'Ik verkoop alleen de eerste auto, alle volgende verkopen de monteurs' Grillrestaurant Rietnisse probeert ook in wintermaanden open te blijven Frans Molenaar helpt Miss Holland op weg Beach Center met flinke ouderwetse knal geopend Concert Berdien Stenberg en Jaap van Zweden A Fiat autobedrijf Van der Wekken 35 jaar 3 Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: fe/ veiliger dan de zon ji-, goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Z.ot.kice Havenpark 5 1Ditksland ScDelpenpaa tel 01110 15202 Tel 01877 1236/ het lastig zoeken naar het eu vel." Zelf gesleuteld heeft Van dei- Wekken niet veel in zijn zaak. ,,Ik zorgde voor de verkoop en speelde de manager. Dat bete kende overdag de hele papier winkel bijhouden en 's avonds de pad op om auto's te verko pen." Dat wil echter niet zeg gen dat hij zich verheven voelt boven het personeel. ,,We vor men een hecht team en doen het met z'n allen. Dit moet ook, want ik verkoop alleen de eer ste auto. Alle volgende verko pen de monteurs." Verkopen doet hij nu echter niet veel meer. Dat deel van het bedrijf heeft Cees overgenomen. Maar ondanks zijn 65 jaar is hij nog volop actief. Hij neemt onder meer het magazijnbeheer voor zijn rekening en de personeels zaken. En ook zijn vrouw Jan- ny draagt haar steentje bij. Zij doet de boekhouding van het bedrijf. Hetzelfde dat voor Van der Wekken geldt, geldt ook voor zijn zoon Cees. Aanvankelijk was het de bedoeling dat niet hij, maar zijn broer Teun, het autobedrijf zou voortzetten. Teun echter zag na een verblijf van een half jaar in Turijn, meer toekomst in het manage ment. Toen Cees in 1984 zijn studie Avionica (vliegtuigelek- tronica) afbrak kwam hij in het bedrijf van zijn vader te recht. Dat begon met het ver richten van schilderwerk. Daarbij raakte hij ook in ge sprek met klanten en van lie verlede kreeg hij de verkoop onder zijn hoede. Die verkoop is met het ver dwijnen van de benzinepomp alleen maar belangrijker ge worden. ,,Je moet nu niet al leen voor iedere druppel benzi ne naar een tankstation, maar je mist ook veel contact met je klanten", aldus Van der Wek ken. Tben de pompen nog voor de deur stonden verkocht hij regelmatig een auto aan ie mand die kwam tanken. Zo 'ge makkelijk' gaat het tegen woordig niet meer. Zeker wan neer men bedenkt dat tfet aan tal merken in 35 jaar enorm toegenomen is en daarmee na-' tuurlijk de concurrentie. ,,Dat was in mijn beginperiode wel anders", zegt Van der Wekken. „Wanneer de mensen een auto wilden hebben kwamen ze die bestellen in de trant van 'ik wil dezelfde auto als mijn buur man'. Voor sommige vaste klanten bestelde ik ieder jaar een nieuwe auto. Dat hoefde ik niet eens te vragen." KAMPERLAND - Zeeland is sinds vrijdag 22 april een toeristi sche attractie rijker. Op deze dag opende gedeputeerde drs. G. L. C. M. de Kok van Recreatie en Toerisme met een ferm kanonschot het Beach Center in Kamperland. Het Beach Center completeert het Roompot Beach Ressort. Dit bestaat verder uit een kampeer- park, bungalowpark, jachthaven en subtropisch zwemparadijs. Het is het sluitstuk van vijf jaar intensieve bouwwerkzaamhe den op Roompot Marina. In het nieuwe gebouw zijn gehuisvest: de Sociëteit Maritiem In den blauw geruiten kiel en brasserie en specialiteitenrestaurant Bestevaer. Het gebouw heeft een weids uitzicht over de Oosterschelde en beschikt tevens over uitgebrei de vergader- en congresfaciliteiten. Frans Molenaar geeft Irene een zetje in de goede richting op de door hem ontworpen fiets. APELDOORN - De bekende couturier Frans Mole naar helpt Miss Holland Irene van der Laar op weg naar Manilla, waar op 21 mei de Miss Universe- verkiezingen worden gehouden. Speciaal voor haar heeft hij een eigen door Sparta geproduceerde fiets ontworpen. Frans Molenaar gunt Irene haar succes van harte. Irene werkt al jaren mee aan zijn mo deshows en neemt een speciale plek bij hem in. Vandaar ook dat hij koos voor een wel zeer persoonlijk cadeau. „Zij is een van mijn beste modellen en ik hoop haar, mocht ze Miss Uni verse worden, niet kwijt te ra ken". Om haar op weg te helpen en haar te feliciteren met het win nen van de Nederlandse finale, gaf hij haar de speciale fiets. De exclusieve fiets heeft de kleurstelling zwart, cognac en chroom en is afgestemd op een recente modecollectie.. Het is een kwaliteitsrijwiel zonder toeters en bellen, maar wel met de handtekening van Frans Molenaar in het leer van de kettingkast. Irene was zeer te spreken over het cadeau van Molenaar. „Ik vind het leuk dat Frans mij zo'n unieke fiets cadeau geeft en het is een prima aanmoedi ging voor Manilla", riep zij en thousiast, terwijl ze door de ontwerper op weg -geholpen werd naar Manilla. Advertentie ZIERIKZEE - In 35 jaar heeft Johan van der Wekken heel wat modelletjes zien gaan en komen. De eerste auto's die hij verkocht waren twee Fiatjes 500. Sinds kort prijkt een dergelijk type weer in de showroom van de Fiat-garage aan het Jannewekken in Zierikzee. In het eerste jaar, 1959, verkocht hij naast de twee 500tjes nog 23 andere auto's, waarvoor hij een schouderklopje kreeg van de importeur. Wat er in 35 jaar al niet kan veranderen. Reden toen nog alleen de dokters, notarissen en boeren van buiten in de auto, nu staat er vrijwel bij ieder huisgezin een 'heilige koe' voor de deur. Dat was ook wat Fiat voor pgen had, toen zij de Fiat 500 op de markt brachten. ,,Het was een auto voor de man met de smalle beurs. 'Iedereen zijn eigen Fiat. Dat is de bedoeling', zei de importeur altijd", aldus Van der Wekken. Hét autobedrijf aan het Janne wekken bestaat al sinds 1919. Tot 1959 voerden J. Remeijn en J. van der Zande op deze plaats de Zierikzeese Autoverhuur In richting (ZAVI). Het verkopen van auto's begon niet met voor bedachten rade. Toen Van der Zande in Nieuwerkerk in het café op een klant zat te wach ten kreeg hij een bod op zijn auto. Dit was blijkbaar zo goed, dat hij maar direct het vehikel verkocht. Hoewel zijn compagnon over deze actie zeer ontstemd was, was het wel het begin van een bloeiend autobe drijf. Wat dat betreft kwam Van der Wekken in een ge spreid bed terecht. Toen hij in 1959 de zaak over nam werden daar nog alle mer ken auto's verkocht. Al waren dat er niet zo veel als nu het ge val is. Van der Wekken beperk te dit tot de merken Fiat en Austin. Maar niet alleen voor auto's, ook voor brommers en fietsen kon men in de garage terecht. Zijn collega's waren hier helemaal niet zo blij mee. Voor het voeren van een dei-ge lijk bedrijf had hij namelijk geen papieren. Hij was voor bestemd om in het transport bedrijf van zijn vader te gaan werken. Hiervoor had hij alle benodigde diploma's. „Maar toen dit vrij kwam zei mijn va der dat het bedrijf precies iets voor mij was en ik zag dat ook wel zitten. Ik was toch altijd al aan het sleutelen aan mijn vrachtwagen." Van een autobedrijf wist hij echter hoegenaamd niets. Maar door hard werken en het vol gen van spoedcursussen haalde hij binnen een half jaar de ver eiste diploma's. In 1970 deed Van der Wekken de brommers en fietsen over aan de heer Van Hese. „Ik kreeg de kriebels van al die schroefjes en moertjes en was blij dat ik het van de hand kon doen", aldus Van der Wekken. Dit was overigens zeer tegen de zin van zijn vrouw en kinde ren. „Cees was toen dertien jaar en dacht al aan de brom mer, waar hij op zijn zestiende makkelijk aan kon komen. Iben hij een paar jaar later ge confronteerd werd met de olie crisis was de boot helemaal aan." Wereldreis Nog vaak denkt hij terug aan de beginperiode. De verhalen zijn ongetwijfeld vele keren verteld. Bijvoorbeeld van het ophalen van een nieuwe auto in Amsterdam. Ook Cees herin nert zich deze reizen nog goed. „Vroeger moesten we de auto's zelf ophalen in Amsterdam. Moeder bleef dan vaak in Rot terdam en wij haalden dan de nieuwe Fiat op. Je mocht met een nieuwe auto niet harder rijden dan zestig. Het leek wel een wereldreis. En wanneer ze dan mist of storm afgaven, moesten we in Steenbergen overnachten. Daar heb ik nog samen met mijn vader en moe der ergens op de grond gelegen, want alles was bomvol door de vele gestrande reizigers." Evenementen 175-jarig jubileum Nutsspaarbank Op zaterdag 21 mei zijn de violist Jaap van Zweden en de flui tiste Berdien Stenberg te zien en te horen in de Grote Kerk in Zie rikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In het kader van haar 175-jarig jubi leum in mei heeft de directie van de Nutsspaarbank een aantal evenementen georganiseerd, die bedoeld zijn voor de bevolking van Schouwen-Duiveland. Een van de hoogtepunten is een concert waaraan de fluitiste Berdien Stenberg en de violist Jaap van Zweden meewerken. Op zaterdag 7 mei begint de reeks evenementen met een spelprogramma voor de jeugd, dat wordt gehouden op het Ha venplein in Zierikzee Kinde ren tot twaalf jaar kunnen deelnemen aan een skelter wedstrijd en een balonnen- wedstrijd. Ze kunnen zich la ten schminken en er rijdt een treintje voor de jongste kinde ren, Het spelprogramma duurt van 12.30 tot 17.00 uur. Op de officiële datum van het jubileum, dinsdag 10 mei, is in het Zierikzeese stadhuis een ontvangst voor genodigden. Daarop aansluitend wordt van 17.00 tot 18.30 uur een open re ceptie gehouden*waarbij ieder een welkom is die de medewer kers van de Nutsspaarbank wil feliciteren. Zaterdag 21 mei wordt ter ere van het jubileum een atletiek- festijn gehouden op sportpark Bannink in Zierikzee. Het eve nement staat onder leiding van A Delta Sport en is bedoeld voor leerlingen van de Zierikzeese basisscholen. Het atletiek- festijn is van 11.00 tot 16.00 uur. Op dezelfde dag wordt in de Grote Kerk in Zierikzee een concert gehouden waaraan de beroemde violist Jaap van Zweden en de fluitiste Berdien Stenberg meewerken. Van Zwe den wordt begeleid door de pianist Aldert Vermeulen. Tij dens het concert treedt ook de Amerikaanse gospelgroep Re surrection Singers op. Kaarten voor het evenement zijn ver krijgbaar via de Nutsspaar bank aan het Havenpark. De jubileumviering wordt op zaterdag 28 mei afgesloten met de eilandelijke muziekdag, die dit jaar wordt georganiseerd door de Nutsspaarbank. Tien eilandelijke muziekkorpsen treden op in een op het Haven plein geplaatste tent en op de muziektent op het Havenpark. Het evenement duurt van 13.00 tot 17.30 uur. Oud en nieuw bij elkaar, met van links naar rechts: Cees van der Wekken in een Fiat 500 uit 1971, Janny van der Wekken en Johan van der Wekken in de Fiat Cinquecento uit 1994. (Foto: Joop van Houdt). In tegenstelling tot nu werkten er vroeger in de garage maar liefst dertien monteurs. „Dat waren echte sleutelaars", aldus vader Van der Wekken. „Ze leerden het vak in de praktijk en het kwam vooral aan op kij ken en luisteren. Een schop er gens tegen wilde nog al eens helpen en bij het afstellen van de motor maakten ze gebruik van een potlood. Wanneer deze op een draaiende motor bleef staan, liep deze mooi statio nair. Tegenwoordig hebben we testapparatuur, maar als er een draadje loszit in de testkast, is Binnen acht weken werd Rietnisse omgetoverd in een grillrestaurtant. (Foto: Marijke Folkertsma) voor de volwassénen. Maar ook de Holle Bolle Gijzen onder ons kunnen er goed terrecht. Special voor de grote eters toont de menukaart onder meer de zogenaamde Porter house Steak, een gerecht met maar liefst 750 gram ribvlees. Hoewel tijdens het open huis op donderdagavond reeds bij na! honderd intimi, vrienden, kennissen en belangstellenden aangaven, dat de toekomst voor Rietnisse wel rooskleurig zal moeten zijn, heeft Johan Hendrikse plannen voor onder meer een open haard en een verdere uitbreiding en verbete ring van de keuken. Wanneer dit gaat gebeuren staat nu nog niet vast. Zeker is al wel dat het restaurant vanaf november in de wintermaanden ook op donderdag tot en met zondag open is. De gasten kunnen hier mee nagenoeg het gehele jaar terecht voor een maaltijd. Eten moet een mens nu eenmaal het gehele jaar, en erg veel is er rond die tijd in Renesse geslo ten. Grill-restaurant Rietnisse is voorlopig de gehele week ge opend van 16.00 tot 22.00 uur. RENESSE - Ruim een jaar lang was Johan Hendrikse op zoek naar een geschik te locatie om zijn nieuw plan te verwezenlijken. Na reeds vanaf zijn zestiende in de horeca werkzaam te zijn geweest en al zo'n dertien jaar met veel plezier in en om Renesse de scepter te hebben gezwaaid over diverse horecagelegenhe den, werd het tijd voor een nieuwe uitdaging. Sinds donderdag 21 april, is de realisatie van grillrestaurant Rietnisse aan de Oude Moolweg in Renesse echter een feit. hetgeen zich onder meer uit in de vele bloemstukjes, de tafel kleedjes in de in oud-hollandse stijl gedrapeerde gordijntjes voor de ramen. Rustiger Met de opening van Grill restaurant Rietnisse wil Hen drikse onder meer een einde maken aan de enorme werk druk en gekte, waaraan hij en zijn vrouw met name in het sei zoen blootstonden. De andere Horeca-gelegenheden zijn ver kocht of de bedrijfsvoering daarvan is volledig in handen van het aldaar aanwezige per soneel overgegaan. Nu hoopt hij het, door zich volledig op het grillrestaurant te concen treren, na enkele tientallen ja ren noeste arbeid iets rustiger aan te kunnen doen. Maar hij benadrukt altijd met veel ple zier bezig te zijn geweest. Behalve een gezellige inrich ting met onder meer invaliden toilet, een zithoek je, gardero be, een buffetje en een hoekje met speelgoed voor de kinde ren, voorziet Rietnisse in een groot assortiment van met na me vis- en vleesschotels. Zeer opvallend is daarbij, dat met name ook aan de kinderen is gedacht. Daar waar menig res taurant volstaat in een kinder menu bestaande uit friet, aard appels met een hamburgertje of een kroket en een hap sla, prijkt een aantal gerechten op de kinderkaart, die behalve de hoeveelheid, nauwelijks afwij ken van de gerechten bestemd In dit geval was de realisatie van het nieuwe Horeca-project niet zo ingrijpend geweest. Speels had hij de voormalige eigenaar van het gelijknamige restaurant Rietnisse al laten weten geïnteresseerd te zijn in het desbetreffende pand. Toen de voormalige eigenaar toe hapte kon het restaurant op be trekkelijk snelle en eenvoudi ge wijze worden omgebouwd naar het huidige houtskool- grillrestaurant. Slechts acht weken had men nodig om de noodzakelijke verbouwings werkzaamheden uit te voeren. En dit was dan nog te wijten aan het feit dat men lang op de bestelde apparatuur moest wachten. Inhoudelijk gezien behoefde men in hoofdzaak slechts de aankleding wat aan te passen naar de eigen ideeën,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3