Tennistoernooi schot in de roos Jolanda Bevelander op dreef met pony Sheila Bert de Vos weer in handbalselectie Jeroen Timmerman wint Nationale Hengeldag Stef Nelisse wint springrubriek met Ranger en Desiree Tiende Seniórentoemooi verloopt volgens schema 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Handballer Bert de Vos (33) uit Zierikzee heeft de nieuwe Belgische trainer Frank Verborg toegezegd dat hij weer beschik baar is voor het eerste selectieteam. Hiermee komt De Vos na 'een jaar afwezigheid weer te rug op het hoogste plan van ZHV/Delta Sport. lijk om drie keer te trainen en bovendien stonden er ook negen wedstrijden op het programma in Lim burg", vertelt De Vos die is getrouwd en twee kinderen heeft. De Vos was afgelopen sei zoen wel actief in het twee de team en speelde af en toe in het eerste team. „Ik heb van de nieuwe trai ner een positieve indruk. Hij is realistisch en weet veel van handballen. Ik heb met hem de afspraak ge maakt om één keer per week te trainen. Ik wil toch iets blijven doen en ik denk dat het goed is om de nega tieve spiraal van ZHV/Del ta Sport eens te doorbre ken. Daarbij komt dat de meeste wedstrijden rond Rotterdam en in Brabant zijn. Dat eist minder vrije tijd. Ik denk dat Frank Ver borg een representatief team op de been kan krij gen waarmee we goed partij kunnen geven in de 2e divi sie", liet Bert de Vos weten. Ook Jaco Vleeshouwer keert officieel terug in het eerste team. De Vos haakte een jaar gele den af nadat het eerste team was gedegradeerd uit de eredivisie. Met de komst van trainer John Jansen uit Serooskerke (Walcheren) moest het team zich hand haven in de eerste divisie en de oefenmeester eiste dat alle spelers drie keer per week moesten trainen. On danks het strenge regime degradeerde de selectie naar de 2e divisie. Positieve indruk „Voor mij was dat onmoge- op de voetbalweide, maar tus sendoor werkte hij even de ten- nisfinale met succes af. In de categorie E waren weinig deelnemers. Daarom werden deze partijen in een poule ge speeld. Jeannette Hoftijzer won met 4-6 6-3 en 7-6 van Ma rian Drijdijk de finale in het damesenkel E. André de Waal /Jan de Ronde uit Brui- nisse wonnen het herendubbel E van Rob Loos en Wim Fontei- ne uit Nieuwerkerke (6-1 6-4), Uitslagen damesdubbel E (poule): Schot/Verspoor Dek ker/Schot 9-3. Schot/Verspoort winnaarspouls. Herendubbel E: Finale: Adrie de Waal/Jan de Ronde - Rob Loos/Wim Fon- teine 6-1 6-4. Damesenkel E: Fi nale: Jeannette Hoftijzer - Ma rian Drijdijk 4-6 6-3 7-6. Heren- enkel D2: Jacob Muller - Rob Schietekatte 16-4. Tbn Jongen Johan Walpot 12-1. Halve fina le: Jacob Muller - Tbn Jongen 6- 1 6-2. Tbn Kramers - Stef de Waal 6-3 6-4. Finale: Jacob Mul ler - Tbn Kramers 6-1 6-2. Herendubbel D2: Schild/Van der Berg - Walpot/Verkerke 15- 6. Halve finale: Schild/Van der Berge - Kramers/Moerman 6-4 7-6. Jongen/Monster - De Jong/Mol 6-3 1-6 6-4. Finale: Jongen/Monster - Schild/Van der Berg 6-1 6-3. Damesenkel D2: Lia de Winter - "Ihnnie Wesdorp 13-3. Hennie Hooftman - Ingrid Huizinga 12- 3. Marleen van Beveren - Ma rianne Habraken 3-1. Halve fi nale: Hennie Hooftman - Lia de Winter 6-3 7-6. Marleen van Beveren - Corrie van der Wecle 6-2 7-6. Finale: Marleen van Be veren - Hennie Hooftman 6-4 6- 4. Damesdubbel D2: De Looff/Lems - Do Bruin/Bak ker 162. Huizinga/Wchrmeijcr - Walpot/Maaskant 14-4. Halve finale: De Winter/Hooftman - Felius/Huismans 6-3 6-4. Hui zinga/Wehrmeijer - De Looff/ Lems 6-2 4-6 6-2. Finale: Lia do Winter/Hennie Hooftman - In grid Huizinga/Wilma Wehr meijer 7-6 6-2. ZIERIKZEE- In het havenkanaal achter de keersluis te Zierikzee werd een zeehengelwedstrijd voor de jeugd gevist. Door het vangen van vier botten met een totale lengte van 114 centimeter werd de negen jarige Jeroen Timmerman uit Zierikzee winnaar van de wedstrijd. De viswedstrijd, gehouden ter gelegenheid van de Nationale Hengeldag, werd georgani seerd door de gezamenlijke hengelsportverenigingen 't Zij- pe, De Krabbe, Oosterschelde en Dreischor. Om de kansen voor de deelnemers zo eerlijk mogelijk te houden werden de deelnemers ingedeeld in twee leeftijdsgroepen. Van de vie rendertig deelnemers zaten er slechts acht in de oudste groep, de overige zesentwintig deelne mers zaten in de groep tot en met twaalf jaar. Uitgezet parcours Omdat het pas laat in de mid dag hoog water zou zijn, kon er niet gevist worden aan de Zee dijk en koos de organisatie voor het Havenkanaal te Zie rikzee als wedstrijdlocatie. Om twee uur 's middags klonk het startsignaal voor de twee uur durende wedstrijd en binnen het kwartier werd het eerste bot al gevangen. Zoals te ver wachten was bestond het groot ste deel van de vangst uit bot ten, er werden zelfs twee bot ten gevangen van zevenender tig centimeter. Gedurende de gehele wedstrijd werd er regel matig gevangen, maar het bleef opvallend dat de meeste vissen gevangen werden op de hogere nummers van het uitge zette parcours. Er werden drieëntwintig vis sen gevangen met een totale lengte van 569 centimeter. Evenals voorgaande jaren wa ren het de vissers uit de jongste groep die beste resultaten boekten en uit deze groep kwam dan ook de winnaar: Je roen Timmerman die met vier botten een totaal van 114 centi meter op de meetlat kon leg gen. Als tweede eindigde Mar- chel de Bruin die met drie bot ten, 75 centimeter kon laten no teren. Op de derde plaats ein digden Rik Ronunde en Johan van der Velde met beiden 63 centimeter. Uitslag 6 t/m 12 jaar: 1. Jeroen Timmerman, 114 cm. 2. Mar- chel de Bruin, 75 cm. 3. Johan van der Velde, 63 cm. 4. Wouter Timmerman, 60 cm. 5. Daisy Vercruysse, 32 cm. 6. Dion Meester, 27 cm. 7. Ger Lager- wei, 25 cm. 8. Ramon Bolier, 22 cm. 9. Erik Willemse. 13 cm. 12 t/m 16 jaar: 1. Rik Ronunde, 63 cm. 2. Peter van der Welle, 31 cm. 3. Michel van Galen, 23 cm. 4. Dennis Zwiers, 21 cm. Op de Zeedijk bij Zierikzee lonen de vijf beste jeugdzeehenge- laars hun gewonnen bokaal (Foto: N. A. Romijn). Dressuur klasse D/E pony's: Jolanda Sheila, West.Schou wen, 125; Brenda de Leeuw, Newport Beauty, Zuiderpark, 123; Mariska Slager, Thra, West.Schouwen, 120; Ingrid Nolet, Anniek, Zilveren Trens, 120. Dressuur klasse B paarden: Petra Bode, Vaska, RV Renes- se, 126; Co Quartel, Geronimo, Schouwse R., 125; Eilne Struyk, Innocent, Schouwse R., 123; Petra Zandijk, L'Esprit, West.Schouwen, 121; Annemarie de Vrieze, Bonnet, West.Schouwen, 120; Sylvia v. d. Hout, Vunia, West.Schou wen, 118; Miranda Dickhoff, Irando, West.Schouwen, 113. Dressuur klasse D/E pony's: Richard Bimmel, Reggie, Oranjezon, 131; Florien Moens, Carola, Oranjezon, 128; Francis Kloet, Beauty "R, RV Renesse, 121; Leonard den Boer, Cindy, Schouwse R., 118. Dressuur klasse L2 Cat. D/E pony's: Petra Kopp,Roxanne, Graeve Jón, 128; Jolanda Beve lander, Sheila, West.Schou wen, 123; Mariska Slager, Tara, West. Schouwen, 117. Dressuur klasse M2 pony's: Angela Daane, Orin, Z.- Beveland, 130; Mariëtte Broos, Chanel, RV Renesse, 116. Dressuur klasse L2 paarden: Nina de Leeuw, Geralita, Z.- Beveland, 131; Monique v. d. Wekken, Bellina, Schouwse R., 121; Laurice Boonman, Isidoor, Schouwse R., 113; Kim Rut gers, Foxtrot, RV Renesse, 113. Dressuur klasse B pony's: Mit- jam Francke, Elsa, Gouwe Rij ers, 125; Francis Kloet, Beauty R, RV Renesse, 122; Leonard den Boer, Cindy, Schouwse R., 114. Springen pony's klasse B Cat. C: Lirte Janse, Bas, Z.- Beveland, 49; Cindy Vermue, Marie Cecile, Weelruiters, 49; Thomas Hart, Darwin H., RV Renesse, 41,5. Springen klasse B paarden: Stef Nelisse, Ranger, Schouwse R., 0 ft; Janine Marteijn, Birza, Gouwe Reijers, o ft; Arianne Hanse, Gentleman, Schouwse Ruiters, 0 ft. Springen klasse Z paarden: Stef Nelisse, Desiree, Schouw se R., 0 ft. Springen klasse L paarden: Nicoline Vos, Fleur, Oranjezon, 0 ft; Rens Wondergem, Cazimir, Gouwe Reijers, 0 ft; Harry van Doorn, A. Alanda, Schouwse R., 3 ft; Alex Lochow, Bumego, West.Schouwen, 7 ft. Dressuur klasse B paarden: Sylvia v. d. Hout, Vunia, West.Schouwen, 131; Petra Zan dijk, L'Esprit, West.Schouwen, 129; Muriel Mosterd, Hillary, RV Renesse, 121; Eline Struyk, Innorent, Schouwse R., 121; Pe tra Bode, Vasta, RV Renesse, 121; Co Quartel, Geronimo, Schouwse R., 120; Annemarie de Vrieze, Bonnet, West.Schou wen, 113; Miranda Dickhoff, Irando, West. Schouwen, 112; Saskia der Weduwen, - Robin, Schouwse R., 107. Jolanda Bevelander behaalde met haar pony Sheila twee winstpunten op het concours hippique in Renesse. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Jolanda Bevelander (11) is één van de vele kinderen op Schouwen- Duiveland die een pony of paard berijdt. Na schooltijd begeeft men zich dan meestal direct naar de stal of wei om het edel dier gezelschap te houden. Borste len, aaien, eten geven en vooral berijden om te oefenen voor één van de vele wed strijden. Jolanda Bevelander verdiende op het Concours Hippique van ruiter- vereniging Westelijk Schouwen twee winstpunten in de dressuurklasse L2 met haar pony Sheila. Jolanda Bevelander uit Kerk- werve was één van de driehon derd deelnemers die zich had den ingeschreven voor de vrij grote wedstrijd op manege Grol in Renesse. Het moet ve len niet zijn ontgaan bij het binnen rijden van de toeristi sche badplaats dat op de wei den van manege Grol een grote bedrijvigheid heerste afgelo pen zaterdag. Toch viel de pu blieke belangstelling wat te gen. Kijksport „Het lijkt wel of er een drem pel bestaat. Paardesport is toch een aardige kijksport, hoewel ik mij kan indenken dat het bij de dressuur-wed- strijden wat ééntonig is", ver telt Grad Meijer, voorzitter van de organiserende ruitervereni- ging Westelijk Schouwen. Met twintig leden krijgt de ruiter- vereniging het ieder jaar weer voor elkaar om een wedstrijd van formaat te houden. On danks de zware concurrentie van een internationale Con cours Hippique in Hulst waren er toch driehonderd starts. Marsmuziek, een drinktent en een plank over de sloot om vafh de springweidé op de dressuur- weide te komen. De plensbuien van vrijdagnacht hadden de velden extra zwaar gemaakt en dat kostte vooral de jury bij de vele dressuurringen hoofdbre kens om de juiste punten toe te kennen aan de deelnemers. Jolanda Bevelander ging met haar vijftienjarige pony Sheila de proef in de L2-klasse te lijf. „Waar moet ik staan", vroeg het meisje die het programma op moest lezen. Maakt niet uit. Oh, ga maar bij letter B staan", riep Bevelander achte loos over haar linkerschouder. De lieve pony Sheila draafde braaf de oefening af op het zware veld. Van de arbeidsdraf naar de middendraf. De rechts omkeert en het rondje van tien meter, de wending, het ging al lemaal soepel. Jurylid Hen drik Kooman keek streng naar de proef en was van mening dat het een moeilijke opgave was om de juiste punten te geven. „Moet je kijken naar dat veld. Je balans met zo'n pony is moeilijk te vinden. Je kan op deze manier geen zuiver oor deel geven. Als je streng bent dan komen ze nog niet aan de honderd punten. Die pony van Bevelander doet het gezien de veldomstandigheden goed. Pri ma binnenkomst en de wendin gen zijn ondanks het vele hoefslag prima", was Kooman van mening. Hij gaf de amazo ne uit Kerkwerve dan ook 123 punten. Borstelen Jolanda Bevelandèr was niet tevredèn niet haar proef. „Ik had het gevoel dat het niet goed ging. Heb ik een winstpunt?", vraagt ze zeer nieuwsgierig. Twee jaar geleden kocht de va der van Jolanda de pony Sheila van haar achternicht Sandra van de Velde. Sindsdien zorgt Jolanda trouw voor de bruine viervoeter. „Mijn vader gaat misschien nog een pony of paard kopen. Nee, deze wil ik graag houden. Zij is lief en luistert goed." Sinds vorig week rijdt Beve lander in de L2-klasse. In Brui- nisse verdiende ze al een winst punt en in Renesse verzamelde ze nog eens drie winstpunten. „Als ik vijf winstpunten heb mag ik naar de M-klasse. Maar dat doe ik niet. Ik wacht tot tien winstpunten. Anders gaat het allemaal zo snel. Nu ga ik eerst Sheila laten uitstappen, borstelen, een kleed over haar heen en dan krijgt ze eten", lachte de amazone gehuld in een groene clubtrui van ruiter- vereniging Westelijk Schou wen. De jury had het moeilijk bij de verschillende ringen waar in diverse categorieën dressuur- wedstrijden werden gereden. Er werd dari ook niet rijkelijk met punten gestrooid waar door de winstpunten meer een bijzonderheid werden dan een gewoonte. In de springrubrie- ken liet Stef Nelisse uit Schud- debeurs weer eens van zich spreken. De 27-jarige ruiter van ruitervereniging De Schouwse Ruiters legde met Desiree het springparcours in de Z-klasse foutloos af. Slechts twee combinaties hadden zich aangemeld voor dit onderdeel. Noud Loos met Fleuy uit Kloe- tinge had wel moeite met het parcours van parcoursbouwer Wattel uit Vrouwenpolder. Hij noteerde zeven strafpunten waardoor Nelisse zonder bar rage rijden het Z-springen won. Met zijn nieuwe licht Bruine paard Ranger ondervond Stef Nelisse heel wat meer concur rentie in de springklasse B. Sa men met Arianne Hanse uit Kerkwerve en Janine Marteijn uit Serooskerke ging hij fout loos over het parcours. In de barrage bleven de drie combi naties ook foutloos, maar Ne lisse legde de snelste tijd af en mocht de rozet en beker in ont vangst nemen. Arianne Hanse werd met Gentleman derde. Dressuur klasse M2 paarden: Jacqueline Bergwerf, Caravel, Oranjezon, 127; Luc Savat, Her cules, Zwinruiters, 114; Mariët te Broos, Chanel, RV Renesse, 108. Dressuur klasse Z2: Eva Koe- doot, Racket, Oranjer. (W), 182; Arianne Hanse, Gentleman, Schouwse R., 154. Dressur klasse Zl: Eppo Roo- vers, Galazy, Paardebloem, 190; Inge van de Berg, Cara, RV Renesse, 167. Dressuur klasse LI Pony: Lin da Jansen, Bas, Z.-Beveland, 118; Thomas Hart, Darwin H., RV Renesse, 111. Dressuur klasse L2 paarden: Jacqueline Bergwerff, Furiosa, Oranjezon, 131; Arianne Han se, Invincible, Schouwse R., 128; Kim Rutgers, Foxtrot, RV Renesse, 107. Dressuur klasse LI paarden: Ijarda v. d. Wal, Handsom, Sas- ruiters, 129; Laurice Boonman, Isidoor, Schouwse R., 118; Cor- ry Krabbe, Gargar, Schouwse R., 112. BRUINISSE - Tennisliefhebbers in de laagste klasse D/E kunnen zich al tien jaar lang meten met hun tegenstanders van het zelfde niveau. Tennisvereniging Bru-Tèn in Bruinisse had afgelopen week een klein feestje te vieren. Het Senio rentennistoernooi had een jubileum te vieren. Al weer voor de tiende keer was het organisatiecomité er in geslaagd om de vele deelnemers aan hun trekken te laten komen. Regen en zonneschijn waren de ingrediënten op het tennistoernooi in Bruinisse. Honderdvijftien deelnemers waren een week lang actief op de twee gravelbanen van ten nisvereniging Bru-Tèn. Regen zou de enige spelbreker kun nen zijn, maar het organisatie comité heeft de afgelopen ja ren zoveel routine opgedaan dat van een crisis geen sprake was. Afgelopen woensdag moesten er een paar partijen worden uitgesteld, maar deze werden al snel in de bestaande schema's ingepast. Alles ver liep naar wens en de deelne mers waren tevreden. Publiek Opvallend is dat het organisa tiecomité bestaande uit Adrie de Looff, Ineke van de Houten, Paula Deurloo en Tineke Dee ring altijd een aardig presentie heeft op de toernooien in Brui nisse. Iedere deelnemer kreeg nu een roos met een kaartje 'Schot in de roos' en bovendien was er een tafel vol met ca deautjes en waardebonnen. Het enige wat ook opviel was dat er tijdens de finale wedstrijden weinig publiek aanwezig was. „Ja, dat valt een beetje tegen. Ik hoorde net dat voetbalvereniging Bruse Boys een afsluitingsdag had met een barbecue: Dat scheelt bij ons al direct wat toeschouwers", ver telt Tineke Deering. Geen chaotische taferelen dus op de tennisbanen in Bruinis se. „Nee, dat klopt. Bij dit Se niorentennistoernooi spelen we tot de halve finale iedere partij binnen een uur. Pas in de halve- en finalewedstrijd wordt er in sets gespeeld. Straks op het Mosseltoernooi kan je geen regen gebruiken. Dan wordt iedere partij in sets gespeeld en bovendien zijn er veel meer deelnemers", legt Adrie de Looff uit. Lia de Winter en Hennie Hooft man wonnen het damesdubbel D2. In twee sets versloegen zij het duo Ingrid Huizinga en Wilma Wehrmeijer met 7-6 6-2. „De eerste set was spannend. We wonnen in de tie-break met 7-4", vertelt Lia de Winter na afloop met een bos bloemen in haar hand. In het damesen kelspel was Lia de Winter al in de kwartfinale uitgeschakeld door Hennie Hooftman uit Bruinisse. In de finale kreeg Hooftman van haar clubgenoot Marleen van Beveren klop met 6-4 6-4. Lia de Winter (rechts) en Hennie Hooftman (links) wonnen de finale Damesdubbel D2 van Ingrid Huizinga (2e van rechts) en Wilma Wehrmeijer. (Foto: Joop van Houdt). In het herendubbel D2 ging de overwinning naar Jongen en Monster uit Middelharnis. Ed dy Schild en Piet van der Berg uit Bruinisse hadden geen en kele kans legen het duo van tennisvereniging Menheerse. In een recordtempo werden ze met 6-1 6-3 van de baan af geslagen. Jacob Muller won het herencnkclspel ten koste van Tbn Kramers uit Nieuwerkerk. De keeper van Bruse Boys was afgelopen zaterdag ook actief

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8