Maarten den Bakker de sterkste Erwin van Loo domineert in de amateurronde Delta Sport zoekt naar turn-talent ZHV/Delta Sport in gesprek met trainer G-voetbal Zierikzee tweede op toernooi 'JZe voelde voor de start dat ik goede benen had Duiveland promoveert Eindelijk weer een Nederlander als winnaar MAANDAG 30 MEI 1994 NR 25570 7 Erwin van Loo (23) reed een opvallende Ronde van Midden- Zeeland. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Hij moest nog even wat naar lucht happen. Erwin van Loo (23) uit Ouwerkerk finishte als num mer acht in de 35e internationale Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs. „Ik voelde vanmor gen voor de start dat ik goede benen had", hijgde hij hangend over het stuur van zijn fiets. „Het was bij ten de laatste kilometers, maar het viel mij alles mee. Ik ben tevreden met deze klassering." Na 4.03.30 uur, waarin Van Loo steeds de aanval op zocht, was opvallend hoe de coureur uit Ouwerkerk weer snel herstelde. Arturas Trumoauskas uit Litou wen won de amateur Ronde van Midden-Zeeland. Honderdvijfentachtig kilome-, ter domineerde Van Loo over Walcheren en Beveland. De coureur van Middelkamp toon de aan dat hij uitstekend kan samenwerken met zijn ploeg genoten. Na veertig kilometer koersen demarreerde Van Loo zelfs uit het peloton dat be stond uit honderddertig ren ners. ,,Ik had samen met Jos Schipper de opdracht gehad om de wedstrijd open te bre ken. Dat lukte aardig." Bij Vlissingen ging het wel zo hard dat de eerste afvallers al gemeld konden worden. De toerteller gaf zestig kilometer per uur aan en dat zorgde voor slachtoffers. Zo kon ook de ta lentvolle renner Franklin Klaasse uit Yerseke afstappen. Eerst kreeg hij een lekke ach terband. Een paar minuten la ter liep zijn voorband leeg. Klaasse probeerde terug te ko men, maar jurylid Theo de Looze uit Kerkwerve zag hem stayeren en nam hem uit de wedstrijd. De renners van Mid delkamp, Frangois Franse, Jos Schipper, Wilfred Geijs, Mario van Vlimmeren en Erwin van Loo bleven het tempo van het peloton controleren. Opvallend was dat bij iedere ontsnapping Van Loo op scherp stond en zonder pardon mee- vluchtte. Via Zoutelande, West- kapelle en Domburg kwam bij Vrouwenpolder de ravitaille ring. Ook daar ontstond een valpartij waarbij Jos Schipper was betrokken. Naar later bleek had hij een sleutelbeen fractuur opgelopen. ,,Ik kon de valpartij net ontwijken. Ik zag dat Jos er bij betrokken was. Ja, wat moet je op dat moment doen. Gewoon zo hard moge lijk doorrijden, dat is altijd de beste oplossing." Er bleven vanaf dat moment renners demarreren, maar wer den vooral door inbreng van Van Loo en Frans weer terug gepakt. Na 117 kilometer was de eerste doorkomst op de Bergweg in Goes. Juist waren er drie renners aan de haal ge gaan, maar Van Loo spurtte naar de kopgroep. Het bleek het beslissende moment in de wedstrijd. Het groepje werd aangevuld met nog een aantal renners waardoor de kopgroep uit negen coureurs bestond. Hieronder de drie Zeeuwen Er win van Loo, Frangois Franse en Antoine Goense. De overige vluchters waren Artus Trumo auskas (Litouwen), Kristof Zwertvagher (België), Henk Tissingh, Martin Maton, Dan ny Stam en Roel de Bakker uit Naaldwijk. De groep bouwde al snel dertig seconden voorsprong op. Even brak er paniek uit bij de orga nisatoren. Een paar minuten voordat de renners de Postbrug voor Wemeldinge moesten pas seren kwam het bericht binnen dat de brug wegens een storing niet dicht kon. ,,Ik begreep het onderweg al niet. We hebben heel Wemeldinge niet gezien. We werden niet geïnformeerd wat er aan de hand was. Moet je op mijn kilometerteller kij ken. We hebben 185, in plaats van 172 kilometer gereden", keek Van Loo even verbaasd. Er werd bij de Postbrug snel een alternatieve route opge zocht waardoor het parcours verlengd werd. De kopgroep werkte uitstekend samen waardoor de voorsprong opliep naar 45 seconden. Van Loo bleef attent. ,,Ik voelde mij zo goed dat ik alles aan durfde op dat moment. Achter de kop groep werd er gejaagd. Met nog dertig kilometer te gaan, waar bij de renners de Bergweg nog twee keer moesten passeren, sloop het peloton dichterbij. Vier kilometer voor de eind streep was het gat nog dertig seconden groot en toen demar reerde Arturas Trumoauskas uit Litouwen uit de kopgroep. Ondanks verwoede pogingen van Frangois Franse bleef de rode reus uit handen van zijn achtervolgers en won de 35e eütie met tweehonderd meter voorsprong. Inmiddels waren Regimijus Ludeikes uit Litouwen en Ber ry Hoedemakers (Sint Wille- brord) uit het peloton gevlucht op weg naar de kopgroep. Hun actie kwam echter te laat waar door Erwin van Loo, die bij tend de finish bereikte, uit de greep bleef en hij werd voor zijn vele arbeid met een achtste plaats bekroond. Frangois Franse werd met zijn tweede plaats de eerste Zeeuw en kreeg de Eretrofee Arjaan de Schipper. ,,Het was zwaar de laatste kilometers. Ik heb mij vandaag laten zien en de strijd opengebroken. Ik ben tevre den", aldus Van Loo die van al le kanten wordt gefeliciteerd voor zijn enorme inspanning. „Zaterdag rijd ik al weer een koers in Sluis." Uitslag ronde voor amateurs over 185 kilometer: 1. Arturas Trumoauskas, Litouwen 4.3.13; 2. Frangois Franse, Middel kamp 4.3.28; 3. Antoine Goen se, Westland z.t.; 4. Kristof Zwertvagher, Westvlaanderen z.t.; 5. Henk Tissingh, Noord Westhoek z.t.; 6. Martin Maton, Zundert 4.3.29; 7. Danny Stam, Rotterdam 4.3.30; 8. Erwin van Loo, Middelkamp z.t.; 9. Roel de Bakker, Westland 4.3.33; 10. Regimijus Lubeikis, Litouwen 4.3.36; 11. Berry Hoedemakers, Willebrord z.t.; 12. Gunther van Goethem, St. Gillis 4.4.01; 13. Ivonas Romanova, Litou wen 4.4.16; 14. Jos Langens, Nijmegen z.t. 15. Peter Mol, Zeeuws-Vlaanderen z.t.; 16. Vi tal Timmermans, Leiden z.t.; 17. Jeroen van Hoorn, Zundert z.t.; 18. Marnik Vansevant, West-Vlaanden z.t.; 19. Erwin Florie, Piels-Sphinx z.t.; 20. Twan van Hest, Hart van Bra bant z.t.; 21. Peter de Vos, St. Gilles z.t.; 22. Leon Rekelhoof, Leiden z.t.; 23. Joachim De- grendelle, Brugse z.t.; 24. Ed win Slegt, Pedaalridders z.t.; 25. Jack van den Brink, De Jongse Renner z.t.; 26. Ludo Keijzers, De Jonge Renner z.t.; 27. Patrick Vandaele, West- Vlaanderen z.t.; 28. Richard van der Meulen, Nijmegen z.t. 29. Wilfred Geijs, Middelkamp z.t.; 30. Robin Klippel, Wille brord z.t. OOSTERLAND - Het eerste elftal van voetbalvereniging Duiveland is ten koste van Wolfaartsdijk gepromoveerd naar de eerste klas zaterdag af deling. De 3-1 winst op het sportpark in Oosterland was voldoende. In de amateurronde van Midden-Zeeland toonde Erwin van Loo uit Ouwerkerk zijn grote vorm. De 23-jarige renner was steeds voorin het peloton te vinden. Iedere ontsnapping controleerde hij. Bij de eerste doorkomst op de Bergweg in Goes vluchtte hij mee met een kopgroep van negen renners. Van Loo finishte verdienstelijk op een achtste plaats. Peter van Vossen scoorde in de voetbalinterland Nederland te gen Schotland. De sportredac tie van de Zierikzeesche Nieuwsbode was aanwezig in Stadion De Galgenwaard in Utrecht en volgt de aanloop naar de WK in Amerika. Sport op pagina 7, 8 en 9. GOES - In de 35e internationale Ronde van Midden-Zeeland was het dan einde lijk raak. De Amstel Gold Race, Veenendaal-Veenendaal, Woerden, Wouw en Amsterdam hadden voor de Nederlandse coureurs alleen nog maar wat ere plaatsen en geen enkele overwinning opgeleverd. Maarten den Bakker, een nog jonge renner uit de TVM-ploeg van Cees Priem wist hieraan eindelijk een eind te maken door na een spannende en fraaie solo in de finale op het erepodium de kussen van de ronde-miss en de overwinningsbloemen in ontvangst te nemén. De ploegentacktiek van de TVM-ploeg had hierbij gezege vierd. Twintig kilometer voor de finish op de Bergweg te Goes waar de toeschouwers massaal waren opgekomen om de afloop te kunnen zien, was Den Bakker uit het peloton ontsnapt. Naar hij zelf na de fi nish zei om de weg vrij te ma ken voor zijn ploeggenoot Jo- han Capiot, de sprinter uit de TVM-ploeg. Zich voluit gevend slaagde hij erin een voorsprong van maximaal dertig seconden te nemen. Hoog tempo In het peloton deed de ploeg van Peter Post er alles aan om de vluchter terug te halen. On danks het hoge tempo slaagde Jelle Nijdam van de ploeg Raas erin uit het peloton te ontsnap pen waarbij hij Johan Capiot, die natuurlijk geen kopwerk deed, in zijn wiel mee kreeg. Den Bakker zag in deze span nende finale zijn voorsprong met iedere afgelegde kilometer slinken waardoor* het een se- condenspel werd of hij erin zou slagen om stand te houden. Het boeiende schouwspel met ach ter zich het duo Nijdam-Capiot en op amper honderd meter hierachter het jagende peloton eindigde uiteindelijk in het voordeel van de renners die de courage en de durf hadden ge had om het tegen de rest van het overgebleven veld op te ne men. Jos Elen was op de Stormvloedkering een eenzame vluchter. In de straten van Zierikzee werd hij door het peloton achterhaald. (Foto: Joop van Houdt). Slechts vier luttele seconden hield hij aan de verlossende fi nish over waar hij de verdiende beloning in ontvangst kon ne men. Jelle Nijdam, donderdag nog winnaar in een Belgische koers, eindigde op de tweede plaats met in zijn kielzog Capi ot. Al met al was het voor de ploeg van Cees Priem een succesvolle dag daar naast Den Bakker en Capiot ook nog Bart Voskamp, onlangs nog winnaar van een etappe in de Ronde van Spanje en Michel Co melissen zich bij de eerste tien wisten te plaat sen. Voor Peter Post, die alles had gezet op zijn sprinters Jo Planckaert en Wilfried Nelis- sen, waren de druiven met een vierde plaats van Planckaert wel erg zuur. Zoals bij de profs algemeen te doen gebruikelijk werd de knuppel niet direct in het hoenderhok gegooid en werd er in de aanloop tempo gereden. Voorsprong De Brabander Jos Elen kreeg hierdoor de gelegenheid om op avontuur te gaan waarbij hij er als vrij snel in slaagde een rui me voorsprong op het, peloton te nemen. Bij het passeren van Middelburg was de voorsprong zelfs opgelopen tot niet minder dan tien minuten. Hoewel men in Elen direct geen kandidaat zag voor de eindzege bleef men in het peloton niet bij de pak ken neer zitten en ging men het tempo wat opvoeren. Juist op dat moment kregen de twee TVM-ers Skibby en Capiot met pech af te rekenen, zonder ge volgen daar zij er weer spoedig in slaagden aansluiting te krij gen. Inmiddels was de Duitser Olaf Ludwig, op het moment dat men nog zes minuten ach terstand op de koploper telde, het peloton ontvlucht. Onder aanvoering van de man nen van Jan Raas werd er op de Stormvloedkering nog eens ex tra de vaart ingezet waardoor de voorsprong van Elen zien derogen slonk. Eenmaal op Schouwse bodem gekomen was het vrij snel dui delijk dat de vluchtpoging van Elen geen lang leven meer was beschoren. In zijn lange vlucht had de Brabander inmiddels wel zijn beste kruit verfcchoten- wat zeker nog niet het geval was met Ludwig. Op de rechte stukken weg kreeg de Duitser de koploper al in het zicht en bij de stoplichten van Seroos- kerke was het met de eenzame vlucht van Elen gedaan. Met Elen in zijn kielzog, hij was te veel uitgeblust om de kop nog over te nemen, ging Ludwig verder richting. Zierikzee met achter zich het op drift geraak te peloton dat steeds meer op het duo inliep. Zierikzee In de straten van Zierikzee vond de hergroepering plaats waarna het richting Zeeland- brug ging. Bij het verlaten van de Zeelandbrug had zich een kopgroep van 39 renners ge vormd waaruit op weg naar Wilhelminadorp Nico Verhoe ven, Frederic Moncassin, Peter Pieters, Jesper Skibby, Theo Akkermans en John van den Akker wisten te ontsnappen. In eerste instantie goed samen werkend slaagde het zestal er in een mooie voorsprong te ne men. Bij de eerste doorkomst op de Bergweg telden de koplo pers een voorsprong van drie minuten op hun naaste bela gers. Op weg naar Kapelle werd de goede samenwerking bij de koplopers wreed ver stoord toen Peter Post zich met de zaak ging bemoeien en aan Verhoeven de opdracht gaf geen kopwerk meer te doen. Toen Verhoeven het vertikte om de kop over te nemen van de Franse sprinter Moncassin, uit de ploeg van Jan Raas, was de vaart er uit in de kopgroep. Moncassin, met in zijn wiel Verhoeven, liet een gat vallen waardoor het nog overgbeleven viertal alleen verder ging. Dit heet ploegentaktiek te zijn. Post zag het klaarblijkelijk niet zitten met Verhoeven als mogelijke kandidaat voor de overwinning en speelde de kaart Planckaert en Nelissen uit. Naar later zou blijken kan ook een doorgewinterde Peter Post zich vergissen. Onder aan voering van de ploeg Post wer den de vluchters ingelopen waarna er een nieuwe kop groep werd gevormd van een achttal renners met Wiebren Veenstra, Leon van Bon, Jelle Nijdam, Wilfried Nelissen, Jo han Capiot, Maarten den Bak ker, Bart Voskamp en Jo Planc kaert. Met dit achttal ging men de fi nale in waarbij Nelissen nog de pech had door een lekke voor band de aansluiting te verlie zen. Nadat eerst Capiot nog een vluchtpoging had gewaagd was het de beurt van Maarten den Bakker met'de in aanhef vermelde succesvolle afloop. Den Bakker had het voor de bakker, Zijn overwinning zag hij in de eerste plaats dank zij de gevolgde taktiek van de ploeg om pas in de finale te gaan aanvallen, een mening welke door Johan Capiot nog eens duidelijk werd onder streept. Een gelukkig mens was ook Cees Priem die zijn vier renners die zich bij de eer ste tien wisten te klasseren in totaal 79 FICP punten rijker zag worden. Bijzonder tevre den was ook comité-voorzitter Piet Louwerse over het verloop van de wedstrijd met weer eens een Nederlander als overwin naar. Uitslag ronde voor professio nals over 210 kilometer: 1. Maarten den Bakker, Ned., 5.08.16; 2. Jelle Nijdam, Ned., 5.08.20; 3. Johan Capiot, Bel., z.t.; 4. Jo. Planckaert, Bel., z.t.; 5. Wieben Veenstra, Ned., z.t.; 6. Leon van Bon, Ned., z.t.; 7. Bart Voskamp, Ned., 5.08.33; 8. Wilfried Nelissen, Bel., 5.08.40; 9. Frederic Moncassin, Fra., z.t.; 10. Michelle Cornelisse, Ned., z.t.; 11. Tristan Hoffman, Ned., z.t.; 12. Marty Jemison, USA, z.t.; 13. Peter Pieters, Ned., z.t.; 14. Kees Hopmans, Ned., z.t.; 15. Adrie van der Poel, Ned., z.t.; 16. Louis de Ko ning, Ned., z.t.; 17. Theo Ak kerman, Ned., z.t.; 18. Tbn Steels, Bel., z.t.; 19. Philippe de Baets, Bel., z.t.; 20. Danny Daelman, Bel., z.t.; 21. John van den Akker, Ned., z.t.; 22. Guy Nulens, Bel., z.t.; 23. Sam my Moreels, Bel., z.t.; 24. Mare Sergeant, Bel., 5.08.45; 25. Nico Verhoeven, Ned., z.t.; 26. Rob Mulders, Ned., z.t.; 27. Eddy Schurer, Ned., 5.08.50; 28. Pa trick de Wael, Bel., 5.08.58; 29. Ronny Assez, Bel., 5.13.31; 30. Joseph Boulton, Bel., z.t.; 31. Stefoon Oels, Bel., z.t.; 32. Ni- gel Perry, GBR, z.t.; 33. Kurt van Lancker, Bel., z.t.; 34. Di- mitri Nelubin, Rus., z.t.; 35. Luca Camaleri, Ita., z.t.; 36. Olaf Ludwig, Dui., z.t.; 37 Dirk de Mol, Bel., z.t.; 38. Mi chael Boogerd, Ned., z.t.; 39. Frank van Veenendaeel, Ned., z.t.; 40. Rik van Slycke, Bel., z.t. Chvarlchenko staat klaar ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport houdt op twee dagen weer haar traditio nele talentenjacht voor aankomende turnsters en turners. Woensdag 1 juni is het voor meisjes en woensdag 8 juni mogen alle jongens ken nismaken met de turnsport in de turnzaal aan de Mulockstraat in Zierikzee. De nieuwe trainer Alexan der Chvartchenko staat te dringen om zoveel mogelijk jong talent binnen te halen. Jongens en meisjes van on geveer zes en zeven jaar kunnen op beide dagen tus sen 13.00 uur en 15.00 uur kijken of ze de turnsport leuk vinden. Full-time Gymnastiekvereniging Del ta Sport heeft jaren lang er varing om goede turnsters te begeleiden naar het hoog ste niveau. Op de kennisma kingsmiddag wordt geke ken of iemand geschikt is om turnsport te bedrijven. Chvartchenko heeft zelf rui me ervaring opgedaan in het voormalige Rusland. Als juniorenkampioen boekte hij vele successen. Sinds een aantal maanden is hij full-time in dienst bij Delta Sport. Hij geeft trai ning aan de leden van Delta Sport en begeleidt de num mer drie van Nederland, Piet de Haze uit Goes. Gymnastiekvereniging Del ta Sport biedt niet alleen een goed verzorgde trai ning, maar ook een medi sche keuring. Frank Verborg uit Antwerpen ZIERIKZEE - Handbalvereniging ZHV/Delta Sport is in onderhandeling met een nieuwe trainer. Frank Verborg (34) uit Antwerpen heeft interesse om het volgend seizoen de eerste selectie te trainen en coa chen in de tweede divisie. Inmiddels zijn er al gesprek ken gevoerd met het bestuur van ZHV/Delta Sport en Frank Verborg. „We zijn in een vrij ver stadium gekomen. We heb ben dezelfde ideeën over het handballen. Als het aan ons ligt hopen we dat hij ja zegt", liet bestuurslid Jan Rogge band weten. Verborg wacht nog tot zondag middag vijf juni voordat hij het verlossende antwoord zal geven aan Delta Sport. Eerst wil hij Delta Sport in de oefen wedstrijd tegen Saturnus uit Ridderkerk bekijken. Daarna komt er een gesprek met het bestuur voordat de beslissing valt. Frank Verborg was jaren lang speler van handbalvereniging Uilenspiegel in Antwerpen. Het laatste jaar was hij trainer van Uilenspiegel en bracht het team van de derde klas natio nale naar de tweede klas natio nale. Dat is het zelfde niveau als de eerste divisie in Neder land. Verborg heeft in het ver leden tegen Delta Sport ge speeld tijdens toernooi- wedstrijden. Inmiddels heeft hij ook een aantal videoban den bekeken van de Zierikzee- se formatie. Tot nu toe heeft al leen Pieter Doggen overschrij ving aangevraagd naar Heerle. „We hebben verder nog geen verzoek binnen gekregen van spelers die willen vertrekken. Nee, ook niet van de twijfe laars. Ze hebben natuurlijk wel tot 19 augustus de kans om een overschrijving te regelen", liet Roggeband weten die met de technische zaken is belast binnen de handbalvereniging. GOES - De afdeling G-voetbal van de voetbalvereni ging Zierikzee, die onlangs is opgestart, is tweede geworden tijdens een voetbaltoernooi van SSV'65 in Goes. Op sportpark Het Schenge maakte het voet balteam een uitstekend debuut onder leiding van coach Marco Berrevoets. Het team dat tevens onder lei ding staat van Jakkoo Brou wer uit Ouwerkerk, die op zijn beurt ondersteund wordt door Nico Schoute, Peter Goedege- buure en Ronald van Dongen beleefde op het Goese sportter rein een uitstekend debuut. Uitkomend in de C-poule wist de ploeg uit Zierikzee twee van haar drie wedstrijden te win nen. Hoewel het resultaat niet voorop staat, het meedoen is belangrijker dan het winnen, mocht coach Marco Berrevoets tot volle tevredenheid van zijn spelers en speelsters na afloop van het toernooi de beker voor de tweede plaats in de C-poule uit handen van organisator Tbon Beverdam in ontvangst nemen. Ondanks het feit dat Brouwer en zijn medewerkers nog maar sinds begin april met de G- voetballers van Schouwen-Dui- veland aan het werk zijn, viel meteen al in de eerste wed strijd van het toernooi tegen een team van Vijvervreugd uit Middelburg te zien, dat er in die paar weken tijd dat de groep bezig is al een enorme progressie is gemaakt. Met maar liefst 6-1 werd de tegen stander uit Middelburg versla gen waarbij Henk Hillebrand, Kees Stoutjesdijk, Gerrit Krij ger, Hans Leijdekkers en Krijn Snippenberg (tweemaal) voor de doelpuntenproduktie zorg den. Ook in de tweede wed strijd tegen een team van de Veerse Singel uit Middelburg bleef de ploeg van coach Berre voets aan de winnende hand. Ditmaal werd het 5-2 met we derom twee doelpunten van Krijn Snippenberg. Ook Henk Hillebrand was in deze wed strijd met twee treffers succes vol, terwijl Johan Wesdorp het vijfde doelpunt scoorde voor de Zierikzeese ploeg. De laatste wedstrijd tegen het zeer sterke team van AZW uit Axel dat poulewinnaar werd, ging met 5-0 verloren. Doch voor coach Marco Berrevoets en zijn ploeg die bestond uit: Johan Wesdorp. Peter de Vlie ger, Kees Stoutjesdijk, Henk Hillebrand, Gerrit Krijger, Ron van Putten, Philip van Pesch, Krijn Snippenberg, Hans Leijdekkers, Marjolein de Vlieger en Hilly Steenstra vormde dit laatste feit echter geen beletsel om met luid ge joel de dikverdiende beker voor de tweede plaats in ont vangst te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7