Kleding uit alle landen van Europa spreekt jongeren aan 'Verkeerstoren' bij vliegtuigcamping Sierbestrating bij bouwbedrijf Boogert Installatiebedrijf Ooms werpt zich nu ook op audio en video Expositie van werk Ben Stolk en Anneloes Groot Muzikale happening met René Froger in de Staver Inwoners Dreischor hebben vanaf vandaag eigen krant Roemeense ambassadeur naar Burgh-Haamstede Afscheid ds. De Boo Veldstation Rijkswaterstaat viert jubileum met open dag Derde elftal van Zierikzee speelt in nieuw tenue Nola WOENSDAG 1 JUNI 1994 DREISCHOR - Bij de inwoners van Dreischor valt vandaag- niet alleen de Nieuwsbode Extra in de bus. Voor de eerste keer vinden de dorps bewoners ook de eigen dorpskrant, De Reise- naer, op de deurmat. De krant biedt naast actu ele informatie en lokaal nieuws bijdragen van de scholen en ontspannende lectuur. De krant komt vier keer per jaar uit. De Reisenaer wordt ge maakt door en voor de in woners van Dreischor. Doel van het blad is het contact tussen school, verenigingen en de inwoners van het dorp en buitengebied te vergro ten. Hiermee hoopt de re dactie de leefbaarheid te be vorderen en het dorpseigene van de kleine kern Drei schor te bewaren, zonder de ogen te sluiten voor buiten- dorpse ontwikkelingen. De dorpskrant is een initia tief van de openbare basis school De Klimop. De school is betrokken bij het zogenaamde versterking interactie- Plattelandsscholen. In het kader van dit project is de mogelijkheid onderzocht tot de opzet van een dorps- krant. Veel verenigingen hebben hun medewerking aan De Reisenaer toegezegd en ook de plaatselijke on dernemers dragen hun steentje bij in de vorm van advertenties. Aan de ge meente is gevraagd eén startsubsidie te verlenen. De krant wordt gemaakt en verspreid door vrijwilli gers. BURGH-HAAMSTEDE - De Roemeense ambassadeur in Nederland, de heer dr. M. Bu- hoara, komt vrijdag 10 juni naar Burgh-Haamstede om de expositie Romanian Seasons in Galerie Geluk te openen. De opening vindt plaats om 19.00 uur. De expositie is onderdeel van de Kunstschouw Wester- schouwen die eerder die dag, om 17.00 uur, door het gemeen tebestuur van Westerschouwen officieel geopend wordt. Aan de eerste editie van de Kunstschouw wordt deelgeno men door 68 kunstenaars en ga leries, waaronder een aantal bekende namen uit Nederland en Duitsland. Er is werk te zien van moderne schilders als Rob Scholte, A. R. Penck, Peter Klashorst, Bart Domburg, Ed van Breugel en de bekende ma gische realist Theo Voorzaat die al jaren op Schouwen woont. Rob de Zoete is beel dend kunstenaar in Haamste de en heeft uitgebreide contac ten in de Duitse kunstwereld. Reden waarom hij erin ge slaagd is om tijdens de Kunst schouw een Duits Paviljoen te creëren op twee locaties in Haamstede. Na de formele ope ning kunnen belangstellenden met de speciaal ingehuurde kunstbus een bezoek brengen aan Galerie de Zoete en Gale rie Borsboom. De kunstmani festatie vindt plaats op zater dag 11 en zondag 12 juni in de dorpen Burgh, Haamstede, Re- nesse, Serooskerke en Noord- welle. Voor alle informatie: VW Schouwse Kust, telefoon 01116-2120 of 01115-1513. Z1ERIKZEE - De dominee van de Gewone wijkgemeente van de Hervormde Gemeente Zie- rikzee, ds. N. de Boo verlaat zijn gemeente om te gaan wer ken in Zeist waar hij is beroe pen door de Hervormde Ge meente Zeist. Op zondag 19 juni wordt in de Gasthuiskerk aan het Haven plein in Zierikzee een kerk dienst gehouden waarin ds. De Boo afscheid neemt van zijn ge meente. Na afloop van de dienst kunnen belangstellen den in het Kerkcentrum per soonlijk afscheid nemen van de dominee en zijn echtgenote. De dienst begint om 14.30 uur. KAMPERLAND - Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan is er een open dag op het veldstation van het Rijksinstituut voor Kust en Zee van Rijkswater staat aan de Jaeobshaven bij Kamperland. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er demonstraties en rondleidingen. Het veldstation is gevestigd aan de oevers van de Ooster- schelde. Het maakt gebruik van schoon zeewater voor on derzoek naar vissen, mosselen en andere zeedieren. Er wordt voortdurend vers zeewater naar binnen gepompt. Hiermee kunnen de natuurlijke omstan digheden worden nagebootst, met de mogelijkheid tot ingrij pen. In het station wordt onder meer onderzocht in hoeverre de toevoer van meststoffen naar zee moet worden teruggedron gen om een schoon en produk- tief systeem te krijgen. Er wor den vissen gekweekt op zoet, brak en zout water om hun ge voeligheid van vervuiling te testen onder omstandigheden, die zich voordoen in bijvoor beeld de Westerscheldc. Do kwaliteit van waterbodems wordt onderzocht met gevoeli ge diersoorten, zoals oesters en kreeftjes. De gezondheid van de mossel wordt gemeten om effecten van vervuiling op te sporen. Het onderzoek is gericht op de praktijk van het (zoute) water beheer. Hiermee wordt kennis opgedaan om te komen tot een duurzaam gebruik van estua- riën, kusten en zeeën. Vragen waarop men een antwoord zoekt zijn onder meer wat er gedaan moet worden om de Westerscheldc schoon te krij gen, hoe de effecten van bagge ren en storten beperkt kunnen worden cn op welke manier de schorren en slikken van de Oostcrschelde zo goed moge lijk beheerd kunnen worden. Zowel materiaal als aanleg OOSTERLAND - Het Oosterlandse bouwbedrijf Jan P. Boogert is uitgebreid vanwege zijn activiteiten op het gebied van de levering en aanleg van sierbestra ting. Gebleken is dat bij particulieren grote belang stelling bestaat om de tuin via sierbestrating een an der aanzien te geven. Behalve particulieren maken ook veel tuincentra, straatwer- kersbedrijven en aannemers gebruik van de sierbestrating die door Boogert wordt gele verd. ,,We zitten dagelijks met drie auto's langs de weg. Met een oplegger van 36 ton verzor gen we aanvoer van het bedrijf zelf en met twee andere wagens bedienen we de klanten." Het bouwbedrijf komt daarbij op alle Zeeuwse eilanden, een ge deelte van West-Brabant en op de Zuid-Hollandse eilanden. Volgens de aannemer is vooral de verhouding prijs/kwaliteit van belang. Behalve sierbe strating en betonplaten voor vloeren en erfverharding, ver koopt het bedrijf ook blokhut ten en toogschermen die in de tuin kunnen worden geplaatst. Die schermen kunnen ook in het bedrijf zelf worden ge maakt. Het bedrijf draait op vijf mensen: het echtpaar Boo gert, twee zonen en een vaste medewerker. Verleden jaar werd naast het bedrijf een flink stuk grond aangekocht dat werd verhard met betonplaten. Op dit nieu we terrein staat nu een groot deel van de voorraad. De klan ten die hun sierbestrating zelf komen ophalen, hebben op de ze manier een goed overzicht van het assortiment. Ook kun nen ze het terrein gemakkelijk oprijden met de auto. Via een paar honderd meter terras kunnen de klanten zien wat op het gebied van tuin- bestrating zoal mogelijk is. Po pulair zijn momenteel rood en brons genuanceerde koppel- stones. Doe-het-zelvers kunnen bij het bedrijf schema's krijgen voor de aanleg van sierbestra ting. Het bouwbedrijf kan de bestrating ook aanleggen. Het veelzijdige bedrijf levert ver der hout- en bouwmaterialen, kant en klare betonmortel per betonmixer en heeft een doe- het-zelfafdeling. ZIERIKZEE - Tot en met 9 juni is in Galerie Noord havenpoort in Zierikzee een expositie te zien van acrylschilderijen van Ben Stolk en aquarellen van Anneloes Groot. De zaterdag geopende expositie is een initiatief van Stichting Transartiea. De opening werd muzikaal opgeluisterd door bariton-saxofonist Gabriël Steens en dwarsfluitist Hans Tonino. De uit Den Haag afkomstige Stolk studeerde in 1980 af aan de kunstacademie in Den Haag. Hij exposeerde eerder in Delft en Rotterdam en kwam via via in contact met de men sen van Transartiea die hem vroegen zijn werk in de Noord havenpoort te exposeren. Grootste inspiratiebron voor Stolk is de natuur. ,,Ik werk heel veel langs de rivieren in de Betuwe", aldus Stolk. ,,De natuur is voor mij een grote in spiratiebron". Ruimte Het werk van Stolk is zeer her kenbaar. ,,Je zou mijn werk im pressionistisch kunnen noe men", aldus Stolk. ,,Ik schilder de natuur niet per definitie zo als die is, maar zoals die op mij overkomt. Ik probeer zo ruim telijk mogelijk tè werk te gaan". Opvallend aan Stolks werk is het vrijwel ontbreken van mensen op ,zijn doeken. ,,Dat doe ik bewust omdat je dan de maat al zo'n beetje vast legt. Ik probeer zo te schilde ren dat iedereen mijn werk op zijn of haar eigen manier kan interpreteren". Door de bank genomen voor ziet Stolk zijn werken van kor te titels, maar op de expositie maakt hij één uitzondering. Op één van de doeken is een op het strand zittende vrouw te zien. Dc titel van dit werk: Het verhaal van dc ijsprinscs, wachtend op haar vermoede lijk door dc golven verslonden zwager. Veel van het werk van Stolk is geïnspireerd door het water. Ook collega-exposante Anneloes Groot blijkt gefasci neerd door water, land en voor al de grens tussen die twee. Net als Stolk schildert Groot haar doeken liefst op locatie. Het strand en de duinen blij ken geliefkoosde plekken van Groot, afgaande op de doeken die zij in de Noordhavenpoort exposeert. Op verschillende aquarellen van haar hand zijn schelpen afgebeeld. Andere doeken laten zien wat er zoal op de vloedlijn te vinden is. ,,Ik ga er dart gewoon bij zitten om het te schilderen", aldus Groot. ,.lk heb zelfs een keer onder zo'n grote vissersparaplu in de regen aan het strand geze ten". Groot is vooral gefascineerd door zaken die door veel ande ren als levenloze voorwerpen gezien worden: laadscheppen losgekoppeld van dc kraan, aangespoelde schelpen, onge bruikte kistjes in een appel boomgaard. ,,Die dingen heb ben voor mij een eigen leven en dat leven probeer ik in mijn schilderijen te vangen", aldus Groot. Naast allerlei strand- en duintaferelcn schildert Groot ook schepen. Zij volgde de bouw van de replica van het VOC-schip Batavia cn legde ook het VOC-schip Amsterdam op verschillende aquarellen vast. Galerie Noordhavenpoort is van dinsdag tot en met zon dag toegankelijk van 13.00 tot 17.00 uur. Op maandag is de ga lerie gesloten. service-verlening met betrek king tot de nieuwe artikelen zoals de klanten die gewend zijn. „Service is onze kracht", is de slogan, waarmee Ooms een goede naam tot in de wijde omgeving verkregen heeft. „Reparaties worden door ons volkomen in eigen beheer ge daan, en over het algemeen hebben de klanten binnen twee of drie dagen hun eigen spullen terug. Daarbij komt ook, dat wij in principe niet ongenegen zijn, om tijdelijk vervangende apparatuur ter beschikking te stellen", aldus Daan Ooms. Hiermee benadrukt hij hoe be langrijk hij een goede service verlening vindt. Behalve de apparatuur levert Ooms ook de bijbehorende audio-visuele ac cessoires, waaronder batterij en, tapes en koptelefoons. De installatietak van zijn be drijf blijft als vanouds draai en. En ook het reeds bekende assortiment produkten in de .winkel blijft hetzelfde. De nieuwe produktlijn beschou wen Daan en Ria als een nieu we uitdaging, waarvoor zij zich voor de volle honderd procent zullen inzetten. Gezien het feit, dat zij in korte tijd de ijzerwa- renzaak uitbouwden tot een doe-het-zelfcentrum, met een ruim assortiment witgoed en diverse installatiematerialen, behoeft er aan het slagen van de huidige operatie door nie mand te worden getwijfeld. Het vliegtuig dat al vele jaren als publiekstrekker bij de ingang van Duinrand Recreatie staat, heeft een verkeerstoren gekregen. Een verkeerstoren omdat het nieuwe gebouw waarin het kantoor en de supermarkt van de camping zijn ondergebracht een futuristi sche vorm met paarsrood getinte ramen heeft. Het gebouw werd afgelopen vrijdag officieel in gebruik genomen via een open dag. Volgens de directeur van Duinrand recreatie, M. Blom was de nieuwbouw van het kantoor en de winkel nodig omdat de ruim dertig jaar oude camping in de loop van de jaren uit zijn jasje is gegroeid. Het oude campingkantoor en de winkel werden de afgelopen maanden gesloopt en ruim twee keer zo groot herbouwd. Ook werd op de camping een wasserette gerealiseerd. Dat alles maakt on derdeel uit van een beleid dat is gericht op kwaliteitsverbetering. Op de camping wordt ook meer speelruimte gecreëerd en grotere campingplaatsen. Het is de bedoeling dat de huidige 473 plaatsen voor het jaar 2000 worden vergroot en terug gebracht naar 450. (Foto: Joop van Houdt). Ter gelegenheid van de nieuwe sponsorovereenkomst meet No- la Klussenbedrijf uit Zierikzee, werd het derde elftal van voet balvereniging Zierikzee in een nieuw tenue gehesen. De heer R. Nodelijk van Nola (staand rechts) kwam het tenue persoonlijk uitreiken. Verder op de foto staand v. I. n. r: Wim van Oeveren (leider), Eddie Kiesenberg, Jeroen Lodewijk, Ad Kommer, Ron nie Koster, Alfred Koster, Johan Jongejan, Joop Schoonen (grensrechter) en Gerard Olijhoek (trainer). Zittend v. I. n. r: Aart van der Wekken, Bart Verkaart, Robin van Oeveren, Jan van Be- veren, Peter van der Hulle en Hendrik Koster. (Foto: Marijke Folkertsma). René Froger, een van Nederlands meest populaire artiesten, treedt donderdag 22 september op in Recreatiecentrum de Staver in Middelharnis. In een avondvullend programma verzorgt, hij samen met Gordon, Hanny, Dolce Vita en Rendez Vous een muzi kale happening. Vorig jaar waren veel mensen uit Zeeland te leurgesteld, dat ze het optreden van Golden Earring niet bij kon den wonen. Daarom heeft de organisatie Happy Music, dit jaar 200 kaarten voor Zeeland apart gelegd. Deze zijn verkrijgbaar bij de VVV Overflakkee in Middelharnis. Ok telefonisch bespre ken is mogelijk via telefoonnummer 01870-84870. De kaarten moeten dan binnen één week worden afgehaald. röpa beschikt. In de No Way- zaken, die vooral in Amster dam en omgeving' zijn te vin den, hangt dan ook kleding die bij jongeren zeer populair is. Leggings in tientallen verschil lende tinten en print§. Modieu ze topjes, T-shirts en blouses. Mini-rokjes, jacks maar ook tassen en opvallende sieraden. Een breed assortiment dat is uitgestald op vele rekken in de 35 vierkante meter omvattende winkelruimte en het twintig vierkante meter grote overdek te terras daarvoor. Wanneer de nieuwe vestiging op de Dam in Zierikzee is geopend wordt ook de bovenverdieping van de No Way-zaak in Renesse in ge bruik genomen als winkel ruimte. Het assortiment wordt dan uitgebreid met allerlei soorten denim kleding en ver schillende soorten jacks. 'Het magazijn van No Way, dat zich nu nog op de bovenverdieping bevindt, verhuist dan naar de Zierikzeese vestiging waar meer ruimte is. Tben Braber de winkel in Re- nesse begon dacht hij vooral toeristen in de zaak te krijgen. Maar het assortiment blijkt net zo goed aan te slaan bij de inwoners van Renesse en omge ving zelf. „Ook vrouwen die al kleine kinderen hebben vinden hier vaak iets van hun gading. Ik heb ze al vaak horen zeggen dat ze bij No Way kleding vin den waarvoor ze anders naar een grotere stad als Rotterdam of Amsterdam gaan." Vanwege het succes van zijn zaak heeft de oudere ondernemer nog vele plannen. Zo is hij zich al aan het voorbereiden op het ope nen van een derde No Way- vestiging. In Goes. RENESSE - ,,Ons kledingassortiment blijkt bijzonder goed aan te spreken bij het publiek, vooral bij jongeren. De winkel werkt als een magneet op mensen die over de Hogezoom lopen. Meestal komen ze even kijken bij de overdekte uit stalling voor de winkel en lopen dan als vanzelf naar binnen". Ruim een jaar ge leden begon de 77-jarige H. J. Braber uit Dreischor aan de Zoom in Renesse een vestiging van de kledingzaken-keten No Way. De zaak blijkt zo goed te lopen dat de bejaarde ondernemer in de loop van juni met een tweede No Way-vestiging van start gaat op de Dam in Zierikzee. Ondanks zijn leeftijd is de heer Braber nog even enthousiast als een jonge ondernemer en ei genlijk is hij dat ook. „Ik heb mijn hele leven op de baan ge zeten als chauffeur van een groothandel in kleding. Op mijn zeventigste ging ik met pensioen en verhuisde vanuit Amsterdam terug naar mijn geboortegebied. Maai* ik ben geen man om achter de ramen naar buiten te zitten kijken. Daarom ben ik na een paar jaar met deze zaak begonnen. Het is eert prachtige afleiding die me jong houdt". De ondernemer staat maar zeer zelden zelf achter de toonbank. „Dat is niks voor een oude ke rel. De klanten rennen de win kel uit wanneer zij mij zien staan." Braber is hele dagen bezig met het management van de zaak. Hij weet zich daarbij in de rug gesteund door de win kelketen waarvan zijn zaak deel uit maakt. Een organisa tie die volgens de ondernemer over de beste inkoper van Eu- Het assortiment van No Way slaat vooral goed aan bij jonge mensen en mensen die zich nog jong voelen. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Daan en Ria Ooms zijn nog steeds niet toe aan rust op hun onder nemersfront. Tien jaar geleden begonnen zij met hun installatiebedrijf en drie jaar geleden namen zij een ijzerwarenwinkel aan de Oudestraat in Bruinisse over. Sinds donderdag 26 mei is op dit adres het al zeer ruime assortiment ge reedschappen, ijzerwaren, installatiemateriaal, witgoed en allerhande denk baar doe-het-zelf materiaal uitgebreid met bijna al het mogelijke op het gebied van audio en video. Voordelen Met de uitbreiding van het as sortiment lijkt het, of aan de Oudèstraat alles verkocht wordt, waar in huishoudelijk gebruik een stekker aan zit. Met deze uitbreiding van het assortiment wordt volgens Daan en Ria Ooms tegemoet gekomen aan de wens van de klanten. Deze verzochten hen regelmatig of zij bepaalde audio-visuele zaken, zoals ra dio's en televisies, konden leve ren. voordelen van deze goedkope inkoop nu ook aan de klanten worden doorgegeven. Goedko pe inkoop werkt nu eenmaal altijd door in de eindprijs. Volgens Daan en Ria blijft de Als jarenlang erkend Service Partner wordt Ooms regelma tig in de gelegenheid gesteld tegen zeer schappelijke prijzen naast witgoed ook audio-vi suele apparatuur in te kopen. Met de huidige uitbreiding van het assortiment kunnen de Behalve witgoed prijkt er nu ook een ruim assortiment audio- en video-apparatuur op de bovenverdieping van Ooms. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3