MEVO'80 wint van Volharding Wouter Bakx matchwinnaar HSD Ouwerkerk moet een beslissingsduel spelen DFS neemt revanche Jay Johnson ivil punt achter de basketbalsport zetten Blamage voor Dreischor Duiveland schadevrij Hockeyheren spelen laatste wedstrijd op natuurgras Voetbal-regiocommissie stemt in met afgelasting Zeeuwse Sportraad biedt spectaculaire sportdagen 1 DINSDAG 10 MEI 1994 I NR 25561 Jay Johnson (met op geheven armen) probeert Peter van der Schaaf te verhinderen om de bal in het basketnet te gooien. (Foto: Marij ke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het herenteam van basketbalvereniging MEVO'80 was weer broodnodig toe aan een overwin ning. De laatste drie duels verloren zij en daardoor kwamen ze aan de staart van het klassement in de 2e klasse Zeeland te hangen. Verliezen van de kampioen Scheldesport was geen schande, maar het verlies te gen Smokkelhoek (83-82) en Oostburg (70-55) kwam hard aan. Coach Louis Pikard leidde in sporthal Onder dak in Zierikzee zijn ploeg eindelijk weer eens naar dë winst. Volharding 2 moest capituleren tegen ME- VO'80 met 77-59. maanden geleden werden ze kampioen in de derde klasse en promoveerden naar de tweede klasse. Een flitsende start was het gevolg, maar de competitie eist ook bij MEVO'80 zijn tol. maken. Wij zijn gevraagd om uit te komen in de eerste klas- •ri se. Dat doen we niet. Nu benge- i len we onderaan in de tweede klasse en het beste is dat dit team ook het volgende seizoen daarin uitkomt", aldus Hoe- 9 SCHOONDIJKE - Ouwerkerk moet een beslissings wedstrijd spelen tegen Kwadendamme om het be houd in de 2e klas zondag afdeling te waarborgen. Het dient dan wel te winnen. Ouwerkerk verloor haar laatste competitiewedstrijd tegen Sehoondijke met 4-1 terwijl Kwadendamme 3-3 gelijk speelde te gen SDO. De ploeg uit Goes met de Zie- rikzeeënaar Jay Johnson in de gelederen was ook niet met een volledig selectie naar Zierikzee afgereisd. Dat gold ook voor MEVO'80 dat een aantal goede spelers miste.Arthur Tol is ja rig, dus die komt niet. Martin Pikard is niet op komen dagen en Bert Engels moet geope reerd worden aan zijn knie", wist speler Robert Hoevens te vertellen. Hoevens was juist de man die in het begin van het seizoen een aardige ploeg wist neer te zetten. Een aantal De strak gefloten wedstrijd gaf bij tijd en wijle een rommelige aanblik. De individuele acties van met name Wouter Bakx, Frank Huisson en Mark van Doorne redden de wedstrijd echter, zodat het niet verzand de in een rommelpartij. Met name de openingstreffer van de 21-jarige Wouter Bakx was een juweel van een doelpunt. Na een goed kwartier spelen omspeelde Bakx vanaf de lin kerflank een aantal Forcial- verdedigers en schoot vervol gens verwoestend hard in de bovenste hoek langs de verbou wereerde Forcial-keeper. Een doelpunt waarbij Bakx de han den van het mondjesmaat op gekomen publiek op elkaar kreeg. Beste speler ,,We degraderen net niet, maar het speelt al lang niet meer mee. De basketbalbond heeft alle klassen weer door elkaar gegooid. Ze willen van de drie Zeeuwse klassen twee klassen Met invaller-doelman David Timmermans die meer dan uit stekend zijn taak uitvoerde, had HSD in de eerste helft het betere van het spel. Forcial trok zich consequent terug in het eigen doelgebied. DE HSD- aanval had moeite om zich soms door een woud van spe lers heen te werken. Kansen waren er voor HSD genoeg. Martijn Bij de Vaate schoot net voorlangs het doel en ook Frank Huisson miste twee keer op een haar na het Forcial-doèl. Diezelfde Huisson bracht tien minuten voor rust wel Bakx in een goede scoringspositie. Bakx bleef koel en werkte de bal achter de Forcial-keeper en zorgde daarmee dat HSD met vens. De beste speler van het veld weet nog niet wat hem boven het'hoofd hangt. Een aantal, spelers, vertrèkt bij MEVO'80. De boomlange Peter van der Schaaf is benaderd door bas ketbalvereniging Marathon in Vlissingen. ,,Ik woon tegen een ruime 2-0 voorsprong de rust in kon gaan. Na rust kreeg Forcial wat meer greep op het spel-en kon vaker de aanval opzoeken waardoor de verdedigers Joep van Eyk en Michael van Geer alle zeilen bij moesten zetten. Ook HSD bleef via counterhockey zijn kansen krijgen maar vooral Frank Huisson vond steeds de uitstekende Forcial-keeper Ha- zelbach op zijn weg. Via een duwfout van HSD-speler Mark van Doorne kon Forcial via de toegekende strafbal de stand op 2-1 brengen. Keeper Timmermans zat er goed bij maar kon niet beletten dat de bal akelig traag onder zijn lichaam het doel in rolde. woordig in Vlissingen. Ik heb nu nog een OV-kaart dus kan ik goedkoop reizen. Deze kaart loopt van de zomer af en dan wordt het toch een kostbare zaak om iedere keer nar Zie rikzee te komen. Alleen ik weet nog niet zeker of ik de overstap ga maken. Eerst maar een paar trainingen meemaken en kijken hoe de sfeer is. Dan kan ik altijd nog beslissen", al dus Van der Schaaf. Ook voor Amin Zepcan liggen, er over schrijvingspapieren klaar. ,,Ik ben onlangs met mijn oüders HSD bleef fel en geconcen treerd spelen en gaf de winst niet meer uit handen zodat de laatste wedstrijd op het na tuurgras met een overwinning kon worden afgesloten. Match winnaar Wouter Bakx ver wacht volgend jaar een moeilij ke start op het kunstgras. ,,Ja, het speelt heel anders, door het positiespel moet je veel meer lopen, dus je moet een betere conditie hebben. Maar ook de techniek van spelen is heel an ders. Er zijn een aantal jongens bij ons die dat vrij snel oppik ken. Maar er zullen er ook moeite mee hebben. Ik denk dat we het eerste seizoen de boot in gaan." Frank Huisson die in de wedstrijd tegen Forci al weer een aantal fraaie staal tjes hockey liet zien bestrijdt dat HSD een typische natuur- grasclub is. ,,Het is natuurlijk wel zo dat wij meer als kunst grasspelers de hobbelende bal len op het natuurgras gewend zijn, maar zodra wij een eigen kunstgrasveld hebben moeten wij ook gewoon op kunstgras kunnen winnen. Het vereist wel gewenning," aldus Huisson die wekelijks traint op een kunstgrasvéld in zijn woon plaats Rotterdam. HSD - Forcial 2-1 (2-0). Doel punten HSD: Wouter Bakx (1- 0), Wouter Bakx (2-0). Scheids rechters: Jer Koeman en Arjan Gerritsen. Tbeschouwers: 12 Dames HSD Het eerste damesteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland heeft in en tegen Middelburg een 2-2 gelijkspel behaald. Een opvallende rol was er voor Femke Clerkx weggelegd. Zij scoorde de openingstreffer na dat zij beheerst de fout van de Middelburgse defensie afstraf te. De ploeg van trainer/coach Bonne Brouwer dacht dat de wedstrijd al gelopen was. Mid delburg dacht daar anders over en nam het initiatief. Dat le verde eerst een doelpunt van Anouk Waterman op en even later namen ze zelfs een 2-1 voorsprong via Maryse Water man. Annemarie Verschoore voorkwam op de valreep de ne derlaag. Via een snelle actie scoorde zij de gelijkmaker: 2-2. verhuisd naar Spijkenisse. Het is onzin om iedere keer naar Zierikzee të reizen als er in Spijkenisse ook een basketbal vereniging is", legt Zepcan uit. Hoe zit het dan met Martin Pi kard? ,,Ze zeggen dat hij ge stopt is", liet Hoevens weten. Toch kan MEVO'80 ook op ver sterking rekenen in het volgen de seizoen. Louis Pikard heeft al te kennen gegeven de over stap van Volharding naar ME- VO'80 te maken. Jay Johnson (34), die al een paar jaar uit komt voor Volharding, wil geen uitspraak doen over de komst naar MEVO'80. ,,Ik ben een aantal jaren geleden nood gedwongen bij Volharding gaan spelen. Bij MEVO'80 was er toen geen volledig heren team. Ik ben bankspeler bij Volharding 1 en speel regéTma- tig bij het tweede team. Na dit seizoen stop ik met basketbal len. Ik ben opgebrand", vertelt hij serieus. Johnson die een jaar geleden wel de jeugd bij MEVO'80 trainde zou zeker weer in zijn voor zo'n functie. Hebben ze weer jeugd bij MEVO'80? O, dan kan ik daar weer actief worden." Jay Johnson Johnson was voor zijn team Volharding goed voor de helft van de doelpunten. Toch liet de atletische basketballer weinig hoogtepunten zien. Het enige wat hij nog niet verleerd is, is de jumping en uit alle onmoge lijke hoeken scoren. Robert Hoevens en Peter van der Schaaf zorgden vooral in de eerste helft (twintig zuivere speelminuten) voor de grote voorsprong van 47-25. In de tweede helft lieten de twee jon ge spelers Edwin de Koning en John Pikard zien dat zij het team in de toekomst zeker goed kunnen versterken. Voor al De Koning heeft inzicht en kan een bal vrij aannemen om ook nog eens te scoren. Aan John Pikard moet vooral in verdedigend opzicht nog wor den gesleuteld, maar de Zierik- zeese speler kan driepunters scoren. De tweede helft werd in het voordeel van Volharding afgesloten doordat Jay John son vooral in de laatste minu ten op dreef was. MEVO'80 had de overwinning al in de eerste helft veilig gesteld en won dus met 77-59. MEVO'80 I - Volharding 2 77- 59. Doelpunten MEVO'80: Ro bert Hoevens (31). Peter van der Schaaf (23). Amin Zepcan (8). John Pikard (8). Edwin de Ko ning (5). Tewes Tuitman (2). Scheidsrechters: De dames M. Brinkman en J. op 't Hof uit Kapelle. Toeschouwers: 4. DREISCHOR - De laatste competitie-wedstrijd voor Dreischor in de 2e klas zondag afdeling is op een blamage uit gelopen. Dreischor verloor op eigen veld met 2-11 van Aar denburg. Dreischor was een aantal we ken geleden al gedegradeerd en kwam zondagmiddag met een aantal tweede-elftalspelers binnen de lijnen. Luciën Vroegh scoorde in de 8e minuut de openingstreffer voor Drei schor. Dat was ook het enige wapenfeit want Aardenburg scoorde er daarna lustig op los. Met een 1-4 voorsprong in de rust was Aardenburg ook in de tweede helft op jacht naar doelpunten. Vijf minuten voor het eindsignaal was het 1-11 toen Jan Witte de laatste tref fer voor Dreischor in de 2e klas zondag afdeling maakte. CADZAND - Op bezoek bij het Zeeuwsch-Vlaamse Cadzand heeft Duiveland een 3-3 gelijk spel geboekt. Voor de ploeg uit Oosterland rest nu de nacom- petitie tegen VVolphaartsdijk of Spui en het bekertreffen op Hemelvaartsdag, uit tegen Hocdckenskerkc. ,,Qua wedstrijd was het een beetje rommelig geheel. Het belangrijkste voor ons was dat we er schadevrij, zonder schor singen en blessures, uit zouden komen. En wat positief is, John Dorst heeft vandaag weer meegespeeld. Daar zijn deze wedstrijdjes voor", liet trainer Jaap van Huizen weten. Met de rust stond Duiveland met 2-1 achter. Moctar Abid en Jacky van Daele scoorden voor de thuisploeg en Jacco de Bruine scoorde koppend voor de be zoekers. In de tweede helft leek de partij beslist toen een cor ner van Moctar Abid recht streeks in de goal achter Sjaak Verhoek verdween. Duiveland ging niet bij de pakken neerzit ten en via Rene van der Werf werd het 3-2. Uit een vrije trap van Marco Pannekoek was het een Cadzand-verdediger die voor Duiveland zo vriendelijk was om de bal achter zijn eigen doelman te koppen. Ouwerkerk misten zondag de veerpont naar Zeeuwsch- Vlaanderen en kwam daardoor te laat aan in Sehoondijke. Na een matige warming-up en een half uur later dan het juiste tijdstip begon Ouwerkerk slecht aan de wedstrijd. Bin nen zeven minuten stond het met 2-0 achter. ,,We waren niet bij de les. We stonden gewoon te pitten in de beginfase", laat trainer Dik Leering weten. Uitzoeken Joeri Pankow kreeg hierna wat kansen en ook een aantal scho ten uit de tweede lijn miste op een haar na het doel. Sehoon dijke maakte handig gebruik „Het begon heel slecht. Om te huilen. We speelden niet gecon centreerd. En die mannen van Waarde wilden wel. Die namen afscheid van hun trainer en wilden graag stunten. Ik kon merken dat ik een weekje was weggeweest. De scherpte was er af. Na twintig minuten ston den we dan ook met 2-0 hch- ter", vertelde Peter Aertssen na afloop. Via twee doelpunten van Mar tin van der Maas nam de thuis ploeg dus een 2-0 voorsprong. DFS stelde teleur maar kwam voor rust via de eerste treffer van Eddie Dijkman toch terug op 1-2. „In de rust ben ik flink van leer getrokken. Jammer ge noeg dat je dat op het eind van Op de laatste regio vergade ring, waar overigens geen pers was uitgenodigd, besloten de voetbalverenigingen van Schouwen-Duiveland om voor dit seizoen de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee te schrap pen. Regio-voorzitter Piet Bal uit Oosterland bracht vijf da gen na de vergadering de pers op de hoogte. Excuus „De meeste voetbalverenigin gen kregen het niet meer voor elkaar om de nodige wedstrij den te spelen. Sommigen moe ten nog inhaalwedstrijden spe len en een aantal clubs zit in de nacompetitie", was het excuus van Bal. Dig Vleugel uit Bruinisse, be stuurslid KNVB afdeling Zee land, was aanwezig op de ver gadering waar dit besluit viel. „De verenigingen hebben het afgeblazen", liet hij noncha lant weten. De beslissing is Zo'n sportief ingevulde dag staat in het teken van ken nismaking met diverse takken van sport, waarop de kinderen allerlei facetten van de sporten krijgen aangeleerd. De Zeeuw se Sportraad heeft de volgende dagprogramma's: Skiën, snowboarden op een kunstbaan en sportklimmen in Bergen op Zoom; Survivaldag, met vlotvaren en bouwen, mountainbiken en een survi valrun in Scharendijkc; van de één-op-één situatie en scoorde in de 28e minuut 3-0 wat ook de ruststand was. „Ik heb in de kleedkamer een don- derspeech gegeven. We staan daarna nog geen minuut in het veld of Sehoondijke scoort 4- 0", was het commentaar van Dirk Leering. Ouwerkerk ging vanaf dat mo ment goed voetballen. Erik Be- gemann kon op een gegeven moment de hoek uitzoeken om te scoren, maar faalde. In de 72e minuut kwam het enige doelpunt van Ouwerkerk uit een strafschop. Gert-Jan Kunst slalomde door de verdediging en werd gevloerd in het zestienmetergebied. Erwin van der Maas voltrok het vonnis van de elfmeterstip (4-1). het seizoen nog moet doen. Een kampioen onwaardig. Maar dat pikten ze op." Eddie Dijk man bracht DFS binnen een kwartier na rust op 2-2. Arco Dekkers solo zette daarna de ploeg uit Burgh-Haamstede aan de leiding. Via goals van Anco van de Linde en weer Ed die Dijkman liep de kampioen uiteindelijk uit naar 2-5. „De tweede helft hebben we het speltype voor in de eerste klas gespeeld. Ferry Jansen naar achteren en Arnold van der Have als mandekker. Ik moet zeggen dat de ploeg de tweede helft de eer aan zichzelf heeft gehouden. En daarvoor moet ik ze toch weer een com pliment geven", besloot Aerts sen. uiterst vreemd. Al jaren is het bekend dat clubs, die in de af deling spelen, niet gechar meerd zijn van tegenstanders als Zierikzee en Bruse Boys. Momenteel worden er wel vol op oefenwedstrijden gespeeld. Zierikzee zoekt iedere week te genstanders. Bruse Boys speel de afgelopen week tegen Brou wershaven en DFS oefende nog tegen Bevelanders. „Belache lijke beslissing", liet Zierikzee-trainer Kees Ha- gesteijn weten. Nu oefenen we tegen ploegen uit Beveland en Walcheren. Ook de voorzitter van Bruse Boys, Henk Groene- veld, begreep er niets van. „Wij hadden het op prijs gesteld dat de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee gewoon doorgegaan was. Het is toch leuk om tegen Schouwen-Duivelandse ploe gen te voetballen." Overigens is de sponsor van het evene ment nog steeds niet officieel op de hoogte gebracht dat de wedstrijden geen doorgang vinden. Schaatsactiviteiten en zwem men in Eindhoven; Bowlen, squashen, aquarobic en zwem mend redden in Domburg; Gol fen, luchtpistoolschieten en handboogschieten in Reimers- waal; Zelfverdediging/judo, steps/aerobic of squash in Goes; Steps/aerobic of callana- tics, handboogschieten en zes kamp in Burgh-Haamstede Deze dagen zullen worden ge leld door deskundig en ervaren kader. ZIERIKZEE - Met een prima 2-1 zege op Forcial uit Rockanje nam de herenfor matie van hockey vereniging Schouwen-Duiveland afscheid van het zo vertrouw de natuurgras op sportpark Bannink in Zierikzee. De beide doelpunten van de Zierikzeese club kwamen op naam van Wouter Bakx die samen met Frank Huis son het spitsenduo vormde bij de Schouwen-Duivelandse club. Eddie Dijkman scoort drie keer WAARDE - DFS heeft zich gerevancheerd voor de eerder dit seizoen geleden eerste en enige nederlaag tegen Waarde. In Zeeuwsch-Vlaanderen boog de ploeg van Peter Aertssen na een valse start een 2-0 achterstand om in een 2-5 overwinning. Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee afgelast ZIERIKZEE - De voetbal-wedstrijden om de Zierik zeesche Nieuwsbode Trofee zijn door de regio commissie Schouwen-Duiveland voor dit jaar van de kalender geschrapt. SKNWK zou op 28 mei de fina leronde organiseren op sportpark Het Springer in Nieuwerkerk. De voorrondes zouden door twaalf van de dertien verenigingen worden gespeeld. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad biedt spec taculaire sportdagen aan in de vorm van sportklas- sen. Sportklassen is de naam van een project, waar scholen en sportverenigingen of andere instanties gebruik van kunnen maken. Dit nieuwe initiatief is een goede mogelijkheid om kinderen vanaf 10 jaar en ouder een zinvolle en leerzame dag aan te bieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9