Zierikzee wordt vriendenclub Serge Berrevoets in Zeeuws elftal 'Fysieke gesteldheid is het probleem' Medaille-oogst Anja Stouten Asielzoekersteam voor tweede keer kampioen zelfstandiger. Ik was ook uitge keken op het zaterdagwereldje. Ik kende iedereen,en iedereen kende mij." Over Zierikzee is Meulmeester vol lof. ,,Ik heb Zierikzee nu vier keer zien voetballen. De ploeg heeft een goede spelop vatting en ze spelen goed ver zorgd voetbal. Een compliment voor mijn voorganger, Kees Hagesteijn. Dat je zo speelt heeft ook zijn weerslag. Er gaan jongens weg maar daar moeten we niet rouwig om zijn. Je moet reëel 'zijn en het die jongens gunnen. Ook wij wor den er alleen maar beter van. Als ze het niet redden komen ze terug, en nooit minder sterk." Speler Serge Berrevoets miste net de boot naar RBC. ,,Ik was wel even teleurgesteld maar niet lang. De volgende dag lag er een uitnodiging voor het Zeeuws elftal in de bus. Hoe ik volgend seizoen in ga? Gewoon, mijn best doen. Normaal ge sproken speel ik in %het eerste elftal. Twee spelers voor mijn plaats zijn weg," aldus Berre voets. ,,Het belangrijkste voor mij is om het plezier terug te krijgen in het trainen, zeker na mijn vervelende periode bij Veere. Ik zet het verleden van me af. De ervaring hoop ik te kunnen gebruiken voor jullie. Ik heb er enorm veel zin in en kom hier niet om vakantie te vieren. Ik ga er voor en ik ben gewoon een vriend die probeert het jul lie naar je zin te maken'en goed voetbal te spelen. Er moet sfeer zijn, dan presteer je. Ik wil me waarmaken. Dat heb ik mezelf verplicht. Ik zal iedere wed strijd willen winnen, ook met partijtjes. Een partijtje moet 10-9 zijn. Bij 8-0 heb ik al lang ingegrepen," sprak Jan Meul meester zijn keurkorps toe. Een selectie die, zoals het er nu alle schijn naar heeft, vanaf 26 juli enorm veel plezier aan de fanatieke, recht door zee gaan de en eerlijke Jan Meulmeester kan gaan beleven. Voorlopige selectie: Richard van Baaien, Eric Berrevoets, Serge Berrevoets, Peter van Be- veren, Jan-Leen Boot, Mark Evertse, Philip Flach, Barry Hage, Marcel Hendrikse, Frans Kommer, Wim Lafeber, Peter van der Linde, Raymond Mas- sop, Wilfred Nelissen, Marco van Oeveren, Marcel Oostdijk, Wim O verweel, Patrick Rogge band, Robbert Roggeband, Marco Saman, David Scheele, Barry Schoute, Sjaak van der Weele, Michel Winkels en Peter van der Zwan. Nieuw: Mark Evertse, Philip Flach, Wilfred Nelissen en Da vid Scheele (A-junioren Zierik zee). Barry Schoute (Renesse) en Marcel Hendrikse (WIK). Vertrokken: Niels Lodewijk en Erwin Nelissen naar RBC. Magilo en Koster ook geselecteerd ZIERIKZEE - De negentienjarige Serge Berre voets is opgeroepen voor de selectie van het Zeeuws amateurelftal. Op 21 juni maakt de speler van Zierikzee, tegen de Belgische 3eklasser KSC Thielen, zijn debuut in de Zeeuwse kroonkeuze-selectie. Serge Berrevoets. (Foto: Joop van Houdt). Berrevoets ontving vorige week dinsdag, net nadat de onderhandelingen met RBC over een eventuele overgang waren afgeketst, de uitnodi ging. „Eerst dacht ik van moet ik er eigenlijk tussen. Je ziet die lijst met namen. Allemaal jongens van Hoek, HW'24 en Goes. En dan opeens één man van Zierikzee. Ik vind het schit terend. Het is toch het hoog ste wat je in Zeeland kan be reiken", reageerde Berre voets op zijn uitverkiezing. Voor Serge Berrevoets is het te hopen dat hij bij de selec tie van totaal 18 spelers blijft. Immers, op 28 juli aanstaande wordt op Zie- rikzeese bodem de wed strijd tussen het Zeeuws elf tal en landskampioen Ajax gespeeld. ,,Ja, het zou fan tastisch zijn om voor eigen publiek zoiets mee te ma ken," aldus Berrevoets. Naast Serge Berrevoets zijn ook de oud-Zierikzee spe lers Leen Koster (Goes) en Danny Magito (Hoek) opge nomen in de selectie. Nu is het voor alle spelers zaak om de conditie op een zo hoog mogelijk peil te hou den. Op de vraag of Berrevoets bij trainer Jan Meulmeester om een loopschema had ge vraagd antwoordde hij reso luut. ,,Dat heb ik niet no dig. Ik ben wel zo gedreven. Dat lukt wel zonder". BURGH-HAAMSTEDE - Op de laatste speeldag van de zaalvoetbalcompetitie in sport- en recreatiecentrum Westerschouwen zagen hon derd toeschouwers hoe het Asielzoekersteam ternauwer nood het kampioenschap in de wacht sleepte. Pas in de laatste minuut scoorde zij 3-2 tegen Zierikzee. Trinity had eerder in de avond al ZSC met 2-7 geklopt en was dus afhankelijk van het resul taat tussen AZC 1 en Zierikzee. Trinity had slechts één punt achterstand, maar wel een be ter doelgemiddelde. Bij een ge lijkspel van AZC zou Trinity kampioen kunnen worden. De droom van de Trinity spe lers werd echter een minuut voor het eindsignaal verstoord. In een spannend duel was Zie rikzee twee keer terug geko men van een achterstand (2-2). Zaalvoetbal Westerschouwen AZC2-SHZ/SRW 5-3 Graanbeurs-Renesse 5-2 ZSC-Trinity 2-7 AZC 1-TH Z'zee 3-2 In de warre-All stars 2-6 Haamsiede-Vanity 1-1 AZCl 11 10 1 0 21 69 - 30 Trinity 11 10 0 1 20 78 - 24 Haamstede II 6 3 2 15 38 - 21 TH Z'zee 11 6 1 4 13 48 - 24 AZC2 11 5 1 5 li 41 - 49 All stars 11 4 2 5 10 37 - 46 Vanity II 4 1 6 9 37 - 39 Graanbeurs II 4 0 7 8 28 - 40 Renesse 11 4 0 7 8 35 - 54 SHZ/SRW 11 3 1 7 7 20 - 43 ZSC 11 2 2 7 6 20 - 45 In de warre 11 2 0 9 4 21 - 57 'Fr moet sfeer zijn, dan presteer je Jan Meulmeester sprak zijn keurkorps vijftig mimiten toe. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - ,,Het is voor iedereen een nieuw begin. Iedereen zal zich opnieuw moeten bewijzen. We staan schoon tegenover elkaar. Vooroordelen zijn er niet. Vanaf nu zijn wij vrienden". Uitspraken van 'voetbal- dier' Jan Meulmeester, achtenveertig jaar oud en komend seizoen de nieuwe trainer van Zierikzee. Vrijdag avond, jongstleden maakten Meulmeester en de nieuwe voorlopige selectie van Zierikzee kennis met elkaar. En zo presenteerde de voetbalvereniging Zierikzee, als één van de eerste clubs in Zeeland en ook volgend seizoen uitkomend in de 4e klasse H district Zuid I, de nieuwe selectie. De kennismakingsavond werd officieel geopend door voorzit ter Theo Glerum. ,,We hebben twee jaar mogen ruiken aan de derde klas. Dit jaar moeten we het maar eens gaan verwezen lijken", gaf Glerum Meul meester alvast een niet geringe opdracht mee. Informatie Het was Meulmeester die ruim vijftig minuten lang tweeën twintig voetballers voor het seizoen 1994-1995 overspoelde met alle mogelijke informatie over zichzelf, zijn manier van trainen, de huisregels en zijn kijk op het voetbalspelletje. Drie man ontbraken op de bij eenkomst. Om uiteenlopende redenen waren Jan-Leen Boot, Eric Berrevoets en Mark Evert se niet van de partij. De nieuwe selectie kent overigens weinig verrassingen. Vanuit de tweede selectie is een aantal jongens weer. in beeld gekomen. Voor vooral Sjaak van der Weele, Raymond Massop en Marco Sa- man geldt 'nieuwe ronde, nieu we kansen'. ,,Ik ga er in ieder geval voor. Je moet het alleen gewoon afwachten hoe het gaat lopen", vertelde cle vorig sei zoen in ongenade geraakte Marco Saman. Gröot vraagteken is Bas Groot- hedde. Groothedde, die eerder al bewees een volwaardig eer ste-elftalspeler te kunnen zijn, is biet opgenomen in de voorlo pige selectie. „We hebben hele maal niets van Bas vernomen. Dan houdt het op", antwoordde elftallèióer Tonnie Simmers op de vraag waarom Grootheddes naam ontbrak." Jan Meulmeester, woonachtig in Serooskerke en werkzaam als technisch-administratief medewerker op de Kerncentra le in Borssele, is geen groentje. Al bijna vijfentwintig jaar ver toont Meulmeester zijn trai nerskunsten op de Zeeuwse velden. Oostkapelle, Aarden burg, Kloetinge, Meeuwen, Se rooskerke en Veere maakten eerder gebruik van zijn dien sten. Zijn beweegredenen om van het zaterdag- naar het zondag voetbal over te stappen werden door Meulmeester duidelijk uiteen gezet. ,,Ik wilde eens wat anders, die'barrière over winnen. Dat ik altijd op zater dag trainde had ook met de ge zinssituatie te maken. De kin deren, een dochter van 19 en een zoon van 14, worden nu ook Verborg wil de sportieve uitdaging aan bij Delta Sport ZIERIKZEE - Frank Verborg (38) uit Antwerpen wil graag de sportieve uitdaging aan om aankomend sei zoen het eerste handbalteam van Delta Sport te gaan trainen/coachen in de 2e divisie. Samen met het bestuur van de Zierikzeese handbalvereniging kwam hij.afgelopen week al de beleidsplannen over een. De enige hobbel was zondagavond nog de finan ciële overeenkomst, maar ook daarbij kwamen bei de partijen tot overeenstemming. Opvallende prestaties D-jongens VLISSINGEN - Op de kunststofatletiekbaan Baskenburg in Vlissingen kreeg de 15-jarige Delta Sport atlete Anja Stouten vijf medailles omgehangen. Vier gouden en één zilveren medaille waren haar oogst tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen voor C/D-junioren. Tijdens een oefenwedstrijd gis teren, zondag, in sporthal On derdak tegen Saturnus uit Rid derkerk moest Verborg een in druk krijgen hoe het team van Delta Sport samengesteld is. Hij kwam een beetje bedrogen uit want, maar zes spelers had den zich gemeld voor het oefen duel. Erik Lijbers, Erwin Schaalje, Peter Lefèvre, Bert de Vos, Jaco Vleeshouwer, Fran- gois Verrijzer en keeper Paul Mulder. Ondanks dat hij nog niet met het bestuur tot een ak koord gekomen was stond hij al te coachen langs de lijn. Weinig samenspel „Ik ben aangenaam verrast door de prestatie van deze zes spelers. Als je 18-18 speelt te gen Saturnus is dat een goede prestatie. Ik heb het idee dat ie dereen een goede indruk achter wilde laten", vertelde Verborg na afloop van de wedstrijd. De trainer uit Antwerpen kent de spelers nog niet van naam. Slechts één kennismaking ging er vooraf, maar hij heeft wel uitvoerig de vele videobanden van de wedstrijden uit de eer ste divisie bekeken. „Na het bekijken van die beel den was mijn eerste reactie dat er weinig samenspel was. In ve le wedstrijden werd in de laat ste tien minuten verloren en dat zelfs met één doelpunt ver schil. Er was in de verdediging geen rugdekking. Allemaal in dividualisten. Bovendien is de fysieke gesteldheid van deze ploeg ver te zoeken." Verborg was jarenlang speler bij Ui lenspiegel en van jeugdtrainer is hij de laatste jaren ook de hoofdtrainer van Uilenspiegel in Antwerpen. •Kameraadschap „Ik zag in dat ik een nieuwe uitdaging nodig had. De ploeg bij Uilenspiegel was één grote kameraadschap. Ik heb zelfs het laatste jaar soms nog mee gespeeld. Nou, dat kan gewoon biet. Delta Sport heeft mij een aanbod gedaan. Ik wil sportief sleuren aan dit team. Bestuurlijk zit het goed in elkaar bij^deze vereniging. Er zijn werkers zat aan het front. Ik wil binnen twee jaar dit team weer terugbrengen in de le divisie. Er moet wel een gezamenlijke training komen met het eerste en tweede team. Bovendien moet er zo snel mo gelijk jeugd worden ingepast. Ik wil wel de nadruk leggen op fysieke trainingen. Dat zijn nooit de leukste trainingen, maar wel noodzakelijk voor deze groep. Ik hoop ook dat Delta Sport nog een aantal nieuwe spelers aantrekt", al dus Verborg die er geen be zwaar in ziet om iedere keer ne gentig kilometer te rijden van Antwerpen naar Zierikzee. Belangstelling De zes spelers die zondagmid dag in sporthal Onderdak ston den zullen zeker ook het vol gende seizoen weer deel uitma ken van de selectie. Keeper Matthé Pipping heeft zich nog steeds niet afgemeld en Ver borg hoopt dan ook dat hij er bij blijft. Voor Ricky Evertse is Delta Sport een gesloten boek. Ronnie Onwijn blijft bij, de groep twijfelaars zitten en Sjoerd Jongepier is nog steeds in onderhandeling met Tbchos in Waalwijk. Wel wordt er se rieus gepraat over de komst van GSC-speler Mario Bruel uit Goes. Bovendien staat Lars van Zwieten in de belangstel ling van de eerste selectie. Verborg zal ook zeker in België rondkijken naar een aantal spelers. Ja, of ik nu alleen in de auto naar Zierikzee rijd of met een aantal spelers op de achter bank. Alleen, ik zelf wil geen spelers ronselen. Zeker niet bij mijn oude club Uilenspiegel. Ik wil wel tips geven aan het bestuur, maar daar moet het bij blijven." Voorzitter Aart Walraven was blij met de nieuw;e trainer. „We hebben zeer zorgvuldig gezocht naar de juiste man op de juiste plaats. Onze ideeën sluiten aan bij de ideeën van Verborg." ZHV/Dclta Sport - Saturnus 18-18 (7-8). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefè vre (5), Erik Lijbers (4), Bert de Vos (4), Jaco Vleeshouwer (4), Frangois Verrijzer (1). Scheids rechter: Rainier Rotteveel uit Scharendijke. Tbeschouwers: 75. Het is alom bekend dat Anja Stouten bij de C-meisjes met kop en schouders boven haar leeftijdsgenoten uitsteekt. De atlete uit Ouwerkerk kwam in Vlissingen uit op vijf onderde len en boekte dus vier keer de overwinning. Op de 100 meter horden kwam ze een teenlengte te kort op Lennie van Hanegem uit Vlissingen. De overige vier eerste plaatsen mochten er zijn. Zo belandde de één kilo discus op een win nende afstand van 29 meter en 24 centimeter. De 600 gram speer bereikte met 30 meter en 88 centimeter het verste punt en dat gold ook voor het ko gelstoten. De 11,71 meter was voldoende voor de Zeeuwse ti tel. Bij het hoogspringen bleef zij Hélène Fokker uit Middel burg tien centimeter voor met een keurige sprong van 1,50 meter. Bij de jongens C was er een Zeeuwse titel voor Jeroen van Kralingen uit Dreischor. Met het discuswerpen reikte hij tot 34 meter en 80 centimeter, wat voldoende was voor de gouden medaille. Op het kogelstoten werd hij tweede met 10 meter en 80 centimeter. Op de 800 me ter werden Jeroen van Kralin gen en Pieter-Jan Fioole voor een medailleplaats uitgescha keld. Tijdens de wedstrijd kwam er plotseling een toe schouwer de baan op lopen waardoor beide Delta Sporters ten val kwamen. De D-jongens van atletiekver eniging Delta Sport waren op vallend bezig op de atletiek baan in Vlissingen. Tussen de grote groep deelnemers sleep ten zij drie Zeeuws titels bin nen. De meest aansprekende was het Zeeuwse kampioen schap op de vier keer tachtig meter estafette. Marijn van Kralingen. Ferdi Reedijk, Car los Slinkert en Arnout van Koeveringe wonnen met grote voorsprong van Dynamo'70 (Middelburg) en Atletica (Vlis singen). Niet alleen de eerste plaats, maar de tijd van 44,9 se conden betekende een evena ring van het clubrecord. In 1983 noteerde het kwartet Robert van der Vegt, Raymond van Mourik, Serge Verschuur en Lennart Bolijn dezelfde tijd. In Vlissingen was Arnout van Koeveringe succesvol op het speerwerpen. Hij werd Zeeuws kampioen met een afstand van 27,48 meter. Marijn van Kralin gen behaalde de Zeeuwse titel op het kogelstoten (10,38 me ter). Meisjes D Verspringen: 8. An toinette van Wijck, Delta Sport, 3,76; 9. Thbitha Fondse, D.S., 3,54; 11. Tbmara Fondse, D.S., 3,31; 15. Nicole Stoutjes- dijk, D.S., 3,03; 17. Maria Hoh- man, D.S., 2,98. Hoogspringen: 5. Antoinette van Wijck. D.S., 1,25; 10. Nicole Stoutjesdijk, D.S., 1.10. Discuswerpen: 5. Seline Dale bout. D.S., 16.06. Kogelstoten: 5. Thmara Fond se, D.S., 8.19; 10. Saskia Nieu- wenhuyse, D.S., 7.45; 12. Seline Dalebout, D.S., 6.54. Speerwerpen: 3. Christien Tromper, D.S., 17,42. 4 x 60 m estafette: 3. Delta Sport I, 36.1, Tamara Fondse, Antoinette van Wijck, Tbbitha Fondse, Martine van de Cingel; 4. Delta Sport II, 36.9. Christien Tromper, Nicole Stoutjesdijk, Seline Dalebout, Saskia Nicuwenhuyse. Jongens D Discuswerpen: 2. Ferdi Reedijk, D.S., 22,16; 3. Si mon Keus, D.S., 17,72. Hoogspringen: 4. Ferdi Ree dijk, D.S., 1,35; 8. Jefta Donk, D.S., 1,20; Arjo Nieuwkoop, D.S., 1,20; 11. Richard den Boer, D.S., 1.20. Kogelstoten: 1. Marijn van Kralingen, D.S.. 10,38; 3. Ferdi Reedijk, D.S., 7,87; 4. Simon Keus, D.S., 7.377. Richard den Boer, D.S., 6.82. Verspringen: 3. Arnout van Koeveringe, D.S., 4.24; 4. Ma rijn van Kralingen, D.S.. 4,03; 12. Roeland Landegent. D.S., 3,52. Anja Stouten behaalde op vier atletiekonderdelen de Zeeuw- .se titel binnen. (Foto: Joop van Houdt). 1000 m finale: 3. Roeland Lan degent, D.S., 3.22.2; 4. Richard den Boer, D.S., 3.24.0. 80 m finale: 2. Arnout van Koe veringe, D.S., 11.0; 4. Marijn van Kralinge, D.S., 11.6; 5. Car los Slinkert, D.S., 11.6. Speerwerpen: I. Arnout van Koeveringe, D.S., 27,48; 4. Jefta van Donk, D.S., 24,20. 4 x 80 m estafette: 1. Delta Sport I, 44.9, Marijn van Kra lingen, Ferdi Reedijk, Carlos Slinker, Arnout van Koeverin ge. Jongens C Discuswerpen: 1. Je roen van Kralingen. D.S., 34,80. 80 in le serie: Pieter-Jan Vioo- le, D.S., 14.0. Kogelstoten: 2. Jeroen van Kralingen. D.S., 10,80. 800 in: 5. Jeroen van Kralingen. D.S., 2.36.3; 6. Pieter-Jan Fioo le, D.S., 2.38.9. Verspringen: 4. Pieter-Jan Fi oole, D.S.. 4,54. Meisjes C 100 nieter horden: 2. Anja Stouten, D.S., 13,7. Discuswerpen: 1. Anja Stou ten, D.S., 29,24. Spcerwercpcn: 1. Anja Stou ten, D.S.. 30,88. Kogelstoten: 1. Anja Stouten. D.S., 11,21. Hoogspringen: 1. Anja Stou ten. D.S., 1,50. Frank Verborg (38) uit Antwerpen wil de handbalploeg binnen twee jaar terug terugbrengen naar de le divisie. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6