j^ac Het kriebelt bij Zierikzee, SKNWK en Duiveland All-Ready struikelt over zichzelf Zaterdag 21 mei start de nacompetitie voor drie Schouwen-Duivelandse voetbalploegen Korfbalploeg blijft met lege handen staan Aangeenbrug in goede vorm Nacht- toernooi tafeltennis MEVO tegen Patrijzen Bridge- competitie Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het zijn Voor SKNWK niet de minste tegenstanders. SSV'65 uit Goes en Middelburg zijn de twee andere periodewinnaars. De ploeg moet zaterdag 21 mei dus eerst op bezoek bij SSV'65. ,,We hebben de laatste weken rustig en relaxed getraind. We zijn vol goede moed en hopen dat de factor stress achterwege zal blijven." Diepenhorst heeft de .opstelling al klaar liggen. Alleen het meespelen van Jac- ky de Bruine is onzeker. Hij kreeg in het laatste competi tie-duel een gele kaart en kan deze week nog de schorsing binnen krijgen. Ook de blessu re van Chris van Oudheusden is nog niet genezen. „Als Chris niet kan spelen moet John Roks als voorstopper spelen. Probleem Het probleem bij ons is dat we negen aanvallers hebben, één verdediger en een keeper. Sinds Ronnie de Bruine als laatste man speelt hebben we meer punten gepakt. Hij is een leider en kan goed van achter uit voetballen. Samen met Martijn Neele en Kees-Jan van Nieuwenhuizen moet het drie tal een wisselwerking hebben. We moeten ook niet Sam Flik- weert vergeten. Die speelt ach terin sterk." Diepenhorst wil zaterdag te gen SSV'65 met twee spitsen starten. Wilco de Valk en Er- win Theunisse moeten op scherp staan. „Het kriebelt ontzettend bij ons. Eén ding is zeker. We moeten bij SSV'65 geen open huis houden." Programma nacompetitie SKNWK: Zaterdag 21 mei: SSV'65 - SKNWK om 14.30 uur op sportpark Het Schenge in Goes. De verliezer speelt maandag 23 mei tegen Middel burg. De winnaar speelt zater dag 28 mei tegen Middelburg. Vermoedelijke opstelling SKNWK: Leon Quik (keeper), Chris van Oudheusden, Kees- Jan van Nieuwenhuize, Sam Flik weert, Ronnie de Bruine, Erwin Theunisse, Wilco de Programma nacompetitie Zie rikzee. Zaterdag 21 mei: BSC - Zierikzee in Roosendaal om 18.00 uur. De winnaar speelt zaterdag 28 mei tegen Kaaise Boys. De verliezer speelt maandag 23 mei tegen Kaaise Boys. Vermoedelijke opstelling Zie rikzee: Wim Lafeber (keeper), Marco van Oeveren, Michel Winkels, Robert Roggeband, Wim Overweel, Erwin Nelis- sen, Eric Berrevoets, Serge Berrevoets, Jan-Leen Boot, Pa trick Roggeband en Barry Ha- ge. Reservebank: Frans Kom mer, Peter van der Zwan, Niels Lodewijk. Trainer: Kées Ha- gesteijn. SKNWK „We gaan met de gedachten naar SSV'65 om te winnen. We weten dat SSV'65 al drie jaar probeert om te promoveren. Nou, voor ons is het de eerste keer om die stap te wagen naar de derde klasse. We zullen onze huid zo duur mogelijk verko pen, hoewel we ook realistisch zijn dat er twee verliezers moe ten komen en één winnaar", al dus SKNWK-trainer Piet Die penhorst. Piet Diepenhorst wil voor de prijs gaan. (Foto: Joop van Houdt). Valk, Martijn Neele, Peter van der Cingel, Michel Flikweert en John Roks. Reservebank: Mark de Haan, Pierre Ruijsse- naers. Trainer: Piet Diepen horst. Duiveland „We zullen ons niet anders voorbereiden dan we gewend zijn. Gewoon twee keer trainen per week, op tijd verzamelen en met een volledige ploeg af reizen naar Wolphaartsdijk", vertelt Duiveland-trainer Jaap van Huizen. Duiveland en Wol phaartsdijk degradeerden vo rig seizoen van de eerste naar de tweede klas zaterdag afde ling. Beide ploegen mogen nu in twee wedstrijden uitmaken wie weer terug mag naar de eerste klas. „Natuurlijk willen we promo veren. Maar het hangt van vele factoren af. Het is niet vanzelf sprekend dat je even die beide wedstrijden wint. Het is duide lijk dat ook Wolphaartsdijk wil winnen. Ik heb momenteel zestien spelers tot mijn be schikking. Echt, dat is een on gekende luxe. Jammer dat we dat het hele seizoen niet gehad hebben", vertelt Van Huizen. Duiveland zal zaterdag in ieder geval Jaco de Bruine missen wegens een schorsing. Daarbij kan Duiveland wel weer René van der Werf en John Dorst opstellen die weer net blessu re-vrij zijn. Van Huizen heeft ook nog een ander probleem. Martin Capelle, Erik Beije en John Dorst hebben twee gele kaarten te boek staan. Als deze spelers in Wolphaartsdijk een gele prent ontvangen kunnen ze waarschijnlijk een week la ter niet de return-wedstrijd meedoén. „Ze moeten gewoon spelen en voor de winst gaan. Als ze een gele kaart krijgen is dat pech", aldus Van Huizen. Programma nacompetitie Dui veland: Zaterdag 21 mei Wol phaartsdijk tegen Duiveland in Wolphaartsdijk om 16.00 uur. Zaterdag 28 mei Duive land tegen Wolphaartsdijk in Oosterland om 14.30 uur. Vermoedelijke opstelling Dui veland: Sjaak Verhoek (kee per), Richard Donselaar, Mar tin Capelle, Adrie de Jonge, Bert Verhoek, Erik Beije, René le Conté, René van der Werf, Hans Capelle, John Dorst en Marco Pannekoek. Reserve bank: Jaap Brekelmans en Joop Westdorp. Trainer: Jaap van Huizen. Jaap van Huizen heeft een luxe probleem met zestien spelers. (Foto: Marijke Folkertsma). Kees Hagesteijn is nog steeds op zoek naar de juiste opstelling. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Voetballend Schouwen-Duiveland heeft een ongekende luxe met drie ploegen in de nacompetitie. Zierikzee, SKNWK en Duiveland spelen zater dag 21 mei de eerste wedstrijd in de nacompetitie. Zierikzee speelt om 18.00 uur in Roosendaal tegen BSC. SKNWK moet om 14.30 uur tegen SSV'65 op sport park Het Schenge in Goes spelen. Duiveland speelt om 14.00 uur in en tegen Wol phaartsdijk. De periodetitel van de drie ploegen geeft hun een extra kans om alsnog promo.tie af te dwingen naar een hogere klas se. Zierikzee is er op gebrand om nu eindelijk weer eens in de derde klasse zondag KNVB uit te komen. De vrije val van een aantal jaren geleden werd op het nippertje gestopt door trainer Kees Hagesteijn. Vorig seizoen maakte Zierikzee een sterk seizoen mee, maar was in de nacompetitie uitgeblust. Opnieuw mag Hagesteijn met zijn elftal proberen om uit de krankzinnige competitie van de vierde klasse zondag KNVB te stappen. „Ik zie het ondanks de wan prestatie in Bergen op Zoom te gen Nieuw-Borgvliet toch opti mistisch tegemoet. We moeten eerst naar BSC. Dat is een voet ballende ploeg en dat spelletje ligt ons wel. De beide competitie-duels eindigden in 3-3 en 4-4. Dus de wedstrijd van zaterdag belooft wat", aldus Hagesteijn die afgelopen da gen moest peinzen over de juiste opstelling. „We moeten voorkomen dat er tegendoel punten vallen. Bij winst of ge lijkspel is er altijd nog een uit gangspositie in de tweede wed strijd tegen Kaaise Boys. Ik heb gewoon een verdedi gingsprobleem. Het is afwach ten of Wim Overweel kan spe len. Peter van Beveren is ge schorst en Barry Hage heeft af gelopen weekend een rode kaart gekregen. Hoe snel komt zijn schorsing. Misschien komt er pas na de pinksterdagen een uitspraak. Voorlopig ga ik er van uit om Marco van Oeveren naar achteren te halen. Hij moet samen met Michel Win kels het slot op de verdediging zetten. Frans Kommer en Peter van der Zwan vielen mij tegen en gezien het spelletje van BSC lijkt het mij beter om hen op de reservebank te laten plaats ne men. Erwin Nelissen speelt ook, alleen ik moet nog een keuze maken tussen Serge Ber revoets en Niels Lodewijk", probeert Hagesteijn zijn verde digend concept uit te leggen. OUDE-TONGE - De aanval van Martin Rijn en Ronald Snoek op scheidsrechter De Leeuw uit Oude-Tonge was tekenend voor de sfeer hij All-Ready. Het 10-12 verlies in de halve-beker-finale op neutraal terrein tegen Ventura 2 uit Dor drecht kwam hard aan bij trainer Jan Quist. „Hoe kan je nou zo'n wedstrijd uit handen geven", mompelde Quist. Op het korfbal veld van Korvo in Oude-Tonge, dat er sfeerloos bijlag en slechts een handjevol toeschouwers langs de lijn stond, kreeg de scheidsrechter na afloop nogal wat woorden naar zijn hoofd geslingerd. „Je moet beslist doorgaan met flui ten scheidsrechter. Dan krijg je nog weieens een ongeluk", wa ren de snijdende woorden van Rijn. Ook Ronald Snoek spuw de zijn gal en duwde zelfs de scheidsrechter tegen zijn schouder aan. Clubgenoot Het ty Overweel maakte zich boos op Snoek en Rijn. „Je moet van de scheidsrechter afblijven en je mond houden. Die man in het zwart heeft de wedstrijd goed geleid. Daar ligt het niet aan. De schuld ligt bij onszelf", probeerde Hetty Overweel haar mening krachtig over het grasveld heen te brullen. Domme fouten Quist schudde zijn hoofd. Dit was voor de tweede keer in een paar weken dat hij met lege handen achter bleef. Vorige week verspeelde zijn ploeg de promotie naar het district en gisteravond, woensdag, wer den ze door eigen schuld uit de beker gewipt. „Weet je dat ik het niet meer naar mijn zin heb", fluisterde Quist. „Waar om moeten er nu zulke domme fouten worden gemaakt. Wie slaat er nu in de laatste minuut een bal uit de tegenstander z'n hand. En dan al dat gepraat in het veld. Je kan zo'n Martin Rijn en Jaco Stoutjesdijk wel wisselen, maar ik heb niet zul ke gelijkwaardige spelers op de wisselbank. Laat ik er maar eens rustig over nadenken." AII-Ready was gewoon sterker dan het tweede team van Ven tura. Alleen het aanvechten van de arbitrale beslissingen door de Zierikzeese ploeg bracht alleen maar onrust bin nen de selectie. In de eerste helft werd er weinig gescoord. Martin Rijn opende met een strafworp in de tweede minuut en dat deed Ventura ook in de zesde minuut. Met een af standsschot van Debbie Vos- hart en een strafworp van Jaco Stoutjesdijk leek All-Ready op een simpele zege af te gaan. De 6-4 rust was dan ook verdiend. Toen in de beginfase Anne- Marie van Goudoever met een afstandsschot 7-4 scoorde dacht ook trainer Quist dat de finale plaats binnen handbereik was. Een opvallende rol vervulde Esther Snoek. Zij wist veel ballen te vangen onder de korf en daarbij scoorde zij ook het achtste doelpunt. Afstandsschot Veel balverlies van Martin Rijn luidde de ondergang in voor All-Ready. Ook de domme overtredingen van Jaco Stout jesdijk deden geen goed aan het spel. Binnen vijf minuten kwam Ventura langszij (8-8). In de 21e minuut kreeg AU-Ready toch weer even lucht via een af standsschot van Martin Rijn en twee minuten later door Esther Snoek (10-8). Ventura strafte een fout af van Jaco Stoutjes dijk (10-9) en in de 27e minuut W- J Jsffl ging Martin Rijn onder de korf op een tegenstander hangen. Ventura scoorde de gelijkma ker uit de strafworp (10-10). Er werd aan de zijlijn al gespe culeerd over verlenging, maar dat was echter niet meer nodig. Twee minuten voor het eindsig naal slaat Jaco Stoutjesdijk onnodig een bal uit een Ventu- raspeler zijn handen. Scheids rechter De Leeuw was resoluut en gaf een strafworp (10-11). Het twaalfde doelpunt was slechts een formaliteit. „Trainen heeft nu ook géén zin meer. Het korfbalseizoen is achter de rug. Ach, nog een toernooi, maar daar hoef je niet voor te trainen. Nu maar afwachten wat voor ploeg er het volgende seizoen staat. Martin Rijn is onzeker met zijn rugblessure. Wouter van Marle gaat studeren. Hetty Overweel wil een stapje terugdoen. Ook op Ronny Pantekoek kan ik geen beroep meer doen. Die studeert in Utrecht. Ik zou nu echt niet weten hoe het verder moet", verzuchtte Jan Quist uit Yerseke. All-Ready - Ventura 2 10-12 (6- 4). Doelpunten: 2. Martin Rijn. 1-0 6. Ventura 1-1. 12. Debby Voshart 2-1. 16. Jaco Stoutjes dijk 3-1. 20. Ventura 3-2. 24. Ventura 3-3. 32. Jaco Stoutjes dijk 4-3. 32. Ventura 4-4. 33. Martin Rijn 5-4. 34. Martin Rijn 6-4. 39. Anne-Marie van Goedoever 7-4. 32. Ventura 7-5. 45. Ventura 7-6. 51. Esther Snoek 8-6. 53. Ventura 8-7. 56. Ventura 8-8. 56. Martin Rijn 9- 8. 58. Esther Snoek 10-8. 60. Ventura 10-9. 62. Ventura 10-10. 68. Ventura 10-11. 70. Ventura 10-12. Scheidsrechter: De Leeuw uit Oude-Tbnge. Tbe- schouwers: 10. ZIERIKZEE - Tafeltennisver eniging Scaldina houdt in het kader van haar twintigjarig bestaan een tafcltennisnacht- toernooi. In de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 mei kan iedereen een balletje slaan op de vaste locatie aan de Raamstraat in Zierikzee. Het toernooi begint om 22.00 uur en eindigt met een gezamenlijk ontbijt om 08.00 uur. ZIERIKZEE - Donderdag, van avond, speelt het eerste elftal van voetbalvereniging MEVO een oefenwedstrijd. Op sportpark Den Hogen Blok speelt de ploeg van trainer Ge rard Olijhoek tegen Patrijzen uit 's-Heerenhoek. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE - Door de leden van de Zierikzeese Bridge Club werd de voorlaatste speelavond van de competitie 1993/94 afgewerkt. Dat de va kanties al een rol gaan spelen, was te merken aan de op komst. Een groot aantal paren liet deze avond verstek gaan. De uitslag van deze avond was als volgt: Groep A: 1. Mevr. Tennekes- heer Becu 97 pnt., 60.63%; 2. dames De Feyfer-v. d. Zande 96, 60.00; 3. heren Oostwoud Wijdenes-Schot 104, 54.17; 4. echtp. Stokla 85, 53.13; 5. Mevr. Tferwisscha-heer Gedrojc 100, 52.08; 6. Mevr. Groart-heer Akerboom 83, 51,88; 7. mevr. Tuinman-heer Van Assendelft 99, 51,66; 8. echtp. Pomper 75, 46.88; 9. heren Boot-Eekman 89, 46.35; 10. echtp. v. d. Berg 68, 42.50 en 11. echtp. Hollan der 64, 33.33. Met rusttafel is 80 pnt. 50.00% en zonder rusttafel 96 pnt. Groep B: 1. Dames Hogerheyde-v. d. Wekken 90, 62.50; 2. dames V. d. Berg- Oostwoud Wijdenes 84, 58.33; 3. dames v. Geesbergen- Sluyter 83, 57.64; 4. dames v. 't Leven-Schaalje 81, 56.25; 5. da mes v. Assendelft-v. d. Zande 72, 50.00; 6. mevr. Flohil-heer Hogerheyde 60, 41.67; 7. dames v. d. Duyn-Gedrojc 58, 40.28 en 8. dames Does-Eekman 48, 33.33. 72 punten is 50.00%. Groep C: 1. dames Brooshooft- Verkaart 129, 67.19; 2. echtp. Stouten 118, 61.46; 3. echtp. Holm en dames Delst-Steutel 98, 51.04; 5. mevr. Plaating-heer De Jongh 95, 49.48; 6. heren Fonteyne-v. d. Velde en echtp. Kuipers 90, 46.88; 8. dames Gaanderse-Gaanderse 86, 44.20; 9. mevr. Luin-heer Bil 82, 42.71 en 10. dames Gaanderse- Klompe 74, 38.54. 96 punten is 50.00%. De zaaltop van deze avond was voor het gelegen- heidspaar de dames Brooshooft-Verkaart met een percentage van 67.19. ZIERIKZEE - De kersverse schaakkampioen van de Schaakvereniging Zierikzee gaf traditiegetrouw een simul taan tegen alle spelers van de schaakclub. Hij opende tegen iedereen met e2-e4. Of de zwartspelers nu antwoorden in het Spaans, Frans of Siciliaans, het maakte voor hem niets uit want de één na de ander moest capituleren. Na ruim drie uur spelen was het afgelopen. Uitgeput kon Aangeer^brug terugzien op een schitterend resultaat: vijftien gewonen partijen. Alleen in de partij tegen Martin Krijger moest Aangeenbrug zelf het onderspit delven. Een score van 93,75 procent is nog niet voorgekomen in de se rie simultaans van schaakkam pioenen in deze vereniging. Maandag 6 juni begint de zo mercompetitie. Iedereen, huis schakers en toeristen, kan daar aan meedoen. Voor de zomer- kampioen is er een beker be schikbaar. Martin Rijn (midden) uitte allerlei verwensingen aan het adres van scheidsrechter De Leeuw in Oude-Tonge. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8