WorldCup USA 94 JU Jos de Wild damkampioen Zierikzee Van Basten niet, John Bosman wel Panda Boys prolongeert Zeelandia-titel Stef Nelisse geeft concurrentie les Erik van der Wekken wint de Supercross John Honig wint het bekerduel Piet de Haze naar EK- turnen Seks niet Voetbal verboden populairder Stoutjesdijk en Schot in Alphen aan den Rijn Internationaal zaalvoetbaltoernooi iri Onderdak Schouwse successen in concours Tholen VRIJDAG 3 JUNI 1994 NR 25573 - ZIERIKZEE - Het damseizoen zit er weer op voor damvereniging Zierikzee. Jos de Wild uit Zierikzee klopte in een barrage Chris van der Wielen uit Nieu- werkerk en werd daarmee de nieuwe clubkampioen. Bekerwinnaar werd John Honig uit Dreischor die in de finale Rinus van der Wielen uit Bruinisse de baas bleef. In het afgelopen damseizoen leek Chris van der Wielen rechtstreeks op de titel af te stevenen, maar in de slotfase verloo.r hij van John Honig en Cor Boot, waardoor De Wild weer terug kon komen. Op de slotavond hielden Van der Wie len en De Wild elkaar in even wicht, zodat ze op een gelijk puntenaantal eindigden. Een barrage moest derhalve de beslissing brengen. Mede door missers van beide spelers ein digden de eerste drie duels in remise. In de vierde barrage- partij ging het weer gelijk op, maar toen De Wild door een verrassende meerslagcombina- tie plots dam haalde, was het pleit beslecht. Jos de Wild was de nieuwe kampioen en volgde daarmee Cor Boot op die nu slechts vijfde werd. De eindstand van het seizoen 1993-1994: 1. J. de Wild; 2. C. v. d. Wielen; 3. J. M. Honig; 4. M. v. d. Wielen; 5. C. L. Boot; 6. J. de Jonge; 7. A. J. Flikweert; 8. Abr. Flikweert; 9. P. Kramer; 10. D. de Waard; 11. J. J. van Nieuwenhuizen; 12. J. v. Klin ken. f In de finalepartij van de beker ging de strijd tussen John Ho nig en Rinus van ,der Wielen. Na een open partij; trok Honig in de slotfase het initiatief naar zich toe en wist de punten en de beker binnen te halen door beter positiespel. ZIERIKZEE - Piet de Haze uit Goes, maar lid van gymnas tiekvereniging Delta Sport is door bondscoach Jesus Her nandez alsnog geselecteerd voor de EK-turnen. Deze kampioenschappen wor den van 2 tot 4 juni gehouden in Praag. De Haze turnde afge lopen week tijdens plaatsings wedstrijden op sportcentrum Papendal goede oefeningen. Echter, hij behaalde niet vol doende punten voor de limiet. ZIERIKZEE - Trainers houden ervan snel te roepen dat seks tijdens het WK verboden is. Zo niet Bora Milutinovic, de bondscoach van gastland de Verenigde Staten. ,,Het beste is je leven zo min mogelijk aan te passen. Ik zie geen enkel probleem met seks. Ik ga niemand iets verbieden, maar als het goed is heeft nie mand de tijd aan seks te den ken." ZIERIKZEE - Voetbal wint langzaam maar zeker aan po pulariteit in de Verenigde Sta ten. Volgens de laatste peilingen houden zich 7,2 miljoen men sen meer dan 25 dagen per jaar met voetbal bezig en dat is 18 procent meer dan bij het vorige onderzoek in 1992. Voetbal neemt bij de 18-jarigen de vier de plaats in, ver na basketbal, volleybal en honkbal. KWADENDAMME - Erik van der Wekken heeft in de eerste wedstrijd van de Supercross in Kwadendam- me de leiding genomen in het klassement voor het Zeeuwse kampioenschap. De Zierikzeese motorcros ser toonde hoe een coureur het korte en het harde parcours moet bedwingen. De organiserende vereniging MC Knalpot kende een te leurstellende opkomst van rij ders en publiek. Erik van der Wekken trok zich daar niets van aan en gaf een prachtige demonstratie weg. Niemand kon hem in beide manches bij houden. Martin van der Weele uit Brouwershaven eindigde in Kwadendamme op een negen de plaats. Uitslag; 1. Erik van der Wek ken, Zierikzee. 2. Marijn Lam- pio. 3. Richard Leeuwesteijn. 4. Adwin Cortvriendt. 5. Kees den Hollander. 6. Nicolay Post- ma. 7. Arjo Verhage. 8. Leen- dert van Brussel. 9. Martin van der Weele, Brouwershaven. ALPHEN AAN DEN RIJN - Catrineke Stoutjesdijk uit Zierikzee is tijdens atletiekwedstrijden in Al phen aan den Rijn op een tweede plaats geëindigd bij het verspringen. De A-juniore sprong 4 meter en 81 centimeter. Stoutjesdijk kwam ook uit op het hoogspringen en de 100 me ter sprint. Nadat zij bij het hoogspringen de 1,50 meter was gepasseerd, miste zij op een haar na de 1,55 meter. Zij eindigde tenslotte als derde op het hoogspringen. Op het sprintonderdeel werd zij vier de in een tijd van 13.69 secon den. Serge Schot uit Zierikzee lijkt weer wat in vorm te komen. De senior atleet behaalde op het hoogspringen een derde plaats met een hoogte van 1,75 meter. Op het verspringen doorbrak hij de magische vijf meter grens met dertien centimeter. potten breken. Met 167 punten bleef ze ver van de magische 180 punten grens vandaan. Westelijk Schouwen werd ver tegenwoordigd door twee Ml- combinaties. Mary Jongman en Gitan kwa men tot 117 punten en Margreet van der Weele met Desiree tot 116. Springen Het springen toonde aan, dat de Schouwse Ruiters in de breedte groeien. In de B-klasse bleven zowel Arianne Han- se/Invincible, als Stef Nelisse/ Ranger beiden fraai foutloos. In de barrage reed Arianne een uitermate stijlvol parcours, waarvoor de hoogste stijlpun- ten werden uitgedeeld. Maar dat ging wel ten koste van een tekort aan impuls en te weinig voorwaarts rijden. Gevolg, noodsprong op de oxer, geluk kig bleef alles liggen, maar he laas sloeg het noodlot toch toe op de laatste hindernis. Pluspunt was wel, dat waar Gentleman vroeger in dergelij ke situaties prompt weigerde, hij ditmaal z'n uiterste best deed er over te komen. Ze mocht uiteindelijk een mooie vierde prijs ophalen. Stef Ne lisse en Ranger lieten zien hoe het echt moest. Iets minder fraai misschien dan z'n clubge note, maar met grote kundig heid en enorme impuls knalde Ranger huizenhoog over de hindernissen. Deze foutloze barrage leverde de Schouwse Ruiter-combinatie een prachti ge derde plaats op. Ook Alex Lochow van Weste lijk Schouwen bleef mooi fout loos in de manche, maar raakte in de barrage helaas het juist spoor bijster. In de, behoorlijk zwaarge bouwde M-klasse bewees Stef Nelisse opnieuw z'n grote klas se. De man uit Noordgouwe weet de, betrekkelijk eenvou dige merrie Desiree letterlijk en figuurlijk tot grote hoogte te brengen. In het veld van een kleine dertig deelnemers, waaronder namen van profes sionals als Thnja en Frank Kommers, Bert Sweep en Aii- nemieke van der Horst, alle maal behorend tot de Brabant se top, bewees Nelisse opnieuw dat zijn overwinning in de Zee landhallen geen toevalstreffer was. Met twee foutloze ritten en in de snelste barragetijd gaf hij alle profs een gevoelig lesje en dat was bijzonder knap. Boys II 1-0; Witte Tornado-Ro de Duivels 1-3; Fuji-Ace-Fon- teine Tigers 1-1; Witte Tornado- Panda Boys II3-4; Spring Boys- Rode Duivels 1-2; Witte Tbrna- do-Fonteine Tigers 1-1; Spring Boys-Panda Boys II 2-2; Fuji- Ace-Witte Tornado 3-2; Spring Boys-Fonteine Tigers 3-0; Die Mannschaft-Panda Boys II 2-6; Spring Boys-Witte Tbrnado 1-1; Die Mannschaft-Fonteine Ti gers 2-2; Fuji-Ace-Spring Boys 6-2; Die Mannschaft-Witte Tor nado 1-4; Saman Boys-Fonteine Tigers 1-5; Die Mannschaft- Spring Boys 0-4; Saman Boys- Witte Tbrnado 1-4; Fuji-Ace-Die Mannschaft 4-0; Saman Boys- Spring Boys 2-5; Panda Boys I- Witte Tbrnado 3-2. Zaal 2: Saman Boys-Die Mann schaft 4-3; Panda Boys I-Spring Boys 0-1; Fuji-Ace-Saman Boys 3-0; Panda Boys I-Die Mann schaft 4-0; De Kilo's-Spring Boys 1-1; Panda Boys I-Saman Boys 2-1; De Kilo's-Die Mann schaft 2-0; Fuji-Ace-Panda Boys I 2-4; De Kilo's-Saman Boys 0-2; Rode Duivels-Die Mannschaft 7-0; De Kilo's- Panda Boys I 2-4; Rode Duivels-Saman Boys 3-2; Fuji- Ace-De Kilo's 2-2; Rode Duivels-Panda Boys 0-9; Panda Boys II-Saman Boys 4-0; Rode Duivels-De Kilo's 6-0; Panda Boys li-Panda Boys I 2-5; Fuji- Ace-Rode Duivels 4-2; Panda Boys II-De Kilo's 1-5; Fonteine Tigers-Panda Boys I 0-5; Panda Boys II-Rode Duivels 1-5; Fon teine Tigers-De Kilo's 3-2. Eindstand Panda Boys I Fuji-Ace Rode Duivels Spring Boys Fonteine Tigers De Kilo's Panda Boys II Witte Tornado Saman Boys Die Mannschaft 9 16 36-10 9 14 29-14 9 12 29-21 9 11 20-14 9 11 15-16 9 8 15-22 9 7 22-27 9 6 19-20 9 4 13-29 9 1 8-37 MILAAN/NOORDWIJK (ANP) - Marco van Basten gaat niet naar het WK-voetbal in de Verenigde Sta ten. Zijn plaats in de selectie wordt ingenomen door John Bosman van Anderlecht. De Milanees heeft zijn hoofd laten spreken en niet zijn hart. Van Basten heeft gekozen voor zijn werkgever, AC Milan, dat liever niet zag dat zijn ster naar het WK zou gaan. Voor Bosman, die op zijn vakantiea dres in Marbella het goede nieuws van zijn selectie hoor de, is het de eerste keer dat hij aan het WK deelneemt. Voor het WK in 1990 viel hij op het laatste moment af. Ook voor de eindronde in de Verenigde Staten leek de speler van An derlecht kansloos, maar door het vertrek van Gullit en de af zegging van Van Basten werd hij alsnog geselecteerd. Op ad vies van de medische staf deel de vice-voorzitter Galliani van SAC Milan de Nederlander mee dat het nog te vroeg is vol ledig in training te gaan. Hij mag slechts oefenen zonder het risico van lichamelijk contact, bij voorbeeld op de golfbaan. Een schop op de bewuste enkel zou het herstel van het weefsel kunnen aantasten. Te vroeg ,,De club vindt het te vroeg", verklaarde een teleurgestelde Van Basten. ,,Ze hebben me'in een moeilijk anderhalf jaar goed betaald en gesteund. Ze willen niet dat ik me, nu het een beetje de goede kant op gaat, aan dit avontuur blootstel. Dat kan ik wel be grijpen." Tbch sloeg de 57- voudig international donder dagavond het boek niet geheel dicht. „Ik wil graag. Ik kan Mi lan de toezegging doen heel voorzichtig te beginnen. Na verloop van tijd zou mijn enkel dan opnieuw bekeken kunnen worden." Bondscoach Advocaat wilde graag een „persoonlijkheid" aan de groep toevoegen. „Het is duidelijk dat hij dan als 22e man komt. Maar Advocaat wist gisteren al te melden dat die kans erg klein geworden was. Tot voor kort was het ge wricht al dik als de internatio nal zich twee dagen op rij in spande. Het gebeurde wel dat hij na negen holes golfen in een karretje stapte en van de baan verdween. Sinds een paar da gen schijnt het goed te gaan, is het herstel in een stroomver snelling geraakt. Wonderzoolt- jes in de schoenen. Hij zegt dat drie dagen belasting al moge lijk is. De vraag of een speler die in anderhalf jaar drie gedeeltes van wedstrijden heeft ge speeld, enig niveau kan halen op een wereldkampioenschap voetbal, kwam onmiddellijk aan de orde. De Italiaanse fitnesstrainer Vincenzo Pincolini noemde de selectie na een testtraining van Van Basten onverstandig. „Als hij gaat, kan hij naar mijn me ning absoluut niet spelen of met.de groep trainen. Hij mag geen schop krijgen. Hij ris keert dan een loopbaan weg te gooien die nog vier of vijf jaar kan duren." Stef Nelisse zette foutloos de snelste barragetijd neer. (Foto: Joop van Houdt). THOLEN - Op de Speelmansplaten op het eiland Tholen vond het traditioneel concours hippique plaats, als onderdeel van de Thoolse Dagen. Deze manifestatie trok door het goede weer en de schitterende locatie een groot aantal ruiters en bezoekers. Bij de pony dressuur twee Schouwse deelneemsters. In de L-klasse was dat Jolande Beve lander met Sheila van Weste lijk Schouwen, die de mooie score van 127 punten liet note ren en daarmee vierde werd in de ring. Marieke Heijboer van de Schouwse Ruiters reed in de L2-klasse het goede totaal van 122 punten bij elkaar. Dat bete kende winst voor haar en Sur prise. Bij de paarden was Schouwen- Duiveland goed vertegenwoor digd. In de B-dressuur een aan tal nieuwe combinaties van de Schouwse Ruiters. Stef Nelisse met zijn nieuwe aanwinst Ran ger, reed 114 punten bij elkaar, één punt meer dan Co Quartel en Geronimo. Deze combinatie reed z'n eerste buitenconcours en de laat gecastreerde Geroni mo bleek nog zeer gevoelig voor vrouwelijk schoon, het geen de prestatie niet ten goede kwam. Corry Krabbe en een onwillige Gargar lieten het liggen op 105 punten. Eline Struyk en Ihno- cent lieten daarentegen een bij zonder mooie proef zien, die werd beloond met liefst 134 punten en een tweede prijs. De ze score betekende twee winst punten voor de nieuwe combi- antie. In de L-klasse een twee de optreden van de tot dres- suurfreak omgebouwde springruiter Lauries Boon man, eveneens Schouwse Rui ters. Lauries en Isidoor brach ten het tot 117 punten. In de L2-klasse moest Arianne Hanse ervaren dat het wel erg snel gegaan is me.t haar jonge Invincible. De combinatie bleef steken op 114 punten. Ook haar tweede paard, waar mee ze inmiddels is opgerukt tot in de zware klasse, kon geen Hoofd en niet hart laten spreken slagen te noteren. Tbernooi- winnaar Panda Boys kreeg zo in de eerste wedstrijd een fikse kater te verwerken. Zij verlo ren met 0-1 van het administra tief personeel van Zeelandia, Spring Boys. Het was ook de enige nederlaag die Panda Boys leed want al de overige acht wedstrijden lieten ze de tegenstanders hun hielen zien. Verrassende uitslagen doordat de derde hoekschop omgezet werd in een strafschop. De ploegen Die Mannschaft uit het Duitse Hannover en de Saman Boys (installatiebedrijf) ein digden respectievelijk als tien de en negende. Maar ze werden wel als de sportiefste teams uitgeroepen van het toernooi. Witte Tornado uit Zierikzee liet het een beetje afweten dit jaar. Bij de vorige editie waren ze nog als derde geëindigd. Nu reikten ze niet verder dan een zevende plaats. Panda Boys 2 startte als favo riet voor de eindoverwinning. Maar de eerste wedstrijd tegen Fuji-Ace (spijsafdeling Zeelan dia) ging al met 4-1 verloren. Tben de Fonteine Tigers ook nog eens met 1-0 wonnen was de droom over. De Rode Dui vels uit het Belgische Wommel- gem en Fuji-Ace behaalden ie der zes overwinningen. Maar doordat Fuji-Ace ook nog eens twee gelijke spelen noteerde werden zij knap tweede. Het Belgische team werd derde. Uitslagen Zaal 1: Fuji-Acc- Panda Boys II 4-1; Fonteine Tigcrs-Rodc Dui vels 2-1; Witte Tornado-De Ki lo's 1-3; Fonteine Tigcrs-Panda ZIERIKZEE - Voetbalvereniging Zeelandia wordt ieder jaar verwend met een sportief zaalvoetbaltoernooi. Ook nu konden de organisatoren terugkijken op een toernooi in sporthal Onderdak met veel flair. De werknemers van Zeelandia en dochterondernemingen uit Duitsland en België maakten er in de twee hallen een echt onder ons voetbaldagje van. Het Zierikzeese team Panda Boys 1 won voor de tweede achtereenvolgende keer de Leen Meerman bokaal. Meerman was ooit de stimula- naar hem is genoemd, uitrei- Doordat de organisatoren een tor achter het zaalvoetbaltoer- ken aan het sterkste zaalvoet- extra regel aan het toernooi nooi. Negenenveertig jaar balteam. hadden toegevoegd, bij de der- werkte hij bij Zeelandia en nog In twee hallen speelden tien de hoekschop een strafschop, steeds mag hij de bokaal, die teams een halve competitie. waren er soms verrassende uit- Een speler van Fuji-Ace scoort het vierde doelpunt tegen het Belgische team De Rode Duivels. (Fo to: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9