Westerschouioen GROEN ELEKTR0NICS II I GESLOTEN. DE TELEGRAAF DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Verkoop bij inschrijving. Bruinisse. het voormalig postkantoor A.S. VRIJDAG 13 MEI agent(e)/bezorg(st)er 8 NIEUWSBODE EXTRA 18. Voorstel tot weigering toepassing art. WRO t.b.v. dhr. H. van Pijkeren. 19. Begrotingswijziging. 20. Verder voorkomende zaken. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. 19 BEKENDMAKING WONINGWET Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert woensdag 18 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het college van B W stelt voor kredieten beschik baar te stellen voor het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland, voor groot onderhoud aan de Haven- dijk, voor vervanging van de monumentenverlich- ting van de Noord- en Zuidhavenpoort en voor een aanvullend onderzoek naar deelsanering van het ter rein van de voormalige gasfabriek. De gemeenteraad stelt voorbereidingsbesluiten vast voor de percelen Sint Domusstraat 9 (uitbreiding vergaderruimte van de Oud Gereformeerde Kerk), Calandplein 1 (bouw van een fietsenstalling), Jannewekken 2 (vestiging van een drukkerij) en Scheepstimmerdijk 39 (ver bouw van garage tot woning). Overige agendapunten zijn onder meer de invoering van toeristenbelasting met ingang van 1995, het opstellen van een rioleringsbeheersplan en continue ring van het sociaal-cultureel noodfonds. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Tussen 19.00 en 19.30 uur kunt u de op de vergadering betrekking hebbende stukken inzien in de Trouw zaal van het stadhuis. U kunt zich abonneren op alle raadstukken. Dit betreft de raadsagenda, de voor stellen van het college van burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad en het verslag van de vori ge vergadering. De raadstukken worden ruim 1 week voor de vergadering toegestuurd. Een jaarabonnement op de raadstukken kost 41,-. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich opge ven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Sluiting- stadhuis In verband met Hemelvaartsdag, alsmede het opne men van één dag arbeidsduur-verkorting is het stad huis (secretarie, gemeentewerken en streekarchief) gesloten op donderdag 12 en vrijdag 13 mei. Stadhuismuseum geopend Het Stadhuismuseum in dit jaar geopend van 16 mei tot en met 31 oktober. In dit museum, op de tweede verdieping van het stadhuis aan de Meelstraat, zijn voorwerpen te zien over de geschiedenis van Zierik zee, zoals klederdrachten, houten modellen, kaarten en informatie over de watersnood van 1953. In de Schutterszaal is een wisselexpositie rond het Zierikzees zilver ingericht. Behalve de voorwerpen uit de eigen collectie zijn er diverse objecten in bruik leen verkregen. Alle geëxposeerde objecten zijn door Zierikzeese edelsmeden vervaardigd. Speciale aan dacht wordt besteedt aan de meestertekens en jaar- letters van keurmeesters, die tot 1795 in Zierikzee waren. In de Tegelkamer kunnen bezoekers de videoband van de Teleac-cursus „Steden des Tijds", met als the ma „visserij en stadsontwikkeling in Zierikze" be kijken. Het Stadhuismuseum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zon- en feestdagen is dit museum gesloten. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen 2,- en voor kinderen van 6 tot 13 jaar en 65-plussers 1,-. Kinderen tot 6 jaar en houders van een museumjaar kaart en een CJP-kaart hebben gratis toegang. Identificatieplicht Op 1 juni treedt de wet op de identificatieplicht in werking. Dat betekent dat iedere inwoner van 12 jaar en ouder zich in bepaalde gevallen moet kunnen identificeren. Deze verplichting geldt bijvoorbeeld bij geldzaken, bij de notaris, bij de Belastingdienst, bij indienst treding, bij het aanvragen van een uitke ring, in het openbaar vervoer (wanneer men wordt gepakt als zwartrijder), bij het bezoeken van een voetbalwedstrijd en bij het plegen van strafbare fei ten etc. Hoe kunt u zich identificeren? U kunt zich identificeren met een rijbewijs, een gel dig reisdocument (paspoort of toeristenkaart) of de gemeentelijke identiteitskaart. Wanneer u geen auto rijdt en niet naar het buitenland met vakantie gaat, is er een grote kans dat u geen le gitimatiebewijs heeft. Om deze reden is de ID-kaart (identiteitskaart) ontwikkeld. De ID-kaart heeft een handig formaat (10xh x 7V2 cm) en bevat, behalve het eigen kaartnummer, ook uw persoonlijke Sofinum- mer. Om een ID-kaart te kopen gaat u met 2 zwart wit pasfoto's naar Bureau Burgerzaken in het stad huis. U vult een aanvraagformulier in en u kunt de kaart gelijk meenemen. De ID-kaart is 5 jaar geldig en kost 31,50. Drugs, daar laat ik me niet gek door maken In april heb ik een stukje geschreven over alcohol- en drugsgebruik en heb daarin de fases van kennisma king en normaal gebruik beschreven. Zoals aange kondigd zal ik nu iets vertellen over de volgende fase namelijk het bovenmatig- of excessief gebruik van middelen. Wanneer kun je spreken van bovenmatig gebruik? In zijn algemeenheid kun je stellen dat iemand teveel gebruikt als door het gebruik van alcohol of drugs andere zaken in het leven te weinig aandacht krijgen. Dus als door het drinken: je werk, je relatie, je hobby in de knel komt. Als je doorgaat met gebruiken op het moment dat je weet dat je eigenlijk moet stoppen omdat het je anders schade berokkent. Als je weet dat je vandaag eigenlijk beter geen drugs tot je kunt nemen en het toch doet, dan ben je verkeerd bezig. U merkt dat het moeilijk is om hier aantallen glazen te noemen. Zo in de trant van: als je meer dan 5 glazen alcohol per dag drinkt, dan drink je teveel. Als alco hol of een andere drug een steeds grotere rol gaat spe len in je leven, je er eigenlijk niet meer buiten kunt dan is er meestal sprake van bovenmatig- of exces sief gebruik. Het is namelijk zo dat je steeds meer al cohol nodig hebt om hetzelfde (gewenste) effect te krijgen. We noemen dat tolerantie of gewenning. En als drank of drugs belangrijk voor je aan het worden zijn, drink je of gebruik je niet meer voor de smaak of de lof maar gebruik je voor het effect. Wil je dat effect merken dan zul je dus steeds meer moeten gaan gebruiken. Niet alle drugs kennen dit verschijnsel: alcohol dus duidelijk wel en heroine bijvoorbeeld ook. Er zijn echter drugs waarbij geen tolerantie optreedt. Dat betekent overigens niet auto matisch dat deze drugs onschadelijk zijn. Maar zoals ik hier al eerder schreef, er zitten zoveel facetten aan drugs en druggebruik dat ik die liever in een per soonlijk informatiegesprek uitleg, om misverstan den te voorkomen. Daarom houd ik iedere laatste dinsdag van de maand (31 mei) van 10.00 tot 12.00 uur, spreekuur in gebouw De Driehoek, bij de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland, Kerkhof 8 te Zierikzee. Bovenstaande komt er dus in het kort op neer dat sommige mensen in de problemen komen met hun drug- of alcoholgebruik omdat ze teveel gaan gebrui ken. En ze gebruiken teveel omdat ze steeds meer van dezelfde stof (b.v. alcohol) nodig hebt om het ge wenste effect te bereiken. Dit teveel gebruiken ver oorzaakt schade op allerlei terreinen: relatie, werk, justitie, hobby enz. Je gaat minder goed functioneren door het gebruik terwijl je juist het gevoel hebt dat je beter functioneert als je wat gebruikt. Of nog an ders gezegd: het middel is niet langer een genotsmid del wat je zo af en toe gebruikt, maar is een le vensmiddel geworden, je kunt niet of heel moeilijk meer zonder en dit brengt automatisch met zich mee dat je steeds vaker en meer nodig hebt en dan kom je dus uit op bovenmatig of excessief gebruik. Helaas stopt het proces hier niet maar komen sommige men sen in een volgende fase die we de kritieke fase noe men en uiteindelijk raken er sommige mensen ver slaafd aan een middel. Voor ik verder ga met de vol gende fases, wil ik de volgende keer eerst nog iets vertellen hoe het komt dat sommige mensen teveel gaan gebruiken, dus waarom alcohol of een ander drug voor hen een levensmiddel is geworden. A. C. Francke, zorgcoördinator drugs Zierikzee, p/a Gemeente Zierikzee, Postbus 5003, 4300 KA Zierik zee. Tijdelijk plaatsen caravan De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer W. Terpstra, Scheepstimmerdijk 24, Zie rikzee een bouwaanvraag is ingediend voor het tijde lijk plaatsen van een caravan, plaatselijk bekend Scheepstimmerdijk 39, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 281. Genoemde aanvraag is in strijd met het geldende be stemmingsplan „Malta". Burgemeester en wethou ders zijn bereid aan de ingediende bouwaanvraag medewerking te verlenen door ingevolge artikel 17, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een periode van een jaar vrijstelling te verlenen voor de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband met het voorgaande liggen op de voor noemde bouwaanvragen betrekking hebbende be scheiden met ingang van 16 mei a.s. gedurende veer tien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inza ge. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schrif telijk kenbaar maken. Artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer L. Goedbloed, Oudeweg 1, Zierikzee, een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een showroom, plaatselijk bekend Oudeweg 1, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie H nr. 619 (gedeeltelijk). Genoemde bouwaanvraag is in strijd met het gelden de bestemmingsplan „Lange Blokweg". Deze bouw aanvraag is in overeenstemming met een gedeeltelij ke in voorbereiding zijnde herziening hiervan. Bur gemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouw plan medewerking te verlenen met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Órdening, junc- to artikel 50, lid 6 van de Woningwet. De aangevraagde bouwvergunning kan echter eerst worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zee land de verklaringen van geen bezwaar hebben afge geven; deze verklaringen kunnen pas worden aange vraagd nadat een ieder gedurende de termijn van ter inzage-legging in de gelegenheid is gesteld van het bouwplan kennis te nemen en daartegen bedenkin gen in te brengen. In verband met het voorgaande liggen de op de bouw aanvraag betrekking hebben bescheiden met ingang van 16 mei a.s. gedurende veertien dagen voor een ie der ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12-.00 uur ter inzage. Gedurende de hierbo ven genoemde termijn kan een ieder zijn (gemoti veerde) bedenkingen bij het college van burgemees ter en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk naar voren brengen. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: 1. A.V. „Delta Sport", p/a Zorge'sweg 3, Dreischor, voor het verbouwen/uitbreiden van een clubge bouw, plaatselijk bekend sportpark Bannink; 2. Bouwbedrijf Rijk b.v., Postbus 390, Goes, voor de bouw van een woning, plaatselijk bekend Grut tostraat; 3. L. Ouwerkerk Holding B.V., Bettewaardsedijk 9, Zierikzee, voor de bouw van een stalling, plaatse lijk bekend Deltastraat 45. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 RECREATIEGEMEENTE RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeen te Westerschouwen op maandag 16 mei 1994 in het gemeentehuis te Haamstede, aanvang 19.30 uur. AGENDA 1. Opening. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel verkoop grond op de hoek Larix- weg/Torenweg aan dhr. W. H. Dun c.s. 6. Voorstel m.b.t. afkoop erfpachtsrecht door mevr. G. M. Zoet-Budding 7. Voorstel verkoop strook grond aan de Cy- presweg aan dhr. J. P. Roetman. 8. Voorstel intrekking raasbesluit verkoop grond op het bedrijfsterrein de Roterij aan dhr. P. W. Bos. 9. Voorstel voteren krediet t.b.v. onderhoud dek laag duinovergang „speelduin". 10. Voorstel aanvaarding schenking schilderij van mevr. T. Ploeger-van Santen. 11. Voorstel wijziging verordening op de ge meentelijke identiteitskaart. 12. Voorstel tot vaststelling van de procedurere geling sociale zekerheid. 13. Voorstel tot vaststelling van het meerjaren programma restauraties rijksmonumenten. 14. Voorstel tot vaststelling van de huisvestings verordening c.s. 15. Voorstel tot vaststelling van de subsidieveror dening stads- en dorpsvernieuwing. 16. Voorstel tot vaststelling van planningslijsten nieuwbouw en verbetering 1995-1997. 17. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit voor 0 het agrarisch buitengebied. Notaris mr W. H. Klaassen te Zierikzee is voor nemens bij inschrijving te verkopen ten verzoeke van de gemeente Bruinisse: omschrijving: met onder- en omliggende grond en parkeerplaats aan de Molenstraat 63 te Bruinisse, kadastraal be kend gemeente Bruinisse sectie F nummer 1536 gedeeltelijk. In beginsel is de gemeente bereid mede te werken aan de wijziging van de huidige bestemming (openbare en bijzondere doeleinden) in die voor kantoordoeleinden. Gegadigden dienen duidelijkheid te verschaffen over de door hen gewenste bestemming en over de wijze waarop zij die denken te realiseren. Gunning geschiedt onder voorbehoud van goed keuring door de Gemeenteraad van Bruinisse en onder voorbehoud van verklaring van geen be zwaar door Gedeputeerde Staten van Zeeland ex artikel 19 van de Wet R.O. of eventueel 50 lid 8 van de Woningwet (afhankelijk van de gewenste be stemming). Aanvaarding in eigen gebruik bij de eigendoms overdracht, uiterlijk één maand na definitieve gunning. Betaling van koopsom en kosten (volgens nota rieel veilingtarief) bij de eigendomsoverdracht. Bezichtiging alleen tijdens kantooruren na telefo nische afspraak met de Tbchnische Dienst Brui nisse en Middenschouwen (de heer J. A. Haaij, tel. 01113-1251 toestel 226). Overige informatie en inschrijvingsbiljetten ver krijgbaar ten kantore van notaris Klaassen voor noemd, Oude Haven 16, Postbus 187, 4300 AD Zie rikzee, tel. 01110-16451, alwaar inschrijvingsbiljet ten in gesloten envelop (op buitenzijde vermelden "inschrijving Bruinisse") ingewacht worden uiterlijk op zaterdag 11 juni a.s. Computer 386DX-40Mhz-128 Cache bestaande uit: 4 MB geheugen - 214 MB HD - 1.44 FD - multi I/O 512 KB VGA - 102 Keyboard - muis - Color monitor IN MINITOWER f 2100,- incl. BTW 2 jaar garantie 8 uur (bij u aan huis) privé instructie. Gratis telefonische ondersteuning. SCHEEPSTIMMERDIJK 29 4301 LR ZIERIKZEE Tel. 01110-15301 Fax Q1110-17509 BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) D. Wendrich, bouw berging Hogezoom 5d te Haamstede; G. van Went, bouw dakkapel Weslerenban 62a te Haamstede: J. v. d. Zande, vergroten zomerwoning Hoge zoom 43a te Haamstede; G. Smaal, bouw tuinhuisje Mauritsweg 26 te Renesse; H. Hokke, bouw tuinhuisje Rozenlaan 16 te Haamstede; A. v, d. Smagt, bouw woning Korenbloemlaan 5 te Haamstede; D. Welleman, bouw woning 's Gravenmeet 14 te Burgh; W. Kooyman, ged. vernieuwen woning West straat 3 te Haamstede; Prince BV, bouw 2 woningen Constantijnweg 26 en 28 te Renesse. SLUITING SECRETARIE 12 EN 13 MEI In verband met Hemelvaartsdag op 12 mei en een ADV-dag op 13 mei zullen gemeentehuis en werkplaatsen GW gesloten zijn. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING VERSCHOVEN NAAR 24 MEI De geplande vergadering van 17 mei is verscho ven naar 24 mei. Aanvang: 19.30 uur. v STICHTING THUISZORG - =e= Algemeen maatschappelijk werk noord-zeeland "=7^=^ Zierikzee St Maartensdijk Geachte cliënten, bij deze laten wij u weten dat ons kantoor te Zierikzee, Havenplein 24, op de dag na Hemelvaartsdag, de gehele dag is ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DÉ KRANT VAN SCHOUWEN-DU/VELAND. A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij een aanvraag om vergunning hebben ont vangen van: W. de Ruiter: aanbouw woning, garage, Taaijers- weg 3 te Kerkwerve; A. M. Prince: aanbouw hangar/werkruimte, Gooi- kensweg te Kerkwerve; B. Louwerse: aanbouw kantoor, Dijkstraat 2 té Scharendijke. RAADSVERGADERING In de gemeente Middenschouwen wordt een proef ge houden met spreekrecht voor publiek tijdens raads vergaderingen. In de raadsvergadering van 19 mei a.s. ligt een voorstel tot het voortzetten van het gebruik. Voor dit spreekrecht is per vergadering een half uur beschikbaar. Per spreker is er gelegenheid gedurende maximaal vijf minuten het woord te voeren, ook als er over meer dan één onderwerp wordt gesproken. In dien er meer dan zes sprekers zijn, wordt het maxi mum van 30 minuten naar evenredigheid over de spre kers verdeeld. Het is alleen mogelijk het woord te voeren over onderwerpen die op de raadsagenda zijn vermeld, met uitzondering van punten betreffende het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen en de rondvraag. Op donderdag 19 mei 1994 om 19.30 uur wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een raadsvergadering gehouden. De vergadering is openbaar. U wordt uitge nodigd deze openbare raadsvergadering vanaf de pu blieke tribune bij te wonen en desgewenst van het spreekrecht gebruik te maken. De raadsstukken lig gen met ingang van 13 mei 1994 's morgens tussen 8.30 uur en 12.00 uur voor het publiek in het gemeentehuis ter inzage. De agenda voor de raadsvergadering luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek tijdens raadsvergaderingen. 3. Notulen van de raadsvergadering van 29 maart 1994 en 12 april 1994. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Subsidieverzoek voor de realisering van een her inneringsplaquette bij het nationaal Indië monu ment te Roermond. 6. Subsidieverzoek Family Help Programme Sri Lanka. 7. Subsidieverzoek voor de organisatie van een seni orenfestival. 8. Subsidieverzoek Stichting nationale Milieu Esta fette. 9. Verzoek ex artikel 74 Wet op het basisonderwijs van de Helcherseeschool te Scharendijke in ver band met de aanschaf van een computertafel. 10. Beschikbaar stellen krediet voor het opstellen van een bestemmingsplan voor een bedrijfsterrein te Scharendijke en kerkwerve. 11. Beschikbaar stellen krediet voor het opstellen van de integrale herziening van het bestemmingsplan "Buitengebied". 12. Vaststelling planningslijsten nieuwbouw en wo ningverbetering 1995-1997. 13. Beslissing op bezwaarschrift Natuur- en vogel wacht Schouwen-Duiveland en de werkgroep K.N.N.V. de Bevelanden inzake een geweigerde subsidie voor de kadercursus natuur- en milieu- educatief medewerker. 14. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaf van bureaustoelen, zwenkarmen en beeld schermfilters voor de gemeentesecretarie. 15. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaf van een generator en lichtmast ten behoeve van de brandweer Kerkwerve. 16. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. 17. Verkoop van de woning Dijkstraat 22 te Scharen dijke. 18. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst voor het gebruik en beheer van molen "de Lelie" te Scharendijke. 19. Vaststellen van de tweede wijziging van de "Le gesverordening 1993". 20. Vaststellen Procedureregeling sociale zekerheid. 21. Eigendomsoverdracht van schoolterreinen. 22. Ontheffing vergoeding nevenfuncties wethouders. 23. Vaststelling van de uit de agenda voortvloeiende begrotings wij zigingen 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, A. B. VAN DER REEST Scharendijke, 10 mei 1994 beste bijverdienste voor vroege vogels! Vraagt voor de vakantie-periode 6-6-94 tot 2-7-94 voor De Telegraaf in BRUINISSE. Verdienste f 125,- per week en dat voor ongeveer 8 9 uur werk per week. Meer weten? Bel; 01113-2213 na 18.00 uur DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE GEMEENTE Molenstraat 65 (431EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Sluiting gemeentesecretarie Op donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei a.s. zal de gemeentesecretarie gesloten zijn. *2 II mei 1994, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Bouwaanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - R. van Noort/C. van Gelderen - bouw woning, Grevelingenhout 189 - J.L. Versendaal - uitbreiding schuur, Vlasstraat 5 - R. Ruitenbeek - bouw woning, Vlasstraat 6 - Binkhorst/Geense - bouw 8 schuurtjes, Vlasstraat/ Haverstraat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8