Bruse Boys zet verjonging door WIK geeft SSV'65 punten cadeau Zierikzee in de herkansing DFS simpel langs Kats Trinity naar tweede plaats Brouwers haven oefent tegen Bruse Boys Van Dijk: ,Hij loopt te hinken, ik heb mijn verantwoordelijkheid Jan-Kees Noordijke scoort voor WIK Jagt: Deze week moet er duidelijkheid komen'' r MONNICKENDAM - De twee de wedstrijd om de nationale titel windsurfen is zondag op de Gouwzee bij Monnicken- dam wegens gebrek aan wind afgeblazen. Ook het openings weekeinde op het Tjeukemeer was eerder al afgelast omdat de wind verstek liet gaan. BURGH-HAAMSTEDE - Tri nity is door een 5-7 overwin ning op Zierikzee naar de tweede plaats geklommen in de zaalvoetbalcompetitie van sport- en recreatiecentrum Westerschouwen. AZC 1 maakte geen fouten te gen SHZ/SRW en won met 4-1. Hierdoor behoudt de ploeg van Peter Schrauwen de kopposi tie. Programma dinsdag 26 april: 19.00 uur AZC 1 Renesse. 19.40 uur AZC 2 - All-Stars. 20.20 uur Trinity - In de Warre. 21.00 uur Graanbeurs - Zierikzee. 21.40 uur ZSC - Vanity. 22.20 uur Haamstede - SHZ/SRW. /.qplvoetbal Westerschouwen ZSC-All stars 30 TH Z'zcc-Trinity 5-7 Graanbeurs-Vanity 0-5 Haamstede-ln de warre 7-2 AZCT-SHZ/SRW 4-1 AZC2-Rcnessc 3-8 AZCl 8 7 1 0 15 47 19 Trinity 8 7 0 1 14 49 21 Haamstede 8 6 2 0 14 36 12 TH Z'zce 8 5 1 2 11 41 - 15 Vanity 8 4 0 4 8 27 22 AZC2 8 3 1 4 7 30 41 Graanbeurs 8 3 0 5 6 21 31 Renesse 8 3 0 5 6 26 39 SHZ/SRW 8 2 1 5 5 14 IS All stars 8 1 2 5 4 22 - .111 ZSC 8 1 2 5 4 11 31 In de warre 8 1 0 7 2 16 34 Arco Dekker absolute uitblinker BURGH-HAAMSTEDE - Na de euforie van vorige week heeft DFS-trainer Peter Aertssen zijn ploeg weer op tijd wakker gekregen. In de voorlaatste wedstrijd van de competitie, thuis tegen Kats, toon de DFS wederom aan absoluut de sterkste van de tweede klas te zijn. DFS - Kats eindigde in een 6-0 overwinning voor de kampioen. „Het ging weer heel gemakke lijk. We hadden de opstelling een beetje omgegooid. We startten met vier spitsen. Het was niet van 'we zijn kampioen en we zien wel'. De combinaties liepen lekker en achterin kon den we lekker op de nul spelen. Met vlagen werd er heel leuk gevoetbald", aldus Peter Aerts sen. Clement Rijnberg bezorgde DFS met een afstandsschot van zo'n vijfentwintig meter de 1-0 voorsprong. René Brusse scoorde na een combinatie met Richard Eerdmans 2-0 en voor rust tekende Anco .van de Lin de voor de derde treffer. Na rust was het Anco van de Linde die uit de draai zijn tweede, en DFS' vierde treffer, binnen schoot. Daarna was de beurt aan de man van de wedstrijd, Areo Dekker. Met twee goals voerde hij de score op naar 6-0. „We zijn nu al begonnen met de eerste aanzet voor de eerste HAMBURG - Kort voor het be gin van het tennistoernooi in Hamburg heeft de plaatselijke politie een anonieme dreig brief aan het adres van Steffi Graf ontvangen. In het met „Waarschuwing" betitelde schrijven werd gewaarschuwd voor een volgende aanslag als Graf speelt in Hamburg. klas. Dinsdagavond gaan we met zijn allen om de tafel om een aantal zaken door te spre ken. Maar ik verwacht geen schokkende veranderingen", eindigde Aertssen. Voor DFS is het huidige sei zoen echter nog niet voorbij. Op twaalf mei wacht de vol gende bekerronde, tegen de af- delings eersteklasser VCK of Meeuwen. Dan krijgt de ploeg alvast een voorproefje van wat men komend seizoen te wach ten staat. BROUWERSHAVEN - Dins dag 26 april speelt Brouwers haven een oefenwedstrijd te gen Bruse Boys. Op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven komt de za terdag eerste klas afde- lingsploeg Brouwershaven om 19.00 uur uit tegen de zaterdag derdeklasser KNVB Bruse Boys. Zierikzee oefent dinsdag 26 april tegen Luctor'88 in Heinkenszand. De wedstrijd begint om 19.00 uur Peter van der Zwan (links) heeft inmiddels een basisplaats veroverd binnen de selectie van Zierik zee. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Zierikzee heeft de eindsprint ingezet om alsnog promotie af te dwingen naar de derde klasse zondag KNVB. Met de 4-0 overwinning op Hoe ven, zondagmiddag op sportpark Den Hogen Blok, een periodetitel in het voor uitzicht en een Vlissingen dat waarschijnlijk voor spek en bonen speelt, is alles weer mogelijk voor de ploeg van trainer Kees Hagesteijn. „Bij ons in de groep wordt er natuurlijk over Vlissingen ge praat. Ja, ze zijn failliet en waarschijnlijk gaat de KNVB al hun wedstrijden ongeldig verklaren. Dat zou zeer gunstig zijn voor Zierikzee. Ik geloof dat we gelijk de koppositie dan weer innemen. We moet wach ten wat er gaat gebeuren", ver telt de 22-jarige verdediger Mi chel Winkels. Wim Jagt, mana ger KNVB afdeling Zeeland, vindt het een moeilijke zaak. „Vlissingen mag waarschijn lijk de competitie afmaken. De curator kijkt van wedstrijd tot wedstrijd of het door kan gaan. Op 7 juni wordt de zaak Vlis singen afgesloten. Ik hoop eind van de week voor iedereen dui delijkheid te hebben in deze absurde zaak." Blijven sturen Winkels denkt dat ze de hulp van Vlissingen niet nodig heb ben. „We hebben vanmiddag la ten zien dat als we de ruimte krijgen iedere ploeg wegtik ken. Hoeven kreeg toch geen enkele kans." Winkels is één van de steunpilaren in de laat ste lijn. Hij moet de verdedi ging organiseren en dat gaat hem goed af. Met de 16-jarige keeper Jaco van der Schee ach ter zich en Peter van Beveren in de nieuwe rol als verdediger moet Winkels alert blijven. „Jaco zegt niet zo veel, maar dat weet ik. Met Van Beveren in de verdediging pakt het goed uit. Ach, natuurlijk moet ik blijven sturen, maar dat is dan ook mijn taak", aldus Win kels die over een paar maanden hoopt af te studeren aan de HTS als ingenieur. „Ik blijf na mijn studie ook gewoon in Zie rikzee. Dat geldt ook voor de andere jongens van de ploeg. Zover als ik ka.n nagaan ver trekt er niemand bij ons." Wel vertrekt Kees Hagesteijn bij Zierikzee aan 'het einde van het seizoen. Hij heeft inmid dels het bedje gespreid voor de nieuwe trainer Jan Meul- meester uit Serooskerke. Zie rikzee speelde sterk zondag middag tegen Hoeven. Als de spelers een cijfer zouden krij gen voor de werklust was dat minstens een acht. Daarom is de 4-0 overwinning nog aan de magere kant, want Patrick Roggeband, Erwin Nelissen, Jan-Leen Boot en Niels Lode- wijk misten de kans om een doelpunt op hun naam te schrijven. Toch was het na 2.35 minuten spelen 1-0 voor Zierikzee. Een simpele voorzet van de goed spelende Peter van der Zwan werd door Erwin Nelissen een voudig ingetikt. In de 11e mi nuut was het haast 2-0. Na een tweetje van Jan-Leen Boot met Erwin Nelissen moest de Hoe- ven-verdediger Egi van Gooi redding op de lijn brengen. Ne lissen kreeg later nog een kans, maar liet zich te sierlijk vallen in het strafschopgebied. Ook Patrick Roggeband was dicht bij een doelpunt in de 32e mi nuut. In de 41e minuut viel dan de verdiende tweede goal. Rog geband kopte de bal in de lin kerbovenhoek achter keeper Rob Coremans. Daarvoor was het Peter van Beveren die zijn schot gekeerd zag, maar op nieuw de bal voor het doel bracht waardoor Roggeband kon scoren. Strafschop De tweede helft liet niet het gestroomlijnde voetbal van Zierikzee zien als in de eerste helft. Hoeven, dat met veel ge blesseerden kampt, was ook niet bij machte om daar ge bruik van te maken. Nadat Jan-Leen Boot de eenvoudige kansen niet benutte scoorde hij in de 64e minuut het derde doelpunt. Uit een corner van Wim O ver weel kopte hij de bal, vijftien meer voor de rechterdoelpaal, over de keeper heen in het doel (3-0). De wedstrijd was ge speeld en dat Roggeband en Overweel later niet konden scoren deerde de ploeg van Zie rikzee niet. Overweel mocht in de laatste minuut nog wel de eindstand op 4-0 brengen. Niels Lodewijk, die in de 87e minuut was ingevallen voor Erwin Ne lissen, werd gevloerd in het zestienmetergebied. Overweel schoot beheerst de bal vanaf de elfmeterstip in het doel. Zierikzee - Hoeven 4-0 (2-0). 2. Erwin Nelissen 1-0. 41. Patrick Roggeband 2-0. 64. Jan-Leen Boot 3-0. 90. Wim Overweel (strafschop) 4-0. Scheidsrech ter: K. Meulmeester uit Vlis singen. Toeschouwers: 400. BRUINISSE - Bruse Boys voert de verjonging definitief door. Trainer Cees van Dijk heeft lak aan de repu tatie, van een aantal spelers. In de laatste voetbaldagen bij Bruse Boys geeft de oefenmeester uit Sirjans- land nog even een voorzet door drie jonge spelers in de basis te laten starten. Daarnaast haalde hij de twee de helft Leo Burgers en Tonnie van de Berge naar de kant voor de twee jonge spelers Erik Ruitenbeek en Ralph van de Ouden. Bruse Boys kwam met vijf jonge spelers van een 0-1 achterstand op een 1-1 gelijkspel tegen de nummer twee, 's-Heer Arendskerke. Wissels pakte goed uit. Jan-Kees Noor dijke zorgde direct voor gevaar door zijn directe tegenstander te passeren en Joost Rotte in stelling te brengen. Joost Rotte had geen geluk en schoot net langs het vijandelijke doel. Na een kwartier spelen in de tweede helft kwam WIK op achterstand. Uit een afzwaai ende corner belandde de bal bij Johnny Thhapary van. Zijn af zwaaiende voorzet kwam bij de totaal vrijstaande linksback Mischa Flore terecht die zo maar vrij mocht inkoppen van de WIK-verdediging (0-1). Een vroege achterstand in de twee de helft voor de ploeg van trai ner Joosse, wat eigenlijk hele maal niet nodig was. WIK had moeite om die treffer te ver werken en het duurde tot de 75e minuut voor er eindelijk weer wat gebeurde. Marco Ganzeman mocht een vrije trap nemen aan de linker flank na een overtreding. Zijn voorzet bereikte linkerspits Leon Hendrikse die zijn kop bal net voorlangs het doel zag gaan. De druk op het doel van SSV'65 nam toe en het slotof- fensief voor het laatste kwar tier was ingezet. Het venijn van de wedstrijd zat in de staart van de wedstrijd. Jan-Kees Noordijke maakte verdiend de gelijkmaker (1-1) en de wedstrijd leek in een ge lijk spel te gaan eindigen. Drie minuten later was het alsnog Ronald Bun, die het vonnis vel de over WIK. Na het passeren van drie verdedigers schoot hij met een een lage schuiver de winst voor zijn ploeg binnen: 1- 2. Teleurgestelde spelers van WIK na afloop van de wed strijd. Jan-Kees Noordijke: „Maak je gelijk en dan geef je het nog weg. echt niet te gelo ven." En Eric van de Sande: „We zaten er dicht bij vandaag, maar geven het toch nog weg." WIK - SSV'65 1-2 (0-0) 58. Mi scha Flore 0-1. 85. Jan-Kees Noordijke 1-1. 88. Ronald Bun 1-2. Scheidsrechter: K. Lobbe- zoo uit Koudekerke. Tbeschou- wers: 40 degebuure legde de bal pan klaar voor Peter Kamstra die Muller op het verkeerde been zette (0-1). Jacob van den Berge wordt door twee spelers van 's-Heer Arendskerke belaagd. (Foto: Marijke Fol kertsma). Edwin Klink, Wilko Hanzen, Johan Benard, Erik Ruiten beek, Ralph van de Ouden en Marc van de Ouden staan te po pelen van ongeduld bij Bruse Boys. Spelers uit het A-junio renteam dat vorig seizoen kam pioen werd in de topklasse krijgen stuk \oor stuk de kans van Cees van Dijk om zich in de kijker te spelen. „We zijn duidelijk met de verjonging bezig. Er is nog een aantal A- junioren dat we in kunnen pas sen. Dit is belangrijk voor de toekomst van Bruse Boys. Het is ons gelukt onf'behouden te blijven in de derde klasse za terdag KNVB. Met een beetje geluk hadden we nog om de hoofdprijs kunnen strijden", liet Van Dijk na afloop op het sportveld in Bruinisse weten. Goede dienst Van Dijk heeft nog één wed strijd voor de boeg met Bruse Boys waar hij drie jaar als trai ner in dienst is. De laatste com petitiewedstrijd is tegen Ka- pelle. Bruse Boys speelt alsnog een sleutelrol in het kampioen schap van de derde klasse, 's- Heer Arendskerke, de nummer twee met een punt achterstand op Kapelle, liep een punt ver lies op bij Bruse Boys en kan het kampioenschap wel verge ten. Bruse Boys bewees Kapel le zaterdagmiddag een goede dienst. Kapelle zelf won met 1- 4 van Colijnsplaatse Boys. Voor Van Dijk staat volgende week toch nog een prestatie op het spel. „We kunnen nog steeds een periodetitel in de wacht slepen." Van Dijk ver huist over een paar maanden naar de vierdeklasser Flakkee. „Het gaat niet goed met die ploeg. Waarschijnlijk degrade ren ze. Ach, dan kan ik daar aan een nieuwe ploeg werken." De wedstrijd Bruse Boys tegen 's-Heer Arendskerke is de wed strijd tussen de Van den Berges en de Goedegebuures. Met Jaap, Tonny, Harold en Jacob van den Berge was het Marko, Leo, Wim en Frank Goedege- buure die daartegenover ston den. In de eerste helft eiste even Jacob Muller de aandacht op zich. Niet alleen de goede reddingen, maar ook de ver keerde uitballen leverden hem even een hachelijke situatie op. Daartegenover stelde Bruse Boys een schot van Jacob van den Berge, een handig schui- vertje van Johan Benard en een schot van Leo Burgers voor de goed keepende William Aal- brechts. Een eerste helft waarin niet ge scoord werd met twee trainers aan de zijlijn die in alle rust hun ploegen hoofdzakelijk op het middenveld zagen spelen. Cees van Dijk al leunend tegen de dug-out en kauwend op kauwgom. Trainer André van de Broeke zittend op het randje van de dug-out en kauwend op een grassprintje. Beide trai ners moeten zeker in de rust een stevig woordje hebben ge sproken in de kleedkamer. De tweede helft was nog geen twee minuten oud of het eerste doel punt viel.-John van Dijk liet aanvoerder Wim Goedegebuu- re ongehinderd passeren. Goe- Nog geen minuut later schoot Tbnnie van den Berge tegen de bovenligger en direct daarna kwam Peter Kamstra in een ideale scoringskans, maar Ja cob Muller reageerde goed. In de 65e minuut vond Van Dijk het welletjes. Eerst had hij Leo Burgers gewisseld voor Erik Ruitenbeek en even later haal de hij Tbnnie van den Berge naar de zijlijn voor Ralph van de Ouden. „Waarom moet ik eruit", riep Van den Berge. „Ik vind het niet verantwoord dat hij blijft voetballen. Hij loopt te hinken en dan heb ik mijn verantwoor delijkheid om hem eruit te ha len", verklaart Van Dijk zijn wissel. „Ach ik kon gewoon doorspelen", aldus de hinken de Van den Berge. „Wisselen doe je om er meer rendement uit te halen. Nou, dat is toch gelukt? Van Dijk kreeg het gelijk aan zijn zijde. Nog geen drie minuten na zijn wisseltruc ontweek Harold van den Berge de buitenspel- val. Speelde Jacob van den Berge aan en die kon net zijn voet tegen de bal krijgen waar door deze in het doel verdween (1-1). Van Dijk kan niet alleen zaterdagmiddag met opgehe ven hoofd het sportterrein in Bruinisse verlaten. Ook als de competitie officieel is afgelo pen kan de oefenmeester uit Sirjansland altijd zeggen dat hij Bruse Boys in de derde klasse heeft laten behouden. „In het begin van de competi tie was er altijd kritiek. Nu met de verjonging in de ploeg moet deze groep ook volgend seizoen een goede toekomst hebben." Bruse Boys - 's-Heer Arends kerke 1-1 (0-0). 47. Peter Kamstra 0-1. 67. Jacob van den Berge 1-1. Gele kaart: 30. Leo Goedegebuure (overtreding op Harold van den Berge). Scheidsrechter: G. Bax uit Genderen. Toeschouwers: 150'. KERKWERVE- „Het is niet te geloven dat we die speler zo laten scoren en de wedstrijd nog verliezen", stelde een teleurgestelde trainer Cees Joosse. WIK ver loor van de nummer twee in de zaterdag vierde klasse KNVB, SSV'65 uit Goes, met 1-2. Ronald Bun velde in de laatste twee minuten de ploeg van Joosse. Een flinke domper in de acht entachtigste minuut voor WIK op het sportpark in Kerkwer- ve. Cees Joosse droop met een gebogen hoofd af naar de kleedkamers. Nadat WIK net 1- 1 had gemaakt in de vijfen tachtigste minuut, was het als nog Ronald Bun van, SSV'65 die 1-2 mocht binnen schieten van de WIK-verdediging. Gelijkmaker Jan-Kees Noordijke die de ge lijkmaker binnenschoot baal de flink. Met een mooi lobje, verschalktte hij keeper Rick Boogert van SSV'65, na een steekpass van Joost Rotte. „Je maakt vlak voor tijd gelijk en dan staan we even niet op te letten en is het direct 1-2." Geheel de wedstrijd bekeken waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd. WIK dat zon der Elmar Verhage en Erik-Jan Kort speelde, was niks minder dan SSV'65, dat tweede op de ranglijst staat en nog mee draait om het kampioenschap. De eerste helft kenmerkte zich door matig spel van beide par tijen. De organisatie zat aan beide zijden goed in elkaar en er werden nauwelijks kansen weggegeven. Het tempo was vrij laag en er werd weinig be wogen. De enige echte kans voor WIK in de eerste helft was een schot van spits Joost Rotte, maar dit leverde geen problemen op voor keeper Rik Boogert van SSV'65. Leon Hendrikse zei achteraf: „Ik vond dat we de eerste helft goed aan elkaar ge waagd waren, er zat gewoon niet meer in op dat moment. Dan moet je gewoon blijven voetballen en niet gaan force ren om te scoren, want dan ver lies je en dat gebeurde in de tweede helft." Gevaar Cees Joosse had in de tweede helft Jan-Kees Noordijke en Marco Ganzeman in de ploeg gebracht voor Theo Wittenberg en Han van de Sande en dat Joost Rotte (rechts) stond aan de basis van het WIK-doelpnnt. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7