'Ik moest de mensen wegsturen terwijl er nog genoeg ruimte is' 'De B is van belangstelling en bewondering voor elkaar' Bru wil parkeerverbod en drempels op de Strandweg Campinghouder wil sportveld als overloopterrein gebruiken Bouwgrond Nieuwer kerk voor mensen uit regio Botsing in bocht Kop/staart- aanrijding- Aanrijding in de file bij Bruinisse Diefstal uit tenten Inbraak Expositie Aquamarijn in De Vismarkt Ter aanvulling op parkeergeldheffing DINSDAG 24 MEI 1994 NR 25567 a Campinghouder Hammink: ,,Ik moet het sportterrein afsluiten terwijl zoveel mensen een plekje zoeken voor hun tent of caravan". (Foto: Marijke Folkertsma). SIRJANSLAND - Voor campinghouder Ton Hammink uit Sirjansland is het vol komen onbegrijpelijk. Het afgelopen weekeinde moest hij vele keren nee verko pen op telefonische verzoeken vanuit de VVV-Schouwse Kust om campingplaat sen. En dat terwijl tegenover zijn camping aan de Zandweg in Sirjansland een 'overloopterrein' ligt waarop ongeveer zestig vakantiegasten een plekje voor hun tent of caravan zouden kunnen vinden. Duiveland wil belangstellenden selecteren NIEUWERKERK - Wanneer men geen economische binding heeft met Schouwen-Duiveland of project ontwikkelaar is wordt het moeilijk, zo niet onmoge lijk om een stuk bouwgrond te kopen in het nieuw- bouwgebied d'Heule langs de Stolpweg in Nieuwer- kerk. Tijdens de raadsvergadering, die donderdag 26 mei wordt gehouden in het gemeentehuis in Nieu- werkerk, stelt het Duivelandse college van b en w aan de raad voor om een selectie te maken in de ge gadigden die grond willen kopen in d'Heule. Het gaat om het gemeentelijk sportveld. Een locatie die Hammink de afgelopen zes jaar bij piekdrukte op Schou wen-Duiveland steeds in ge bruik nam als overloopterrein voor zijn eigen camping 't Ho- gezand. ,,De eerste jaren deed ik dat op eigen initiatief, zon der toestemming te vragen aan de gemeente, en die reageerde daar niet op. Vorig jaar heb ik voor het eerst een officieel ver- Met genoemde voostellen aan de gemeenteraad reageert het college van b en w van Bruinis- se op een verzoek van de direc teur van het Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen. De weg in kwestie is gedeeltelijk zoek ingediend en kreeg ik van de gemeente toestemming om het sportveld met Pinksteren en het hoogseizoen als over loopterrein te gebruiken. Maar dit jaar kreeg ik van wethou der Stouten de mededeling dat dat niet meer is toegestaan", aldus Hammink. Als reden daarvoor werd gege ven dat het bestemmingsplan voor het gebied inmiddels is in beheer bij Rijkswaterstaat en gedeeltelijk bij het natuur- en recreatieschap. Aan de Bruse gemeenteraad wordt voorgesteld om een par keerverbod in te stellen op de gewijzigd. Een zeer theoreti sche benadering vindt de cam pinghouder. „Waar zijn we nu mee bezig? Het probleem van het illegaal kamperen, door mensen die geen plek meer kunnen krijgen op een cam ping, loopt uit de hand terwijl hier ruimte onbenut blijft. In de Westhoek mogen met Pinksteren en in het drukke hoogseizoen toch ook meer kampeerplaatsen worden be- Strandweg tot aan het in- ningspunt voor parkeergelden. Ontwijkend parkeergedrag" Dit is volgens het college nodig om wat zij noemt 'ongewenst ontwijkend parkeergedrag' te voorkomen. „Mede in verband met de verkeersveiligheid op de rijkswegen in de directe om geving blijft de vrije doorgang op deze enige aan- en afvoer- route van het recreatiegebied gewaarborgd", aldus het colle ge. Daar wordt nog aan toege voegd dat de doorgang be schikbaar dient te zijn voor eventuele hulpverleningsdien sten. nut op mini-campmgs en over loopterreinen. Waarom dan hier in het achterland niet?" Geen aanvraag De Duivelandse wethouder van recreatie, C. W. Flikweert wijst op het feit dat de heer Ham mink dit jaar bij de gemeente Duiveland geen aanvraag heeft ingediend om het sportveld tij dens piekdrukte als overloop terrein te mogen gebruiken. Hij acht het niet uitgesloten dat de gemeenteraad daar toe stemming voor zou hebben ge geven wanneer dat wel was ge beurd. „Wij willen iedereen ter wille zijn wanneer dat moge lijk is". Volgens de wethouder is een permanente uitbreiding van het aantal campingplaatsen in Sirjansland uitgesloten. „Het sportterrein waarover de heer Hammink praat heeft de be stemming speelterrein/sport- voorziening. Bovendien ligt er een unaniem raadsbesluit dat uitbreiding van de recreatie in de gemeente Duiveland alleen in de omgeving van Ouwer kerk mag worden gerealiseerd. En regels zijn er om je aan te houden." Dat laatste vindt de camping houder ook. Ondanks telefoon tjes uit de Westhoek, waar men op de vrijdag voor Pinksteren al tientallen vakantiegangers moest wegsturen, liet hij het sportveld leeg. „Ik doe niets te gen de wet in. Maar ik vind het wel vreemd dat de gemeente zich zo theoretisch en weinig soepel opstelt". Dat laatste be treurde ook informatrice M. Dalebout van de VVV Schouw- se Kust. „We weten niet waar we de mensen heen moeten stu ren, terwijl in Sirjansland een heel terrein onbenut blijft." Ongewenst parkeergedrag wordt volgens het college al grotendeels voorkomen door dat parkeren middels in frastructurele maatregelen mogelijk wordt gemaakt. Als extra waarschuwing wil het college het bord 'wegsleeprege ling van toepassing' plaatsen en verkeersdrempels aanleg gen. Middels borden wordt de bezoekers verder geadviseerd om niet harder te rijden dan 30 kilometer per uur. Om illegale overnachtingen ter plaatse te voorkomen gaat het Grevelin- genschap fysieke belemmerin gen aanbrengen voor voertui gen van twee meter en hoger. Op de agenda van de gemeente raadsvergadering verder het voorstel van het college om in de Haverstraat- twee invaliden parkeerplaatsen te realiseren. Daarmee wordt gereageerd op verzoeken van toekomstige be woners van die straat. Tevens is het volgens het college nodig om een verkeersbesluit te ne men voor een invalidenpar keerplaats in de Oudestraat. Ook de Molenweg komt aan de Met die laatste opmerking raakte zij ook meteen de kern van wat Aquamarijn is en doet. Gezelligheid staat voorop in plaats van prestaties en ambi ties. De aquarelclub werd drie jaar geleden opgericht en wordt geleid door mevrouw M. Gerards die eigenlijk tegen haar zin tot docente werd ge bombardeerd. Zelf houdt zij zich al zo'n vijftien jaar bezig met aquarelleren. „Connie Fol- mer en Marjo van Klaveren hadden mijn werk gezien en zij hebben mij benaderd met de vraag of ik niet een aquarel club wilde beginnen". Aarzeling Eerst voelde mevrouw Gerards er niet zo bar veel voor. „Ik ben geen docente en ik heb me ook nooit docente gevoeld, maar uiteindelijk ben ik toch ge zwicht", vertelt ze. En zo ging Aquamarijn uiteindelijk drie jaar geleden met één man en negen vrouwen van start. „Tben we eenmaal bezig waren kwam ik erachter dat ik ze toch wel een en ander bij kon bren gen en we leren ook heel veel van elkaar", aldus mevrouw Gerards. Achteraf gezien heeft zij nooit spijt gehad van haar besluit om de aquarelclub te beginnen. Elke woensdagmorgen komt het gezelschap bij elkaar om te schilderen. Dat gaat volgens mevrouw Gerards in een heel ongedwongen sfeer, vaak bij één van de leden thuis. Daarbij gelden in feite geen verplich tingen. „Ieder van ons heeft zo zijn eigen voorkeuren en ik laat iedereen dan ook zoveel mogelijk vrij", aldus mevrouw Gerards. „Voor de leden van de club is het puur een hobby en De afgelopen maanden is ge bleken dat de belangstelling voor het laten bouwen van een woning in het gebied heel groot is. Niet alleen mensen uit Schouwen-Duiveland, maar ook belangstellenden van bui ten de regio meldden zich als gegadigde bij de gemeente. Op dit moment ligt het nieuwe be stemmingsplan nog ter goed keuring bij gedeputeerde sta ten van Zeeland, maar naar verwachting kan de definitieve verkoop van grond in d'Heule binnen enkele maanden begin nen. Voor die tijd wil het Duive landse bestuur maatregelen nemen, die er voor moeten zor gen dat niet te veel druk van buitenaf op het bestemmings plan komt te liggen. Het colle ge wil daarom vast leggen dat de gegadigden, die zich na 4 mei 1994 hebben gemeld, al leen grond kunnen kopen wan neer ze een sociaal-economi sche binding hebben met Schouwen-Duiveland. Verder wil men alleen rechtstreeks grond verkopen aan particulie re belangstellenden. In het nieuw bouwgebied Er- ling Steenstraat in Nieuwer- kerk zijn de bouwactiviteiten inmiddels zover afgerond dat definitieve trottoirs, parkeer vakken en bestrating kunnen worden aangelegd. Tijdens de raadsvergadering wordt voor gesteld om het hiervoor beno digde geld beschikbaar te stel len en over te gaan tot onder handse aanbesteding van de orde tijdens de gemeenteraads vergadering. De weg - in ieder geval het gedeelte ervan tussen de Casembrootstraat en de Vluchthavenweg - verkeert vol gens het college in zeer slechte staat. In het verleden zijn de ernstigste beschadigingen van het wegdek in eigen beheer met koud-asfalt gerepareerd. „Dit blijkt echter geen adequa te oplossing te bieden", aldus het college. Reconstructie De Molenweg staat op de nomi natie voor een reconstructie, maar deze staat pas gepland voor 1995. „Wij achten het niet verantwoord om op de huidige wijze door te gaan met repara tie van het wegdek met koud- asfalt. Wij stellen u dan ook voor een afdoende oplossing te realiseren door middel van het aanbrengen van een dunne laag steenmastiekasfaltbeton. Daardoor zal de wegconstruc tie zodanig verbeterd worden dat deze in ieder geval tot de re constructie aanvaardbaar is". niets meer, maar dat wil niet zeggen dat ze niet fanatiek be zig zijn hoor". Letters van het alfabet Aan de hand van de letters van het alfabet roerde mevrouw Bij de Vaate in haar openingstoe spraak verschillende aspecten van Aquamarijn en haar leden aan. Zo stelde zij dat de D voor diversiteit staat en de F voor fanatiek. „Want het moet goed zijn", aldus mevrouw Bij de Vaate. Zij stelde dat de leden niet alleen zelf met allerlei ideeën komen, maar ook kri tisch tegenover hun eigen werk en dat van anderen staan. De K staat volgens mevrouw Bij de Vaate voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. De P staat voor perspectief. „En dan bedoel ik niet alleen het per spectief in jullie werk, maar ook het perspectief naar de toe komst toe", aldus mevrouw Bij de Vaate. De L, zo stelde zij, staat voor lachen, want gezel ligheid staat hoog in het vaan del van Aquamarijn. Zij om schreef Aquamarijn als een unieke club, die geen eenheids worst vervaardigt, maar heel creatief bezig is. Variatie In de expositieruimte aan de Vismarkt zijn deze week nog de werken van de leden van Aquamarijn te zien. Getoond worden 39 zeer uiteenlopende werken, variërend van land schappen tot naakten en stille vens. De moeite waard zijn ze ker ook de miniatuur-aquarel len van bloemen, de specialisa tie van één van de leden van Aquamarijn. werkzaamheden. Omdat de aanbesteding nog moet plaats vinden wordt het bedrag niet genoemd. Dat is wel het geval mét de kos ten voor aanleg van een berg- bezinkstation in Ouwerkerk. Voor deze verbetering van de riolering is 26.500 gulden no dig. Voorgesteld wordt dit geld beschikbaar te stellen en de werkzaamheden te gunnen aan het bureau Witteveen en Bos. Voor aanvulling van het com putersysteem op de gemeente secretarie is 15.000 gulden no dig. Daar komt nog een bedrag van 11.000 gulden (per jaar) bij voor zogenaamde computeruit- wijk. Een systeem dat kan voorkomen dat alle gegevens in de computers definitief weg zijn wanneer er wat mis gaat. Tijdens de raadsvergadering wordt voorgesteld mevrouw W. de Dood-Quist uit Sirjansland te benoemen als vertegenwoor diger van deze kern in de com missie Ouderenkontakt Duive land. Zij komt in de plaats van de dames Van der Meulen en De Rijke die om verschillende redenen hebben bedankt voor dit vrijwilligerswerk. De raadsvergadering is de eerste waarbij de Duivelandse raad in haar nieuwe samenstelling (op basis van de verkiezingen op 2 maart) aantreedt. Iedere belangstellende kan de be raadslagingen vanaf de publie ke tribune volgen. Donderdag 26 mei vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Nieuwerkerk. ZIERIKZEE/OUWERKERK - In de bocht van de Hoofd poortstraat reden op tweede pinksterdag twee personenau to's op elkaar. In Ouwerkerk vond een soortgelijk ongeluk plaats. Het ongeluk in Zierikzee ge beurde om ongeveer 13.25 uur toen een 36-jarige man uit Zie rikzee in de richting van de Laan van Saint Hilaire reed. Doordat hij te weinig rechts zou hebben gehouden ontstond een botsing met een auto be stuurd door een 37-jarige man uit Zonnemaire, die vanuit de tegenovergestelde richting kwam. Beide voertuigen wer den beschadigd. In Ouwerkerk vond om ongeveer 13.00 uur een soortgelijk ongeluk plaats op de Oostweg. Een 75-jarige man uit Ouwerkerk zou niet vol doende rechts hebben gehou den. Met als gevolg een aanrij ding met een auto bestuurd door een 31-jarige man uit het Duitse Daun, die vanuit de te genovergestelde richting kwam. Het gevolg was mate riële schade aan beide voertui gen. RENESSE - Op de Stoofweg nabij Renesse vond op tweede pinksterdag een kop/staart- aanrijding plaats waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om on geveer 12.40 uur toen een 22- jarige man uit het Duitse Kleve met zijn auto in de richting Se- rooskerke reed. Tben hij afrem de vanwege de verkeerssituatie reageerde een 31-jarige man uit Kerkwerve, die achter hem reed, te laat en botste achterop de Duitse auto. BRUINISSE - In een file op de Rijksweg N59 bij Bruinisse vond op tweede pinksterdag een kop/staartaanrijding plaats tussen twee personen auto's. Het ongeluk gebeurde om on geveer 14.20 uur toen een 64- jarigc man uit Zierikzee te laat zou hebben gereageerd op een remmanoeuvre van de voor hem rijdende auto, bestuurd door een 39-jarige man uit Wol- phaartsdijk. Er ontstond een botsing waarbij beide voertui gen werden beschadigd. Verwachting t/m zaterdag 28 mei WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht variabel 3 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min .temp. 6 graden Mid.temp, 15 graden Windkracht noordw. 4 Zaterdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 mei Zon op 05.30, onder 21.38 Maan op 22.14 onder 05.42 26 mei Zon op 05.29, onder 21.40 Maan op 23.13, onder 06.40 Volle Maan: 25 mei (05.40) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Morgen later op de dag komt de zon nu en dan door. Van avond en vannacht is het bewolkt en vooral in het zuidoosten valt nu en dan regen. De minimumtemperatuur ligt rond de 9 graden. Morgen over dag zijn er wolkenvelden maar later komt de zon wat meer door. Het is op de meeste plaatsen droog. De mid- dagtemperatuur is ongeveer 17 gra den en dat is heel gemiddeld voor deze tijd van mei. Bij dit alles staat en zwakke veranderlijke wind. Een in sterkte afnemende uitloper van een hogedrukgebied ligt morgen boven onze omgeving. Geleidelijk neemt de invloed ervan af en wordt een na derende depressie belangrijk. Daar hebben we donderdag mee te ma ken. Bewolking en regen bepalen dan het weerbeeld. Na donderdag komt er vanaf de noordelijke Oceaan een hogedrukgebied en dat kiest po sitie in de buurt van Schotland. Het weer wordt dan stabieler. Met een noordelijke stroming wordt welis waar koele lucht aangevoerd maar het is droog en de zon komt geregeld door. BURGH-HAAMSTEDE - Twee toeristen die met Pinksteren op een camping in Haamstede verbleven werden geconfron teerd met diefstal. Een 29-jarige man uit het Duit se Bedburg-Hau meldde dat uit zijn in een tent liggende broek de portemonnee met inhoud werd gestolen. Een 3l-jarige man uit Bedburg-Hau werd be nadeeld doordat zijn foto camera werd gestolen. KERKWERVE - Een medewer ker van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland deed bij de politie aangifte van diefstal uit een kantoor van de dienst. De dieven gingen er met zend apparatuur vandoor. De om vang van de schade is bij de po litie niet bekend. Door de tech nische recherche wordt een na der onderzoek ingesteld. ZIERIKZEESCHEÜJ NIEUWSBODE 16a Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nou weiand Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. 1 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Va% B.T.W. ZIERIKZEE - Voor het derde achtereenvolgende jaar exposeren de leden van aquarelclub Aquamarijn hun werk, deze keer in De Vismarkt aan de Sint Do- musstraat in Zierikzee. Vrijdagavond werd deze een week durende expositie ge opend door mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Zij deed dat aan de hand van de letters van het alfabet. ,,A is van Aquamarijn, een mooie naam. De B staat voor belangstelling en bewondering voor elkaar", aldus mevrouw Bij de Vaate. Mevrouw M. A Bij de Vaate-Rozendaal had voor alle leden van Aquamarijn een onderscheiding in petto. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Als het aan het college van b en w van Bruinisse ligt wordt voor de Strandweg - de toegangs- en ontsluitingsweg voor het dagrecreatie gebied aan de Grevelingendam - een parkeerverbod ingesteld. Ook wil men verkeersdrempels aanleggen en borden plaatsen waarop een adviessnelheid van 30 kilometer per uur wordt aangegeven. Een en an der komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van donderdag 26 mei. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3