25% KORTING 4: Zo'n tuinstoel verdient moeder toch! Provincie Zeeland Bedrijfsinterne milieuzorg 599, Ter gelegenheid van ons 25 jarig bestaan KWEKERIJ FA. DE RIJKE rozen en snijbloemen te koop geranium's en fuchsia's OPVALLEND BETER DOLMiel Piek voor een overtocht Intrekken Milieutijdingen IN BEROEP m] teKiTu FOTO VERSCHOORE Mn I X SUN SH'NE 'B?03Wf asü Uartmann' (ook voor horeca scherpe groothandelsprijzen) '|j Ic====9\ bordeauxrood 4 Hartman Lotus a 99,- 1 Ovale tafel a 129,- 4 Prima kussens a 69,- (div. dessins) 1 Parasol van 940,- voor WOENSDAG 4 MEI 1994 5 Restaurant veerboot Voetgangers en (brom)fietsers die op het veer Vlissingen- Breskens tussen lS mei en 16 september moeten betalen voor de overtocht, kunnen dat het komend seizoen voor het eerst via de automaat doen. Daarvoor is een pasje ontwikkeld dat tien gulden kost en dat de he le periode geldig is. Ook de waar- dekaart voor de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen (WKZ) kan via de automaat worden gebruikt. Van de voetgangerspas en de WKZ wordt geen geld afgeboekt. De automaat telt alleen de passa giers. Wie niet in het bezit is van een van deze pasjes blijft aangewezen op het kopen van een kaartje (kost een gulden) via de bemande kas sa. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren die hun WKZ uitsluitend ge bruiken als identiteitsbewijs moeten die als voetganger of (brom)fietser aan de bemande kassa laten voorzien van een PSD- nummerAlleen dan wordt de kaart geaccepteerd door de auto maat. Pasje kopen Een aantal dagen voor de in werkingtreding van het tarief kunnen de pasjes al worden aangeschaft in de voetgan- gersterminal in Vlissingen en Breskens: woensdag 4, dins dag 10 en woensdag 11 mei. De kassa in Vlissingen is die da gen geopend van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, die in Breskens van 7.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De invoering van het tarief voor voetgangers en (brom)fietsers heeft vorig jaar haar beslag gekre gen. Het is alleen van kracht op het veer Vlissiogen-Breskens tus- Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 De drinkwaterleidingverordening kan worden ingetrokken stellen GS voor aan de Staten. De verordening stamt uit 1924 en regelt onder meer de vergunning verlening voor winning, zuivering en distributie van drinkwater. De verordening is verouderd en de waterleidingwet, diverse rijksre- gels en onder meer provinciale be leidsinstrumenten als waterhuis houdingsplan, milieubeleidsplan en streekplan bieden voldoende waarborgen vor de toekomst. Vandaar dat het ook niet nodig is de verordening te moderni seren. sen zeven 's morgens en acht uur 's avonds. Veiligheidsoverwegin gen hebben daartoe geleid. In de periode dat de categorie veerge- bruikers nog gratis werd overge zet, kwam het herhaaldelijk voor dat passagiers enkele reizen ach ter elkaar meemaakten. Doordat zij dan steeds aan boord bleven, ontbrak het zicht op het totale aantal mensen dat per overtocht op de veerboot aanwezig was. Per overtocht mogen 1.000 men sen aan boord zijn. De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) heeft een folder gemaakt over de mogelijkheden van betaling voor voetgangers en (brom)fietsers en de daarmee ge lijk gestelde categorieën zoals karretjes achter de fiets, kinder wagens, rolstoelen, invalidenwa- gens zonder kentekenbewijs en le vende dieren. Het aantal bedrijven dat in aanmerking wil komen voor subsidie bij het op orde brengen van de milieuzorg in het bedrijf overschrijdt de verwachtingen. Vandaar dat GS extra geld voor deze subsidie beschikbaar willen stellen. Gedeputeerde Staten willen 65.000,- extra uittrekken voor de subsidieregeling be drijfsinterne milieuzorg. In september 1993 hadden de Staten besloten een ton uit te trek ken voor het bevorderen van de milieuzorg bij kleine particuliere bedrijven. Het gereserveerde be drag is niet toereikend. Ongeveer 15 bedrijven komen in aanmerking voor subsidie en de verwachting is dat het aantal aanvragen nog zal toenemen. Vrijdag 20 mei zullen Provinciale Staten besluiten of ze instemmen met het voorstel van GS. Het vorig jaar door de Staten ge reserveerde bedrag voor de subsi dieregeling bedrijfsinterne milieu zorg was bedoeld voor een periode van twee jaar. Met dit be sluit sloten de Staten aan op de opzet van de regering om te be vorderen dat alle bedrijven met een grote of middelgrote milieube lasting in 1995 over een integraal milieuzorgsysteem zouden be schikken. Vervolgens zouden in dat jaar de bedrijven met een be perkte milieubelasting moeten be ginnen met de invoering van een toereikend zorgsysteem. Voor Zeeland betekent dit dat 100 be drijven een integraal milieuzorg systeem moeten invoeren en 1500 een beperkter systeem. De verwachting is dat bedrijven meer zullen doen dan alleen het naleven van de voorschriften. Toenemend milieubewustzijn leidt vanzelf tot het zoeken naar wegen om belasting te beperken of te voorkomen, is de redenering. Dit kan overi gens samenhangen met de steeds hogere prijs die voor vervuiling van het milieu moet worden betaald. De provincie was al van plan kléi ne bedrijven te ondersteunen bij het opzetten van milieuzorgsyste men. Deze bedrijven hebben vaak niet de kennis in huis om zoiets zonder hulp goed te doen. Die kennis is wel in huis bij de Stich ting Bedrijfsmilieudienst Zeeland (BMD) en bij bijvoorbeeld de Stich ting Milieuzorg Wegtransport. Van daar dat de provincie wil stimule ren dat bedrijven lid worden van een dergelijke milieudienst. In an dere provincies blijkt een dergelij ke werkwijze succesvol, voor met name de kleinere bedrijven (min der dan 50 werknemers). De sub sidieregeling is daarom zo opge- De tweede Milieutijdingen van dit jaar is verschenen. Vanaf 2 januari 1995 wordt in heel Zeeland groente-, fruit en tuinafval (GVT-afval) apart opgehaald. Maarjdag 5 sep tember bijt de eerste gemeen te de spits af. In vier maanden tijds volgen de an dere gemeenten. Inmiddels is een voorlichtingscampagne begonnen om de inwoners van Zeeland voor te bereiden op deze verandering. In een uitvoerig artikel staat Milieu tijdingen stil bij de voorlichtings campagne. Andere onderwerpen die aan bod komen zijn: het succes van proef projecten ter voorkoming van af val en emissies bij bedrijven, het waardevolle cultuurlandschap van de Zak van Zuid-Beveland, extra subsidie voor interne milieuzorg, proefperceel in de Zuidkust van Schouwen moet uitwijzen of com putermodellen kloppen met de werkelijkheid, nieuwe actie tegen zwerfvuil en, zelfregulering met behulp van bedrijfsmilieuplannen zet dat vooral deze bedrijven ervan kunnen profiteren. Bedrijven die zich aanmelden als lid van een milieudienst kunnen een subsidie krijgen van 5000,= voor het uit voeren van een nulsituatiebeschrij- ving, zeg maar een beschrijving van de huidige stand van zaken, en een plan van aanpak voor de oplossing van de problemen. Afhankelijk van het aantal werkne mers betaalt het bedrijf een jaar lijkse contributie aan de milieu dienst en een variabele jaarlijkse bijdrage, afhankelijk van het aantal adviesuren dat de milieudienst aan het bedrijf besteed. maar wel met een stok achter de deur. Diverse korte berichten complete ren het informatieblad. Milieutijdingen is gratis te verkrij gen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel 01180-31400. Op dit nummer is het ook mogelijk een gratis abonnement aan te vragen De besliscommissie Algemene Bij standswet houdt dinsdag 10 mei drie openbare zittingen om drie Zeeuwen te horen die in beroep zijn gegaan op een beslissing van hun gemeentebestuur over zijn/haar bijstandsuitkering. Ook de gemeentebesturen kunnen tij dens de zitting hun mening geven. Om 14.00 uur dient een zaak uit de gemeente Brouwershaven, om 14.20 uur uit de gemeente "fer- neuzen en om 14.40 uur uit de gemeente Sas van Gent. Om 15.20 uur komt de advies commissie bezwaarschriften bij een voor een openbare zitting. Het bestuur van de Zeeuwse Mu ziekschool is het niet eens met de besluitvorming van het College van Gedeputeerde Staten over de subsidie voor de muziekschool, vandaar het bezwaarschrift. De muziekschool krijgt de gelegen heid de bezwaren toe te lichten tij dens de zitting. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. op alle studio opnames van donderdag 14 april t/m zaterdag 14 mei 1994 (maak van tevoren even een afspraak s.v.p.) FOTO KLAAR winkelt! fotografie 'video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-I2796 Kwaliteitsfoto's in één uur Voor Moederdag hebben wij volop: Tevens ook grote sortering in voorraad. t Bogerdweg 14a - Dreischor HET TELEFOONNUMMER VOOR EEN ABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0III0-I65SI Een sportieve wedstrijd, een etentje of gewoon lekker slenteren? Het doet er niet toe, in wat voor omstandigheden dan ook... met Van Bommel schoenen bent u altijd opvallend beter af! win ..-I: Te koop: Grote kollektie meu belstoffen, ook per meter te koop. Kom kijken v.a. 46,50 p.m. Deurloo, Ha- ringvlietplein 4, Zierik- Te koop: Verkoop gebruikte meube len elke zaterdag vanaf 10.00 uur. Deurloo Inter- meubel, Haringvlietplein 4, Zierikzee. Te koop: Onderhoudsmiddelen voor uw waterbed.Deur loo heeft het. Haringvliet plein 4, Zierikzee. Personeel aangeboden: Behanger vraagt be- hang/witwerk. Nu ook voor binnen- en buiten schilderwerken. Alleen voorparticulieren. Inl. tel. 01184-66096. Kennismaking: CUPIDO brengt u bij el kaar! Indien gewenst reeds binnen 1 week uw eerste contact. Vraag gratis en vrijblijvend de folder aan. 03 451-11486 (automatisch) of 03451-31364 (telefo nisch). 24 uur per dag, 7 da gen per week. Cupido: er kend, voordelig en één van de Nederlands grootste re latie organisatie. HOBBYKASSEN PRIJZEN VANAF: 795,00 BEL NU 01134-1255! Opening'Jjden: ma t/m* 8.00-12.00 cn 13.00-18 00. zaterdag 8JO-I2.00en 13.00-15.00. W/NMA CHfNES r.uïT.'.L'L luuemxi t i i f 'f wrn 11 L-'.-.-Lr'.ö.., - Tuin-Meubelcehtrum ,-■■■. .- ip&\\ J-A. v.d. Goeskade 49. GOES, 01100 - 27107 ■V>5 PU? llmMSSZil \V Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur ij mM&M &£3üA //M/i Dinsdag t/m zaterdag 10.00 - 17.00 uui I Donderdag koopavond 599,- 4 Volkunststof4 Jardin Toledo 1 Ovale tafel, 4 Kwaliteitskussens met hoofdkussentje in blokstreep - groen - bordeaux - blauw van 771,- nu

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5