Reconstructie kruispunt bij Julianastraat vordert gestaag Nieuwe Citroën ZX Break Werk aan fietstunnel bijna afgerond DINSDAG 7 JUNI 1994 NR 25575 5 heeft 1029,75 gulden opge bracht. BRUINISSE Moonlight zwemmen Sinds kort kan men in zwem bad 't Aquarium bij recreatie project Aquadelta in Bruinisse terecht voor Discozwemmen of Moonlightzwemmen. Op de za terdagavonden is het afwisse lend Discozwemmen van 20.00 tot 22.00 uur en Moonlight zwemmen van 21.00 tot 23.00 uur. Voor meer informatie kan ,men bellen met Zwembad 't Aquarium (01113-1945) Uitslag ballonwedstrijd De door de Rabobank en de Bruse ondernemersvereniging georganiseerde ballonwed strijd op Koninginnedag heeft vier prijswinnaars opgeleverd. De ballonnen van de winnaars kwamen alle op Duits grondge bied terecht. Lenny van Klin ken won de hoofdprijs met kaartje dat in een klein plaats je onder de rook van Stuttgart werd gevonden. Peter van Dommele en Els Schot eindig den op een gedeelde tweede plaats. Mats Willemse werd derde met een ballon die even eens in Duitsland belandde. De prijzen zijn af te halen bij No- valux Braber. Geslaagden EHBO-cursus reanimatie In Bruinisse zijn de volgende personen geslaagd voor een EHBO-opleiding met reanima tie: L. van der Maas, C. van der Maas, H. van der Zande, S. Dahmeyer, A. de Ruiter, L. Krello, W. Deurloo, T. Deurloo en J. de Glopper. Docenten wa ren de heren H. Bontekoe en J. Haasnoot. H. van der Welle slaagde voor de Rode Kruis module 3A. De dames M. Maaskant-Okkerse en A. Hoogerwerf-de Koning hebben inmiddels het vierde blok van de opleiding tot kaderinstruc teur op zak en hopen deze op leiding in het komend najaar af te ronden. ZIERIKZEE Bioscoop Concertzaal in Belbios De Zierikzeese bioscoop Con certzaal is een van de Neder landse bioscopen die zijn opge nomen in de Belbios. Een nieu we landelijke 06-telefoonlijn die informatie geeft over de bi oscoopfilms die op dat moment draaien of worden verwacht in bioscopen in de eigen omge ving of elders in het land. Ook geeft de Belbios inlichtingen over de bereikbaarheid van de bioscopen per openbaar ver voer, parkeergelegenheid, pre mières en andere speciale acti viteiten. De lijn heeft het num mer 06-9363 en kan vanaf maandag 6 juni worden ge bruikt. Tijdens de Nationale Bioscoopdag op donderdag 9 juni wordt de lijn officieel ge presenteerd. Het publiek kan dan overal voor een geredu ceerd tarief naar de film. Collecte Anjerfonds In de week van 12 tot en met 18 juni wordt in veel kernen op Schouwen-Duiveland gecollec teerd voor het Anjerfonds. Het fonds ontplooit initiatieven op het gebied van cultuur en natuur- en milieubehoud. Het afgelopen jaar stelde het An jerfonds onder meer een finan ciële bijdragen beschikbaar voor de aanschaf van een licht installatie door de Amateurco- medie Zierikzee. De Zeeuwse culturele verenigingen die vrij willigers beschikbaar stellen voor de collecte mogen een/ derde deel van de collecte opbrengst zelf besteden. Buitenmiddag NBvP De afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP) sluit op maandag 13 juni het seizoen af met een buitenmiddag. De le den vertrekken om 13.00 uur bij het ZWN-station voor een fietstocht naar Brouwershaven waar men een kijkje gaat ne men in het woonzorgcentrum Poortershof. De plattelands vrouwen worden rond geleid door zorgcoördinatriceT. Spey- er. Na een pannekoekmaaltijd in Brouwershaven fietst men weer terug naar Zierikzee. Bij slecht weer wordt de tocht per auto gemaakt en vertrekt men om 13.30 uur bij het ZWN- station. BURGH-HAAMSTEDE Koorfestival Gemengd koor Nu met Hope heeft haar eerste buitenlandse optreden achter de rug. On langs reisde het koor af naar het Belgische Alden Biesen - in de omgeving van Hasselt - om mee te doen.aan een door het Vlaams Centrum voor Ama teurkunsten georganiseerd koorfestival. Twee jaar gele den besloten de Vlaamse Ge meenschap en drie Zuidneder landse provincies Noord- Brabant, Zeeland en Limburg een samenwerkingsverband aan te gaan op het gebied van - onder meer - cultuur. Daaruit vloeide een eerste cultureel sa menwerkingsinitiatief voort, In totaal zestien koren zongen een hele dag voor en met el kaar: acht koren uit Zuid Ne derland en acht koren uit Vlaanderen. Excursie Zeepeduinen Op initiatief van de Vereniging Natuurmonumenten wordt zondag 12 juni een excursie ge houden door het natuurgebied Zeepeduinen in Haamstede. Dankzij de natte winter staan dit jaar zelfs orchideeën in het complex van duinen, valleien, water, zand, bos en struweel dat samen de Zeepeduinen vormt. Belangstellenden die aan de excursie willen deelne men dienen vooraf kaarten te kopen bij de VVV Haamstede. De excursie vertrekt om 13.30 uur vanaf de poort bij Slot Haamstede. Anjerfonds Het Interkerkelijk koor, zang vereniging Nu met Hope en de Koninklijke Muziekvereniging De Witte van Haemstede lopen mee als op de avonden 13 en 15 juni wordt gecollecteerd. De opbrengst van die collecte is bedoeld voor het Anjerfonds. NOORDWELLE Buitenmiddag NBvP De afdeling Noordwelle en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) sloot het seizoen af met een buitenmiddag. Per fiets of auto reed men naar Burghsluis voor een bezoek aan de kaas boerderij van de familie de Hoop. De vrouwen werden rondgeleid oor het bedrijf. Vanwege het minder goede weer werd de geplande pick nick vervangen door een geza menlijke lunch bij bestuurslid N. van Oosten in Renesse. Het uitstapje werd afgesloten met een bezoek aan het museum De Blikvanger in Renesse. KERKWERVE Ledenvergadering NCVB Op woensdag 8 juni houdt de afdeling Kerkwerve van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) haar laatste le denvergadering van dit sei zoen. De bijeenkomst wordt gehouden in kaasboerderij De Reus aan de Stolpweg nabij Nieuwerkerk en staat hele maal in het teken van de kaasmakerij. Behalve de leden van de NCVB zijn ook andere belangstellenden welkom. Aanvang 19.45 uur. DREISCHOR Busreis bejaardensoos De leden van bejaardensoos Dreischor brachten onlangs een bezoek aan de fabriek van Baukje Bakprodukten in Rijs- sen. Na een koffiestop in Austerlitz werd de reis naar Rijssen via Holterberg en Nij- verdal voortgezet. In Rijssen werd het gezelschap door de Baukje-fabriek onthaald op een uitgebreide koffietafel. Aansluitend volgde een excur sie door de fabriek. Na een kor te stop in Ochten werd in Lage Zwaluwe als sluitstuk van de dag een uitgebreid drie gangen-diner gebruikt in Lage Zwaluwe. Om circa half tien kwamen de reizigers weer te rug in Dreischor. Schuurfeest Zaterdag 9 juli wordt op initia tief van de Plattelandsjonge ren Zuid (PJZ) een schuurfeest gehouden in de schuur van K. J. van der Velde aan de Zuid- dijk. Aan het Schuurfeest wer ken mee de Brabantse band Backside en de Schouwse groep Slipgevaar. Ook niet- PJZ-leden zijn welkom. Het schuurfeest begint om 21.00 uur. Concert Vrijdag 10 juni verzorgt mu ziekvereniging Crescendo uit Dreischor onder leiding van di rigent J. Witte een concert in de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor. Na de pauze treedt harmonie Apollo uit Wissenkerke op onder leiding van P. 'van Broekhoven. Het concert begint om 19.30 uur. Rommelmarkt In een schuur bij de boerderij van Van de Velde aan de Zuid- dijk 4 in Dreischor wordt zater dag 11 juni de jaarlijkse rom melmarkt van de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor gehouden. Het evenement be gint om 8.30 uur precies. Behal ve een grote hoeveelheid nog goede tweedehands artikelen wordt eigen gebakken patat verkocht, koffie met cake, ei gen gemaakte jam en warme soep. Ook kunnen bezoekers raden naar de prijs van een mand met boodschappen. Solistenconcours Zaterdag 18 juni houdt muziek vereniging Crescendo uit Drei schor een onderling solisten concours bij de familie De Jon ge aan de Slotstraat in Drei schor. Het solistenconcours be gint om 14.30 uur. NIEUWERKERK Collecte Onlangs werd een collecte ge houden ten behoeve van het Astmafonds. In Nieuwerkerk bracht deze collecte 1340,05 op. OOSTERLAND Astmafonds De collecte voor het Astma fonds, die in de week voor Pinksteren in Oostcrland werd gehouden, heeft 1196,50 gulden opgebracht. Dat is iets meer dan de collecte van vorig jaar in Oosterland. Collecte De collecte voor de epilepsie- bestrijding die vorige week in Oosterland werd gehouden, Drive in show Zaterdag 11 juni is het weer muzikaal spektakel in Bruinis se. Op uitnodiging van jeugd soos De Pul komt de Radio 538 Drive in show naar het dorps huis in Bruinisse. DJ's Erik de Zwart, Wessel van Diepen, Cor- né Klijn, Michael Pilarcryk en Michel Weber demonstreren die avond hun gloednieuwe di gitale geluidsapparatuur, ge koppeld aan een fraaie licht show. De Drive in show in het Bruse dorpshuis begint om 20.00 uur. Bloedafname-avond Het Rode Kruis afdeling Brui nisse houdt in samenwerking met het Rode Kruis Duiveland en het centraal laboratorium van de Bloedtransfusiedienst een bloedafname-avond in Bruinisse. Omdat elk jaar de behoefte aan bloed en bloed- produkten groter wordt zijn er ook steeds meer nieuwe donors nodig. Alleen als er voldoende donors zijn is het mogelijk dat meer dan 2.000 transfusies per dag gegeven kunnen worden. Elke gezonde volwassene van 18 tot en met 69 jaar kan zonder risico enkele keren per jaar een halve liter bloed afstaan. „Ie dereen moet zichzelf eens per soonlijk afvragen waarom hij of zij nog geen donor is", schrijft het Rode Kruis. ,,Men kan ook immers zelf plotseling een transfusie nodig hebben". Het Rode Kruis in Bruinisse en Duiveland doet daarom een dringend beroep op u. Woens dag 15 juni tussen 18.30 uur en 21.00 uur bent u welkom in het Dorpshuis te Bruinisse. Heeft u vragen, neem dan gerust con tact op via 01113-1808 of 01114- 2532. GOES Women's Aglow De afdeling Goes van Women's Aglow Fellowship houdt woensdag 8 juni een samen komst in hotel Terminus in Goes. Spreekster is Trijnie Lommerts uit Delfzijl. Wo men's Aglow Fellowship is een interkerkelijke wereldwijde organisatie van Christenvrou wen welke onder meer als doel stelling heeft het leren God's doel te ontdekken. De samen komst begint om 9.45 uur. Kin deroppas is aanwezig. Expositie Van zaterdag 11 tot en met za terdag 25 juni is in de Grote Kerk in Goes een overzichts expositie te zien van schilderij en en beelden uit Goes, 'En Passant' en andere werken. Het gaat om werk van Ronald Debbaut, Jack Willemsen, Ilse van Loo en Margreet Le ij dek ker. De expositie wordt vrijdag 10 juni om 19.30 uur geopend door A. Parre, publicist voorde PZC. R. Berks, voorzitter van de Goese Middenstand Centra le, maakt de En Passant pu blieksprijzen bekend. Het pu bliek kan van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17,00 uur terecht op de exposi tie. WOLPHAARTSDIJK Expositie Van 4 tot en met 25 juni zijn in Galerie De Hoekweide in Wol- phaartsdijk werken in ge mengde techniek van Geert Vrijdag te zien. Vrijdag woont in Bergeyk en heeft zijn atelier in het Brabantse Veldhoven. De opening van de expositie staat gepland voor zaterdag 4 juni om 17.00 uur. De opening wordt muzikaal omlijst door pianist Marco de Boer. stukje af te snijden door vanaf de Weg naar de Val de Platte- weg in te schieten. In de afgelopen tijd heeft de politie diverse keren automo bilisten betrapt op het nemen van die sluiproute, maar vol gens Boonman, die opereert vanuit een bouwkeet langs de Platteweg, valt het aantal men sen dat via die sluiproute een stukje probeert af te snijden erg mee. De werkzaamheden leveren volgens hem het ver keer ook niet al te veel vertra ging op. ,,In een druk weekend als met de Pinksteren liep het allemaal behoorlijk goed, maar het wordt natuurlijk ook geregeld door verkeerslich ten", aldus Boonman. Ook de tijdelijke verkeerslich ten reageren op het verkeers aanbod en voorkomen zo onno dige wachttijden. Tot nu toe verloopt het werk volgens de planning. „Het is alleen te ho pen dat we goed weer hebben als er geasfalteerd gaat wor den. Anders loopt het werk wel vertraging op", aldus Boon man. Ondanks die onzekere factor heeft Boonman er alle vertrouwen in dat het karwei op tijd kan worden afgerond. De nieuwbouw vanhet OK- tankstation is een initiatief van de Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging (CZAV), voorheen Cebeco. „Tbt nu toe hadden we een kantoor aan de Vissersdijk en een tank station met weegbrug op 't Sas", legt T. van der Meer van de CZAV uit. „Die twee wilden we combineren en eerst waren we van plan om de oude locatie op 't Sas daarvoor te gebrui ken. Maar toen kwamen we er achter dat het - ook in verband met het verdwijnen van het Shelltankstation en de recon structie van het kruispunt - veel slimmer zou zijn om op een nieuwe locatie tankstation, weegbrug en kantoor met el kaar te combineren". 24 uur Het nieuwe tankstation, annex kantoor én weegbrug, wordt een modern geheel. Uiteraard beschikt men in het kader van de jongste milieu-eisen over een vloeistofdichte vloer. Ver der wordt een systeem geïn stalleerd dat het mogelijk maakt om op elk gewenst tijd stip - dus ook als het kantoor niet bemand is - te tanken. Klanten kunnen bij de huidige OK-vestiging een speciaal pas je aanvragen. Het is de bedoe ling dat de werkzaamheden aan het nieuwe servicepunt van de CZAV in de-maand juli worden afgerond. De nieuwe Citroën ZX Break staat vanaf deze week bij Citroëndealer Goedbloed Auto's in Zie rikzee. Met de komst van deze ruime en ideale gezinswagen is het aanbod van de ZX-serie compleet. De ZX Break is leverbaar in vier uitvoeringen: de ZX Reflex 1.4i, de ZX Avantage 1.8i. de ZX Re flex 1,9 D en de ZX Avantage 1.9 Turbo Diesel. Rijklaarprijzen voor de Break beginnen bij 32.500 gulden. Bovendien is het uitrustingsniveau van alle ZX'en verhoogd. Airbag is vanaf heden lever baar op alle 1995-modellen. Standaard stuurbekrachtiging zit op de typen Furio en Aura. Verder zijn alle typen uitgerust met een veiligheidsdivarsbalk in de voorportieren. ZIERIKZEE - Als het weer geen roet in het eten gooit wordt de reconstructie van het kruispunt Julianastraat-Weg naar de Val hij Zierikzee nog voor de bouwvakvakantie - half juli - afgerond. „Dan moet het grote werk klaar zijn, al moeten we dan nog wel dat details afwerken", aldus projectleider D. C. Boon man. Eind deze week wordt begonnen met het storten van de wegfundering. De week daarna wordt een be gin gemaakt met het asfalteren. Ook de bouw vlakbij van een nieuw OK-tankstation, op de kruising Julianastraat-Kleine Zelkeweg, nadert haar voltooiing. De gemiddelde leek zal zich nauwelijks kunnen voorstellen dat het werk aan de reconstruc tie al zover gevorderd is. Een stuk fietspad langs de Juliana- straat mondt uit in aangereden grond en de fietser die richting Zeelandbrug wil wordt door de Platteweg gestuurd. Graafma chines zijn overal bezig en vrachtwagens met materiaal rijden af en aan. Fietstunnel Midden in de wildernis is een wit betonnen constructie te ontwaren: de fietstunnel. Deze is bedoeld om fietsers die van uit de Julianaweg in de rich ting van Bruinisse willen een veilige oversteek van de nieu- we weg te garanderen. Fietsers die Zierikzee vanuit de Gouwe- veerseweg naderen kunnen in omgekeerde richting van de tunnel gebruik maken. Zodra het werk aan de fietstunnel klaar is kan begonnen worden met het weer dichtmaken van het gat dat gemaakt was om de fietstunnel te kunnen realise ren. Nadat het gatiweer- dichtge maakt is wordt eerst een laag Stelle weg Ook de aansluiting van de Stel- leweg op de Weg naar De Val komt te vervallen. Bezoekers van het Ouwerkerkse strandje moeten via de langs de dijk ge legen parallelweg eerst naar het kruispunt Julianastraat- Weg naar de Val alvorens zij de Weg naar de Val op kunnen rij den. Daarmee wordt volgens Boonman een einde gemaakt aan een heel gevaarlijke situa tie. Het wordt immers ook fy siek onmogelijk gemaakt v,oor automobilisten om rijdende in de richting Zierikzee - een zand van 60 centimeter gestort. Alles bij elkaar is daar 50.000 kubieke meter zand voor no dig. Op de zandlaag wordt ver volgens een steenfundering ge legd en daar komt dan weer een asfaltlaag overheen. Vol gend onderdeel van de werk zaamheden is het aanleggen van een verkeerslichteninstal latie op het kruispunt Juliana straat-Weg naar de Val. Ook wordt de bestaande verkeers lichteninstallatie op* het kruis punt N59-Weg naar de Val ver nieuwd. In beide gevallen gaat het om een installatie die rea geert op het verkeersaanbod. Het nieuwe CZAV-servicepunt in wording: kantoor, weegbrug én tankstation. (Foto: Joop van Houdt). Van het wegdek van de N59 wordt - in de nabijheid van de kruising met de Weg naar de Val - over een lengte van een kleine 450 meter het asfalt weggefreesd waarna een nieu we asfaltlaag wordt aange bracht. Tevens worden detectie- lussen voor de nieuwe ver keerslichteninstallatie aange bracht. Voor het afslaand ver keer komen er afslagstroken, maar invoegend verkeer moet het zonder invoegstrook stel len. „In de praktijk blijkt dat dat veiliger is", aldus Boon man. „Je moet dan echt ge woon wachten tot er voldoende ruimte is om de weg op te rij den. Bovendien komen er ver keerslichten, dus het wordt er een stuk veiliger op". Niet alleen voor de automobi listen, maar vooral ook voor de fietsers wordt het kruispunt een stuk veiliger. Langs de Weg naar de Val komt in de richting van Zierikzee achter de dijk langs een parallelweg voor het langzaam verkeer en voor de fietsers in de richting van Goes een fietspad langs de weg. De aansluiting van de Platteweg op de Weg naar De Val komt - als alle plannen doorgaan - te vervallen. Automobilisten moeten via de vernieuwde kruising en kunnen niet langer een stukje afsnijden door de Platteweg te benutten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5