Onderhoudstoestand duurste gymzaal regio zeer slecht Beheer woonwagenstandplaatsen voortaan bij woningbouwcorporaties Asselbergs commissaris bij Deltan Zierikzeese adviescommissie wil bouwkundig rapport Subsidie van 80.000 gulden voor overdracht Maij-Weggen in Terneuzen gaatjessleutels ingefraisde sleutels SNELSERVICE C. W. BOM-ZIERIKZEE Afscheid ds. De Boo DONDERDAG 26 MEI 1994 NR 25568 7 De onderhoudstoestand van de gymzaal aan de Zierikzeese Raamstraat laat volgens A. de Graaf van tafeltennisvereniging Scaldina veel te wensen over. In de rechterhoek van de zaal zijn op de foto sporen van lekkage te zien. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Onder de vloer staat altijd water, zodat in het hele gebouw een muffe lucht hangt en er steeds weer schimmel ontstaat. Langs de aangebrachte dubbele ramen zitten zulke kieren dat je een stijve nek krijgt van de tocht wanneer je er voor zit. De ramen zijn onlangs voorzien van plastic uitzetters die bin nen een week afbraken. Nu zitten ze vast met spijkers." De secretaris van de tafeltennisvereniging Scaldina en hoofdhuurder van het gymnastieklokaal aan de Raamstraat in Zierikzee, A. de Graaf deed tijdens de vergadering van de Zierikzeese adviescommissie sport een boekje open over de staat van onderhoud van het gebouw. Ondanks een recente aanpas sing waarbij het toilet- en dou chegedeelte werd gemoderni seerd, schort er volgens De Graaf veel aan de onderhouds toestand van de gymzaal.- De huurprijs van 65 gulden per dagdeel (van vier uur) die de gemeente voor het gebruik van het gebouw in rekening brengt is volgens de tafeltennisser .dan ook veel te hoog. „Ook om dat we het gebouw maar enke le dagen per week kunnen hu ren. Dat heeft tot gevolg dat het ledenaantal van onze ver eniging beperkt moet blijven tot de huidige 65." Voor de leden van de advies commissie sport kwam de in formatie over de staat van on derhoud van de gymzaal als een volkomen verrassing. „Bij gemeentewerken is daar niets van bekend. Maar ik vind dat een gebouw van de gemeente in de eerste plaats aan de norma le eisen moet voldoen", aldus WD-commissielid J. J. Ge- leijnse. Hij adviseerde daarom een bouwkundig rapport te la ten opmaken voor een beslis sing kan worden genomen over de huurprijs. D66- commissielid J. G. Schot- Klompe concludeerde, op basis van een lijstje waarop de huur prijzen van alle gymnastiekza len op Schouwen-Duiveland stonden, direct al dat de huur prijs van de gymzaal aan de Raamstraat wel wat minder kon. „In vergelijking met de andere gemeenten zijn we erg duur." SGP/RPF/GP V-commissielid J. de Bruijne kwam op basis van de vergelijkende lijst juist tot de conclusie dat de prijzen in de andere gemeenten 'onmo gelijk' laag zijn. „Je kunt de gymzalen ook gratis beschik baar stellen."'Hij wilde de hui dige prijs -vooralsnog handha ven. Dat advies gaf ook PvdA- commissielid E. M. Kneep- kens-Schraven. „De gemeente Zierikzee besteedt jaarlijks al heel veel geld aan sport. Dat mag niet verder toenemen." Sportraad Kneepkens plaatste ook vraag tekens bij de gemeentelijke be trokkenheid bij de Zierikzeese Sportraad. Een organisatie van vrijwilligers die jaarlijks de verkiezing van de Zierikzee se sportman, sportvrouw en sportploeg organiseert. „De administratieve werkzaamhe den die door de gemeente wor den verzorgd, vragen vele uren tijd van de gemeenteambtena ren. En ik zet vraagtekens bij de vertegenwoordiging van raadsleden in ae sportraad." De andere commissieleden wa ren ook van mening dat de sportraad meer zelfstandig zou moeten functioneren. Commis sievoorzitter L. J. van Gastel (VVD) uitte echter de vrees dat de sportraad 'in elkaar zal zak ken' wanneer men ook de ad ministratieve werkzaamheden krijgt toegeschoven. De com missie kwam tot het advies de sportraad te handhaven, maar zonder vertegenwoordiging van raadsleden. De admini stratieve werkzaamheden zou den wel bij de gemeente moe ten blijven. ZIERIKZEE - In Zeeland is een tekort aan woonwagenstandplaatsen dat ingelo pen dient te worden. Deze conclusie staat in het provinciaal woonwagenplan 1993-2000. In het plan staat verder dat het beheer van de standplaatsen overge dragen dient te worden naar de woningbouwcorporaties. De provincie wil in de toekomst het woonwagenbeleid zoveel mogelijk bij de diverse gemeenten onder brengen. Het opstellen van het woonwa genplan is begonnen met over leg met gemeenten, woonwa genbewoners en instanties, werkzaam op het terrein van woonwagenzaken. Op 15 juni 1993 werd vervolgens het ont- werp-woonwagenplan voorlo pig vastgesteld. In september datzelfde jaar werd aan de hand van het plan weer overleg gevoerd en vervolgens is advies ingewonnen bij de Provinciale Planologische Commissie, de Provinciale Commissie voor de Volkshuisvesting en de Stich ting VMC. Woningbouwvereni ging Beter Wonen in Zierikzee schreef in een reactie op het plan dat zij in principe het woonwagenstandplaatsenbe- heer wel wil overnemen maar dat de financiële consequenties daarvan niet op de schouders van de huidige huurders afge wenteld mogen worden. Ook andere woningbouwverenigin gen vroegen zich dit af, in ver band met het feit dat het vaak de minder draagkrachtigen zijn die aangesloten zijn bij een woningbouwvereniging. Uitgezocht werd ook welke ge meenten eventueel uit zouden kunnen breiden en werden aangeschreven. Westerschou- wen komt in aanmerking voor een uitbreiding van twee standplaatsen op het terrein in Renesse. Dit is gebaseerd op het volwassen worden van kin deren en de wens zelfstandig te gaan wonen. Westerschouwen liet echter weten hier niet voor te voelen maar liever probeert om jonge woonwagenbewoners in een huis te krijgen. Ook Bruinisse is tegen de in het plan genoemde uitbreiding met twee standplaatsen. Zij vinden het voorstel niet vol doende beargumenteerd en verwijzen naar de nieuwe plaatsen die in de Schoolstraat in Nieuwerkerk gerealiseerd worden. De provincie vindt de ze locatie niet ideaal maar heeft er wel mee ingestemd. Bestemmingsplan Voortaan moet de keuze van standplaatsen voor woonwa gens opgenomen worden in een bestemmingsplan voor wo ningbouw. Duiveland stemt hier wel mee in maar is er te vens voor om de wegen voor al ternatieve locaties open te hou den. De gemeente Zierikzee heeft te kennen gegeven dat het woonwagenkamp niet in aan merking hoeft te komen voor sanering mits er een scheiding tussen wonen en werken wordt aangebracht. Ook is de ge meente bereid om aan de uit breidingsbehoefte te voldoen indien de noodzaak daartoe is aangetoond. ZIERIKZEE - Als gevolg van de gemeenteraadsverkiezingen zijn er binnen de Raad van Commissarissen van de N. V. Delta Nutsbedrijven acht vacatures ontstaan. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs is één van de door de commissie van aandeelhouders voorgestelde kandidaten. Provinciale Staten van Zee land moeten, overeenkomstig artikel 24 van de statuten van Deltan, voorzien in deze vaca tures. De ondernemingsraad, de com missie van aandeelhouders, de raad van commissarissen en de directie hebben het recht om aanbevelingen te doen. Hiervan maakte alleen de com missie van aandeelhouders ge bruik. De personen die zij aanbevolen hebben waren ook aftredend: De heer drs. H. J. M. de Haas, wethouder namens de gemeen te Vlissingen; de heer mr. C. G. J. Rutten, burgemeester, na mens de overige gemeenten op Walcheren; de heer R. C. E. Barbé, burgemeester, namens de gemeente Tbrneuzen; de heer J. Kruize, burgemeester, namens de overige gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen; de heer G. van Velzen, burgemees ter, namens de gemeenten op Goeree-Overflakkee; de heer P. J. W. van Veggel, burgemeester, namens de vijf gemeenten in het voorzieningsgebied in Noord-Brabant (was niet aftre dend); de heer ir. J. L. M. Man- dos, burgemeester, namens de overige Zeeuwse gemeenten, te weten: Noord- en Zuid- Beveland, Tholen, Schou wen-Duiveland en Sint Phi- lipsland; de heer mr. J. J. P. M. Asselbergs, burgemeester, na mens de overige Zeeuwse ge meenten, te weten: Noord- en Zuid-Beveland, Tholen, Schou wen-Duiveland en Sint Phi- lipsland. STROE - In de Veluwse bossen bij Stroe loopt al enkele dagen een varaan, een anderhalve nieter lange hagedis, rond. Het dier is ontsnapt uit het huis van zijn baas in Stroe. TERNEUZEN - Mevrouw H. Maij-Weggen, lijsttrekker van het CDA voor de Europese ver kiezingen spreekt dinsdag 31 mei in Terneuzen. In het kader van de komende Europese verkiezingen hoüdt het CDA een algemene leden vergadering in Paviljoen West kant aan de Scheldeboulevard in Tbrneuzen. Maij-Weggen ver zorgt een inleiding over Euro pese zaken die van belang zijn voor Nederland in het alge meen en Zeeland in het bijzon der. Na een korte pauze is er ge legenheid tot het stellen van vragen aan Maij-Weggen. Wij kunnen voor u verzorgen. Voor de automerken Opel - Mercedes - BMW - Saab - Lancia SCHOENMAKERS VAKWERK SLEUTELSERVICE SCHOENREPARATIE Korte St. Janstraat 23 Telefoon 01110-13503 's Zaterdags tot 4 uur. 's Maandags gesloten ZIERIKZEE Collecte Woord en Daad De onlangs door het comité Schouwen-Duiveland van de Stichting Woord en Daad ge houden collecte heeft op Schouwen-Duiveland in totaal 10.182,50 opgebracht: Haam stede 960,-, Renesse 439,50, Scharendijke 463,75, Elle- meet 160,85, Kerkwerve 644,35, Brouwershaven 545,-, Noordgouwe 53,10, Schuddebeurs 265,45, Zonne- maire 193,50, Dreischor 289,90, Zierikzee 2326,50, Nieuwerkerk 1154,05, Ouwer- kerk 354,20, Oosterland 1046,95, Sirjansland 219,35 en Bruinisse 1066,05. De op brengst wordt besteed aan het dorpsontwikkelingsproject in Vadarevu. dit in het kader van de actie Zeeland helpt Vadarevu-vissers. Zomerpostzegels De verkoop van zomerpostze gels en ouderenpostzegels bracht 5387,85 op. De verko ping werd dit jaar voor het eerst gehouden in de Albert Heijn-supermarkt in Zierik zee. Het comité zomerpostze gels en ouderenpostzegels Zie rikzee bedankt iedereen die aan dit resultaat heeft meege werkt. Het comité heeft beslo ten het deel van de opbrengt (een derde) waarvoor men zelf een bestemming mag bepalen toe te kennen aan het koor van verpleeghuis Corneliastich- ting. De overhandiging vindt plaats op woensdag 24 mei om 19.45 uur in de Corneliastich- ting tijdens een uitvoering van het koor. 'Het vreemde songfestival' 'Het vreemde songfestival' is de titel van de musical die vrij dag 27 mei wordt opgevoerd in buurt- en clubhuis De Licht boei. De voorstelling wordt ge presenteerd door de musical- groep van het Leger des Heils en begint om 19.30 uur. Iedere belangstellende is welkom. Meimarkt De J. L. de Jongeschool in Zie rikzee houdt zaterdag 28 mei een meimarkt. Een deel van de opbrengst van dit evenement is bestemd voor de aanschaf van een computer voor de leerlin gen. Het andere deel komt ten goede aan het kindertehuis Je mima in Bethlehem, waar Pa lestijnse kinderen worden op gevangen. Te koop zijn onder meer rommelmarktspulletjes, groente, bloemen en hobbyarti kelen. Ook zullen er pannekoe ken, tosti's, slaatjes, koffie, soep en limonade worden ver kocht. Voor de jeugd is er een springkussen. Er is een rad van avontuur, Vlaamse spelen, een gardirolbaan, een grabbelton, caviabak en spelletjes voor de allerkleinsten. De markt duurt van 9.30-15.30 uur. Bij slecht weer wordt het hele evenement in de school gehouden. BROUWERSHAVEN Astma-collecte De collecte ten bate van het Astma-fonds heeft in de kern Brouwershaven 766,25 opge bracht. Iedereen die door een gift of door te collecteren aan dit resultaat meewerkte wordt daarvoor hartelijk bedankt. Rommelmarkt OBS De Schoener Op initiatief van de openbare basisschool De Schoener wordt zaterdag 28 mei een rommel markt gehouden in de botcn- loods van de Gebroeders Van Ast aan de Dclingsdijk in Brouwershaven. Het evene ment is van 9.00 tot 15.00 uur. In kramen worden de nog bruikbare tweedehands spul len te koop aangeboden. Er is ook een kraam waarin zelfge maakte artikelen worden aan geboden en een met planten. Verder kunnen spelletjes wor den gedaan, er draait een rad van avontuur en kinderen kun nen zich laten schminken. Een aantal geiten in de loods vor men de basis van een raadspel en men kan geitekaas kopen. Vanuit de loods worden ritten met paard en wagen gehouden door de kern Brouwershaven. Leerlingen van De Schoener treden op met hun muziekin strumenten en men kan van dat alles genieten bij een kopje koffie, thee of fris en een pan- nekoek. DREISCHOR Israël-zangavond Op initiatief van de zendings- en evangelisatiecommissie uit Haamstede wordt zaterdag 18 juni in de Nederlandse Her vormde kerk in Dreischor een Israël-zangavond gehouden. Aan het evenement wordt mee gewerkt door het Walchers- en het Duivelands Mannenkoor. Ds L. Huisman houdt een me ditatie. De zangavond begint om 19.30 uur. NIEUWERKERK Oud papier Vrijdag 27 mei, van 18.30-20.00 uur, is er gelegenheid om oud papier te brengen in gebouw Salem aan de Molenstraat. De opbrengst is bestemd voor de zending. DUIVELAND Collecte Rode Kruis De collecte van het Rode Kruis bracht in Nieuwerkerk 1376,10 gulden op. In Ouwerkerk 708,40 gulden en in Oosterland 1858,25 gulden. In Sirjansland werd 208,30 gulden bij elkaar gecollecteerd. In totaal: 4151,05 gulden. Alle gevers en collec tanten hartelijk bedankt. BRUINISSE Summer Beach Party In de Bruse jeugdsoos de Pul wordt zaterdag 28 mei een Summer Beach Party gehou den. Het interieur van de soos wordt voor de gelegenheid om getoverd in een zonnig strand met palmbomen. Discjockey Erik zorgt voor bijpassende he te muziek en hoge temperatu ren. Belangstellenden die het evenement willen bezoeken wordt verzocht in bijpassende kleding te komen. In De Pul zijn voor het einde van het sei zoen nog drie evenementen. Op zaterdag 11 juni een Low-bud- get-night met barbecue vanaf 17.30 uur. Op zaterdag 18 juni een eindexamen feest dat om 19.30 uur begint. Op zaterdag 25 juni een Oranje WK-voetbal mega-feest met een live televi sieuitzending van de wedstrijd Nederland-België. Aanvang 18.00 uur. Helpt Elkander Dinsdag 31 mei hopen de da mes van de Hervormde vrou wenvereniging in Bruinisse om 19.30 uur in het verenigingsge bouw bijeen te komen. Op het programma staat onder meer een spelletje bingo waarvoor geen presentjes hoeven worden meegebracht. Gasten zijn van harte welkom. NCVB op stap Een flinke groep dames van de NCVB afdeling in Bruinisse bracht de laatste verenigings avond voor de zomerstop een bezoek aan Europatuin Braber in Renesse. Na de ontvangst door een van de medewerkers van dit Schouwse bedrijf werd een kijkje genomen in het tuin centrum. Daar werd genoten van al het moois wat Europa- tuin te bieden heeft. Vele tuin meubelen werden bekeken en al rondziend deed men ideeën op om de eigen tuin verder te verfraaien. Volgende maand maken de leden van de Bruse NCVB een uitstapje naar Hin- deloopen en een aardewerkfa briek in het Friese Makkum. MIDDELBURG Verkiezingsbijeenkomst Maandag 30 mei houdt de com binatie SGP-GPV-RPF in de Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat in Middelburg een verkiezingsbijeenkomst, gewijd aan de verkiezingen op 9 juni voor het Europees Parle ment. Sprekers zijn de num mers één, twee en drie op de SGP-GPV-RPF lijst: L. van der Waal (SGP), J. Blokland (GPV) en R. van Dam (RPF). Het the ma van de christelijke partijen tijdens de Europese verkie zingscampagne is: Nederland. Zelfstandig in een samenwer kend Europa. De Nederlandse kiezers brengen hun stem uit voor in totaal 31 Nederlandse parlementsleden. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Voor informatie: 01180-23939. Voor informatie over de cam pagne: Partijbureau GPV, tele foon 033-613546. OOSTKAPELLE Rondleiding kasteel Westhove Op initiatief van het Zeeuws Biologisch Museum, Staats bosbeheer en de Jeugdherberg wordt op woensdag 1 juni een rondleiding gehouden door kasteel Westhove. Het kasteel, de nabij gelegen oranjerie en het gebied Westhove hebben een rijke geschiedenis op cultuur- en natuurhistorisch gebied. Belangstellenden kun nen zich via telefoonnummer 01188-2620 aanmelden voor deelname aan de rondleiding. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJssel: G. C. de Jong te Sliedrecht, die bedankte voor Goes. Bedankt voor Sint Maartens dijk: N. P. J. Kleiberg te Vee- nendaal. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Moerkapelle en voor Zoetermeer: W. Harinck te Kapelle-Biezelinge; voor Oud- Beijerland: C. Sonnevelt te Krimpen aan den IJssel. Christelijke Geref. Kerken Tweetal te Hoofddorp-Aals- meer t.b.v. Hoofddorp: H. van de Steege te Papendrecht en H. R. Weij te Amsterdam-Noord. ZIERIKZEE - De dominee van de Gewone wijkgcmccnte van de Hervormde Gemeente Zie rikzee, ds. N. de Boo verlaat zijn gemeente om te gaan wer ken in Zeist waar hij is beroe pen door de Hervormde Ge- meentc Zeist. Op zondag 19 juni wordt in de Gasthuiskerk aan het Haven plein in Zierikzee een kerk dienst gehouden waarin ds. De Boo afscheid neemt vah zijn ge meente. Na afloop van de dienst kunnen belangstellen den in het Kerkcentrum per soonlijk afscheid nemen van de dominee en zijn echtgenote. De dienst begint om 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7