Grootste vlag van Nederland Deze week: Rechter wijst verzoek af ^089 fSÜ13?7 Een leven van stabiliteit, orde en regelmaat Officiële opening Meneer de Koekepeer ^0.89 Echtpaar Folmer uit Zierikzee 60 jaar getrouwd Camping aan Eerste Weegje Nieuwe garantie reparatie kosten aan oudere auto's Eilandelijke Muziekdag op Havenplein Zierikzee Geld voor onderhoud van twee kerken in Zierikzee ^g?5 fgÜlM smmmm Opknapbeurt DONDERDAG 26 MEI 1994 NR 25568 3 J. Folmer en E. Folmer-van den Berg: Zestig jaar bij elkaar. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zichtbaar van de belangstelling: genietend, vierden de heer J. Fol mer en mevrouw E. Folmer-van den Berg woensdag hun diamanten bruiloft. De burgemeester op bezoek, een bruidstaart van twee verdiepingen op de salonta fel en iedereen er gezellig omheen met een kopje koffie. Die gezelligheid en gast vrijheid is typerend voor vader en moeder Folmer vindt schoonzoon Hans Blommaert. Die hang naar verzorgen ging zelfs zover, aldus Hans, dat ze, toen de buren verhuisden, het pand kochten en de muur lieten doorbreken om zo doende wat meer ruimte te creëren voor de uitbreidende familiekring. Ze leerden elkaar kennen in Zonnemaire, Daar woonde de vriendin van mevrouw Folmer en die vriendin had toevallig een hele leuke broer. Mevrouw Folmer: „En zo is het gekomen, we hebben vijf jaar verkering gehad en toen zijn we ge trouwd, hier in Zierikzee." Net zoals de meesten van hun leef tijdgenoten hebben ze hard moeten werken om rond te ko men. De bruidegom kwam op 12-jarige leeftijd van de lagere school en ging toen als paar- deknecht bij een boer werken. Hij bleef in de landbouw tot 1946. Daarna begon hij bij de PZEM, als grondwerker. Hans Blommaert: „In die jaren was alles zo anders als nu, je had nog veel leidingen boven de grond. Ze moesten ook met zo'n band om met een haak in die houten palen klimmen om werkzaamheden te verrich ten." Een grappig voorval vond Folmer die keer dat ze op de slikken bij Viane aan het werk waren. Folmer: „De vloed kwam zo snel opzetten dat we er geen erg in hadden. Het eni ge wat we konden doen was weer in de palen klimmen en wachten op laag water." Door alle technologische verande ringen bij de PZEM (nu Delta Nutsbedrijven) werd het werk van Folmer overbodig. Maar omdat hij er al zo lang werkte kreeg hij ander werk aangebo den: meteropnemer en incas seerder. Schoonzoon Blommaert: „Dat was vóór het acceptgirotijd perk. Maandelijks ging hij bij iedere aansluiting langs. De éne maand nam hij de meter op en de andere maand incasseer de hij geld. Soms waren er wel duizenden guldens in huis. Hij was heel nauwkeurig en telde alles precies na, hele avonden was hij er mee bezig." Moeder Folmer werkte op verschillen de adressen als dienstbode. On der meer bij de Scheldebank in de Poststraat en bij de familie Labzowski, die een kleding zaak op het Havenpark had. Mevrouw Folmer: „Ze gingen dan allebei naar de winkel en ik bleef in huis om te werken." Van deze Joodse familie is er nog maar één in leven. Alle an deren zijn in de oorlog wegge voerd door de Duitsers en niet meer teruggekomen. Aardappelen Typerend was ook dat de heer Folmer zijn hele familie altijd van aardappelen voorzag uit de volkstuin. Het boerenleven bleef altijd trekken. Bij zijn schoonzoon in Looperskapelle, die een boerenbedrijf heeft, kwam hij ook vaak. En als de kinderen, met de kleinkinde ren op bezoek kwamen, dan kookte mevrouw Folmer altijd zelf. Daar is de 84-jarige bruid nog maar heel kort geleden mee gestopt. Na een leven van hard en nauwgezet werken gaat de ouderdom zijn tol ei sen. Mevrouw Folmer heeft last van gordelroos en meneer Folmer kan, door een bescha digde nekwervel, bijna niet meer lopen. Het echtpaar heeft twee dochters, allebei ge trouwd. De één woont in Loo perskapelle en heeft twee kin deren en de andere in Leiden en heeft vijf kinderen. Er zijn tien achterkleinkinde ren. Hans Blommaert: „Ze zijn allebei erg gehecht aan orde lijkheid, stabiliteit en regel maat. Die mensen zijn zo op el kaar gericht, de één kan niet zonder de ander MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De bestuursrechter van de arrondissements rechtbank in Middelburg heeft gisteren, woensdag, het verzoek om een voorlo pige voorziening van de familie Kloet uit Zierikzee afgewezen. Een legale status voor de camping die de familie aan het Eerste Weegje wil beginnen, zit er voorlo pig niet in. Toch laat de advocaat van de familie, mevrouw mr. H. A. M. Lamers alle hoop nog niet va ren. „We wachten de hoofdpro cedure voor de rechtbank nog af. Het afwijzen van de voorlo pige voorziening zegt niets over de hoofdzaak. De rechter heeft dinsdag een hartig woordje richting gemeente Zie rikzee gesproken. Ik hoop daarvan iets terug te vinden in de uitspraak in de hoofdproce dure." Kloet exploiteert mo menteel een mini-camping, maar wil zijn noodlijdend agrarisch bedrijf omzetten in een volwaardige camping met 120 kampeerplaatsen. De pro vincie wil hiervoor echter geen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan. Dinsdag vroeg Kloets advocate om voorlopig veertig kampeer plaatsen toe te staan in afwach ting van een definitieve uit spraak van de rechter. Recht bankpresident mr. T. Dam steeg verweet de gemeente Zie rikzee dinsdag een weinig cou lante houding richting Kloet. De gemeente had volgens hem al veel eerder het bestem mingsplan kunnen wijzigen. Het is op dit 'hartige woordje' waarop mr. Lamers haar hoop heeft gevestigd. Geen beroep Tegen de afwijzing van de voor lopige voorziening is geen be roep mogelijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente Zierikzee kan Kloet zijn zaak nog wel aanhangig maken bij de Raad van State. ZIERIKZEE - Op initiatief van ANWB-Autokeuringen komt een nieuwe garantie tegen onverwachte reparatiekos ten aan oudere auto's op de markt. Het gaat om het Auto Garant Plan, een verzekering waarbij onderdelen en arbeidskosten aan oudere auto's geheel of ge deeltelijk worden vergoed, af hankelijk van het aantal gere den kilometers. Er zijn geen grenzen aan de leeftijd van de auto die men wil verzekeren, wel moet het voertuig eerst door de ANWB worden goedgekeurd. Met behulp van een kraanwagen heeft burgemeester G. van Velzen van Goedereede gistermiddag in Marina Port Zélande de groot ste vlag van Nederland gehesen. In het vakantiedorp wordt komend weekeinde op verschillende manieren geld ingezameld voorde Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. Dat gebeurt onder meer door betaalde rondvaarten door jachteigenaars, het laten reddenvan schone zeemeerminnen en een veiling. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Negen muziekkorpsen, een drum and bugle corps en twee majorettenkorpsen uit Schou- wen-Duiveland zullen optreden tijdens de Eilande lijke Muziekdag in Zierikzee op zaterdag 28 mei. De ze dag valt samen met de Nationale Dag van de Mu ziek, een sinds 1991, jaarlijks terugkerend evene ment waar steeds meer musici aan deel nemen. Het evenement vindt plaats op het Havenplein in Zierik zee en duurt van 13.00-18.00 uur. Een gedeelte van het Haven plein, bij de muziektent, zal met dranghekken worden afge zet. Naast de bestaande mu ziektent zal een grotere, moBie- le muziektent geplaatst wor den zodat er een vloeiende overgang van het ene concert naar het andere kan plaatsvin den. Het doel van de Nationale Dag van de Muziek is de be langstelling voor muziek en het zelf maken van muziek te bevorderen. Naar verwachting zullen in het hele land ruim 80.000 muzikanten meedoen. Het bestuur van de Stichting Dag van de Muziek en het Co mité van Aanbeveling zullen vier locaties bezoeken, alwaar initiatiefnemers beloond zul len worden met een Award, "waaraan een geldprijs is ge koppeld. Eén van de locaties die bezocht wordt is Zierikzee. Omstreeks half zes, tijdens het slotoptreden, zullen bestuurs leden van de stichting en de di recteur van de Staatsloterij on der meer een plaquette, de Award en een cheque uitreiken aan de organiserende vereni ging, de Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer uit Zierikzee. De Eilandelijke Muziekdag wordt in Zierikzee gehouden vanwege het 175-jarig bestaan van de Nutsspaarbank. Programma Voor iedere vereniging is 25 mi nuten beschikbaar. Het concert wordt om 13.15 uur geopend door een optreden van de brassband Apollo uit Brou wershaven. Vervolgens zal het majorettenkorps Apollonia, eveneens uit Brouwershaven, een show verzorgen. Om 14.00 uur zal het tamboerkorps van Kunst en Eer een rondgang van circa 30 minuten door de stad maken. Daarna, om 14.05 uur, is het de beurt aan Oosterlands Fanfare uit Oosterland, gevolgd door een optreden van Oefening en Uitspanning uit Nieuwerkerk samen met Nu met Hope uit Bruinisse om 14.30 uur. Om 14.55 uur staat een optreden van harmonievereniging Nut en Uitspanning gepland, ge volgd door een show van het majorettenkorps Mini Stars uit Zierikzee. De Koninklijke Har monie Kunst en Eer uit Zierik zee staat om 15.45 uur klaar voor een optreden en daarna, om 16.10 uur muziekvereniging Wifte van Haemstede uit Burgh-Haamstede. Om 16.45 uur maakt het Drum and Bugle Corps Rust Roest een rondgang door de binnenstad, tot onge veer 17.15 uur. Als laatste tre den de muziekvereniging Luc- tor et Emergo uit Renesse en Crescendo uit Dreischor op. Tenslotte de Grande Finale; al le deelnemende korpsen spe len, opgesteld op het Haven plein, de marsen Seranata en Time to Go. Ook open dag in het kinderdagverblijf BURGH-HAAMSTEDE - Het kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang Meneer de Koekepeer in Burgh-Haamstede draait al sinds begin 1994. Op za terdag 28 mei wordt het officieel geopend door de Westerschouwse wethouder G. J. W. van der Salm. Daarna is iedere belangstellende welkom tijdens een open dag. Meneer de Koekepeer is het tweede kinderdagverblijf op Schouwen-Duiveland en wordt, evenals het kinderdag verblijf De Petteflet in Zierik zee bestuurd door de stichting Kinderopvang Schouwen-Dui veland. Behalve via beide kin derdagverblijven zorgt de stichting ook via gastouderge zinnen en buitenschoolse op vang voor kinderopvang. Tij dens de open dag wordt infor matie gegeven over deze ver schillende mogelijkheden van kinderopvang. Het kinderdagverblijf Meneer de Koekepeer is gevestigd in de vroegere Beatrixschool aan de Weststraat 34B in Haamstede. Het verbouwde en aangepaste onderkomen wordt zaterdag om 11.00 uur officieel geopend door Van der Salm. De daarop volgende open dag is van 12.00 tot 16.00 uur. Het evenement is bedoeld om inwoners van Wes- terschouwen en andere belang stellenden kennis te laten ma ken met het kinderdagverblijf. Ook wordt informatie gegeven over zomeropvang. Een nieuwe activiteit van de stichting Kin deropvang Schouwen-Duive land die is gericht op tijdelijke werknemers in de horeca en toeristen. Aan hen wordt een flexibele manier van kinderop vang geboden. Voor de kinde ren die meekomen naar de open dag treedt onder andere een goochelaar op en loopt een clown rond. ZIERIKZEE - Op enkele tien tallen guldens na betaalt de provincie tien mille mee aan het onderhoud van twee ker ken in Zierikzee. Het gaat om 5000 gulden onder- houdssubsidie bedoeld voor de Gasthuiskerk in Zierikzee en 4942 gulden als bijdrage in het onderhoud van de Grote Kerk. Advertentie Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! O'LACY'S KORSTPLAKJES pak 450 gram 1,79 CALGONIT CITROEN can 1,1 kg navulzak 1 kg 19,90 VAN NELLE FIFTY FIFTY pak 250 gram 3,19 3-ES ICE TEA yj 2 blikjes 33 cl 1,38 SPORTSCHOENEN diverse kleuren en maten per peer 27,95 Verwachtinq t/m maandaq 30 mei WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 16 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 16 graden Windkracht noordo. 3 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 15 graden Windkracht noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 mei Zon op 05.28, onder 21.41 Maan op onder 07.46 Laatste Kwartier: 3 juni (05.40) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een noordelijke stroming zorgt de komende dagen voor koel, maar ook droog weer. Vanavond en vannacht kan er in het zuiden en oosten nog wat regen vallen, elders komen enkele opklaringen voor en de temperatuur daalt tot ongeveer 5 graden. De wind waait uit noordelij ke richtingen en is zwak tot matig, rond kracht 3. Aan de kust kan de wind hier en daar aantrekken tot vrij krachtig, 5. Morgen overdag blijft het in het hele land droog. Veel zon zal er niet zijn; met noord- tot noord westenwinden worden vanaf de Noordzee uitgestrekte wolkenvel den naar ons land gevoerd. Tijdens enkele opklaringen wordt het 15 graden, waar de zon zich niet laat zien blijft het kwik daar enkele gra den bij achter. De noordeliijke stro ming wordt in stand gehouden door een hogedrukgebied bij Schotland. De verplaatsing van dit systeem is de komende dagen minimaal, waar door de aanvoer van wolkenvelden en koele lucht voorlopig geen ge vaar loopt. Ook tijdens het weekein de is het dus fris en tamelijk be wolkt, maar droog weer. ROTTERDAM - Het groothan delsgebouw naast het centraal station in Rotterdam krijgt een grondige opknapbeurt. Het ge bouw, dat geldt als één van de markantste uit de wederop bouwperiode van het naoorlog se Rotterdam wordt in fasen gemoderniseerd. De aanpas singen vergen tot het jaar 2000 een investering van 35 miljoen gulden. Advertentie u laat toch niet zomaar elke "kwast" uw buitenschilderwerk doen? de graaf-stoutjesdijk schilders 01110 15356 Zl ERIKZEESCH E ES9 NIEUWSBODE ISa Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Jnlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W. A 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3