Zierikzee tussen hoop en vrees Nelissen, Berrevoets en Lodewijk spelen proefwedstrijd voor RBC WorldCup USA 94 Persoonlijke fouten oorzaak nederlaag tegen BSC Dreigende leegloop bij voetbalvereniging Zierikzee Jeugdvoetbal trainer Strikers aan de leiding Eerzuchtig Zierikzee verslaat Kaaise Boys Maximaal twee biertjes voor elke WK-supporter WK-feestje afgeblazen 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ROOSENDAAL - Zaterdagavond 21 mei 1994,19.59 uur. Hangende kopjes en tranende ogen bij de Zierikzee- spelers tijdens het inlopen van de catacomben op sportpark Vierhoeven. BSC had zojuist de Zierikzeese droom ruw verstoord. De 3-1 nederlaag in de eerste promotiewedstrijd kwam als een donderslag bij heldere hemel. Zierikzee kreeg na rust wat kansen, maar benutte ze niet. BSC profiteerde goed van Zierikzeese fou ten en daarom was hun zege niet eens onverdiend te noemen. ,,Het is over. We hadden er zo'n vertrouwen in. Ik ben diep, diep teleurgesteld. We hadden veel verwacht, maar dit niet", was Marco van Oeverens eerste reactie na afloop. ir**,- v' De Zierikzeese aanvoerder analyseerde realistisch de wed strijd en blikte alvast vooruit. ,,De eerste helft hadden we een licht overwicht, maar weinig kansen. Dan vallen na de rust de goals knullig. Je kon^t nog terug tot 2-1. Die derde goal was voor de statistieken. Het is erg als je nu volgend seizoen weer naar METO en zo moet. Daar laten wij te veel punten tegen liggen". Linkerspits Erwin Nelissen was eveneens hevig ontdaan. Zeker vanwege de onterechte wissel die hem een kwartier voor tijd ten deel viel. Als beste aanvaller ontplooide de Zierikzee-speler regelmatig succesvolle initiatieven. ,,Ik begrijp die wissel niet. Het ging best lekker. Het is zijn be slissing. Bij 2-1 achter haal je er toch geen aanvaller uit", uit te hij zijn ongenoegen richting Kees Hagesteijn. Over de ne derlaag was Nelissen kort. ,,Het is voorbij. Ik geloof niet in sprookjes. En we waren er - de hele week zo goed mee bezig geweest". Kees Hagesteijn bleef na het laatste fluitsignaal verslagen op de reservebank zitten om zo zijn verdriet te verwerken. Eenmaal aanspreekbaar ver telde hij weinig hoop meer te hebben op een afscheid in stijl. „Logisch gezien is het gebeurd. De eerste helft was tactisch goed. Na rust worden bij de eerste de beste corner de ge maakte afspraken niet nageko men. Het spelpeil was niet hoog, maar dat is vaak met zul ke wedstrijden". Over het op treden van keeper Wim Lafe- ber liet Hagesteijn niet veel los. „Het was in ieder geval niet overtuigend". Zijn beslis sing om Erwin Nelissen te wis selen verklaarde hij als volgt. Agressiviteit „Met Niels Lodewijk wilde ik nog wat meer agressiviteit brengen, maar dat pakte niet goed uit. Ik kan het me van Er win wel voorstellen dat hij te leurgesteld is". In de catacomben, voor de deur van de Zierikzeese kleedka mér, zat Patrick Roggeband met tranen in de ogen op de grond. „Dit verdienen die gas ten echt niet. In ieder geval moeten we tegen Kaaise Boys laten zien dat we niet voor niets als tweede zijn geëin digd". De eerste helft bracht zaterdag avond weinig spektakel. Een aantal klutsballen voor de goals, wat schoten van afstand, maar geen uitgespeelde kan sen. Kort na rust, toen BSC op 1-0 kwam, brak de wedstrijd open. Wim Lafeber kwam uit zijn goal, stompte de bal tegen Peter van de Linde en vervol gens viel het leer voor de voe ten van Dion Traets, die dank baar profiteerde van het weife lende Zierikzeese optreden. Barry Hage redde Zierikzee nog door op de doellijn een schot van Dion Traets te keren maar even later viel de tweede tegengoal. Uit een corner van Corné Verbocht kon de onge dekte en vijij inkomende Dion Traets op drie meter van Lafe- bers doellijn 2-0 binnenkop- pen. Marco van Oeveren verliet direct de verdedigende stellin gen en na een combinatie met Peter van de Linde scoorde hij kort daarna 2-1. Zierikzee nam risico's en even wankelde BSC. Patrick Rogge band kopte tot twee keer toe net over en Erwin Nelissen werd in kansrijke positie in het strafschopgebied onderuit ge duwd. BSC'er Jos van de Loo had de 3-1 op zijn schoen. Al leen voor Wim Lafeber schoof hij de bal naast. In blessuretijd viel de 3-1 toch nog. Barry Ha- ge verloor ter hoogte van de middellijn het duel met Michel Leonhart. Lafeber kwam uit zijn goal, twijfelde, keerde te rug en was geklopt. Met zijn gelifte bal deelde Leonhart Zierikzee de knock-out uit. BSC - Zierikzee 3-1 (0-0).46. Di on Traets 1-0. 58. Dion Traets 2- 0. 62. Marco van Oeveren 2-1. 92. Michel Leonhart 3-1. Gele kaarten: Michel Winkels (Zie rikzee), Edwin Nieuwlaat en Kees Jongenelen (beiden BSC). Scheidsrechter: F. van Leeuwe. Grensrechters: M. Koevoets en P. Akkermans. Toeschouwers: 175. ZIERIKZEE - Het was al bekend dat RBC op jacht was, maar tweede pinkster dag sloeg de eerste-divisionist toe. In de bestuurskamer van Zierikzee werd het bestuur ingelicht over de interesse van de Roosendaalse semi-profclub voor drie spelers. Serge Berrevoets, Niels Lodewijk en Erwin Nelissen wachten vanavond, dinsdag op een telefoontje waarin zij wel of niet uitgenodigd worden voor een testwedstrijd bij RBC, aanstaande donderdag in Bergen op Zoom tegen MOC'17. „In principe zijn we op zoek naar een man voor de linker kant. Bij Zierikzee doet zich de unieke gelegenheid voor dat we daar naar drie man kunnen kijken. Berrevoets, Nelissen en Lodewijk. Het is nog niet zeker dat we ze alle drie uitnodigen of dat ze alle drie kunnen spe len. Dat moet ik nog kortslui ten met André Hoekstra. We zullen zoeken naar de beste oplossing", vertelde Hans van Wolven, hoofd technische za ken en coördinator rondom de eerste en tweede selectie van RBC, gistermiddag op sport park Den Hogen Blok. „Het probleem was dat de laat ste weken dat wij die spelers gevolgd hebben er zo met de opstelling gegoocheld is. Dan speelde die weer eens, dan die weer en dan speelde er ineens weer iemand aan de rechter kant. Dat maakte het er voor ons niet gemakkelijker op", ging Van Wolven verder. RBC had eerder in de persoon van André Hoekstra in de thuiswedstrijd van Zierikzee tegen VVR de spelers al gade geslagen. Afgelopen zaterdag, tegen BSC, was RBC met maar liefst vijf man aanwezig om te scouten. Van Wolven zette uit een waarom nu het contact met de spelers werd gezocht. „Tot nu toe hebben we bewust nog geen contact gehad met de be trokken spelers. Dat komt om dat Zierikzee in de nacompeti- tie speelde. We hebben bij RBC inmiddels al wel een aantal testwedstrijden achter de rug, onder meer tegen de selectie van Guinnee. Hoekstra is vanmorgen naar een toernooi van het tweede ge weest en hij speelt ook van daag voor de nacompetitie met RKC tegen AZ. Daarom kan ik pas morgenochtend met hem De drie spelers die in de belangstelling staan bij RBC: V.l.n.r. Serge Berrevoets, Niels Lodewijk en Erwin Nelissen. (Foto: Joop van Houdt). overleg plegen over de drie jon gens." Op de vraag hoe het nu met de interesse voor SKNWK-speler Wilco de Valk zit antwoordde Van Wolven als volgt. „Die is even uit beeld maar die hebben we inderdaad ook gevolgd. Maar we zijn op zoek naar ver sterking aan de linkerkant dus De Valk komt daarvoor niet in aanmerking." Nuchter Serge Berrevoets is enthou siast over de mogelijke kans. „Het is natuurlijk mooi. Het is de droom van iedere jonge voetballer om hogerop te ko men. Ibch mooi, zo aan het eind van het seizoen. Maar zo iets is eigenlijk altijd mooi. Als ik uitgenodigd word ga ik in ieder geval", aldus Berre voets. Erwin Nelissen reageerde nuchter. „Het is leuk, maar eerst spelen en dan zie ik het wel. En anders blijf ik gewoon bij Zierikzee. Maar het is toch wel spannend hoor." Niels Lo dewijk is blij piet de belang stelling en ziet de invitatie als een bekroning op zijn seizoen. Van het bestuur van Zierikzee bleven de reacties ook niet uit. „Ik heb er de grootst mogelijke moeite mee. Maar RBC heeft ons netjes ingelicht. Ze bewan delen de officiële weg en dus kunnen we ze niets in de weg leggen", aldus Nico Timmer man, secretaris van Zierikzee. Voorzitter Theo Glerum gaf de drie jonkies wijze adviezen mee. „Als je uitgenodigd wordt moet je gaan. Maar als ze met papieren komen moet je niks tekenen. Neem maar mee naar het bestuur." Aan de andere kant zag Glerum ook de keer zijde van de medaille. „Als je als één van die jongens in RBC 2 komt te voetballen heb je er ook niets aan." Jan Meulmeester, de nieuwe trainer bij Zierikzee voor het komend seizoen, was aanwezig bij de wedstrijd tegen Kaaise Boys. „Ik hoop in ieder geval dat deze groep bij elkaar blijft", luidde Meulmeesters reactie die overigens binnen kort kennis maakt met de se lectiespelers. Of Niels Lode wijk, Serge Berrevoets en Er win Nelissen dan van de partij zijn wordt na vanavond, dins dag, al een stuk duidelijker. MIDDELBURG - Dit najaar zullen ook in Zeeland weer voetbaltrainerscursussen ge organiseerd worden. De afde ling Zeeland start in septem ber een cursus jeugdvoetbal- trainer. Een opleiding waarin vooral aandacht besteed wordt aan de manier waarop het voetballen van jeugdspelers verbeterd kan worden. De cursus, waarin veel praktijksituaties zijn ver werkt, duurt vier maanden en omvat 20 lessen van drie uur. Bovendien is het streven erop gericht in september in Krui- ningen een cursus Trainer- coach 3 te organiseren. Een op leiding om cursisten te scholen tot een voetbaltrainer voor het afdelingsvoetbal. Daarvoor dient men minimaal 18 jaar te zijn. De kosten voor die cursus bedragen bijna 800 gulden. De opleiding duurt vier maanden en bestaat uit 24 lessen van drie uur (maandagavond en za terdagmorgen). RENESSE - Met een 5-0 over winning op Bowlingteam Re- nesse heeft De Strikers de lei ding genomen in zomerlcague. Op de derde speelavond ver speelde Holland-Zeeland twee punten aan All in the Games. Uitslagen: De Strikers - Bow ling Renesse 5-0. Schouwen - De Meij 2-3. De Babbel 1 - De Babbel 2 1-4. All in the Games - Holland-Zeeland 2-3. Stand: De Strikers, 12 pnt. 2. Holland-Zeeland, 11 pnt. 3. De Babbel 2, 11 pnt. 4. All in the Games, 8 pnt. 5. Schouwen, 8 pnt. 6. De Meij, 5 pnt. 7. De Babbel 1, 4 pnt. 8. Bowling Re- nesse, 1 pnt. 'Wij hebben onze plicht gedaan ZIERIKZEE - De reactie van Kaaise Boys-trai ner Rini Boerens na afloop was onsportief en overduidelijk. „Zierikzee en de scheidsrechter hebben ons vandaag genaaid. Tegen BSC speel ik met vier jongens van zeventien jaar. BSC gaat door, wij geven het weg." ding op zich en schoot de 2-0 binnen. Kees Hagesteijn zocht na af loop de stilte van de kleed kamer op en was nog steeds ontdaan van de nederlaag tegen BSC. „Wij hebben vandaag in ieder geval onze plicht gedaan. Als ze het in derdaad gaan weggeven had die derde goal ook niets meer uitgemaakt. Dat toont in ieder geval de mentaliteit van die mannen. Ik moet nu even slikken. Het is ge beurd. Ik wordt er niet vro lijker van. Einde Zierik zee". Zierikzee - Kaaise Boys 2-0 (1-0). 18. Patrick Roggeband 1-0. 86. Serge Berrevoets 2-0. Bijzonderheden: rode kaar ten na twee keer geel voor Robbert Roggeband (Zie rikzee) en Wilfried Nuiten (Kaaise Boys). Gele kaarten voor Erwin Nelissen (Zie rikzee) en André de Rooy, Ad Vermunt en Gerard Nagtzaam van Kaaise Boys. Scheidsrechter: P. Scherpe- nisse. Grensrechters: R. van de Plasse en C. Kooman. Tbeschouwers: 260. Stand: BSC 1 2 3-1 Zierikzee 2 2 3-3 Kaaise Boys 1 0 0-2 Reglement KNVB: Eindigen in deze competitie elftallen gelijk, dan is het doelsaldo van de halve com petitie van doorslaggeven de betekenis. Is dit ook ge lijk, dan beslist het aantal punten, behaald in de oor spronkelijke competitie. Mocht dit ook niet tot een beslissing leiden, dan be slist het doelsaldo van de oorspronkelijke competi tie. Kees Hagesteijn: 'Ik moet nu even gaan slikken'. (Fo to: Joop van Houdt). Immers, zijn ploeg ging met 2-0 kansloos ten onder tegen Zierikzee dat uitgespeeld en afhankelijk is van de uit slag van de wedstrijd Kaai se Boys tegen BSC. Wil Kaaise Boys nog in aanmer king komen voor het klasse periodekampioenschap, dan zal de ploeg uit Fij naart zondag met drie doel punten verschil van BSC moeten winnen. Zierikzee is alleen gebaat bij winst van Kaaise Boys met twee goals verschil. Rode kaarten Zierikzee kwam tegen Kaai se Boys voor rust op 1-0. Een voorzet van Niels Lodewijk werd door Patrick Rogge band binnengekopt. Hal verwege de tweede helft moesten beide ploegen met tien man verder toen eerst Robbert Roggeband en daarna Kaaise Boys speler Wilfried Nuiten na hun tweede gele kaart konden vertrekken. Tben Erwin Nelissen vier minuten voor het verstrij ken van de officiële speel tijd in het strafschopgebied werd gehaakt kreeg Zierik zee een penalty. Serge Ber revoets nam de verantwoor- DALLAS - Het WK-organisatiecomité heeft donder dag de officiële richtlijnen bekendgemaakt die het alcoholgebruik tijdens het WK moeten indammen. Het heeft de horeca in de stadions aangeraden iedere supporter slechts twee biertjes te schenken. De verkoop mag pas anderhalf uur voor het eerste fluitsignaal beginnen en na de rust gaat de bierkraan dicht. De regels zijn gemaakt in samenspraak met de verschillende sponsors, waaronder Anheuser-Busch, de belangrijkste geldschieter van de Amerikaanse voetbal bond. Deze brouwer typeert de maatregel bier in de stadions te verbieden als „on-Ameri- kaans". Dallas en Pasadena, een deel gemeente van Los Angeles, wil len ondanks deze regels tijdens wedstrijden een algehele drooglegging. Een woordvoer der van Pasadena verklaarde dat ook een beroep op restau ranthouders zal worden ge daan. „Wij kunnen hen niet verbieden alcohol te schenken, maar hopen dat ze strenger dan normaal op de consumptie wil len toezien." UTRECHT - Omdat het bedrijfsleven onvoldoende vertrouwen heeft in de prestaties van het Neder lands elftal tijdens de komende WK, gaat het door de Jaarbeurs georganiseerde „thuisblijversfeestje" niet door. Het was de bedoeling dat in het Utrechtse zalencomplex de WK-wedstrijden live op een beeldscherm van honderd vier kante meter zouden worden vertoond. Het motto luidde „Thuisblijvers hebben het be ter". De Jaarbeurs kon de financie ring van het evenement echter niet rondkrijgen. Bij het be drijfsleven bestond namelijk te weinig animo voor het huren van stands tijdens de uitzen dingen. Volgens een woord voerder van het complex eiste een aantal bedrijven een soort garantie dat Oranje de finale zou halen. Het risico dat het Nederlands elftal voortijdig zou afhaken, waardoor de be wuste hal leeg zou kunnen blij ven, bleek voor de meeste on dernemingen reden om af te zien van sponsoring. De organisatoren rekenden op in totaal honderdduizend voet balliefhebbers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8