Boete voor winkeldiefstal Minister wil niet ingaan op verzoek Neeltje Jans bij Schouwen-Duiveland Discotheekeigenaar wil Vanity verplaatsen naar stadsrand UW KRANT VAN r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MIS 321-8- 3 3 (j Asselbergs: ,Ze heeft ongelooflijke haast met herindeling P11éép^'s Verzoek aan gemeente Zierikzee om bijdrage van anderhalf miljoen Diefstal landhek Inbraken in Nieuwerkerk Auto zonder wiel en velg Q 3 0 4 5 9 Gevangenis straf voor Bruenaar Diefstal aanhangwagen Vechtpartij H f-' dé krant van schouwen-duiveland! j Balletschool "Krame 20 jaar ^ddelboS^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 2 JUNI 1994 150e JAARGANG NR 25572 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Minister De Graaff-Nauta vindt dat de Schouwen-Duivelandse gemeenten geen recht hebben om te vragen of Neeltje Jans bij hun grondgebied kan ivoren ingedeeld. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - De nieuwe minister van binnenlandse zaken, D. IJ. W. de Graaff-Nauta wil niet ingaan op het verzoek om het voormalige werkeiland Neeltje Jans hij gemeentelijke herindeling hij Schouwen-Duiveland te voegen. De minister heeft de eilandelijke gemeenten, die daarom hebben gevraagd, per brief meegedeeld dat hun verzoek onterecht is omdat Neeltje Jans niet binnen hun gemeentegrenzen ligt. De Zierikzeese bur gemeester mr J. J. P. M. Asselbergs trok uit de snelle reactie van de minister en de planning voor besluitvor ming in de komende weken de conclusie dat de minister 'ongelooflijke haast heeft met de herindeling'. „Het ziet er naar uit dat de be sluitvorming met betrekking tot gemeentelijke herindeling nu in ultra korte tijd zal wor den behandeld", zei de burge meester tijdens de openbare vergadering van de Zierikzeese adviescommissie bestuursza ken, dinsdag in het stadhuis. Het is namelijk de bedoeling dat de commissie Van Splun- der (die de gemeentelijke her indeling regelt) reeds op 24 ju ni in het Provinciehuis de ge meenten hoort. Waaronder Duiveland, Bruinisse en Wes- terschouwen, die bezwaar maakten tegen de werkwijze die wordt gevolgd bij de ge meentelijke herindeling. De gemeenten Zierikzee, Brou wershaven en Middenschou- wen, die uitsluitend aan de mi nister vroegen om Neeltje Jans bij Schouwen-Duiveland in te delen, hoeven niet eens te ko men naar die bijeenkomst. Naar aanleiding van de uitslag van de hoorzitting wil minister De Graaff in juli haar stand punt bepalen ten aanzien van gemeentelijke herindeling zo dat gedeputeerde staten van Zeeland dat in augustus kun nen doen en provinciale staten vervolgens definitief kunnen beslissen. Dat alles zou inhou den dat de ingangsdatum van de gemeentelijke herindeling, zoals gepland, 1 januari 1997 blijft, en niet vooruit gescho ven behoeft te worden. Assel bergs reageerde verheugd op de voortvarendheid waarmee de nieuwe minister de zaak wil aanpakken. „Het is voor ieder een van belang dat de zaak niet wordt getraineerd en dat er ze kerheid komt." Herstructurering brandweer De herstructurering van de vrijwillige brandweerkorpsen in Nederland, die door de mi nister wordt opgelegd, was ook een belangrijk punt van be spreking tijdens de commissie vergadering. Volgens de nieu we plannen moeten de brand weeractiviteiten niet'meer in elke gemeente apart, maar meer regionaal worden gere geld via een gemeenschappelij ke regeling. Zowel commissie voorzitter Asselbergs als de di verse commissieleden bena drukten dat er geen situatie mag ontstaan waarbij regio naal wordt uitgemaakt wat er bij de plaatselijke brandweer gebeurt. „De brandweer moet haar basistaken zelf kunnen bepalen. Er bestaat reeds een goede samenwerking tussen de brandweerkorpsen op Schou wen-Duiveland.-Dat soort din gen kunnen we zelf bedenken, daar hebben we de regio niet voor nodig", aldus Asselbergs. De commissieleden sloten zich aan bij het advies van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) die van fciening is dat de herstructurering van de brandweer van onderaf, vanuit de korpsen zelf moet ge beuren. „De brandweer moet gemeentelijk blijven. Dat is de enige manier om het systeem van vrijwilligers in stand te houden". Asselbergs vertelde dat mensen uit de diverse re gio's van Zeeland een project groep vormen die opmerkin gen en adviezen geeft ten aan zien van de herstructureringsr plannen. ZIERIKZEE - De eigenaar van de Zierikzeese discotheek Vanity, T. van Rees uit Burgh-Haamstede heeft per brief aan de gemeente Zierikzee laten weten dat hij bereid is om zijn bedrijf te verplaatsen naar een locatie aan de rand van de stad. Daar wil Van Rees een compleet uitgaanscentrum creëren met onder meer een discotheek en snookerhal. De discotheekeigenaar wil daarvoor van de gemeente Zierikzee een bijdrage van anderhalf miljoen gulden. Tijdens de openbare vergade ring van de Zierikzeese advies commissie bestuurszaken bleek de kans dat Zierikzee dat geld beschikbaar stelt mini maal. „Het voorstel is te gek om op in te gaan. Behalve an derhalf miljoen stelt Van Rees ook nog de eis dat het uitgaans centrum tot 05.30 uur open moet kunnen zijn. Maar wij peinzen er niet over om de fi nanciële consequenties van zijn verzoek af te wentelen op de inwoners van Zierikzee", al dus commissievoorzitter bur gemeester mr J. J. P. M. Assel bergs. Hij wees er op dat de overlast van de, in de Beddeweeg geves tigde, discotheek de laatste ja ren een stuk minder is gewor den. „Af en toe is er nog wel eens wat, maar de omvang van de klachten van omwonenden is duidelijk afgenomen. De dis cotheek veroorzaakt niet meer de structurele overlast die er enkele jaren geleden aan de or de was." SGP/RPF-commissie- lid W. F Sprengelmeijer wees er echter op dat dit snel weer kan veranderen. ,,Het zomer seizoen staat voor de deur. De ervaring leert dat er vooral klachten zijn wanneer het bui ten warm is zodat de omwonen den met open ramen slapen". Hij pleitte er voor mee te wer ken aan verplaatsing van het bedrijf wanneer dat tegen re delijke voorwaarden kan. Maar Asselbergs wees op de kans dat in de Beddeweeg dan weer een ander horecabedrijf komt. „Van Rees is geen eige naar, maar huurt het gebouw van een bierbrouwerij. Die zal het pand niet afstoten wanneer het leeg komt, maar opnieuw verhuren." De burgemeester wees er op dat disco-eigenaar Van Rees bepaalde verant woordelijkheden heeft. „Niet alleen voor het gedrag van de mensen in de disco, maar deels ook voor het gebeuren op straat in de omgeving van het bedrijf." Tijdens de commissievergade ring bleek ook dat de Zierik zeese brandweer een aantal ei sen op tafel heeft gelegd ten aanzien van de brandveilig heid van het gebouw waarin Vanity is gevestigd. Die brand veiligheid zou onvoldoende zijn. Asselbergs zegde aan de adviescommissie toe dat men sen van gemeentewerken bin nenkort in samenwerking met de brandweer in de discotheek een controle zullen houden om te kijken of de eisen zijn uitge voerd. ZIERIKZEE - Voor een 23-jarige ex-inwoonster van Zierikzee leverden die paar winkeldiefstallen die zij in augustus en oktober 1993 in respectievelijk Zierikzee en Rotterdam pleegde, niets op. Behalve een forse boe te dan. Eind augustus stal zij uit een winkel in Zierikzee een trai ningspak, ontdekte dat het haar maat niet was en gooide het trainingspak weg. Tben zij werd opgepakt betaal de zij de winkelier alsnog de prijs van het weggegooide: 319 gulden. Rotterdam Twee maanden later was een winkel in Rotterdam aan de beurt en was het de bedoeling dat lingerie en verf de winkel onbetaald zouden verlaten. Daarbij werd zij op heterdraad betrapt en leverde die diefstal dus niets op. Bij de rechter kwam haar dat proletarisch winkelen op een boete van duizend gulden plus een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie weken te staan. Het vonnis was conform de eis. DREISCHOR - Een 43-jarige man uit Dreischor deed aangif te van diefstal van een land hek. Woensdag ontdekte hij dat het hek was ontvreemd uit een ei land aan de Dreischorsedijk. Het hek is ongeveer vijfhon derd gulden waard. N1EUWERKERK - In de nacht van 1 op 2 juni werd ingebro ken in de woning van een 20- jarige man uit Nieuwerkerk. In een naast de woning gelegen garagebedrijf werd een in braakpoging gedaan. Hoewel de inbrekers de woning van de 20-jarige binnen dron gen werd daar niets gestolen. De inbrekers maakten zich ver moedelijk uit de voeten omdat ze tijdens hun werkzaamheden werden gestoord. Het naastge legen garagebedrijf waar ook een inbraakpoging werd ge daan is van een 35-jarige man uit Nieuwerkerk. BRUINISSE - Een 64-jarige man uit Bruinisse kwam tot de onaangename ontdekking dat een wiel plus velg van zijn ge parkeerd staande auto was ge sloopt en verdwenen. De diefstal vond dinsdag plaats terwijl het voertuig ge parkeerd stond in de Prinses Marijkestraat. KLEUTERBAD Het kleuterbad in Bruinisse dreigt verloren te gaan door te hoge renovatiekosten. 1 OVERSLAGSTATION Ook de VVV Is bezorgd over eventuele stankoverlast van een overslagstation voor afval in Zierikzee. FIETSEN In de maand juni gaan ambtenaren op de fiets naar hun werk. WK-VOETBAL Onze sportverslaggever en fotograaf volgden Peter van Vossen in Eindhoven. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Dat, waarnaar men nooit verlangd heeft, kan men ook nooit waarlijk bezitten. Ernst Hohenemser Later enkele buien HET WEER Vannacht enkele opklaringen en minimumtemperatuur ±9 graden. Overdag ëerst af en toe zon, later enkele buien. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Zuidwesten wind, matig, 4, overdag aan de kust toenemend tot krachtig, 6. BRUINISSE - De politierech ter in Middelburg heeft een 25- jarige inwoner van Bruinisse bij verstek veroordeeld tot eèn gevangenisstraf van twee we ken, een rijontzegging van vier maanden en een voorwaarde lijke boete van vijfhonderd gulden. De Bruenaar was niet komen opdagen, zodat zijn zaak bij verstek werd behandeld. De man had eventueel nog dienst verlening kunnen krijgen, maar door zijn afwezigheid verspeelde hij die kans. De man werd midden september van het vorige jaar betrapt toen hij in Zierikzee onder in vloed reed en drie maanden la ter toen hij weer eens werd aangehouden, bleek dat hij zijn auto bestuurde terwijl de kantonrechter hem een rijont zegging had opgelegd. Het von nis was conform de eis. SIRJANSLAND - Een 37- jarige man uit Sirjansland deed aangifte van diefstal van een aanhangwagen. De wagen werd tussen maan dag 18.00 en dinsdag 11.00 uur gestolen van een terrein naast een bedrijf aan de Kerklaan in Sirjansland. ZIERIKZEE - In de Lange No- belstraat in Zierikzee vond dinsdag een vechtpartij plaats waarbij een 21-jarige man uit Zierikzee werd mishandeld door twee mannen uit het voormalige Joegoslavië. De basis voor de vechtpartij was een woordenwisseling die ontstond in een supermarkt in de Lange Nobelstraat. De Joe- goslaven zouden daar hebben- voorgedrongen bij de kassa, waarover de Zierikzeeënaar een opmerking maakte. Buiten de supermarkt, op straat zette de woordenwisseling zich voort en groeide uit tot een vechtpartij. De Joegoslaven zouden daarbij de Zierikzeeë naar hebben mishandeld en hebben gedreigd met een mes. De vechtenden werden door omstanders uit elkaar gehaald. De Zierikzeeënaar werd licht gewond, maar hoefde zich niet onder doktersbehandeling te stellen. De politie heeft de aan vallers aangehouden en stelt een onderzoek in. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr.* adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. 72 N Grote Balletuitvoering op Zaterdagavond 4 juni 1994 in de concertzaal te Zierikzee Zaal open: Aanvang: Einde: 19.00 uur 19.30 uur 22.00 uur Entree: tot 12 jr.: f 10,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1