Organisatie dik tevreden over verloop van muziekdag UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Brandweervrouwen staan hun mannetje 1501 JAAR r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32 £<9- 31 ^5 HEREN, KOMT U BUITEN FIETSEN? flterpoint Zierikzee to Muziekverenigingen treden in Zierikzee gezamenlijk voor het voetlicht Ploeg Westerschouwen als tweede geëindigd 3 O 5 0 7 9 Onderzoek vondelingen Rurghsluis is negatief Gullit weg bij Oranje dé krant van schouwen-duivelend! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Een oproep aan alle heren die beloven dat ze binnenkort écht iets aan sport gaan doen: kom in beweging en ga fietsen. Meelstraat 31 01110-17254 Rij niet minder. Fiets Gazelle MAANDAG 30 MEI 1994 150e JAARGANG NR 25570 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 .yjV"r®SWV»Iiiiïjl?W.' tk. voor de muzikanten op een der gelijke festiviteit aanwezig te zijn omdat ze volgens hem zo veel over hebben voor hun mu ziek. Sfeerimpressie van de Eilandelijke Muziekdag die zaterdag in Zierikzee werd gehouden. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Een zonnigr muzikaal programma bracht zaterdag tijdens de Eilandelijke Muziekdag in Zie rikzee ondanks het wat grauwe, zelfs vrij koude weer, veel publiek naar het Havenplein. Daa: verzorgden negen eilandelijke muziekkorpsen, een drum and bugle corps en twee majorettenkorpsen gezamenlijk een middaglange aaneenschakeling van concertoptredens. Dat gebeurde zowel op het plein als in de vaste muziek tent en een speciaal voor dit doel opgebouwd exemplaar. Volgens organisator Cor van der Linde en voorzitter Pim van Lint van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee, die dit keer verant woordelijk was voor de opzet van het eilandelijk muziek festijn, was de belangstelling voor de verrichtingen van de rond de 400 deelnemende muzi kanten groot en verliep het programma vlekkeloos. ,,Het is fantastisch gegaan, we zijn dik tevreden", aldus Van der Linde. Het feit dat het zaterdag nu niet bepaald warm was in de stad, scheen de echte liefheb ber niet te deren. ,,We zijn bijna vernikkeld van de kou, maar dat was het wel waard", vertelt Joop van Ast uit Noordgouwe. Samen met zijn echtgenote ge noot hij enkele uren van het muzikale programma. ,,Ik ben opgegroeid met harmonie- en fanfare-orkesten. Op zo'n dag als deze vind ik het leuk om te zien hoe bijvoorbeeld de ver schillende dirigenten te werk gaan. Sommigen staan er zo maar, terwijl anderen weer veel fijnzinniger zo'n orkest leiden", aldus Van Ast. Verder vindt hij het ook belangrijk om als blijk van waardering Versteend Ook het echtpaar C. Hoekman uit Burgh-Haamstedè blikte terug op een aangename mid dag. „We zijn de hele middag geweest. Weliswaar zijn we nu versteend van de kou maar als muziekliefhebber moet je dat er voor over hebben. De heer Hoekman blijkt een ware 'ken ner' te zijn. Hij speelde voor zijn vertrek van Schouwen- Duiveland midden jaren der tig, jarenlang trompet bij Mu ziekvereniging Apollo in Brou wershaven. Later was hij mede oprichter, trompettist en een kwart eeuw voorzitter van de Douane Harmonie Nederland. ,,Ik ben hier dik vijftig jaar weggeweest. Op een dag als de ze zie ik weer vele oude beken den onder de muzikanten en dat vind ik leuk. Verder hoor je allerlei soorten muziek, zowel eigentijds als van vroeger. Al met al werkelijk een middag uit de kunst", zegt Hoekman. Aan de Eilandelijke Muziek dag werkten mee Muziekver eniging Apollo en de Majoret- tenvereniging Apollonia uit Brouwershaven, Harmoniever eniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire, de Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer, Ma- jorettenkorps Mini Stars en Drum and Bugle Corps Rust Roest uit Zierikzee, en de Mu ziekverenigingen Oosterlands Fanfare uit Oosterland, Oefe ning en Uitspanning uit Nieu- werkerk, Nu met Hope uit Bruinisse, Witte van Haemste- de uit Burgh-Haamstede, Luc- tor et Emergo uit Renesse en Crescendo uit Dreischor. Alle korpsen brachten elk een optreden van een klein half vervolg pagina 2 BURGH-HAAMSTEDE - Hopelijk komt er voorlopig even geen brand in Westerschouwen. In ieder geval niet voordat de brandweermannen weer een beetje bijgekomen zijn van de jaarlijkse Brandweervrouwen dag die deze keer georganiseerd werd door het korps Westerschouwen. „We hebben moeie voeten van de hele dag achter de vrouwen aanzitten," aldus juryvoorzitter J. G. J. Rozemeyer. De wedstrijden voor vrouwen van brandweermannen werden gewonnen door de enige buitenlandse ploeg die meespeelde: De 16 Billekens uit Sint Niklaas,.België. Zij behaalden 1836 punten. Tweede werden De Vuurtorentjes uit Westerschouwen met 1781 punten en derde De Pompierkes uit Sas van Gent met 1751 punten. De dames waren niet te stui ten, fanatiek en bibberend van de zenuwen werden de op drachten uitgevoerd. Iedere ploeg (15 in totaal) bestond uit acht dames waaronder een be velvoerster, een pompbedien de, een aanvalsploeg, een wa- terploeg en een slangenploeg. Het dragen van bluskleding, zoals een helm, handschoenen, een overal en laarzen was ver plicht. 's Morgens om half ne gen beten de Vuurtorentjes het spits af met het onderdeel 'af- legsysteem' en behaalden hier mee de meeste punten. Er moest een auto (zonder motor blok en remmen) voorzien wor den van duwbalken en daarna Eén van de vijftien deelnemende ploegen is hier bezig aan het onderdeel aflegsysteem, waarbij een auto met blusmaterialen over het parcours geduwd moest worden. (Foto: Joop van Houdt). volgeladen met blusmateria len. Vervolgens ging de pomp bediende achter het stuur zit ten, de bevelvoerster er naast en de rest van de ploeg fungeer de als aandrijf kracht. De auto werd over een parcours ge duwd waarbij al rijdend balle tjes opgepikt werden. Aan het einde van het parcours mpest al het materiaal weer uit de auto gehaald worden en werd er een 'brand' geblust. Na dit onderdeel moest een hindernis- x baan doorlopen worden. Gemotiveerd Het idee om wedstrijden voor vrouwen van brandweerman nen te organiseren komt van de commandant van de bedrijfs brandweer van De Schelde in Vlissingen, de heer C. Schout. Dit jaar is de derde keer dat de wedstrijden plaats vinden. Vo rig jaar waren ze in Klooster- zande en hier gingen de Vuur torentjes met de eerste prijs naar huis. Het organiserende korps is vrij in de opzet van de wedstrijden als maar aan be paalde eisen voldaan wordt. In Westerschouwen werden de materialen waarmee normaal de Jeugdbrandweer oefent ge bruikt. Hoofd van de Jeugd brandweer en wedstrijdleider, de heer R. van der Werfhorst was zeer te spreken over het verloop van de wedstrijden: ,,De dames waren zéér gemoti veerd, daar kunnen wij man nen een voorbeeld aan nemen. En ook technisch was alles goed verzorgd," Minpuntjes waren, volgens de wedstrijdlei der, dat er niet voldoende over leg vooraf werd gepleegd en dat de bevelvoersters de hin- dernisbaan niet van tevoren hadden verkent. Dit ondanks het feit dat er al maanden van tevoren wekelijks werd ge traind door de dames. Maar van fouten kun je leren voor de volgende keer. De prijsuitrei king vond plaats in een over volle kazerne aan de Seroos- kerkseweg. Burgemeester H. Tbes nam dit met veel plezier voor zijn rekening. Trouwens vervolg pagina 2 De beste paarden vindt men op stal. Spreekwoord Zonnige perioden HET WEER Droog en zonnige perioden. Mini mumtemperatuur rond 5 graden, middagtemperatuur ongeveer 77 graden. Zwakke tot matige zuid westelijke wind, rond kracht 3, in het Waddengebied toenemend tot vrij krachtig, 5. ONDERSCHEIDING Scheidend schooldirecteur P. R. M. van der Sneppen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. FOTOBOEK 1 Archivaris H. Uil en amateur-historicus J. van Loo maakten een fotoboek over Zierikzee. WIELRENNEN Erwin van Loo domineerde in de amateurronde van Midden-Zeeland VOETBAL Peter van Vossen scoort tegen Schotland zijn zevende interlanddoelpunt. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Het politieon derzoek vrijdag naar twee zui gelingen die in de buurt van Burghsluis te vondeling zou den zijn gelegd, is zonder re sultaat gebleven. Volgens een woordvoerder van de politie in Middelburg gaat het vrijwel zeker om een „waanvoorstelling van de man die beweerde de baby's gevon den te hebben." Die bewering van de man leidde tot een wijd verbreide en hardnekkige ge ruchtenstroom in Haamstede en omgeving. Onderzoek door de redactie van de Zierikzeesche Nieuws bode leverde vrijdag twee be vestigingen op van het vermoe den dat een oudere inwoner van Haamstede tijdens een fietstochtje een slechts twee dagen oude tweeling had ge vonden. Daarbij werden pre cieze dag en plaats van de 'vondst' genoemd. Buurtonderzoek Ook de politie nam de verha len serieus. Zij begon vrijdag middag een buurtonderzoek en schakelde de technische recher che in. Verder werden de 06-11 meldkamer en.de regiozieken huizen gebeld. Concrete aan wijzingen bleven uit. NOORDWIJK (ANP) - Ruud Gullit heeft het trainings kamp van Oranje verlaten. Hij zal niet meedoen aan de we reldtitelstrijd in de Verenigde Staten. Gullit wilde geen reden voor zijn vertrek noemen. Na het WK zal hij bondscoach Advo caat duidelijkheid verschaf fen. Advocaat vindt dat hij dat nu moet doen, omdat anders de geruchten op gang zullen ko men. De 31-jarige Gullit maakte vrijdag, in de interland tegen Schotland, zijn rentree na ruim een jaar afwezigheid in het Ne derlands elftal. Hij had daar bij kritiek op de speltactiek van Oranje dat naar zijn me ning te aanvallend speelde. Advocaat zei een dag later dat hij bepaalt hoe gespeeld wordt. Niet Gullit, wiens interland loopbaan als beëindigd be schouwd mag worden. Meer sport op pagina 7, 8 en 9. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 C jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 Dhr./mevr. adres postcode plaats:. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1