Leen Tiebout en dwergkonijn Snuffie dagelijks op stap Postagentschap in Oosterland PROFILE PROFILE TYRECENTER RINUS ROON Harrie Touw overleden zierikzeeschefêl nieuwsbode!! VVD-politici bezoeken Wester- schouwen Verhalen vertellers in bieb Nieuw boothuis voor KNRM in Westkapelle Vergadering Streek archief- commissie RPF- lijsttrekkers naar Zierikzee Fietstochten voor senioren VRIJDAG 15 APRIL 1994 NR 25547 3 Verwachting t/m dinsdag 19 april Advertentie Hebt u last van tnlhngen in uw stuur' Bent u niet meer helemaal in balans' Hoog ti|d om bi] Profile Tyrecenter uw wielen te laten balanceren Zodat uw auto in no time weer vtekke loos en veilig njdt Wq leve ren kwalitatief vakwerk tegen scherpe pn^en TYRICtNTER Zierikzee, Vissersdijk 46, tel. 01110 - 1 70 40 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht noordoost 5 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht noordoost 4 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 aprilZon op 06.39, onder 20.35 Maan op 09.38, onder 01.14 17 aprilZon op 06.37, onder 20.37 Maan op 10.35, onder 02.00 18 aprilZon op 06.35, onder 20.39 Maan op 11.39, onder 02.39 Eerste Kwartier: 19 april (04.35). HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er is een groot verschil tussen het weer van vandaag en dat van morgen. Morgen krijgen we na melijk de zon regelmatig te zien en het blijft droog. En dat kunnen we van vandaag niet zeggen. Voor het zover is krijgen we eerst nog de nacht. Het klaart dan in een groot deel van het land op en de tempera tuur zakt tot iets boven het vries punt. Morgen breidt een hogedruk- gebied vanaf Ierland zich naar onze omgeving uit. Dit zorgt ervoor dat we een weersverbetering krijgen. Tijdens de zonnige perioden loopt de temperatuur op tot 13 14 gra den. Er staat een matige noordoos tenwind, kracht 4, langs de kust wordt hij krachtig, 6 Beaufort. Zon dag schijnt waarschijnlijk eerst nog de zon, maar al snel drijven er flinke wolkenvelden het land binnen. Hier uit kan een enkel spatje regen val len. DEN HAAG (ANP) - De Haag se moppentapper, conférencier en presentator Harrie Touw is overleden. Hij is 70 jaar gewor den. De voormalige broodbakker Touw kreeg in de jaren zeven tig landelijke bekendheid als Fred Haché in de door Wim T. Schippers geschreven gelijkna mige TV-shows voor de VPRO. Daarin gingen provocatie en een gulle lach hand in hand. Na een' uitzending waarin een imitatie-koningin in huiselijke sfeer spruitjes schoonmaakte, stopte Touw met die shows. Advertentie levense TECHNISCH INSTALLATIE BURO Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/fe% B.T.W. 'Zo doet hij tenminste nog wat aan sport OOSTERLAND - Zoveel mogelijk loop in de winkel krijgen én het behoud van een PTT-voorziening voor Oosterland. Dat was voor Ankie JAoolenaar uit Oosterland de motivatie om in haar Kado-shop aan de Sint Joostdijk in Oosterland ook een postagentschap op te nemen. Woensdag was het dubbel feest in de zaak omdat zowel Ankie's Kado-shop als het postagentschap van start gingen. De Kado-Shop kwam voort uit het Geschenkenhuis dat mevrouw Moolenaar overnam van het echtpaar Stouten. Het postagentschap is de vervanging van het postkantoortje aan de Kerkstraat dat door de PTT werd opgeheven. Voor de inwoners van Oosterland bete kent de nieuwe PTT-voorziening een vooruitgang omdat ze er gedurende winkelopeningstijden terecht kunnen, terwijl het oude post kantoor geopend was van 15.00 tot 17.30 uur. Ten behoeve van het postagentschap is in de winkel een aparte balie gemaakt waar de mensen terecht kunnen voor alle PTT-zaken behalve de overschrijving van kentekenbewijzen van voertuigen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Op maandag 18 april bezoeken landelijke VVD-politici de ge meente Westerschouwen. Het bezoek is onderdeel van een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de verkiezings campagne voor de Tweede Ka merverkiezingen van dinsdag 3 mei. Het programma begint om 7.00 uur met gesprekken met reizigers op het station in Goes. Van 9.00 tot 11.00 uur be zoeken de politici het Haven schap in Vlissingen en van 12.00 tot 13.45 uur zijn ze in Burgh-Haamstede, waar ge praat wordt over de recreatie structuurschets en het natuur beleidsplan. Na een bezoek aan Yerseke gaat men via het veer Kruiningen-Perkpolder naar Sluiskil waar bij de brug met automobilisten en met de burgemeester van Sluiskil wordt gesproken. GOES - In het kader van het festival Cultureel Gekleurd is voor maandag 18 april een aan tal verhalenvertellers uitgeno digd. Zij zullen deze avond te horen zijn in de Goese biblio theek. Aanvang 19.30 uur. Voor deze avond zijn uitgeno digd Herbert Veira en Roy Els- kamp. Zij vertalen onder meer de bekende Anansi-verhalen uit de Surinaamse cultuur. De ze verhalen vinden hun oor sprong in de Wèstafrikaanse cultuur. Via de slavenhandel zijn deze verhalen naar het Ca- raibisch gebied overgebracht. Anansi is daar een populair thema. Via deze verhalen werd in het verleden ook in bedekte taal kritiek geleverd op de overheersers. Veira en Els- kamp zijn de moderne vertol kers van deze Anansi-verhalen. Wim Hofman geniet bekend heid als schrijver van kinder boeken. Zijn werk is vele ma len bekroond. Tijdens dit inter culturele festival zal hij vanuit de Nederlandse cultuur verha len vertellen. De Marokkaan A. M'Jid Choukri vertelt zijn verhalen vanuit de Arabische cultuur. Choukri werd geboren in Casablanca waar hij ook een opleiding volgde op de Ecole des Beaux Arts. Begin jaren '80 kwam hij naar Nederland voor een opleiding aan de Konink lijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Momen teel werkt Choukri voor het DN A-schrij verslaboratorium en ook vertelt hij verhalen. WESTKAPELLE - Vrijdag 22 april opent drs. VV. T. van Gel der, commissaris van de ko ningin in Zeeland, in Westka pelle het nieuwe boothuis van het reddingstation van de Ko ninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM). Bij die gelegenheid zal Van Gelder het eerste exemplaar van het boek De zee was on stuimig in ontvangst nemen. Het nieuwe boothuis van het KNRM-station Westkapelle biedt onderdak aan de red dingboot Fint, de wippertruck en het lijnwerp- en wipper toestel. Ook is in het boothuis een bemanningsverblijf inge richt. De vrijwillige beman ningsleden van het station Westkapelle hebben in hun vrije tijd hard gewerkt om het gebouw op tijd gereed te heb ben. De feestelijke dag wordt afgesloten met een reddingde monstratie en een oefening met het lijnwerp- en wippertoestel. ik hem gewoon mee de stad in", vertelt hij. Anderhalf uur van huis Echt keurig netjes meelopen naast de baas doet Snuffie niet. Onderweg pleegt het ko nijntje zich bijvoorbeeld te wassen en onderwerpt hij ook allerlei bosjes en heggen aan een grondig onderzoek. Kost een tochtje met de hond de ge middelde Nederlander mis schien een half uur, Tiebout is al snel zo'n anderhalf uur van huis. Maar dat vindt hij geen pro bleem. Hij heeft de tijd en doet het graag. Nu is het niet alleen het eigenwijze gedrag van Snuffie dat de wandeling tot een tamelijk langdurige onder neming maakt. Aandacht Als Tiebout en zijn konijn sa men op stap zijn, trekt het duo op z'n zachts gezegd behoorlijk wat aandacht. ,,De meeste mensen vinden het heel leuk om te zien. Sommigen vinden het zielig", zegt Tiebout. De ei genaar zelf schaart deze kri tiek onder de noemer 'onzin', want meent hij: „Het is toch fijn voor hem om veel bewe ging te krijgen. In de natuur zit zo'n beestje immers ook niet constant stil." Osterhase ZIERIKZEE - De Streekar- ehiefcommissie vergadert op dinsdag 19 april, om 16.00 uur, in de raadzaal van het stadhuis in Zierikzee. Op de agenda staat onder meer de uittreding van de gemeente Sint-Philips- land. Verder zullen tijdens deze ver gadering de voorlopige vast stelling van de rekening van 1993 en de ontwerpbegroting voor 1995 besproken worden. Tevens komt de eerste wijzi ging van de begroting voor 1995 aan de orde. ZIERIKZEE - Het Comité Se nioren Fietstochten Schou- wen-Duiveland heeft voor dit jaar weer tien fietstochten ge organiseerd. Met ingang van 3 mei is er elke veertien dagen op dinsdag een fietstocht. Van de tien tochten hebben er acht een lengte van ongeveer 25 kilometer. De overige twee tochten zijn respectievelijk 40 en 50 kilometer. Het aantal pauzes is aangepast aan de lengte van de tocht. Wanneer de fietstocht door weersom standigheden op dinsdag geen doorgang vindt, wordt deze verplaatst naar de vrijdag er na. De fietstochten zijn niet be stemd voor prestatierijders, maar voor mensen die ten volle willen genieten van de rust en schoonheid van Schouwen- Duiveland in gezelschap van anderen. Aanmelden voor de fietstochten kan op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur bij de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. Bij de stichting is tevens een pro gramma verkrijgbaar. Leen Tiebout en zijn konijn Snuffie tijdens hun dagelijkse wandeltocht door Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het is met recht weer eens wat anders: niet je hond, maar je ko nijn uitlaten. In dit geval het dwergkonijntje Snuffie dat elke dag mee op stap mag met zijn eigenaar Leen Tiebout uit Zierikzee. Met een kattetuigje oin zijn beige lijfje en aan een uitschuifbare riem, begeeft Snuffie zich onder het wa kend oog van zijn eigenaar, regelmatig vanuit Poortambacht naar de binnenstad van Zierikzee, waar het inmiddels bijna illustere duo vanzelfsprekend het nodi ge bekijks hèeft. Tiebout vindt dit dagelijkse uitstapje eigenlijk niet meer dan normaal: „Anders zit hij in zijn kooi maar de hele dag een beetje voor zich uit te staren." En gekscherend: "Zo doet hij tenminste nog wat aan sport." Een ding is zeker, Snuffie had het wat baas betreft, niet beter kunnen treffen. Twee jaar gele den kreeg Tiebout het dwerg konijntje van zijn schoondoch ter. „We hadden toen nog geen echte kooi. Later hebben we een hok en ren in de tuin ge bouwd." Hoewel Snuffie's thuis in de tuin een onderko men is waar menig konijn ja loers op zou zijn, vond en vindt Tiebout het toch te beperkt voor zijn geliefde huisdier. „Ik dacht ik neem hem eens mee aan een lijn naar het landje hier in de buurt, maar als het ging regenen was het er te nat. De stad in Dus toen ben ik door de straten gaan lopen. Van lieverlede ging ik verder en op den duur nam Eén keer maakte hij het mee dat iemand bang was voor Snuffie en snel uit de weg ging bij de aanblik van een toesnel lend konijntje aan de riem. Tie bout:,,Veel mensen willen fo to's maken en kinderen willen Snuffie natuurlijk aaien." Niet verwonderlijk overigens, want je kunt gerust stellen dat het beestje een, zoals dat heet, 'ho ge aaibaarheidsfactor' heeft. Met Pasen was het trouwens wat aandacht betreft, helemaal raak. Het dwergkonijntje mocht zich toe^vooral verheu gen in een ongekend grote be langstelling van Duitse toe risten, die Snuffie steevast voor 'Ostér hase', ofwel paas haas, uitmaakten. Tweede Nog even heeft Tiebout er aan gedacht om als gezelschap voor Snuffie een tweede konijn aan "te schaffen. Maar aangezien twee heren elkaar nu eenmaal het hok uit vechten en een da me en heer aan de lopende band voor nageslacht zorgen, heeft hij er maar van afgezien. Snuffie zal genoegen moeten nemen met zijn dagelijkse uit je naar de stad. En dat zal best lukken. ZIERIKZEE - In het kader van de verkiezingen voor de Twee de Kamer die worden gehou den op dinsdag 3 mei bezoeken de tweede eerste kandidaten van de RPF-lijst Zierikzee. Het gaat om lijsttrekker L. van Dijke en de tweede man op de lijst A. Rouvoet. Zij komen naar Zierikzee voor een open bare verkiezingsbijeenkomst die wordt gehouden in het Mul tifunctioneel in Zierikzee. L. van Dijke RPF-lijsttrekker Van Dijke is geboren en getogen in Zeeland en sinds 1987 voor de RPF/ GPV-combinatie Jid van. pro vinciale staten van Zeeland. Zowel Van Dijke als Rouvoet spreken in Zierikzee over het thema 'RPF: voor alle duide lijkheid'. Daarbij komen on derwerpen aan de orde als nor men in de politiek, veiligheid in Nederland, werkgelegen heidsbeleid, bescherming van het leven, milieubeleid en de opvang van asielzoekers. De verkiezingsbijeenkomst kan door iedere belangstellende worden bezocht. Aanvang 20.00 uur. K 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3