WorldCup USA 94 Vijftiende Avondvierdaagse telt weer een groot aantal deelnemers Senioi'enteiinistoernooi in Bruinisse van start Pieter Hopman winnaar snelschaaktoernooi Bekkenk derde op de NK Geen prijzen badminton- teams Maradona dreigt Steun voor Saudi-Arabïe Eerste avond met zonnestralen v De Babbel klimt in klassement Schaakfestival TOG in Bruinisse succesvol De Nederlandse tv-kijker hoeft geen minuut te missen A t DINSDAG 7 JUNI 1994 NR 25575 7 AMSTERDAM - De 17-jarige Ramses Bekkenk heeft tijdens de Nederlandse kampioen schappen tien kilometer in Amsterdam een bronzen me daille verdiend bij de A- junioren. De Zierikzeese atleet, uitko mend voor AV'34 uit Apel doorn, had een tijd nodig van 33.13.55 minuten. De winnaar werd Salah Boulaabi van Spar ta uit Den Haag in 32.28.05 mi nuten. Tweede werd Richard Smul ders van PSV uit Eindhoven in 32.40.46 minuten. Bekkenk was na afloop tevreden. ,,Ik had veel last van de wind. Tbch, mijn eerste Nederlandse kampioenschap bij de A-junio ren en gelijk al op het podium geeft mij een tevreden gevoel." Honderdvijftien deelnemers BRUINISSE - Het traditionele Seniorentennistoer nooi op het tennispark van Bru-Tèn in Bruinisse heeft na twee dagen spelen al een aantal wedstrijden weg gewerkt. Voordat zaterdag 11 juni de fi nalepartijen worden gespeeld moeten de 115 deelnemers eerst in de voorrondes tegen elkaar. Een uur lang krijgt men de ge legenheid om de tegenstander uit te schakelen voor een ronde verder. Het toernooi is alleen voor D- en E-spelers 17 Dat betekent een toernooi voor beginners en wat verder gevorderden. Er wordt zowel enkel- als dubbel spel gespeeld bij vrouwen en 'mannen. Na twee dagen strijd waren er nog weinig verrassin gen te noteren Hieronder de uitslagen bijgewerkt tot maan dagavond zes juni. Uitslagen damcsdubbcl E: A. Schot/J. Verspoor - W. Dek ker/C. Schot 9-3. Damesenkel: Jeannette - Hoftijzer Janny Lodder 9-4. Herenenkel D2: Jo- han Walpot - Jan Walpot 14-3. Peter Wehrmeijer - Leon Praet 11-6. Tbn Kramers - Ronnie de Waal 11-7. Herendubbel D2: Walpot/Verkerke - Vleeshou wers/Mater 12-8. Jongen/Mon ster - Zoer/Duinhouwer 17-1. Damesenkel D2: Tbnnie Wes- dorp - Esther Roth w.o. Hennie Hooftman - Marja Janse 10-7. Elly Lems - Nelleke Duinhou wer 8-6. Damesdubbel D2: Van de Ouden/Van de Zande - Prob- bert/Peet 10-9. De Bruin/Bak ker - Van der Zande/Duinhou wer 13-2. Walpot/Maaskant - Boot/De Jonge 8-5. Huizin- ga/Wehrmeijer - Deurloo/De Vlieger 11-6. ZIERIKZEE - De drie teams van badmintonvereniging Zie- rikzee hebben in de nacompe- titie geen prijzen weten te win nen. In de klasse 3A van het district Zeeland eindigde Zierikzee 5 op een derde plaats. Zierikzee 7 moet genoegen nemen met een derde plaats in klasse 3B en Zierikzee 1 eindigde in klas se H op een tweede plaats. Klasse 3A Astroïden 4 Smash 2 Zierikzee 5 Astroïden 5 Avanti 2 Klasse 3B Backhand 1 Astroïden 6 Zierikzee 7 Rillandia 3 Klasse H Astroïden 8 Zierikzee 1 Kolibri 1 8 14 46-18 8 12 46 18 8 7 33-31 8 6 23-41 8 1 12-52 6 12 35-13 6 7 28-20 6 5 24-24 6 0 9-39 4 7 26- 6 4 5 19-13 4 0 3-29 BUENOS AIRES - Diego Ar mando Maradona blijft de ge moederen bezighouden. De vedette van Argentinië dreigde vrijdag voor de derde keer binnen vier dagen op te stappen als de organisatie rondom de nationale ploeg niet verbetert. De voorzitter van de Argentijnse voetbalbond, Ju lio Grondona, heeft hem ervan weerhouden de selectie te ver laten. ZIERIKZEE - De voetbalploeg van Saudi-Arabië krijgt in de VS steun van een delegatie uit Koeweit. Op die manier wil het buur land de Saudisch bedanken voor de rol die het land speelde tijdens de Golfoorlog, waarin Irak Koeweit bezette. HILVERSUM (ANP) - Nederlandse televisiekijkers hoeven geen minuut van het WK voetbal te missen. De NOS zendt alle 52 wedstrijden van de eindronde in de Verenigde Staten uit. Van de 950 uur die de NOS deze zomer op de drie televisienet ten beschikbaar heeft, zal 450 uur worden besteed aan sport programma's. Nieuws, infor matie en culturele program ma's vergen de komende maan den 500 uur. Het grootste deel van de sportverslaggeving heeft plaats in extra zendtijd. De wedstrijden van het WK, hoofdmoot van de sportuitzen- dingen, worden voor een deel diep in de Nederlandse nacht gespeeld. Van alle ontmoetingep worden er 47 rechtstreeks uitgezonden. Kiezen Om toernooivervalsing te voor komen worden de laatste groepswedstrijden gelijktijdig afgewerkt, zodat de NOS moet kiezen. De niet gekozen duels komen later op het scherm. Vanaf de achtste finales (wan neer het knock-out-systeem be gint) herhaalt de NOS vrijwel alle wedstrijden om 11.25 en 13.45 uur. Verlengingen en strafschoppenseries worden niet vergeten. Studio Sport volgt al enkele weken de voorbereidingen van het Nederlands elftal. De ver slaggeving uit Noord-Amerika begint op 12 juni met een recht streeks verslag van de oefen wedstrijd tegen Canada in Tb- ronto. De EBU zal optreden als zoge heten host-broadcaster van het toernooi. Daarvoor is eén nieuw bedrijf, EBU Sport In ternational,opgericht. De EBU, het samenwerkingsor gaan van de publieke omroep in Europa, draagt zorg voor het beeldverslag van de wedstrij den. NOS-medewerker Martijn Lindenberg is een van de zes regisseurs die voor dit evene ment zijn gevraagd. Hij tekent voor de wedstrijden in Orlan do. Met een WK-journaal vat de NOS dagelijks om 21.30 uur de ontwikkelingen samen: flitsen uit gespeelde wedstrijden en het commentaar daarop van betrokkenen. De NOS neemt achttien medewerkers uit Ne derland mee. Ter plekke wordt materiaal gehuurd en zestien man personeel geworven. Zes jaar geleden werd het EK- journaal in West-Duitsland met zeven man gedaan. „On danks die uitbreiding is onze omvang nog bescheiden", zegt Lindenberg. „BBC en ITV ruk ken met ieder 85 man uit, ter wijl Engeland zich niet heeft geplaatst. ARD/ZDF komt met 175 man en de Spanjaarden zijn met omstreeks honderd mensen." De NOS heeft zich verzekerd van de medewerking van ex- bondscoach Leo Beenhakker, die nog even de illusie heeft ge had voor Saoedie-Arabiië naar de Verenigde Staten te gaan. Hij levert analyses. „Natuur lijk ga ik aan de poten van Ad vocaat zagen", meldde Been hakker toen hem naar zijn Amerikaanse plannen werd ge vraagd. De commentatoren van de NOS bij de wedstrijden in de Ver enigde Staten zijn Evert ten Napel, Eddy Poelmann, Theo Reitsma, Frank Snoeks en Hu- go Walker. Verslaggevers van het WK-journaal zijn Sierd de Vos en Kees Jongkind. Presen tator van het journaal is Kees Jansma, regisseur is Pim Marks. Het grootste deel van de wed strijden zal in de Verenigde Staten via het sportnet ESPN op het scherm worden ge bracht. ABC zendt elf wedstrij den uit. De Amerikaanse uit zendingen worden niet onder broken door commercials. Al leen bij onverhoopte pauzes wegens blessures zijn in een hoek van het scherm reclame boodschappen te zien. Vanzelf sprekend kan de commercie ook na .de eerste drie kwartier 'zijn gang gaan. Co-produktie De NOS en de BRTN maken van de WK-wedstrijd Neder land - België een co-produktie. Beide landen treffen elkaar in de groepswedstrijden op 25 ju ni. De uitzending zal uit Brus sel en Orlando komen. Het omlijstende programma wordt door een Nederlandse en een Belgische verslaggever ge presenteerd. Tegenstanders van Nederland en België in groep F zijn verder Marokko en Saoedie-Arabië. Nederland opent het toernooi op 20 juni tegen de Arabieren, de Belgen spelen een dag eerder tegen Marokko. Daarom hebben we daar vanaf gezien. We zijn blij dat er weer zoveel wandelaars zijn -geko men en ik wil niet de vele vrij willigers vergeten. Echt, zon der deze mensen is het onmoge lijk om dit evenement te orga- Laatste avond Donderdag 9 juni is de vierde en laatste avond. Rond de klok van 20.00 uur worden alle deel nemers verzameld bij het ver zorgingshuis Duinoord in Burgh-Haamstede. Onder be geleiding van muziekkorps Witte van Haemstede zal de lange en fleurige stoet via de Noordstraat en de Burghse weg de wandeling beëindigen op het sportpark Van Zuijen. De wandelaars op Schouwen- Duiveland kunnen de komende weken volop aan hun trekken komen. Na de avondvierdaagse van Westerschouwen zijn er twee wandelroutes uitgezet op zaterdag 11 juni door sportver eniging Brouwershaven en ook in Ouwerkerk kunnen de wan delaars op die dag de nodige kilometers afleggen. Volgende week start voor de 49e keer de Zierikzeese Avondvierdaagse. BURGH-HAAMSTEDE - Gisteravond, maandag, verzamelden 313 wandelaars zich op het sportpark Van Zuijen aan de Leliëdaleweg in Burgh-Haamstede. Gewapend met paraplu en regenpakken startte de fleuri ge stoet voor de vijftiende avondwandelvierdaagse in Westerschouwen. Het organisatiecomité van Sport vereniging DFS keek tevreden naar de grote groep wandelaars. „We zijn weer tevreden met de grote groep deelnemers. We hebben vlug even geteld en het zijn er net zoveel als vorig jaar", vertelt Willie de Meij die samen met Nel Dalebout de spil is van het organisatiecomi té. Controlepost Ondanks dat de weersvoor spellingen niet veel goeds in petto hadden bleef het de eer ste avond droog. De grauwe lucht brak zelfs open en een aantal zonnestralen streek neer op de hoofden van de wan delaars. „Als je juist de para plu meeneemt, blijft het droog", lachte De Meij. Veel tijd had De Meij niet want na dat de wandelaars al een half uur de vrolijke passen hadden ingezet, moest zij zich spoeden naar een controlepost. Ruim driehonderd wandelaars wor den immers begeleid door vele vrijwilligers. Moeders, jeugd leiders en leden van DFS ston den op gevaarlijke kruisingen om de v/andelaars veilig te la ten oversteken. De vele kinderen zorgden voor veel vrolijke noten onder het wandelen. Naast de scholen 't Mêêtje uit Ellemeet, Schelp- hoek uit Serooskerke, Kirre- weie en Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede deed ook de basisschool De Schouw uit Brouwershaven mee. De mees te wandelaars kozen voor de acht kilometer en een aantal waagde het er op om het na tuurschoon van Westerschou wen vijftien kilometer lang aan te zien. „We brengen ieder jaar variatie in de wandelroute. De wande laars stellen dat op prijs. Ieder jaar vier verschillende wandel routes zorgt voor verrassingen. Ik denk dat het de Avondvier daagse aantrekkelijk maakt." Het organisatiecomité heeft voor het jubileum geen extra inspanning gedaan. „De vijf tiende keer is toch wel een mijlpaal. Alleenjals. je iets ex- -tra's wilt doen kost dat. geld. Zo gifoot is 'ons budget ook niet... Vooralsnog blijven De Strikers koploper inde zomerleague van bowlingcentrum Renesse. Met drieëntwintig punten blij ven zij drie punten voorsprong behouden op Holland-Zeeland en De Babbel 2. Tbch verliezen zij langzamerhand terrein na dat ze met 3-2 verloren ven bowlingteam De Meij. Uitslagen: De Babbel 1 - Hol land- Zeeland 2-3. Renesse - Schouwen 4-1. De Meij - De Strikers 3-2. De Babbel 2 - AU ïn the Game 5-0. Stand: 1, De Strikers, 23 pnt. 2. Holland- Zeeland, 20 pnt. 3. De Babbel 2, 20 pnt. 4. De Meij, 15 pnt. 5. All in the Game, 12 pnt. 6. De Bab bel 1, 12 pnt. 7. Schouwen, 10 i.pjpt. 8. Renesse, 8 pnt. BRUINISSE - Het schaakfestival van schaakvereniging TOG uit Bruinisse was een succes. Zo'n 20 clubschakers en schaaksters uit Schouwen-Duiveland en Oostflakkee bonden de strijd aan met een delegatie van schaakvereniging Pur- merend. Grote animator van de geslaagde ontmoeting was de 16-jarige Jenny Luijben. Luijben die een aantal jaren geleden van Purmerend naar Bruinisse verhuisde bezorgde Jan'de Korte, voorzitter van de Bruse schaakclub Tot ons ge noegen, een drukke dag. „Ja, Jenny kwam een aantal maan den geleden met het idee om een delegatie van haar oude schaakclub Purmerend uit te nodigen voor een toernooi. En je ziet wat ze heeft losgemaakt hier", lacht De Korte. „Het is alleen erg jammer dat een aan tal spelers van ons niet op is komen dagen. Het vergt toch aardig wat voorbereiding en dan is het jammer dat je niet voltallig aan kan treden", al dus De Korte die zichzelf naar een gereedstaand bord snelt omdat de eenmansorganisator ook zelf actief is achter het schaakbord. Het schaakfestival was inge deeld in twee gedeeltes, 's Mor gens speelde de delegaüe van Schouwen-Duiveland/Oost flakkee tegen Purmerend waarbij de klokken werden in gesteld op één uur. De spelers, variërend van 6 tot 65 jaar, wer den ingedeeld op rating waar bij Jenny Luijben de eer had haar eigen tegenstander uit te kiezen. „Ik mocht mijn eigen tegenstander uitkiezen en ik heb mijn ex-clubgenoot Ray mond Gompelman uitgekozen. Ik wist dat ie een iets hogere rating had, dus een goede te genstander. Ik speelde remise, daar ben ik wel blij mee", aldus Luijben. De meeste aandacht ging ech ter uit naar de partij tussen de clubkampioen van Zierikzee Hans Aangeenbrug en Pieter Hopman uit Purmerend. Hop man spelend in het eerste team van Purmerend, dat uitkomt in de één na hoogste klasse van Nederland, was daarbij toren hoge favoriet. Echter; door een te vroege b-5 zet van Hopman en het verlies van een stuk bij een ongunstige afruil won Aan geenbrug verrassend de partij. Ook de talentvolle Arend Bandsma won op overtuigende wijze zijn partij tegen Thijs Pen. Na de puntentelling bleek de combinatie van Schouwen- Duiveland/Oostflakkee het uitstekend gedaan te hebben en de Massakamp met 15-9 in het voordeel te hebben afgeslo ten. Hartslagen 's Middags stond er een indivi dueel snelschaaktoernooi op het programpia. Daar werd aangetoond dat schaken wel degelijk een echte sport is. Ver beten trekjes, zwetende voor hoofden en verhoogde hartsla gen brengen dit onderdeel van de schaaksport teweeg. Het is dan ook niet voor iedereen het favoriete onderdeel. De zeven minuten per speler leidden soms tot bloedstollende tafere len op en rond dé tafels. Na de voorrondes bleven de acht sterkste spelers- over. Deze moesten in de Avinnaarspoule uitmaken wie de uiteindelijke winnaar zou worden. In deze poule zaten twee Schouwse spelers: Hans Aangeenbrug en Arend Bandsma. Ook de sterke snelschaker Pieter Hopman was van de partij. Aangeen brug begon veelbelovend met winst op Wim Büth en Pieter Hopman, maar kon de concen tratie niet vasthouden en zakte steeds verder af. De 21-jarige Hopman bleek uit eindelijk de man met de beste zenuwen en won het toernooi. Terwijl Aangeenbrug enigszins teleurstellend als vierde ein digde. Arend Bandsma eindig de met een half puntje daar achter als vijfde. Uitslagen snelschaaktoernooi: 1. Pieter Hopman (6), 2. Pieter de Weert (4.5), 3. Wim Buth (4), 4. Hans Aangeenburg (3.5), 5. Arend Bandsma (3), 6. Jeroen Kim (3), 7. Jaap Leguit (215), 8. Jan van Dam (1.5). Verliezerspoule 2: 1. Kees van de Bus, 2. Bart Bran don. Verliezerspoule 3: 1. Jan Poland, 2. Kees Dehrloo. Ver liezerspoule 4: 1. Evert de Jon ge, 2. Daan Pen- Gosrow Val- janpour. Verliezerspoule 5: 1. Allen Kwok, 2. Henk Mol. Massakamp Purmerend Schouwen-Duiveland/Oost- Flakkee 915. Raymond Gom pelman - Jenny Luijben V2-V2. Pieter Hopman .- Hans Aan geenbrug 0-1. Werner de Weerd - Kees van den B0S.V2-V2. Jeroen -Kim - Jan de Korte 1-0. Bart Brandon - Verduijn den Boer 1- 0. Jaap Leguit - Wim Buth 0-1. Jan Poland - Erik Splinter 1-0. Thijs Pén - Arend Bandsma 0-1. Daan Pen - Jan van Dam 0-1. Pieter de Weerd - J. Luijben 1-0. Sjouke Dijkstra - Stoffel Stoel 0-1. Gosrow Valjanpour - Kees Deurloo 0-1. Robbert Rood - Jo- han Hoogstrate ,0-1. Richard Ruis - Koert Wijnands 0-1. Tong Kwok - Kramer V2-V2. Allen Kwok - Marnix den Boer 1-0. Sander Thomas - Jaap Schot 0- 1. Mark Mensink - Peter van der Wel 0-1. Robip Slieker - Pie ter Deurloo 1-0. Donya Valjan pour - Johan Hoytekamer 0-1. Mark Bronkhorst - Cees van Vossen 0-1. IJsbrand van Rijs wijk - Henk Mol 0-1. Nicky Schirris - Bennie van der Mee 0-1. Stefan Masraeijer - Hennie de Weerd Vi-'A. In Burgh-Haamstede zijn gisteravond, maandag, 313 ivandelaars van start gegaan voor de jaarlijkse Avondvierdaagse. Donderdag avond wordt de sportieve menigte aan de meet verwacht. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Het meest opval lende bowlingteam in de zo merleague is De Babbel 2 uit Renesse. Na de winst van 5-0 op All in the Game kruipen zij naar een gedeelde tweede plaats in het klassement. Er was veel belangstelling voor de schaakpartij tussen Raymond Gompelman en Jenny Luijben. De partij eindigde in remise. (Foto: Marijke Folkertsma). t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7