Opel Stationwagon is succesvolste in Europa Justitie geeft vergunning af particulier recherchebureau voor Ellemeet Akkerdaas B.V. Grote verzameling oude grafiek in Zierikzeese House of Prints Nieuwe Citroën voor Autorijschool Daniël Met de beheerder op excursie in Zeepeduinen Kunst en interieur samen in 't Lange Uus Duikbedrijf Noordhoek in de race voor WOV Tweede klassieker voor trimmers in Zuid-Beveland Zwemmen met muziek in 't Aquarium WK verzekerd 'Ik ben geen Sherlock Holmes of dokter Watson' WOENSDAG 8 JUNI 1994 3 BURGH-HAAMSTEDE - De beheerders van de Zee peduinen van de Vereniging Natuurmonumten ge ven zondag 12 juni om 13.30 uur weer een excursie. Vertrekpunt is de poort bij Slot Haamstede aan de Noordstraat. Hoe meer afwisseling in het landschap, hoe meer planten en dieren een geschikte plek weten te vinden. Op de ene plek groeien zandzegge, duin- riet of piipestrootjc, op de an dere plek meidoorn, liguster of kardinaalsmuts. Dankzij de natte winter staan er dit jaar zelfs orchideeën in de natte valleien, die alleen onder bege leiding te bezoeken zijn. Genietend van de afwisseling en de planten kan men de ge luiden horen van tapuit. grasmus, nachtegaal of wulp. die ook allemaal een plek ge vonden hebben in dit terrein. Om die afwisseling te behou den heeft Natuurmonumenten de hulp nodig van een aantal pony's. Dankzij hen groeien de duinen niet dicht, maar blijven open. half open en meer dicht gegroeide delen bestaan. Hier en daar trappen ze het hele maal kaal en kan weer wat zand gaan stuiven. Op andere plekken houden ze dc begroei- mg kort en op weer andere plekken komen ze niet of nau welijks en groeien de duinen dicht. Inmiddels lopen naast dc meeste merries ook veulen tjes. De kans is groot dat u er tijdens de excursie een aantal tegenkomt. Aanmelden vooraf is nodig. Kaartjes zijn tot en met zater dag te koop bij het VW-kan- toor in Haamstede, telefoon: 01115-1513. BRUINISSE - Zwembad 't Aquarium in Bruinisse is ge start met disco- en moonlight- zwemmen. Dit gebeurt afwis selend op zaterdagavond. Het discozwemmen is van 20.00 tot 22.00 uur. Gedurende deze uren verzorgt Happy Music uit Middelhamis een disco drive- inshow. Ook bij het moonlight- zwemmen, van 21.00 tot 23.00 uur, wordt er muziek gedraaid, zij het van een meer romanti sche soort. Bovendien wordt het zwembad tijdens het moon- lightzwemmen op een sfeervol le wijze verlicht. Volgens badjuffrouw Marjon Tieleman, maken met name de gasten die op Aquadelta ver blijven, gebruik van deze bij zondere manier van recreëren. ,,De belangstelling vanuit het dorp is niet zo groot. Het is al lemaal nog erg nieuw en moet nog groeien." ZIERIKZEE - Gedurende de maand juni exposeert Elly Mes een aantal van haar schilderijen in 't Lange Uus aan het Havenpark in Zierikzee. De expositie wordt gehouden in het kader van het Woonkunst Festival. Een Europese actie door woninginrichters en kunstenaars. Sinds zaterdag 4 juni kunnen kunstenaars gratis exposeren en verkopen bij de woningin richters die deelnemen aan het Woonkunst Festival. Dit festi val heeft als doel de consument te attenderen op de harmonie tqssen kunst en interieur. Vol gens de initiatiefnemers, maakt kunst, in welke vorm en prijsklasse dan ook, het inte rieur af, geeft het een eigen ge zicht aan de inrichting en sti muleert cocoonen. Buiten Ne derland doen ook ondernemers mee in andere Europese lan den, waaronder Oostenrijk. In dit land is het festival onder de naam Thg der Wohnkultur voor de eerste keer uitgevoerd. Het succes in Oostenrijk was zo groot dat de Europese brancheorganisaties voor de woninginrichting het initiatief hebben overgenomen. In Ne derland wordt het festival gestimuleerd en ondersteund door de Centrale Bond van Wo ninginrichters (CbW). Elly Mes (1931) ontving haar opleiding tot beeldend kunste naar van 1954 tot 1960 van de kunstschilders Gerard van Zwieten en Frans Broers. Sinds 1987 participeert zij regelmatig in workshops in het binnen- en buitenland. Tot 1988 bleef zij, naast haar werk als docent handelswetenschappen/infor matica, in haar vrije tijd teke nen en schilderen. Vanaf dat jaar is zij bekend als full-time kunstenaar. Aanvankelijk werkte zij in aquarel. Langzamerhand ging ze over op dekkende verf. Tege lijkertijd werd haar werk meer abstract. Veelal werkt zij aan de hand van thema's, waaron der de meteorologische ele menten en details .uit de na tuur. Momenteel staat de mens centraal in haar werk. Met mensfiguren, tot het uiterste versoberd, wil ze emoties tot uitdrukking brengen. Met na me intermenselijke relaties boeien haar. ZIERIKZEE - Het scheepvaart- en duikbedrijf Noordhoek BV uit Zierikzee is een van de bedrijven die in de race zijn voor de werkzaamheden die moe ten worden uitgevoerd in het kader van de aanleg van de Westerschelde Oever Verbinding (WOV). Het kan volgens directeur L. Noordhoek echter nog wel twee jaar duren voor duidelijk wordt of de werkzaamheden worden gegund aan zijn be drijf. En zelfs wanneer dat laatste het geval zou zijn is niet zeker of het duikbedrijf ook daadwerkelijk in actie zou moeten komen. Noordhoek, of een ander duikbedrijf, wordt door de aannemerscombinatie ingehuurd voor het geval zich calamiteiten zouden voordoen bij het boren van de tunnel on der de Westerschelde. Het duikbedrijf kan in zo'n ge val de problemen onder water vaststellen en helpen aanpak ken. Volgens Noordhoek wordt momenteel achter de schermen hard gewerkt om bedrijven te mobiliseren voor de werk zaamheden aan de Westerschel de Oever Verbinding. Het is de bedoeling dat drie/kwart van de werkzaamheden aan de WOV wordt uitgevoerd door Zeeuwse bedrijven. Bezwaarschriften die tegen de aanleg van de oeververbinding zijn ingediend kunnen het be gin van de werkzaamheden nog ruim twee jaar ophouden. Directeur Noordhoek verwacht dat dat in de praktijk ook het geval zal zijn. De organisaties en particulieren die bezwaar hebben tegen aanleg van de WOV, zoals die nu is gepland, zullen naar verwachting tot het uiterste doorprocederen. ,,Pas wanneer definitief duidelijk is dat de aanleg kan beginnen, horen we of ons bedrijf ook wordt ingeschakeld." ZIERIKZEE Het WK voetbal in de Verenigde Staten is voor 490 miljoen gulden verzekerd. Dat kost de FIFA, de wereld voetbalbond. een premie van bijna 20 miljoen. De verzeke ring betaalt het volledige be drag uit als het WK niet door gaat vanwege een natuurramp of een aanslag. mer van een bedrijf. Doordat het bureau van Schoeré inge schreven staat bij de Kamer van Koophandel in Middelburg en de Registratiekamer in Rijs wijk kan hij beschikken over gegevens waar een ander niet zomaar aan kan komen. Dat wil niet zeggen dat hij deze ge gevens ook kenbaar kan ma ken bij zijn opdrachtgever. De ze zijn goed beschermd en de Registratiekamer ziet er op toe dat er op een juiste manier mee omgegaan wordt en voert hier voor steekproefsgewijs contro les uit. „Ik mag zeggen dat er een luchtje aan een bepaald persoon hangt, maar de details kan ik niet vrijgeven", aldus Schoeré. Schoeré werkt nu alweer zo'n acht jaar in de beveiliging bij een van de grote particuliere beveiligingsdiensten. Vandaar ook dat hij zich met zijn eigen bureau niet beperkt tot recherche-activiteiten, maar ook leverancier is voor bewa king van objecten en brand wachten in preventieve onder geschiktheid. Hiervoor be schikt hij over alle vereiste pa pieren en over de nodige erva ring. Behalve bij de veilig heidsdienst waar hij nu voor werkt heeft hij deze ervaring als Hoofd-brandwacht opge daan bij de vrijwillige brand weer in Limburg. Voorlopig houdt hij deze baan aan. Pas wanneer hij het te druk krijgt met zijn bureau, stopt hij hier mee. Of het allemaal gaat lopen zo als Schoeré wenst is de vraag. Zelf denkt hij daar niet zo veel aan. „Vanaf 1 juni heb ik een vergunning en mag ik als de tectivebureau naar buiten tre den. Het is nu aan mij om alles uit te bouwen en zoeken naar wegen die tot iets leiden. Mis schien lukt het; misschien lukt het niet. Is dat laatste het ge val, dan is er geen man over boord. Dan heb ik altijd mijn baan nog." Trots nam Daan Mouwen (links) de sleutels in ontvangst van Louis Goedbloed van zijn nieuwe lesauto; een Citroen ZX Aura l,8i met stuurbekrachtiging. Mouwen, eigenaar van Autorij school Daniël uit Bruinisse, maakte al eerder gebruik van een Ci- troën, om zijn leerlingen de beginselen van het autorijden bij te brengen. Met de gloednieuwe auto voldoet hij aan de hoge eisen, die rijlessers stellen. (Foto: Joop van Houdt). BORSSELE - De Tourclub EPZ-Zeeland (Electrici- teitsProduktiemaatschappij Zuid-Nederland) houdt dit jaar voor de tweede keer een klassieker voor trimmers in Zeeland. Dit wielerevenement vindt plaats op zaterdag 18 juni. Start en finish zijn op de EPZ- locatie Zeeland aan de Zeedijk in Borssele. Het startschot valt om 14.00 uur. Het parcours van deze trimklassieker is uitgezet in Zuid-Beveland over een af stand van 96 kilometer. Deel name staat open voor A, B-, en C-trimmers die in het bezit zijn van een geldige TMZ-licentie. Er kunnen maximaal 150 ren ners aan de klassieker deelne men. Tijdens de trimklassieker wordt ook een ploegentijdrit gehouden voor recreanten/ tourclubs en niet-licentiehou- ders. De lengte van het par cours is 11,4 kilometer. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar tijdens alle wedstrij den voor trimmers die in Zee land gehouden worden door de Stichting Trimbelangen Mid den-Zeeland. Tevens kunnen de liefhebbers deze bestellen bij de organisatie, telefoon: 01105- 6000. draak mee gestoken is. Maar ik pak de zaken wel serieus aan." Televisie Dm meer van haar collectie te kunnen tonen zou de winkel volgens mevrouw L. H. van der Valk oeel groter moeten zijn. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Nadat zij een aantal weken geleden The House of Prints opende aan Fonteine in Zierikzee, weet mevrouw L. H. van der Valk het zeker. Zierik zee is een charmante, gezellige stad met vriendelijke en bereidwillige inwoners. Heel anders dan in Rotterdam." Zij wil zich dan ook in de toekomst graag vesti gen in de Oosterscheldestad. Tot die tijd pendelt ze dagelijks tussen haar woon plaats Rotterdam en Zierikzee. The House of Prints is gespeci aliseerd in prenten, spiegels en inlijsten. Mevrouw Van der Valk doet dit werk al sinds 1974. Samen met haar man had zij een antiquariaat in Rotter dam, waarvan een gedeelte in geruimd was voor de prenten. Het lijstenmaken leerde zij van haar dochter. Deze heeft stage gelopen bij een groot bedrijf en leerde haar moeder de kneep jes van het vak. „Maar zoals zij het kan, kan ik het niet hoor", zegt ze. En inderdaad. De lijs ten zijn een kunstwerk op zich en hebben eigenlijk geen prent nodig om op te vallen. Het overgrote deel van het in lijsten gebeurt in het atelier van Van der Valk in Rotter dam. Ondanks dat zij heel veel zelf kan, heeft zij voor dit werk een medewerker ingeschakeld. Zij heeft er eenvoudigweg de tijd niet voor. Wel neemt zij los se onderdelen mee naar Zierik zee om in de winkel een ge kochte prent in te lijsten. Of om een prent aan de muur te hangen om de klanten een idee te geven van de mogelijkheden die er zijn. En mogelijkheden zijn er ge noeg, getuige de grote verzame ling lijsten die in The House of Prints aan de muur hangt. „De mensen kunnen aan de hand van wat er aan de muur hangt ideeën opdoen. Aan de tafel kunnen ze op hun gemak een keuze maken en ik kan ze daar bij advies geven. Vaak gaan mensen af op wat ik zeg en dat is leuk" De prenten in de winkel zijn voornamelijk grafiek vanaf 1650. Van der Valk heeft toch voor de naam 'Prints' gekozen, omdat de term grafiek vaak geassocieerd wordt met moder ne kunst. Onder haar verzame ling bevinden zich veel topo grafische kaarten. Van Zeeland tot en met Nieuw-Zeeland. Vrijwel ieder plekje op de we reldkaart is wel ergens aan te treffen op een van de prenten. Behalve topografische kaarten zijn er veel bloemen en roman tische voorstellingen. Er is niet echt sprake van een uitgelezen smaak wat betreft de voorstel ling van Van der Valk. „Wat ik kan kopen koop ik en als ik het niet zelf wil houden hang ik het in de winkel op of zet het tussen de voorraad." Die voor raad bevat een onnoemelijke hoeveelheid prenten. Overal waar plaats is staan of liggen er prenten. En dan heeft ze ook in Rotterdam nog de nodige prenten in mappen opgebor gen. In de winkel nemen de spiegels een opvallende plaats in. Ieder een kan zowel een reeds inge lijste spiegel kopen of er een op maat laten maken. De spiegels worden niet alleen gebruikt om de winkel aan te kleden, maar vormen tevens een afwis seling voor Van der Valk. De spiegels maken de zaak ook groter dan ze in werkelijkheid is. Want ook al is zij zeer tevre den met de locatie. De beschik bare ruimte is eigenlijk haar grootste probleem. Advertentie ELLEMEET - Zelf was hij ook enigszins verrast, toen woensdag 1 juni een enve lop op de mat viel van het ministerie van justitie. De envelop bevatte de vergun ning voor de heer W. Schoeré uit Ellemeet om te starten met een privé detective bureau. Onder de naam P. I. International particulier recerchebureau houdt het bureau zich bezig met civiele zaken en beveiliging en brandwacht. Voordat het zover was is Schoe ré volledig gescreend door Justitie. Dit begon al voordat de aanvraag de deur uitging. Tben al kwam de plaatselijke politie op huisbezoek om te kijken wat voor vlees men in de kuip had. Volgens Schoeré kijkt de politie sceptisch tegen zijn initiatief aan. „Ze zullen zich wel afvragen wat een pri vé detective in Zeeland moet. Ze zeggen het niet, maar het is wel merkbaar. Het is tenslotte altijd een beroep waar de Strafrecht Van enig scepsis is bij de Poli tie Zeeland echter geen sprake. Al zegt medewerker bestuurs zorg J. Davidse er wel bij, dat dit aan het werk ligt dat parti culiere bureaus doen. „Zij ope reren niet op het terrein van het strafrecht, dat is van ons, en daar wordt ook op toege zien. Wannéér een privé recher cheur zich beperkt tot civiel rechtelijke zaken is er voor ons niets aan de hand. Bij straf rechtelijke zaken heeft hij niet meer rechten dan iedere andere burger." Van samenwerking op dit terrein zal volgens Davidse geen sprake zijn. „Op het mo ment dat er bij onderzoek een strafrechtelijke zaak boven water komt, moet dit gemeld worden aan de politie. Wat dat betreft heeft een privé recher cheur een signalerende taak. Voor de verdere afhandeling zorgt de politie." Privé detective W. Schoeré: ,,Wild-westtaferelen zullen niet voorkomen(Foto: Joop van Houdt). Schoeré is hiervan op de hoog te en is geenszins van plan om de politie voor de voeten te lo pen. „Op de televisiè zie je vaak dat privé detectives zich bezighouden met zaken die de politie aangaan. In zo'n geval zal ik mijn opdrachtgever drin gend verzoeken contact op te nemen met de politie. Voor der gelijke zaken heeft de politie eigen en betere mensen." Wild westtaferelen zullen dan ook niet voorkomen. „Wanneer ie mand een opdracht geeft, gaan we eens kijken op de afgespro ken plaats en tijd om iets te be vestigen, of het tegendeel te be wijzen." De opdrachten kunnen uiteen lopen van het schaduwen van een overspelige echtgenoot of echtgenote tot het nagaan van bezigheden van een werkne- Kloosterweg 2, Noordgouwe Telefoon 01112-1347 1284 (5 km van Zierikzee) belangrijke mate bepaald door de zogeheten lifestyle model len, zoals de Astra Young en Sportive. De verwachting is dat in september aanstaande de 100.000e Opel Astra in Ne derland zal worden geregi streerd. Wellicht is dat tevens de 26.500e Astra Stationwagon. De Astra Stationwagon be schikt over de grootste laad ruimte in zijn klasse: maxi maal 1630 liter. Verder heeft el ke Astra standaard een uitge breid veiligheidspakket en stuurbekrachtiging. Boven dien biedt Opel een breed rao- tórenprogramma, variërend van de 1,4 liter benzinemotor en de 1,7 liter diesel (beide met 44 kW/60 pk) tot de energieke en ultramoderne 1,8 liter ECO- TEC zestienklepper (92 kW/125 pk). NOORDGOUWE - Sinds dé introductie, in de herfst van 1991, heeft Opel meer dan een half miljoen Astra Stationwagons geproduceerd. Eind april werd de 530.000e Astra Stationwagon van de band gereden. Daarmee is de veelzijdigste uitvoering van de Opel Astra niet alleen de meéSt succesvolle auto in zijn marktsegment, maar ook de meestgekochte station wagon in geheel Europa. maar liefst 24.000 Stationwa- "gons. Hieronder bevonden zich ruim 1.900 driedeurs Astra's Van in grijs kenteken uitvoe ring. Het percentage Stationwagons in de Astra serie is ook in Ne derland stijgend: van 17,7 in 1991 en 25,3 in 1992 naar 28 pro- cent in 1993. In 1994 werd tot nu toe zelfs 30,2 procent geno teerd. Daarbij wordt de op waartse tendens overigens in In 1993 kozen 195.000 Europese automobilisten voor de Astra Stationwagon, twee keer zo veel als voor de nummer twee in deze klasse. Het marktaan deel van dit type Opel Astra nam Europees bezien met 9,4 procent toe in een met 16 pro- cent teruggelopen markt. In Nederland zijn er vanaf het al lereerste begin, herfst 1991, tot en met mei 1994 bijna 92.000 Astra's verkocht, waarvan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3