Pas-de-deux met veel creativiteit in Grol WorldCup USA 94 Nelissen en Lodewijk naar RBC Nynke Botter weg prolongeert turntitel Gullit voelt zich soms Don Quichote Advocaat wacht met aanwijzen vervanger Duiveland blijft in hoofdklasse Zeeland Opvallende waardering voor de balkoefening Zomer- schaken Derde plaats Grootenboer Forellen voor Meerdink Serge Berrevoets valt voorlopig buiten de boot Originaliteitsprijs voor Beauty en het Beest Zierikzee promoveert niet DINSDAG 31 MEI 1994 NR 25571 7 ENSCHEDE - Nynke Botterweg heeft haar Neder landse Studentenkampioenschap turntitel gepro longeerd. De 21-jarige Zierikzeese, momenteel woon achtig in Amstelveen, behaalde in Enschede een to taal van 37.55 punten. Botterweg, die bewegingswe tenschappen studeert aan de Vrije Universiteit in Amsterdam turnde een foutloze oefening op het on derdeel balk. C I Nynke Botterweg (21) voor de tweede keer Nederlands Studen tenkampioen(Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG (ANP) - Ruud Gullit voelt zich vaak on begrepen. Goed bedoelde opmerkingen worden dik wijls verkeerd uitgelegd. Alsof de hele wereld tegen hem is. Gullit als miskende vedette: ,,Ik voel me af en toe als Don Quichote, als ik wat zeg, wordt er geen rekening mee gehouden", zei de speler van AC Milan maandag voor de camera's van RTL 5. „Het voordeel in dit soort wed strijden is dat ik ontspannen kan turnen. Ik hoef niks meer te bewijzen zoals de andere meisjes. Ik doe het als hobby en er valt voor mij weinig meer te leren", vertelt Botterweg vanuit haar studentenflat in Amstelveen. Botterweg werd vorig jaar voor het eerst studentenkampi oen in Rotterdam. In Enschede was zij veruit de beste van de zestig deelnemers. Haar groot ste concurrenten Sonja Bendik uit Enschede en Annelies van der Meer uit Amstelveen lie pen al gelijk bij de eerste oefe ning op de balk een grote ach terstand op. De 9.85 punten die Botterweg kreeg van de jury voor de foutloze balkoefening waren opvallend. „Het was een zeer moeilijke oefenstof, maar ik turnde sta biel. Ik had de elementen IC, 3B en 6A in de oefenstof zitten. Bij dit soort wedstrijden heb je aan één element voldoende. Ik denk dat de jury dat waardeer de hoe ik mij niet kan inden ken dat het extra punten ople verde." Ook op de vloer- (9.50 punten) en brugoefening (9.04 punten) kreeg Botterweg van de jury een hoge waardering. Tijdens de vloeroefening ging een kop- Omdat er in het middagpro gramma enkele ponycombina ties het lieten afweten liep het tijdschema wat in de war. Een zeer professioneel optreden was er van Francis Kloet met Beauty en Hieke van der Graaf met Resy. Als geroutineerde amazones reden zij een mooi passende kür. geschminkt en verkleed in zwart en wit reden zij op licht klassieke muziek naar een eerste plaats. De originaliteitsprijs ging naar het duo Uowelle de Jong en Tamara Roos, verkleed als rol niet helemaal perfect en dat kostte de Schouwse turnster punten. Tbch, de 8.60 punten brachten de eindoverwinning niet meer in gevaar. Met grote voorsprong op Sonja Bendik (34.75 punten) en Annelies van der Meer (34.25 punten) mag Botterweg weer een jaar lang de studententitel dragen. Het is ook niet zo dat Botter weg op eenvoudige manier de titel binnen sleepte. De tweede jaars student bewegingsweten schappen traint iedere week vier keer bij turnvereniging Pro Patria in Zoetermeer. On der begeleiding van haar trai ner en vriend Ronald den Hei- jer werkt Botterweg naar een nieuwe piek. Op 18 juni wor den de Nederlandse turnkam- pioenschappen gehouden in Deventer. Steunpunt „Ik ga erheen om een goede wedstrijd te turnen. Ik ben nu tien weken in voorbereiding en train door het hele land. In Pa pendal, Amsterdam en twee keer per week in Zoetermeer. Door die variatie heb ik er nog steeds lol in. Op de Nederland se kampioenschappen staan al lemaal meisjes van vijftien en zestien jaar. Ik heb het idee dat er weer volop talent aankomt. katten op muziek en ze reden ook een mooie proef. Een beet je rommelig en wild was het optreden van Fiona Kroon en Renate van der Palm. Zij be gonnen rustig op muziek van Stevie Wonder, maar halverwe ge kwamen er twee dametjes tevoorschijn die op house mu ziek hun proef in hoog tempo afwerkten. Bij de paarden was de eerste plaats voor Anneke Baart op Aros en Gilliam Simmers op Xer Unicum. Geschminkt met lichtgevende verf dat via de Ik heb gezien dat je studeren en turnen goed samen kan doen. In Amsterdam is een Steunpuntfonds voor topsport gekomen. Ik heb contact ge zocht met dat Steunpunt", al dus Botterweg. De tweedejaars student is be zig aan de opleiding van in- black lights een apart gezicht gaf. De originaliteitsprijs ging naar Andrea Pronk met Archi bald en haar zes-jarige dochter Sharon met Bellmaud. Ver kleed als Beauty en het Beest reden zij op muziek uit de ge lijknamige musical een leuke proef. De gevatheidsprijs was voor Saskia van Baarle met de hengst Dagenite en Linda den Engelsman met Daisy Star light. Als hippies en op muziek uit de jaren zestig reden zij hun kür met een thema van love en peace. De hengst kon zich daar spanningsfysioloog. „Ik wil graag die richting uit. Je kan daarmee alle kanten op. On derzoek doen in sportpresta ties, maar je kan ook het veld onderzoeken waar mensen af wijkende prestaties vertonen. Omdat deze studie mij enorm interesseert gaat het turnen en studeren goed samen." helemaal in vinden die de mer rie van Den Engelsman nogal eens achterna zat. In de avonduren kreeg het pu bliek nogal wat.te zien. Zo wa ren er proeven van Muriël Mosterd en Inge van den Berge met een Spaans thema. Miran da Flock en Jolanda Meerman als Pinkpanther en inspecteur en Marjolein de Bruin en Leon- tine Schouten als Hippies. Even was het publiek stil. De heer Bal en mevrouw Jeysman reden als enige een echte klas sieke pas-de-deux. Een schitte rend gezicht om naar te kijken. Samen met hun paarden reed er in totaal 150 jaar rond. Het slotnummer van de avond werd verzorgd door het be stuur van ruitervereniging Re- nesse. Alleen bestuurslid Con- ny Schouten bleef aan de zijlijn kijken want zij heeft nog nooit op een paard gezeten. De be stuursleden probeerden hun functie op aangepaste muziek uit te beelden. Rinus Dalebout en Joon Hart op een paard, Margriet do Bruin en Marian Tieri op een haflinger en Vera Rutgers en Liesbeth van Oos ten op een Shetland pony. Een zeer geslaagde dag met een ko mische afsluiting. „Kwalitatief hadden we alle drie spelers het liefst gehad. Alleen bij Serge Berrevoets lag het wat moeilijker. Hij is bak ker en dat is moeilijk te combi neren met het voetballen in Roosendaal. Hij is zeker niet uit beeld bij ons. We hebben hem verteld dat we zeker nog een seizoen zijn verrichtingen bij Zierikzee blijven volgen", liet Hans van Wolven van RBC weten. Gesprek Nelissen, Lodewijk en Berre voets trainden vorige week donderdagavond mee bij RBC en afgelopen zondag speelden zij een toernooi in Roosendaal. Gisteravond, maandag, vond het gesprek plaats tussen Hans van Wolven, André Hoekstra en de drie spelers die werden ondersteund door Kees Ha- gesteijn, vader Nelissen en va der Lodewijk. „We hebben Nelissen en Lode wijk in principe voor de linker vleugel ingelijfd. Beide spelers starten in RBC 2 dat in de re serve divisie uitkomt met on der andere NAC 2, Willem II en Roda JC 2. Het ligt aan de jon gens zelf hoe ze zich ontwikke len, maar wij sluiten niet uit dat als het goed gaat ze doorstromen naar het eerste elftal. Het zijn twee verschil lende voetballers die kwalitei ten bezitten. Ze gaan vier keer trainen waarvan er ook een ochtendtraining bij het eerste team een onderdeel kan zijn. De spelers moeten zelf een ver wachtingspatroon schetsen. Beiden zijn momenteel zonder werk, maar via onze sponsors ZIERIKZEE - Op maandag avond 6 juni start de schaak vereniging Zierikzee met de Open Zomerschaakcompetitie. Elke maandagavond kunnen belangstellenden in de maan den juni, juli en augustus te recht in het clublokaal van de schaakvereniging, het UVV- gebouw aan het Kerkhof Zuid zijde. De avonden beginnen om 19.45 uur. Evenals het voorgaande jaar kunnen jeugdspelers aan dit toernooi meedoen. Tot de leeftijd van 16 jaar is de speel- duur drie kwartier per persoon per partij. Voor senioren is de speelduur 2 uur voor de eerste 40 zetten en daarna nog een verlenging van 15 minuten. Dit toernooi is voor velen woon achtig op Schouwen-Duive- land, en voor degenen, die in de zomerperiode hier verblij ven, een mooie gelegerlheid om met de clubleden de krachten te meten. Eventueel kan slechts aan enkele ronden wor den deelgenomen. ZIERIKZEE - Annemarie Grootenboer uit Zierikzee heeft tijdens de turnfinale bij verenigingswedstrijden een derde plaats behaald. Grootenboer, lid van Volhar ding in Goes, behaalde in to taal 26.15 punten. Op de balk kreeg zij 7.40 punten en hetzelf de aantal punten kreeg ze ook voor haar sprong. Op de lange mat behaalde zij 6.15 punten en de brug leverde haar 5.20 pun ten op. ZIERIKZEE - Willem Meer dink heeft de eerste 'vis wedstrijd binnenwater gewon nen. Met de vangst van drie fo rellen van totaal 490 gram. De eerste competitiewedstrijd van de hengelsportvereniging Oosterschelde, in het binnen water, was op een regenachtige avond. Wellicht"hierdoor waren slechts 37 hengelaars- aanwe zig. De helft van de deelnemers slaagde er in om vis te vangen. De hoofdmoot van de vangst was forel, terwijl ook een aan tal palingen werd gevangen. Uitslag: 1. W. Meerdink 940 gram; 2. I. A. de Visser 670 gram; 3. R. v. d. Zande 615 gram; 4. C. v. Schelven 520 gram; 5. R. v. d. Klooster 515 gram; 6. J. Jongejan 405 gram; 7. A. Baart 370 gram; 8. P. Lob- bezoo 295 gram; 9. R. Kerkhove 280 gram; 10. A. Schell 280 gram; 11. S. Schell jun. 260 gram en 12. W. J. Bolle 250 gram. kunnen we. in de toekomst een baan voor hen regelen in de buurt van Roosendaal. Ook het vervoer moet nog worden gere geld, maar daar komt een oplossing voor", liet Van Wol ven weten die gelukkig is met de komst van de twee jonge spelers. Ook Nelissen en Lodewijk wa ren blij met de transfer. Nelis sen: „Ik ben gelukkig met deze overgang. Ik heb absoluut niet getwijfeld en ik wil er ook al les aan doen om het betaalde voetbal te halen." Lodewijk ziet de overgang als een oplei dingsjaar bij RBC. „Zo'n kans wil ik met beide handen aan grijpen. Ik moet er gewoon te genaan. Ik zie het als een oplei ding. Zou ik niet slagen, dan kan ik het volgend seizoen al tijd weer bij een club als Hoek, Veere of Goes spelen. Maar ik ga er vanuit dat RBC een uitda ging is voor mij." Voor de beide voetballers was het wel even slikken. Sinds hun zesde jaar voetballen ze al' bij Zierikzee. „We zijn van avond met z'n drieën gaan snookeren. We moesten het even vieren en bijpraten. Het is de laatste dagen toch al snel ge gaan", aldus Lodewijk. Betaling Op 25 juli starten de trainingen weer bij RBC. Nelissen en Lo dewijk gaan eerst op vakantie en dan zullen ze zich melden in Roosendaal. Voorlopig zijn ze transfervrij tot RBC hen een contract aanbiedt. „We gaan eerst kijken hoe de jongens zich ontwikkelen. Indien het goed verloopt dan bestaat de mogelijkheid voor een con tract. Indien de beide voetbal lers in het eerste elftal komen te spelen, al is het een inval beurt van vijf minuten, dan moeten we Zierikzee reglemen tair tienduizend gulden beta len", vertelt Van Wolven. Redenen voor zijn onverwachte vertrek bij Oranje gaf Gullit niet. Wel zei hij dat hij zaterdag zijn eerste twijfels kreeg over een langer verblijf. „Ik heb zondag de hele dag nagedacht. Het was een moeilijke beslis sing. Mijn afweging was: moet ik de problemen uit de weg gaan? Of moet ik ze wegstop- De algemene verwachting is dat de keuze gaat tussen de aanvallers John Bosman (An- derlecht) en Hans Gillhaus (Vi tesse). Advocaat zei er nog even over te willen nadenken. „Het ligt voor de hand dat het een aanvaller wordt, maar' ik ben er nog niet helemaal uit", sprak de bondscoach. „Voor de positie van Gullit hebben we met Van Vossen, Bergkamp en r 1 i Nadat het in de nacompetitie met 3-1 van BSC verloor en in de thuiswedstrijd met 2-0 won van Kaaise Boys, speelden de beide Brabantse ploegen giste ren, zondag, 0-0 gelijk. Dat be tekent dat BSC nu winnaar is van de nacompetitie en de sleu telwedstrijd tegen Axel moet spelen- voor promotie naar de derde klasse. Doordat Vlissingen failliet was verklaard was er enige hoop dat de kampioen opnieuw in de afdeling zou moeten starten. Zierikzee, dat als tweede was geëindigd, hoopte daardoor Ook voor Souburg betekent het volgende seizoen een optreden in de hoofdklasse Zeeland. Voor Duiveland was er op het tennispark in Nieuwerkerk al leen nog wat eer te behalen. In de zware competitie waren ze ontsnapt aan degradatie en dat was op zich al een prima pres tatie. Rogier Korenhof Rogier Korenhof eaf het sein voor een lekker t(mnismiddag- je. Hij won simpel met 6-1 en 6- 2 van Dirk Rempt. Na later bleek was hij de enige die zijn single had gewonnen. Erwin Verbraak sleepte er zijn weke lijkse driesetter uit, maar dit keer bleef hij aan de verkeerde kant van de uitslag. Tbn-Jan van Osnabruggc won met 2-6 6- 4 en 4-6. Voor Wilfred van der Pol was de single in een record tempo afgelopen. Hij zag wer pen? Ik heb weloverwogen be sloten weg te gaan." „Zonder nadere uitleg. Ik ken de de gevolgen. Ik wist dat ie dereen over me heen zou val len. Maar dat neem ik op de koop toe. De speculaties gaan een keer over, maar als ik de concrete reden had aangege ven, had iedereen het daar tij dens het WK nog over gehad." Ronald de Boer ook binnen .de selectie alternatieven." De bondscoach had eerder voor dit soort zaken een wachtlijst opgesteld. Hij heeft echter aan niemand bekendgemaakt wie daarop staan. Ook niet aan de betrokkenen zelf. Het is goed mogelijk dat bepaalde kandi daten momenteel op vakantie zijn. Aanstaande vrijdag sluit de inschrijftermijn voor de we reldtitelstrijd. alsnog te promoveren. Echter, de KNVB amateursectie in Zeist gaf Vlissingen het voor deel van de twijfel en mag het volgend seizoen onder haar ei gen naam starten in de derde klasse. De club dient wel haar jaarcijfers regelmatig te laten controleren door de KNVB. In de vierde klasse zaterdag KNVB speelden Middelburg en SSV'65 uit Goes 1-1 gelijk. SKNWK was al uitgeschakeld door verlies tegen beide ploe gen. Middelburg had aan een gelijkspel voldoende om te promoveren naar de derde klasse. kelijk alle hoeken van de baan bij zijn tegenstander Sake Kats. Met 0-6 en 1-6 droop hij van de baan. Cor Korenhof kwam nog tot een driesetter, maar verloor alsnog van Alex de Bock met 4-6 6-3 4-6. Vader Cor en zoon Rogier Ko renhof wonnen wel het dubbel spel met 6-2 en 6-4 van het duo Dirk Rempt en Alex de Bock. Erwin Verbraak en Winfred de Pol waren niet opgewassen te gen het sterke duo Van Osna- brugge/Kats (2-6 2-6). Duiveland - Souburg 2-4. P gier Korenhof - Dirk Rempt 6-2. Erwin Verbraak - Tbr van Osnabrugge 2-6 6- Winfred van der Pol Kats 0-6 1-6. Cor Kr Alex de Bock 4-6 6-3 hof/Korenhof Böck 6-2 6-4. Verbr Pol - Van Osnabr 2-6. ROOSENDAAL - Erwin Nelissen (20) en Niels Lodewijk (20) voetballen het vol gend seizoen bij RBC in Roosendaal. De beide voetballers van voetbalvereni ging Zierikzee hebben gisteravond in de bestuurskamer van eerste-divisieclub RBC de handtekeningen gezet onderaan het overschrijvingspapier. Serge Berre voets, die ook was uitgenodigd voor een gesprek, viel af. Erwin Nelissen (links) en Niels Lodewijk gaan hun voetbalgeluk bij RBC beproeven. (Foto's Joop van Houdt). RENESSE - Dat buiten spring-en dressuurwedstrijden de paardesport kan boei en bewees ruitervereniging Renesse. In manege Grol in Renesse waren er zeer professionele optredens van pony- en paardecombinaties in pas-de-deux op mu ziek. 's Middags de ponycombinaties en 's avonds de paardecombinaties met als sluitstuk het voltallige bestuur in een speciale act. NOORDWIJK (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat wijst pas vrijdag een vervanger aan voor de bij de selectie van het Nederlands elftal vertrokken Ruud Gullit. Middelburg naar de derde klasse ZIERIKZEE - Het eerste' elftal van voetbalvereni ging Zierikzee moet minimaal nog een jaar in de vierde klasse zondag KNVB voetballen. Tenniscompetitie afgesloten NIEUWERKERK - In de laatste tenniscompetitie- wedstrijd voor het team van Duiveland, uitkomende in de hoofdklasse Zeeland, stond er niets meer op het spel. De 2-4 nederlaag tegen Souburg had verder geen consequenties meer. Immers het team met Ro gier Korenhof, Erwin Verbraak, Winfred van der Pol en Cor Korenhof was al veilig in deze klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7