Bruse Boys spelbreker voor Kapelle Peter Willemse keert terug bij Bruse Boys Gruttepikkers-veteranentoernooi in trek DFS snakt naar einde I Peter Willemse keert weer terug bij Bruse Boys Tennistoernooi in Nieuwerkerk trekt recordaantal deelnemers Training rolstoeltennis MAANDAG 16 MEI 1994 NR 25563 7 werd vakkundig door Muller uit de hoek getikt. De kaatsbal van John van Dijke via de borstkast op zijn eigen keeper Muller ging maar net goed. Ruitenbeek bracht dus Bruse Boys plotseling op voorsprong. Het was Kapelle dat steeds de aanval opzocht. Een muur van Bruse Boys spelers verhinder de de gelijkmaker en boven dien zorgde Jacob Muller vijf minuten voor de theepauze op nieuw voor een huzarenstukje. Edwin Moes had de bal voor het intikken toen Jacob Muller al lang gevloerd op de groene grasmat lag. Alsnog keerde Muller met zijn tenen het schot van de falende Moens. Strafschop In de tweede helft startte Dick Klijn met een schot op de bo venliggen Acht minuten later was het Tonnie van der Berge die René Paauwe beentje lichte in het zestienmetergebied. Strafschop bepaalde scheids rechter Van Geel. Dick Klijn nam beheerst de elfmetertrap. ,,Ik raakte het schot nog aan", liet Muller na afloop van de wedstrijd weten. Bruse Boys kwam na de gelijkmaker weer iets terug in de wedstrijd. Ha rold van der Berge zag zijn schot net over het doel gaan van keeper Jan-Willem Damen en Jacob Muller had haast het tweede doelpunt voor Bruse Boys op zijn schoen. Daarte genover bleef Kapelle de aan val opzoeken. John van Dijke redde Bruse Boys van een ach terstand door de bal op de doel lijn te onderscheppen. Een wedstrijd waarbij prijzen te verdienen waren, maar waar ook Bruse Boys speler Jaap van der Berge en Kapelle- speler Harry de Waard hun laatste wedstrijd speelden. Een hectisch slot volgde in de laatste tien minuten. Robin Ruitenbeek zag zijn schot net over het doel verdwijnen en Harry de Waard bleef centime ters verwijderd van een ideale kopbal. Nog één* keer toonde Jacob Muller zijn klasse. Oog in oog met Ramon Pieters plukte Muller de bal van zijn voeten. 's-Heer Arendskerke kampioen. Kapelle nog een herkansing in de nacompetitie en Bruse Boys volgend seizoen opnieuw uitkomend in de der de klasse met de nieuwe trai ner Theo Moerland. Ook zal Pe ter Willemse weer terugkeren naar het oude nest. Kapelle - Bruse Boys 1-1 (0-1). 21. Robin Ruitenbeek 0-1. 53. Dick Klijn (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: P. C. G. van Geel. Toeschouwers: 300. DESSAU - In Dessau is zondag tijdens een speedbootrace om het Duitse kampioenschap de coureur Peter Hansel om het le ven gekomen. Met een snelheid van 150 km per uur verloor de Duitser de controle over het stuur toen de bóót door een golf werd gegrepen en om sloeg. FREETOWN - Bobby Charlton is de nieuwe bondscoach van het voetbalteam van Sierra Le one. De legendarische Engels man, die in 1966 met de natio nale ploeg de wereldtitel ver overde, volgt het duo Mohamed Mustapha Abdel Ghali en Obi Metzger op. Charlton (57) heeft geen ervaring als*trainer. Rob in Ruitenbeek scoorde voor Bruse Boys de openingstreffer. (Foto: Marijke Folkertsma). KAPELLE - ,,Ik gun Kapelle liever het kampioenschap dan 's- Heer Arendskerke. Het zit alleen niet in mijn aard om ze deze wedstrijd te laten winnen. Nee, ik wil altijd winnen", was de reactie van Bruse Boys keeper Jacob Muller. Muller werd in Kapelle alleen via een strafschop gepasseerd. Diverse keren was hij het die Kapelle weerhield van een treffer. Bruse Boys nam via Robin Ruitenbeek al in de 21e minuut een 0-1 voor sprong. In de 8e minuut kwam Kapelle langszij via een strafschop: 1-1. 's-Heer Arendskerke won in blessu retijd van Rillandia met 4-3 en werd zo kampioen in de derde klasse zaterdag KNVB. Bruse Boys wist dat er nog een waterkansje was voor een peri- odetitel. Zij moesten van Ka pelle winnen en ook 's-Heer Arendskerke moest winnen. Zo zou er dan toch nog een prijsje te behalen zijn voor de scheidende trainer Cees van Dijk. Alleen Van Dijk had niet het juiste concept gekozen om het Kapelle moeilijk te maken. Het was vrijwel heel de wed strijd een muur optrekken voor het doel van Jacob Muller. De twee eenzame spitsen Ha rold van der Berge en Jacob van der Berge kregen dan ook nauwelijks een bal en als de bal in de voeten kwam stonden daar altijd nog de verdedigers Gert-Jan Groene en Sander Rijswijk. In de aanval Kapelle wilde wel de aanval opzoeken, maar Jacob Muller verhinderde iedere keer weer het feestje van de formatie van trainer Joost van de Griek.' ,,Als wij hier hadden gewon nen dan was dat absoluut niet verdiend geweest. Wat hebben we een geluk gehad vandaag. Jammer dat Kapelle nu geen kampioen is geworden", was de mening van Jacob Muller. Ro bin Ruitenbeek vond het wel jammer dat er niet gewonnen werd van Kapelle. „Moet je kij ken, Zou je in de laatste wed strijd van de competitie nog een periodetitel pakken. Oké, Kapelle was volop in de aan val, maar wij hebben ook kans jes gehad", aldus Ruitenbeek die de openingstreffer scoorde. Een vez'dedigingsfout van René Paauwe in de 21e minuut werd Kapelle fataal. Robin Ruiten beek pikte de bal op en schoot vanaf zo'n twintig meter de bal laag in de linkerhoek van het doel. „Het is niet mijn speciali teit, maar ik zag plotseling al die ruimte", verklaart Ruiten beek het doelpunt. Voordat het eerste doelpunt viel had Kapelle al verschillen de keren Muller' op haar weg gevonden. Een kopbal van Ka- pelle-aanvoerder Dick Klijn Overschrijving spelers gestart ZIERIKZEE - Tot 31 mei hebben de spelers de tijd om hun overschrijvingspapieren in te leve ren bij de KNVB. Op Schouwen-Duiveland blijft het betrekkelijk rustig op de transfer markt. Peter Willemse keert na een tweejarig avontuur bij Kloetinge terug bij Bruse Boys. „Ik speel volgend sei zoen weer bij Bruse Boys. Ik heb de overschrij vingspapieren al ingevuld", laat Willemse weten. „Ik heb net eindexamen gedaan en moet in het najaar in mi litaire dienst. Dat betekent dat ik minder kan trainen en daardoor krijg ik bij Kloetinge toch geen ba sisplaats in het eerste team. Bij Bruse Boys komt een aantal jonge spelers erbij en bovendien een nieuwe trai ner." DFS zal zich versterken met Marco Jonker. Deze wil zijn voetbalcarrière afbouwen in zijn woonplaats Burgh- Haamstede en verlaat dus Serooskerke. Arjan Visser verhuist van Brouwersha ven naar Renesse en Erik Bleiji vertrekt waarschijn lijk van Zierikzee naar Bru se Boys. Camiel van Tiggel- hoven hèeft nog geen beslis sing genomen om een over schrijving aan te vragen van Zierikzee naar Brou wershaven. Frans Kommer blijft bij Zierikzee en ontze nuwt het gerucht dat hij naar SKNWK zou gaan. „Ik heb als kleine jongen altijd gedroomd om bij Zie rikzee te voetballen. Oké, de sfeer bij SKNWK is opti maal, maar Zierikzee blijft een bepaalde aantrekkings kracht hebben. Ondanks dat ik geen basisplaats zou krijgen volgend seizoen", aldus Kommer. André Hoekstra van RBC keek afgelopen week naar Serge Berrevoets en Niels Lodewijk tijdens de wed strijd Zierikzee - WR. Zo wel Berrevoets (19) als Lode wijk (20) hebben nog niets vernomen van de Roosen- daalse eerste-divisieclub. NIEUWERKERK - Het Gruttepikkers-tennistoernooi voor veteranen krijgt steeds meer bekendheid. De vijfde editie kreeg dan ook als jubileum geschenk een recordaantal deelnemers aangemeld. Waren er vorig jaar nog 180 mensen ac tief op de tennisbaan in Nieuwerkerk, nu kregen beide organisatoren Rob Mater en Rob Vleeshouwers 207 tennissers aan het net te verwerken. „Dat is veertig partijen meer. We krijgen steeds meer bekendheid in de regio. Nee, we weten ook niet waar dat aan ligt", verklaart Vleeshouwers. Het Gruttepik- kers-veteranentoernooi be hoort toe aan de drie belang rijke tenniswedstrijden in Zee land. Tevens maakt het deel uit van het masterklassement. „We hebben afgelopen drie jaar het toernooi met een aantal catego rieën uitgebreid. We zijn in 1990 gestart met de D-categorie en een jaar later hebben we al splitsingen moeten toebrengen om iedere sterkte goed te kun nen verdelen. Inmiddels heb ben we dertien verschillende categorieën op de baan staan. Ook hebben we de leeftijd bij de heren omlaag gehaald. Nu mag men vanaf vijfendertig jaar meedoen. Nee, het leverde maar drie extra spelers op", al dus Rob Mater die ook vertelde dat er nog zeventien deelne mers over zijn die alle vijf edi ties nog hebben meegedaan. Zilveren grut Na tien dagen tennissen onder uitstekende weersomstandig heden werden ruim tweehon derd partijen afgewerkt. In to taal werden ook tweeëntwjntg zilveren grutten uitgereikt dat vergezeld ging met een bos bloemen. De verliezende fina listen kregen in de vorm van een herinneringsmedaille als nog een troostprijs. De voorrondes werden alle maal gespeeld in poules en bin nen een uur moest elke partij worden afgewerkt. De halve fi nales en finales bestonden uit twee of drie sets en dat leidde soms tot spannende partijen. Bij de herenenkel C2 toonde de 60-jarige tennisser Piet Noor- dermeer uit Oude-Tbnge dat je nooit te oud bent om het ten nisspelletje goed te spelen. Was Noordermeer vorig jaar nog succesvol in het herendubbel en gemengdspel. Nu werd hij de grote winnaar in het here nenkel C2. In de halve finale won hij vrij gemakkelijk van Piet van Gel der met 6-3 en 6-2. In de finale liet hij Cor Korenhof uit Nieu werkerk alle hoeken van de baan zien. De setstanden van 6- 2 en 6-1 spreken boekdelen. Bij het damesdubbel C2 was er veel belangstelling. Vorig jaar was er nog één poule, nu moest er in twee poules gespeeld wor den. Het gevolg was dat op de laatste twee dagen van het toernooi interessante halve fi nales en finales ontstonden. Marie-José Breen en Miep Pie- terse plaatsten zich voor de fi nale door Adrie de Looff en Jo- pie van Dijke met 6-3 en 6-2 aan de kant te zetten. De andere fi nalisten werden Jopie, Goede- gebuure en Corrie Hoogerhuis. Zij wonnen vrij gemakkelijk met 6-2 en 6-1 van Conny den Ouden en Corry Roda. Goede- gebuure en Hoogerhuis won nen ook de finale van Breen en Pieters. Maar daarvoor moes ten wel drie sets worden ge speeld. Voor Marie-José Breen en Miep Pieterse was het de tweede achtereenvolgende keer dat zij de finale in het dames- dubbel C2 verloren. Veel moeite Voor Corry Hoogerhuis was de zilveren grut alsnog een doekje voor het bloeden. Immers ver loor zij in drie sets de finale in het damesenkel Dl van Wilfre- da Pompert. Hoogerhuis was de twee vorige edities nog als grote winnares voor de dag ge komen. In het gemengddubbel C2 gin gen de zilveren grutten naar Nel Bos en Martin Salomons. Bos en Salomons waren met veel moeite in de finale terecht gekomen na een spannende halve finale tegen Conny den Ouden en Rob van Rooy (6-3 7- 5). Adrie de Looff uit Bruinisse en Wilfred van der Pol uit Nieuwerkerk hadden de klus in de halve finale simpel afge rond door te winnen met 6-2 6-2 van Wilfreda Pompert en Jan- Dirk Huijzer. In het herenenkel Dl won Isaak van de Hooft met 6-1 en 7-5 de finale van Martin van der Est. De Middelburger Ver loor vorig jaar nog de finale, maar nu mag hij de zilveren grut meenemen naar Walche ren. Dat het spannend kan zijn bij veteranentennis lieten Dick en Piet Both uit Oude-Tbnge zien. Tijdens de halve finale waren ze in kansloze positie ge bracht door Martin de Jong en Chris Mol. De eerste set verlo ren ze met 1-6 en in de tweede set stonden ze met 1-5 achter. Dick en Piet Both bleven vech ten voor het kleine kansje en wonnen verrassend de tweede set in tie-break met 7-5. De der de set wonnen zij uiteindelijk met 6-4 en zo kwamen ze alsnog in de finale. Daar herhaalden ze dezelfde stunt en met dezelf de cijfers in de drie sets het hu zarenstukje tegen Hoogmoed en Kwaak. Herenenkel C2 halve finale: Piet Noordermeer-Piet van Gelder 6-3, 6-2; Cor Korenhof- Maryin Salamons 6-0, 6-2. Fi nale: Piet Noordermeer-Cor Korenhof 6-2, 6-1. Herendubbel C2 halve finale: Frans Schouw/Piet Bek-Jan Bij de Vaate/Jan Dirk Huyzer 6-4, 6-2; Ger Kort/Paul Schul- ten-Wim van Dijke/Theo Vos 6- 2, 6-2. Finale: Frans Schouw/ Piet Bek-Ger Kort/Paul Schui ten 6-4, 6-3. Damesdubbel C2 halve finale: Jopie Goedegebuure/Corrie Hoogerhuis-Conny den Ou- den/Corry Roda 6-2, 6-1; Marie Jose Breen/Miep Pieters-Adrie de Looff/Jopie van Dijke 6-3, 6-2. Finale: Jopie Goedegebuu re/Corrie Hoogerhuis- Marie Jose Breen/Miep Pieters 6-4, 0-6, 6-3. Gemengddubbel C2 halve fina le: Nel Bos/Martin Salomons- Conny den Ouden /Rob van Rooy 6-3, 7-5; Adrie de Looff/Winfred van der Pol- Wilfreda Pompert/Jan Dirk Huuyzer 6-2, 6-2. Finale: Nel Bos/Martin Salomons-Adrie de Looff/Winfred van der Pol 6-3, 6-3. Damesenkel Dl halve finale: Corrie Hoogerhuis-Annie Krabbendam 6-4, 6-0; Wilfreda Pompert-Mia Pantekoek 6-3, 6-3. Finale: Wilfreda Pompert- Corrie Hoogerhuis 3-6, 6-3, 6-1. Hercnenkel Dl halve finale: Isaak van de Hooft-Lute Smid 6-3, 6-1; Martin van der Est- Theo Vos 0-6, 6-2, 6-1. Finale: Isaak van de Hooft-Martin van der Eist 6-1, 7-5. Herendubbel Dl halve finale: Arthur van de Vet/Eef Schon- berger-Charles Slootmaker/ Huub Beukers 6-1, 6-3; Aad Monster/Lute Smid-Kees Rijn- berg/Robbie van de Werken 6-4, 7-6. Finale: Aad Monster/ Lute Smid-Arthur van de Vet/ Eef Schonberger 6-4, 4-6, 6-3. Damesdubbel Dl halve finale: Annie Krabbendam/Lucie Jol- Elly van Dijke/Leni Verwijs 6-2, 6-1; Wies van der Doe/Joyce van Gelder-Jannie den Ouden/ Yvonne Geluk 6-3, 6-1. Finale: Annie Krabbendam/Lucie Jol- Wies van der Doe/Joyce van Gelder 7-5, 1-6, 6-4. Gemengddubbel Dl halve fi nale: Corry van Rooy/Dick Verschoore-Rianne Griffi- oen/Joe Hoare 6-7, 6-4, 6-4; Nel- leke en Charles Slootmaker- Gerda Vleeshouwers/John Pantekoek 6-4, 6-2. Finale: Nel- leke en Charles Slootmaker- Corry van Rooy/Dick Ver- schoore 6-2, 6-2. Herenenkel D2 halve finale: Ton Kramers-Quirinus van Dij ke 6-3, 7-5; Wim van de Kloos ter-Mart Pompert 6-3, 0-6, 6-0. Finale: Wim van de Klooster- Ton Kramers 6-3, 6-3. Herendubbel D2 halve finale: J. L. I. Hoogmoed/J. Kwaak- Marinis Westerweel/Walter Kleinepinning 7-6, 6-0; Dick Both/Piet Both-Martin de Jong/Chris Mol 1-6, 7-5, 6-4. Fi nale: Dick Both/Piet Both-J. L. I. Hoogmoed/J. Kwaak 1-6, 7-5, 6-4. Damesdubbel D2 halve finale: Hanneke Petérs/Marianne Bakker-Hanneke de Vlie- ger/Nelly Deurloo 6-4, 6-2; Riet Louwerse/Bep van der Linde- Joke Schot/J. Struik 7-5, 7-5. Finale: Hanneke Peters/Ma- Maar zover is het voor de man nen uit Burgh-Haamstede nog niet. Aanstaande woensdag wacht in ieder geval nog de hal ve finale om de afdelingsbeker tegen Duiveland. „En daarna zou de finale DFS tegen Krui- ningen voor ons toch weer een bekroning op het seizoen zijn", blikte Aertssen hoopvol voor uit. .Wil DFS de finale halen, dan zal er beter gevoetbald moeten worden dan afgelopen zaterdag tegen Apollo. „Ik had de jon gens beloofd om nog een keer tje met een fantasieopstelling te gaan spelen. Op verzoek van de jongens hebben we het toch maar niet gedaan. Maar dat geeft wel aan dat het tussen de oortjes niet zo goed meer zit", ging Aertssen verder, Apollo leek te gaan stunten rianne Bakker-Riet Louwer se/Bep van der Linde 6-4, 4-6, 6-4. Gemengddubbel D2 halve fi nale: Nelly Deurloo/Quirinusa van Dijke-L. A. Hoogmoed/J. L. I. Hoogmoed 4-6, 6-4, 6-3; Lia Meerman/Rien Meerman-Jan- ny de Looff-Kees Stoutjesdijk 6-3, 6-2. Finale: Lia Meerman/ Rien Meerman-Nelly Deurloo/ Quirinus van Dijke 7-5, 6-4. GOES - Zaterdag 21 mei vindt in Sportpunt Zeeland te Goes tussen 09.30 en 11.00 uur de eer ste centrale rolstoeltraining plaats. In totaal zullen er tien trainingen van lVz uur onder leiding van een gediplomeerd trainer plaatsvinden. Iedereen, met of zonder rolstoelervaring kan deelne men aan deze trainingen. Mate rialen zoals rackets en ballen zijn op de baan aanwezig. Het in bruikleen nemen van een rolstoel is eventueel ook moge lijk. toen na vijf minuten spel 0-1 gescoord werd. Eddie Dijkman bracht tien minuten later, na een goede combinatie over rechts, zijn ploeg weer langszij. Anco van de Linde zorgde toch nog voor wat rust in de rust door vijf minuten voor de pau ze met een strak schot 2-1 aan te tekenen. Apollo, spelend met veel mensen achter de bal, kwam na de thee terug op 2-2. Het was uiteindelijk Eddie Dijkman die met zijn tweede doelpunt de winnende treffer scoorde. „We speelden te veel door het midden en dat veroorzaakte nogal wat irritatie onderling. Voor het eind van het seizoen zal ik nog met een paar spelers om de tafel moeten om het één en ander weer recht te zetten", eindigde de trainer uit Goes. De finalisten in het Gemengddubbel C2 staan klaar voor het grote karwei. V.l.n.r. Adrie de Looff, Wilfred van der Pol, Martin Salomons en Nel Bos. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - „Het was van ons de slechtste wedstrijd van het seizoen", opende trainer Peter Aertssen zijn relaas. Zijn ploeg, DFS, won de laatste competitiewedstrijd nipt met 3-2 van Apollo. De spelers van de kampioen uit de tweede klas lij ken duidelijk naar wat rust te verlangen. A 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7