Vijftien jaar lopen met DFS Egelantier pakt Wijkenkorfbaltitel Cor van Aken nieuwe trainer Zonnemaire PETER VAN VOSSEN IN DE USA Tientallen spandoeken en bloemen sieren de lange optocht Stouten en Schot naar de NK Wilma van Donk en Henk Geluk beste spelers Bridgeclub Zierikzee Jurgen de Lang negende op NK 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (Vanuit Toronto) Een dag voordat Peter van Vossen met het Nederlands elftal naar Toronto vertrok heeft hij met zijn broer Cees van Vossen nog eens zitten filosoferen over de af gelopen tien jaar, Ooit hebben ze de afspraak gemaakt om dat ene doel te gaan verwezenlijken. Profvoetballer worden. MEVO, Zierikzee, Vlissingen, Beveren, Anderlecht en Ajax. Voorspoed en tegenslagen. Nu zit de 26-jarige Zierikzeese voetballer dan met de tweentwintig beste voetballers in Toronto. Zondag vlie gen ze vanaf Toronto naar Orlando. Hij mag meespelen om te proberen de wereldtitel te veroveren. Gisteren werd Van Vossen aangenaam verrast door de vele sup porters op luchthaven Schiphol in Amsterdam. Met een zeer kort geknipt kopje stapte hij de vertrekhal binnen. Om 15.15 uur was het dan eindelijk zover dat het vlieg tuig van de KLM koers zette naar de USA. Om 16.00 uur Canadese tijd zette Van Vossen voet op Canadese bodem. Tot zondagavond bivakkeert het Nederlands elftal in Hotel Bradgate Arms aan de Fox- bar Road in Toronto. Vandaag, vrijdag staan er twee trainingen op het programma. Morning and afternoon training in Varsity Stadium. Zaterdag wordt er ook getraind en zondag is de laatste oefeninterland tegen Canada. The kick-off is om 13.30 Canadese tijd. Dus zondag avond oml9.30 uur allemaal voor de buis. Maandag 13 juni wordt om 06.00 uur de charter flight genomen waarna om 8.40 uur wordt geland in Orlando. O ja, als er supporters zijn die Peter succes willen boeken. Vanaf maandag zit hij in het players' hotel Orlando. Adres: Lake Nona Golfresort, 9100 Chiltern Drive. Orlando. FL 32827. Niet te veel over schrijven ZIERIKZEE - Cor van Aken (66) uit Zierikzee wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer bij Zon nemaire. Van Aken die gepensioneerd is, woont sinds kort weer in Zierikzee en wil Zonnemaire graag een jaar begeleiden. Van Aken heeft een behoorlij ke reputatie achter zijn naam staan. In 1972 was hij assistent trainer bij MVV. Een jaar later was hij trainer van het zon dagselftal Middelburg en ook had hij later Goes, Yerseke, Kwadendamme, Patrijzen en Ouwerkerk onder zijn hoede. Geen commentaar ,,Ik ben vorig jaar weer terug gekomen naar Zierikzee nadat ik voetbalvereniging Enkhui zen uit de problemen had ge holpen. Ik wil dolgraag nog een club trainen en daarom heb ik gekozen voor Zonnemaire", vertelt Van Aken. Hij geeft ook aan liever niks met de media te maken hebben. ,,Je moet er, maar niet te veel over schrij ven. Ook straks bij de wed strijden wil ik geen commen taar geven", liet Van Aken we ten. Cor van Aken is in het bezit van oefenmeester B, maar om dat hij geen applicatiecursus heeft gevolgd is het certificaat nu oefenmeester C. Het be stuur van Zonnemaire is blij met de komst van Van Aken die Wim Kommer op moet gaan volgen. ,,We hopen dat Van Aken ons elftal naar een hoger niveau kan brengen", aldus se cretaris Stoffel Duinhouwer. ZIERIKZEE - Manege Grol in Renesse staat gedu- rende het weekend volop in de belangstelling. Zater dag 11 juni houdt ruitervereniging Westelijk Schou wen een Concours Hippique met ruim driehonderd starts. Zondag 12 juni houdt ruitervereniging Renes se een dressuurwedstrijd met ruim veertig starts. Atletiek De pupillen van atletiekver eniging Delta Sport nemen za terdag 11 juni deel aan de vier de Zeeuwse pupillencompeti- tie. Deze wedstrijd wordt ge houden in Oostburg op Zeeuwsch-Vlaanderen. De A/B-juniorenploeg van Del ta Sport komt zondag uit in de landelijke competitie in Alp hén aan den Rijn. Bridge Dinsdagavond 14 juni wordt in het multifunctioneel gebouw aan de Huybertstraat in Zie rikzee een bridgewedstrijd ge houden. Aanvang 19.30 uur. Paardesport De ruitervereniging Westelijk Schouwen houdt zaterdag 11 juni een Concours Hippique op manege Grol aan de Stoofweg in Renesse. In totaal hebben 23 verenigingen ingeschreven met ruim driehonderd starts. Op het programma staan dres suur-, men- en springwedstrij- den. De wedstrijden beginnen om negen uur en zijn rond de klok van 16.00 uur afgelopen. Zondag 12 juni houdt ruiterver eniging Renesse een dressuur wedstrijd op manege Grol in Renesse. Er zijn ruim veertig starts en de wedstrijd begint om 10.00 uur. De laatste start is om 14.30 uur. Voetbal Het eerste voetbalelftal van sportvereniging Duiveland uit Oosterland speelt zaterdag 11 juni de finale in de Zeeuwse za terdagbeker van KNVB afde ling Zeeland. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Het Schenge in Goes. De tegen stander is Kruiningen en de wedstrijd begint om 14.30 uur. Zaterdag 11 juni houdt voetbal vereniging Zonnemaire een voetbaltoernooi voor dames op het sportpark in Zonnemaire. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. De laatste wedstrijd is om 15.00 uur. Prijsuitreiking om 16.15 uur. Deelnemende teams: Meeuwen 2, Yerseke 2, Dauwendaele 1, Dirksland 1 en Zonnemaire 1. Schaken Schaakvereniging Zierikzee houdt traditioneel op maan dagavond in het UVV-gebouw in Zierikzee een zomerschaak- competitie. Aanvang 19.30 uur. Tennis Zaterdag 11 juni worden de finale-wedstrijden gespeeld van het Seniorentoernooi van tennisvereniging Bru-Tèn in Bruinisse. De wedstrijden vin den plaats op het tennispark achter Sporthal De Vanger en het dorpshuis in Bruinisse. Wandelsport Maandag 13. dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 juni wordt voor de 49e keer de Zierikzeese Avondvierdaagse gehouden. Iedere avond star ten de wandelaars om 18.45 uur op het Havenpark/Havenplein in Zierikzee (zie donderdagedi tie). den. De jongste was vier jaar en de oudste deelnemer was achtenzestig jaar. De enige deelnemer die nog voor de vijf tiende keer in aanmerking kon komen, kwam er te laat achter dat de Avondvierdaagse deze week werd gehouden. Toen de organisatoren haar aanboden op de tweede dag alsnog te starten weigerde ze dat uit sportief oogpunt. „We gaan vol gend jaar ook weer op deze da tum zitten. Deze tijd is ideaal voor een Avondvierdaagse", vertelt Nelleke Dalebout. Omdat het de vijftiende keer was dat de Avondvierdaagse in Westerschouwen werd gehou den hadden de vele kinderen voor tientallen spandoeken ge zorgd. Met opschriften als: „De kinderen hopen dat u bij Kla vertje Vier bloemen zult ko pen". Of: „Vijftien jaar lopen met DFS", en „Blaren op je te nen en hielen, wij lopen ge woon door", werden de toe schouwers langs de route bezig gehouden. Op het sportpark Van Zuijen kregen alle kinde ren een ijsje als extra beloning voor de vele kilometers. ZIERIKZEE - Anja Stouten en Simon Schot zijn toegelaten om op zaterdag 25 en zondag 26 juni deel te nemen aan de Ne derlandse atletiekkampioen- schappen in Den Haag. ZIERIKZEE - Gisteravond, donderdag, trokken vele donkere wolken over het sportpark Bannink in Zierikzee. Ada van Tiggelhoven, van de organiserende vereniging All-Ready, keek met angstige ogen naar hoven. Het tiende Wijken- korfbaltoernooi was vorig jaar immers op de laatste dag met een onweersbui in het water gevallen. Met veel rekenwerk kreeg ZSC toen de overwinning cadeau. Egelantier kreeg de overwin ning gisteravond niet cadeau. Het elfde Wijkenkorfbaltoer- nooi kreeg een echte finalewed strijd te zien. Egelantier had haar poule gewonnen door Be- nekluvers en Waterpoort met 1- 0 te verslaan. Simpsons werd op 0-0 gehouden en daardoor kwam Egelantier met een beter doelgemiddelde in de finale te recht. Dat geldt ook voor het wijken- korfbalteam AKA uit Ridder kerk. Zij gingen naar de finale met een beter doelgemiddelde dan de Handige Jongens. Een finale-wedstrijd van vijftien minuten in de schemering van de avond en wat lichte regen bracht Egelantier de 1-3 over winning. „Ik ben blij dat het weer achter de rug is", stelde Ada van Tiggelhoven. „Alles is zonder problemen verlopen en met enig geluk, toch nog aar dig droog gehouden." Wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee, L. J. van Gastel, had de eer om gis teravond om half elf de prijzen uit te reiken. „Ik zie dat het al weer de elfde keer is dat korf balvereniging All-Ready dit Wijkenkorfbal organiseert. Sport verbroedert, dat was vanavond duidelijk te merken. Er zijn altijd spelers die een be paalde stempel op een ploeg kunnen drukken. Ach, dat zijn dan competitiespelers, maar jullie hebben dat sportief opge pakt. Ik heb de eer om de beste speelster van het toernooi be kend te maken. Dat is Wilma van Donk uit Brouwershaven. Ja, er was ook een beste speler. Hij had wel pijn in zijn spie ren, maar je ziet dat je nooit te oud bent om te korfballen. Henk Geluk (64) uit Noordwel- le, jij mag de bos bloemen in ontvangst nemen." Het elfde Wijkenkorfbaltoer- nooi was afgelopen week ver deeld over twee avonden. Dins dagavond werden de voorron des gespeeld door eenentwin tig teams. Gisteren, donder dagavond, waren er twee win naarspoules en twee verliezerspoules gevormd. Op deze manier konden honderd zeventig deelnemers genieten door twee avonden korfbal te spelen. Cupfighter en Water poort 2 waren de winnaars van de verliezerspoules. AKA en Egelantier waren de winnaars van de winnaarspoules. Boven dien kreeg Egelantier een bo kaal omdat zij de finale wedstrijd wonnen. Uitslag donderdag 9 juni: Win naarspoule 1: Waterpoort 1 - Benekluvers 1-0. Simpsons - Egelantier 1 0-0. Benekluvers - Simpsons 2-4. Egelantier 1 - Waterpoort 1 1-0. Waterpoort 1 - Simpsons 0-2. Benekluvers - Egelantier 1*1-5. Stand: 1. Ege lantier 5 pnt. 2. Simpsons, 5 pnt. 3. Waterpoort 1, 2 pnt. 4. Benekluvers, 0 pnt. Winnaarspoule 2: Egelantier 2 - AKA 0-1. Noordwelle - Handi ge Jongens 1-1. AKA - Noord welle 1-1. Handige Jongens - Egelantier 2 2-1. Egelantier 2 - Noordwelle 3-2. AKA Handige Jongens 3-2. Stand: 1.' AKA, 5 pnt. 2. Handige Jongens, 5 pnt. 3. Noordwelle, 2 pnt. 4. Egelan tier 2, 2 pnt. Verliezerspoule 1: Onderdak - Kramer 4-1. Krikkemikkers - Cupfighters 0-0. Kramer - Krikkemikkers 0-2. Cupfigh ters - Onderdak 2-0. Onderdak - Krikkemikkers 3-1. Kramer Cupfighters 0-3. Stand: 1. Cup fighters, 5 pnt. 2. Onderdak, 4 ,pnt. 3. Krikkemikkers, 3 pnt. 4. Kramer, 0 pnt. Verliezerspoule 2: Waterpoort 2 - Korfpiepers 1-0. Deurzakkers - Flierefluiters 2-1. Folmer Team - Waterpoort 2 0-2. Korf piepers - Deurzakkers 2-1. Flie refluiters - Folmer Tbam 1-1. Waterpoort 2 - Deurzakkers 1-0. Korfpiepers - Flierefluiters 2-0. Deurzakkers - Folmer Tbam 0- 2. Flierefluiters - Waterpoort 2 1-2. Folmer ïfeam - Korfpiepers 1-3. Stand: 1. Waterpoort 2, 8 pnt. 2. Korfpiepers, 6 pnt. 3. Folmer Team, 3 pnt. 4. Deur zakkers, 2 pnt. 5. Fliereflui ters, 1 pnt. Ruim honderdzeventig deelnemers waren actief tijdens het tweedaagse Wijkenkorfbaltoernooi op sportpark Bannink in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). Uitslagen NK: 1. Bart Benne- ma (AC'61) uit Assen, 6356 pnt. 2. Giel Warners, Lelystad, 6096 pnt. 3. Evert-Johan de Haan, Tion, 5858 pnt. 4. Jurren Val kenburg (Altes), Amersfoort, 5847 pnt. 9. Jurgen de Lang (AV'34) uit Zierikzee. Resulta ten: 100 meter/12.20 sec. Ver springen/6,11 m. Kogelstoten/ 12,32 m. Polsstokhoog/3,10 m. 110 meter horden/16.98 sec. Discuswerpen/33,98 m. Hoog springen/1,71 m. Speerwer pen/35.04 m. 1000 meter/ 4.37.06 min. 5020 punten. ZIERIKZEE - De eerste, in een reeks van vier, zomeravond- bridgewedstrijd in de maand juni van de Zierikzeese Bridge Club in het multifunctioneel gebouw aan de Huybertstraat is afgewerkt. Drieëntwintig paren werden bij binnenkomst ingeschreven en ingedeeld in twee groepen. De uitslag. Groep rood: mv. Plaating-hr. De Jongh 114 pun ten/59,38%; 2. ep. Eekman 113 punten/58,58%; 3. ds. De Feyfer-v. d. Zande 108 pun ten/56,25%; 4. ds. v. d. Duyn- Henderson 103,2 punten/ 53,75%; 5. hrn. Oostwoud Wijdenes-Schot 96 punten/ 50,00%; 6. mv. Brinckman-hr. De Vries 94 punten/48,96%; 7. ds. Gaanderse-Gaanderse 93,6 punten/48,75%; 8. ep. Van Tig gelhoven 90 punten/46,88%; 9. ds. Burema-Quick 85 punten/ 44,27%s 10. ds. Valette-De Vin 82,8 punten/43,13% en 11. ds. Van Geesbergen-Tuinman 76,8 punten/40,007r. 96 punten 50,00%>. Groep blauw: 1. ep. Stokla 176 punten/73,337c; 2. ep. v. d. Berg 175 punten/72,92%-; 3. ep. Pom- per 163 punten/67,92%-; 4. ds. Gedrojc-Stapel 140 punten/ 62,08%-; 5. ds. Hogerheijde-v. d. Wekken 143 punten/59,58%; 6. ds. Stouten-Tfennekes 120 pun ten/50,00%; 7. ep. Dijkstra 112 punten/466,67%; 8. ds. Delst- Steutel 102 puntcn/42,50%; 9. ds. Brooshooft-Brouwer 95 punten/39,58%; 10. ep. Kuipers 78 punten/32,50%-; 11. hm. v. d. Tbl-v. d. Wekken 72 pun ten/30, 007c en 12. mv. Holty-hr. Holty 55 punten/22,92%,. 120 punten 50,00%. De zaaltop was voor ep. Stokla met 73,33%. Een paar regendruppels konden de pret niet drukken gisteravond, donderdag, bij de wandelaars van de Avondvierdaagse. (Foto: Ma rijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - De vijftiende Avondvierdaagse van sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede is succesvol verlopen. Alleen op de laatste avond, gisteren, donderdag, viel er een enkele druppel op de hoofd en van de 312 wandelaars. Slechts één meisjes moest na de eerste dag zich afmelden wegens een blessure aan de hiel. Vele spandoeken en bloemen sierden de lange optocht van verzorgingscentrum Duinoord naar sportpark Van Zuijen. De laatste avond was de wan delroute door de Zeepeduinen een aardige bijkomstigheid. In het natuurgebied waren de loslopende paarden de enige nieuwsgierige toeschouwers. Vele kinderen gaven de edele dieren een aai over het hoofd en stopten het snoeppapier braaf in hun broekzakken. „De wandelaars hebben zich voor treffelijk gedragen. We hebben zowel voor de groep als achter de groep mensen lopen om het vuil op te ruimen. We hebben de Zeepeduinen ook voor de laatste avond gehouden zodat de deelnemers precies om acht uür bij het verzorgingshuis Duinoord kwamen", vertelt Willie de Meij, die samen met Nelleke Dalebout de spil is van het organisatiecomité. Kleurige stoet ^Muziekvereniging Witte van Haemstede ving de grote groep wandelaars op bij Duinoord en begeleidde de kleurige stoet via de Burghseweg naar de Le- liëdaleweg om op sportpark Van Zuijen de medailles en be kers voor de scholen in ont vangst te laten nemen. Rinus Bakker, voorzitter van sportvereniging DFS, verwel komde de wandelaars. „Zon der wandelaars kunnen we geen wandeltocht houden. We zijn blij dat deze Avondvier daagse aan populariteit wint. Vijftien jaar geleden zijn we begonnen met 83 deelnemers. Nu kunnen ruim driehonderd wandelaars de mooiste plekjes zien van Westerschouwen. Ik wil ook graag een fruitmand overhandigen aan Nelleke Da lebout en Willie de Meij. Zij hebben veel werk verzet. We ken voor dit evenement waren ze al druk bezig om een mooie route uit te zetten. Met hulp van de vele vrijwilligers en de EHBO is ook de vijftiende Avondvierdaagse vlekkeloos verlopen." Willie de Meij en Nelleke Dale bout glimlachten nadat Rinus Bakker de bekers overhandig de aan de scholen De Schouw (Brouwershaven), Schelphoek. (Ser^oskerke), 't Mêêtje uit El- lemeet en De Kirreweie en On der de Wieken uit Burgh- Haamstede. „Er valt altijd weer een hele last van je af. De wandelaars waren zeer positief en bovendien heeft het weer wel meegewerkt, s' Middags re gende het steeds en 's avonds was het droog. Wij hopen dat Zierikzee volgende week ook goed weer heeft, want bij een Avondvierdaagse is dat zeer belangrijk", aldus Willie de Meij. Bij de Avondvierdaagse van DFS waren er dus 312 wande laars die de eindstreep haal- C-juniore Stouten uit Ouwer kerk mag bij de B-junioren deelnemen aan het kogelstoten en discuswerpen. B-junior Si mon Schot uit Zierikzee zal op de NK uitkomen op het ko gelstoten. AMSTERDAM - Atleet Jurgen de Lang is tijdens de Neder landse meerkampkampioen- schappen voor B-junioren op een negende plaats geëindigd. De Zierikzeeënaar, uitkomen de voor atletiekvereniging AV'34 uit Apeldoorn, behaalde een totaal aantal van 5020 pun ten op de negen atletiekonder- delen. Na de eerste dag stond De Lang op een zesde plaats dankzij een persoonlijk record op het verspringen met 6,11 me ter. Op de tweede dag liet hij te veel punten liggen op het dis cuswerpen (33,98 meter), speer werpen (35.04 meter) en hoog springen (1,71 meter). Hierdoor zakte hij naar de negende plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8