Koninginnedag op Schouwen-Duiveland Burgh- Haamstede Ellemeet Kerkwerve Nieuwerkerk Noordgouwe/ Schuddebeurs Noord welle Oosterland O uwer kerk Renesse Scharendijke Zierikzee Serooskerke Brouwers haven Bruinisse Dreischor I VRIJDAG 29 APRIL 1994 NR 25555 Het Koninginnefeest in Burgh- Haamstedc begint dit jaar al voor 07.30 uur met herauten die door Burgh en Haamstede rijden om het feest aan te kon digen. De feestelijkheden spe len zich grotendeels af op de Beatrixweide, de locatie aan de Weststraat die precies tus sen beide kernen in ligt. Daar wordt onder meer een Oranje- markt gehouden, een spelpro- gramma voor de jeugd en een survival met onder meer klim- en touwconstructies en een touwbrug. ïn de Slotlaan is In Burgh-Haamstede en Renesse wordt Koninginnedag geopend door herauten te paard. (Foto: Joop van Houdt). 09.25 Optocht met kinderen en fanfare Crescendo. 10.00 Vlaghijsen en toespraak burgemeester L. N. La- bruyére Kinderspelen 13.00 Concert fanfare Crescen do 13.30 Zeskamp De toekomst. Dat is het thema van de kinderspelen die dit jaar op Koninginnedag wor den gehouden in Ellemeet. De kinderen uit het dorp verkle den zich op basis van dit thema en houden eerst een optocht door het dorp. Daarna worden op het plein voor 't Durpsuus kinderspelen gehouden die geënt zijn op de toekomst, 's Middags kan iedereen in Elle meet deelnemen aan een puz zelfietstocht die start bij 't Durpsuus. 's Avonds wordt het Oranjefeest gevierd met een gekostumeerd bal voor jong en oud in 't Durpsuus. 09.45 Optocht van kinderen verkleed op het thema toekomst 10.00 Kinderspelen op het the ma toekomst 11.15 Optreden muziekgroep Stamgasten in 't Durps uus 15.00 Puzzel-fietstocht 20.00 Gekostumeerd bal met live muziek De Stam gasten In Kerkwerve staat de Konin ginnedagviering dit jaar in het teken van vervoer. De kinder spelen zijn gemaakt op dit the ma en de optocht die 's mid dags door het dorp trekt is geënt op dit thema. Voor de jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar wordt 's morgens een vierkamp gehouden en ploegen van de zaalvoetbalver eniging, biljartclub, toneelver eniging, Sterke Mannen, ten nisvereniging en brandweer le ven zich 's middags uit tijdens een zeskamp. In Kerkwerve wordt ook een autopuzzelrit gehouden en om 21.00 uur start in het 't Zuudènde een Oranje bal met muziek van Ad Hage- steijn. 09.00 Wilhelmus en toespraak burgemeester W. den Boer Kinderspelen op thema vervoer (bij slecht weer film in 't Zuudénde 10.00 Vierkamp voor twaalf tot vijftienjarigen 13.30 Optocht op het thema vervoer met muziekver eniging Con Amore en majorettengroep Apollo- nia 14.30 Zeskamp 17.45 Autopuzzelrit 21.00 Oranjebal met muziek van Ad Hagesteijn Een lawaaioptocht om de in woners te wekken leidt op 30 april de viering in van Koning innedag in Nieuwerkerk. Na de traditionele aubade voor het gemeentehuis wordt het Oranjefeest gevierd met kin derspelen op de Ring met als thema wild-west, een speur- puzzeltocht voor de oudere kinderen en een optocht door het dorp op het thema wild west. 's Middags wordt op de Ring een zeskamp gehouden en een vrijmarkt voor kinderen en 's avonds is in Ons Dorps huis een kinderdisco gevolgd door een Oranjebal op muziek van het Cocktail Combo. 08.30 Lawaaioptocht 09.00 Aubade met medewer king van de muziekvere nigingen Nu met Ho pe/Oefening en Uitspan ning 09.30 Kinderspelen op thema wild-west 09.30 Speurpuzzeltocht voor kinderen van twaalf tot vijftien jaar 13.00 Optocht op thema wild-, west met muziekvereni gingen 14.00 Zeskamp 14.00 Vrijmarkt voor kinderen 19.00 Kinderdisco 21.00 Oranjebal met muziek van het Cocktail Combo Een kinderrommelmarkt, ringsteken op dé fiets en een fotopuzzeltoeht vormen onder deel van de kinderspelen die op Koninginnedag 's morgens worden gehouden op de Ring in Noordgouwe. Het middag programma omvat een Oranje- markt waar onder meer een schiettent, ballentent en pof fertjeskraam staan. Er wordt ook een touwtrekwedstrijd ge houden, een kussengevecht en een kruiwagenrace om de Ring. De Koninginnedagvie ring begint met vlaghijsen en het oplaten van ballonnen. 10.00 Vlaghijsen en ballonnen oplaten met medewer king van muziekvereni ging Con Amore 10.30 Kinderspelen 13.30 Oranjemarkt Kinderspelen, een playback- wedstrijd en een fietspuzzel- tocht vormen de belangrijkste onderdelen van de Koningin nedagviering in Noord welle. De viering begint met vlaghij sen en het zingen van het volkslied. Allo evenementen worden gehoudèn voor het dorpshuis, in het dorpshuis of gaan van start bij het dorps huis. 09.30 Vlaghijsen en zingen van het volkslied 09.45 Kinderspelen 11.00 Playback wedstrijd 12.00 Prijsuitreiking 14.30 Fietspuzzeltocht 17.30 Gezamenlijke lunch In Oosterland begint de Ko ninginnedagviering al op vrij dag 29 april met een Oranjebal in de Oosterhof met muziek van het trio Lennard Hoek man. Zaterdag worden de feestelijkheden vervolgd met een optocht van kinderen met versierde fietsen en andere voertuigen en het oplaten van ballonnen op 't Hofplein. Het programma omvat dit jaar ook een vrijmarkt die wordt ge houden in het centrumgebied van het dorp. De oudere jeugd kan zich uitleven op een rode- bstier en voor kinderen tot twaalf jaar wordt op de Markt een skelterrace gehouden. 08.00 Klokluiden 09.00 Optocht van kinderen met versierde fietsen met medewerking van Oos- terlands Fanfare. Ballon nen oplaten 10.00 Speurtocht voor kinde ren van vier tot twaalf jaar vanaf Oosterhof 13.00 Vrijmarkt 16.00 Skelterrace voor kinde ren tot twaalf jaar 18.30 Fietspuzzeltocht vanaf Neffen d'Eule 20.00 Dansen met medewer king van Mary van Du ren in Neffen d'Eule Circus is het thema dat dit jaar als een rode draad door alle Koninginnedagevenementen in Ouwerkerk loopt. Er wordt zowel een circus-optocht ge houden als een spelencircuit dat de titel circus-kooi mee kreeg en een gekostumeerde wedstrijd circusvolleybal. Al le evenementen spelen zich af op de Ring van het dorp. Een jury beoordeelt de gevels van huizen die op Koninginnedag het mooiste zijn versierd. 10.00 Circus-optocht begeleid door muziekvereniging Nieuw Leven 11.00 Muzikaal poppenspel door Bouwens Breeman 13.00 Kinderspelen op het the ma circus 14.30 Circus-kooi, spelen op de Ring 16.00 Gekostumeerd circus volleybal 19.00 Puzzeltocht 22.00 Lampionoptocht Een Oranje-wandelspeurtocht voor gezinnen en andere groep jes mensen, een openlucht- tekenwedstrijd en een kam pioenschap touwtrekken. Dat zijn enkele evenementen die onderdeel vormen van de Ko ninginnedagviering in Renes se. Het feest wordt traditio neel geopend door herauten te paard en koraalmuziek die le den van het fanfarekorps Luc- tor et Emergo staande op de kerktoren ten gehore brengen. Om 21.15 uur gaat vanaf het dorpshuis een lampionoptocht van start waarvoor kinderen gratis een lampion krijgen. 08.00 Herauten te paard 08.30 Koraalmuziek Luctor et Emergo vanaf de kerkto ren 09.30 Kinderspelen op school plein 13.30 Streetparadeband 14.00 Oranje-wandelspeur tocht vanaf restaurant Orissant 15.30 Openlucht tekenwed strijd 15.30 Kampioenschap touw trekken 21.15 Lampionoptocht Tekenfilm-stripfiguren is het thema van de optocht met ver sierde fietsen waarmee het Ko- ninginnedagfeest in Scharen dijke van start gaat. De op tocht wordt muzikaal begeleid door Oosterlands Fanfare, de drumband Apollo en de majo rettengroep Apollonia uit Een zeskamp voor kinderen en ouderen vormt ook dit jaar het belangrijkste element van de Koninginnedagviering in Sir- jansland. Het evenement wordt bij mooi weer gehouden op het grasveld achter het schoolgebouw en bij slecht weer in de loods van firma Neele aan de Sportweg 8. Na afloop wordt een gezamenlijke barbecue gehouden bij het ver enigingsgebouw, waarbij ook de prijzen van de zeskamp worden uitgereikt. Koningin nedag in Sirjansland begint met muzikale rondgang door Oosterlands Fanfare en het oplaten van ballonnen. 13.15 Rondgang door Ooster lands Fanfare, gevolgd door het oplaten van bal lonnen. 14.00 Zeskamp 17.00 Barbecue 19.00 Gezellige avond met rad van avontuur en muziek in het dorpshuis Een vossenjacht, een demon stratie door de Zierikzcese brandweer waaraan kinderen tot twaalf jaar mogen deelne men, kinderspelen, lampion optocht en kinderdisco. Dat al les staat op het Koninginne- dagprograinma in Zierikzee. Beide muziekverenigingen Sprookjes, strip- en Disneyfi- guren kan men op Koninginne dag aantreffen in Zonnemaire tijdens de optocht die 's mor gens door het dorp trekt. Ko ninginnedag wordt verder ge vierd met een Oranjemarkt, een groot dorpsspel waarbij groepjes familie of kennissen kunnen laten zien wie de be- hendigsten zijn van Zonnemai re. Via een Open Podium kan ieder die dat wil via zang, to neel, declamatie, theater, een klaaglijn en muziek van zich laten horen. Alle evenementen worden gehouden in de dorps kern. 09.30 Tbespraak door de Brouwsc burgemeester L. N. Labruyère of een van de wethouders 09.45 Optocht van thema sprookjes, strip- en Dis- neylandfiguren met mu zikale begeleiding van harmonie Nut en Uit spanning 10.30 Oranjemarkt 11.30 Groot dorpsspel 12.45 Optreden Afrikaanse percussiegroep Tbk un Dula 13.30 Ruilbeurs en schmink- hoek voor kinderen 14.00 Open Podium 15.00 Skelterbehendigheids- race 15.45 Optreden muziekgroep de Brio's 16.30 Oranjebittertje Blikken stapelen in Noordwelle. (Foto: Joop van Houdt). 08.00 Klokgelui 09.45 Aubade met ballonnen oplaten en vlaghijsen 10.00 Muzikale optocht 10.45 Mario de goochelaar 10.45 Mini playbackshow 13.30 Bru-lympics 13.30 Kinderrommelmarkt 16.00 Optreden Stuitje Leut 17.00 Kinderdisco 19.30 Denkronde en uitreiking sportprijzen 1993 20.30 Oranjebal met blues/rockband T Bone Zaklopen in Noordwelle. (Foto: Joop van Houdt). Brouwershaven, die na afloop een show verzorgt. Dat ge beurt na de toespraak die bur gemeester W. den Boer voor het gemeentehuis houdt. De Dorpsstraat is de locatie waar 's middag kinderspelen, een vossenjacht worden gehouden. De zeskamp wordt dit jaar voor het gemeentehuis gehou den. 11.00 Optocht met thema tekenfilm-stripfiguren met muzikale begelei ding van drumband Apollo en majoretten groep Apollonia 11.45 Toespraak burgemeester W. den Boer, Wilhelmus en show Apollonia 13.00 Kinderspelen 13.00 Vossenjacht' 14.30 Zeskamp 18.30 Oriëntatie-rit voor auto's vanaf De Putmeet Op het grasveld rondom de Ne derlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt Koningin nedag een aantal kraampjes geplaatst. Vandaaruit. kunnen de mensen uit het dorp (en an dere belangstellenden) deelne men aan een wandeltocht door het dorp waarbij zij terecht ko men bij diverse oud-Hollandse spelletjes en moderne activi teiten die uitnodigen tot deel name. Onder meer hobbelfiet- sen, balspelen, zaklopen en het oplossen van een rebus. Om 17.00 uur begint op het gras veld om de kerk een grote bar becue voor alle dorpsbewo ners. Een evenement dat wordt omlijst met live-muziek van Marco de Vrieze. 14.00 Markt in de kerketuin 14.00 Spelwandeltocht door dorp 17.00 Barbecue met live muziek van Marco de Vrieze zijn dit jaar weer present om de dag te beginnen met een muzikale rondgang en op ini tiatief van de stichting Ars Musica wordt in de Nieuwe Kerk een concert gehouden van het saxofoonensemble Jean Pennings. Voor het twee de achtereenvolgende jaar wordt op het Havenplein een zeskamp gehouden waaraan zes teams meewerken 09.00 Twee optochten met kin deren met versierde fiet sen, muzikaal begeleid door de Koninklijke Harmonie Kunst Eer en het Drum Bugle Corps Rust Roest 10.00 Tbespraax door burge meester mr J. J. P. M. As- selbergs, vlaghijsen en zingen volkslied op Ha venplein 10.20 Show mini-majorettes Ministars 10.30 Vossenjacht voor kinde ren van acht tot twaalf jaar vanaf De Driehoek 10.30 Optreden kinderkoor Jom Jom in verpleeghuis Corneliastichting 10.30 Optreden dialectschrij ver en verteller Ad Ley- dekkers in verzorgings huis Borrendamme 11.00 Schaken in De Beuze 11.00 Bespeling carillon stad huistoren door Cees van Eersel 11.00 Kinderspelen voor kin deren tot acht jaar op schoolpleinen van obs Theo Thijssen, cbs Jan Wouter van den Doel en obs Binnen de Veste 14.00 Demonstratie Zierikzee- se brandweer 14.00 Optreden dialectschrij ver en verteller Ad Ley- dekkers in verzorgings huis De Wieken 17.00 Rodeokameel 19.00 Zeskamp 19.00 Lampionoptocht vanaf Dc Driehoek 19.30 CJV Kinderdisco in De •Driehoek Een popconcert op de Markt door de groep Zeeuws Meisje en 'agrarisch gestuntel', een behendigheidswedstrijd waar bij onder meer gebruik wordt gemaakt van tractoren. Dat zijn nieuwe elementen in het Koninginnedagprogramma van de Brouwse Oranjevereni ging. Het feest omvat verder een kinderoptocht door de smalstad, een ballonnenwed strijd, spelletjes voor de jeugd en een concert door de plaatse lijke brassband Apollo. Alle evenementen zijn op de Brouwse Markt en bij slecht weer in de loods van de firma Van Ast aan de Oude Schouw- se Dijk. In dat. laatste geval komt agrarisch gestuntel te vervallen. 08.00 Vlaggen uitsteken 09.00 Optocht met medewer king van majorettenvere- niging Apollonia en drumband Apollo. 09.30 Vlaghijsen en toespraak burgemeester L. N. La bruyère 09.45 Ballonnen pplaten 10.00 Optreden majorettes Apollonia 10.30 Spelletjes en zeven sprong voor de jeugd 13.30 Behendigheids wedstrijd 'agrarisch gestuntel' 16.00 Concert brassband Apol lo onder leiding van J. Knuist 20.00 Popconcert Zeeuws Meis je Het gemeentehuis, 't Durps uus en sportzaal De Vanger. In en om deze gebouwen concen treren zich de Oranje-activitei ten op 30 april in Bruinisse. Ook dit jaar worden in het vis sersdorp Bru-lympics, Olym pische Spelen op zijn Bru's ge houden. Marib de goochelaar treedt op en kinderen kunnen zich uitleven Via een mini- playbackshow, een kinderrom melmarkt en een kinderdisco. Het feest begint met de traditi onele aubade voor het college van b en w en een muzikale op tocht door het dorp. Het wordt besloten met een Oranjebal waarbij de blues/rockband T Bone optreedt. ringsteken te paard en in dorpshuis De Schutse wordt een Oranjebal gehouden. Van af het dorpshuis vertrekt ook de lampionoptocht die de fina le vormt van het Koninginne dagprogramma. 07.30 Lawaaioptocht 08.45 Optocht met schoolkin deren en muziek vanuit Burgh 09.15 Aubade met muzikale medewerking muziek vereniging Witte van Haemstede 09.30 Vlaghijsen door scouting 10.00 Kinderprogramma met grimeur en ballonnen- goochelaar Oranjemarkt 11.00 Ringsteken te paard 13.00 Survivalprogramma 14.00 Poppenkastvoorstelling in Beatrixschool 15.30 Demonstra1;ie spring- ploeg Deltdsport Optreden dweilband De Leutige Krabben 20.30 Oranjebal met Splash 21.00 Lampionoptocht met drumband Witte van Haemstede De dorpsring in Dreischor wordt ter gelegenheid van Ko ninginnedag weer versierd met wimpels en lampjes. In de ze schitterende omgeving be gint de Koninginnedagviering met klokgelui en een kinde roptocht begeleid door de fan fare Crescendo. Na het vlaghij sen door de oudste en jongste leerling van obs De Klimop en een toespraak van burgemees ter L. N. Labruyère wordt een kinderactiviteit gehouden die de Oranjevereniging nog zorg vuldig geheim houdt, 's Mid dags wordt op de Ring de tra ditionele zeskamp gehouden en presenteert de fanfare Cres cendo een concert. 09.00 Klokluiden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5