Zierikzee vier kampioen Damstrijd nadert zijn ontknoping Bowlingteam The Country Club neemt deel aan Europese kampioenschappen All-Ready laat punt liggen bij Merwic Blom,HendrikseHanse en Druyve op weg naar Dublin De Meij beste bij Alles Om Simon Schot tweede bij kogelstoten A «i VRIJDAG 6 MEI 1994 NR 25559 9 Het viertal van bowlingclub The Country Club vertrekt zaterdag 7 mei naar Dublin. V.l.n.r.: Daan Blom, Jan Druyve, Rini Hendrikse en Arjaan Haanse. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Ze verheugen zich er weer op. Het jaarlijkse uitstapje naar de Europese bowlingkampioen schappen. Morgen, zaterdag vertrekt het viertal van bowlingteam The Country Club per boot naar Enge land. Vandaar gaat de reis per auto naar de hoofdstad van Ierland, Dublin. Op donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei moeten de vier heren optimaal fit zijn om minstens de voorronde door te komen. ZIERIKZEE - De strijd om de kampioenstitel tij dens de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee nadert zijn ontknoping. Daan Blom, Rini Hendrikse, Adria^n Hanse en Jan Druyve hebben zich inmiddels goed voorbereid. Vorig jaar hebben zij voldoende ervaring opge- All-Ready kwam eindelijk weer eens met het bassisacht- tal binnen de lijnen. Martin Rijn, Wouter van Marie, Hetty Overweel en Esther Snoek vormden de eerste aanval. Dit vak kreeg in de beginfase wei nig tijd omdat Merwic met twee snelle doelpunten een 2-0 voorsprong nam. Het tweede aanvalsvak met Ja- daan tijdens de Europese kam pioenschappen in Zwitserland. ,,In Genève lagen achttien ba nen naast elkaar. Er kwamen toen 120 teams uit Europa aan co Stoutjesdijk, Ronald Snoek, Debbie Voshart en Anne-Marie van Goudoever had een snel antwoord klaar. Met loepzuive re afstandsschoten van Anne- Marie van Goudoever en Ro nald Snoek kwam All-Ready weer langszij. All-Ready kreeg hierna zelfs het betere van het spel en liep uit naar een 2-4 voorsprong. Merwic liet zich niet van de wijs brengen en de start. We hebben ervaren dat je een paar dagen nodig hebt om de gevoeligheid van de baan uit te testen. In Genève kregen we daar niet de kans voor. Daarom willen we nu een paar dagen voor het kampioen schap arriveren in Dublin", vertelt Daan Blom uit Burgh- Haamstede. De <30e plaats in Genève was het maximaal haalbare vond bowler Rini Hendrikse. „Kam pioen word je nooit. Er zijn professionele teams bij waar van je nooit zal winnen. We hebben ervaren dat je mini maal 200 pins per persoon moet gooien om door de voorrondes heen te komen. We kwamen toen tot een gemiddelde van 196 en toen lagen we er al snel uit", aldus Hendrikse. In Dublin worden de Europese Bowlingkampioenschappen gehouden op een complex met 32 banen naast elkaar. ,,Dat is ongelooflijk. De wedstrijden beginnen woensdag 12 mei om acht uur en duren dan tot 23.00 uur. De eerste twee dagen worden de voorrondes afgewerkt en de laatste dag de finale-wedstrij den. We gaan nu in ieder geval twee dagen trainen en de baan uittesten. Naast het bowlen willen we ook wat van Dublin zien en ons op die manier con centreren om minstens de der de. dag te halen. Het is een kwestie van gemiddeld 200 pins gooien met zijn vieren en dan hebben we een kleine kans om een betere eindplaats te ha len dan vorig jaar in Zwitser land", was Daan Blom van me ning. Gigantisch Het viertal Blom, Hendrikse, Hanse en Druyve vertrekt za terdag met de boot naar Enge land. Na een lange reis door Engeland moeten ze inschepen voor de bootovertocht naar Ier land. Zondag hopen zij aan te komen in Dublin. Maandag gaan ze de omgeving verken nen en dinsdag 10 en woensdag 11 mei staan er trainingsactivi teiten op het programma. Als men donderdag door de voor rondes komt dan mag het bow lingteam- van The Country Club ook vrijdag en zaterdag in het gigantisch bowlingcom plex proberen zo hoog moge lijk te gooien. Het viertal is er van overtuigd dat een verbete ring van het eindresultaat in Zwitserland, vorig seizoen, ze ker haalbaar is. De opgedane ervaring moet de ploeg sterk hebben gemaakt. ,,In Dublin zullen we ongetwijfeld weer nieuwe ervaring opdoen", kijkt Blom vooruit naar de Eu ropese bowlingkampioen schappen. RENESSE - De onderlinge bowlingcompetitie van Alles Om is bij de dames gewonnen door Hilda de Bruijn en bij de heren door Jaap de Meij. Alles Om, iedere maandag avond actief is in het bowling huis Renesse, sloot de huishou delijke competitie af. Hilda de Bruijn gooide 13089 pinfall in 81 games. Daar bereikte zij een gemiddelde mee van 161.59. Jaap de Meij kwam aan 13184 pinfall in 81 games en een ge middelde van 162.76. Eindklassement dames: 1. Hil da de Bruijne met een gemid delde van 161.59. 2. Jacolien de Bruijn, 157.71. 3. Nell Oost- dam, 156.61. 4. Roos de Vries, 155.65. 5. Mattie van der Weele, 148.35. 6. Bep Kriens, 145.12. 7. Lenie Berrevoets, 140.92. 8. Le- ny Fondse, 138.26. 9. Riet Bak ker, 136.16. 10. Sophia Veer- hoek, 130.38. 11. Marianne Muis, 122.95. 12. Annette van Nuenen, 115.89. Heren: 1. Jaap de Meij, 162.76. 2. Adriaan Hanse, 159.75. 3. Daan Blom, 158.37. 4. Jan Gast, 149.65. 5. Pim Muis, 147.01. 6. Koos Gud- de, 139.98. 7. Martin Koster, 138.83. 8. Bertus van der Wou den, 123.24. 9. Joop Sies, 112.23. DEN HAAG - Tijdens de lande lijke atletiekcompetitie voor A-jongens is de ploeg van Del ta Sport op een zevende plaats geëindigd. Op de kunststofaccommodatie van Sparta in Den Haag lever de B-junior Simon Schot een uitstekende prestatie met een vijf kilo kogel voor A-junioren. Hij werd met 11,16 meter twee de en bij het discuswerpen ein digde hij als derde met een af stand van 29,96 meter. Uitslagen Delta Sportatleten: Estafette 4 x 100 meter in 51.6 seconden (Maarten van der Voordt, Samir Jonker, Simon Schot en Mark van Leeuwen). Mark van Leeuwen: 100 meter in 12,7 sec. 400 meter in 59»5 sec. Maarten van der Voordt: 800 meter in 2.20.3 min. Speerwer pen, 32,10 meter. Simon Schot: Discuswerpen, 29.96 meter. Ko gelstoten, 11,16 meter. Samir Jonker: Verspringen, 4,91 me ter. Hoogspringen, 1,45 meter. Marielle Huisman: 100 meter, 14.2 sec. 800 meter, 2.44.1 min. In de slotronde zullen Jos de Wild en Chi'is van der Wielen in hun partij uitmaken wie de nieuwe kampioen wordt. Te vens wordt ook de finalepartij van de beker gespeeld. Van der Wielen verloor de laatste twee partijen, zodat hij nu in ver- liespunten gelijk staat met De Wild. Gymnastiek Gymnastiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag 7 mei in de zaal aan de Mulockstraat in Zierikzee een turnkermis met een sterrendisco-avond. Pro gramma: 13.00 uur Turnker mis. 14.30 uur: Inzingen van het Delta Sportlied. 19.00 uur: Sterrendisco. Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 8 mei tegen For- cial op sportpark Bannink in Zierikzee. Aanvang: 14.30 uur. Het eerste damesteam speelt een uitwedstrijd tegen Middel burg om 12.45 uur. Programma HSD-teams Zaterdag 7 mei: Jongens A HSD - DDHC 14.30 uur. Jongens B HSD - Waal wijk B2 10.30 uur. Jongens C Thteringen - HSD 13.45 uur. Jongens D HSD - Vlissingen 10.00 uur. Meisjes A Waranda A2 - HSD 14.30 uur. Meisjes B Vlissingen B2 - HSD 14.00 uur. Meisjes D Vlissingen - HSD 10.00 uur. Zondag 8 mei: Heren HSD - Forcial 14.30 uur. Peli- De uitslagen van de laatste competitieronde: J. de Jonge - J. de Wild 1-1 J. M. Honig - C. v. d. Wielen2-0 J. M. Honig - A. J. Flikweert 1-1 C. L. Boot - C. v. d. Wielen 2-0 C. v. d. Wielen - M. v. d. Wielen 1-1 J. de Jonge - C. L. Boot 0-2 Het eerste damesteam van vol leybalvereniging WEA/ME- VÖ'80 speelt zaterdag 7 mei in Capelle aan den IJssel degra datie/promotiewedstrijden. Het WEA/MEVO'80-team moet twee wedstrijden spelen voor behoud in de eerste klasse dis trict 17 Rotterdam. Watersport Zaterdag 7 en zondag 8 mei zijn er op het Grevelingenmeer zeil wedstrijden om de Eurocup. De wedstrijden worden mede ge organiseerd door watersport vereniging Brouwershaven. Vrijdag 13 mei wordt de Oosterschelde-race gehouden. Start om 13.30 uur tegenover de Heerekeet. Wielrennen Zaterdag 7 mei wordt de 19e Wielerronde van Ycrseke ge houden. Het parcours voert door het centrum van het vis sersdorp. Programma. 13.00 uur C-amateurs over 40 kilome ter. 14.15 uur: B-amateurs over 40 kilometer. 16.00 uur: A- amateurs over 80 kilometer. DORDRECHT - Het eerste seniorenteam van korf balvereniging All-Ready stond binnen een week voor de tweede keer tegenover Merwic uit Dor drecht. Een wedstrijd in de promotieklasse van de veldcompetitie werd in Dordrecht met een 11-11 ge lijkspel afgesloten. Een week eerder was Merwic in Zierikzee nog nipt winnaar met 11-12. vlak voor de rust waren de ploegen met 7-7 weer aan el kaar gewaagd. Jaco Stoutjes dijk bracht met een afstands schot een 7-8 ruststand op het scorebord. In de tweede helft ging het sco ren voor beide ploegen niet meer zo gemakkelijk. Martin Rijn tekende voor 7-9, maar All-Ready kon de voorsprong niet vasthouden. Merwic ging de Zierikzeese ploeg voorbij en nam met 10-9 de leiding. Vijf minuten voor het eindsignaal brachten Ronald en Esther Snoek All-Ready nog in een ideale positie met twee treffers (9-11), maar Merwic poetste die ideale positie weg met een 11-11 eindstand. Merwic is vrijwel zeker van het kampioenschap in de promo tieklasse. All-Ready moet de laatste twee wedstrijden win nen en zal dan bovendien nog afhankelijk zijn van de Voltref fers om promotie af te dwingen naar de derde klasse district. Merwic - All-Ready 11-11. Doel punten All-Ready: Jaco Stout jesdijk (3), Martin Rijn (3), Ro nald Snoek (2), Wouter van Marie (1), Esther Snoek (1), Anne-Marie van Goudoever (1). Promotieklasse Merwic Voltreffers AU-Ready Terhei j den 4 7 4 6 4 3 4 0 Zierikzee 4 met spelers, leider, grensrechter en sponsors viert het kampioensfeest in de 2e klas C zondag afdeling. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het voetbalteam Zierikzee 4 is in de tweede klas C zondag afdeling KNVB kampioen geworden. Op het sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee won het succesvolle team met 9-2 van Mid delburg 4. Dit was tevens de grootste overwinning in het uitstekende seizoen. Het was op het voetbalveld feest. Kees Verkaart scoorde vier keer, Johan Overweel was goed voor drie doelpun ten en Marcel van Grunsven en Martin Quist waren ieder goed voor een doelpunt. Het vierde seniorenvoetbal team van voetbalvereniging Zierikzee is in het seizoen 1986/1987 samengesteld uit hoofdzakelijk oud-eerste elf talspelers'. Het team startte toen als Zierikzee 6. Achttien spelers Het kampioenschap in de 2e klas C betekent dat de ploeg is gepromoveerd naar de le klas. Dat betekent men dat in acht seizoenen van de 4e klas naar de le klas is gepromo veerd. Het team, dat mirt of meer is geselecteerd, bestaat uit achttien spelers, leider, een grensrechter en wordt te vens gesteund door een aan tal sponsors. In de loop der jaren is het team binnen de vereniging Zierikzee een be grip geworden. De gemiddel de leeftijd van de achttien spelers is rond de 40 jaar. De achttien spelers, leider en grensrechter, die hebben bij gedragen aan het kampioen schap bestaan uit: Jan Zijta (51), Jan bij de Vaate (47), Wim van den Hoek (47), Thine Tiggelman (45), Adrie Stout jesdijk (48), Jubo Sladic (45), Kees Verkaart (39), Hans Ver- kaart (38), Tbnny Gunst (37), Marcel van Grunsven (37), Han van der Sande (37), Rinie Ravia (37), Martin Quist (33), Johan Overweel (31), Jacco Koster (28), Jaap van Dienst (leider), Karei de Keijzer (grensrechter). ZIERIKZEE - Voetbalvereniging SKNWK uit Nieu- werkerk viert vanaf vrijdag 6 mei tot en met don derdag 12 mei haar veertigjarig jubileum..(Zie de Zierikzeesche Nieuwsbode van 26 april). Een grote feesttent op sportpark Het Springer staat zeven da gen centraal voor de uitgebreide festiviteiten. Atletiek Zaterdag 7 mei wordt de eerste pupillencompetitiewedstrijd regio Zeeland gehouden in Hulst. Vele pupillen van atle tiekvereniging Delta Sport zul len aan het uitgebreide pro gramma op de sintelbaan van het gemeentelijk sportpark in Hulst deelnemen. In Temeuzen wordt zaterdag 7 mei een halve marathon gehouden. De start is aan de Zeldenrustcolle- ge/Sloelaan in Tbrneuzen. Badminton Zaterdag 7 mei wordt het zesde en tevens laatste Grand Prix badmintontoernooi gehouden door badmintonvereniging Astroïden in Oost-Souburg. Leden van de Zierikzeese bad mintonvereniging zullen deel nemen om vervolgens de laat ste kans aan te grijpen om zich te plaatsen voor het invitatie toernooi op zaterdag 28 mei in Vlissingen. Basketbal Het eerste seniorenteam van basketbalvereniging MEVO'80 speelt zowel op vrijdag^ als za> terdag 7 mei een competitie wedstrijd in de tweede klasse Zeeland. Vrijdag moeten ze op bezoek bij Oostburg (aanvang 20.00 uur) en zaterdag ontvan gen ze in sporthal Onderdak Volharding 2 uit Goes. Aan vang: 18.00 uur. Biljarten Zaterdag 7 mei wordt in café Neffen d'Eule in Oosterland een senioren-biljarttoernooi gehouden om de Concordia- Bokaal. Het spelsoort is libre eh de wedstrijd begint om 11.15 uur. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. Deelnemers: A. de Bonte, Ooltgensplaat. A. van den Bosche, Ouwerkerk. P. Everdink, Achthuizen. T. van der Horst, Herkingen. H. Krijgsman, Middelharnis. C. Mulder, Nieuwe-Tonge. J. van Oostenbrugge, Sommelsdijk. J. van der Weel, Haamstede. Reserves: J. Bezemer, Ouwer kerk. J. den Haan, Haamstede en B. Krijtenberg, Middelhar nis. Golfen Zaterdag 7 mei worden op de 18-holes golfbaan Grevelingen- hout in Bruinisse twee wed strijden gehouden. Om 9.30 uur start de tweede maandbe- ker strokeplay. Op die zelfde tijd wordt ook gestart met de' tweede maandbeker Par 3. Zondag 8 mei vindt de competi tie heren 3 plaats. Donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) is er voor alle categorieën dauw- trappen. kaan 3 - HSD 2 16.00 uur HSD 3 - Push 8 10.30 uur. Veteranen •HSD - Zwart Wit 11.00 uur. Da mes Middelburg - HSD 12.45 uur. HSD 2 - Zwart Wit 11 14.30 uur. Korfbal Het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready speelt zaterdag 7 mei een uit wedstrijd in en tegen Terheij- den. Aanvang 18.00 uur. Pro gramma All-Ready teams: Se- olto 2 - AUReady 2 om 14.15 uur in Vlissingen. All-Ready 3 - Olympia 2 om 13.45 uur in Zie rikzee. TOP A2 - All-Ready A om 11.15 uur in Arnemuiden. All-Ready C - Luctor C om 11.00 uur in Zierikzee. Tjoba D - All- Ready D om 10.00 uur in 's- Heer Hendrikskinderen. All- Ready E - Blauw Wit E om 10.00 uur in Zierikzee. Schaken Maandag 9 mei wordt in het ge bouw van de UW aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee de interne schaakcompetitie van schaakvereniging Zierik zee afgesloten. In de laatste "''spêêlronde'~AVbfdt de cïub'kam- pioen bekend gemaakt. Aan vang 19.30 uur. Tennis Het tennisteam Duiveland, uit komend in de hoofdklasse Zee land, speelt zaterdag 7 mei op het tennispark in Nieuwerkerk tegen Goblin. Het tennisteam Duiveland, uitkomende in de landelijke derde klasse, moet zondag 8 mei op bezoek bij Py- nacker. Het Damesteam Bru- Tèn, uitkomende in de hoofd klasse Zeeland speelt maandag 9 mei een uitwedstrijd\ tegen Philten. Voetbal Zaterdag 7 mei vinden op di verse voetbalvelden op Schou wen-Duiveland toernooien plaats voor F-pupillen. Tevens is er voor de D/E-pupillen een vier tegen vier toernooi. Vrijdag 6 mei houdt voetbal vereniging SKNWK haar re ceptie wegens het veertigjarige jubileum. Op sportveld Het Springer in Nieuwerkerk staat een feesttent waar om 19.30 uur het officiële gedeelte begint. Zaterdag 7 mei houdt voetbal vereniging Renesse een recep tie in Het Wapen van Renesse. Tussen 19.30 uur en 20.30 uur wordt iedereen in de gelegen heid gesteld om het eerste elf tal te feliciteren met de kampi oenstitel in de tweede klas zon dag afdeling. Volleybal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9