Brouwershaven kan niet scoren Jacob van de Berge ouderwets op dreef Renesse dichterbij de kampioenstitel Pech nekt Duiveland Bruse Boys grijpt naast de volle winst Competitieduel afgelast wegens gemis afrastering Eredivisie Zonnemaire kruipt uit het dal Verlies voor Dreisehor en Ouwerkerk Kan je nog en prijsje winnen een dan ontbreekt de felheid' 6 I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wilco Hanzen (rechts) probeert Colijnsplaatse Boys-speler Arjen Snoep (nummer 11) te ontwijken. (Foto: Marijke Folkertsma). COLIJNSPLAAT - „Het is lekker meegenomen voor ons, maar Bruse Boys had op dat moment al met 4-1 voor moeten staan." Uitspraken van Colijnsplaatse Boys-aanvoerder Wim de Fouw die zijn ploeg vier minu ten voor het eind van de speeltijd uit een strafschop naar de 2-2 eindstand loodste. Na een matige eerste helft van Bruse Boys, overklasten zij in de tweede helft wel de Boys uit Colijnsplaat. Bruse Boys verzuimde echter om na de 1-2 voorsprong, afstand van de tegenstander te nemen. Hierdoor kreeg men kort voor tijd het deksel op de neus. MEVO voetbalt wel vriendschappelijk ZIERIKZEE - Het oogde allemaal wat vreemd afge lopen zaterdagmiddag op het sportveld Den Hogen Blok in Zierikzee. Het standaard team van de Zierik- zeese afdelings-eersteklasser MEVO speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hoedckensker- ke op veld vijf. Op zich niets bijzonders ware, het niet dat het geplande competitieduel tussen beide teams op het hoofdveld door scheidsrechter Wijnen uit Oudenbosch voor aanvang van het duel werd af gelast. „Wie van ons twee het meest'te- vreden mag zijn? Ik denk ik hè", reageerde Colijnsplaatse Boys-trainer Bart Dierkx na afloop terwijl hij collega Cees van Dijk bedankte. Dierkxs vi sie werd onderschreven door de trainer van Bruse Boys. „Na rust is Colijn er niet meer aan te pas gekomen. Het is alleen jammer dat we het niet afge maakt hebben. Je geeft gewoon een punt weg." Over de directe oorzaak van het puntverlies, de strafschop, was Van Dijks oordeel duide- Brouwershaven is misschien nog steeds in de race voor een periodetitel. Men gaat er van uit dat Kruiningen kampioen wordt waardoor VCK de eerste periodetitel overneemt. Dan zou Brouwershaven altijd nog in aanmerking kunnen komen voor de tweede periodetitel. „Nou, zo'n vaart loopt het nu ook weer niet. We verliezen vandaag van VCK. We moeten nu afwachten wat de andere ploegen doen. Stom gewoon dat we vandaag niet kunnen scoren", vertelt Nou wen ter wijl hij zijn aanvoerdersband van zijn mouw afstroopt. Middenveld Met een goed fluitende scheids- lijk. „Het ging goed mis. Ieder een twijfelde. Jacob Muller had zelf het initiatief moeten nemen en uit zijn goal moeten komen in plaats van pas te rea geren toen de verdedigers ble ven staan. Toen was hij te laat". Op een zwaar, maar redelijk bespeelbaar veld, traden zater dag twee gehavende ploegen aan. Bij de thuisploeg ontbra ken Remco Krijger en Peter Bakker. Bij Bruse Boys waren Jaap van de Berge, Leo Burgers en Jakkoo Brouwer niet van de rechter Sardjoe uit Vlissingen deden de beide ploegen niet voor elkaar onder. Brouwers haven verdiende het zelfs om in het eerste kwartier op voor sprong te komen. Een prachti ge draaiende bal van Leo Nou- wen langs de zijlijn werd door Peter van Mourik uitstekend voor. het doel geschoten. Arjan Kraayenbrink miste op een haar na de bal in te koppen. Daarna speelde het spel zich hoofdzakelijk op het midden veld af en plotseling ging in de 29e minuut Remy Lievense zonder zijn lange haren) in de fout. De bal kwam bij Denny Siwabesy terecht en die tikte langs de te snel uitkomende keeper Johnny van Mourik: 0- 1. De wonden van Brouwersha ven waren nog geen vier minu- partij. Brouwers herstel zag nog enige tijd duren. „Ja, ik heb al een. tijdje last van een virus. Ik zit nu zwaar onder de medicijnen maar dit moet ook met rust genezen. Het is een el lende hoor, om langs de kant te moeten staan terwijl je het zo naar je zin hebt", aldus de sym pathieke speler uit Ouwer- kerk. Na een rustige openingsfase brak Colijnspldhtse Boys de wedstrijd open. Een goed opge zette aanval leidde tot de 1-0 ten later schoon gelikt toen een strak schot vanaf twintig me ter van de voet van Björn Bos het net deed trillen bij Brou wershaven: 0-2. „Het zijn gewoon twee mooie doelpunten, Daar is niks van te zeggen. In het voetballen kun je fouten maken en daar rollen dan weieens doelpunten uit. Nee, dit had niks met concen tratie te maken", beschermde Nou wen zijn teamgenoten. Trainer Toon van Tiggelhoven had in de rust Peter van Mou rik en Arjan Kraayenbrink in de kleedkamer gelaten. Steef Kloet en Richard van der Meer mochten in de tweede helft hun opwachting maken. Peter van Mourik begreep de wissel niet: „Volgens de trainer kwam er te voorsprong. Via Wim Siereveld en John Heijnsdijk kwam de bal bij Marcel Verweij die met zijn doelpunt sportieve wraak nam op de in het eerste duel tussen beide Boys opgelopen rode kaart. Bruse Boys, met Tonnie van de Berge als laatste man, kreeg na de 1-0 een aantal kansjes. Martin Verspoor, uit een vrije trap van John van Dijke en Jacob van de Berge, die net niet bij de bal kwam na een pass van Robin Ruiten beek, misten de goal op een haartje. weinig dreiging van mij uit. Ik heb om eerlijk te zijn in de tweede helft ook niet echte dreiging gezien. Misschien had ik wel één van die kansen kun nen benutten", veronderstelde Van Mourik die met zijn snel heid toch altijd een dreiging vormt op de rechterflank. Op hielen trappen De twee invallers zorgden niet voor het extra wat trainer Van Tiggelhoven had verwacht. Steef Kloet maakte teveel har de overtredingen en Richard van der Meer verprutste vier ideale scoringskansen. Dat gold ook voor Edwin van Oeve- ren en Kees Kraayenbrink. In de tweede helft kwam VCK vijf keer tot een aanval waar van Johnny van Mourik vier keer redding bracht. Vijf minu ten voor tijd moest Kees Kraayenbrink een meter voor de doellijn Denny Siwabesy op zijn hielen trappen om een sco ringskans te verhinderen. Mis schien wel het enige foutje van scheidsrechter Sardjoe die minstens had moeten fluiten voor een overtreding. Daar voor was het Brouwershaven dat veertig minuten achter el kaar iedere aanval zag struin den met schoten naast en over het doel. Weinig vloeiende combinaties en zuivere schoten gaven Brouwershaven een stukje machteloosheid. „Gek toch hè, je kan zo het hele weekend blijven voetballen en dan komen er nog geen doel punten. Ik mis echt die felheid. Vorige keer stonden we op scherp tegen Nieuwland. Toen moesten we ons nog veilig spe len in de eerste klas. Maar van middag was er ook nog een prijsje te verdienen. Ik vind dat je dan ook tot het uiterste moet gaan", aldus Nouwen die de spelerswisseling in de rust ook niet zo goed begreep. „Nee, er is tegen mij als aanvoerder niks gezegd. Dat is ook een zaak van de trainer. Die weet heus wel wat hij wil." Brouwershaven - VCK 0-2 (0-2). 29. Denny Siwabesy 01. 33. Björn Bos 0-2. Bijzonderheden: Uiterst sportieve wedstrijd. Scheidsrechter: A. Sardjoe uit Vlissingen. Tbcschouwers: 51 Daarna bleef het betere spel van de thuisploeg komen. Na een half uur kopte Arjen Snoep de bal buiten bereik van Jacob Muller langs de voor Bruse Boys goede kant van de paal. De laatste minuten voor rust hervond Bruse Boys zich. Eerst werd de ploeg een penalty ont houden toen Harold van de Berge onderuit werd gewerkt door Wim Hoogerheide. Daar na werd een corner van John van Dijke door iedereen gemist en vervolgens haalde Jos Snoep op slag van rust een in zet van Johan Benard van de doellijn. Na rust kwam de geblesseerd geraakte Martin Verspoor bij Bruse Boys niet meer terug. Edwin Klink nam plaats in de verdediging. Robin Ruiten beek werd voorstopper en John van Dijke ging laatste man spe len. Tonnie van de Berge werd geposteerd op het middenveld en al die omzettingen pakten goed uit. Drie minuten na rust scoorde Bruse Boys 1-1. Johan Benard won één van zijn weinige persoonlijke duels en stuurde op rechts Ralph van den Ouden de diepte in. Van den Oudens voorzet werd door Jacob van de Berge prima langs keeper Gerard de Regt gekopt. Bruse Boys zette de thuisploeg vast op eigen helft. Kansen voor Harold van de Berge en Johan Benard leverden geen doelpunt op maar toch kwam Bruse Boys op voorsprong. De voor Johan Benard ingevallen Mujo Avdic werd op de rand van de zestienmeter onderuit gewerkt. Jacob van de Berge krulde de rechtstreekse vrije trap onhoudbaar in de krui sing. Daarna was het voor Colijns plaatse Boys een wonder dat er geen tegengoals meer vielen. Kansen voor Harold van de Berge, Mujo Avdic en Jacob van de Berge hadden Bruse Boys in rustig vaarwater moe ten brengen. Hun pogingen strandden in het zicht van de haven. Tbch leek Bruse Boys' zege niet meer in gevaar te komen. Tot dat echter Colijn-speler John Heijnsdijk in het Bruse straf schopgebied tegen de grond werd gewerkt. Colijnsplaatse Boys - Bruse Boys 2-2 (1-0). 14. Marcel Ver weij 1-0. 48. Jacob van de Berge 1-1. 75. Jacob van de Berge 1-2. 87. Wim de Fouw 2-2. Gele kaarten: Jos Siereveld (Cöl. Boys) en Jacob Muller (Bruse poys). Scheidsrechter: A. M. M. Klerks uit Waalwijk. Toe schouwers: 130. DEN HAAG - In de strijd tegen degradatie uit de eredivisie neemt de spanning toe. De staartclubs Cambuur, RKC en Groningen hebben de hoop op ontsnapping nog niet opgege ven. VVV daarentegen glijdt steeds dieper weg. RENESSE - Zonnemaire is door de 1-3 overwinning op Re- nesse 2 voorlopig weer uit de degradatiezone geklommen. „We hebben het nu weer in ei gen hand", liet aanvoerder Piet Stouten weten. In de zondag derde klas afde ling stond Zonnemaire binnen tien minuten via Sebastiaan van Leersum met 0-1 voor. Re- nesse 2 gaf zich niet zomaar ge wonnen en toen Peter 't Hart een speler onderuit haalde kreeg Renesse 2 een strafschop. Keeper Edwin van der Wekken bleef kansloos bij de elfmeter- trap: 1-1. Vlak voor rust maak te Marcel de Vlieger 1-2 en nog geen minuut later werd hij in het strafschopgebied van Re- nesse neergelegd. Marcel Schouls miste de strafschop, In de tweede helft kwam Zonne maire in de 60e minuut op een 1-3 voorsprong via Marco Duin houwer. Marcel Schouls viel geblesseerd aan zijn borstkas uit. KWADENDAMME - Ouwer kerk heeft tegen rode lanta- rendragcr Kwadcndamme in de tweede klas zondag afde ling met 1-0 verloren. Kwadendamme heeft nu de laatste plaats overgedaan aan Dreisehor dat met 5-0 verloor van Tferhole. Ouwerkerk blijft op de derde plaats van onder staan met nog vier punten voorsprong op Kwadendamme en Dreisehor. In de tweede klas zondag afdeling moeten Drei sehor en Ouwerkerk nog drie duels spelen. Kwadendamme heeft nog vier wedstrijden op het programma staan. Of dit laatste wel of niet te recht gebeurde zal altijd in het midden blijven. Consul Jaap den Haan uit Zierikzee had 's morgens het terrein in orde be vonden. Scheidsrechter Wijnen was een andere mening toege daan. Bij het betreden van de grasmat vond hij het hoofdveld in een zodanige staat dat dit gevaar op zou kunnen leveren voor de spelers. Bij MEVO kon men zich overigens niet erg vinden in de beslissing van Wijnen. Bestuurslid René Ver wijs vond dat de man uit Ou denbosch het wel erg snel voor gezien hield. Ook eerste elftal- begeleider Ton van der Velden had zo zijn twijfels bij de be slissing van de man in het zwart. „Ik kreeg min of meer de indruk dat Wijnen onder weg in de auto vanuit Ouden bosch een flinke regenbui op zijn dak heeft gehad. Mis schien dat deze hem de lust ontnam om vanmiddag de wed strijd te leiden", liet Van der Velden desgevraagd weten. Telefoontje Frustrerend voor de MEVO- leiding was bovendien het feit dat de reserves op veld twee het duel tegen de reserves van Nieuwland wel gewoon door zagen gaan. Hoe was het moge lijk dat MEVO 2 wel voor de competitie kon voetballen op veld twee en MEVO 1 niet? Consul Jaap den Haan deed dit snel uit de doeken. „Het regle ment van de KNVB staat niet toe dat standaardteams op een voetbalveld spelen waar geen afrastering om heen staat. ME VO 1 mag niet op een bijveld voor de competitie spelen." Na vraag bij KNVB-competitielei- En dus heeft Renesse met wed strijden tegen Ouwerkerk, Domburg en Tbrhole de zaken volledig in eigen hand. Na de eerste helft tegen Noorman nen, waarin het spel snel op neer ging, stond de ploeg van trainer Ed van Lent met de rust 1-0 achter. „Er was een aantal mensen, waaronder ikzelf, niet bij de les. Toch kregen wij ook kan sen. Er werd een goal van Mi- scha van de Hoek wegens bui tenspel afgekeurd en kansen voor Peter Moerland en mij gingen er niet in", liet aanvoer der Leon Bakker weten. Na rust, toen Noormannen binnen één minuut verzuimde om na een foute pass van Rob Wijnstekers de 2-0 binnen te „Het was pure pech dat we ver loren. Na vier minuten kwa men we al achter. Spui krijgt een corner, Sjaak Verhoek gaat naar de bal maar glijdt door het erg slechte veld uit en die bal gaat er zo in. Een ongelukje dus", omschreef trainer Jaap van Huizen de openingstreffer. Zo'n twintig minuten na het begin vergrootte Spui de voor sprong. In de defensie van Dui- veland werd balverlies geleden en dat werd door Spui heel goed uitgespeeld. Het was weer Henk Koekoek die met zijn tweede goal Duiveland verder de ellende in drukte. „Daarna was het voor Spui ein de verhaal. Wij kregen daarna de meeste en beste kansen der Wim Broekhoven leerde dat dit inderdaad het geval is. Doch hij verklaarde er tevens bij dat één telefoontje uit Zie rikzee voldoende was geweest om met toestemming op één der bij velden te spelen. MEVO en Hoedekenskerke speelden dus gewoon vriend schappelijk tegen elkaar. On der leiding van scheidsrechter Joop Dieters uit Hoedekens kerke kwamen beide ploegen op een zeer moeilijk te bespe len grasmat uiteindelijk tot een 3-3 eindstand. In de 10e mi nuut reeds wisten de bezoekers uit de zak van Zuid-Beveland door toedoen van Jim Bosman de leiding te nemen: 0-1. Acht minuten later stond het echter al weer gelijk door een doel punt van Eric Wijsman: 1-1. Na dat een doelpoging van Johan Heikamp door een plas water in de doelmond was gesmoord namen de bezoekers ander maal een voorsprong. Ditmaal was het Roon de Munk die doelman Jan van der Linde met een kopbal het nakijken gaf: 1-2. Kees Verwest bepaalde vlak hierna namens de thuis ploeg de ruststand op 2-2. In de eerste minuut na rust viel er wederom een voorsprong voor de bezoekers te noteren toen Fred Velkers namens zijn ploeg voor 2-3 zorgde. Eric Wijsman tenslotte bepaalde met een sliding nadat de doel man van Hoedekenskerke een schot van Johan Heikamp had moeten lossen de uiteindelijke 3-3 eindscore op een veld zon der afrastering. Misschien kan de gemeente Zierikzee er eens over na denken om een afraste ring te plaatsen op het tweede veld. schieten, stelde Renesse orde op zaken. „Ja, toen gingen we even voetballen", vertelde de Renessenaar. Uit een voorzet van Rob Wijnstekers schoot Mischa van de Hoek tussen drie Noorman nen verdedigers de 1-1 binnen. Tben Leon Bakker een kwar tier voor tijd in het strafschop gebied foutief afgestopt werd kreeg Renesse een penalty. Mi scha van de Hoek zorgde met zijn tweede treffer voor de 1-2. De Noormannen-doelman hield Renesse daarna van een grotere voorsprong af door po gingen van Peter Messemaker en Barry Schoute te keren, Re- nesses pret, toen DombUrgs verlies bekend werd gemaakt, was er echter niet minder om. maar op één of andere manier gingen ze er niet in. In de rust heb ik gezegd dat we toch moesten proberen om met hard werken nog een goed resultaat er uit te slepen. Ik moet de jon gens die gevoetbald hebben een pluim geven. Ze hebben hard gewerkt en redelijk goed ge voetbald. Maar ja, als de ballen net naast gaan of de keeper staat net op de juiste plaats, dan houdt het op een gegeven moment op", ging Van Huizen verder. ..Het is zonde, want nu hebben de jongens nog geen beloning gehad voor het harde werken. Maar ik weiger echter te stel len dat wc in dc verkeerde hoek zitten", besloot de trainer uit Bruinisse. Leo Nouwen (rechts): ..Al blijf je het hele weckend voetballen, gescoord wordt er toch niet". (Foto: Joop van Houdt). A I BROUWERSHAVEN - De 0-2 nederlaag die Brouwershaven zaterdagmiddag op het sportpark Onder de Molen leed tegen VCK uit Koudekerke was niet echt no dig geweest. „Je kan wel het hele weekend blijven voetballen, maar een doel punt zou er toch bij ons niet vallen", merkte Brouwershaven-aanvoerder Leo Nouwen na afloop op. „Kan je nog een prijsje winnen, dan ontbreekt toch die felheid. Waar dat nou aan ligt? Ik weet het echt niet.", Concurrent Domburg verliest WESTKAPELLE - Het gat is geslagen. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft Renesse een voorsprong van drie punten op naaste concurrent Domburg. Re nesse won zelf in Westkapelle van de Noormannen met 1-2. Domburg verloor kansloos in Hansweert met 4-0. SPUI - Duiveland verloor in en tegen Spui haar tweede wedstrijd op rij. Door het 2-0 verlies moet de .Oosterlandse ploeg de resterende wedstrijden alle zeilen gaan bijzetten om nog in aanmerking te ko men voor een eventuele promotie naar de eerste klas. Voorlopig staat Spui achter DFS als tweede op de ranglijst. Duiveland blijft als derde op het vin kentouw zitten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6