199,- Gering aantal bezoekers bij sponsoractie voor de KNRM Burghsluis krijgt de Blauwe vlag UVI KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Lekker eten in nieuwe taveerne/ restaurant Het Schuttershof BOS VISHANDEL ZOMERKORTING deurloo intermeubel hAhse+hAhse van Duke Kostenbroek r ZIERIKZEESCHE pp"1 j NIEUWSBODE Adidas Equipment Running Cushion DEURLOO Volgend jaar andere opzet evenement In sport- en recreatiecentrum Westerschouwen WEMXaHXD Kindermode op weekmarkt Nieuwerkerk TAXATIESfBEMIDDEUNG Bel: 01110-12605 Balletschool "Kramer" 20 jaar dé krant van schouwen - du weiand! NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 1 JUNI 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SC H O U W E N - DU IV E L A N D van 279,- nu GOLDEN TCAMi ZEttTRdSPORT SCHUITHAVEN2-4/ZIERIKZEETEL OHIO- f2298 OUDDORP - Onder de slogan 'De beste maatjes voor het goede doel' werd dit jaar op 28 en 29 mei opnieuw de sponsoractie ten bate van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij gehouden. Met name de regionale bevolking' liet het afweten tijdens de tweede editie van het evenement. Toch was de organisatie niet ontevreden met de honderden belangstellenden. Het waren er meer dan vorig jaar en de organisatie weet zich hiermee gesterkt in het voornemen om van deze gebeurtenis een jaarlijkse traditie te maken. Het tegenvallende bezoek was niet te wijten aan het program ma. De VW Ouddorp en Schouwse Kust, Marina Port Zélande en Panorama Haven Restaurant Beau Rivage had den hiervan geen half werk ge maakt. Beide dagen stonden vol van ludieke activiteiten voor jong en oud. Van heinde en verre was de enorme waai ende Nederlandse Vlag te zien. Met de afmetingen van 15 bij 22 meter was dit Nederlands grootste waaiende vlag. Hoogstwaarschijnlijk zal dit worden opgenomen in het Gui- ness Book of Records. De enor me Nederlandse driekleur is voor Hollandse Promotiedoe leinden beschikbaar. De Groot denkt hierbij met name aan speciale activiteiten in ver band met de komende wereld kampioenschappen voetbal. Op beide dagen was het moge lijk voor slechts één gulden aan boord van een motorboot, museumboot, zeilboot, kano of waterfiets te stappen, om de jachthaven eens vanaf het Gre- velingenmeer te kunnen bekij ken. Er werd een spel gehou den rond twee op een drijvend eilandje bivakkerende zee meerminnen. En iedereen kon uiteraard genieten van de ka kelverse Hollandse Nieuwe. Deze was in een authentieke haringkar volop verkrijgbaar. Speciaal voor de kinderen wa ren er verscheidene kinderat tracties als varen en pony rij den, liepen er clowns rond die cadeautjes uitdeelden en stond ook een kleine draaimolen op gesteld. Live muziek, zangers, zangeressen en een brass-band completeerden de gezellige sfeer rondom de haven. Sluitstuk van de festiviteiten vormde een veiling van een aantal bijzondere voorwerpen als klompen, reddingsboeien, een olielamp, kunstwerken en een fiets. Zoals bij alle attrac ties het geval was, was ook hiervan de opbrengst bestemd voor de KNRM. Vreemde naam Als een van de touwtrekkers en mede-organisatoren kon Ge rard de Groot van Beau Rivage geen goede verklaring vinden' voor het uitblijven van de grote drukte waarop gehoopt was. Wellicht dat een aantal andere gelijktijdig in de omgeving plaatsvindende activiteiten daarmee te maken heeft, maar ook daar was het heel rustig", aldus De Groot. „Verder be staat ten onrechte bij veel men sen nog het idee, dat men hier niet zomaar kan komen, en hebben Marina Port Zélande en de omgeving van Gran Do rado volkomen ten onrechte een vreemde naam. Het is hier echter openbaar terrein, en ie dereen is welkom." Opvallend was naar zijn oordeel ook het grote aantal varende mensen op en nabij het Grevelingen- meer. Wellicht nodigde het enigszins onvoorspelbare weer veel mensen hiertoe uit. Zeer te spreken was hij wel over de medewerking van de verschillende sponsors en vrij willigers. Zo had Kraan Ver huur Zierikzee een kraan drie dagen lang ter beschikking ge steld om de enorme vlag op te kunnen hangen. Bij het ver vaardigen van de vlag had Shipmate liefst zeventig man uur gesponsord die zaten in het vervaardigen van deze enorme vlag. Ten opzichte van de orga nisatie van vorig jaar was er duidelijk ook meer betrokken- h'eid van de omstanders waar genomen. Velen hadden im mers belangeloos hun vaartuig ter beschikking gesteld om met vreemden een stukje te va ren. De naburige manege stel de de paarden ter beschikking voor de rondritten voor de kin deren. En ook de eerder ge noemde brassband stelde zich belangeloos beschikbaar. Mede in verband met deze mee levendheid zal ook zeker vol gend jaar weer een nieuwe 'beste maatjes' gehouden wor den. Dit zal dan gebeuren in combinatie met een braderie, waarop de meest uiteenlopen de maritieme produkten te koop zullen worden aangebo den. De organisatie denkt hier bij aan kunstvoorwerpen, di verse maritieme gebruiksvoor werpen, vlaggen, vliegers en antiquiteiten. Verder worden er speciale arrangementen aan geboden, waarbij de haring feesten centraal staan. Door toepassing van dit soort zoge naamde business-elementen verkrijgt de organisatie, vol gens De Groot, meer stabili teit. De jeugd kon onder meer op een pony gezeten een rondje langs de jachthaven maken. (Foto: Joop van Houdt). Verder zullen de in en rond de haven opererende bedrijven meer benaderd worden met be trekking tot de werving van werknemers, familieleden en daarbij behorende achterban. Op deze manier wordt het eve nement meer een integrale Ma rina Port Zélandehappening. Inmiddels bestaat er ook al het plan volgend jaar in plaats van de Nederlandse Vlag een spe ciaal rood-wit-blauw zeil te la ten vervaardigen, dat dan wer kelijk zal worden gebruikt voor de voortbeweging van een vaartuig. Nu al is de organisa tie naarstig op zoek naar een sponsor. De verwachting is dat ook de stoomtram van de RTM een rol gaat spelen tijdens het evene ment. De spoorlijn en het sta tion zijn bijna voltooid. De Brouwersdam is dan niet al leen behept met weer een fraaie attractie. Dé nieuwe ver binding met de Kop van Goe- ree kan tevens een positieve rol spelen in de bereikbaarheid van Marina Port Zélande voor de lokale bevolking. Met het in ere herstellen van deze stoom tram, die vroeger ook vis ver voerde, lijkt de cirkel in ieder geval weer rond met betrek king tot het uitgangspunt en het verband met de vis: De beste maatjes voor het goede doel. Een sfeervolle inrichting geeft de gasten het gevoel er echt 'uit' te zijn. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Tot nu riep de naam sport- en recreatiecentrum Wes terschouwen in de eerste plaats de associatie sporten op, en na afloop wellicht wat drinken aan de bar. Vanaf deze week is dat anders. In het centrum aan de Krayesteinweg bij Haamstede kan men nu ook eten a la carte. Het restaurant in het sport- en recreatiecentrum kreeg de naam taveerne/restaurant Het Schut tershof en de kok staat klaar om te voldoen aan de culinaire wensen van de men sen die gezellig uit eten willen. Volgens de bedrijfsleider van het sport- en recreatiecentrum, L. Wolters een logische ontwik keling. „Tot nu toe werd het restaurant uitsluitend ge bruikt voor besloten bijeen komsten als partijen en verga deringen waarvoor van tevoren gereserveerd moest worden. In de zomer zijn er veel toeristen die ergens een hapje willen eten, terwijl het sport- en re creatiecentrum minder wordt bezocht door mensen die bin nen willen sporten. Met mooi weer is men nu eenmaal meer geneigd om buiten te sporten". Dat bezoekers-hiaat kan vol gens Wolters worden opgevuld door het restaurant breder te exploiteren. „De voorzienin gen zoals een professioneel in gerichte keuken en een kok hadden we toch al." Sfeervol ingericht De inrichting van het restau rant werd verder aangepast aan particuliere gasten door het aanbrengen van meer ge dempt licht en kaarsen. Op ta fel liggen place-mats met het opschrift: 'de zonnigste vakan tieprovincie biedt meer' en een afbeelding van de topografi sche kaart van Zeeland. „Op die manier proberen we in te spelen op het vakantiegevoel van onze gasten." Het restau rant is sfeervol ingericht in de kleuren bordeauxrood en roze in combinatie met rieten meu belen. Op de kaart staan gerechten uit de Franse keuken, zowel in Franse als Nederlandse tekst. Ook kan men er terecht voor een toeristenmenu of weekme- nu. „We hebben een fijne keu ken, maar niet zo exclusief dat aan tafel eten wordt voorgesne den of geflambeerd. Ons Ken merk is goed eten en een gast- vriendelijke bediening", aldus Wolters. Die gastvriendelijke bediening uit zich onder meer in de opvang van kinderen van gasten, wanneer daar behoefte aan is. „We hebben hier in het centrum een recreatiezaal waar ze spelen als tafeltennis, tafel voetbal, ijshockey en flipperen kunnen doen terwijl hun ou ders rustig eten." Arrangementen Uiteraard staat op de menu kaart ook een kindermenu. Via Het Schuttershof buit men ook combinatie van sportieve en culinaire mogelijkheden onder één dak uit. Zo kan het publiek gebruik maken van arrange menten waarbij bijvoorbeeld een uur tennissen is gekoppeld aan een etentje in het taveer ne/restaurant. Op het binnen- terras achter de bar bij het res taurant en het buitenterras bij de buitentennisbanen kunnen de gasten gebruik maken van de kleine kaart van het restau rant. Op het aan de Krayestein weg gelegen buitenterras met fraaie vijver kan men zowel koffie drinken als eten van de grote kaart. Het Schuttershof is zes dagen per week geopend van 16.00 tot 22.00 uur. Op maandag is het restaurant gesloten. BURGHSLUIS - Aan de haven van Burghsluis is door de Foundation for Environmental Education in Europe (FEEE) de Blauwe vlag toegekend. Alleen stranden en havens die aan de hoogste milieu- en vei ligheidseisen voldoen, komen in aanmerking voor deze onderscheiding. Vanmiddag, om 15.00 uur wer den de vlaggen uitgereikt in Katwijk door de hoofd directeur van de ANWB, mr. P. A. Nouwen. Om in aanmerking te komen voor een Blauwe vlag, moeten gemeenten hun stranden en ha vens aanmelden bij de FEEEN (De Nederlandse afdeling van de FEEE). Dit jaar zijn er aan zienlijk minder stranden aan gemeld, Dit komt omdat de meeste stranden nog niet vol doen aan de criteria die gelden voor de afvoer van afvalwater van de strandpaviljoens. Voor 1995 is dit wettelijk geregeld waardoor het aantal aanmel dingen weer zal oplopen. Dat stranden geen Blauwe vlag krijgen wil dus niet zeggen dat de zwemwaterkwaliteit op de ze plaatsen niet goed is. Op de meeste plaatsen is de water kwaliteit goed. Dit jaar zijn vlaggen uitgereikt aan de vol gende stranden: Nes en Hollum op Ameland, Terschelling, Huisduinen en Julianadorp bij Den Helder, Katwijk, Wasse- naarse Slag, Brouwersdam, Renesse, Burgh-Haamstede, Domburg en Oostkapelle. De havens met een blauwe vlag Advertentie Uitnodiging Autobedrijf Akkerdaas bv Kloosterweg 2, 4311 AL Noordgouwe 01112-1347-1284 OK-INRUILWAGENS vrijdag 3 juni 10.00-21.00 uur zaterdag A juni 10.00-17.00 uur Gratis verrassing bij aankoop\ van een OK-inruilwagen zijn: Het Leye Gat Ameland, Passantenhaven west op Ter schelling en Burghsluis op Schouwen-Duiveland. Om voor de onderscheiding in aan merking te komen moeten de havens schoon zijn, voldoende sanitaire voorzieningen bezit ten, en gelegenheid hebben om chemisch afval te deponeren. Verder moet er informatie en educatie gegeven worden over de natuur, het milieu en de be scherming hiervan. Voor de stranden geldt hetzelfde, maar daar komt nog bij dat er EHBO-posten moeten zijn, red dingsmateriaal en communica tiemiddelen. De vlaggen wor den uitgereikt in Paviljoen Willy Zuid in Katwijk. NIEUWERKERK - Behalve vis, kip, groente, snoep en kaas, kunnen de inwoners van Nieuwerkerk sinds deze week ook voor kindermode terecht op de wekelijkse dinsdag- markt. De markt in Nieuwerkerk, op dinsdagmorgen, is uitgebreid met een kindermode-kraam van Roks-de Vries uit Ooster- land. Moeders van kinderen kunnen hier kleding uitzoe ken, vanaf de kleinste maat tot en met maat 176. Advertentie deelt a.s. zaterdag bijna alles uit 4 Hollandse Nieuwe schoongemaakt voor f 10,- De 5e erbij voor f 1,- Advertentie Nu ekstra op veel van onze showroom modellen Kom en profiteer! Haringvlietplein 4 - Zierikzee - Telefoon 01110-12946 's Maandags gesloten - Donderdagavond koopavond Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantiën Haamstede - Zierikzee L Ring 19 Haringvlietplein 8 4328 AE Burgh-Haamstede M 4301 XG Zierikzee Telefoon 0illS-3424 nM Telefoon OHIO-14275 Fax 01115-3707 Fax 01110-17484 Advertentie Juistvoor uw HOGE SPAARRENTE Advertentie Grote Balletuitvoering op Zaterdagavond 4 juni 1994 in de concertzaal te Zierikzee Zaal open: Aanvang: Einde: 19.00 uur 19.30 uur 22.00 uur Entree: tot 12 jr.: 10- 5- Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. kwartaalabonnement jaarabonnement met autom. afschr. jaarabonnement en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr f 47,00 f 49,50 f 177,00 f 187,00 adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden. •y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1