Rabobanken Zierikzee e.o en Schouwen bereiden fusie voor M KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r OPHEFFINGS UITVERKOOP 25% KORTING Kwaliteit centraal op Dag van de Verpleging 1501 JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE V Geen sluiting van kantoren en gedwongen ontslagen Eerste lustrum viering Dag van de Verpleging Q 3 0 3 5 8 Vrachtauto ramt een lantaarn paal Inbraken café en kantine Open avond Oosterschelde MEDEDELING I— dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 10 MEI 1994 150e JAARGANG NR 25561 yv, bij m&m music in Zierikzee op alle cd's, T-shirts, e.d. nu nog volop nieuwe actuele cd's dus kom snel want op op z> m&m) CD-Speciaalzaak Dam 6, Zierikzee WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Van links af: E. Hop, L. A. C. SoetersW. den Boeren L. J. C. Wessels. (Foto: Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - De besturen van de Rabobanken Schouwen en Zierikzee e.o. zijn van plan nog dit jaar te fuseren en verder te gaan als de Coöperatieve Rabobank Schouwen-Zierikzee. Deze fusie zal geen sluiting van kantoren en gedwongen ontslagen tot gevolg hebben. Of de fusie per 1 december '94 een feit is hangt af van de leden. Zij zijn het die tijdens de algemene ledenvergaderingen van beide banken bepalen of de fusie doorgang vindt. De discussie over de omvang van de plaatselijke Raboban ken is volgens bestuursvoorzit ter W. den Boer van de Rabo bank Zierikzee e.o. niet nieuw. Zo'n vijf tot-zes jaar geleden werd de discussie hierover al ingezet. Indertijd was dat voor de besturen van beide Rabo banken geen reden om een fu sie serieus te overwegen. Op grond van een aantal maat schappelijke ontwikkelingen en uit het oogpunt van efficien cy zijn de beide besturen in middels voorstander van het opgaan van beide banken in een groter geheel. Dit omdat een fusie een breder draagvlak geeft voor het verbeteren van de kwaliteit van de dienstver lening. Een goed voorbeeld hiervoor is volgens L. A. C. Soeters de bezetting van de af deling effecten. Daar werken momenteel twee medewerkers die volledig thuis moeten zijn in de complexe wereld van ef fecten, opties en de termijn- markt. Binnen een grotere or ganisatie is er gelegenheid om zich op een bepaald aspect te specialiseren hetgeen de ser vice aan de cliënt alleen maar ten goede komt. Concurrentie Bovendien biedt een fusie de mogelijkheid voor het hante ren van scherpere tarieven. Dit is niet alleen nodig omdat de cliënt kritischer en minder honk vast" is, maar vooral ook door de toenemende con currentie van onder meer de grote verzekeringsmaatschap pijen die zich via de media rechtstreeks tot de cliënten wenden met lucratieve aanbie dingen. De derde reden waarom ver breding van het draagvlak no dig is zijn de snelle ontwikke lingen binnen de automatise ring. Dit vergt enorme investe ringen, die bovendien in zeer hoog tempo moeten worden af geschreven. Wat de ene dag als nieuw wordt geïntroduceerd is binnen de kortste keren al weer verouderd. Daarnaast le vert fusering ook een reductie van de beheers-, administratie- en personeelskosten op. Geen ontslagen Inmiddels zijn het personeel van beide banken, in totaal 65 personeelsleden en de leden van beide banken al op de hoogte gesteld van de voorge nomen fusie. Vanaf het aller eerste moment dat de besturen de fusiebesprekingen begon nen is het personeel volgens di recteur L. J. C. Wessels van de Rabobank Zierikzee e.o op de hoogte gesteld. Enerzijds is er onder het personeel wel sprake van enige onzekerheid, ander zijds toont het personeel ook begrip voor de situatie. Gezien alle ontwikkelingen staan ze er volgens directeur E. Hop van de Rabobank Schouwen ook niet vreemd van te kijken. De fusie die december '94 een feit moet worden, op voorwaarde dat de leden hun fiat hieraan geven zal niet tot gedwongen ontslagen leiden. Wel zal het personeelsbestand op een termijn van ongeveer drie jaar door natuurlijk ver loop (VUT, pensionering et ce tera) en het niet verlengen van tijdelijke contracten inkrim pen. Op basis van het huidige aantal personeelsleden ont staat er bij de nieuwe bankin stelling met Zierikzee als hoofdvestiging anderhalve ar beidsplaats te veel. Inmiddels kent de Rabo-organisatie sinds twee jaar een sociaal statuut, waarin de werkgever zich ver plicht om bij reorganisatie alle hulp en begeleiding te verlenen aan boventallig personeel. Voor hen wordt in eerste in stantie een andere baan binnen de eigen organisatie gezocht. Ook zijn met de bonden en het personeel hierover contacten gelegd. Zou de fusie personele consequenties hebben gehad dan zouden de besturen vol gens Soeters niet aan de fusie besprekingen zijn begonnen. Die besprekingen zijn eind '93 begonnen met nog een derde partner, de Rabobank Oost- Duiveland. Bij de tweede bespreking heeft deze zich ech ter teruggetrokken want voor alsnog wil deze niet fuseren. Volle sterkte De angst dat de fusie zal leiden tot sluiting van een aantal kan toren wordt door zowel directie als bestuur van beide banken ontkend. De kantoren in Zie rikzee en Renesse bijven op volle sterkte. Wat wel van in vloed kan zijn op de openstel ling van de banken is het toene mend gebruik van geldauto maat en valutawisselaar. Hier door komen er beduidend min der mensen aan de balie. De or ganisatiestructuur waarin de plaatselijke Rabobanken rede lijk zelfstandig kunnen wer ken en waarin ook de leden hun stem kunnen laten horen blijft ook bij de nieuwe organi satie gehandhaafd. Deze zal worden geleid door een alge meen directeur met daarnaast nog een commercieel directeur, een directeur bedrijven en een directeur particulieren. Door de in het bankwezen unieke verenigingsstructuur zijn het uiteindelijk de leden die be slissen of die nieuwe Coöpera tieve Rabobank Schouwen-Zie rikzee er komt. ZIERIKZEE - „Men zegt weieens: kwaliteit is net als water, het zit overal in," aldus hoofd verplegingsdienst P. C. van der Wel. In zijn toespraak gisteren, maandag, tijdens de bijeenkomst ter ere van de Dag van de Verpleging in de Corneliastichting in Zierikzee sprak hij onder meer voor afgevaardigden van de financiële administratie van de Schouwse zorginstellingen. Zij stonden model voor de toenemende aandacht voor de ontwikkeling van de kwaliteitsverbetering in de zorgverlening. Vijf jaar geleden vierden de zorginstellingen op Schouwen- Duiveland voor het eerst geza menlijk de Dag van de Verple ging. De officiële datum is ei genlijk 12 mei, de geboortedag van Florence Nightingale, maar vanwege het feit dat het dan Hemelvaartsdag is, werd de viering vervroegd naar 9 mei. In heel Nederland wordt de Dag van de Verpleging ge vierd. Een dag waarop ieder een die werkzaam is in één van de vele gezondheidszorginstel lingen en zich op wat voor ma nier dan ook inzet, in het zon netje wordt gezet. Dus niet al leen de verpleging en de medi ci, maar ook de civiele dienst, de receptie, de administratie en de technici. Van der Wel: ,,De reden dat deze keer de fi nanciële administratie is uitge kozen om het presentje in ont vangst te nemen is te zoeken in het feit dat ze indirect te ma ken hebben met de kwaliteits zorg. Elke instelling in de ge zondheidszorg komt vandaag de dag voor de vraag te staan: Wat doen wij aan kwaliteit, is kwaliteitszorg iets anders dan wij nu al doen en zo ja, wat kunnen, en wat moeten wij er mee in onze instelling. Kwali teit is een abstract en relatief begrip waar men steeds op nieuw, afhankelijk van de si tuatie, persoon en onderwerp inhoud aan moet geven. Er zijn vele definities van kwaliteit van zorg in omloop, maar de meest kernachtige vind ik de Gisteren tijdens de Dag van de Verpleging stond de administratie centraal. In het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee waren rr pre sentjes voor enkele medewerkers van de financiële administratie. (Foto: Marijke Folkertsma). volgende: Kwaliteit is de mate van overeenstemming tussen feitelijk verleende zorg en vooraf gestelde criteria of ei sen." Het rolletje King pepermunt symboliseert volgens Van der Wel de kwaliteitszorg in de in stellingen. King is de afkor ting van 'Kwaliteit in niets geëvenaard'. Van der Wel: ,,Waar in Nederland je ook een rol King koopt, de smaak, de geur, de kleur en de verpak king zijn altijd van een con stante kwaliteit. Ook in de ge zondheidszorg is zo'n kwali teitssysteem mogelijk. Dat be tekent dat alleen professionele deskundigheid niet meer vol doende is. Het denken in pro cessen, het beheersen van raak vlakken tussen diensten, het multi-disciplinair samenwer ken van medewerkers van de diverse zorginstellingen rond om dat ene zorgproces zijn no dig om goede kwaliteitssyste men te ontwikkelen." De afge vaardigden namen het ge schenk in ontvangst van me vrouw L. Verrijzer, locatieme dewerkster van het ziekenhuis. Dit jaar bestond het presentje uit een aantal rollen King, fraai verpakt in een mok door bewoners van Brugzicht. Ruim 1200 mokken met de afbeel ding van de vlag van de Dag van de Verpleging zullen onder het personeel worden uitge deeld. Om te illustreren waarom de schijnwerper dit jaar op de ad ministratie gericht is vertelde Van der Wel de volgende veel zeggende anekdote: ,,Op een dag liet de generator in een klein stadje het afweten. Het stadje werd in duisternis ge dompeld en de directeur van het elektriciteitsbedrijf deed van alles om de zaak te herstel len, maar tevergeefs. Tbn einde raad belde hij een professor van een plaatselijke technische hogeschool. De man kwam bin nen, nam de situatie op en gaf één enkele tik op de generator en alles werkte weer. De vol gende dag kwam er een reke ning van 1001 gulden. De directeur van het elektrici teitsbedrijf belde hem hogelijk verbaasd op en zei: Ik begrijp niet waarom u mij een reke ning stuurt. Waarop de profes sor antwoordde: Oh, dat is heel eenvoudig; Eén gulden voor de tik en duizend gulden voor het feit dat ik wist wéér ik moest tikken." Zorg altijd voor het ogenblik en laat God voor de toekomst zorgen. Wieland Zonnig en warm HET WEER Vannacht opklaringen en minimumtemperatuur omstreeks 9 graden. Overdag zonnig en middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Oostenwind toe nemend tot matig, 4, aan de kust tot krachtig, 6. ONDERWIJZER P. van der Sneppen uit Zierikzee neemt na veertig jaar afscheid van het onderwijs. 1 RENESSEDAG De Renessedag blijkt ook bij buitenlanders populair te zijn. OPKNAPBEURT De Burghse ondernemers willen een opknapbeurt van het winkelgebied aan de Burghseweg. VOETBAL Het dames-voetbalteam WIK uit Kerkwerve werd kam pioen in de derde klasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's OOSTERLAND - Maandag reed een, onbekend gebleven vrachtauto, op de Rijksweg N59 tussen Oosterland en Nieuwerkerk tegen een lan taarnpaal. De klap kwam zo hard aan dat de lantaarnpaal omviel en zwaar werd beschadigd. Des ondanks reed de bestuurder van de grijze, gesloten vracht auto door na de aanrijding. De politie zocht in de omgeving van Haamstede naar het voer tuig. Deltan sloot de stroom toevoer naar de beschadigde lantaarnpaal af. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de nacht van zondag op maan dag werd ingebroken in een horecagelegenheid in Bruinis- se en de kantine van sportpark Bannink in Zierikzee. Nadat de inbrekers het café restaurant aan de Nieuwstraat waren binnen gedrongen sta len zij uit de speelautomaat en uit de kassa een onbekend geldbedrag. Uit de kantine van het Zierikzeese sportpark werd ongeveer dertig gulden aan contant geld ontvreemd. GOES - Het Oosterschelde col lege, voorheen het REC, houdt woensdag 25 mei een open avond in zijn onderkomen aan de Zusterstraat in Goes. Deze avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens deze avond is het werk van cursisten van het "afgelo pen seizoen te zien. Voor infor matie kan men bellen 01100- 31170. In verband met het jubileum van een van onze medewer kers, zijn de kantoren van Drukkerij Lakenman Ocht- man en de Zierikzeesche Nieuwsbode vrijdag 13 mei 1994 om 16.00 uur gesloten. De directie 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ~l ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1