MAANDAG 2 MEI 1994 NR 25556 7 est en Oranjebitter de Oranje-wandelspeurtocht die dit jaar in Renesse kon worden gedaan. De belangstel ling was groot. Gezinnen, groepjes vrienden, toeristen en individuele wandelaars meld den zich op terras van restau rant Orissant waar leden van de Oranjevereniging de route beschrijving met vragen uit deelden. En waar de dweil band Petit Pleur Trottoir Te- reur lustig dixielandmuziek speelde. De wandelspeurtocht loopt vooral door de Elzen- meet. Dat is een gebied waar mensen meestal niet zo vaak komen. We hebben de tocht be dacht omdat we een nieuw eve nement wilden waaraan het hele gezin zou kunnen deelne men", aldus bestuurslid Oran jevereniging, Elbrich van de Assem. Juliana, Beatrix, Neeltje 'Wie is vandaag jarig? A Julia na B Beatrix C Neeltje D Em ma' Deze en andere strikvra gen vormden onderdeel van de speltocht waarmee bewoners van Serooskerke zich zaterdag middag konden vermaken op de Ring van hun dorp. Behalve vragen en rebussen omvatte de tocht ook motorische opdrach ten zoals het over een lage wip heenrijden met een hobbel- fiets, ringen om flessen wer pen, sjoelen en ping pong bal len vervoeren met behulp van een lepel. Tussen dat alles door liep een clown waarin men me dedorpsbewoner Jan de Mey moest zien te herkennen. Het evenement op de Ring werd be sloten met een barbecue. 'Daa doe mun even'. Met deze yell begon de toneelploeg van de Kerkwerfse sportvereniging WIK aan de zeskamp die op de Ring in Kerkwerve werd ge houden. Ze hadden de oppep per nodig want de opdrachten waren niet eenvoudig. Met zes man op een grote step over hin dernissen rijden, vijftien me ter verstappen met behulp van autobanden, ringsteken per hobbelfiets, twee vrachtwa gens tien meter vooruit trek ken en zo snel mogelijk vier autobanden verwisselen. ,,Het is allemaal moeilijk voor ons. We zijn wel sportief, maar zo dom", aldus een de deelne mers. Tijdens het evenement speelde Noordgouwse muziek vereniging Con Amore op het grasveld naast de kerk. Spuitdiploma „Kinderen met een brand weerslang zijn niet veilig voor het publiek. Het was te ver wachten dat het een waterbal let zou worden", grinnikte de Zierikzeese brandmeester H. Bergmans. Terwijl hij veilig aan hun rugzijde stond, spoten Zierikzeese kinderen voor hem vol enthousiasme met een ech te brandweerslang op skippy ballen die met een ring aan een touw hingen. De ballen waren zo beweeglijk dat de spuitende slangen regelmatig in de rich ting van het toekijkende pu bliek zwiepten, dat zich gil lend uit de voeten maakte. Wanneer ze ook een kleine hin- ■Ct-Vvvv^v -\_V-\_VA_UvAv Kruiwagenrace in Sirjansland. (Foto: Joop van Houdt). dernisbaan hadden afgelegd en de gevel van een huisje hadden geblust tot de vlammenbordjes omklapten, kregen de kinde ren een heus spuitdiploma. 'Trappel trappel trappel Fietse! fietse! fietse! Terug, draaie'. De aanmoedigingen en aanwijzin gen waren niet van de lucht tij dens de zeskamp die op het grasveld naast de kerk in Nieu- werkerk werden gehouden. Er namen vier teams aan deel, waarvan volgens Oranjevereni gingsbestuurslid Connie de Bruine drie teams zaterdag morgen 'van de straat werden geraapt'. „We hadden donder dag nog maar één team en de voetballers moesten vandaag uit spelen." De belangstelling voor het evenement was groot. Terwijl de deelnemers zich uit sloofden met het vervoeren van emmers water, paardrijden op eikaars rug en een hindernis- baan, slenterde het publiek ook rond over het grasveld waar tientallen kinderen en volwassenen op kleedjes op de grond tweedehands goederen te koop aanboden. „Waar een klein dorp groot in kan zijn. Ongelooflijk zoveel mensen er op de been zijn. Het is hier gigantisch gezellig en het is gigantisch mooi weer." Het enthousiasme van de voor zitter van de dorpsvereniging Sirjansland Vooruit, D. Fluijt kende bijna geen grenzen. On der meer omdat burgemeester Bergshoeff het Oranjefeest in de kleine kern opende en de di recteur van de Rabobank Oost Duiveïand de vereniging daar bij een geluidsinstallatie aan bood. Dit in verband met het jubileum van zijn bank. „We hebben hem gelijk in gebruik Ballonnen oplaten in'Bruinisse. (Foto: Marijke Folkertsma). Oud-Hollandse spelletjes op de Ring van Dreischor. (Foto: Marijke Folkertsma) genomen. We zijn er zeer con tent mee", aldus Fluyt. Via de nieuwe installatie werden de zes ploegen die deelnamen aan de zeskamp onder meer opge roepen voor een kruiwagen race, skilopen en een ritje op de blinde merrie; een houten stel lage waarbij men petjes moest opvissen en op palen zetten. „Een beetje moeilijk, maar wel heel leuk om een beetje rond te springen op zo'n beest." Dat was de reactie van de dertien jarige Simon Voorbeijtel uit Oosterland, nadat hij voor de tweede keer een ritje had ge maakt op een mechanische ro deostier. Het springende beest stond opgesteld in het cen trumgebied van het dorp en vormde een grote attractie voor de Oosterlandse jeugd. Nauw keurig werd bijgehouden wie het langste op het beest kon blijven zitten. En als dat er op ging lijken werd de exploitant van het gevaarte opgeroepen de stier toch vooral wat harder te laten springen. Het lukte Mark Bournar om ongeveer twee minuten op de springende rodeostier te blij ven. Veel animo was er voor de skelterrace, die dit jaar voor de tweede keer werd gehouden. In Zierikzee kwamen veel be langstellenden naar de zes kamp die 's avonds werd ge houden op het Havenplein. Niet minder dan elf ploegen meldden zich aan voor het eve nement. Tot de opdrachten die zij moesten vervullen behoor den een ritje op een mechani sche kameel, een hindernis- baan die per hobbelfiets met passagier moest worden afge legd en het vooruit trekken van een vracht wagentruck. Hoog tepunt van het evenement was de finale waarbij de deelne mende ploegen van een glij baan in een bak met schuim gleden en vervolgens over een ingezeepte paal moesten klim men die over een modderbak lag. Onder het motto geen gro ter vermaak dan leedvermaak werd het luidst gejuicht wan neer een van de deelnemers in de modder terecht kwam. De zeskamp werd gewonnen door team 1 van Dansschool Kra mer. TEKST MARIJKE VAEL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7