'Er viel een hele spanning van me af toen alles stond' WEEKEND RECEPT dier in het vizier lieve mensen Kruidje-roer-me-niet in duinen van Voorne Softbal aspirantenteam verrast trainster tijdens haar bruiloft Honkbalvereniging haalt Amerikaan naar Flakkee Kleingeld Electronics nu in hart winkelcentrum Carola Hakkenbrak organiseert modeshow Nu ook tuinen opgenomen in fiets-vaarvakanties Uitreiking Freedoms Awards Venkelsalade met lamsham en fruit Gordon houdt van knuffelen Bood schappen bij C1000 Nieuwe garantie reparatie kosten auto Gospelmusical The Apostle WOENSDAG 1 JUNI 1994 13 Je hebt er die zijn aardig een ander praat wat krom sommigen zijn angstaanjagend en er zijn er, die zijn dom. Een paar zijn weer te mager maar anderen te dik je hebt er die zijn lelijk en een er van ben ik. Mensen zijn oneerlijk niemand is volmaakt zo gaat dat met ons mensen 't is iets dat je raakt! La ngeweg Met fiets en al worden de deelnemers aan de tocht door Neder land gevaren. AMSTERDAM - Het assortiment fiets-vaarvakan- ties van Cycletours Holland kent deze zomer een nieuwe variant. De fiets-tuin-vaarvakantie. Tijdens een acht dagen duren de reis worden vele prachtige (kasteel)tuinen en parken be zocht. Een meefietsende tuin- deskundige/historicus bege leidt de reis. De deelnemers aan deze reis vertrekken van uit' Amsterdam. Arnhem is de finishplaats van de tocht. Tijdens de f iets-tuin-vaartocht wordt onder meer een bezoek gebracht aan: de Amsterdamse Hortus Botanicus en het Amstelpark, de buitenplaat sen in het Gooi en aan de Vecht, Slot Zeist, de tuin van Walen burg, kasteel Amerongen, het Arboretum in Wageningen, het Loo en park Roosendaal. Bij de prijs van de tocht zijn in begrepen: de overnachtingen en maaltijden aan boord, ge bruik van een fiets en toegang tot de tuinen. De eigen fiets kan ook worden meegenomen. De vertrekdatum is 25 juni. Een fiets-vaarvakantiebrochu- re kan aangevraagd worden bij Cycletours Holland, telefoon: 020-6274098. MIDDELBURG - Op zaterdag 4 juni is in Middelburg de jaar- iijkse uitreiking van de Four Freedoms Awards; een Neder lands-Amerikaanse onder scheiding, die wordt uitge reikt op initiatief van de Roo sevelt stichting. De Dalai Lama krijgt de me daille voor de Vier Vrijheden. De uitgeefster van het week blad Die Zeit krijgt de award voor vrijheid van meningsui ting en de vicevoorzitter van het Joods Wereid Congres, G. M. Riegner krijgt de award voor vrijheid van godsdienst. Tenslotte wordt de award voor vrijwaring van gebrek uitge reikt aan de hoge commissaris van de Verenigde Naties van de Vluchtelingen, Sadako Ogata en de award voor vrijwaring van vrees aan de oprichter van het radiostation ZID in Saraje vo, professor Zdravko Grebo. ZIERIKZEE - Hartstikke lief voor mensen. Zo karakteriseert Jo- landa Meerman, van het Dierenasiel Schouwen-Duiveland, Gor don. Ze bedoelt niet de zanger, maar de één jaar oude kater die gehuisvest is in dit asiel. Gordon is zwart/wit van kleur, vrij rustig en keel aanhankelijk. Hij houdt van knuffelen en vindt het prettig om bij iemand op schoot te zitten. Gordon wil niets te maken hebben met andere katten. Met honden en kinderen kan hij goed overweg. Wie deze kater veel aandacht geeft, kan enorm veel plezier aan hem beleven. Jolanda hoopt dat Gordon een goed onderkomen krijgt. Ze zal hem missen. Wie belangstelling heeft voor deze viervoeter kan voor verdere informatie terecht bij het asiel aan de Zandweg in Zierikzee, telefoon 01110-17013. In dit asiel zitten 25 katten en twee honden. De kat Ploes uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk is geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). U heeft nodig voor 4 personen: 200 gram gekookte lams ham, iets dikker gesneden 2 venkelknollen 1 zachtzure appel 50 gram gepelde walnoten Va komkommer 1 sinaasappel sap van Vz citroen 4 blaadjes lollo rossa Voor de dressing: 1 bekertje zure room 1 eetlepel' sinaasappelsap 1 eetlepel pernod zout peper Maak de venkel schoon en snijd hem in dunne reepjes. Schil de appel en snijd hem in blokjes. Besprenkel de venkel en de appel met iets citroensap tegen het ver kleuren. Snijd de sinaasap pel in halve partjes. Hak de walnoten fijn en bewaar er een paar voor de garnering. Halveer de komkommer in de lengte en verwijder het zaad en snijd de helften ver volgens in dunne reepjes. Snijd de lamsham ook in dunne reepjes. Maak de dressing door-de ingrediënten tevermengen en schep deze door dë-sala de. Laat alles.-een uurtje goed intrekken. Gameer de salade met lollo-rosa slabla deren, walnoten en de groe ne takjes van de venkel. Lekker met een mueslibol of als salade bij de barbe cue. Tip: In plaats van lamsham kunt u ook schouder-, ach terham of casselerrib -ne men. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1275 kJ (305 kcal) Eiwit: 14 gram Vet: 22 gram Koolhydraten: 12 gram Carola Hakkenbrak, hier geflankeerd door de modellen Rianne (links) en Marja was tijdens de modeshow ook zelf actief als manne quin. (Foto: Joop van Houdt). OUDDORP/MELISSANT - Al gierden de zenuwen niet door haar keel, spannend vond Carola Hakken brak uit Melissant het allemaal wel. Donderdag werd de door haar georganiseerde modeshow gehou den voor de Sport en Modeshop in Port Zélande. De modeshow geldt als afstudeerstage aan de opleiding MDGO mode en Kleding, die Carola aan het Albeda- College volgt in Rotterdam. Tijdens haar opleiding koos Carola de commerciële rich ting. Daarnaast kreeg zij nog vier uur per week praktijkles sen. Ze wilde immers ook nog iets met haar handen doen. Het einde van haar opleiding is in zicht. Het theoriegedeelte heeft zij reeds in de knip en ie dereen die donderdag de mode show heeft gezien, weet dat het ook met het praktijkgedeelte wel goed zal zitten. Het idee om de modeshow op Port Zélande te houden kwam van Carola's moeder. Deze werkt op het bungalowpark. Na een aantal gesprekken met Stefan Rasing, afdelingshoofd Sport en Entertainment en Frans Rayer, eerste medewer ker van de kledingwinkel, kreeg Carola de taak om behal ve een modeshow te organise ren, ook mee te helpen bij de organisatie van een pleinfeest. Maar de modeshow was voor haar toch alles waar het om draaide. Carola kreeg hiervoor geheel de vrije hand in de keu ze van de kleding en de manier van showen. De enige voor waarde was, dat zij alles één avond van tevoren moest laten zien. Voor de show had zij de hulp ingeroepen van vijftien modellen, waaronder drie, jon ge nichtjes en één dressman. Daarnaast was er nog een aan tal personen actief achter de schermen. De show begon met een jazzdemonstratie. Daarna was het de beurt aan de kinderen en vervolgens show den de mannequins en dress man wat er allemaal te koop is bij de Sport en Modeshop. Dat dit veel is bleek wel uit de reac ties vanuit het publiek. Een veelgehoorde opmerking was, dat men niet wist dat de keus zo groot was in dat kleine win- keltje. „Gelukkig ging alles zoals ik het gepland had", zei Carola na afloop van de modeshow. Ach teraf bezien geeft zij toe de or ganisatie van de modeshow iets te licht te hebben opgevat. „Het was allemaal totaal nieuw voor me. Ik weet nu dat bepaalde zaken regelen in een groot bedrijf best moeilijk is. Zeker wanneer je er niet con stant bent. Als er iets was, moest dat steeds telefonisch geregeld worden." Ondanks deze moeilijkheden zou zij direct ja zeggen, wan neer haar gevraagd wordt om meer modeshows te organise ren. „In principe wil ik verder in de commerciële richting. Maar tegenwoordig moet je al les pakken wat je krijgen kunt. Ik ben nu bezig met een baan als vertegenwoordiger, maar een hele dag modeshows'orga niseren zou ik graag willen doen." Er rustte slechts één smetje op de avond. Van het Albeda Col lege was er niemand aanwezig voor de beoordeling. Op de school werd dezelfde avond ook éen modeshow gehouden. „Ik word op zeven punten be oordeeld en voor de organisa tie zal ik dus wel een onvol doende krijgen. Port Zélande was echter gebonden aan deze avond." In Rotterdam zullen ze het moeten doen met de video opname die er van de show ge maakt is. Dat kan natuurlijk wel, vindt ook Carola. „Maar de sfeer maken ze dan niet mee en dat is jammer." OOSTVOORNE - Het Zuidhollands Landschap houdt zondag 5 juni om 14.00 uur een excursie in de duinen van Oostvoorne onder de titel Kruiden en hun gebruik. Onder deskundige leiding van een op zichter van het Zuidhollands Landschap komen de deelnemers op de mooiste plekjes. Ze krijgen daar bij toelichting op het gevoerde beheer. In de duinen van Oostvoorne groeien ongeveer 700 soorten planten. Velen werden vroeger gebruikt als geneesmiddel. Niet altijd bezaten de planten echt geneeskrachtige bestand delen. Dan zorgde het bijgeloof voor genezing. De excursie start vanaf het be zoekerscentrum Tenellaplas in Rockanje. Leden van het Zuid hollands Landschap kunnen gratis aan de excursie deelne men. Voor niet-leden geldt een kleine vergoeding. Wie na de excursie besluit lid te worden krijgt het excursiegeld retour in de vorm van korting op het lidmaatschap. Deelnemers moeten zich van tevoren aan melden. Dit kan telefonisch tussen 9.00 en 13.00 uur, of tij dens de openingstijden van het bezoekerscentrum op zaterdag en zondag tussen^ 10.00 een 16.00 uur, telefoon: 01815-3909. RENESSE/DIRKSLAND Zoek de zon op is de nieuwe voorjaarsactie van C1000. Deze is maandag 30 mei van start gegaan en duurt tot en met za terdag 25 juni. De opzet van de actie is eenvoudig en maakt gebruik van de Zomer Win- kaart. Iedere C1000-klant kan meedoen. OUDE-TONGE - De honk- en softbalvereniging The Islanders heeft voor het huidige seizoen een trainer uit Amerika naar Oude-Tonge gehaald. De 24-jarige Jeff Brennan zal tevens voor het eerste honkbalteam uitkomen, terwijl hij eveneens als coach gaat optre den. Afgelopen vrijdag werd de uit Santa Monica af komstige honkballer door enkele leden van de Flak- keese club van Schiphol afgehaald. In september keert Brennan weer terug naar de States. Vorige maand wist de honkbal- vereniging The Islanders tot overeenstemming te komen met Jeff Brennan. Via bemid deling van een bevriende ver eniging kwam de Oude-Tbngse club enige maanden geleden in contact met de Amerikaan. Een sponsor voor de kosten van deze ambitieuze operatie was reeds geregeld. Onderdak werd gevonden op camping De Grevelingen in Battenoord. Ei genaars gebroeders Buijs toon de zich bereidwillig middels het beschikbaar stellen van een geheel ingerichte caravan. Jeugd ren van de snelheid waarmee Brennan zijn snelste bal kan gooien; 135 kilometer per uur. ZIERIKZEE - Kleingeld Electronics;bevindt zich sinds zaterdag 28 mei in het winkelhart van Zierik zee. Op deze dag gingen de deuren van Louis' muziek- en kunstwinkel aan de Melkmarkt voor het eerst open voor het publiek. Louis Kleingeld biedt in zijn nieuwe onderkomen, evenals in zijn bedrijf aan de Sint Do- musstraat het geval was een uitgelezen collectie CD's aan in verschillende muziekstijlen. Ook de verkoop van stereo apparatuur' blijft. De verhui zing brengt echter ook veel nieuws. Het assortiment is uit gebreid met boeken over mu ziek en artiesten en met mu ziekinstrumenten en toebeho ren. Daarnaast worden er in de toekomst bij Kleingeld thema avonden over een bepaalde mu zieksoort en wisselende expo sities van schilderijen gehou den. De thema-avonden, met live muziek, zijn alleen voor geno digden. Dat betekent niet dat ze slechts toegankelijk zijn voor een select gezelschap. Ie dereen die een uitnodiging wil ontvangen, kan dit kenbaar maken bij Louis Kleingeld. In de winkel zijn gezellige zit jes gemaakt. Hier kan ieder een, onder het genot van een kopje koffie en een krantje, in alle rust een CD beluisteren. Hiervoor staan meerdere CD- spelers ter beschikking. Om de kinderen ondertussen zoet te houden komt er een kinderta fel met lego. ZIERIKZEE - Op initiatief van ANWB-Autokeuringen komt een nieuwe garantie tegen on verwachte reparatiekosten aan oudere auto's op de markt. Het gaat om het Auto Garant Plan, een verzekering waarbij onderdelen en arbeidskosten aan oudere auto's geheel of ge deeltelijk worden vergoed, af hankelijk van het aantal gere den kilometers. Er zijn geen grenzen aan de -leeftijd van de 1 auto die men -wil -verzekeren, wel moet het voertuig eerst door de ANWB worden goedge keurd. SOMMELSDIJK - In de Exo- duskerk in Sommelsdijk wordt zaterdag 11 juni de gospelmusical The Apostle uit gevoerd. De musical wordt gepresen teerd door het interkerkelijk koor Adonai uit Zierikzee on der leiding van Liesbeth Fran ken. De musicale begeleiding is in handen van een combo be staande uit negen muzikanten. De musical gaat over het leven van de apostel Paulus. Aan de orde komt zijn ontmoeting met Jesus bij Damascus, de vlucht in de woestijn, zijn eerste zen dingsreis en hoe hij met de ge vangene naar Rome gaat. Het evenement is gratis toeganke lijk en begint om 20.00 uur. Gedurende de' actieperiode krijgen de klanten bij elke 20 gulden boodschappen één Zomer-Winkaart cadeau. Daar op staat een symbool of een zonnetje (joker). Thgen inleve ring van twee dezelfde symbo len of één symbool en één zon netje hebben de klanten recht op een gratis artikel. Zij kun nen dit de week erop ophalen. Welke artikelen dit zijn, staat in iedere supermarkt aange kondigd. De Zomer-Winkaar- ten zijn één week geldig. Volgens de plaatselijke C1000- ondernemers in Renesse en Dirksland zal de actie zeker aanslaan. „Het gaat om aan trekkelijke gratis artikelen, waar iedereen iets aan heeft. Het leuke is, dat ruilen met de familie of kennissen mag. De kans dat men iets wint wordt hiermee alleen maar vergroot", aldus de heer A. van Leeuwen van C1000 in Renesse. De Amerikaan zal zich gaan bezighouden met het.trainen van zowel jeugd als senioren. Vanaf deze week wordt op het sportveld aan de Van Ha lenstraat te Oudc-Tbnge van maandag tot en met donderdag elke middag vanaf 16.00 tot 21.00 uur training gegeven. Al le negen teams van The Islan ders krijgen zodoende professi oneel les in slaan, gooien en vangen. Ook zal de pitchers- en catchersstaf door Brennan, van beroep honkbaltrainer/coach op een highschool, onder han den genomen gaan worden. Afgelopen zondag speelde de pruimende Amerikaan zijn eerste wedstrijd voor The Islanders. Als werper stond hij geen enkele tegenpunt toe, gooide twaalf keer drieslag en maakte een vangbal. De tegen standers hadden totaal geen kijk op zijn fastball, slider, knuekieball en curves. Niet ge heel onbegrijpelijk bij het ho- Voor het echtpaar Rianne Mannissen en Marcel Jak uit Ooltgcnsplaal was het wel cvcn schrik ken. Onlangs traden zij in het huwelijk en ineens stonden zij oog in oog met het complete softbal aspirantenteam van honk- en softbalvereniging The Islanders uit Oude-Tonge, VOn dit team is Rianne coach. In vol ornaat en getooid met knuppels kwamen haar pupillen persoonlijk de felicita ties overbrengen. Zij hadden daarvoor ook een liedje ingestudeerd, dat de meisjes met luide stem ten gehore brachten. Rianne kon het vervolgens niet nalaten een kleine training-bi ie 'lassen. Voor de<eamleden demonstreerde zij hoe je ook alweer aan slag staat. (V.l.n.r: Iris Kaifeji.-Le tint ine Luij- endijk, Hester Vervloet, Maris Zwerus, Bianca Grootenboeer. bruidegom Marcel Jak, bruid Rianne Marinissen, Agaath Groenendijk, Arjenne Groenendijk, Natalie de Ron. Ilse Ron en Patrica Nieuwland).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 13