RIETNISSE 'Gekozen schaal herindeling zal te kort gaan schieten' liQvonso ZONDAG MOEDERDAG Favoriete vraag van Erik Bokelaar beantwoord in NCRV's Willem Wever nutsspaarbank zierikzee B en w Bru in brief aan minister: Ter gelegenheid van ons 175-jarig jubileum is de Nutsspaarbank op dinsdag 10 mei a.s. om 15.00 uur gesloten en vrijdag 13 mei a.s. de gehele dag gesloten. U kunt natuurlijk wel bij onze geldauto maat terecht. MOEDERDAG 8 MEI Op Brandweervrouwendag mogen mannen niet meedoen In vier weken tijd al 4000 vragen binnen Verwachting t/m dinsdag 10 mei BRUINISSE - Het idee om - na een gemeentelijke herindeling op Schouwen-Duiveland - deel- of dorps raden in te stellen is voor het college van b en w van Bruinisse alleen maar een bewijs dat het verkeerd zou zijn om de huidige zes gemeenten samen te voe gen tot één gemeente. Dat schrijft het college in een brief aan de minister. ,,Dat bewijst alleen maar dat de gekozen schaal - één gemeente - te kort gaat schie ten", aldus het Bruse college. „Het begrip 'overleg' veron derstelt een zekere wederkerig heid", aldus het college. „Het is een vorm van communicatie die verder gaat dan 'horen' of 'in de gelegenheid stellen zijn standpunt kenbaar te maken'. Er moet bij overleg een uitwis seling van argumenten kunnen plaatsvinden waarbij op de we derzijds ingebrachte argumen ten wordt ingegaan en inzicht wordt gegeven in de eigen be weegredenen", aldus het colle ge. „Wij moeten vaststellen dat naar onze mening gedeputeer de staten in onvoldoende mate recht hebben gedaan aan de concrete invulling van het be grip open overleg". Verder vindt het college dat voordat er tot een gemeentelij ke herindeling wordt overge gaan er eerst duidelijkheid moet komen over een nieuwe taakverdeling tussen de ver schillende bestuurslagen. Het Bruse college heeft altijd ge zegd dat bij een herindeling de korte afstand die nu bestaat tussen burger en bestuurder verloren zou gaan. „Dit argu ment is door ons gebruikt in het kader van een pleidooi voor de vorming van drie ge meenten op Schouwen-Duive land. Op dit argument wordt in Volgens het college van b en w van Bruinisse is in de procedu re tot nu toe onvoldoende recht gedaan aan het belang van de gemeente Bruinisse. „Wij vin den het een omissie dat gede puteerde staten geen referen dum cq enquête onder de bevol king van de betrokken gemeen ten hebben gehouden", aldus het college. „Dit noopte ons er toe naast een hoorzitting voor de bevolking een enquête te houden. De uitslag van deze enquête gaf aan dat bijna 90 procent tegen de provinciale herindelingsplannen is". Geen openheid Het college plaatst ook zo zijn vraagtekens bij de manier waarop door gedeputeerde sta ten overleg is gevoerd met de betrokken gemeenten. „Door het feit dat gedeputeerde sta ten vooraf provinciale staten een uitspraak hebben ge vraagd over de gewenste eind situatie is de openheid van het overleg geweld aangedaan", al dus het college. Men gaat zelfs nog een stapje verder: „Daar komt nog bij dat de vraag ge steld kan worden of er sprake is geweest van overleg". de toelichting niet of nauwe lijks ingegaan, hetgeen wij te kenend vinden. Immers het be stuur is er voor de burger en niet andersom. Het door gs gehanteerde argu ment dat meer intergemeente lijke samenwerking geen of on voldoende soelaas biedt kan volgens het Bruse college naar het land der fabelen verwezen worden. „Dit wordt op.geen en kele manier onderbouwd. Door ons is meerdere malen gewezen op de goede samenwerking binnen de subregio Schouwen- Duiveland. Voorts zal ook bij de vorming van één gemeente Schouwen-Duiveland sprake blijven van intergemeentelijke samenwerking". In haar brief aan de minister pleit het Bruse college ook voor toevoeging van Necltje Jans aan het gebied van Schou wen-Duiveland. „Het gebied heeft ruimtelijk en recreatief gezien meer aansluiting met Schouwen-Duiveland dan met Walcheren. Sociaal-geografisch gezien maakt Neeltje Jans in tegraal deel uit van Schouwen- Duiveland", aldus het Bruse college. Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO 01114-1368 01119-1634 Advertentie Havenpark 16, Telefoon 01110-14051 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht n.west 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht n.west 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 mei Zon op 05.57, onder 21.11 Maan op 04.26, onder 18.07 8 mei Zon op 05.55, onder 21.13 Maan op 04.47, onder 19.11 9 mei Zon op 05.54, onder 21.14 Maan op 05.10, onder 20.15 Nieuwe Maan: 10 mei (19.08). HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt flink warmer; morgen wordt op veel plaatsen de 20 graden overschreden. Lang duurt de opleving van de tempera tuur echter niet. Regen- en on weersbuien maken later op de dag al weer een eind aan de aanvoer van de warme lucht. Het binnen dringen van de warme lucht ging vandaag gepaard met bewolking en regen. Vanavond kan hier en daar nog wat neerslag vallen, vannacht breekt overal de bewolking en het blijft dan'droog. De minimumtempe ratuur ligt dicht bij 9 graden en er is maar weinig wind. Morgen overdag zijn er zonnige perioden en de tem peratuur loopt snel op. In de middag wijzen de thermometers in het zuid oosten ongeveer 23 graden aan, in het westen blijft de temperatuur iets achter. In de loop van de dag ont staan van het zuidwesten uit stapel wolken, die geleidelijk uitgroeien tot regen- en onweersbuien. De buien hangen samen met een koufront, dat ons land in de nacht van zater dag op zondag passeert. Er stroomt beduidend koelere lucht binnen en de maximumtemperatuur ligt zon dag nog maar rond 14 graden. Bo vendien is het die dag overwegend bewolkt en vooral in het oosten re gent het enige tijd. Advertentie u weet niet waar u "t zoeken moet waar haalt u 'j vandaan? u heeft geen idee" u weet niet waar u 't zoeken moet waar haalt u't vandaan? u heeft geen idee u weet niet waar u 't zoeken moet waar haalt u't vandaan? u heeft geen idee u weet niet waar u 't zoeken moet waar haalt u't vandaan? u heeft geen idee u weet niet waar u'tzor" waar ha' •ij" yod"'' u wef1 GOUD0WAARD ZIERIKZEESCHEISi NIEUWSBODE Bi Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47.00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers 1 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% BTW. VRIJDAG 6 MEI 1994 NR 25559 HOUTSKOOL - GRILL TELEFOON 01116-1215 Mannen opgelet: Zeventien ploegen in strijdperk BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de Open Zeeuwse Brandweervrouwendag op zaterdag 28 mei mogen de wederhelften van brandweermannen eens laten zien wat ze kunnen. Voor de derde keer zullen zeven tien ploegen elkaar proberen de loef af te steken op het gebied van behendigheid en inzieht met daarbij een vleugje brandweerwerk. Voorwaarde is dat de vrouwen géén brandwecropleiding hebben en het dagelijks leven delen met een brandweerman. De namen van de deelnemende ploegen zullen ongetwijfeld tot de verbeelding van het publiek spreken. Uit Sint Niklaas ko men de Zestien Billekens voor de eer strijden en moeten het onder andere opnemen tegen De Verdeelstukken uit Wol- phaartsdijk en de, uit Kloosterzande afkomstige, Spuit Elfjes. Het team uit Haamstede heeft zichzelf de Vuurtorentjes gedoopt en uit Sas van Gent komen de Pom- pierkes. Zo heeft iedere ploeg een naam die iets met het brandweervak te maken heeft en bestaat uit acht leden. Het initiatief voor de wedstrijden is drie jaar geleden genomen door de commandant van de bedrijfsbrandweer van de Schelde in Vlissingen, de heer C. Schout. De organisatie van de wedstrijden ligt ieder jaar in handen van een andere ge meentelijke vrijwillige brand weer en deze keer is dat Wester- schouwen en haar personeels vereniging Paraat. De wisseltrofee wordt beschik baar gesteld door de heer J. G. F. Simons, bevelvoerder van de eenheid Haamstede en al der tig jaar bij de vrijwillige brandweer. Ook valt hem deze eer te beurt vanwege het feit dat zijn kapsalon binnenkort 60 jaar bestaat. De wedstrijden spelen zich af op het parkeer terrein achter de katholieke kerk, alwaar een hindernis- baan wordt aangelegd, en op het parkeerterrein achter de Noordstraat. Daar zal zich een aflegsysteembaan bevinden waar, na het verplaatsen van een auto, een brand geblust moet worden. De eerste wed strijd begint om 8.25 uur en de laatste om 16.20 uur. De prijs uitreiking, door burgemeester H. Tees, is om 19.00 uur in het brandweercomplex aan de Se- rooskerkseweg 4 in Haamste de. Advertentie Erik Bokelaar wilde graag weten wat het verschil is tussen een mannetjes- en een vrouwtjesschild pad. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - „Hoe kun je je schildpad nu een naam geven terwijl je niet eens weet of het een meisje of een jongetje is?" peinsde de 11-jarige Erik Bo kelaar uit Brouwershaven. Als echte fan van het kersverse programma Willem Wever van de NCRV, besloot hij de vraag aan presentator Jochem van Gelder voor te leggen. En met succes. Op een woensdag, begin maart, kwamen de pro grammamakers langs en de volgende dag werd er al gefilmd. De aflevering wordt uitgezonden op maandag negen mei. Het populaire televisiepro gramma Willem Wever behan delt hoofdzakelijk het beant woorden van vragen van jeug dige kijkers. Presentator Jo chem van Gelder gaat samen met de kinderen op zoek naar het antwoord op hun favoriete vraag. Daarbij krijgen de kin deren niet alleen de kans om hun vraag te stellen aan een deskundige, maar worden ze ook meegenomen naar een plek waar het antwoord op een boeiende manier kan worden uitgebeeld. Zo wordt een vraag over vliegtuigen op Schiphol gezocht en Eriks vraag over schildpadden in een dieren tuin. Dat er in een dierentuin gefilmd werd is wel het enige dat Erik over zijn belevenis los wil laten. Alhoewel hij graag aan het woord is vindt hij dat iedereen zelf maar moet kijken hoe het gegaan is, zelfs zijn ou ders, want die mochten ook niet bij de opnames zijn. Erik: „Ja, maar ze hebben toch stie kem gekeken hoor, toen we in de dierentuin waren". Braille Erik: „We zijn 's morgens om half acht weggegaan naar Hil versum. Daar moesten we wachten, wachten en wachten. En toen werd ik afgehaald door Jochem. En we hebben ook nog samen gegeten." Het team van Willem Wever zal vast wel even op het hoofd gekrabt hebben toen ze Eriks brief ont vingen. Omdat hij nagenoeg blind is schrijft Erik in het brailleschrift. Erik: „Ja, als ik hem schrijf, dan doe ik het zelf!" Enthousiast haalt hij zijn braillemachine te voor schijn en geeft een demonstra tie. In rap tempo schrijft hij zijn naam en adres op en legt uit hoe het apparaat werkt. Ondertussen staat zijn mond niet stil. Eriks vader lacht een beetje verontschuldigend: „Hij be gint te praten als hij 's morgens opstaat en houdt er pas mee op als hij weer naar bed gaat." Erik is niet altijd thuis. Hij zit in Zeist op het Bartimeüsinsti- tuut en is daar intern. Alleen in de vakanties en de weekein den komt hij thuis. Hij laat de 'voel'kaarten zien die zijn moe der hem regelmatig stuurt. Het zijn kaarten waar reliëf in ge maakt is zodat Erik kan voelen wat erop staat. Feyenoord Niet alleen aan Jochem van Gelder schreef hij een brief, ook voor zijn favoriete voetbal club Feyenoord klom hij in de braillemachine. Want als je niet kunt zien, kan je ook niet naar een voetbalwedstrijd kij ken. De brief resulteerde in een uitnodiging om naar de trai ning te komen in het stadion. Erik stalt zijn trofeeën uit: een bal die gebruikt werd voor de wedstrijd PSV-Feyenoord vo rig jaar, met handtekeningen van de spelers, een shirtje met handtekeningen en een paar voetbalschoenen van Willem van Hanegem. Een andere gro te hobby van Erik is reddend zwemmen. Zijn moeder laat trots de diploma's en het brevet zien die hij bij de reddingsbri gade gehaald heeft. Padvinderij Mevrouw Bokelaar: „Het is echt fantastisch dat hij daar te recht kan. Omdat hij doorde weeks niet thuis is, is het heel moeilijk om hem op een club te doen plus zijn handicap na tuurlijk." Erik kan zelfs ringen opduiken uit het water en on der het 'ijs' zwemmen. En bin nenkort gaat hij bij de padvin derij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3