Atletiekfestijn voor scholieren De Schorpioen volleybalkampioen Erwin van Loo is sterk in Limburg Johan Rombouts wint tweede viswedstrijd 4 De Vlinder geen titel wegens wanprestatie Visser wint jubileum- wedstrijd Eerste plaats Timmerman Reünie Bruse Boys Voorrondes Zeeuwse kampioenschappen op sportpark Bannink VRIJDAG 20 MEI 1994 NR 25566 Het recreatie-volleybalteam De Schorpioen werd kampioen in de A-poule. Staande v. I. n. r.: Wim van der Zande, Hans Boot. Henk Volkeri en Eddy de Looff. Gehurkt v. I. n. r.: Ger van Marion, Gerard Janse en Marcel Schiettekatte. Roel Kok en Marco Reedijk ont breken op de foto. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Een paar weken geleden heeft het recreatievolleybalteam De Schorpioen al de kroon op het werk gezet. Toen werd de grootste concurrent, De Vries, met 2-1 verslagen. Een wedstrijd die pas om half elf 's avonds begon kreeg pas zijn climax om twaalf uur. „Dat was niet leuk om zo laat op de avond te spelen. Gelukkig wonnen we van De Vries en daarmee was de laatste wedstrijd meer een formaliteit", vertelt De Schorpioen-speler Hans Boot. Zevende plaats in klassieker MERKELBEEK - In de Omloop van de Onderban- ken is coureur Erwin van Loo uit Ouwerkerk op een verdienstelijke zevende plaats geëindigd. Hiermee was hij de beste renner van Theo Middelkamp die te vens de eerste plaats in de clubcompetitie verstevig de. In het Limburgse Merkelbeek toonde Van Loo zijn grote vorm. Vorig seizoen werd De Vries kampioen van Schouwen- Duiveland door De Schorpioen met 3-0 te verslaan. „Het leuke van deze competitie is dat pas op de laatste speeldag het kam pioenschap wordt beslist. Een paar jaar geleden gebeurde het dat halverwege het seizoen de beslissing al was gevallen", al- -4us Boot. - Laatste speeldag Met twee punten voorsprong op De Vries moest op de laatste speeldag nog een belangrijke wedstrijd worden gespeeld door De Schorpioen. De Vries won in het begin van de avond simpel met 3-0 van Zeelandia. Hierna kwam De Schorpioen in actie tegen ING Bank. Tij dens de eerste set was er geen vuiltje aan de lucht. Met een- „We ondersteunen dit grote at- letiekfestijn omdat we ook sportend Schouwen-Duiveland willen laten delen in ons 175- jarig bestaan", vertelt me vrouw L. Sterenborg, commer- voudige slagen won De Schor pioen de eerste set. In de twee de set ging het een stuk moei lijker. Op de valreep, met 17-16, won De Schorpioen en was dus kampioen. De derde set was slechts een formaliteit. „Voor mij was het de zevende keer dat ik kampioen wérd in de recrea- tievolleybaleompetitie", liet Hans Boot weten Promotie Afgelopen seizoen kwamen zesenveertig volleybalteams in actie op de vrijdagavonden in sporthal Onderdak in Zierik- zee. Verdeeld over zes poules werd er gespeeld om promotie te bewerkstelligen en aan de gradatie te ontkomen. In de A- poule bakte Pigalle uit Renes- se er weinig van. In de veertien duels verzamelden ze slechts cieel directeur Nutsspaarbank in Zierikzee. „Wij ondersteu nen ook andere sportevene menten, maar dit evenement moet een onderdeel worden van onze festiviteiten. Voorzit- drie punten. In de B-poule werd Sporthuis Zierikzee kam pioen, maar verloor de laatste wedstrijd met 2-1 van At- las/Korstanje. Vlinder In de C-poule ging de kampi oenstitel naar Marijs Partners met dertig punten uit veertien wedstrijden. Café De Vlinder verspeelde de titel door drie keer geen scheidsrechter te le veren. Het reglement schrijft dan voor dat je één punt per wanprestatie in mindering krijgt. De Vlinder kon op de laatste speeldag dus nog kam pioen worden. Zij wonnen met 3-0 van De Putters, maar de niet geleverde scheidsrechter op deze avond zorgde opnieuw voor een strafpunt. Met 29 pun ten uit veertien duels bleef De ter Wim Schot van atletiekver eniging Delta Sport was met deze vraag gekomen. Zij had den niet voldoende financiële middelen om de scholieren wedstrijd te organiseren. Nou, Vlinder nu steken op een twee de plaats. In de D-poule won Mol met 2-1 van Bouwman en werd daar mee kampioen. In de da mespoule verloor koploper De Zandsnor met 0-3 van de num mer twee, Strayer Noordwelle. Dit had geen consequenties voor De Zandsnor. Met één punt voorsprong mochten ze de kampioensbeker bij de dames ontvangen. In de tweede da mespoule was Brouw veruit het beste team met zesenveer tig punten uit achttien duels. Uitslagen vrijdag 13 mei Zeelandia 1-Boekhandel De Vries 0-3, Nobelpoort Peugeot - VVOZ 1 1-2, Brouw Dl-Fennet/ Renesse 2-1, ^Mol Schudde- beurs-Bouwnian Watersport 2- 1, Pav. De Schorpioen-ING dit is voor ons een ideale gele genheid om er een echte fami liedag van te maken." Wedstrijdsecretaresse Riet Jansen heeft inmiddels 250 in schrijvingen binnen. „Dat is éen zeer grote groep. Sommige scholen komen met veel leer lingen, maar er zijn ook scho len die een handjevol scholie ren sturen", aldus Jansen. Scholieren tussen de acht en twaalf jaar kunnen zich op ver schillende atletiekonderdelen kwalificeren voor de Zeeuwse scholierenkampioenschap atle tiek op 27 augustus in Vlissin- gen. Groep vier en vijf kunnen deel nemen aan 40 meter sprint, 1000 meter, verspringen en bal- werpen. De scholieren uit groep zes kunnen eikaars krachten meten op de 60 meter, 1000 meter, verspringen en bal- werpen. Voor groep zeven staan de atletieknummers 60 meter, 1000 meter, hoogspringen en kogelstoten op het programma. Scholieren uit groep acht strij den op de 80 meter, 1000 meter, hoogspringen en kogelstoten. Deelnemers die op een onder deel bij de eerste drie eindigen, zullen worden uitgenodigd om deel te nemen aan de kam pioenschappen in Vlissingen. Behalve de atletiekwedstrij den is er zaterdag 21 mei op sportpark Bannink nog veel meer te doen. Er is een kleine markt met diverse kraampjes en een loterij. De jeugd kan zich vermaken met een optre den van goochelaar Mario Ma gie en een groot springkussen. Tbvens is er een informa tiestand over jeugdatletick. Atletiekvereniging Delta Sport heeft met ruim vijftig vrijwilligers de organisatie rond en hoopt er met de vele deelnemers een groot atletiek- festijn van te maken. De wed strijden beginnen om 11.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. Bank Zierikzee 3-0, At- las/Korstanje-Sporthuis Zzee/ PJZ 2-1, Pav. De Zandsnor- Strayer Noord welle 0-3, Café De Vlinder-De Putters 3-0. Stand Poule A Pav. De Schorpioen 14 34 Boekhandel De Vries 14 32 Zeelandia 1 14 27 ING Bank Zierikzee 14 24 PTT 1 14 20 Geense/Kwiek 14 13 De Stulp 14 12 Pigalle/Renesse 14 3 Poule B Sporthuis Z'zee/PJZ 14 30 VVOZ 1 14 27 Nobelpoort Peugeot 14 24 Taxi Lemsom 14 23 Verboom/'Cluzona 14 18 Atlas/Korstanje 14 17 Brouw 14 17 IBD 14 11 Poule C Marijs Partners/Kwiek 14 30 Café De Vlinder 14 29 Bouwman Sleepdienst 14 24 De Putters 14 23 Zeelandia 2 14 21 ZWN 14 20 WEA/MEVO'80 4 14 10 VVOZ 2 14 3 Poule D Mol Schuddebeurs 14 31 Bouwman Watersport 14 29 WIK 14 29 Schouten LMB 14 29 PTT 2 14 20 ABN Amro 14 12 Brandweer Zierikzee 14 9 WEA/Mevo'80 5 14 8 Poule DA-1 Pav. De Zandsnor 18 43 Strayer Noordwelle 18 42 Verboom/Cluzona D 18 35 Moss. K. Schot/WIK Dl 18 33 Brinkman/Kwiek Dl 18 21 Dries Herenm/WIK D2 18 11 VC Zonnemaire 18 4 Poule DA-2 Brouw Dl 18 46 Fennet/Renesse 18 38 De Putters D 18 31 JMC/Kwiek D2 18 23 Europatuin Braber 18 23 Zeelandia D 18 18 't Cafeetje/Renesse 18 8 ZIERIKZEE - De deelname aan de jubileumwedstrijd van hengelsport vereniging Ooster- schelde, in het binnenwater viel iets tegen. Er waren slechts 34 hengelaars. Voor deze wedstrijd, was een dag voordien een flink aantal forellen uitgezet. Er werd dan ook in hoofdzaak forel gevan gen en een paar palingen. Win naar werd Sjaak Visser met vijf forellen. Uitslag: 1. S. Visser 1270 gr, 2. Paul Willemse jun. 1105 gr, 3, W. Meerdink 1095, 4. L. Stoutjes- dijk 1005 gr, 5. R. v. d. Zande 925 gr, 6. J. Meerdink 915 gr, 7. P. Lobbezoo 905 gr, 8. P. Wil lemse 805 gr, 9. D. J. Geelhoed 785 gr en 10. R. Timmerman 595 gr. ZIERIKZEE - In de gemengde competitie van hengelsport vereniging Oosterschelde stond een geepwedstrijd op het programma. Het was Ronald Timmerman die met zeven ge pen winnaar werd. De locatie Levensstrijd bleek een goede geepstek. Van de ze ventien deelnemers slaagden er dertien in om een of meerde re gepen te vangen. De uitslag van de wedstrijd luidt: 1. R. Timmerman 2050 gram; 2. D. Geelhoed 780 gr.; 3. L. Bolier 725 gr.; 4. J. Reyniers 625 gr.; 5. W. Meerdink 565 gr.; 6. I. d. Visser 475 gr.; 7. C. v. Schelven 445 gr.; 8. R. Flohil 325 gr.; 9. R. Labeur 300 gr.; 10. W. Bolle 210 gr.; 11. L. Stoutjes- dijk 200 gr.; 12. A. Baart 165 gr. en 13. R. Vercruysse 100 gr. BRUINISSE - Zaterdag 21 mei wordt voor de derde keer een reünie-voetbaltoernooi gehou den op het sportveld van Bruse Boys. Omdat Nieuwerkerk en Duive- land in de nacompetitie moe ten spelen en Sleeuwijk nog drie teams in de race heeft voor een eventueel kampioenschap, is de samenstelling wat veran derd. WHS, Bevelanders en een jeugdteam van Bruse Boys zijn de ingevallen ploegen. Het toernooi begint om 14.00 uur en eindigt om 17.35 uur. In een echte klassieker over 145 kilometer was Erwin van Loo samen met zijn ploeggenoten Wilfred Geijs, Mario van Vlim- meren, Dennis Mesu, Jan-Mare Dagevos en Jos Schippers ac tief tussen de honderddertig renners. Na zeventig kilometer koersen, er moesten negen ron den van zestien kilometer wor den gereden, ontsnapten acht tien renners uit het peloton. Met een jagend peloton brak de kopgroep in tweeën en ont stond er een kopgroep met tien renners waaronder Erwin van Loo en Jos Schipper. „Het ging erg hard en boven dien zaten in elke ronde drie heuvels. Dat kostte veel kracht", liet Van Loo na de wedstrijd weten. Vlak voor het einde reden zich vier renners los en maakten zich op voor de eindsprint. Wim Daams van wielervereniging Het Zuiden ging als eerste coureur onder dè finishvlag door. Erwin van Loo werd knap zevende en Jos Schipper eindigde op een tien de plaats. Het was de tweede viswed strijd meetellend voor het clubkampioenschap. In de vo rige wedstrijd was er weinig gevangen, zodat de strijd om de titel nog volledig open was. Voor de twintig deelnemers, waaronder twee junioren, klonk om 11.00 uur het start signaal. Een beetje zon en geen wind maakten het verblijf aan de zeedijk tot een genoegen, ook al waren de vangsten niet bijzonder groot. Gelijk na het beginsignaal werd de eerste vis door Ko Ver maas al op het droge gebracht. Zijn bot bracht 27 centimeter op de lat. Zoals te verwachten bestond de vangst grotendeels uit bot, maar door een speciale onderlijn wist Dirk Fluyt aan het eind van de wedstrijd nog een geep van 59 centimeter te vangen. Samen met een onder- Atletiek Zaterdag 21 mei wordt op sportpark Bannink de voor ronde gehouden voor de Zeeuwse scholierenkampioen schappen. Scholieren in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar van Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Phi- lipsland komen op verschillen de atletiekonderdelen in actie. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. Basketbal Het eerste seniorenteam van basketbalvereniging MEVO'80 speelt zaterdag 21 mei een be kerwedstrijd tegen Oostburg. In sporthal Onderdak in Zie rikzee begint de wedstrijd om 18.00 uur. Golfen Op de 18-holes golfbaan Greve- lingenhout in Bruinisse wordt op zondag 22 mei de Make Love Trophee in alle categorieën ge speeld. De wedstrijden begin nen om 9.30 uur. Hengelsport Hengelsport vereniging Ooster schelde hoütit vrijdag 20 mei Erwin van Loo heeft geen dis pensatie gekregen van de KNWU om in Olympia Tour te starten. „Ik was als gastrenner uitgenodigd door een andere wielervereniging. De KNWU laat haar stroef beleid weer eens botvieren. Ze weigeren ge woon dispensatie te geven. Nu start ik zaterdag 28 mei in de Ronde van Midden-Zeeland", aldus Van Loo die op dit mo ment soms drie keer per week een wedstrijd rijdt. Uitslag Omloop van Onder- banken, 145 kilometer: W. Daams, WC Het Zuiden in 3.40.41 uur. 2. M. van de Hey- den, WV Uden. 3. D. de Bruyn, ZW Diana. 4. J. van Happen, TWC De Kempen op 7 secon den. 5. M. Nuy, WCL Zuid-Lim burg, 3.41.17 uur. R. Hendrix, WCI De Bergklimmers, 3.41.23 uur. 7. Erwin van Loo, ZRTC Theo Middelkamp, 3.41.27 uur. 8. M. Maton, WC Het Zuiden, 3.41.33 uur. 9. J. Troisforitaine, WCI Zuid-Limburg, 3.41.56 uur. 10. Jos Schipper, ZRTC Theo Middelkamp, 3.42.00 uur. maatse vis die hij reeds eerder in de wedstrijd gevangen had leverde hem dat de tweede plaats op. Johan Rombouts had in totaal drie botten gevangen die hem 85 centimeter en de eerste plaats van de wedstrijd ople verden. Met twee botten en veertig centimeter eindigde Ad van der Werf op een derde plaats. Juniorlid Pieter Nijsse kon een bot van 32 centimeter laten noteren. Door dit wed strijdresultaat is er in de kop van het klassement veel veran derd. Johan Rombouts en Pie ter Nijsse schuiven een plaats op en Dirk Fluyt en Ad van der Werf versterken de kop. Klassement: 1. Johan Rom bouts, 118 pnt. 2. Pieter Nijsse jr, 63 pnt. 3. Dirk Fluyt, 61 pnt. 4. Ad van der Werf, 40 pnt. de eerste competitie-wedstrijd zoetwater vissen. Er wordt om 18.30 uur verzameld bij bunga lows Kaaskenswater. Tafeltennis Tafeltennisvereniging Scaldi- na houdt in de nacht van vrij dag 20 op zaterdag 21 mei een tafeltennisnachttoemooi. De wedstrijden worden gehouden in de zaal aan de Raamstraat vanaf 22.00 uur tot 08.00 uur. Voetbal Algemene Sport Vereniging Brouwershaven houdt op maandag 23 mei een sportdag op sportpark Onder de Molen. Programma; 13.00 uur een spel- circuit. Voetbalwedstrijd B/C- elftal tegen ouders B/C. 14.00 uur sportcarrousel voor senio ren voetbal, korfbal, volleybal, touwtrekken en voetvolley. 16.30 uur voetbalwedstrijd se nioren. 18.00 uur barbecue. Watersport Zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 mei worden er zeil wedstrijden op het Grevelin- genmeer gehouden. Het betreft de OBK Optimist. Er wordt ge start bij de haven van Brou wershaven. Werpen, lopen en springen voor honderden scholieren op de schitterende kunststofatletiekbaan Bannink in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Ruim tweehonderdvijftig scholieren van de basisscholen Schou wen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland springen, lopen en werpen zaterdag 21 mei op de atletiekbaan in Zierikzee. Het betreft een voorronde voor het Zeeuwse scholierenkampioenschap atletiek. Atletiekvereniging Delta Sport maakt er samen met de Nutsspaarbank een groot atletiekfestijn van. Hengelsportvereniging Dreischor ZIERIKZEE - De zeedijk langs de Weg naar de Val was de locatie waar de leden van hengelsportvereni ging Dreischor hun tweede wedstrijd visten. Met een puntentotaal van 85 werd Johan Rombouts winnaar. Er werden in totaal twaalf vissen uit het water ge haald met een totale lengte van 335 centimeter. ZIERIKZEE - Het pinksterweekend staat vooral in het teken van de voetbal-nacompetitie voor Zierik zee, SKNWK en Duiveland (zie donderdageditie). Op sportpark Bannink in Zierikzee komen ruim 250 kinderen in actie op verschillende atletiekonderde len voor de voorronde Zeeuwse scholierenkampioen schappen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9