Peter van Vossen scoort tegen Schotland DFS heeft weer een kampioen WorldCup Bruse Boys uit Borssele league Voorzichtig optimisme rond Nederlands elftal Zierikzeeënaar brengt zijn aantal interland-goals op zeven Catamaran zeilen Bowling Renesse Holkers op dreef Doeleman heeft contact met Feyenoord MAANDAG 30 MEI 1994 NR 25570 Peter van Vossen voelt zich fit. (Foto: Joop van Houdt). UTRECHT - Zestien minuten en vijfendertig seconden waren er gespeeld in de tweede helft. Peter van Vos sen vierde zijn feestje voor de tribune met het grote spandoek waarop zijn naam was gekalkt. 17.000 toe schouwers in Stadion Nieuw Galgenwaard in Utrecht vierden het feest mee. De 26-jarige Zierikzeeënaar scoorde zijn zevende interland-doelpunt. Opnieuw een beslissend doelpunt in een wedstrijd. Brian Roy had al met een sublieme goal in de zeventiende minuut Nederland op voorsprong gebracht. Nederland won de oefen-interland tegen Schotland met 3-1. Peter van Vossen is gretig. Er straalt dreiging uit en bonds coach Dick Advocaat weet als geen ander hoe hij de Zeeuw scherp moet krijgen. Na een rustige eerste helft waarbij Ruud Gullit en Brian Roy een aantal kansen lieten liggen voor het doel van Bryan Gunn. Maar indien Gullit uitweek naar de rechtervleugel brak er paniek uit bij zijn vaste bela ger Brian Irvine. Invallen In de 17e minuut kwam dan de beslissende voorzet van Gullit. Mare Overmars miste, maar Brian Roy scoorde subliem (1- 0). In de rust bleef Arthur Nu- man met Erwin van der Sar en Peter van Vossen achter op het veld. „Numan moest invallen en daarom dacht ik hem gezel schap te houden. Toen hoorde ik Rinus Israel roepen en hij vertelde mij dat ik in moest vallen voor Gullit", vertelt Pe ter van Vossen na afloop van de wedstrijd in het spelershome van De Galgenwaard. Met een aai van Israel over de blonde haren van de Zierikzeeënaar, een bemoedigend klapje op zijn achterwerk van Van der Sar en een aantal kleine aan wijzingen van Dick Advocaat begon Van Vossen aan zijn achtste interland. Even gingen de gedachten te rug naar de WK-kwalificatie- wedstrijd op 28 april 1993 in het Wembley stadion in Lon den. Toen was er ook de wissel Gullit met Van Vossen. Wie herinnert niet de strafschop die Nederland in de race hield? Wie herinnert niet dat Gullit vanaf dat moment de rug toe keerde naar het Nederlands elftal? Van Vossen lachte om die herinnering. „Dat is verle den tijd. Deze wissel is van een totaal andere aard ."De Zeeuw geeft aan hoe goed de sfeer is op het trainingskamp in Noordwijk. Er wordt zwaar ge traind en iedereen wordt op scherp gezet. Onder de 22 WK- internationals worden links en rechts al wat pijntjes geconsta teerd. Blind, Rijkaard, Berg kamp en Van Vossen hebben wat onwennige spieren. „Ik voel mij helemaal fit. Ik kreeg alleen van de week een trap tegen mijn scheenbeen. Bovendien had ik een zeer spiertje in mijn linker boven been. Daarom speelde ik van avond ook met een rekband aan. Je moet gewoon voluit gaan. Als je aan blessures moet denken, dan kan je niet opti maal presteren." Van Vossen bewees in de twee de helft dat hij de vlam in de pan kan brengen. Eenzaam in de spits met de Schotse inter nationals Brian Irvinge en Ste ve Clarke om zich heen kreeg hij na 2.26 minuten de bal voor het eerst in de voeten gespeeld. Een pass naar Arthur Numan die rakelings overschiet. Een minuut later schiet hij zelf cen timeters naast de linkerdoel paal. Het oranje shirt met nummer vijftien blijft dan even uit beeld. Maar dan krijgt hij in de veertiende minuut een klein kansje dat tijdig door keeper Bryan Gunn wordt ver hinderd. Nadat Gary McAllister in het zijnet van het doel van Ed de Goeij had geschoten ging de opbouw via Wim Jonk en Jan Wouters weer in volle gang. De klok stond op 16.35 minuten toen Van Vossen via een pass van Brian Roy, oog in oog kwam te staan met de Schotse keeper. Beheerst en met zelf vertrouwen schoot hij de bal in de rechterbovenhoek (2-0). „Ik moest met Roy steeds wisselen van spits naar de linkervleu gel. Ja, dan moet je ook wat coachen", aldus Van Vossen. Hij is gretig en veroorzaakte steeds paniek in de Schotse verdediging. Juist toen hij om de bal vroeg liet Rob Witschge zich sierlijk vallen in het straf schopgebied. Wim Jonk schoot de penalty keihard tegen de bo venliggen Toen drie minuten later Nu man een pass aan Van Vossen wilde geven stond Brian Irvin ge ertussen en schoot de bal in eigen doel (3-0). Negen minuten voor het einde lette Frank de Boer even niet goed op en scoorde invaller Ducan Shea rer 3-1. Het buitenspeldoel- punt, drie minuten voor tijd, van Van Vossen zorgde alleen BURGH-HAAMSTEDE - Sportvereniging DFS heeft opnieuw een kampioen in haar midden. Nadat het eer ste elftal de kampioenstitel in de tweede klas zaterdag afdeling binnen sleepte kon ook het derde team een feestje vieren. In de vierde klas A zaterdag af deling won de ploeg met ruime voorsprong op de concurrentie. De klasse, die alleen bestaat uit Schouwen-Duivelandse ploegen, speelden acht ploegen eeh anderhalve competitie af gelopen seizoen. DFS 3 behaalde in 21 duels zes tien overwinningen en twee ge lijke spelen. Totaal werden er vijfendertig punten behaald waarbij vierennegentig keer werd gescoord. In de laatste wedstrijd tegen Bruse Boys 4 werd een 5-5 gelijkspel Tweede in de vierde klas A werd SKNWK 3 met zes punten achterstand. Beide ploegen 'promoveren nu naar de derde klas zaterdag afdeling. De DFS-ploeg bestaat uit: Wim Versteeg, Cees Boogerd, Peter Boogerd, Wim Boogerd, Sam van Eenige, Simon Hart, Jan Baartse, Erik van der Aartsen, Frits van Oeveren, Arjan van der Zande, Kenneth Wester ling, André Aalbrechts, Arjan Hanse, Johan Spee, Cees van Nieuwenhuize (vlagger) en ver zorger John de Lang. De succesvolle ploeg van sportvereniging DFS. (Foto: Marijke Folkertsma). voor eeh juichend publiek en het bewijs dat de Zierikzeeë naar op scherp staat voor de WK. Nederland - Schotland 3-1 (1-0). 18. Roy 1-0, 62. Van Vossen 2-0, 73. Irvine 3-0 (eigen doel), 82. Shearer 3-1. Scheidsrechter: Juan Ansuategui (Spanje). Grensrechters: Manuel Lopez Fernandez en Antonio Cardos Paterna (Spanje). Toeschou wers: 17.000. Nederland: De Goey; Valckx, Jonk en Frank de Boer; Winter, Wouters en Witschge; Overmars, Ronald de Boer (46. Numan), Gullit (46. Van Vossen) en Roy (73. Thument). Schotland: Leighton (46. Gunn); Clarke,. Hendry, Ir vine en McGimmie; Billy McKinlay (89. Nevin), McAl lister, McCall en Collins; John McGinlay (76. Shearer) en Du- rie (46. Jess). ARNEMUIDEN - Op zaterdag 4 en zondag 5 juni houdt de wa tersportschool Het Veerse Meer in Arnemuiden opstap- dagen voor Catamaran-zeilen. Het evenement wordt gehou den bij sportschool Het Veerse Meer en bestaat uit vier dagde len. De catamaran is een spe ciale zeilboot welke bestaat uit twee boten die via een dek met elkaar zijn verbonden. Het is een ideaal type zeilboot voor mensen die met een kleine groep samen het watersport- plezier willen beleven. RENESSE - De Strikers blij ven oppermachtig in de zomer avond bowling league. Zij won nen met 0-5 van All in the game. Uitslagen: AU in the game-De Strikers 0-5; De Mey-De Bab bel II 4-1; Holland Zeeland- Bowling Renesse 4-1; Schouwen-Babbel I 0-5. Stand: 1. De Strikers Renesse 21 pnt.; 2. Holland-Zeeland 17; 3. De Babbel II15; 4. All in the game 12; 5. De Mey, 12; 6. De Babbel I 10; 7. Schouwen 9; 8. Bowling Renesse 4. DEN HAAG - Tijdens atletiek wedstrijden in Den Haag heeft atleet Niels Holkers uit Zierik- zee voor prima prestaties ge zorgd op de vijfkamp. Vooral het discuswerpen (39,97) en 100 meter horden (15.7) wa ren van goed niveau. In Alphen aan den Rijn kwam Holkers bij het hoogspringen over een hoogte van 1,65 meter. Ramses Bekkenk liep daar bij de A-ju- nioren een 400 meter (55.02) en een 800 meter (1.59.90). Jurgen de Lang won het hoogspringen met 1,80 meter. Uitslagen Den Haag: C-junior Niels Holkers: 100 m., 12.5 sec. 100 mh., 15.7 sec., verspringen, 5,18 m. Kogelstoten, 10,92 m. Discuswerpen, 37,92 m. Totaal 3098 punten. D-junior René Holkers: 80 m., 11.0 sec. 80 mh., 14.0 sec. Hoogspringen, 1,45 m. Speerwerpen, 30,28 m. Ver springen, 4,76 m. Totaal 2627 punten. Uitslagen Alphen aan den Rijn: Ramses Bekkenk: 2. 400 m., 55.02 sec. 2. 800 m., 1.59.90 min. Jurgen de Lang: 1. Hoogspringen, 1,80 m. 3. Pols stokhoogspringen, 3,10 m. 3. Verspringen, 5,83 m. Niels Hol kers: 4. Hoogspringen, 1,65 m. 5. Polsstokhoogspringen, 2,90 m. 5. Verspringen, 5,62 m. DREISCHOR PSV-jcugdkce- per Wilco Doeleman (18) is in onderhandeling met Feye noord en NAC. Doeleman heeft onlangs een gesprek ge had met Geert Meijer van Fey enoord. Daaruit bleek dat de Rotter damse club de keeper uit Drci- schor graag een contract wil aanbieden. Hij zou achter Ed de Goeij en Rob van Dijk de derde keeper moeten worden. Doeleman heeft onlangs ook een proefwedstrijd gespeeld bij NAC in Breda. Ook daar zijn nog onderhandelingen mee bezig. In de loop van deze week hoopt-Doeleman een be slissing te nemen. Kunnen we in Orlando zo spelen?' UTRECHT (ANP) - De priemende vraag „Oranje- wat-kan-je?" blijft ook na de oefenwedstrijd tegen Schotland onbeantwoord. Bondscoach Advocaat sprak vrijdag na de winst (3-1) in de eerste serieuze test in aanloop naar de wereldtitelstrijd van een goede prestatie. Gullit, weer toonaangevend, haalde er min of meer zijn schouders over op. Gullit had liever gespeeld tegen een zwaar defensieve tegenstander. Waar door Oranje voorin weinig ruimte had gekregen en achter in attent had moeten zijn op de counter. De Schotten maakten iets te nadrukkelijk duidelijk dat voor hen het seizoen voor bij is. Daarom was van een serieuze test geen sprake. „Kunnen we straks in Orlando zo spelen?", vroeg Gullit zich af. Zelf denkt hij van niet, al zegt hij dat nog niet zo hardop. „Maar de om standigheden qua weer zijn zwaar, de tegenstanders zullen heel defensief zijn. Anders dan vanavond de Schotten." Gullit wilde eigenlijk aangeven dat een verdediger meer, wellicht wenselijk is. Advocaat speelt al ongeveer twee jaar met slechts drie ver dedigers, drie middenvelders en maar liefst vier aanvallers. Internationaal is dat zeer op vallend. Hij heeft al aangege ven straks in Orlando voor eeh wat andere aanpak te kiezen. De bondscoach herhaalde dat vrijdagavond. „Niet dat ik vind dat we defensiever moe ten zijn", sprak Advocaat. „We moeten gewoon blijven aanval len, zoals ons dat ligt. Dreiging Bij balverlies zullen we de li nies echter zo dicht mogelijk op elkaar moeten laten aan sluiten. Wéinig ruimte wegge ven, zeer compact zijn. Mis schien houdt dat soms in een verdediger meer. We hebben daar enigszins op geoefend. Met succes, vond ik." Oranje gaf inderdaad nauwelijks kan sen weg. Schotland kwam slechts drie keer met dreiging voor het doel van De Goey. Pas in de slotminuten had McAl lister succes. Advocaat sprak van een onnodig doelpunt, na een fout van Witschge. „Op zich had het niet mogen gebeuren. Verder ben ik redelijk tevre den." Voor de tweede keer in korte tijd bepaalde het Nederlands elftal de wedstrijd tegen de Schotten. Roy speelde daarbij een belangrijke rol. In maart te Glasgow maakte hij het enige doelpunt, vrijdag tekende hij voor de openingstreffer. Van Vossen was na de vervatting weer de „super-sub" door voor nummer twee te tekenen. Daarna schoot Irvine nog in ei gen doel. Jonk miste een straf schop. Opvallend was dat de vaak om streden linkerkant (Witschge, Roy) bij alle treffers was be trokken. Net zo goed als in de eerste trainingsweek en oefen duels opviel dat Gullit weer de grote man is. Verder gaf Valckx er blijk van een goede kandi daat als (rechter)mandekker te zijn en ziet het er naar uit dat Jonk terugkeert als basisspe ler. In een vrij centrale rol nog wel. Vooral omdat Wouters lang geblesseerd is geweest en nog lang niet in goede doen is. Verder zijn conclusies voorba rig. „De eerste week hebben we vooral hard getraind,, de tweede zullen we meer aan tac tiek en de samenstelling van het elftal gaan denken." Tégen Schotland ontbraken te veel spelers (Rijkaard, Blind, Berg kamp, Koeman) om met het sterkste elftal te kunnen spe len. Bovendien werd er flink gewisseld. Advocaat is van plan aanstaande woensdag - Hongarije thuis - wat meer van zijn geheimen prijs te geven. HW'24 wint met 5-4 HULST - Bruse Boys heeft de voorronde-wedstrijd in de Borssele Champions League tegen HVV'24 in Hulst met 5-4 verloren. De zondag tweedeklasser HVV'24 stond na zestig minuten spelen met 5-1 voor. Een sterk slotoffensief van de Bruenaren bracht zelfs de Hulstenaren nog in gevaar. „Het verschil is dat wij haast niet meer trainen en HVV'24 nog volop in de nacompetitie zit. Die ploeg was gewoon ster ker, hoewel wij conditioneel toch goed tegenstand bleven bieden", vertelt Bruse Boys trainer Cees van Dijk. De inwo- .ner van Sirjansland zat voor de laatste keer in de dug-out bij Brjjse Boys. „We trainen nog één keer deze week en dan zet ik er een punt achter bij Bruse Boys. Het was een spannend jaar." De wedstrijd in Hulst kreeg al vroeg een aantal doelpunten te zien. In de 3e minuut werd kee per Jacob Muller al gepasseerd nadat een aanval door het cen trum niet kon worden afgesla gen. Bruse Boys trapte af en via Johan Benard kwam er een voorzet van de vleugel. Jacob van de Berge kopte de bal door waardoor Marco de Oude steenhard de bal achter de HVV'24-keeper kopte. Vrije trap Beide ploegen bleven hierna kansen creëren, maar HVV'24 had meer vel dove rwicht. Mar co de Oude en Jacob van de Berge schoten de bal centime1 ters langs de buitenkant doel paal. In de 35e minuut mocht HVV'24 een vrije trap nemen net buiten het zestienmeterge bied. x~*e Bruse Boys-muur stond goed, maar HVV'24 had een speciaal concept bij de vrije trap en schoot de bal langs de rechterkant het doel in (2-1). Nog geen paar minuten later scoorde de ploeg in Hulst opnieuw (3-1). „Ik heb in de tweede helft Jo han Benard en Erik Ruiten beek gewisseld voor Tbnnie van de Berge en Harold van de Berge. Harold kreeg in de be ginfase een ideale kans. Hij werd de diepte ingestuurd, maar werd afgevlagd wegens buitenspel. Dat was absoluut niet waar. Ja, toen kregen we een tegenaanval en zij scoor den. Dan is het 4-1 in plaats van 3-2", liet Van Dijk weten. HVV'24 strafte ook de fout van Leo Burgers af en scoorde al snel 5-1. Bruse Boys leek op een afgang af te stevenen. Bruse Boys bleef toch gemoti veerd voetballen en begon een slotoffensief. Dat leverde twee doelpunten van Harold van de Berge op en een doelpunt van Jacob van de Berge. HW'24 was plotseling rijp voor de slachtbank. Met handen en voeten bleven ze overeind en hadden zelfs geluk toen Marco van de Ouden in de laatste mi nuut de bal steenhard op de bo- venligger schoot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9