taaloverzichten beduidend gro tere hoeveelheden gemeld wor den door de aanvoer van afval die nodig is om de stortplaats vol te krijgen. De stortplaats moet per 1 januari 1995 geslo ten zijn. Na die datum moet al het afval via het overslagstati on in Zierikzee verwerkt wor den. In dit vierde kwartaal werden in totaal 229 koel- kasten bij de stortplaats ge bracht en 17.590 oud ijzer. Door verenigingen werd bijna een half miljoen kilo oud papier opgehaald. In totaal moest de plaagdierenbestrijding 96 keer in actie komen wegens overlast van wespen, ratten, kakkerlak ken, muizen en mollen. De chemokar haalde in totaal bijna 8.000 kilo chemisch afval op, bijna 4.000 kilo minder dan het zelfde kwartaal het jaar daarvoor. Dit chemisch afval werd aangeboden in 2009 mi lieuboxen, ruim 1000 minder dan in het jaar daarvoor. Het grootste deel van het chemisch afval bestaat uit verfresten. Naast de chemoboxen werd er door bedrijven nog eens 1220 kilo afval ingeleverd en in het depot 1362 kilo. Ook bij de be drijven bestaat het chemisch afval in hoofdzaak uit ver fresten. Daarnaast restanten bestrijdingsmiddel (76 kilo), afgewerkte olie (144 kilo), plantaardig vet (16 kilo) en lij men kitresten (71 kilo). Onge veer 400 tl-buizeii werden inge leverd. Om al dit afval op te ha len gebruikten de vuilnisauto's ruim 38.000 liter dieselolie en legden ze 32.000 kilometers af. In de glasbakken werd dit kwartaal 2400 kilo glas gede poneerd. Van totale hoeveel heid van 7 miljoen kilo bestond 4,5 ton uit snoeihout, bijna 10.000 kilo uit landbouwpro- dukten, 5 ton uit maai- en ber- mafval en bijna 2 miljoen kilo uit bedrijfsafval. Binnenkort zijn de kwartaalcijfers voor het eerste kwartaal 1994 beschik baar. BURGH-HAAMSTEDE - Het einde is letterlijk nabij voor het gebouw in Burgh-Haamstede dat voorheen supermarkt De Veldmarkt herbergde. Afgelopen vrijdag is een begin gemaakt met de sloop van het pand aan de Burghse Ring. Over een paar weken wordt op die plek gestart met de bouw van 22 appartementen en twee winkels. Het is de bedoeling dat het complex rond Pasen volgend jaar klaar is. Inmiddels zijn zeventien van de nóg te bouwen appartemen ten verkocht, de meeste aan mensen afkomstig van Schou wen-Duiveland. De gemeente Westerschouwen eist overigens niet dat kopers al sociaal of economisch zijn gebonden aan de gemeente. Het gaat dus om vrije vestiging. De vericoop ligt in handen van Delta Makelaar dij in Zierikzee, die samen met Proverko Vastgoed uit Goes het plan voor het complex ont wikkelde. Het gebouw is ontworpen door het Zierikzeese ar.chitektenbu- ro Kort Verton. De apparte menten worden in verschillen de uitvoeringen gebouwd. In het complex komen twee lif ten, Verder hoort er bij elk ap partement een berging en een eigen parkeerplaats op een af gesloten terrein. In een van de twee winkels van het complex zal een kapsalon worden geves tigd. Het gebouw aan de Burghse Ring waar voorheen supermarkt De Veldmarkt was gevestigd, wordt in de komende dagen met de grond gelijk gemaakt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De politie con stateerde in totaal 65 snel heidsovertredingen gisteren, maandag, tijdens controles op de Scheldestraat in Zierikzee, de weg naar de Val en aan de Serooskerkseweg bij Seroos kerke. Bij Serooskerke werden in to taal 185 auto's geregistreerd waarvan er 25 te hard reden. Er werden snelheden geconsta teerd van 93 tot en met 129 kilo meter per uur. Aan de Schel destraat, waar een snelheidsli miet van 50 kilometer geldt, werden acht overtredingen ge registreerd met snelheden van 63 tot en met 68 kilometer per uur. Er kwamen 78 voertuigen Op de weg naar de Val, waar een snelheidslimiet van 80 ki lometer per uur geldt, ging het om 32 overtredingen met snel heden van 93 tot en met 109 ki lometer per uur. Er kwamen 498 voertuigen langs. BRUINISSE - Een 35-jarige in woner van het Duitse Rhein- berg deed maandag aangifte van diefstal uit zijn auto. De auto stond van zondag op maandag geparkeerd bij Aqua- delta aan de Hageweg in Brui- nisse. De dieven sloegen een ruitje in van het achterportier en namen vervolgens verschil lende spullen mee. De waarde van de artikelen is onbekend. VLISSINGEN - Rond 3.00 uur maandagnacht is door drie mannen een overval gepleegd op het Arion hotel aan de Bou levard in Vlissingen. De daders droegen bivakmut sen en bedreigden de 30-jarige portier uit Vlissingen met een pistool en dwongen hem een nog onbekend geldbedrag dat in de receptie lag, af te geven. De mannen kwamen en ver trokken ook weer via de in gang aan de Kenau Hasse- laerstraat. De politie heeft een signale ment van de daders. Het gaat hier om twee donkerkleurige mannen waarvan een 1,85 me ter lang met een fors postuur, gekleed in een kort, zwart jack, spijkerbroek en donker kleurige schoenen, en de ander 1,75 meter lang met een tenger postuur. Deze droeg een zwart kort jack met rode opdruk met het woord Giants, een spijker broek en sportschoenen. De twee mannen spraken Neder lands met een Surinaams/An- tilliaans accent. De derde da der was een blanke man van 1,80 meter lang met een tenger postuur, ook gekleed in een zwart kort jack. Af en toe zon HET WEER s Af en toe zon. Minimumtempera- tuur omstreeks 9 graden. Middag- ■**- temperatuur ongeveer 17 graden. s Wind uit noordwest tot west, zwak tot matig, rond kracht 3, in de mid dag In het Waddengebied toene mend tot vrij krachtig, 5. Het gevaar komt sneller als het geminacht wordt. Publilius Syrus 2 DIJKEN 1 Door indrogen van kleilagen loopt de veiligheid van een aantal Zeeuwse dijken terug. BEGRAAFPLAATS Voor ongeveer drie ton moet de begraafplaats in Re- nesse worden uitgebreid. Ook op Schouwen-Duiveland bestaat een groeiende behoefte aan pleeggezinnen. 8 VIERDAAGSE De Avondvierdaagse van Zierikzee is gisteravond met meer dan 1500 wandelaars van start gegaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De 74-jarige J. A. Poldermans uit Zierikzee is gisteren, maandag, om het le ven gekomen bij een ongeval in de Weststraat in Zierikzee. Het ongeluk gebeurde om streeks 11.00 uur, toen het slachtoffer langs een gepar keerde auto in de Weststraat wilde fietsen. Op dat moment kwam uit tegenovergestelde richting een vrachtwagen lang zaam aanrijden. Toen de vrachtauto op gelijke hoogte kwam met de geparkeerde auto reed de bejaarde man er tussendoor. Door nog onbeken de oorzaak viel de man tegen de nu bijna stilstaande vracht wagen aan. Het slachtoffer werd met ernstige verwondin gen naar het Dijkzigt Zieken- huis. in Rotterdam gebracht, waar hij later op de dag is over leden. De politie stelt nog een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. DEN HAAG - Het overleg tus sen de NS en de vakbonden is vanmiddag, dinsdag, hervat. De vakbonden gaan in op de uitnodiging vanochtend door de Raad van Bestuur. Zie ver der pagina 2. COLIJNSPLAAT - De piloot van een Russisch passagiers vliegtuigje zag zich gisteren genoodzaakt een noodlanding te maken op een weiland nabij het Oude Tolhuis in de ge meente Colijnsplaat. Alle zes inzittenden bleven ongedeerd. Tijdens de reis terug uit Enge land kreeg het vliegtuigje zo danige problemen met de mo tor dat de piloot het niet aan durfde om door te vliegen naar Zestienhoven. Rond 14.30 uur besloot de bemanning het toe stel aan de grond te zetten. De problemen bleken te worden veroorzaakt door een kapotte bougie en deze kon door de pi loot zelf vervangen worden. De Rijksdienst voor het Wegver keer liet het vliegtuigje na een inspectie doorvliegen. 1 8 4 4 -1 994 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ~i Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. èi f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. tO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1