Watersporters laten het afweten bij promotiedag Koninklijke onderscheiding voor directeur Sint Willibrordusschool deurloo intermeubel Te veel gedronken Diefstal Inbraak telefoon toestellen Jachten vast op Ooster- schelde Moeder trouwt zoon Kop/staart- aanrijding Gokkasten open gebroken Inbraak in auto In druilerige jachthaven Marina Port Zélande P. R. M. van der Sneppen Ridder in Orde van Oranje Nassau Berlusconi Inbraak vakantie woning zierikzeescheüj nieuwsbodeH MAANDAG 30 MEI 1994 NR 25570 3 ZIERIKZEE/KERKWERVE - Tijdens controles trof de poli tie twee weggebruikers aan die een personenauto bestuurden terwijl ze te veel alcohol had den gebruikt. Op de Nieuwe Haven in Zierik- zee hield de politie zondag een 30-jarige man uit Zierikzee aan die zijn auto bestuurde terwijl hij 285 ug/1 alcohol in zijn li chaam had. Dat bleek uit de ademanalysetest die op het po litiebureau werd uitgevoerd, (maximaal toegestaan 220 ug/1). De man kreeg een tijde lijk rijverbod en een boete van vierhonderd gulden. Zondag om ongeveer 20.15 uur werd op de Heuvelsweg nabij Kerkwer- ve een 35-jarige vrouw uit Zie rikzee aangehouden die nog veel meer alcohol op had. Hoe wel zij een auto bestuurde bleek ze 1025 ug/1 alcohol in haar lichaam te hebben en niet in het bezit te zijn van een rij bewijs. Zij zal zich te zijner tijd voor de rechter moeten verant woorden voor haar gedrag. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op het parkeerterrein aan de Nieuwe Boogerdstraat in Zie rikzee een auto gestolen. Het gaat om een witte perso nenauto van het merk Opel met het kenteken ST-69-LY. Het voertuig is van een 46- jarige man uit Zierikzee. De auto is op het landelijke poli- tienet geplaatst. Iedereen die het voertuig ziet kan contact opnemen met de politie via 01110-14055. RENESSE/BURGH-HAAM- STEDE - In de nacht van vrij dag op zaterdag werd geld ge stolen uit telefoonautomaten op twee campings in Renesse en Burgh-Haamstede. Vrijdagavond sloegen dieven hun slag op een camping aan de Hoogenboomlaan. Een tele foonautomaat werd door onbe kenden opengebroken tussen 22.35 en 23.00 uur, waarna het geld werd ontvreemd. De om vang van'het bedrag is niet be kend. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden drie tele foonautomaten op een camping aan de Jonge Jan Boeijesweg in Haamstede gekraakt. Dat gebeurde door middel van een scherp voorwerp. De schade aan de toestellen is onbekend. Er werd voor ongeveer drie honderd gulden aan telefoon- geld gestolen. BRUINISSE/OUWERKERK - De politie te water had het zondag druk met zeiljachten van recreanten die vast kwa men zitten op de platen en on dieptes in de Oosterschelde. Volgens C. Pijn van de water- politie in Wemeldinge is dit een bekend verschijnsel aan het begin van het seizoen. ,,De mensen hebben een tijd niet ge varen en onderschatten de stro ming en de ondieptes van het gebied". Om ongeveer 12.30 uur trok de politie het jacht los van een zeiler uit Geertruidenberg die was gestrand op een plaat ter hoogte van Ouwerkerk. Om ongeveer 13.00 uur kwamen twee Duitse zeilers met hun jacht vast te zitten op een on diepte in de Oosterschelde tus sen Bruinisse en de Krammer- sluis en ter hoogte van Stave- nisse. Zij moesten drie a vier uur op hoog water wachten voor ze met vaartuig weer los konden komen. Volgens de po litie werden de boten niet be schadigd. SCHARENDIJKE - Voor alle duidelijkheid: van onwettige familierela ties is beslist geen spra ke. Maar ook kinderen van ambtenaren plegen - net zoals vele andere kinderen - op zeker tijd stip in het huwelijk te treden. En zo kon het gebeuren dat Jacco Heijboer (25) uit Zierikzee vrijdag middag ten overstaan van zijn eigen moeder het ja-woord gaf aan Jea- nine Hubregtse (23), eveneens uit Zierikzee. De moeder van de brui degom, Truus Heijboer, is namelijk ambtenaar van de burgerlijke stand in de gemeente Midden- schouwen. Bruid en bruidegom zijn afkom stig uit Scharendijke, maar wonen al enkele ja ren samen in Zierikzee. Het was een algemeen vrouwelijke bijeen komst vrijdag in het Scharendijkse gemeen tehuis. De vier getuigen waren van vrouwelijke kunne, een grootmoeder las de huwelijksakte voor, twee andere oma's gaven de ringen aan en de moeder van Jeanine zorgde voor het trouw boekje. Dat het paar zich liet vergezellen van bruidsmeisjes in plaats van -jonkers, behoeft verder geen betoog. Bruid Jeanine geniet enige bekendheid op Schouwen-Dui veland Enkele maanden gele den was ze finaliste in het televisieprogramma Doet ie 't of doet ie 't niet. Vrijdag 'deed' Jeanine 't. Jacco trouwens ook. ZIERIKZEE - Bij de verkeers lichten op de Rijksweg N59 bij Zierikzee vond zondag een kop/staartaanrijding plaats. Het ongeluk gebeurde om on geveer 10.45 uur toen een 30- jarige man uit Mijdrecht, die door de verkeerslichten was ge reden, daarna onverwachts remde. Een 46-jarige man uit het Franse L'Hay du les Roses was daar niet op bedacht en reed achterop zijn voorganger. Beide voertuigen werden be schadigd. BROUWERSHAVEN - In een horecabedrijf aan de Heernis- weg bij Brouwershaven wer den zes gokkasten opengebro ken. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. De gok kasten staan in een horecabe drijf in een bungalowpark. De omvang van de schade is niet precies bekend. De benadeelde is een 41-jarige man uit Brou wershaven. OOSTERLAND - In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Korte Achterweg in Oosterland een auto openge broken. De inbrekers kwamen het voer tuig, een blauwe Ford Escort, in door een portierslot te ver breken. Zij namen een ra dio/cassettespeler mee. In Zie rikzee werd een groene metal lic damesfiets gestolen, die ge parkeerd stond nabij disco theek Vanity. Advertentie Haringvlietplein 4, Zierikzee. Telefoon 01110-12946. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond Ponyrijden op de Landelijke Watersportdag. (Foto: Joop van Houdt). PORT ZÉLANDE - Wat initiatiefnemer Gerard de Groot betreft, viel de belangstelling voor de activiteiten die hij zaterdag bij de jachthaven Marina Port Zélande deels ook in het kader van de Landelijke Watersport dag (LWD) organiseerde, behoorlijk tegen. Op het terrein rond de haven liepen best mensen, maar volgens hem te weinig om van een gezellige drukte te kunnen spreken. De Groot denkt dat het druile rige weer en het gebrek aan Duitse toeristen het bezoekers aantal zeker geen goed heeft gedaan. ,,Je ziet zelfs geen kip op het Grevelingenmeer", al dus De Groot. Alleen de korte rondvaarten over de Grevelingen deden het aardig. Voor een gulden per persoon kon iedereen die daar zin in had opstappen voor een tochtje met een zeil- of motor boot, kano of zelfs een water fiets. ,,De opzet van het pro gramma was namelijk promo tie van het Grevelingenmeer en de variatie aan mogelijkheden die het op sportief gebied te bieden heeft", aldus De Groot. Onder de noemer 'motorboot' viel ook de kleine stoomsleper 'Van Speijck' van de familie M. P. Augustijn uit Halsteren. Net als de andere rondvaartboten was de 'Van Speijck' aanwezig om geld in te zamelen voor de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM). Augustijn kocht de in 1917 ge bouwde boot dertig jaar gele den in Amsterdam als een hoop roest. Na de 'Van Speijck' gron dig te hebben gerestaureerd en later ook te hebben voorzien van een dieselmotor, vaart de familie tegenwoordig regelma tig op het Grevelingenmeer rond. Vroeger deed het scheepje voornamelijk dienst als sleep boot op het IJsselmeer. Naast de rondvaarten werd er bij de jachthaven Marina Port Zélande onder meer in het ka der van de Landelijke Wa tersportdag, een maritieme braderie gehouden waar aller hande zaken die met het water van doen hebben te koop wa ren. Verder vond een veiling plaats waarop bijzondere ma ritieme voorwerpen werden aangeboden. Jachthaven De Landelijke Watersportdag werd dit jaar voor de vijfde keer gehouden en heeft onder meer als doel de potentiële wa tersporter kennis te laten ma ken met de veelzijdigheid van de watersport. De hoofdorgani sator van dit gebeuren is Tbe- risme en Recreatie AVN, een samenwerkingsverband van de ANWB, VVV'sen het Neder lands Bureau voor Tberisme (NBT), begeleid door verschil lende bij de watersport betrok ken instanties. Afgezien van de activiteiten bij de jachthaven Marina Port Zélande, vond in het kader van de LWD in Zie rikzee een zeehengelwedstrijd voor de jeugd plaats, georgani seerd door Hengelsportvereni ging Dreischor. Ook elders in Zeeland hadden verschillende activiteiten plaats. Kwaliteit.....en betaalbaar ZIERIKZEE - Tijdens een afscheidsbijeenkomst vrijdag in de Sint Willibrordusschool te Zierikzee is schei dend directeur P. R. M. van der Sneppen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn bijna veertig jaar lange loopbaan bij het Rooms-Katholiek onderwijs en de verschillende maatschappelijke functies die hij heeft bekleed. In aanwezigheid van vele genodigden reikte burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs de verraste Van der Sneppen de bij de Ridderorde behorende versierselen uit. ,,U staat bekend als een uitstekend directeur van een uitstekende school, de enige Rooms-Katholieke school op Schouwen-Duiveland. Dat er ook kinderen van andere gezindten naar toe komen, zegt wel iets over de uit straling", aldus de burgemeester. Met de benoeming vrijdag is voor Van der Sneppen een ein de gekomen aan een dienstver band bij het Rooms-Katholiek onderwijs van nagenoeg veer tig jaar. Voor hij aantrad in Zierikzee gaf hij zeven jaar les in Philippine. Vervolgens was hij 33 jaar als 'hoofd' en latei- als directeur verbonden aan de Sint Willibrordusschool in Zie rikzee. Wat functies in het maatschappelijk leven betreft, was Van der Sneppen van 1962 tot 1973 penningmeester van de plaatselijke afdeling van de KVP en lid van de commissie musea van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland van 1982 tot 1990. Volgens hem kan de directeur die officieel per begin septem ber van de VUT-regeling ge bruik maakt, terugzien op een grandioze carrière ten dienste van het onderwijs. De burge meester prees Van der Sneppen voor zijn grote inzet en de ma nier waarop hij gedurende zijn loopbaan met zijn leerlingen om is gegaan: ,,U bent een ech te onderwijzer en degelijke le raar, u houdt van discipline en regels." De burgemeester noemde het verder opvallend dat Van der Sneppen altijd heeft geprobeerd de kinderen iets extra's mee te geven in de vorm van creativiteit: „Datge ne wat er in zit, wilde u er ook daadwerkelijk uit halen." Voorzitter van het school bestuur, J. J. Doeswijk bena drukte verder dat Van der Sneppen altijd een erg belang rijke rol heeft gespeeld als be geleider voor de kinderen en gesprekspartner voor ouders en het schoolbestuur. Een totaal verraste schooldirecteur P. R. M. van der Sneppen ivordt door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs gefeliciteerd met zijn onderscheiding. (Foto: Marijke Folkertsma). Vanaf 1985 is hij lid van de werkgroep stadsarcheologie Zierikzee en lid van de com missie archeologie van Stad en Lande. Verder treedt hij als lid van de atletiekvereniging Del ta Sport onder meer op als ju rylid, scheidsrechter, wed strijdleider en docent voor ju rycursussen. WEERSVOORUITZICHTEN Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min .temp. 9 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Zonneschijn 40% Kans op neerslag 50% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht zuid 4 Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 05.24, onder 21.46 Maan op 01.31, onder 12.36 Laatste Kwartier: 1 juni (06.03) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt een einde aan het koude weer en de zon is vaak te zien. De opvallende weersverbete- ring heeft te maken met een hoge- drukgebied waarvan de kern mor gen bij het Kanaal ligt. De aanvoer van koele lucht wordt afgesneden en er komt ruimte voor warme lucht van zuidelijke oorsprong. Vanavond en vannacht is het nog koel; de mi nimumtemperatuur ligt rond de 5 graden. Morgen overdag schijnt de zon volop en het is droog. In het noorden drijven enkele wolkenvel den over. De middagtemperatuur is ongeveer 17 graden. De wind is zwak tót matig, rond kracht 3, uit het zuidwesten. In het waddengebied neemt de wind toe tot vrij krachtig, 5. Later in de week wordt het warm. Met veel zon loopt de temperatuur flink op tot boven de zomerse waar de van 25 graden. Tegelijkertijd dringt een onweersstoring van het zuiden uit op en maakt met buien een einde aan het warme weer. HILVERSUM - De CDA- lijsttrekker voor het Europees parlement, vertrekkend minis ter Maij-Weggen, is er fel op te gen dat de Europese christen democraten gaan samenwer ken met de partij van de nieu we Italiaanse premier Berlu sconi. Maij zal zich binnen de EVP, de bundeling van Europe se christelijke partijen, tegen die samenwerking verzetten. RENESSE - Een Duitse toerist werd geconfronteerd met een inbraak in zijn vakantiewo ning in Renesse. De woning staat op een bunga lowpark in Renesse. Vrijdag drongen onbekenden het huis binnen en namen een tas met inhoud mee. Daarin zat onder meer een paspoort, rijbewijs en een portemonnee met daar in ongeveer vierhonderd gul den. De politie stelt een onder zoek in. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertifden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tol 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordl door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. Woensdag Donderdag Vrijdag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3