Bestuur bewust van avontuur divisie WEA/MEVO'80 viert thuis het kampioensfeest 'Twee keer trainen is toch noodzakelijk' Ton Baas: Tk zie mogelijkheden met dit team Het derde-divisieschap is een mijlpaal voor Schouwen-Duiveland Veel iverk verzet voor promotie ZIERIKZEE - Het herenteam van volleybalver eniging WEA/MEVO'80 speelt al een aantal ja ren samen. Vorig seizoen zijn Hans van Eijk en Onno Bal van Intermezzo uit Middelharnis overgekomen naar de Zierikzeese vereniging. Intermezzo leverde meer spelers aan MEVO'80. Zo kwamen drie jaar geleden Bram Mourik en twee jaar geleden Marcel Bal naar MEVO'80. Vier trainers werkten aan de ploeg en iedereen zorgde voor impulsen. Peter Daver uit Goes legde de basis en Kees Arensman uit Bruinisse werkte het uit. Twee jaar vertoefde Arie de Kreij uit Middelharnis in Zierikzee en spreidde het bedje voor Ton Baas uit Strijen. Baas streek de laatste plooien glad en bracht de begeerde kampioenstitel in Zie rikzee. Naam: Gerrit van Splunder. Leeftijd: 30 jaar. Woonplaats: Rotterdam. Beroep: Accountant. ,,Dit is een hoogtepunt in mijn volleybalcarrière. Veertien jaar speel ik al in het eerste herenteam. De laatste jaren hebben we er dicht bij gezeten, maar ik denk dat Ton Baas de laatste puntjes op de i heeft gezet. Wij zijn een perfecte groep. Vergeet niet dat we door Arie de Kreij op de rails zijn gezet. Ton heeft Hans van Eijk en Onno Bal goed ingepast. Ik denk wel dat twee keer trainen in de toekomst een must is om goed te presteren in de derde divisie. Bij lange rally's breekt het nog weieens op door conditiegebrek. Belangrijk is de sfeer bij ons. Er wordt nooit een zondebok gezocht, we doen alles samen." Naam: Ralph Koper. Leeftijd: 20 jaar. Woonplaats: Zierikzee. Beroep: Student HTS. ,,Het is verschrikkelijk om al weken vanaf de tribune je ploeg bezig te zien. Ik voel mij rot, maar ben blij dat we de kampioenstitel binnenhalen. Mijn rugblessure duurt nu al drie maanden. Volgende week wil ik weer rustig gaan trai nen. Ik wil niks forceren en daarom kijk ik helemaal uit naar het volgende seizoen. Met deze ploeg moeten we goed meekunnen in de derde divisie. Ik denk niet dat er nieuwe spelers bij moeten. Wel zou het noodzakelijk worden dat we twee keer per week gaan trainen. Ik volleybal vanaf mijn twaalfde jaar waarvan de laatste vier jaar in het eerste he renteam. Echt, in de divisie spelen wil iedere speler." Naam: Onno Bal. Leeftijd: 22 jaar. Woonplaats: Middelharnis. Beroep: Student HTS 2e jaars. ,,Ik ben vorig seizoen over gekomen van Intermezzo naar MEVO'80. Met Intermezzo degradeerden we van de le klas se naar de tweede klasse. Een seizoen later promoveer je dan van de promotieklasse naar de derde divisie. Ja, dat is nogal een groot verschil. Ik heb bij MEVO'80 veel geleerd. Ton Baas leerde mij andere dingen en je hebt natuurlijk goede spelers om je heen. Vooral het inzicht en rust bewaren in het spel hebben mij beter gemaakt in het systeem van MEVO'80. Ondanks mijn studie wil ik best twee keer gaan trainen." Naam: Reginald Weeber. Leeftijd: 29 jaar. Woonplaats: Zierikzee. Beroep: Proefbakker. ,,Ik had van deze wedstrijd meer verwacht. Sliedrecht Sport boog al snel het hoofd. Zeggen ze dat ik de ploeg kan opzwepen? Welnee, iedereen heeft een taak binnen de ploeg. Ik denk dat je ook daarom kampioen wordt. Met een trai ner als Ton Baas, ja zo één hebben we vorig jaar bewust ge zocht, kan je een sterke partij volleyballen. Hij ziet alles snel, zet de spelers op de goede plaats en bovendien kent hij iedere tegenstander. In de toekomst zal het moeilijk wor den om twee keer te gaan trainen. Ik moet in mijn beroep weieens op onregelmatige tijden werken. Maar ik wil graag in de divisie spelen." Naam: Leendert van Hattem. Leeftijd: 28 jaar. Woonplaats: Zierikzee. Beroep: Werkloos (afgestudeerd chemicus). ,,In die elf jaar dat ik volleybal is dit natuurlijk een mijl paal. Alleen voor mij is het onzeker of ik het volgende sei zoen nog bij MEVO'80 speel. Ik zoek een baan als chemicus en daarvoor zou ik weieens moeten vertrekken uit Zierik- zee. Krijg ik een baan in de buurt dan blijf ik, maar dat is allemaal onzeker. Het was wel een verrassing om vandaag plotseling kampioen te worden. Ik heb dit seizoen niet één keer verloren. Ja, de eerste zes weken van de competitie was ik op vakantie. Tbn is een goede trainer. Zijn sterkste punt is dat hij de nadruk legt op de aanval. Ik denk dat we in de derde divisie hoge ogen kunnen gooien." Naam: Hans van Eijk. Leeftijd: 23 jaar. Woonplaats: Middelharnis. Beroep: Kraanmachinist bij Stork. ,,De helft van MEVO'80 is Intermezzo. Arie de Kreij heeft mij vorig jaar opgebeld en mij naar MEVO'80 gehaald. Ik had in het begin van de wedstrijd wel veel last van zenu wen. Ik hoorde pas in de kleedkamer dat we kampioen kon den worden vanavond. Dit is de tweede keer in mijn volley balcarrière dat ik kampioen word. Bij de mini's zij we ook eens kampioen geworden. Leuk, toen hadden ze ook van die groene ballonnen op het feest. Ik vind dat we nu ook twee keer moeten gaan trainen. Met deze ploeg moeten we in de divisie kunnen spelen. Het is moeilijk om uit de promotie klasse te komen dan je te handhaven in de divisie. Naam: Bram Mourik. Leeftijd: 32 jaar. Woonplaats: Middelharnis. Beroep: Fysiotherapeut. ,,Ik speel nu voor het derde jaar bij MEVO'80, Ik was bij In termezzo uitgekeken. We hebben bij MEVO'80 al drie jaar perspectieven gehad om te promoveren. Gelukkig is het nu gebeurd. Voor mij betekent het de tweede keer dat ik in de divisie ga spelen. Negen jaar geleden speelde ik in de derde divisie bij een club uit Vlaardingen. Ja, dat is nu Rijnmond geworden. Tbnie van Breda speelde toen ook in dat team. Ik moest halverwege stoppen wegens een schouderblessure. Leuk, dat we nu weer in de derde divisie gaan spelen. Met Tan Baas moeten we zeker een rol van betekenis kunnen gaan spelen." Naam: René Maas. Leeftijd: 33 jaar. Woonplaats: Goes. Beroep: Systeembeheerder. ,,Het deed mij niks dat ik vandaag niet meespeelde. In de andere wedstrijden had ik toch ook mijn aandeel. Je wordt met elkaar kampioen en dat geeft ook de sfeer onderling aan. Ik weet wat het is om in de derde divisie te gaan spe len. Bij Mytilus in Goes speelde ik ook in de derde divisie. Als iedereen bij MEVO'80 blijft dan kunnen we ons hand haven in de divisie. Het is daarom wel noodzakelijk om twee keer te gaan trainen. Tbn noemen we weieens de spion. Hij weet alles van de tegenstander. Ja, hij woónt in Strijen, dus tussen de tegenstanders. Dat is wel makkelijk." Naam: Marcel Bal. Leeftijd: 25 jaar. Woonplaats: Middelharnis. Beroep: PTT (telefoon). .Misschien moeten er één of twee spelers bijkomen. Dan heb je een bredere basis. Ik ben niet bang voor mijn plaats binnen het team. Als een ander beter gaat spelen dan zal ik zorgen om ook beter te spelen. Gezonde concurrentie bin nen het team is een goede zaak. Alleen voor mij wordt het volgend seizoen iets moeilijker. Eén keer in de negen weken moet ik verstek laten gaan. Ik werk bij de PTT en dat bete kent ook weieens weekenddienst. Ik denk dat we ook nog Arie de Kreij dankbaar moeten zijn. Hij heeft de voorberei ding gemaakt zodat Tbn Baas het af kon maken. Het ver schil tussen die twee trainers is dat je bij Arie geen in spraak had en bij Tan wel." ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het bestuur van volleybalvereniging WEA/MEVO'80 heeft de pro motie van het herenteam al een tijdje geleden aan zien komen. Onder leiding van de nieuwe trainer Ton Baas was er sinds november vorig jaar niet meer ver loren. Eerst was er gerekend op promotiewedstrijden op 7 mei, maar door twee nederlagen van Vollido was het kampioensfeest ineens dichterbij en promoveert WEA/MEVO'80 rechtstreeks naar de derde divisie. Het bestuur heeft zich wel de- gelijk voorbereid op het avon tuur in de derde divisie. Voor zitter Theo Sprong, secretaris Koos Vrolijk, penningmeester Kees van der Linde en be stuursleden Lydia Mol-Sip- man, Eddy de Looff en Jo Nieuwlands weten inmiddels wat voor werk het met zich meebrengt. Tribunes ,,Het zal zowel organisatorisch als financieel een rol gaan be tekenen binnen de volleybal vereniging. We ontkomen er niet aan om het herenteam twee keer te laten trainen per week en dat betekent meer zaalruimte huren. Bovendien moet de selectie straks de wed strijden op zaterdagmiddag tussen één en vijf uur spelen. Naast de twee scheidsrechters moeten er ook twee gediplo meerde lijnrechters komen", vertelt voorzitter Theo Sprong. Of het speelveld in sporthal Onderdak hetzelfde blijft is nog onzeker. Nu werd er steeds in de breedte gespeeld waarbij de tribune wat hinderlijk op het speelveld grenst. ,,We gaan ervan uit dat we zo kunnen blijven spelen. Als het speel veld in de lengte van de sport hal gelegd moet worden bete kent het dat er maar één wed strijd kan plaats vinden. We kunnen ook altijd nog de tribu nes aan dc zijkant uittrekken. De tijd zal het leren", aldus be stuurslid Eddy de Looff. Theo Sprong is blij met het derde-divisieschap: ,,We heb ben overlegd met de districts voorzitter van de volleybal- bond. Hij vertelde dat ons team gemakkelijk mee moet kunnen draaien. Er zijn zes derde divisies in Nederland en wij worden waarschijnlijk in gedeeld in het rayon Rotter dam, Zeeland en Breda. Hier mee vallen de reiskosten toch nog mee. Met deze promotie gaat er ook een stimulans uit van de andere teams. Jammer is dat het tweede herenteam nog niet volledig aansluit bij het eerste team. Daar wordt hard aan gewerkt." Vorig jaar werd Ton Baas bin nengehaald bij volleybalver eniging WEA/MEVO'80. Een gouden greep blijkt nu. De zeer ervaren ex-tweede-divisiespe ler uit Strijen heeft zijn erva ring perfect overgebracht op de spelersgroep. ,,Mijn trainers/ coachdebuut ligt niet in Zierik zee. Dat was bij Ekspalvo 2 in de derde divisie. Daar eindig den we als zesde, dus ik weet hoe het werkt in de derde divi sie. Mijn ambitie ligt nu ook op het trainersschap. Ik heb mijn trainersdiploma B en zou best het C-certificaat willen halen. Ja, dat is een opleiding van twee jaar en dat komt nu slecht uit. Met een ploeg in de derde divisie gaan spelen en boven dien ben ik in de onderne mingsraad gekozen op mijn werk. Mijn gezin (twee doch ters en zijn vrouw) lijdt al veel onder mijn activiteiten, dus moet je weieens een pas op de plaats maken. Topplaats Als ik vandaag zie hoe deze ploeg het kampioenschap bin nen haalt, is dat geweldig. Ver geet niet dat het district 17 Rot terdam het sterkste district in Nederland is. Ik zie voor deze ploeg ook mogelijkheden in de derde divisie. Nee, ik sluit een topplaats niet uit", vertelt de scheepsagent uit Strijen. Ton Baas (39) heeft voor het volgen de seizoen als taak gesteld: Handhaven in de derde divisie. ,,Dat heeft consequenties bin nen de ploeg. Afgelopen sei zoen heb ik vooral het accent gelegd op de servicekracht. We kunnen niet sociaal bezig zijn. Ze zullen allemaal voor een plaats moeten knokken. Ge woon prestatiegericht werken. We moeten naar twee keer trai nen per week. Ik heb bij het be stuur aangegeven dat er een trainer bij moet komen om de tweede training te verzorgen. Ook wil ik graag een schrijver en verzorger op de bank", maakt Baas zijn wensen be kend. Baas zegt' dat hij een vrij ge makkelijk seizoen achter de rug heeft. ,,Het is gewoon eer lijk. Arie de Kreij heeft de boel goed op de rails gezet." Inmid dels is er een nieuwe speler bij gekomen. Joost Bosman uit Uden is in Zierikzee komen wonen en traint inmiddels met de selectie mee. Ton Baas heeft zijn contract inmiddels monde ling verlengd. ,,Nee, dat is waar, ik heb nog niet gete kend", lachte de sympathieke trainer/coach uit Strijen. Het publiek feliciteerde de WEA/MEVO"80-spelers spontaan in sporthal Onderdak in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). De kampioensploegv.l.n.r. staande: Ralph Koper, Gerrit van Splunder, Onno Bal, Reginald Weeber, Hans van Eijk en Leendert van Hattem. Zittend: Bram Mourik, Marcel Bal, René Maas en trainer/coach Ton Baas. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Volleybalvereniging WEA/MEVO'80 heeft een belangrijke bladzijde omgeslagen in haar twintigjarig bestaan. Voor het eerst heeft een team de derde divisie landelijk gehaald. Volgend seizoen zul len er ook voor het eerst op Schouwen-Duiveland officiële competitiewedstrijden plaatsvinden in de divisie met twee scheidsrechters en twee lijnrechters. Het herenteam WEA/MEVO'80 zette zaterdagavond binnen zevenenveertig minuten Sliedrecht Sport 2 met 3-0 aan de kant en haalde de kampioenstitel in de promotie klasse district 17 Rotterdam binnen. Nog nooit is er op Schouwen- Duiveland en Goeree-Over- flakkee een herenteam in ge slaagd om te promoveren naar de derde divisie. MEVO'80, dat vier spelers uit Middelharnis binnen het succesvolle team heeft, vierde zaterdagavond in sporthal Onderdak plotseling een kampioensfeestje. ,,We zijn de laatste weken wel geholpen door Vollido. Als het vandaag niet was gelukt dan hadden we zeker volgende week bij DVO in Oud-Beijerland kampioen geworden", stelde speler Gerrit van Splunder zelfverzekerd vast. Het was afgelopen vrijdag avond en zaterdagmorgen druk telefoonverkeer tussen spelers en bestuursleden. Het bericht dat hun grootste concurrent, Vollido, bij Ekspalvo 3 in Dor drecht met 2-3 had verloren zet te meteen druk op de wedstrijd tegen Sliedrecht Sport 2 zater dagavond in sporthal Onder dak. Het bestuur van volley balvereniging WEA/MEVO'80 organiseerde met spoed de bloemen en trainer/coach Ton Baas uit Strijen had een slape loze nacht. ,,Ik slaap al weken slecht. Ik realiseerde mij hoe moeilijk het is om onder druk de kampioenstitel binnen te halen. Als je er zo dicht bij bent, mag je dat nooit meer uit handen geven. Ik heb in de kleedkamer getracht de hoofd-, en van de spelers leeg te ma ken. Alles vergeten wat er ach ter ons is gebeurd. Gewoon een volleybal-spelletje spelen", was het verhaal van Baas een uur nadat de kampioenstitel was binnen gehaald. De 39- jarige trainer uit Strijen, met een lengte van 2 meter en vier centimeter, ontlaadde zich in de hal. Een grote last viel van zijn schouders en hij wilde zich even van het feestgedruis los maken om nogeens op nuchtere wijze de wedstrijd te analyse ren. Was Sliedrecht Sport 2, de nummer vier van het algemeen klassement, nog op haar thuis basis met 1-3 verslagen binnen één uur en een kwartier spelen. Nu werd voor honderd toe schouwers in sporthal Onder dak de ploeg uit Sliedrecht binnen zevenenveertig minu ten aan de kant geschoven. ME- VO'80 was misschien iets te nerveus begonnen. Hans van Eyk maakte in de beginfase drie grote fouten en stond er gewoon om te lachen: ,,Ik hoor de vlak voor de wedstrijd dat we kampioen konden worden. Ik wist niet meer hoe ik het had. Ja, echt, ik zat vol zenu wen." De 2-5 achterstand baar de Ton Baas zorgen. Al kau wend op zijn balpen vroeg hij een time-out aan. ,,Ik lig niet wakker meer van een achter stand, maar die kopjes moeten werken." Baas had van tevoren al aange kondigd dat de servicedruk de winst moest opleveren. Nadat zijn jongens de service drie keer achter elkaar tegen het net sloegen kwam de ploeg op gang. De sprongservice van Gerrit van Splunder was raak en daarna zorgde het blok Van Splunder/Mourik voor de pun ten. Toen ook nog het slimme wipballetje van Bram Mourik lukte was de strijd in de eerste set al gestreden. Via drie harde slagen van de in Rotterdam woonachtige Van Splunder en de eenvoudig afmakertjes van Leendert van Hattem werd de eerste set gewonnen in vijftien minuten met 15-7. ,,Je denkt dat het een moeilijke avond wordt. Het verraste mij wel dat je op deze manier kampioen kan worden", was de 32-jarige Bram Mourik van mening. De eerste vijf minuten van de tweede set was er nog sprake van enige tegenstand. Slie drecht Sport wilde wel, maar had niet de technische klasse om de ploeg uit Zierikzee te dwarsbomen. De harde service van Gerrit van Splunder, het sterke blok van Leendert van Hattem en Bram Mourik, de slimme balletjes van Reginald Weeber en de uitstekende spel verdeler Marcel Bal zorgden re gelmatig voor applaus van de bomvolle tribune. Van 3-3 werd het al snel 7-3 en toen Hans van Eijk de bal uitsloeg was het Van Splunder weer die de op slag terughaalde. In een record tempo werd de tweede set ge speeld. Een steeds beter spe lend MEVO'80 en fout op fout van Sliedrecht Sport zorgden binnen dertien minuten voor 15-4. Baas moest er om lachen: ,,Als je een sterke ploeg als Sliedrecht Sport zo aan de kant zet, dan zie ik ook mogelijkhe den in de derde divisie. Wat ik vanavond zie doet mij goed. De ploeg kan onder druk preste ren. Dat is straks heel belang rijk in de divisie." René Maas (33) uit Goes en On no Bal (22) uit Middelharnis waren nog steeds niet in actie gekomen. In de laatste minu ten van de derde set mocht On no Bal even de smaak proeven hoe het is om een kampioensti tel binnen te halen. ,,Aan de zijlijn ben je er toch wat min der bij betrokken. Maar Tbn weet wat hij doet en dat respec teer ik", liet Bal weten, die nog steeds wat last had van een stijve nek. René Maas speelde helemaal niet: ,,Het doet mij niks. Ik heb in andere wedstrij den mijn aandeel geleverd. We moesten vanavond winnen en dat lukte." De derde set werd inderdaad binnen zeventien minuten ge wonnen. Van 2-2 werd het bin nen vijf minuten 10-2. Op dat moment rende bestuurslid Ed dy de Looff al naar de bloemen om vooral niet te laat te ko men. Dat viel even mee want scheidsrechter Sietze Blankers uit Roosendaal zorgde met zijn beslissingen voor nog wat op onthoud. Vijf minuten lang vielen er net- en voetfouten aan beide zijden en werd er geen punt gescoord. Tben ook Tbn Baas moest lachen om de scheidsrechterlijke dwalingen kwam Gerrit van Splunder weer in actie. Twee punten op rij scoorde hij door het mid den. Toen het dertiende punt binnen werd gesleept door het blok Hans van Eijk en Gerrit van Splunder was het Reginald Weeber en Bram Mourik die MEVO'80 de derde divisie in sloegen (15-4). WEA/MEVO'80 - Sliedrecht Sport 2 3-0. le set: 15-7 in vijf tien minuten. 2e set 15-4 in der tien minuten. 3e set 15-4 in ze ventien minuten. Scheidsrech ters: Tilly de Jeu uit Hellevoet- sluis en Sietze Blankers uit Roosendaal. Toeschouwers: 100. WEA/MEVO'80 - Slie.Sport 2 3-0 HJPV 1 - DVO 1 1-3 Hou Stand 1 - Futora 1 2-3 Ibis 1 - Spivo 1 2-3 Ekspalvo 3 - Vollido 1 3-2 Vriend&Nuijen - Spren./Swift 1 2-3 Heren Promotieklasse WEA/MEVO'80 1 21 56 Vollido 1 21 52 DVO 1 21 42 Sliedrecht Sport 2 21 34 Vriend&Nuijen 1 21 22 Ekspalvo 3 20 2b Spivo 1 21 25 Sprengel./Swift 1 21 23 Ibis 1 21 22 Futora 1 20 22 Hou Stand 1 21 20 HJPV 1 21 19

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8