gemeente Z rikzee r BEDANKT DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE dames en/of echtpaar Westerscfiouiuen 't Cafeetje de Snackcorner ZO TE ZIEN WORDT T WEER EEN HELE MOOIE ZOMER. Camping de Wijde Bliek daar maak je tijd voor .GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN 4 NIEUWSBODE EXTRA Commissies De commissie Openbare Werken, Milieu en Verkeer vergadert vanavond, woensdag 27 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over het onderhoud van de Havendijk. Op de kop van de Oosthavendijk is door de.stormen van de laatste tijd nogal wat scha de aangericht aan de glooiing. De leden van de com missie spreken verder over het beschikbaar stellen van kredieten voor het vervangen van de monumen tenverlichting van de Noord- en Zuidhavenpoort, de aanschaf van een batterij van een electro-kar van ge meentewerken, het opstellen van een rioleringsbe- heerplan en voor een aanvullend onderzoek naar deelsanering van het terrein waar de voormalige gas fabriek stond. De commissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert maandag 2 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over vier subsidieverzoeken. De GGD Zee land heeft 5 jaar geleden, in samenwerking met het ministerie van WVC, een bevolkingsonderzoek naar borstkanker opgezet voor vrouwen tussen 50 en 70 jaar. De GGD wil echter ook vrouwen, ouder dan 70 jaar, onderzoeken. De Stichting 't Duumpje vraagt een bijdrage in de exploitatie van hun onderkomen in het Multifunctionele gebouw en de bewonerscom missie van ,,De Wieken" wil meer subsidie om haar doelgroep met bewoners uit de wijk uit te breiden! De commissie bespreekt daarnaast de subsidiëring van het sociaal-cultureel werk ,,De Lichtboei". Overige agendapunten zijn het formatieplan school jaar 1994-1995, de wijziging van de verordening leer lingenvervoer, de jaarrekening van DAS Zeeland en de wensen op welzijns- en onderwijsgebied voor de komende 4 jaren. De voorzitter geeft tenslotte een weergave van de stand van zaken met betrekking tot de Wet Voorzie ningen Gehandicapten. Iedere burger kan een commissievergadering bijwo nen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voorafgaande aan de ver gadering ter inzage in de Trouwzaal van het stadhuis. U hoeft zich niet van te voren aan te melden en voor afgaande aan het behandelen van een agendapunt mag u aan de voorzitter van de commissie het woord vragen. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de vergadering en de verslagen achteraf. Voor één raadscommissie kost dit 13,- en voor alle raadscommissies 51,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich abonneren bij de afdeling Interne Zaken in het stad huis, tel. 13151. De commissie van advies voor de bezwaar- en be roepschriften vergadert op maandag 2 mei om 19.30 uur in de commissiekamer van het stadhuis. Tijdens deze vergadering behandelt de commissie een bezwaarschrift wat is ingekomen naar aanlei ding van de weigering van burgemeester en wethou: ders tot-het verlenen van een bouwvergunning voor de bouw van een serre. Iedere burger kan deze zitting bijwonen waarin de indiener van het bezwaarschrift alsmede het verwe rende bestuursorgaan en de evt. betrokken adviesor ganen in de gelegenheid worden gesteld zich door de commissie te doen horen. De op het bezwaarschrift betrekking hebbende stuk ken liggen uitsluitend voor belanghebbenden tot en met bovengenoemde datum tijdens kantooruren ter inzage op de afdeling algemene zaken. Daarnaast liggende op de vergadering betrekking hebbende stukken een half uur voorafgaand aan de hoorzitting ter inzage in de Trouwzaal van het stad huis. Nationale Herdenking: 4 mei 1994 Woensdag 4 mei wordt de Nationale Herdenking ge houden, waarbij alle slachtoffers van de Tweede We reldoorlog worden herdacht. Het betreft burgers en militairen die, waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen of door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen bedoeld als moment van herinnering aan al diegenen die hun le ven verloren hebben. Het is ook een moment van be zinning op heden en toekomst, een moment waarop wordt stilgestaan bij de kwetsbaarheid van onze de mocratische samenleving. Voor de Nationale Herdenking gelden de volgende bepalingen: 1. Van 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) han gen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. 2. Van 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 uur luiden de kerkklokken. 3. Van 20.00 uur tot 20.02 uur wordt overal twee mi nuten stilte in acht genomen. Het begin en einde van deze stilte wordt door de sirene aangegeven. 4. In de vooravond van 4 mei worden door de zorg van de gemeente op de gebruikelijke plaatsen bloemenkransen gelegd. 5. Leerlingen van de J. L. de Jongeschool leggen een krans bij het Joods monument aan de Grachtweg. Ook het gemeentebestuur legt een krans bij dit door bovengenoemde school geadopteex'de monu ment. Men vertrekt om 18.30 uur te voet vanaf de school aan het Vrije naar het monument. Aan deze tocht kan iedereen deelnemen. Vergoeding vervoerskosten schoolgaande kinderen Ouders van leerlingen die naar een verderweg gele gen school (moeten) gaan kunnen in aanmerking ko men voor een vervoerkostenvergoeding. Zierikzee heeft zes basisscholen: drie openbare, twee protestant-christelijke en een rooms-katholieke. Ou ders kunnen ook voor een andere school kiezen, bij voorbeeld een vrije school of een school op reforma torische grondslag. Als de school meer dan 6 km van Zierikzee ligt kan men een bijdrage krijgen van de gemeente voor de vervoerkosten. Ouders van kinderen die naar een school voor spe ciaal onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs moeten gaan, kunnen ook voor een vervoerkosten- vergoeding in aanmerking komen. Het betreft kinde ren die de afdeling LOM (leer- en opvoedingsmoei lijkheden) of MLK (moeilijk lerende kinderen) vol gen op een school op meer dan 6 km van Zierikzee, zo als bijvoorbeeld de Anne Frankschool en de De Kring in Goes. Ook ouders van kinderen die andere afdelingen volgen, zoals de zeer moeilijk lerende kin deren (ZMLK) komen voor een vergoeding in aan merking wanneer de afstand tussen woning en school meer dan 2 km is voor het speciaal onderwijs en meer dan 4 km voor het voortgezet speciaal onderwijs. Dit kan het geval zijn bij ouders uit Zierikzee, waarvan een kind op de afdeling ZMLK van de Beatrixschool zit. Wanneer uw kind een basisschool of een school voor LOM of MLK bezoekt, dan bent u mogelijk verplicht om een eigen bijdrage te betalen. In principe worden de kosten van openbaar vervoer vergoed. Wanneer aangepast vervoer nodig is, bij voorbeeld bij het ontbreken van een busdienst, om dat de reistijd met het openbaar vervoer te lang is of omdat de handicap dit vereist, is een hogere vergoe ding mogelijk. Indien u denkt voor een bijdrage in de vervoerskos ten van uw kind in aanmerking te komen, dan kunt u bij de afdeling Welzijn in het stadhuis een aan vraagformulier ophalen. Uw aanvraag voor het schooljaar 1994/1995 dignt uiterlijk 1 juni a.s. te wor den ingediend. Meer informatie is verkrijgbaar bij Christine Muller-Schot, tel. 13151, tst. 434. Collectes In de maand mei worden vijf collectes gehouden in Zierikzee. De eerste week van mei zamelt UNICEF geld in en de week erna, tussen 9 en 14 mei, doet de Stichting Re formatorische Hulpactie Woord en Daad dit. In de week van 16 tot 21 mei is de collecte voor het Neder landse Astma Fonds. De week erna, van 24 tot 28 mei kunt u een collectant voor de Stichting Hulpverle ning Zuid-Oost Azië aan de deur verwachten. Tussen 30 mei en 4 juni doet het Nationaal Epilepsie Fonds een beroep op uw financiële bijdrage. Sluiting- stadhuis In verband met Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag, alsmede het opnemen van twee keer één dag arbeids duurverkorting is het stadhuis (secretarie, gemeen tewerken en streekarchief) gesloten op donderdag 5 en vrijdag 6 mei en donderdag 12 en vrijdag 13 mei. Plaatsing tuinhuisje De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer A. H. Deurloo, Kievitstraat 22, Zierik zee, een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een berging op het perceel Kievitstraat 22, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie M, nr. 50 (ge deeltelijk). Genoemde aanvraag is in strijd met het bestem mingsplan „Poortambacht 9". Burgemeester en wet houders zijn bereid aan de ingediende bouwaanvraag medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van -het bestem mingsplan. In verband met het voorgaande liggen de op voor noemde bouwaanvraag betrekking hebbende be scheiden met ingang van 28 april a.s. gedurende veer tien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inza ge. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schrif telijk kenbaar maken. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: 1. W. Tferpstra, Scheepstimmerdijk 24, Zierikzee, voor het tijdelijk plaatsen van een caravan, plaatselijk bekend Scheepstimmerdijk 39; 2. G. Oskam, Varremarkt 4, Zierikzee, voor het ver bouwen van een woning, plaatselijk bekend Var remarkt 4; 3. Karl Schroers architect vFA, p/a Nieuwe Haven 147, Zierikzee, voor de verbouw van een be- drijfsloods in 3 woningen, plaatselijk bekend Scheepstimmerdijk 2a-4; 4. C. M. Schot, Louise de Colignylaan 5, Zierikzee, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Louise de Colignylaan 5; 5. C. C. J. van Geesbergen, Vondelingsplaat 61, Zie rikzee, voor het plaatsen van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Vondelingsplaat 61. Maken dakkapel/kapdoorgang De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door: a. de heer R. F. E. V. H. Kerkhove, Verrenieuw- straat 10, Zierikzee, een bouwaanvraag is inge diend voor het plaatsen van een dakkapel, plaat selijk bekend Verrenieuwstraat 10, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie A, nr. 2979; b. mevrouw M. Meijerink, Havenpark 22,'Zierik zee, een bouwaanvraag is ingediend voor het ma ken van een kapdoorgang, plaatselijk bekend Varremarkt 10, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie L, nr. 1095. Deze bouwaanvragen zijn in overeenstemming met het door de gemeenteraad vastgestelde bestem mingsplan „Binnenstad-noordwest". Dit bestem mingsplan moet nog worden goedgekeurd door ge deputeerde staten van Zeeland. Burgemeester en wethouders zijn bereid aan deze bouwplannen me-, dewerking te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 6 van de Woningwet. De aangevraagde bouwvergunningen kunnen echter eerst worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar heb ben afgegeven; deze verklaringen kunnen pas wor den aangevraagd nadat een ieder gedurende de ter mijn van ter-inzage-legging in de gelegenheid is ge steld van de bouwplannen kennis te nemen en daar tegen bedenkingen in te brengen. In verband met het voorgaande liggen de op ge noemde bouwaanvragen betrekking hebbende be scheiden met ingang van 28 april a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn (gemotiveerde) bedenkingen bij het college van burgemeester en wethouders, Post bus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk kenbaar maken. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen de volgende aanvragen om ver gunning ingvolge de Wet milieubeheer zijn ingeko men van: 1. de directie van Goedbloed Auto's, tot het oprich ten en in werking hebben van een autobedrijf, herstelwerkplaatsinrichting en autoverhuurbe drijf op het adres Oudeweg 1 te Zierikzee; 2. de directie van Mol-Schuddebeurs B.V., tot het oprichten en in werking hebben van een ver kooppunt van motorbrandstoffen met autowas boxen op het adres Boerenweg 2-4 te Zierikzee; 3. de directie van Delta Elektronika B.V., tot het in werking hebben van een inrichting t.b.v. elektro nische industrie op het adres Vissersdijk 4 te Zie rikzee. Informatie over de vergunningprocedure en be roepsmogelijkheden kunt u verkrijgen bij de afde ling Algemene Zaken (tel. 01110-13151). Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen een melding op grond van artikel 8.44 van de Wet milieubeheer is ingekomen van Sim mers V.o.f., St. Domusstraat 26 te Zierikzee, voor het van toepassing worden van het Besluit slagerijen Milieubeheer. Informatie over genoemde meldingen kunt u ver krijgen bij de afdeling Algemene Zaken, telefoon 01110-13151. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE Design: Frans Molenaar Ontworpen door couturier Frans Molenaar. Door Sparta uitgevoerd in chroom, diep zwarte lak en echt, cognackleurig leer in een beperkte editie: pure haute couture voor ƒ1125,- verknigbaar bij Gebr. Verton Kerkstraat 1Burgh Haamstede WEL DEGELIJK SPARTA DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE GEVRAAGD! Voor het seizoen voor hulp bij het schoonmaken en onderhoudswerkzaamheden op de camping. Inlichtingen: Renesse - Telefoon 01116-1444 of 1387 Stichting LEZEN. Keizersgracht 391. 1016 EJ Amsterdam RECREATIEGEMEENTE NATIONALE HERDENKING 4 MEI In het kader van de Nationale Herdenking en het project „adopteer een monument" zal door leer lingen van de basisschool ,,'t Staepel'of" te Re- nesse op 4 mei a.s. 's avonds een krans worden •gelegd bij het verzetsmonument aan de Oude Moolweg te Renesse. Voorts zullen namens de gemeentebesturen van Brouwershaven, Westerschouwen en Zierikzee, namens het voormalig Verzet Zeeland en na mens de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd kransen worden gelegd. Om 20.00 uur zal bij het monument 2 minuten stilte in acht worden genomen. Daarna zal, na het gezamenlijk zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus, een stille rondgang langs de graven van de verzetsstrijders plaatsvinden. Een ieder die de herdenking wenst bij te wonen is hierbij uitgenodigd om op 4 mei a.s. om 19.15 uur in het dorpshuis van Renesse, Zeeane- moonweg 1, aanwezig te zijn. SECRETARIE GESLOTEN OP 5 EN 6 MEI In verband met Bevrijdingsdag op donderdag 5 mei en een ADV-dag op vrijdag 6 mei zullen ge meentehuis en werkplaatsen GW op deze data gesloten zijn. AANPLAKKEN VERBODEN Het gemeentebestuur wijst erop dat het plakken van aankondigingen, affiches en-of ander recla memateriaal op openbare voorzieningen zoals bushokjes, energiekasten, lantaarnpalen en der gelijke verboden is. Wanneer overtreding wordt geconstateerd zullen daders, respectievelijk de afzender(s) hiervoor aansprakelijk worden gesteld. De kosten van verwijdering van het materiaal zullen op hen worden verhaald. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Westerschou wen maken, ingevolge artikel 41 van de Woning wet, bekend dat bij hen de volgende bouwaan vragen zijn ingediend: Verzorgingscentrum Duinoord, bouw fiet senstalling Kloosterweg 18 te Haamstede; J. Lekkerkerk, bouw tuinhuisje Dorpsplein 20 te Serooskerke; E. de Haam, bouw tuinhuisje Korenbloem laan 3 te Haamstede; G. Verschoor BV, tijdelijke kantooruitbreiding ABN/AMRO Noordstraat 8 te Haamstede; C. Jonker, uitbreiden woning Hogezoom 20 te Haamstede; F. Klapwijk, bouw veranda Meeldijk 8 te Burgh; M. Zanden Thiele, uitbreiden zomerwoning Hoogenboomlaan 7a, Bongerd 90 te Renes se; S. Vermaat, plaatsen schutting Vroonweg 37 Je Renesse; A. Lafeber, bouw tuinhuisje Sleedoornlaan 3 te Haamstede; B&S Delft BV, bouw woning Appelmeet 26 te Haamstede. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 13.4 van de Wet mi lieubeheer bekend dat zij voornemens zijn op de volgende aanvragen positief te beschikken: A. J. Zijta en A. J. van der Kroon voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een camping gelegen aan de J. J. Boeyesweg 62 te Burgh-Haamstede. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 28 april 1994 gedurende 4 weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur tijdens werkdagen ter inzage in het gemeentehuis, afd. RORM. Na te lefonische afspraak kunnen de stukken ook bui ten kantooruren worden ingezien. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen ge motiveerde schriftelijke bedenkingen bij ons col lege worden ingediend. Degenen die bedenkin gen heeft ingebracht kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen geduren de bovengenoemde termijn, door middel van een hoorzitting, ook mondelinge bedenkingen worden ingebracht, waarbij dan gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de ove rige aanwezigen. B. S. L. Blom voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van een Horeca- en landbouwbedrijf, mini-cam ping en golfterrein gelegen aan de Hogeweg 53 te Burgh-Haamstede. C. P. J. Landegent voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoe ve van een Pannekoekenhuis-windmolen ge legen aan de Burghseweg 53 te Burgh- Haamstede. De beschikking en andere terzake zijnde stuk ken liggen vanaf 28 april 1994 gedurende zes weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur tijdens werkdagen ter inzage in het ge meentehuis, afd. RORM. Na telefonische af spraak kunnen de stukken ook buiten katitoor- uren worden ingezien. Ingevolge artikel 20.10 van de Wet milieubeheer staat tot genoemde datum beroep open voor: degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wij zigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij gedurende die ter mijn beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 Algemene wet bestuursrecht een ver zoek om voorlopige voorziening is gedaan. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ge- zoenden aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet gericht zijn aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. BEKENDMAKING WONINGWET A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij een aanvraag om vergunning hebben ont vangen van: J. Tichem: bouw garage, Vroonstraat 7 te Kerkwer- ve. B. Mededelingen ex artikel 42, lid 1, onder b van de Woningwet Wij hebben de volgende personen een mededeling ge daan, als bedoeld in artikel 42, lid 1, onder b van de Woningwet, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: E. Brünig: vergroten zomerwoning. Baken 162 te Scharendijke; W. A. Roeland: bouw tuinhuisje, Baken 158 te Scha rendijke; L. J. Steketee: bouw carport, Schelpweg 22 te Elle- meet. Tbgen de gedane mededelingen (onder B) kan een ie der op grond van de Algemene wet bestuursrecht bin nen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaar schrift indienen bij ons college. Ons adres is Platteweg 33, 4322 BD te Scharendijke. Tegelijkertijd kan de pre sident van de rechtbank, Hofplein 8, 4331 CK te Mid delburg verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. v Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, W. DEN BOER De wnd.-secretaris, A. B. VAN DER REEST Scharendijke, 27 april 1994 REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 Wij willen iedereen bedanken voor de vele attenties die wij hebben ontvangen bij de overname per 1 april van Vooral Tineke en Johan ontzettend bedankt voor alles en succes met de nieuwe zaak. INGEBORG en DICK bürTÉY) thrnv WSCHOENEN Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 4