Tweede seniorenteam Scaldina sleept kampioenstitel binnen Hans Aangeenbrug clubkampioen van schaakvereniging Zierikzee !K VOETBAL 'Voetbalbeleving WIK moet beter worden' «au.™ Tafeltenniscompetitie met ivisselend succes afgesloten Vijfde plaats Jurgen de Lang Korfbal beker wedstrijd Huishoudelijke schaakcompetitie afgesloten Damesteam WEA/MEVO'80 degradeert in het district i -■■■MppMpMaHW- Het tweede team van tafeltennisvereniging Scaldina is kampioen geworden in de derde klas C. V.l.n.r.: Ad de Graaf, Jan Kik en Alex von Berswordt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het tweede seniorenteam van tafeltennisvereniging Scaldina is kampioen geworden in de derde klas C van Zeeland. In de voorjaarscompetitie bleek het trio Ad de Graaf, Alex von Berswordt en Jan Kik het beste team te vormen. Met de kampioenstitel op zak promoveert het trio naar de tweede klas waar bij het op gelijke hoogte komt met het eerste seniorenteam van Scaldina. 7 Laatste wedstrijd Thèo Stouten WEMELDINGE - Cees Joosse kan met opgeheven hoofd het tweede competitiejaar met WIK afsluiten. De 1-6 overwinning in de laatste wedstrijd tegen het al gedegradeerde Wemeldinge maakt de drie laatste nederlagen weer wat aangenamer. „Vergeet niet dat we verloren van Middelburg, SSV'65 en AZVV", be nadrukte de trainer uit Middelburg. Bij de eerste wedstrijd van het tweede seniorenteam zag het er niet naar uit dat zij de-kampi oenstitel binnen zouden halen. De start was niet erg voorspoe dig, want in de thuiswedstrijd tegen Oudelande moest Ad de Graaf met twee invallers aan treden. Zijn teamgenoten Alex von Berswordt (verplichtingen in Bochurrr) en Jan Kik (huwe lijk) waren afwezig. Omdat de ze wedstrijd met 2-8 werd ver loren, waarin Ad de Graaf wel twee keer won, moest er hard gewerkt worden om de punten weer in te halen. Achteraf bleek dat Oudelande In het clubgebouw van de schaakvereniging Zierikzee aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee kwamen afgelopen week de schakers voor het laatst bij elkaar voor de inter ne huishoudelijke competitie. Halverwege het seizoen was Owe Boersma afgehaakt en dat gaf nog meer speelruimte aan Hans Aangeenbrug. „Boersma is voor mij een zwa re tegenstander. Ik heb er zes tien keer tegen gespeeld en de sterkste ploeg van die klas se was, want in de return wedstrijd werd er met een vol ledig team 5-5 gelijkgespeeld. Scaldina scoorde naast wat mindere uitslagen zoals 6-4, 7-3 ook een aantal hele goede 9-1. Mede door Ad de Graaf die als beste speler uit de bus kwafn. Vooral in de dubbel met Alex von Berswordt speelde hij voortreffelijk. Zij wonnen alle dubbels. „We hebben het gewoon goed gedaan", zegt De Graaf, zeker als je ziet dat Von Berswordt later veel afwezig was door op- acht keer gewonnen. Toch ben ik vorig jaar ook kampioen ge worden toen Boersma wel heel de competitie meedeed. Boersma is nu halverwege af gehaakt wegens immigratie naar Zuid-Afrika." Hans Aan geenbrug is op zijn achttiende jaar gaan schaken. Op de mid delbare school'in Bussum werd hij in het schoolschaakteam ge kozen. AI snel raakte hij onder de indruk van het schaken. Toen hij verhuisde, een aantal jaren geleden, naar Noordgou- name in het ziekenhuis. Maar we hebben het verdiend en ik wil me sterk maken om in de 2e klas te blijven. Het is alleen jammer dat we waarschijnlijk toch een keer naar Zeeuwsch- Vlaanderen zullen moeten af reizen. En dat is op een doorde weekse avond niet de beste be zigheid. Toch een aardig pre sentje voor Scaldina dat twin tig-jaar bestaat. Derde klas C Scaldina 2 10-69 Oudelande 2 10-67 we klopte hij aan bij de Zierik- zeese schaakvereniging. Al snel werd hij daar één van de beste schakers met als voor naamste tegenstanders Owe Boersma, Martin Krijger en Richard van der Veken. „Ik ben iemand die in de opening nog weieens te veel schaakstukken weggeeft. Dat blijft bij mij een handicap. Ik probeer een waterdicht reper toire te vinden. Daarom speel ik" snel in de openingsfase. Ik Kerkwerve 1 10-56 Big Smash 3 10-43 Westerzicht 2 10-35 Middelburg-Zuid 8 10-3.0 Het eerste seniorenteam van Scaldina had in zijn laatste wedstrijd geen moeite in Mid delburg met 't Zand 5. Het werd uiteindelijk 9-1 voor Scaldina. Alleen Michel Holm verloor een partij. Door deze grote overwinning is Scaldina 1 toch nog op een tweede plaats geëindigd in de tweede klas B achter kampioen Kapelle 1. „We gaan in de najaarscompe titie met een volledig team van denk daardoor tijd te winnen om in het eindspel iets moois te doen", aldus de rustig ogende schaker die juist een pion van Baris weet te ontfutselen. „Ik kan alleen maar goede te genstanders op de schaakclub vinden. Vroeger schaakte ik nog tegen huisgenoten, maar dat is over. Mijn enige tegen stander thuis is de computer. Daar speel ik verschillende partijen tegen en analyseer dan ook later de uitslag. Bo vendien heb ik verschillende abonnementen op schaaktijd schriften. Ik volg het schaakge- beuren op de voet", legt Aan geenbrug zijn liefde uit voor de schaaksport. Van de vierentwintig partijen verloor Aangeenbrug twee par tijen aan Owe Boersma. Oojc moest hij twee keer een remise afsluiten. Richard van der Ve ken en Martin Krijger dwon gen dat af tegen de regerende clubkampioen. Martin Krijger uit Renesse werd in het alge meen klassement tweede en Ri chard van der Veken moest ge noegen nemen met een derde plaats. In totaal kwamen ze venentwintig schakers in actie tijdens de huishoudelijke com petitie van schaakvereniging Zierikzee. Uitslagen laatste ronde H. Aangeenbrag - J. Baris 1-0 M. Krijger - J. van Dalsen 1-0 A. Bandsma - J. Dopper 1-0 P. Kramer - T. Brouwer 0-1 A. de Jonge - J. Verkerke V2-V2 J. Philippo - H. Bremer 0-1 C. van Eldik - E. de Jonge 1-0 Eindklassement Systeem Keijzer (respectieve lijk: waardecijfer, punten to taal, gespeeld wit, gespeeld zwart): 1. H. Aangeenbrug, 40, 821.0, 12, 12. 2. M. M. Krijger, 39, 668.5, 14, 13. 3. R. van der Veken, 38, 583.0. 12, 10. 4. A. Bandsma, 37, 549.5, 15, 13. 5. J. J. Hoogstrate, 36, 500.0, 13, 12. 6. C. P. Polderman, 35, 482.0, 11, start en dan gaan we op voor het kampioenschap, en dat moet haalbaar zijn", aldus Mi chel Holm. Scaldina 1 kampte afgelopen maanden met een spelersgebrek. Arjan Bom die in eerste instantie was inge deeld, liet verstek gaan. Hans Volkeri en Michel Holm moes ten daarom steeds met een in valler spelen. Tweede klas B Kapelle 1 10-80 Scaldina 1 10-64 Big Smash 2 10-61 Arnemuiden 4 10-42 't Zand 5 10-28 Slagvast 1 10-25 Het derde seniorenteam van Scaldina speelde een redelijke competitie. Het viertal Gerrit van der Bos, Arthur Schenk, Rob van der Noord en Sjaak Hanse eindigde dan ook op de derde plaats in de eindrang schikking. Vierde klas B 't Zand 8 10-72 Yerseke 3 10-60 Scaldina 3 10-55 't Batje 3 10-50 Middelburg-Zuid 10 10-34 Arnemuiden 6 10-29 Het vierde seniorenteam van Scaldina moest aan het eind van de competitie genoegen ne men met een plaats in de 5e klas degradatiepoule. Door in deze poule haar wedstrijd te winnen blijven ze in deze klas se. Het team bestond uit Dick Kouwenberg, Jeroen van Pope- ringen, Bert de Jong, Henk Goudswaard en Jaco Elenbaas. Vijfde klas Kapelle 5 6-44 Scaldina 4 6-33 Arnemuiden 7 6-30 't Zand 10 6-13 Jeugd Het eerste jeugdteam verloor verrassend zijn uitwedstrijd in Vlissingen van Westerzicht 2 met 6-4. Erik Stoel, toch bezig aan een sterk seizoen, won alle drie zijn enkelspelen, terwijl Marien Hogerheijde en Mauri ce van Slobbe er tegen Wester zicht niet aan te pas kwamen. Erik Stoel en Van Slobbe won nen het dubbel. Het derde jeugdteam moest met twee spe lers afreizen naar RDT 3 in Lamswaarde. Mart Goud zwaard was met drie overwin ningen de beste speler. Voor de debuterende Paul Willemse waren de tegenstanders net iets te sterk. In Lamswaarde werd dus tegen een 7-3 nederlaag op gelopen. 10. 7. S. J. Stoel, 33, 470.0, 13, 12. 8. J. Verduijn den Boer, 34, 469.5, 12, 12. 9. A. Bloom, 31, 461.0, 13, 13. 10. J. Baris, 32, 455.0, 13, 13. 11. J. van Dalsen, 30, 434.5, 14, 15. 12. J. Bom, 29, 420.5., 13, 12. 13. A. van der Westen, 28, 416.5, 9, 10. 14. J. C. Dopper, 26, 404.0, 13, 13. 15. O. Boersma, 27, 400.0, 6, 5. 16. J. Pannekoek, 25, 371.5, 12, 12. 17. J. Verkerk, 24, 364.0, 12, 12. 18. T. Brouwer, 23, 354.0, 12, 14. 19. A. de Jong, 22, 303.0, 13, 15. 20. P. Kramer, 21, 295.5, 12, 12. ALPHEN AAN DEN RIJN - B- junior Jurgen de Lang uit Zie rikzee heeft tijdens een meer kamp bij de A-junioren in Al phen aan den Rijn een vijfde plaats behaald. De atleet kwam in de hogere leeftijdsklasse in aanraking met zwaarder stoot- en werp- materiaal. Hij wist op de tien atletiek-onderdelen een totaal van 5640 punten te behalen. Winnaar werd Maarten Klaver van SAV met 6555 punten. Resultaten Jurgen de Lang: 100 meter, 11.98 seconden, ver springen, 5,82 meter. Kogelsto ten, 11,40 meter. Hoogspringen, 1,83 meter. 400 meter, 54.03 se conden. 110 meter horden, 18.38 seconden. Discuswerpen, 32,50 meter. Polsstok hoogspringen, 3,10 meter. Speerwerpen, 39.20 meter. 1500 meter, 4.27.38 minu ten. OUDE-TONGE - Het eerste se niorenteam van korfbalvereni ging All-Ready speelt woens dag 19 mei een bekerwedstrijd in de halve finale. De wedstrijd wordt op neu traal terrein gehouden in Oude-Tbnge op het korfbalveld van Korvo. De tegenstander is Ventura Sport 2 uit Strijen. Aanvang 19.30 uur. „We hebben drie punten min der behaald dan het vorige sei zoen. Ach, een zevende plaats is mager in die vierde klasse. Er had dit seizoen meer ingezeten. Ik denk dat de complete voet balbeleving bij WIK beter moet worden. Als je op dit ni veau je wilt handhaven moet er ook meer inzet komen. Mis schien nieuwe spelers, maar in ieder geval die beleving moet beter worden. Het beeld We moeten ook niet vergeten dat het een raar seizoen was met die afgelastingen. Op die manier kregen we ook de sterkste ploegen achter elkaar. Dat vertekende het "beeld ook met drie nederlagen op rij", al dus Joosse die ook volgend sei zoen het eerste elftal onder zijn hoedde neemt. Voor WIK is het seizoen vroeg afgelopen. Er staan geen oefenwedstrijden meer op het programma en tot spijt van Joosse vindt ook de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee geen doorgang. „Ik be grijp er niks van hoor. Dat was vorig jaar toch een gezellige dag in Brouwershaven." Met Theo Stouten voor de laat ste keer in de basis startte WIK in Wemeldinge vrij zwak. „We „Ik had van tevoren al gezegd dat de promotie/degradatie wedstrijden een loterij waren. Goed,we hebben aan het kortste eind getrokken. Maar we waren absoluut niet kans loos.. Het is toch apart om op deze manier na jaren eerste klasse te hebben gespeeld te moeten degraderen", aldus Korsuize uit Goes. Uitgeschakeld Vol goede moed was het da mesteam al vroeg afgereisd naar Capelle aan den IJssel. Er moest worden gespeeld tegen IBIS uit Hellevoetsluis en Vo- vero uit Rotterdam. Beide ploegen komen uit de tweede klasse. MEVO'80 had de helft van het karwei al snel ge klaard. Met 15-11 en 15-8 werd er van IBIS gewonnen. Vovero had drie sets nodig om IBIS op de knieën te krijgen. Via 15-6 13-15 en 15-9 werd IBIS uitge schakeld. De wedstrijd tussen MEVO'80 en Vovero zou een spannend verloop krijgen. Karwei De eerste set was voor ME- VO'80 met 15-7. „In principe was het karwei al voor de helft De A-junioren stromen door naar de seniorenelftallen en de pupillen krijgen de status juni or. Naast deze veranderingen zal ook op vele plaatsen een trainersverandering plaats vinden. Nieuw kader komt er aan en sommigé jeugdtrainers zetten een punt achter hun acti viteiten. Uitslagen Junioren: Oostkapelle Al-DFS Al 2-1; DFS Al-Noormannen Al 12-3; SKNWK Bl-Goes BI 2- 7; SKNWK Cl-Krabbendijke Cl 3-7. Pupillen: Colpl. Boys Dl- voetbalden op z'n elfender- tigst", was het commentaar van Joosse. Wemeldinge was duidelijk in de eerste helft de betere ploeg, alleen zij kunnen niet scoren. Leon Hendrikse werd in de 30e minuut aan gespeeld door Theo Stouten en Hendrikse scoorde de ope ningstreffer. Vijf minuten later had Elmar Verhage een leeg doel voor zich eh schoot de bal tussen de palen (0-2). In de beginfase van de tweede helft kwam Wemeldinge op 1-2. Keeper Krijn Hendrikse tikte de bal nog wel aan, maar via de doelpaal belandde het leren ge vaarte toch in het net. In de 55e minuut werd een knappe actie van Erik van der Sande be loond door Joost Rotte met een kopbal in het doel (1-3). WIK bleef de aanval opzoeken. Leon Hendrikse werd de diepte in gestuurd, legde de bal terug op Joost Rotte die vervolgens 1-4 scoorde. In het laatste kwartier van de wedstrijd tekende Leon Hendrikse voor de beide doel punten. Marco Ganzeman prik te de bal in het zestienmeterge bied. Hendrikse ving de bal op zijn borstkas op en in een draaiende beweging scoorde hij 1-5. Het laatste doelpunt scoorde Hendrikse simpel na voorbereiding van Danny van Oeveren en Patrick de Broe- kert. geklaard", kijkt Korsuize nog terug op de hectische wed strijd. De tweede set ging ook goed tot 12-12. Op dat moment kroop er angst binnen het team van MEVO'80 en onnodig werd er verloren met 12-15. Een der de set was noodzakelijk, maar MEVO'80 was uitgeblust. Van 1-5 werd het 2-10 voor Vovero. Uiteindelijk won Vovero met 3- 15 en werd MEVO'80 na vier jaar eerste klasse terug gewe zen na de tweede klasse. Stapje terug „Misschien is het stapje terug wel goed voor het team. Nee, het is niet gemakkelijk om weer snel terug te komen in de eerste klasse. Alleen nu kun nen we het team weer opbou wen, want er vertrekt toch een aantal spelers. Jeanet Vlees houwer geeft haar studie voor rang en Marga Timmerman wil in het recreatie-volleybal gaan spelen. Esmeralda Schot en Jeanie Kok komen ons team dan versterken. Bovendien ben ik nog met een nieuwe speel ster uit Goes bezig", aldus Kor suize die ook nog een jaar door gaat als trainer/coach bij het damesteam van WEA/ME- VO'80. Zierikzee D2 3-3; SKNWK Dm- SSV D2 1-10; Zierikzee D2- SKNWK D2 7-4; WIK Dl- Cortgene Dl 12-3; ZSC Dl- Oostkapelle D2 0-5; Seroosker- ke D3-SKNWK Dm 3-0; Bruse Boys Dl-Zierikzee Dl 2-10; Zon- nemaire Dl-Duiveland Dl 6-4; Brouwershaven Dl-SKNWK Dl 4-2; Dreischor Dl-Veere Dl 1-14; Duiveland El-Zierikzee El 6-3; WIK El-Bruse Boys El 0-10; Brouwershaven El- Zonnemaire El 1-15; MEVO El- Zierikzee E2 2-5; Bruse Boys E2-ZSC El 2-15; DFS E2- Middelburg E3 4-3; Bruse Boys El-Zonnemaire El 15-2; Bruse Boys Fl-Bevelanders F1 1-6; DFS Fl-MEVO F1 8-1; Zierik zee F2-Colpl. Boys F1 8-1; SKNWK Fl-Bruse Boys F2 1-9; Dreischor Fl-Renesse F1 3-3. Hans Aangeenbrug is ook dit seizoen de beste schaker van de Zierikzeese schaakvereniging. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Hans Aangeenbrug (29) uit Noordgouwe is opnieuw clubkam pioen geworden van schaakvereniging Zierikzee. De laatste partij tegen Hans Baris, die hij simpel won, was slechts een formaliteit. Een aantal weken geleden was hij al zeker van de titel. Slechts twee partijen verloor hij en twee keer kwam hij een remise overeen. „Die verliespartijen waren tegen Owe Boersma. Dat spelletje van hem ligt mij gewoon niet", vertelt Aangeenbrug terwijl hij aan zet was in het duel tegen Hans Baris. ZIERIKZEE - Ook de jeugdvoetbal-competitie loopt op haar eind. Nog één speelweek en dan staan er nog diverse jeugdactiviteiten op het programma bij de voetbalverenigingen. Voor vele jeugdige voetballers betekent het dat ze het volgende seizoen een catego rie hoger komen te spelen. Het was net een loterij CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Het eerste dames team van volleybalvereniging WEA/MEVO'80 is ge degradeerd naar de tweede klas district Rotterdam. Tijdens promotie/degradatiewedstrijden in Capelle aan den IJssel bracht Vovero de genadeklap voor de formatie van Jacob Korsuize. ,1 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7