Beachpop 94 kent gevarieerd internationaal programma Gezellige drukte op jaarlijkse Geraniummarkt Groei en Bloei deurloo intermeubel Zaterdag 2 juli in Burghsluis Programma Beachpop Rijbewijs kwijt Aanrijding op Zeelandbrug Inrijverbod genegeerd Inbraken in Zierikzee Te veel op Zware schade aan auto's Eilandelijke hoveniers laten verstek gaan I MAANDAG 16 MEI 1994 NR 25563 3 2 Unlimited, een van de attracties van het festival Beach Pop dat dit jaar op 2 juli in Burghsluis wordt gehouden. ZIERIKZEE - Op zaterdag 2 juli wordt in Burgh sluis, tussen Renesse en Haamstede op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland, de tweede editie van het Beachpopfestival gehouden. De organisatie is erin geslaagd om het publiek deze dag een uitge breid maar vooral gevarieerd programma voor te schotelen waarbij zeer veel verschillende mu ziekstijlen aan bod komen. Enkele bands die dit jaar op het Zeeuwse popfestival zullen optreden: Her man Brood, The Scene, The Prodigal Sons, The Nits, Galliano, 2 Unlimited, The Stranglers en The Radi os. De opbrengst van Beachpop is evenals vorig jaar bestemd voor het Aids Fonds Nederland. Vorig jaar staken enkele en thousiaste inwoners van Schouwen-Duiveland de kop pen bij elkaar om iets te orga- Volgens mevrouw J. I. van Leeuwen, voorzitter van Groei en Bloei, is er met het verschij nen van de marktkoopman in derdaad enige wrevel ontstaan bij de overige deelnemers aan de Geraniummarkt. Snappen doet zij dit niet zo goed. „Wij hebben als bestuur van Groei niseren voor de duizenden jon geren die in de zomer Schouwen-Duiveland bezoe ken. Het idee voor Beachpop en Bloei van tevoren een ge sprek gehad met de hoveniers van Schouwen-Duiveland hoe zij hierover dachten. Zij heb ben het toegestaan, maar toch besloot een aantal om niet meer mee te doen in verband met de komst van iemand van buiten Schouwen-Duiveland. was snel geboren. Contact werd gezocht met het Aids Fonds Nederland om de op brengst van het festival aan dit goede doel te doen toekomen. Met een bezoekersaantal van 7000 mensen en optredens van onder andere Lois Lane, The Scene, Candy Dulfer and the Funky Stuff en De Dijk kende Beachpop een geslaagd de buut. Dit jaar wil de organisatie ech ter een stap vooruit. Vandaar dat werd gekozen om naast en kele nationale topacts ook en kele internationale bands te benaderen. In totaal zullen op zaterdag 2 juli tien bands hun opwachting maken. Het spits wordt afgebeten door Eat Roadkill!, de Zeeuwse belofte 1993, die de kunst verstaat om vrolijke melodietjes om te smelten tot een gemeen trek kende undergroundpop. Twee de Zeeuwse band is Crosshead die weinig woorden wensen vuil te maken aan hun optre den. Blues, rock 'n roll.... feest, luidt hun motto. De Zwolse talentvolle band The Prodigal Sons speelt onder aanvoering van zanger/gitarist Erwin Nijhoff southern rock doorspeend met een tikje sixties-sound en een vleugje country. De band staat op het punt om internationaal door te breken en speelt dit jaar onder meer ook op Pinkpop. Op her haling op Beachpop is The Sce ne, vorig jaar een van de smaakmakers, niet in het minst door de energie en het enthousiasme dat voorman The Lau tentoonspreidde. Dit jaar herboren lijkt rock 'n roll junkie Herman Brood die met zijn nieuwe Wild Romance veel nummers van zijn laatste Fresh Poison zal spelen. Uiter aard ontbreken ook klassie kers als Saturday Night en Still Believe niet. In 1994 brachten The Nits de CD dA dA dA uit. Een CD met num mers door hun instrumentatie en klankkleur geheel verschil len van het oudere werk van deze Amsterdamse band maar toch die typische Nits-sound hebben. Makkelijk in het ge- Dat vind ik een kromme ge dachte. Zij staan wel ergens an ders op geraniummarkten en iemand die hier wekelijks op de markt staat en bijna in Zie- rikzee thuishoort zou dat niet "mogen." Een van de hoveniers kan zich van een gesprek niets meer hoor liggende popmuziek kan worden verwacht van de Belgi sche Radios van zanger en tv- persoonlijkheid Bart Peeters. Grootste hit van de band is She goes Nana. Acid Jazz Het festival neemt een totaal andere wending als het Lon- dense Galliano het podium be treedt. De band speelt een mengelmoes van acid-jazz en rap, hetgeen wordt samen gesmolten tot een volwassen sound. Evenals The Prodigal Sons staat Galliano ook op Pinkpop. Wanneer de avond valt over het Zeeuwse land is het de beurt aan The Strang lers, een punkband van het eer ste uur die in een adem ge noemd kan worden met The Sex Pistols, The Clash en The Jam, Hits uit die tijd: No More Heroes, Something Better Eat Roadkill! (11.30- 12.00), The Radios (12.20- 13.20), The Prodigal Sons (13.40-14.20), Crosshead and the Southside Horns (14.40-15.10), Herman Brood and the Wild Ro mance (15.30-16.30), The Scene (16.50-17.50), Galli ano (18.10-19.10), The Nits (19.30-20.30), The Stranglers (20.50-21.50), 2 Unlimited (22.10-22.45). Beachpop informatie nummer (per 24-6): 06- 52783240. Kaarten 32,50 in de voorver koop, aan de kassa 37,50. Kinderen 5 t/m 12 jaar: 13,50 (alleen aan de kassa onbeperkt voorradig). Kaarten van af 18 mei te verkrijgen bij de VW-voorbe- spreekbureau's en de fi lialen van Free Record Shop. herinneren. ,,We hadden de af spraak dat we het regionaal zouden houden. Onderling hadden we prijsafspraken ge maakt en dan komt er iemand die zijn spullen tegen dump prijzen verkoopt. Tben hebben we gezegd: 'Laten we het dit jaar maar accepteren, maar Change en Peaches. Na het gro te Europese succes van de ge voelige single Golden Brown heeft de band zich meer toege legd op het wat rustiger werk. De afsluiting van Beachpop be looft een spectaculaire te wor den. Neerlands meest wereld beroemde popduo 2 Unlimited krijgt de eer. Van Zuid- Amerika tot Azië en van Australië tot de Noordkaap is de wereld reeds bezweken voor de popsongs van dit duo gesto ken in een techno-jasje. Op veel plaatsen ter wereld hebben nummers als Get Ready Far This, Twilight Zone, Workaho lic, The Magic Friend, No Li mit en Tribal Dance de hoogste notering op de hitparades we ten te bereiken. Aids Naast de muziek valt er tijdens Beachpop 94 meer te zien en te horen. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor voorlichting over de Aids-problematiek en veilig vrijen. Dit zal gebeuren in de vorm van theater en safe sex acts. Ook op de markt met ruim dertig stands wordt voor lichting gegeven en worden produkten als muziek, kleding en sieraden verkocht. In de pauzes van de verschillende op tredens tonen de stuntmannen van het Coca Cola Free Style Ski Tsarn hun duizelingwek kende kunsten. Van een schans met een lengte van twintig me ter maken zij salto's en schroe ven, al dan niet in gehurkte of gestrekte houding. Ook aan de kleinste bezoeker is gedacht. Zij kunnen terecht in een speciaal kinderdorp met tal van activiteiten. Een team van ervaren recreatiemedewer kers zorgt ervoor dat zij zich evenals hun ouders deze dag geen moment hoeven te verve len. Om een ieder weer veilig thuis te doen keren worden er na af loop van het festival speciale lijndiensten ingezet in de rich ting Vlissingen, Middelburg, Goes, Zierikzee en Rotterdam. Bij het festivalterrein is vol doende parkeergelegenheid voor hen die met de auto ko men. De kaartverkoop voor Beach pop start woensdag 18 mei. Vol wassenen betalen 32,50, kin deren van 5 tot en met 12 jaar 13,50. Kaarten zijn te verkrij gen bij alle VVV-voorbespreek bureaus en de filialen van Free Record Shop. volgend jaar niet meer'. Daar bij komt dat het ook niet meer zo lekker liep." Omdat er daar bij ook nog hoveniers zijn die op zaterdag door de drukke werkzaamheden op het bedrijf afzien van deelname aan de Geraniummarkt in Zierikzee, is de spoeling dun op deze markt. Aan de belangstelling doet dit echter niets af. Deze neemt zelfs toe de laatste paar jaar. Het feit dat er reeds om 8.00 uur kopers waren die hun slag wilden slaan, is hiervan een sprekend voorbeeld, Op dit vroege tijdstip waren er nog geen kinderen op de markt aanwezig. Voor hen was er dit jaar voor het eerst de mogelijk heid om zelf een bloemstukje te maken. Hier maakten velen later op de dag gebruik van. En allen gingen zeer verheugd weg, toen ze vernamen dat ze het bloemstukje gratis mee naar huis konden nemen. Behalve de hoveniers en Groei en Bloei waren ook de Zeeuwsch Fuchsia Vereniging en de Vereniging tot bevorde ring der Bijenteelt in Neder land op de markt aanwezig. Daarnaast had Groei en Bloei ook de Braamstruik uitgeno digd, die in een kraam een ruim assortiment, bestaande uit onder meer kruiden, krui- denazijn, chutney en jam, aan de man bracht. Groei en Bloei probeert hier mee de markt zo divers moge lijk te maken. Mevrouw Van Leeuwen hoopt dat dit volgend jaar nog beter lukt en dat dan ook alle hoveniers van Schouwen-Duiveland weer aanwezig zijn. „Aan ons ligt het niet. We vinden het ver schrikkelijk jammer dat zij niet meer mee doen." ZIERIKZEE - Een 51-jarige in woner van Hellevoetsluis moest afgelopen zaterdag zijn rijbewijs inleveren omdat hij bij een uitwijkmanoeuvre te gen een stelling voor een wo ning aanbotste. Het voorval vond plaats in de Nieuwe Boogerdstraat in Zie rikzee, omstreeks 20.30 uur. De stelling en de auto werden licht beschadigd. Na de ademanaly se op het politieburea.u bleek de man zoveel alcohol op te hebben dat hij direct zijn rijbe wijs in moest leveren en zich binnenkort voor de rechtbank zal moeten verantwoorden. Een 39-jarige Middelburger die, rond 19.00 uur bij een ver keerscontrole op de Nieuwe Kooiweg werd aangehouden bleek ook te veel alcohol te hebben gedronken. Na de test met het ademanalyse-apparaat werd de man met een proces verbaal en een dagvaarding om binnenkort voor de rechtbank te verschijnen, weer naar huis gestuurd. ZIERIKZEE - Vrijdagmorgen veroorzaakte een 34-jarige in woner van Oirschot een aanrij ding op de Zeelandbrug. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. De man reed met zijn auto in de richting van Zierikzee, week van zijn rijstrook af en raakte met de spiegel de spiegel van een tegemoetkomende auto waarna hij zonder te stoppen doorreed. Nadat de aangerede- ne op de brug was gedraaid lukte het hem na een achtervol ging de veroorzaker klem te rijden. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek de veroorzaker van het ongeluk te veel alcohol te hebben genut tigd. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt we gens rijden onder invloed en doorrijden na een aanrijding. ZIEÉIKZEE - Bij een controle betrapte de politje vrijdag middag negen automobilisten op het negeren van het inrij verbod dat geldt voor de Plat- teweg. De overtreders wilden de Plat- teweg als sluiproute gebruiken om de wegwerkzaamheden aan de Weg naar De Val te ontlo pen; De komende dagen gaat de politie intensief controleren bij de Platteweg. ZIERIKZEE - Een 51-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van in braak in zijn woning. Uit de woning werd geld gestolen. De kleurentelevisie en video recorder waren door de dieven wel klaargezet, maar niet mee genomen. Ook een kantoor pand aan de Vissersdijk in Zie rikzee werd het doelwit van in brekers. Een nog onbekend geldbedrag en een aantal che ques werden weggenomen. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 20-jarige automobilist door de politie betrapt op rijden onder invloed. De man reed met zijn auto over de Vroonweg bij Renesse. Na de ademtest op het politiebureau kon de Duitser na overleg met de officier van justitie in Mid delburg zijn weg vervolgen na betaling van een boete van 750,-. Verwachting t/m vrijdag 20 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht nopordw. 4 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht variabel 3 ZONEN MAANSTANDEN 17 mei Zon op 05.41, onder 21.27 Maan op 11.48, onder 01.44 Eerste Kwartier: 18 mei (14.51) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na morgen komt de tem peratuur niet meer in de buurt van de 20 graden. Bovendien is er wei nig zon en af en toe valt er regen. De weersverslechtering zet van avond in. Van het zuiden uit gaat het regenen en ook onweer behoort tot de mogelijkheden. De oost- tot noordoostenwind neemt daarbij aan de kust toe tot krachtig, windkracht 6. Landinwaarts blijft de wind matig, rond kracht 4. De buien hangen sa men met een actieve storing, die vanuit Frankrijk ons land nadert. Vannacht en morgen overdag ligt de storing dicht bij, of zelfs boven Ne derland. Hierdoor is de wind hoog uit matig, kracht 3 tot 4, en waait uit uiteenlopende richtingen. Verder is er overwegend veel bewolking en af en toe regent het. In de middag klaart het vooral in het zuiden wat op en daar kan het kwik nog even dicht bij de 20 graden komen. Op de Waddeneilanden is het met 15 gra den wel bekeken. De eerderge noemde storing vormt met enkele andere storingen een omvangrijk la gedrukgebied boven midden- Europa. Hierdoor zoekt de wind in ons land woensdag de noordwest hoek op en wordt koele lucht vanaf de Noordzee aangevoerd. De mid- dagtemperatuur daalt naar onge veer 15 graden. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten zaterdagmorgen zwaar beschadigd bij een aan rijding op de Weg naar De Val. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde om streeks 11.00 uur. Een 22-jarige inwoner van Middelburg reed met zijn auto en aanhangwa gen in de richting van de Zee landbrug. Uit de tegenoverge stelde richting naderde een 69- jarige inwoner van Düsseldorf. Door onbekende oorzaak - de politie vermoedt dat de aan hangwagen te zwaar was gela den - raakte de man uit Middel burg de macht over het stuur kwijt. De auto kwam op de ver keerde weghelft terecht en bij de aanrijding die volgde raak ten beide auto's zwaar bescha digd. Z1ERIKZEESCHEH NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur - Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. Advertentie Een draaiorgel zorgde 's morgens voor vrolijke noten op de Geraniummarkt. (Foto: Joop van Houdt). Vindt u deze ook zo mooi. Topkwaliteit in zitkomfort en bekleding. 2'"-zits bank 3.295,- Fauteuill .995 ,- Oorfauteuil 2.460,-Salontafell .175,- Haringvlietplein 4-, Zierikzee. Telefoon 01110-12946. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond ZIERIKZEE - Vroeger deden alle hoveniers van Schouwen-Duiveland aan de Geraniummarkt van Groei en Bloei mee. Daar is er maar één van overgebleven. Daarnaast zijn er twee hoveniers van buiten het eiland vertegenwoordigd en daar wringt hem de schoen. Omdat een aantal jaren geleden ook een plaats op de Ge raniummarkt gegund werd aan de bloemist, die wekelijks op de Zierikzeese markt staat, haakten de eilan delijke hoveniers af. Daarbij kwam dat in die jaren ook de bezoekersaantallen tegenvielen en daarmee de opbrengst, zodat het met name voor grote bedrijven niet meer rendabel was op de geraniummarkt in Zierik zee te verschijnen. Dit jaar mocht de markt zich verheugen in een goede belangstelling. Het was de hele dag gezellig druk en bij het scheiden van de markt waren er nog steeds mensen die een bloemetje of plantje kwa men kopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3