Studio Martin Hair laat de dobbelstenen rollen Doeland Bouwmarkt Haamstede wordt grootste van Nederland Tweede plaats voor Flakkeese ploeg in monsterestafettetocht 0)vcin dei Heijden Telers groene asperge houden tweede open dag Zeeuwse vliegvissers hebben hun eigen club Herdenking zeeslag Schoneveld historisch- maritiem gebeuren Nieuwe gemeentegids Zierikzee Tekeningen en pastels in Blauwe Keet Race van Rotterdam naar Parijs Wijziging Parketstudio in Goes WOENSDAG 18 MEI 1994 ZIERIKZEE - Studio Martin Hair aan de Korte St. Janstraat in Zierikzee bestaat vijf jaar. De kapperszaak viert dit lustrum met verschillende acties voor de klanten. Bij een van die acties komt de dobbelsteen te pas. De klant die 5 gooit, is gratis geknipt. Martin en Cristel van Aken den wel van een aardigheidje. leum aangegrepen voor de ge- daarnaast verzonnen ze ook van Studio Martin Hair hou- Daarom hebben ze hun jubi- noemde dobbelactie, maar een puzzel wedstrijd met leuke Studio Martin Hair aan de Korte St. Janstraat in Zierikzee bestaat vijf jaar. (Foto: Joop van Houdt). prijzen. Verder zijn er de ko mende maand verschillende aanbiedingen. De dobbelactie loopt tot en met 20 mei. Bovendien gaan ze binnenkort samenwerken met de tegenover hen gevestigde fotozaak van Bob Noomen. Onder de titel 'coupe van de maand' laten ze foto's maken van hun klanten. Die afdrukken worden zowel in de kappers- als in de fotozaak geëxposeerd. Martin: „Want fo to's van echte mensen spreken toch meer aan dan foto's van modellen." Persoonlijk contact met de klant staat bij Studio Martin Hair voorop. Martin, Cristel, de kapsters Cinderella en Cora en stagiaire Rilana bereiden zich na het maken van een af spraak voor op het bezoek van elke klant. Tweede Nieuwsbode De zaak heeft vele honderden vaste klanten. Martin: ,,Maar ik weet precies wie ik in de stoel heb. Waar de klant op va kantie is geweest en natuurlijk welk model ik moet knippen. Voor nieuws moeten de mensen ook bij ons zijn. We weten alles en erg snel. Ik ben eigenlijk een twèede Nieuwsbode. Als er in Zierikzee iemand is geboren of overleden, weet ik dat bin nen twee uur." Precies vijf jaar geleden begon Martin in zijn pand aan de St. Janstraat met een herensalon. Vanwege de grote vraag begon hij na 3,5 jaar ook een dames kapsalon. Als opleiding deed Martin vier jaar het heren vak in Goes en Rotterdam en twee jaar dames vak in Bergen op Zoom. Cristel komt uit de par fumerie en deed het dames- en herenvak in Goes. Naam Martin: „We hebben vakbe kwaamheid over de hele breed te. De kapsters die bij ons in dienst zijn, moeten minstens net zo goed zijn als ikzelf. Ik heb liever een kapster die beter is, dan dat ik de kapper met de grote naam speel." Talent is er ook in huis. Martin: „We kunnen alles maken, gaan alle beurzen af en doen aan alle wedstrijden mee en we volgen regelmatig cursussen. Ik voel aan of een klant in is voor een nieuw modieus kapsel. Eigen lijk ben ik dan een beetje beeldhouwer. Maar soms zijn hele kleine accenten al genoeg om een kapsel tot iets bijzon ders te maken." Extremen Soms ook leidt dat tot extre men. Martin vertelt over een dame die altijd tekst in haar haar geverfd wil hebben. „Mo menteel heeft ze 'Z.O.Z.' in het haar geblondeerd. Ze heeft er ook al eens 'Ciao' en 'Beach- pop' in gehad. De damessalon van Studio Martin Hair is momenteel vol gens Martin en Cristel een gi gantisch succes. „Creatief ge zien hebben we behoorlijk wat in huis. Zo hebben we elf soor ten permanentvloeistoffen en zes types wikkels," zegt Mar tin. Ondanks alle noviteiten blijft Studio Martin Hair toch voor namelijk een zaak waar men terecht kan voor een kwalita tief goed kapsel tegen een rela tief lage prijs. Een kopje koffie en wat gezelligheid horen daar bij. Handdoeken Martin: „Mensen willen toch terug naar de kapsalon van vroeger. Die heeft iets huise lijks, daar kun je lekker klet sen. Ik hel? er klanten bij die hier gewoon handdoeken mee staan te vouwen. We zijn na tuurlijk wel commercieel, maar toch ook een beetje dorpskapper.',' HAAMSTEDE - Na een zes weken durende verbouwing en inrichting van de enorme loods aan de Roterij op het industrieterrein van Haamstede wordt don derdag 2 juni de 84e vestiging van Bouwmarkt Doeland geopend. Met een bin- nenoppervlakte van liefst 1300 vierkante meter en een buitenterrein van 700 vierkante meter is deze bouwmarkt de grootste Doeland van de HDB-groep van Nederland. De HDB-groep is een organisatie die collectieve belangen heeft bij de exploitatie van alle Houtland-, Doeland- en Big Boss-vestigingen die er zijn. De bestaande vestiging van Doeland in Renesse wordt daarmee naar de tweede plaats verdrongen. De laatste dagen voor de ope ning is het een drukte van be lang. Aan alle kanten wordt de laatste hand gelegd aan elek tra, vloerbedekking en de in richting. Tegelijkertijd komen Het bord aan de muur van de Doeland-vestiging noemt 3 juni als openingsdatum, maar mensen die dan een kijkje komen nemen zijn een dag te laat. De deuren gaan namelijk een dag eerder voor het publiek open. (Foto: Joop van Houdt). de eerste vrachtwagens al aan met artikelen bestemd voor de verkoop. Verscheidene machi nes van bijvoorbeeld de hout zagerij staan reeds opgesteld. Bij de inrichting heeft men op zeer handige wijze rekening gehouden met de aan- en af voer van de .benodigde mate rialen en artikelen. Dit kan nu door een deur in een zijloods, zodat men niet telkens dwars door de winkel hoeft. Verschil- lende vaklieden leggen de laat ste hand aan hun eigen werk zaamheden. Tferwijl de vele stellingen en schappen bijna schreeuwen om gevuld te wor den met artikelen heerst on danks het vele werk dat nog ge daan rftoet worden een gezelli ge maar actieve sfeer in de enorme loods. Voetlicht Volgens Leo Lemsom, die overi gens ook samen met zijn mede werkers Doeland in Renesse blijft exploiteren, zal ook de nieuwe vestiging van Doeland zich behalve met een zeer uit gebreid assortiment hout- en bouwmaterialen zich voorna melijk kenmerken met een for mule, die staat voor service en advies. Hoewel hij in beide fili alen formeel de scepter zwaait, ziet hij nadrukkelijk de hele groep medewerkers als een team. Zelf.treedt hij het liefst zo min mogelijk voor het voet licht. Naast hout- en bouwmateria len heeft Doeland Haamstede een enorm assortiment sani tair, elektra, ijzerwaren, ge reedschappen, verven en be- hangsoorten en installatiema teriaal in het assortiment. Maar een groot aantal vierkan te meters zijn bestemd voor de verkoop van diverse kleine meubelen. Verder staan een keuken- en badkamershow in het programma. In 1995 zal bo vendien op het buitenterrein grote aandacht gegeven wor den aan alles wat met de tuin en tuinmeubelen te maken heeft. Het service- en adviesaspec komt al direkt naar voren om dat Doeland Haamstede geheel gratis zaagt en schaaft, terwijl tegen een geringe vergoeding ook zal aankopen kunnen wor den bezorgd. Fijn is ook, dat Doeland Haamstede over een zeer ruime parkeergelegenheid beschikt. Marktverzadiging Met het bestaan van twee vesti gingen van Doeland in eikaars nabijheid zou men kunnen spreken van een marktverzadi- ging. Niets is echter minder waar, volgens Lemsom. Behal ve de lokale bevolking van en kele duizenden mensen biedt de Kop van Schouwen plaats aan duizenden (sta)caravans en bebouwingen, die uiteraard hun onderhoud behoeven. Het is duidelijk, dat Doeland ook op deze klandizie rekent. Tege lijkertijd hoopt Doeland veel mensen uit de wijde omgeving te trekken. Speciale aanbiedingen De opening op 2 juni krijgt een feestelijke omlijsting. Voor het publiek zijn er enkele dagen lang speciale aanbiedingen. Daarnaast worden er de eerste dagen in Doeland talloze de monstraties gegeven. Heel be wust wil Lemsom de exacte in houd hiervan nog even geheim houden. „Daar komen de men sen straks wel achter", aldus zijn antwoord op de vraag wat er allemaal gaat gebeuren. ZIERIKZEE - Zierikzee Ak- tief, een samenwerkingsver band van VVV Zierikzee en de Zierikzeese Ondernemers Cen trale ZOC, heeft in samenwer king met Bureau Voorlichting van de gemeente een nieuwe gemeentegids uitgegeven. In deze gids staan, behalve in formatie over de gemeente, ge gevens over allerlei verenigin gen, instellingen en clubs. De gemeentegids wordt deze week huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente. Nieuwe inwo ners krijgen dit boekje in een informatiepakket. Behalve de gemeentegids geeft Zierikzee Aktief ook een toeristengids uit. OOSTERLAND - In wegres taurant de Blauwe Keet aan de Rijksweg N59 in Oosterland is tot 30 juni een expositie te zien van pastels en tekeningen van Gerrit Ruitenbeek uit Nieu- werkerk. Na de dames Ans van der Zwet en Will van Eunen is Gerrit Ruitenberg de derde exposant van teken- en schilderclub De Tekenaars in Nieuwerkerk. Van hem zijn gedurende de openingsuren van het restau rant, zeven dagen per week van 9.00 tot 21.00 uur, pastels en te keningen te zien. MIDDELHARNIS - The Island Runners, een team bestaande uit Flakkeese hardlopers, is net als vorig jaar succesvol geweest in de langste non-stop esta fetterace ter wereld van Rotterdam naar Parijs. Over het bijna 600 kilometer lange parcours waren zij ruim twee uur sneller dan vorig jaar. Dit was me de te danken aan een perfecte organisatie binnen de eigen gelederen. De eerste plaats, die de ploeg vorig jaar behaalde, werd niet geprolongreerd. Deze ging naar Runnersworld. Aan de prestatie van de Flak keese lopers deed dit niets af. Deze krijgt alleen maar meer glans, wanneer men bedenkt dat de ge middelde leeftijd van het team bijna veertig jaar is. The Island Runners bestond uit: Jan Hoek, Jan van Has- sent, Aric van Dijk, Leen van 't Hof. Eef Kooman, Peter Jor daan, Ad Onnink en Herbert Kunst. Naast het team van lo pers was een begeleidend team actief, dat zeker zo belangrijk was als de lopers zelf. Behalve het neerzetten van een zo goed mogelijke tijd stond de ploeg nog een ander doel voor ogen: Zo veel mogelijk geld inzame len voor hot goede doel: de Dr. Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. Het geld dat de deelnemende teams door mid del van sponsoring bij elkaar lopen wordt besteed aan de palliatievc zorg. Dit is een vorm van aanvullende zorg, naast de medische begeleiding, die patiënten in de kliniek krijgen. Het exacte bedrag wordt over twee weken bekend gemaakt, tijdens een slotavond in Sportpaleis Ahoy' in Rotter dam. Verdenking Woensdag 11 mei gingen 38 ploegen om 12.00 uur van start onder de Euromast. Na een promotieloop door Rotterdam, waarbij ook de ^Daniël den Hoedkliniek werd aangedaan, ging de race pas in Barendrecht daadwerkelijk van start. Met Runnersworld en Atletiek Rot terdam, vormde The Island Runners vanaf het begin van de wedstrijd de kopgroep. At letiek Rotterdam moest haar positie aan de kop al s.iel prijs geven. Runnersworld bleef voor de Flakkeese ploeg echter gedurende de hele wedstrijd een geduchte tegenstander. Of dit geheel via de zuivere weg ging is de vraag, die zowel leden van The Island Runners als leden van andere ploegen zich afvroegen. De voorsprong van Runnersworld was ineens wel heel erg groot geworden, hetgeen de verdenking op zich laadde niet alles volgens de re gels te doen. De wedstrijdlei ding had echter geen onregel matigheden bij deze ploeg ge constateerd en onder de Eiffel- toren kon Runnersworld dan ook als winnaar van de wed strijd worden gehuldigd. De eindtijd was 30.59 uur. The Island Runners kwamen met een achterstand van 42 mi nuten over de finish. Met een tijd van 31 uur en 39 minuten verpulverden zij het record van vorig jaar met ruim twee uur. Opvallend hierbij waren de prestaties van Ad Onnink, Jan Hoek en Eef Kooman. Zij ont wikkelden bergop een onwaar schijnlijke snelheid. Maar ook de nestor van het team, Leen van 't Hof liet zich niet onbe tuigd. Hij liep in Parijs nog even hard als bij de start in Rotterdam. Maar ook de ande re lopers kunnen terugzien op een uitstekende prestatie. Evenals de leden van het bege leidingsteam. Zij stonden ge durende de hele wedstrijd de lopers terzijde en zorgden er voor dat de sfeer tijdens de race nimmer afzakte en steun de de lopers wanneer de ver moeidheid dreigde toe te slaan. Advertentie Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop 4 heerlijk ontspannend *-i f"* Zienh?ee Havenpark 5 |D>rhsiand Schelpenpad 26 Ter 01 HO '5202 I Tel 01877 1236/ MIDDELHARNIS - Telers van groene asperges in Zuidwest-Nederland houden zaterdag 21 mei voor de tweede keer open huis. Eerder deden zij dit op 7 mei. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen alle belangstellen den een kijkje nemen op het bedrijf om kennis te maken met het nog relatief onbekende zusje van de witte asperge. Bijna dertig restaurants serveren de ze dag speciale gerechten met groene asperges. De open dagen zijn een initia tief van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen en van Veiling Holland Zeeland in Barendrecht en Kapelle. Dit is de veiling waar de deelnemen de telers hun asperges verko pen. De open dag die de telers twee weken geleden hielden was een groot succes. Vele nieuwsgierigen trokken er met de fiets of auto op uit om eens te kijken hoe de groene asper ges groeien en smaken. Zowel jongeren als ouderen genoten van de bijzondere teelt van de groene asperges, die in tegen stelling tot de witte, boven de grond groeien. De planten van de twee zijn dezelfde, maar doordat de stengels boven de grond worden blootgesteld aan het zonlicht kleuren ze groen. De telers kregen de eerste open dag veel vragen te beantwoor den. Veel mensen verwonder den zich erover dat ze groene asperges niet hoeven schillen. Sommige telers overtuigden hun gasten door de verse oogst gekookt of in een heerlijke soep aan te bieden. De deelnefnende telers zijn: J. en L. Jacobs aan de Batte- noordsedijk 4 en J. A. van Loon aan de Battenoordsedijk I in Nieuwe-Tonge, E. van de Velde aan de Peuterdijk 59 in Her- kingen en P. G\ M. Terhoeve aan de Schinkelweg 2 in Oude- Ibnge. De restaurants die deze dag speciale aspergerechten op het menu hebben staan zijn: de Gouden Leeuw aan de Markt 11 in Goedereede en Bellevue aan het Zandpad 60 in Middelhar- nis. ZIERIKZEE - Zeeland is weer een visvereniging rij ker. Onlangs werd de Zeeuwsche Vliegvisvereniging Lure and Emerger opgericht. Het doel dat de vereni ging nastreeft is het bevorderen van de vliegvisserij op zowel zoet als zout water. De naam van de vereniging, Lure and Emerger, is gebaseerd op de spreuk van het provincia le wapen van Zeeland, Luctor et Emergo. Verder heeft ze daar echter niets mee te maken. Lu- re is namelijk de Engelse bena ming van een kunstvlieg die uit de fantasie ontsproten is en dus geen kopie van een insekt is. Een emerger, eveneens uit het Engels, is een muggelarf die op het punt van uitkomen staat. Op dit moment bestaat de ver eniging uit 26 leden. Voorzitter is de heer B. Klaassen uit Mid delburg. De heer C. Baas uit Zierikzee heeft het secretariaat in handen. De leden van Lure and Emerger krijgen vlieg- bind- en werpinStructies. Wan neer zij dat tenminste wensen. De heer J. Boltendal uit Brou wershaven neemt dit onderdeel voor zijn rekening. Het binden wordt verzorgd in de sportkan tine van sportvereniging Kats. De werpinstructies vinden plaats op de velden van deze sportvereniging. De bijeen komsten van de vliegvisvereni gingen worden om de twee we ken gehouden op woensdag avond. De eerstvolgende club avond is op woensdag 25 mei. De aanvang is 19.30 uur. Zaterdag 11 juni in Bres kens ZIERIKZEE - Op de Noordzee voor de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen bulderden in juni 1973 de ka nonnen. Op Schoneveld, zoals het gebied daar het verjoeg Michiel de Ruyter de Franse en Engelse vloot. Deze gebeurtenis wordt dit jaar opnieuw her dacht en wel op zaterdag 11 juni. Deze dag zijn er in en rond Breskens allerlei historische en maritieme evenementen. Woensdag 7 juni 1673 lichtten de schepen van de Engelse en Franse vloot het anker en koersten ze richting Schone veld. Die gecombineerde vloot met in totaal 76 grote schepen en 24.295 manschappen was nu meriek gezien oppermachtig aan de Nederlandse vloot van admiraal Michiel de Ruyter. Een week lang daverden op zee zo'n achtduizend kanonnen. Uiteindelijke sloeg de Frans/ Engelse vloot op de vlucht voor de slimme tactiek van De Ruy ter, Tromp, Van Nes en Banc- kert. De overwinning van de slag op Schoneveld was van groot belang voor Nederland, omdat hiermee voorkomen werd dat Frans-Engelse troe pen aan land gingen. Deze zee slag betekende in feite dat Ne derland zijn onafhankelijk heid wist te behouden. Daarom ook wordt deze zee slag sinds vorig jaar herdacht. Dit jaar is deze herdenking op zaterdag 11 juni. Daarvoor meert vrijdag 10 juni een mari neschip af in de haven van Breskens. Voor deze herden king heeft het ministerie van buitenlandse zaken een specia le expositie beschikbaar ge steld van oude schepen die voor de Verenigde Oostindi- sche Compagnie voeren. Onder meer kan men in deze expositie het schip De Frysia aanschou wen. Deze expositie wordt za terdag om 13.0 uur geopend in hotel Het wapen van Breskens. In de morgenuren (van 10.00 tot 12.00 uur) worden er voor de Bressiaander haven zeilwed strijden gehouden en rond het middaguur meren in de haven plat- en rondbodems af. Naast een herdenkingstoe spraak door de vice-admiraal van de zeemacht in Nederland, is de Koninklijke Marine 's middags aanwezig met een Ori on verkenningsvliegtuig en ook worden bij de haven heli kopterdemonstraties verzorgd. In de avonduren (van 21.30 tot 22.30 uur) breekt op het water een spektakelstuk los. Vijftien plat- en rondbodems, waaron der oude handelsschepen en drie hoogaarzen, alle met vuur werk aan boprd zullen de zee slag nabootsen, 's Middags kan men deze schepen die in de Vis sershaven liggen bezoeken. Dat geldt ook voor een tentoonstel ling van de Koninklijke Mari ne in de Vismijn en een demon stratie modelbouwschepen in het groot bassin van de Vis mijn. Ook het schip van de Ko ninklijke Marine dt in de Han delshaven afgemeerd ligt is voor het publiek opengesteld. GOES Parketstudio Goes heeft zijn naam en winkelfor mule gewijzigd. Voortaan heet de Parketstudio Pardio Par ketstudio en worden de par ket-. laminaat- en kurkvlorren rechtstreeks vanuit de fabriek uit Duitsland geïmporteerd. Tben TMC Goes zich in 1993 aansloot bij de wereldwijd opererende frnnchisc-orgnnisn- tic Parket studio, werd het be staande assortiment zachte vloerbedekking uitgebreid met parket-, laminaat- en kurk vloeren. Dit bleek een schot in dc roos. Dc consument kon ter plekke alle soorten vloerbedekking met elkaar vergelijken, hetgeen door ve len enthousiast werd ontvan gen. Door de directe levering van de importeur kan het assortiment drastisch worden uitgebreid. Thvcns zijn de prijzen van de vloeren definitief in prijs ver laagd en aangepast aan het overige TMC-assortiment. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3