Renesse viert kampioensfeest in Domburg Zierikzeese B-junioren via HVV'24 in halve finale Zeeuwse jeugdbeker Van Lent boekt eindelijk succes Zierikzee klimt weer Chaotische slotfase levert één rode en vijf gele kaarten op Hoera!! Keeper Jaco van der Schee tastte twee keer mis MEVO bedwingt kampioen Becker MAANDAG 2 MEI 1994 I NR 25556 iril 7." «5 Peter Moerland (reehts) scoorde beide doelpunten voor Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma). DOMBURG - De enveloppen liggen al klaar bij Renesse. Spelers, vrouwen, begeleiders en bestuurders wor den uitgenodigd om zaterdag 7 mei de receptie 'bij te wonen voor het kampioensfeest van het eerste elftal van voetbalvereniging Renesse. In het Wapen van Renesse krijgen ze dan ook nog een etentje aangeboden. Bestuurslid Cor Bakker loopt zenuwachtig langs het voetbalveld in Domburg. Ziet zijn ploeg na een 0-1 voorsprong, vijf minuten voor tijd op 2-1 achter komen. Zijn handen bedekken wanhopig zijn hoofd. Het was tijdelijk. De aftrap werd genomen en via Kees Verweel kwam de bal bij Peter Moerland terecht en hij scoorde simpel. Renesse kampioen en 's avonds de enveloppen met uitnodiging op de bus. Chaotische taferelen bij het be stuur, begeleiders, aanhang en spelers van Renesse. Ternau wernood ontsnapte ze aan een nederlaag op het sportpark bij Domburg. Met bloemen, bier en gezang werd het kampioens feest gevierd. De 2-2 eindstand was voldoende. Drie punten voorsprong op Domburg blij ven behouden en alleen de wedstrijd tegen Terhole, zon dag 8 mei op De Laone in Re nesse, is nog een formaliteit. ,,Ik ben ontzettend blij met dit kampioenschap. Met de vele blessures en schorsingen heb ben we veel spelers moeten ge bruiken. We hebben laten zien dat we een brede selectie heb ben. Met deze ploeg moeten we in de eerste klas zeker mee kunnen draaien. Iedereen blijft en we krijgen ook nog een goede speler erbij van Brouwershaven", liet trainer Ed van Lent na afloop weten. De oogjes van Van Lent glun derden. ,,Die chaotische toestanden in de slotfase had ik niet ver wacht. Vorig seizoen hebben we het tegen Hulsterlo laten liggen, nu hebben we verdiend de titel. Alleen de rode kaart voor Peter Bouterse geeft een domper op dit feest. Een beetje kortzichtig van die scheids rechter." Renesse zonder Leon Bakker (geschorst), keeper Je: roen Verboom (mag voorlopig niet voetballen wegens ziekte), Arjan van der Stolpe (blessure) en Rob Wijnstekers die een scheurtje heeft in zijn sleutel been, startte onzeker in de wedstrijd. Domburg testte ge lijk keeper René den Hartog. Deze leek een rots in de bran ding. Nadat Verboom onlangs te ho ren kreeg van de dokter dat hij niet mag voetballen is Den Hartog snel lid gemaakt van Renesse. De keeper uit Scha- rendijke gaf keeperstraining in Renesse en pakte gretig de opengevallen plaats in. Domburg startte de wedstrijd fel met tal van overtredingen. Scheidsrechter Paardekoper uit Zierikzee weigerde de gele kaarten uit zijn borstzakje te pakken en hield het spel kort. In de 27e minuut schoot Peter Moerland Renesse naar een 0-1 voorsprong.'Wat ook tevens de ruststand zou worden. In de 65e minuut van de tweede helft was scheidsrechter Paardeko per het zat om de spelers mon deling te waarschuwen. Marco de Feiter ontving het eerste ■geel doordat hij een doorgebro ken Domburgspeler neerlegde. Barry Schoute kreeg tien mi nuten later het tweede geel we gens irritatie. Scheidsrechter Paardekoper ging nu wel rijke lijk een hoofdrol spelen nadat hij in 76e minuut Domburg een strafschop cadeau gaf. „Er ge beurde werkelijk niets in het strafschopgebied. Walter de Jonge tikte mij aan en ik werd aan mijn shirt door die speler naar beneden getrokken", liet aanvoerder Mischa van der Hoek na afloop van de wed strijd weten. Marcel Steketee voerde eerste een schietgebedje op voor dat het de elfmetertrap achter keeper Den Hartog schoot (1-1). Er volgden vijftien chaotische minuten. Peter Ma- ranus (Domburg) en Peter Bou terse kregen geel. Het vuurwerk ontbrandde aan de zijlijn en een speler van Domburg werd bij het ophalen van de bal aan de zijlijn even onderuit geduwd door een sup porter van Renesse. Bij een kampioenswedstrijd hoort dit er bij, maar toen Peter Mara- nus Domburg vijf minuten voor het einde op 2-1 voor sprong bracht brak de hel los in Domburg. Supporters van Domburg renden het veld op en de spelers van Renesse lagen verslagen op de grammat. Bin nen vijf seconden na de aftrap werd de medaille omgekeerd door een strak schot van Peter Moerland. De aftrap van Mi scha van der Hoek en het pass- je van Kees Verweel brachten Moerland in stelling om de 2-2 te scoren. „Het was een perfecte pass van Verweel. Je moet geluk hebben om te kunnen scoren. Natuur lijk ben ik blij dat we kam pioen zijn, wat een domme vraag", aldus Moerland die beide treffers op zijn naam schreef. De laatste minuten van de wedstrijd speelde Re-, nesse alles of niets. Peter Bou terse nam geen negen meter af stand bij een vrije trap. Hij kreeg zijn tweede gele kaart, dus rood en1 vertrekken. „Ik kan beter met voetballen stop pen", liet hij gedoucht en wel weten nadat de bloemen wer den uitgereikt. „Dit is sneu voor Peter. Gewoon een dom per op het kampioensfeest. Nu is hij net terug van een schor sing van zeven wedstrijden, krijgt hij natuurlijk weer zo'n aantal aan z'n broek", liet Ed van Lent weten. „Kom jongens, we zijn kam pioen. Dat heeft vijf jaar ge duurd. We moeten nu feest vie ren", waren de opbeurende woorden van aanvoerder Mi scha van der Hoek. Domburg - Renesse 2-2 (0-1). 27. Peter Moerland 0-1. 76. Marcel Steketee (strafschop) 1-1. 85. Peter Maranus 2-1. 85. Peter Moerland 2-2. Rode kaart: 89. Peter Bouterse (Renesse) na twee keer geel. Gele kaarten: 65. Marco de Feiter (overtre ding), Renesse. 75. Barry Schoute (overtreding), Renesse. 79. Peter Maranus (wegtrappen bal), Domburg. 80. Peter Bou terse (overtreding), Renesse. 89. Peter Bouterse (geen af stand nemen), Renesse. Scheidsrechter: M. F. Paarde koper uit Zierikzee. Toeschou wers: 150. Advertentie Beste sportvrienden, „het eerste elftal van S.V. Renesse is kampioen geworden" Om dit te vieren, nodigt het bestuur van S.V. Renesse u hier bij graag uit, om u de mogelijkheid te geven de spelers, trai ners, verzorger en alle andere betrokkenen van S.V. Renesse geluk te> wensen tijdens de receptie, die zal worden gehou den op zaterdag 7 mei 1994 van 19.00 tot 20.30 uur, in het Wa pen van Renesse, Korte Reke 9 te Renesse. Namens het bestuur van S.V. Renesse, heet ik u van harte welkom. C. BAKKER (secretaris) ZIERIKZEE - Zierikzee-speler Arno Kloet uit Kerkwerve was afgelopen zater dagmiddag in de kwartfinale om de Zeeuwse jeugdbeker tegen HVV'24 uit Hulst de gevierde man binnen zijn ploeg. Twee minuten voor tijd scoorde Kloet, na een afgeslagen hoekschop, met een geplaatste schuiver de winnende treffer (4-3). Trainer Eddy Kiesenberg mag nu met de B-junioren uitkomen in de halve finale op 12 mei tegen Kloetinge. Kloet's late treffer was inder daad een bevrijding voor het in de landelijke 3e divisie uitko mende Zierikzee. De ploeg draaide in het duel tegen de 4e divisie uitkomende HVV'24 vooral in de tweede helft voor geen meter. Oorzaak, overmoe dig waarschijnlijk. „Klaarblij kelijk dachten de jongens dat het karwei bij rust al gedaan was toen het scorebord 3-1 in Rudy van der Linde (rechts) en Martin Steenkist derde van rechts) juichen om een doelpunt. Dit doelpunt zal echter worden afgekeurd. (Foto: Joop van Houdt). het voordeel aangaf. Enfin ie dereen die vanmiddag hier is geweest heeft het met eigen ogen kunnen aanschouwen. Ik heb ze er in de rust nog voor ge waarschuwd. Ploegen uit Zeeuwsch-Vlaanderen geven pas op als de scheidsrechter voor het eindsignaal fluit. In de tweede helft verwaarloosde iedereen zijn taak binnen de lijnen. Met name het centrale verdedigingsduo Rudy van der Linde en Arno Kloet, dat nor maliter het sterkste deel van het elftal is. Zij speelden in die tweede helft ver onder hun ni veau. Bovendien ging de in het doel teruggekeerde Jaco van der Schee bij zowel de tweede als derde treffer van HW'24 niet helemaal vrijuit, zodat HW'24 wel erg makkelijk tot 3-3 kon terugkomen", was de mening van Kiesenberg. Fysiek Kiesenberg had het inderdaad, qua gemakzucht bij zijn eigen ploeg, bij het rechte eind want. Bij rust leek niets een hogere score dan de op dat moment be haalde 3-1 ruststand. Hoewel de bezoekers door Tristan van Acker reeds na vier minuten wel de leiding wisten te ne men, 0-1 was de ploeg uit Zie rikzee en dan met name op het fysieke deel de betere ploeg. De meeste persoonlijke duels wisten zij in Zierikzees voor deel te beslissen. Onder leiding van de vooral in de eerste helft sterk spelende L/ïe Mol werd de thuisploeg allengs sterker het geen in de 24e minuut resul teerde in de gelijkmaker van René Vrijdag (1-1). Nadat Vrij dag vier minuten na de gelijk maker een dot van een kans hoog over had geschoten. Een inzet door HW'24-doelman Robin Roctus net op of net ach ter de doellijn gepareerd zag, kwam de thuisploeg in de 34e minuut door Jeroen Volkeri na een voorzet van Martin Steen- kist op een 2-1 voorsprong. De koek was hiermee echter nog niet op voor rust, want na dat Jeroen Volkeri een treffer zag afgekeurd, was het René Vrijdag die een weifeling in de HVV'24-defensie met zijn tweede en Zierikzee's derde treffer afstraftte 3-1. Na rust was het echter plots allemaal over bij de ploeg uit Zierikzee. HVV'24 pakte het initiatief naar zich toe en onder leiding van de beste man van het veld, HVV-aanvoerder Remco de Feijter, kreeg Zierikzee op voetbaltechnisch gebied een lesje. Eerst was het Remco de Feijter die in de 49e minuut een ge plaatste boogbal over de te ver uit zijn doel komende Jaco van der Schee wist te verschalken: 3-2. Tien minuten later was het wederom Van der Schee die te vroeg uit zijn doel kwam en via een lob van Tristan van Acker werd gepasseerd: 3-3. Negen minuten voor tijd ontsnapte Zierikzee zelfs aan een achter stand. Hierna leek het uit te draaien op strafschoppen totdat Arno Kloet twee minuten voor tijd de beslissende treffer achter doelman Roctus schoot: 4-3. In de ogen van Kiesenberg was het een gelukkige overwin ning. Zierikzee BI - HVV-'24 BI. 4-3 (3-1). 4. Tristan van Acker 0-1. 24. René Vrijdag 1-1. 34. Jeroen Volkeri 2-1. 42. René Vrijdag 3- 1. 49. Remco de Feijter 3-2. 59. Tristan van Acker 3-3. 78. Arno Kloet 4-3. Scheidsrechter: J. J. Jakobsen uit Westkapelle. Tbe- schouwers: 35. DOMBURG - Ed van Lent is aan zijn derde sei zoen bezig bij voetbalvereniging Renesse. De trainer uit Vierpolders pakte vorig seizoen in de nacompetitie net naast de promotie. Dit seizoen stond bij Van Lent vooral in het teken van de vele blessures en schor singen van zijn spelers. In de slotfase van de wedstrijd moest hij zijn derde keeper opstellen. Simmerok ver trok naar Tilburg voor stu die en Jeroen Verboom haakte een paar weken ge leden af nadat de doctoren het niet verantwoord von den dat hij op dit moment nog zou voetballen. René den Hartog werd snel lid ge maakt en mag het kampi oensfeest nu mee vieren. Jeroen Verboom „Wat moet ik nu zeggen. Ik kan alleen iedereen bedan ken zoals onze hoofdspon sor, de supporters, Opa van" Dijk die bij alle wedstrij den aanwezig was. Nico on ze grensrechter, verzorger Canters en vooral Jeroen Verboom. We hopen veel be terschap voor Jeroen. Het kampioenschap is ons niet cadeau gegeven. De ver zorging voor en tijdens de wedstrijden door Hans Can ters was optimaal. Hij zorg de dat geblesseerde jongens weer snel konden spelen. Door vele schorsingen moest ik een beroep doen op tweede-elftalspelers. De eenheid binnen Renesse toonde aan dat we met z'n allen dit hebben bereikt", waren de woorden van Van Lent. Gelijkspel tegen kampioen Kruiningen KRUININGEN - MEVO heeft zich in en tegen Krui ningen bijna veilig gespeeld in de eerste klas zater dag afdeling. Kruiningen, dat inmiddels kampioen is, zag MEVO in de 80e minuut langszij komen (1-1). „Het is natuurlijk een goede prestatie, maar je moet niet vergeten dat Kruiningen al kampioen is. Dan is er altijd wat minder druk bij zo'n ploeg", bleef MEVO-trainer Gerard Olijhoek nuchter onder het gelijkspel. Het was niet di rect een geweldige wedstrijd. Beide ploegen kregen aan weerszijden kansen. Het was Kruiningen dat op voorsprong kwam. In de 80e minuut scoor de Johan Heikamp uit een voorzet 1-1. Geblesseerd „Als ik zie wie ik moest mis sen vanmiddag. Remco van der Wekken is geblesseerd. Nicolai Schiettekatte en René Dekker waren met kennisgeving afwe zig. Ja, waar Cees de Ruiter was, is mij een vraag. Geluk kig deden Marco Bij de Vaate en Peter Hendrikse uit het tweede team mee", vertelt Olij hoek. Met nog twee wedstrijden te gaan, Nieuwland uit en Hoede- kenskerke thuis, moet MEVO kans zien om behouden te blij ven in de eerste klas. „Het ging moeizaam dit seizoen. De ploeg pikt niet op wat ik ze mee wil geven. Kijk, op de in- dividuelevklasse van een speler heb ik geen invloed. Wel op het spelsysteem, maar dat .procgs vordert niet. Sommigen zijn te hardleers. Goed, ik knoop er nog een jaar aan vast bij ME VO, dus moeten we volgend sei zoen op tactische wijze verder gaan. Het is prettig werken bij MEVO en ook de trainings opkomst is goed. Alleen, ze moeten wat van mij aanne men", probeert Olijhoek zijn werkwijze te verklaren. Nelissen en Roggeband scoren DINTELOORD - Het was Jan-Leen Boot die Zierik zee op sleeptouw nam in de eerste helft. De spits sleurde met aller energie in de voorlinie tegen de verdedigingsmuur van DIVO. In de tweede helft plukte hij de vruchten met zijn spelers door een 1-0 achterstand om te buigen in een 1-2 overwinning. „Van zo'n geroutineerde speler verwacht ik dat ook. Dat is één van zijn taken. Hij weet dat ook", laat trainer Kees Ha- gesteijn weten na afloop tegen DIVO. Die ploeg vecht tegen degradatie en dat zag je ook in de wedstrijd. Het was voor ons ook belangrijke wedstrijd. Ge woon een sleutelduel. Als we achter Vlissingen tweede kun nen worden is dat toch een goe de uitgangspositie. Ook on danks dat we misschien een pe- riodetitel gaan halen. Je weet nooit wat ze met Vlissingen gaan doen." Reservebank Al vroeg in de wedstrijd zag Peter van der Zwan zijn schot, na een voorzet van Erwin Ne lissen, rakelings overgaan. Bij Zierikzee was de comeback van keeper Wim Lafeber niet direct succesvol. Na dertig mi nuten spelen counterde DIVO en scoorde de openingstreffer (1-0). Met Serge Berrevoets, Frans Kommer en Erik Berre voets op de reservebank leek het dat Zierikzee met een ach terstand zou gaan rusten. Vier minuten in blessuretijd werd de actie van Erwin Nelissen be loond. Hij speelde zijn directe tegenstander uit. In plaats van de bal opzij te leggen schoot hij op het doel en de bal belandde tussen de palen achterin tegen het net: 1-1. „Dan ga je met een rustig ge voel rusten. Voor DIVO was de klap veel harder aangekomen", stelde Hagesteijn vast. Inder daad ging Zierikzee beter spe len in de tweede helft. Patrick Roggeband zag zijn lobje net naast gaan, maar in de 65e mi nuut scoorde hij via het hoofd 1-2. Eerst was een schot van Pe- I ter van der Zwan afgeslagen. maar Wim Overweel bracht de bal weer voor het doel waarna Roggeband uiteindelijk de winnende goal maakte. Vijf minuten later werd een DIVO-speler eruit gestuurd door de scheidsrechter. Hij kreeg geel voor een overtre ding en terwijl hij wegliep kwam de rode kaart uit de borstzak van de scheidsrechter. „Ik denk dat hij commentaar heeft gegeven", was Hagesteijn van mening. DIVO verder met tien spelers en Zierikzee ging massaal in de aanval. Kans op kans werd er gecreëerd. Erik Berrevoets (ingevallen), Erwin Nelissen en Niels Lodewijk stuitten stuk voor stuk op de keeper. „We hadden hier met 1- 5 moeten winnen. Ja, 1-2 is ook voldoende. We doen volop mee." Zondag 8 mei speelt Zierikzee de sleutelwedstrijd om de tweede periodetitel. Nieuw- Borgvliet komt naar Zierikzee en het bestuur van de Zierik zeese voetbalvereniging wil er met jeugd en dweilband een heugelijke dag van maken. Donderdag 12 mei komt VVR naar Zierikzee (aanvang 18.00 uur) en de laatste wedstrijd wordt in en tegen Nieuw- Borgvliet gespeeld op 15 mei. MÜNCHEN Boris Becker gaat een aanklacht indienen te gen de politie. De Duitse ten nisser en zijn gezin werden vo rige week met de dood be dreigd. De politie bracht deze bedreiging zonder zijn toe stemming en tegen zijn wens in naar buiten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9