Bedrijfsleven bezorgd over bouw overslagstation vuilnis 1 Mêêtje fietst voor Unicef r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 9 HEROPENING ZIERIKZEESCHE RB nieuwsbodes! YE 171 zinkt in tramhaven JiPS Autobedrijf Slager C.V. dé krant van schouwen - duiveland! 2 MARINE O 3 SCHOLIEREN 0 5 NEELTJE JANS Gekanteld Politie haalt voertuig van de weg KONINGINNEDAG MENU M0NDRAG0N Aanrijding fiets en bromfiets BRUINISSE - Het 15 me ter lange mosselvaar tuig YE 171 is gisteren (woensdagavond) om streeks 20.30 uur door nog onbekende oorzaak naar de.bodem van de voormalige tramhaven op Zijpe verdwenen. De YE 171 is eigendom van P. B. uit Goes, die in dezelfde haven een on derneming in mossel- hangcultures exploi teert. Het vaartuig lag midden in de haven aan boeien vastgeknoopt, exact boven de vroegere ligplaats van de veer ponten. Tijdens laag wa ter bedraagt de diepte op die plek ongeveer negen meter. DONDERDAG 28 APRIL 1994 150e JAARGANG NR 25554 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EL80$>-^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In verband met onze is onze werkplaats gesloten op vrijdag 29 en zaterdag 30 april voor alle reparaties ij Poortdijkstraat 61 -63, 4318 AM Brouwershaven A Telefoon 0 lil 9-1344 Stankoverlast Zierikzee en omgeving verwacht Vrees maakt duivels van cherubijnen. Shakespeare Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afscbr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden:, ZSSL Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee Marines van Nederland en België komen onder geza menlijk bewind te staan. Scholieren Zierikzee kiezen voor D66 en VVD en dat gaat ten koste van het CDA. Ook Stichting Zeeland Noord wil Neeltje Jans bij Schouwen-Duiveland hebben. 8 SPORTGALA De volgende editie van het Zeeuws Sportgala wordt gehouden in de gemeente Westerschouwen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's den Berg. Het ontbreekt het Bureau vaak aan inzicht in de strategische voornemens van de bedrijven. ,,Bij een bedrijf dat weg wil, blijkt het besluit daartoe vaak al vast te staan, zoals bijvoorbeeld bij de ZWN." Teniet SIRJANSLAND - Afgelopen dinsdag haalde de politie in Sirjansland een zogenaamd 16- kilometervoertuig van de weg in verband met technische ge breken. Het voertuig reed öp do Sport weg bij Sirjansland en werd bestuurd door een dertig-jarige man uit Oosterland. Het bleek te gaan om een bestelauto met daarop een 16-kilometerplaat die volgens de bestuurder ge schikt was gemaakt om te functioneren als landbouw voertuig. De politie stelde een aantal technische gebreken vast en haalde het voertuig van de weg. Advertentie Op zaterdag 30 april in RESTAURANT f 42,50 Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (01110) 12670 BRUINISSE - Op de zuidelijke parallelweg van de Rijksweg N59 bij Bruinisse was dinsdag een aanrijding tussen een fiet ser en een bromfietser. Beide betrokkenen werden daarbij licht gewond. Het ongeluk gebeurde om on geveer 12.55 uur toen een 17- jarige vrouw uit Oosterland op de bromfiets over de parallel weg reed. Op de kruising van de Rijksweg/Molenweg reed een dertien-jarig meisje uit Bruinisse met een fiets vanaf de Molenweg de parallelweg op. Zij zou daarbij geen voor rang hebben verleend aan de bromfietsbestuurster. Er volg de een botsing waarbij beide vrouwen met hun voertuig ten val kwamen. Zij werden licht gewond en de fiets en brom fiets werden behoorlijk be schadigd. Twintig leerlingen van de groepen 6 tot en met 8 van baissischool 't Mêêtje in Ellemeet hebben dinsdagmiddag op de fiets een spon- sortockt gereden ten bate van Unicef. Naar aanleiding van twee lessen onstond in de klas het idee eens iets te ondernemen voor Uni cef. De kinderen besloten zich te laten sponsoren voor een fietstocht over 25 kilometer. Dat heeft dinsdag 2700 gulden en 50 cent opge leverd. Dat bedrag wordt besteed aan een voorlichtingsproject over ivaterwinning en gebruik op het platteland van India. (Foto: Ma rijke Folkertsma). KAMPEN - De rijksweg N50 tussen Kampen en Zwolle is woensdagavond wegens het kantelen van een oplegger met kippemest ruim drie uur lang afgesloten gegeest. De vracht wagencombinatie was volgens de politie in de berm beland en vervolgens omgeslagen. Verwaaid plastic en stankoverlast rond de vuilstortplaats Serooskerke is ook de Ondernemerskring Schouioen-Duiveland een doorn in het oog. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De Ondernemerskring Schouwen-Duiveland maakt zich ernstig- zorgen over de bouw volgend jaar van het overslagstation voor huisvuil aan de Deltastraat in Zierikzee. Ook de stank en het zwerfvuil rond de huidige stortplaats bij Serooskerke is het bedrijfsleven een doorn in het oog. Dat bleek maandag avond tijdens de ledenvergadering van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland. Als de stortplaats Serooskerke in januari volgend jaar is vol gestort en afgedekt, wordt het afval van Schouwen-Duive land vervoerd naar Borsele. Om niet elke vuilnisauto die reis te laten maken wordt het afval op het bedrijventerrein van Zierikzee overgestort in grote containers. Ondanks ge ruststellende berichten van de reinigingsdienst verwachten de ondernemers, maandag avond bij monde van L. Goed- bloed, stankoverlast. Volgens plaatsvervangend kringvoorzitter L. Noordhoek is het overslagstation een bron van zorg. ,,Niet alleen voor ons, maar ook voor - schat ik - zo'n tienduizend andere men sen." Hoewel er ook Zierikzeese raadsleden in het bestuur van de reinigingsdienst zitten, ver wacht Noordhoek dat de ge meente nog niet veel kan uit richten tegen de voorgenomen bouw van het overslagstation. „Er is nog geen vergunning verleend. Ik heb echter al wel begrepen dat er nu sprake is van een dichte overslag, terwijl eerder nog werd uitgegaan van een open overslag. Dat gaat na tuurlijk tig maal zo duur wor den. Je ruikt niets, wordt ons verteld. Maar ik heb elders wel andere geluiden gehoord," al dus Noordhoek. K. B. van den Berg van het Bu reau Bedrijfscontact wees op de positieve aspecten van de vuiloverslag. „Het is ook een bedrijf en milieutechniek is onze toekomst. Maar u moet wel rekening houden met een stijging van de verwerkings kosten als het vuil naar Mid den Zeeland moet worden ver voerd." De discussie over het over slagstation was voor anderen weer aanleiding voor kritiek op de toestand rond de huidige stortplaats bij Serooskerke. Die wordt momenteel versneld volgestort met afval uit Zuid- Holland. De ondernemers toonden zich bepaald niet blij met deze bron van overlast langs de weg naar strand en zee. Of, zoals een aanwezige het maandagavond uitdrukte: „Als wij als ondernemers met het milieu omsprongen zoals de reinigingsdienst daar doet, hadden we de M E op ons dak gekregen." Milieu-inspectie en politie heb ben inmiddels proces-verbaal opgemaakt tegen de reini gingsdienst wegens overtre ding van de voorschriften in de milieuvergupning. Omdat di recteur P. de Groot van werk voorzieningsschap De Zuid hoek zo nu en dan werk aan neemt van de reinigingsdienst was hij degene die de vergade ring van repliek moest dienen. „In januari is het allemaal voorbij," zei De Groot ,,0p dit moment stort men het vuil he laas aan de zijde van de provin ciale weg. Binnen een maand, zo heb ik begrepen, wordt er weer aan de andere kant ge werkt". Bedrijfscontact Ook op aangeven van Goed- bloed werd maandagavond het Bureau Bedrijfscontact ter ver antwoording geroepen. Goed- bloed signaleert leegloop van bedrijven op Schouwen-Duive land. De ZWN, de Cebeco en het Waterschap verhuizen (deels) naar elders. „Die nemen hun mensen mee. Mensen die niet langer hier een auto ko pen, een huis kopen of een ver zekering sluiten." Het zit het Bureau niet mee, zo bleek uit het antwoord van Van Vorig jaar heeft het Bureau Be drijfscontact vier ondernemin gen weten te strikken voor vestiging op Schouwen-Duive land. „Dat zijn kleine bedrij ven en ik 'weet ook wel dat je daarmee de leegloop niet te niet doet. Maar het hier naar toe halen van grote bedrijven; dat is bijna onbegonnen werk." Als troost wist Van den Berg te melden dat de leegloop zich in geheel Zeeland voordoet en dat de stijging van de werkloos heid op Walcheren groter is dan die op Schouwen-Duiveland. „Vandaag hebben we bij de provincie nog gepleit voor in deling van Neeltje Jans bij Westerschouwen, omdat geble ken is dat het overgrote deel van de bezoekers van Neeltje Jans afkomstig is uit de ver- blijfsrecreatie van de West hoek. Dertig procent van de toeristische verblijfsplaatsen in Zeeland is gevestigd op Schouwen-Duiveland. Op dat gebied zijn wij dus marktlei der. En dat zouden we eens wat meer moeten benadrukken bij het provinciebestuur," aldus Van den Berg, die daarmee de Ondernemers van 'peptalk' voorzag. Toetje Als toetje kreeg de onderne merskring maandag een inlei ding van drs. M. Tiersma, mi lieuconsulent van de Heidemij. .Hij stelde sommige onderne mers nog dit jaar een bezoekje van de stichting BSB in het vooruitzicht met het verzoek om vrijwillig mee te werken aan een milieu-onderzoek. Verder lichtte Tiersma een wij ziging van de Wet Bodembe scherming toe. Bij aanvraag van een bouw- of hinderwet-" vergunning of bij financiering of verzekering is een onderne mer binnenkort verplicht zelf onderzoek te laten doen naar eventuele verontreiniging van bodem of grondwater. En dat gaat geld kosten: Van 3000 gul den als er niets' aan de hand is tot vele tonnen als er 'iets sme rigs .aan de knikker is'. 'Vraagtekens of Zuidhoek juis te plaats is voor overslagsta- ^on Zie pagina 3 Perioden met zon HET WEER Vannacht een enkele opklaring en kans op mist. Min.temp. 11 gra den. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemp. van 17 tot 22 graden. Zwakke tot matige wind/ kracht 3, eerst zuidwest, later uit uiteenlopende richtingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1