Taxi's Lemsom verdwijnen binnenkort van de We el weg Brouws college wil molen Aeolus kopen en restaureren Campingkwestie op agenda ro Zeepeduinen in bloei door grote hoeveelheid regenval Modernisering bedrijf in Kerkwerve kost 2,5 ton: Diefstal van goederen uit woning Rijbewijs kwijt door alcohol Uitreiking eerste milieuprijs Scheepvaart Zuid- Beveland gestremd Asp erget eelt Stemkaarten niet bezorgd zierikzeeschefffl nieuwsbodes! 4 DINSDAG 7 JUNI 1994 NR 25575 Door een op handen zijnde modernisering van taxibedrijf Lemsom in Kerkwerve, zullen de voertuigen van de onderneming naar een nieuw aan te leggen parkeerplaats verhuizen. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Dankzij een aanzienlijke verbouwing die Taxi Lemsom in Kerkwerve in het kader van be- drijfsmodernisering binnenkort hoopt te starten, zullen binnen afzienbare tijd de auto's van de onderne ming uit de Weelweg verdwijnen. Het plan voor verbouw van het bedrijf omvat namelijk naast enkele forse aanpassingen binnen, zoals verruiming van het kantoor en de kantine, ook de aanleg van een parkeerplaats tussen de eigen en naast de onderneming gelegen woning. In totaal gaat het om een investering van 2,5 ton. ,,De vergunning voor de ingreep komt van de week af. Bezwaren verwachten we eigenlijk niet. Voor het grootste gedeelte gaat het tenslotte om een interne verbouwing en wat het externe gedeelte betreft, lijkt het me voor de buurt alleen maar prettig dat er straks minder auto's in de straat staan", aldus Margo Lem som. Nu nog is vaak een flink deel van het vijftien voertuigen tel lende wagenpark voor het be drijf geparkeerd, gewoonweg door gebrek aan ruimte. Wan neer de modernisering is afge rond, volgens Kees Lemsom is dat als alles naar wens ver loopt in december, verhuizen de taxi's en busjes buiten dienst naar het nieuwe par keerterrein dat zo'n 160 vier kante meter beslaat. Het idee voor de aanleg van een derge- vv_;v lijke faciliteit kwam voort uit de milieumaatregelen die de onderneming tevens tijdens de modernisering treft. Naast het verwijderen van een oude olietank, wordt er verder een wasstraat aangelegd waar mee door middel van een bui zensysteem olie, vet en water wordt gesorteerd en geschei den wordt afgevoerd naar een betonnen bak. Aangezien deze faciliteit ondergronds komt te Tijdens de mei-vergadering be sloot de Zierikzeese gemeente raad het eerder door de ge meente Pro forma ingediende beroepsschrift tegen de weige ring van gs om realisering van een camping op het Eerste Weegje mogelijk te maken in te trekken. B en w willen nu van de commissie horen of voor het gebied in kwestie een bestem mingsplanprocedure dient te worden gestart danwel of dit gebied dient te worden geïnte greerd in een planherziening Natte duinvalleien zijn ken merkend voor de Zeepeduinen. Lag er ijs dan kon je er vroeger schaatsen, lag er geen ijs dan zwommen er talloze eenden. De laatste jaren was het grond water zo ver gezakt dat de val leien volkomen droog stonden. Zeldzame planten verdwenen en eenden hadden er niets meer te zoeken. De valleien groeiden dicht met struiken en kruiden. De beheerders bleven voorbe reid op een verbetering. Ze maakten de valleien weer open door te plaggen. Sindsdien houden ze ze open door eens in de driejaar te maaien. Natuur lijk helpen de zwarte Shetland- pony's ook een handje. Ze hou den de begroeiing kort en trap- liggen en wordt afgedekt met beton, leek het Lemsom handig om het terrein bovengronds tot parkeerplaats te maken. Ove rigens verdwijnt de pomp die nu nog aan de straat staat, ook naar dit terrein. EHBO-cursus Is de verbouwing eenmaal klaar, dan start de onderne ming volgens Margo Lemsom met een EHBO-cursus, georga niseerd in samenwerking met het Zeeuws Instituut Zorgop- leidingen (ZIZ) gezeteld in Goes en Vlissingen, voor alle chauffeurs die bij het bedrijf werken. „Van overheidswege zijn we niet verplicht om men sen met een EHBO-diploma in dienst te nemen of te hebben. We vinden het zelf echter pret tig om deze mensen in huis te hebben, vooral omdat we veel ziekenvervoer doen. Zie het maar als een soort extra ser vice", legt ze uit. Tijdens de cursus leren chauffeurs onder meer hoe te reanimeren, hoe om te gaan met epileptische stoornissen en hoe in eerste in stantie om te gaan met breuken en wonden. Onder ziekenvervoer wordt in het geval van een taxi-bedrijf onder meer verstaan het ver voer van gehandicapten, men sen die elders revalideren of personen die regelmatig naar een ziekenhuis moeten voor bijvoorbeeld bestraling. Vol gens Margo kan het wegbren gen en halen van vooral deze laatste groep, moreel best zwaar zijn voor de chauffeur in kwestie. „Daarom ook zijn onze chauf feurs gemiddeld veertig jaar oud, die kunnen dat immers beter aan dan iemand van twintig. Vaak rijd je zo iemand een maand aan een stuk naar het ziekenhuis. We proberen in zulke gevallen trouwens altijd wel dezelfde chauffeur te stu ren. Het is nu eenmaal fijn voor de passagier om niet steeds opnieuw te moeten ver tellen wat er met hem of haar aan de hand is. Tenslotte gaat het vaak om lange ritten, zoals naar Rotterdam en dan raak je toch al snel met elkaar aan de praat", vertelt Margo. Overigens begeleidt de chauf feur de passagier ook in het ziekenhuis. Hij vult indien no dig papieren in en regelt ver- voersbriefjes. Zaken die vol gens Margo, vooral voor oudere mensen nogal eens problemen opleveren. Met de EHBO-cursus voor de chauffeurs wil de onderneming een stukje extra kwaliteit aan de klant bieden. Margo: „Zo'n cursus is gewoon belangrijk en eigenlijk voor iedereen nuttig. Er kan onderweg immers altijd wat gebeuren." voor een gebied waarin tevens begrepen is de uitbreiding van het parkeerterrein aan de Hoofdpoortstraat. Verder komt tijdens de com missievergadering het beleids plan Oosterschelde aan de orde en wordt aandacht gevraagd voor een gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan buitengebied. Het gaat daarbij om de vraag of men al dan niet intensieve veehouderij dient toe te laten op het grondgebied van de gemeente Zierikzee. pen de grond open. Daardoor kan zand wegstuiven en komt de vallei dichter bij het grond water te liggen. In de winter werden de beheerders echt en thousiast. Voor hun terrein was al die regen een zegen. In som mige valleien stond wel 20 cen timeter water. De vraag was hoe snel dat weg zou zakken en of de plantewereld zou reage ren op al dit water. Beloond Het plaggen en maaien en het werk van de pony's bleek niet voor niets. Op de vochtige de len groeien inmiddels weer en kele exemplaren van orchi- deeënsoorten en planten als ZIERIKZEE - Een 47-jarige Amsterdammer deed maandag aangifte van diefstal vanuit zijn woning in Zierikzee. De bewoner meldde bij de poli tie dat er enige goederen waren ontvreemd. ZONNEMAIRE - Een 24-jarige inwoner van Zonnemaire raak te zijn rijbewijs kwijt door overmatig drankgebruik. De jongeman werd tijdens een rijdende surveillance aange houden op de Blooisedijk gis teren, maandag. Bij de blaas- test blies de verdachte 645 ug/1. ZIERIKZEE - Maandag 20 juni wordt in 's Landskamer aan het Havenpark in Zierikzee de eerste milieuprijs Zeeuwse Waterschappen uitgereikt. De ze prijs is ingesteld om de mi lieutaak van de waterschap pen extra onder de aandacht te brengen. Ook wil men de betrokkenheid van leerlingen/studenten bij het milieu vergroten en milieu vriendelijke technologieën sti muleren. De eerste ronde van de milieuprijs had als onder werp 'Waterkwaliteit'. Studen ten van MBO- en HBO-onder- wijs konden een keuze maken uit zeven opdrachten om daar mee te trachten de prijs van 2500,- in de wacht te slepen. Een jury van deskundige wa terschappers heeft zich inmid dels beraden over de kwaliteit van de inzendingen. Oeverin richting, aanleg van natuur vriendelijke oevers en ver mesting zijn de onderwerpen die het meest aan bod zijn ge weest. Juryvoorzitter dijk graaf mevrouw A. P. de Haan reikt maandag 20 juni de prijs uit. Naast bestuurders zijn ook de deelnemers £n vertegen woordigers van aanverwante organisaties en scholen uitge nodigd. De bijeenkomst in 's Landskamer begint om 13.30 uur. GOES (ANP) - In verband met het onschadelijk maken van een vliegtuigbom is het scheepvaartverkeer in het Ka naal door Zuid-Beveland maandag aan het eind van de middag enkele uren gestremd geweest. Volgens een politiewoordvoer der is de bom, een 1000-ponder uit de Tweede Wereldoorlog, maandag tijdens graafwerk zaamheden in het kanaal ter hoogte van Kruiningen aange troffen. De Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) heeft de bom verscheept naar de Oos terschelde. Daar is het ontste kingsmechanisme verwijderd. Vervolgens is het projectiel vervoerd naar een plaats bij Rilland, waar het vandaag, dinsdag, zal worden ingegra ven en tot ontploffing ge bracht. rondbladig wintergroen en vleugeltjesbloem. In de natte delen staat waternavel en zwemmen jonge eendjes. Door dc Zeepeduinen loopt een wandelroute, die leden van Na tuurmonumenten toegankelijk is. Langs de route bloeien op dit moment massaal de duinvi ooltjes en de zandhoornbloem, de pony's laten zich er meestal bekijken, maar de orchideeën blijven helaas aan het oog van de wandelaar onttrokken. Tij dens de komende excursies op 12 en 22 juni om 13.30 uur ne men de beheerders mensen mee langs de natte valleien. Ie dereen, die een kaartje bij de VVV koopt, kan met de excur sie mee, zolang deze niet vol is. Verwachting t/m zaterdag 11 juni WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht west 4 Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 4 Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 juni Zon op 05.19, onder 21.54 Maan op 04.47 onder 21.06 9 juni Zon op 05.18, onder 21.55 Maan op 05.31, onder 21.57 Nieuwe Maan: 9 juni (10.27) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Het wil niet lukken met de Nederlandse zomer. Ondanks het feit dat een hogedrukgebied de ko mende dagen de blikvanger op de Europese weerkaart wordt, blijven de temperaturen beneden de voor deze tijd van het jaar normale waar de. Dit komt omdat het hogedrukge bied op een ongunstige positie gaat liggen. Het centrum ervan nestelt zich namelijk in de buurt van Ierland. Dat betekent dat in Nederland de wind uit een noordelijke richting gaat waaien en koele Noordzeelucht over het land uitstroomt. En ook al krijgt de zon de komende dagen waar schijnlijk wat meer ruimte, warmer dan 15 of 16 graden wordt het op de meeste plaatsen niet. Dat geldt trou wens ook voor morgen. Het is dan bewolkt en het regent van tijd tot tijd. Het kan ook onweren. Komt de zon er nog even bij, dan is dat aan het einde van de dag in het westen van Neder land. De wind is eerst zwak en veran derlijk, later op de dag waait hij uit het noordwesten en is matig van kracht. ROERMOND - De elf Limburg se aspergetelers die door de Voedingsbond FNV van het niet naleven van de bepalingen van de tuinbouw-cao worden beschuldigd, wijzen dit ver wijt nadrukkelijk van de hand. Dat bleek maandag tij dens een kort geding voor de rechter in Roermond. HEUMEN (ANP) - In de dor pen Overasselt en Nederasselt zijn honderden kaarten voor de Europese verkiezingen niet bezorgd bij stemgerechtigden. Volgens een woordvoerder van de gemeente Heumen zijn de kaarten bij de PTT kwijtge raakt. De gemeente zal de komende twee dagen proberen de kaar ten alsnog bij de kiezers te be zorgen. Wie desondanks don derdag geen stem kaart heeft, mag naar het stembureau ko men met een geldig legitima tiebewijs. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. 1 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) 1 7,% De advertentieprijzen zijn exclusief 1716% B.T.W. BROUWERSHAVEN - Als het aan het college van b en w van Brouwershaven ligt wisselt molen Aeolus in Dreisehor binnenkort van eigenaar. Dat blijkt uit de Voorjaarsnota 1994 van de gemeen te. Het college hecht, zo wordt gesteld in de Voorjaarsnota, veel belang aan behoud en restauratie van de molen. ,,In het belang van de gemeente en in het bijzonder in het belang van de ontwikke ling van de kern Dreisehoraldus de Voorjaarsnota. Er zijn al onderhandelingen gevoerd met de (particuliere) eigenaar van de molen en deze is bereid de molen voor de somma van f 140.000,- aan de gemeente te verkopen. Dekking van deze uitgave kan volgens de Voorjaarsnota voor een deel worden gevonden door de verkoop van het Groene Kruisgebouw in Dreisehor. Dat zou de gemeente f 75.000,- op moeten leveren. Bovendien wordt een financiële bijdrage van de kant van de provincie van f 15.000,- verwacht. Er resteert dan nog een te dekken bedrag van f 50.000,-. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Woensdag 8 juni vergadert de commis sie ruimtelijke ordening (ro) van de gemeente Zie rikzee. Op de agenda onder meer de perikelen rond de plannen voor realisering van een camping aan het Eerste Weegje bij Zierikzee. De vergadering begint na afloop van een informatieavond over het plan voor de bouw van 28 seniorenwoningen aan de Ko ning Gustaafweg. Deze bijeenkomst begint om 20.15 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De hoop van de beheerders van de Zeepeduinen is wer kelijkheid geworden: de grote hoeveelheid regen, die in de winter is gevallen, heeft inderdaad tot prachtige ontwikkelingen in de natuur geleid. Diverse zeld zame plantesoorten groeien weer in de duinvalleien, die voor het eerst sinds ja ren weer vochtig of nat zijn. Vrijdag Zaterdag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3