SKNWK in slotfase naar winst MEVO eindigt in stijl 'Wat een krankzinnige competitie' Afscheid Dalebout Jong- Zeeland Bruse Boys wint een toernooi Zware nacompetitie tegen Middelburg en SSV'65 Afrasteringswedstrijd nu wel gespeeld Jaar vergadering zaalvoetbal commissie Zierikzee-speler Barry Hage speelt geen nacompetitie NIEUWERKERK - Ber tus Dalebout, vlagger van het eerste elftal van SKNWK, schrok zich een hoedje afgelopen zater dagmiddag bij de wed strijd SKNWK-Tterneu- zense Boys. Vlak voor tijd gaf hij commentaar op de leiding en kreeg hij de rode kaart voorge schoteld. „Nou ben ik je geouwehoer zat," aldus een geïrriteerde scheids rechter. Het bleek echter een geintje te zijn, omdat Bertus Dalebout zijn laatste wedstrijd vlagde voor het eerste elftal van SKNWK. Even later zat hij al op de schouders bij Kees-Jan van Nieuwen- huizen met een verdien de bos bloemen in de hand. En onder een uit bundig applaus van de spelers en trouwe sup porters werd de vlag overgedragen aan Bram Roks. Voor Bertus Dale bout was het een waar dig afscheid. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MIDDELBURG - Dinsdag avond 17 mei speelt Jong Zee land al weer de laatste wed strijd in de internationale competitie. De wedstrijden te gen NAC Breda worden niet meer gespeeld. De Bredase club kan geen elf tal meer op de been brengen en heeft slechts een wedstrijd (uit in Beveren) kunnen spelen in de competitie. Dinsdag (half acht in Hoek) treft Jong Zeeland-de beloften van Lierse SK. Coach Wies van Avermaete heeft zijn gehele se lectie beschikbaar: Jacky de Smit (Arnemuiden), Marcel Kole (Goes), Peter Landa, Peter Boerjan en Erwin Dek van Hoek, Pieter van de Neut en Michel Janse van Kloetinge, Ramon Gabrielse, Ronald Fritz, Jaimy van Bloppoel, Wouter Labrujere en Micha Le- kawael van Middelburg, Wil fred Schipper (Oostkapelle), Björn Langeveld (RCS), Pascal van de Berg (Serooskerke) en Mario Harte van Sluiskil. DIRKSLAND - Een team van Bruse Boys tot 23 jaar heeft in Dirksland een voetbaltoernooi gewonnen. Bruse Boys was ingevallen voor DFS dat wegens een ver plicht bekerduel moest afzeg gen. middenveld, maar daar ont stond voor de rest weinig ge vaar uit. Jacky de Bruine moest wel een keer aan de noodrem trekken toen een aan valler van Tbrneuzense Boys doorbrak en de gele kaart van scheidsrechter Hoheker was een logisch gevolg. De wedstrijd leek in een gelijk spel te gaan eindigen, maar SKNWK zette nog een slotof- fensief in. Een vrije trap van Erwin Theunisse vanaf twintig meter ging net over het vijan delijke doel en een schot van Ronnie de Bruine dat van rich ting werd veranderd ging ook net over. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd kwam op basis van de sterke eerste helft toch de verdiende treffer voor SKNWK. Erwin Theunis se draaide weg van zijn directe tegenstander en schoot schitte rend vanaf twintig meter uit de draai in de linkerbovenhoek (2- 1). Iedereen was zeker van de overwinning, maar in de slot minuut kreeg aanvoerder Jaap Romeinsen opnieuw een dot van een kans om de stand ge lijk te trekken? Gelukkig kop te hij oog in oog met doelman Leon Quik naast. Vijf minuten in blessuretijd bepaalde Johnny Roks de eind stand op 3-1. Na een knappe ac tie over links van Peter van de Cingel, bereikte hij Johnny Roks die een niet te missen kans kreeg en simpel binnen kon tikken. SKNWK - Terneuzense Boys 3- 1 (1-0). 44. Ronald de Visser (ei gen doel) 1-0. 52. Stephan Heu- le 1-1. 86. Erwin Theunisse 2-1. 95. Johnny Roks 3-1. Gele kaart: Jacky de Bruine (vast houden tegenstander) Scheids rechter: Z. Hoheker uit Middel burg. Toeschouwers: 80 ZIERIKZEE - „Hoedekenskerke is voor mij duidelijk de slechtste ploeg uit de competitie", vertelde René Verwijs, die de wegens werkzaamheden afwezige Ge rard Olijhoek verving, na afloop. En dat bleek ook wel. In een wedstrijd om des keizers baard was MEVO met een klinkende 5-0 overwinning duidelijk de sterk ste in de tweestrijd. Voor MEVO zit het eerste seizoen onder trainer Olijhoek er nu op. NIEUWERKERK - Trainer Piet Diepenhorst was tevreden over het resultaat van SKNWK tegen Terneuzense Boys. Hij zag de 3-1 overwinning als een test voor de naderende nacompetitie. De trainer uit Stad aan 't Haringvliet weet dat de twee tegenstanders, Middelburg en SSV'65 uit Goes voor het nodige vuur werk kunnen zorgen. Diepenhorst had zijn jongens voor de laatste competitiewed strijd, de opdracht meegegeven lekker te voetballen. „In de eerste helft speelden we goed en creëerden we veel kansen. Tbch zie je in de tweede helft dat we te nonchalant gaan voetballen en laten we Terneu zense Boys terug komen tot 1-1, terwijl dit helemaal niet nodig is. Uiteindelijk pakken we het initiatief weer in eigen handen en winnen we alsnog." Feestweek Onder benauwde weersom standigheden en met een lange feestweek achter de rug (40- jarig bestaan SKNWK), start ten de elf van SKNWK de wed strijd. Ronnie de Bruine schoot al binnen vijf minuten op de lat na een een-twee met Wilco de Valk en even later werd een doelpunt van Erwin Theunisse afgekeurd wegens het inkop pen in buitenspelpositie. Het beginoffensief van SKNWK werd doorgezet en kans op kans volgde, maar er vielen nog geen doelpunten te noteren. Eerst een schot van Jacky de Bruine die net over het doel vloog. Michel Flik- weert ging alleen door op kee per Johnny Buyze, maar schoot net naast. Ronnie de Bruine zag zijn inzet net mis gaan. En ook een fraaie kopbal van Wil co de Valk uit een voorzet van Peter van de Cingel werd door de doelman van Terneuzense Boys met de voeten uit het doel gehouden. Dit alles gebeurde allemaal in de eerste vijfen twintig minuten. Eigen doelpunt Het enige gevaar in de eerste helft van Terneuzense Boys kwam uit een vrije trap. Aan voerder Jaap Romeinsen zag zijn kopbal echter net over het doel van keeper Leon Quik gaan. In de laatste minuut van de eerste helft kwam SKNWK verdiend aan de leiding. Uit een vrije trap van Peter van de Cingel vanaf de linkerkant was Jacky de Bruine er goed bij. Zo goed dat verdediger Ronald de Visser van Terneuzense Boys de bal spontaan achter zijn ei gen doelman schoot: 1-0. Na rust was het spel van SKNWK minder zoals Diepen horst al aangaf. Kort na rust werd een corner niet goed weg gewerkt door de SKNWK- verdediging. De bal rolde voor de voeten van Stephan Heule, die snoeihard in het dak van het doel de gelijkmaker bin nenschoot 1-1. Na de gelijkma ker kregen Wilco de Valk en Michel Flikweert allebei een uitgelezen mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, maar beiden hadden geen geluk in de afwerking. De organisatie van SKNWK liet het daarna enigszins afwe ten en vandaar dat Terneuzen se Boys meer en meer de aanval kon zoeken. Opnieuw moest keeper Leon Quik redding brengen op een gevaarlijke kopbal van Jaap Romeinsen uit een corner. Echt in gevaar kwam de verdediging van SKNWK niet. De strijd speelde zich voornamelijk af op het Negentien wedstrijdpunten, zes overwinningen, zeven ne derlagen en even zoveel gelijke spelen in twintig wedstrijden. De balans, die kan worden op gemaakt na de laatste competi tiewedstrijd van MEVO in het seizoen 1993-1994. Omschakeling Heeft MEVO volgens René Ver wijs afgelopen seizoen aan de verwachtingen die vooraf ge steld werden voldaan? „Dit jaar is voor zowel spelers als trainer Gerard Olijhoek een gewenningsproces geweest. Ze ker in- het begin moesten de spelers toch wel een omschake ling meemaken. Wat de ver wachtingen betreft, die zijn er wel geweest en dan blijkt dat je toch weer bij de onderste ploe gen eindigt. Wat dat betreft valt het misschien een beetje tegen." En volgend seizoen? „Ik denk toch dat de ploeg volgend jaar beter gaat presteren. Iedereen kent elkaar, maar de jongens moeten willen en de boel ook positief proberen te benade ren. Gerard Olijhoek kan het ook niet alleen. Eén ding is ze ker. hij heeft verschrikkelijk veel verstand van voetbal. Al leen vergeet hij wel eens dat andere mensen er minder tijd dan hemzelf in willen steken. Maar dat is weer zijn positieve benadering van het voetbal", aldus Verwijs die zelf nog on der Olijhoek speelde. prijsschieten. Ruud Dekker stelde Clement van Splunder in staat om de 4-0 aan te teke nen. Kort voor tijd was het Ru- di Dekker die de Hoedekens- kerke-defensie zijn hielen liet zien en de laatste goal van het seizoen scoorde. Voor de oranje gekleurde ploeg uit Zierikzee is het te hopen dat er voor 31 mei, evenals vo rig seizoen, uit de omstreken van Kamperland niet te hard aan sommige eerste elftalspe lers getrokken wordt. Daaren tegen zou een versterking op bepaalde posities ook niet misstaan. Elftalleider Ton van de Velde, die Gerard Olijhoek het gehele seizoen bijstond, ziet de toe komst voor MEVO toch zonnig tegemoet. „Gerard Olijhoek is een gedreven persoon. Hij heeft nu zeker al wat achter ge laten. Maar er komt een ver volg", besloot Van de Velde. MEVO - Hoedekenskerke 5-0 (2-0). 9. Eric Wijsman 1-0. 18. Clement van Splunder 2-0. 60. Rudi Dekker 3-0. 65. Clement van Splunder 4-0. 86. Rudi Dekker 5-0. Scheidsrechter: Van der Walt uit 's-Gravenhage. Toeschouwers: 25. Tegen Hoedekenskerke besloot MEVO het seizoen waarin de ploeg toch beter voetbal is gaan spelen. Nadat doelman Jan van de Linde de eerste vijf minuten Hoedekenskerke van een doelpunt afhield nam ME VO het heft in handen. Na goed doorzetten scoorde Eric Wijs man 1-0. Clement van Splunder zorgde met zijn lob óver de ver voor zijn goal staande keeper nog voor rust voor de 2-0. Op aangeven van Johan Hei kamp kon Rudi Dekker een kwartier in de tweede helft de veilige 3-0 binnenschieten. Na dat de keeper van de bezoekers met een bloedneus was uitge vallen ging MEVO door met Dit jaar is voor zowel spelers als trainer Gerard Olijhoek een ge wenningsproces geweest. (Foto: Joop van Houdt). Voetballen met je ogen dicht? (Foto: Joop van Houdt). die duidelijk met twee maten meet. Oké, de rode kaart voor Hage was terecht. Die speler speelt nu eenmaal op de grens van het toelaatbare. Maar dan moet hij ook gele kaarten ge ven aan de fikse overtredingen van de tegenstander", was Ha- gesteijn van mening. „Alles mag en alles kan in Brabant", voegde Jan-Leen Boot er snel aan toe. Paar kansjes De spelers van Nieu w-Borg - vliet vochten als leeuwen. De enige kans om aan degradatie te ontsnappen was een over winning op Zierikzee Na twin tig minuten spelen scoorde Jan Bergs dan ook 1-0 voor de thuisploeg. Een voorzet van Ri- cardo Nuyten werd dan ook be heerst ingeschopt. Zierikzee zette weinig actie in het spel. Het bleef bij een paar kansjes voor Erwin Nelissen, Erik Ber- revoets, Jan-Leen Boot en Peter van der Zwan. Tben Barry Ha- ge de doorgebroken speler Ri- cardo Nuyten aan zijn shirt naar de grond trok was de rode kaart van scheidsrechter Van de Per uit Breda terecht. Ook vorig week in de thuiswed strijd flikte Hage dat geintje, maar toen was de scheidsrech ter nog mild met een gele kaart. In de tweede helft scoorde Jan Bergs al binnen de vijf minu ten 2-0. Hij speelde tot twee keer Frans Kommer uit en zet te keeper Wim Lafeber op het verkeerde been. Twee minuten later leek de afgang voor Zie rikzee compleet te worden. Ri- cardo Nuyten ging op snelheid lahgs Peter van der Zwan en scoorde beheerst langs de fa lende Wim Lafeber (3-0). Met tien spelers probeerde Zierik zee het overwicht te krijgen op het middenveld. Dat lukte aar dig en toen Erik Berrevoets in het zestienmetergebied een duwtje kreeg mocht Ërwin Ne lissen de strafschop benutten. Beheerst schopte Nelissen de bal in de rechterhoek (1-3). Ha- gesteijn wilde alles op de aan val gooien en wisselde Frans Kommer voor Robert Rogge band. Dat leverde gevaarlijke situaties op voor het doel van Lafeber. Alleen Michel Winkels was de laatste man en gezien hij niet echt in vorm is moest hij handen en voeten gebrui ken om de twee spitsen Ricar- do Nuyten en Jan Bergs af te stoppen. Zwak optreden In de 68e minuut vloerde hij Ricardo Nuyten voor de neus van Wim Lafeber. De officiële rode kaart bleef nu wel uit voor de Zierikzeese speler en dan mag hij zeker van geluk spreken. Wim Lafeber maakte zijn vorige zwak optreden goed door de strafschop te keren die ook door Jan Bergs in tweede instantie werd gemist. Patrick Roggeband bracht met zijn keurige kopbal uit een vrije trap van Niels Lodewijk Zie rikzee weer even in de race (2- 3). Lafeber vervulde ook in de slotfase een hoofdrol. Tbt twee keer toe stopte hij de actie van Marco Moeilijker, maar de ne derlaag bleef een feit voor Zie rikzee. Niels Lodewijk was kwaad na afloop en trapte de bal buiten het veld na het eindsignaal. Dat leverde hem alsnog een ge le kaart op. Nieuw-Borgvliet was blij met de overwinning, maar moet alsnog een beslissings-wed- strijd spelen tegen NSV uit Nispen om aan de degradatie te ontsnappen. „Het zou jam mer zijn als deze ploeg in de vierde klasse blijft. Dit is geen ploeg om tegen te voetballen. Die kunnen alleen maar trap pen", was het commentaar van Hagesteijn. Door een beter doelgemiddelde als BSC, Kaai- se Boys en VVR eindigt Zierik zee op de tweede plaats achter kampioen en failliete voetbal club Vlissingen. Nieuw-Borgvliet - Zierikzee 3- 2 (1-0). 20. Jan Bergs 1-0. 50. Jan Bergs 2-0. 52. Ricardo Nuyten 3-0. 55. Erwin Nelissen (straf schop) 1-3. 78. Patrick Rogge band 2-3. gele kaart: 90. Niels Lodewijk (bal wegtrappen). Rode kaart: 40. Barry Hage (door gebroken speler neerleg gen). Scheidsrechter: Van de Per uit Breda. Tbeschouwers: 120. ZIERIKZEE - Maandag, van avond, houdt de zaalvoetbal- commissie Ziczavo in het Huis van Nassau haar jaarlijkse le denvergadering. De vergadering begint om 19.30 uur en op de agenda staat zo wel de terugblik als vooruit blik op de zaalvoetbalcompeti tie in sporthal Onderdak in Zierikzee. „Kom op jongens kopjes om hoog. Dit is niet meer van be lang. Volgende week staat de nacompetitie op het program ma", probeerde Hagesteijn zijn spelers na afloop wat op te beu ren. De nacompetitie met de eerste wedstrijd op het pro gramma tegen BSC in Roosen daal. En daarna is Kaaise Boys aan de beurt. „Ach kom, die beide ploegen pakken we ge woon in", liet Jan-Leen Boot weten. De topscorer van Zie rikzee wil alleen positief den ken. Maar hij weet net als ieder ander dat de nacompetitie een loterij is. Als Zierikzee zo speelt als te gen Nieuw-Borgvliet dan zijn er weinig wonderen te ver wachten. Hagesteijn ziet ook de problemen al op zich af ko men. Wie moet hij in de verde diging zetten. Barry Hage kan hij wel vergeten. Die kreeg in de 40e minuut een rode kaart omdat hij Ricardo Nuyten on deruit haalde. Peter van Beve ren zit nog te wachten op een schorsing. Wim Overweel was er in Bergen op Zoom niet bij en zal waarschijnlijk ook aan staande zaterdagavond in Roo sendaal er niet bij zijn. Over weel werkt op een camping en met het pinksterweekend voor de deur is deze speler onmis baar in het bedrijf. „Ik hoop alleen dat er in de na competitie een scheidsrechter wordt aangesteld uit de eerste klasse. Deze man was hope loos. Hij wilde gewoon niet dat wij zouden winnen. Iemand BERGEN OP ZOOM - „Wat een krankzinnig competitie is dit toch. Het is niet te geloven. Staan we nu nog tweede achter Vlissingen", rekent trainer Kees Ha gesteijn even snel uit. Even glunderde hij weer toen hij op het sportveld bij Nieuw-Borgvliet in Bergen op Zoom de uitslag hoorde van BSC. „Hebben die met 1-0 verloren van ODIO? Ongelooflijk." Zierikzee kreeg haast een flink pak slaag bij Nieuw-Borgvliet. Met tien man moesten ze een 3-0 achterstand weg werken. Uiteindelijk kwamen ze tot 3-2. Eric Berrevoets werd in het zestienmetergebied onderuit gelopen. Dat leverde voor Zierikzee een strafschop op. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8