Burgemeester A. Bergshoeff reikt tiental brandweerdiploma's uit Wereldreiziger viert jubileum in bijzijn van oud-medewerkers streeknieuws kerkberichten Gemeente Brouwershaven 'TEL. 01112-1267 Kerkring 31 - Nieuwerkerk Namen wedstrijd multi functioneel centrum Open huis verzorgings huizen Vier brandweerlieden gehuldigd voor staat van dienst Op L. E. Luyendijk kun je rekenen MAANDAG 11 APRIL 1994 N NR 2" <4 5 VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 va"n de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat vanaf 12 april 1994 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage lig gen de besluiten van de gemeenteraad van 28 maart 1994, waarbij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt verklaard, dat herzieningen worden voorbereid van de navolgende bestem mingsplannen: 1. Brouwershaven Kom, voor de percelen grond aan het Spuislop te Brouwershaven, kada straal bekend gemeente Brouwershaven, sek- tie C nrs. 2475 gedeeltelijk, 2480 gedeeltelijk en 2800 gedeeltelijk; 2. Buitendijks gebied, voor het totale gebied van dit bestemmingsplan, kadastraal bekend ge meente Brouwershaven, sektie M nrs. 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 en 113, een en ander zoals op de bij deze besluiten beho rende tekeningen is aangegeven. De burgemeester van Brouwershaven, L. N. LABRUYÈRE Brouwershaven, 11 april 1994 f NOORDGOUWE1 Elektra Sanitair Water Riolering Nieuwbouw - Verbouw - Renovatie - Onderhoud ZIERIKZEE EHBO-examens Na ongeveer vier maanden the orie en praktijk deed groep 8 van OBS 't Kofschip uit Zierik- zee examen voor het jeugddi- ploma EHBO. Het examen werd afgenomen door me vrouw A. Kooman en de heer H. Bontekoe. Voor het diploma slaagden: Joan Huneman, An- neloes Struik, Quirina Lede- boer, Miranda van den Hoek, Nanda Kouwenberg, Sara dAnjou, Kimberley Vermeu len, Manon Pourquié, Arjan Bevelander, Simon Keus, Mar tin Kiesenberg, Pieter Ane- maet, Mathieu Bongers en Mai- kel Vielvoye. Boeken- en snuffelmarkt Onder de Beuze in Zierikzee wordt zaterdag 16 april een boeken- en snuffelmarkt ge houden. Deze markt wordt ge organiseerd door de Neder landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren afdeling Noord- en Midden-Zeeland, werkgroep Schouwen-Duive- land. Van 09.00 tot 15.0(^ uur kunnen de boekenliefhebbers er terecht. Vijfenzeventig pro cent van de opbrengst is be stemd voor het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zie rikzee en vijfentwintig procent gaat naar de afdeling Noord en Midden-Zeeland. BROUWERSHAVEN Bingo In Woonzorgcentrum Poorters hof in Brouwershaven wordt woensdag 13 april een bingo gehouden, die voor iedereen toegankelijk is. Aanvang 14.00 uur. KERKWERVE Verkoping Adullam Dinsdag 12 april houdt de Stichting Adullam Gehandi captenzorg een verkoping van lingerie en keukentextiel. De verkoping wordt gehouden in de zaal van de Christelijke Ge reformeerde kerk aan de Bea- trixstraat in Kerkwerve. De verkoping begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Puttershoek: A. Bac te Bodegraven; voor Rotterdam-Alexanderpolder: A. Gunst te Tholen; voor Rotterdam-IJsselmonde en voor Tbrwolde de Vecht: C. A. van Dieren te Stolwijk.; voor Wcstkapelle: J. Kareis te Oudemirdum. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Scherpenzeel: F. Mallan te Alblasserdam. MelStwtóm»lPa"ls''1'" ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Multifunctionele Gebouwen in Zierikzee heeft in de maand april een namen wedstrijd uitgeschreven onder de inwoners van Zierikzee en de regio Schouwen-Duiveland. In de maand mei zal de meest geschikte naam worden be kend gemaakt en ontvangt de inzender een prijs van 100 gul den. Het voormalige gebouw van de Christelijke Scholengemeen schap aan de Calandweg in de wijk Malta in Zierikzee wordt op dit moment omgebouwd tot een multifunctioneel gebouw .ten behoeve van groepen, ver enigingen en stichtingen die werkzaam zijn op cultureel, le vensbeschouwelijk, maat schappelijk en recreatief ter rein. Tevens is het gebouw ge schikt voor bruiloften, recep ties, feésten en partijen. Het gebouw is op dit moment be kend als de voormalige Chris telijke Scholengemeenschap. Nu het gebouw officieel een multifunctioneel centrum is wil het bestuur onder een eigen naam gaan, opereren. Inzendin gen, voorzien van naam, adres, postcode en woonplaats, voor deze namenwedstrijd moeten binnen zijn voor 1 mei. Opstu ren naar: Het dagelijks be stuur van de Stichting Multi functionele Gebouwen, Post bus 231, 4300 AE in Zierikzee. Meerdere namen inzenden is toegestaan'. ZIERIKZEE - De vier verzor gingshuizen op Schouwen- Duiveland houden zaterdag 16 april open huis voor ouderen en familieleden die meer wil len weten over een verzor gingshuis. Het programma be staat uit een korte inleiding door de directie van het betref fende verzorgingshuis en een rondleiding. In de Wieken in Zierikzee wordt het open huis gehouden van 10.30 tot 12.00 uur. Van 14.00 tot 15.30 uur staan de deu ren open van Borrendamme in Zierikzee, In 't Opper in Brui- nisse en Duinoord in Burgh- Haamstede. Behalve de direc tie is er iemand van de indica tiecommissie aanwezig om vra gen te beantwoorden. Tijdens het open huis liggen in de verzorgingshuizen twee nieuwe brochures klaar voor de bezoekers: een van de geza menlijk verzorgingshuizen op Schouwen-Duiveland en een van de indicatiecommissie. Na 16 april zijn deze brochures verkrijgbaar in de informa tiestands voor ouderen in de dorpshuizen en wijkgebou- wen. In Zierikzee zijn de bro chures verkrijgbaar in de bi bliotheek, de gebouwen van i UW en ANBO en bij de Stich ting Welzijn Ouderen. OOSTERLAND - Burgemeester A. Bergshoeff heeft zaterdagavond tien leden van het brandweerkorps irt Duiveland een diploma uitgereikt. Drie spuitgasten kregen de versierselen opgespeld omdat zij twaalfen- eenhalf jaar bij het vrijwilligerskorps actief zijn. J. M. Bolle werd in het zonnetje gezet omdat hij reeds een kwart eeuw als vuurbestrijder meedraait. Een en ander vond plaats tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in de brandweerkazerne, die voor deze gelegenheid tot 'partycentrum' was omgetoverd. In een toespraakje wees burge meester Bergshoeff op het nut van de opleidingen, hoewel die van de gemeente behoorlijke investeringen vergen. Voorlo pig ligt het volgens Bergshoeff niet voor de hand dat deze in vesteringen zullen verminde ren. De veranderingen op re gionaal niveau vereisten naar zijn mening steeds meer kennis om in de praktijk slagvaardig te kunnen optreden. ,,Ik ben bang dat de brandweer in de toekomst nog meer geld gaat kosten. Het veranderingspro ces is volop actueel en de dis cussies of de vrijwilligers al dan niet zullen verdwijnen zijn naar het land der fabelen ver dwenen. De vrijwilligers blij ven de kern binnen het brand- weergebeuren", aldus Bergs hoeff. Hij prees zich hiermee zeer gelukkig en sprak de wens uit dat de teamgeest binnen het vijfentwintig-koppige bluskorps hoog in het vaandel zal staan. Na een woelige pe riode is de sfeer in het korps gelukkig weer voortreffelijk, lichtte Bergshoeff nader toe. In zijn openingswoord, waarin naast de heer en mevrouw Bergshoeff, wethouder C. Flik- weert, gemeentesecretaris F. C. Dieleman en oud-commandant Ista met hun dames speciaal werden verwelkomd, haakte commandant H. L. van der Maas terloops in op de strubbe lingen die inmiddels zijn opge lost. ,,Ik spreek hierbij de wens uit dat dergelijke conflic ten voorgoed tot het verleden mogen behoren en dat er in de toekomst een breder overleg zal plaatsvinden om zulke con troversen te voorkomen", aldus Van der Maas die benadrukte te vertrouwen op de steun van het college van burgemeester en wethouders. Alvorens burgemeester Bergs hoeff tot de uitreiking van de diploma's overging, werd me vrouw Bergshoeff-van Dieën door commandant Van der Maas is de bloemetjes gezet. Een hartelijk welkom riep bur gemeester Bergshoeff toe tot het jongste lid in het Duive- landse bluskorps, de heer A. van den Berge. Bergshoeff hoopte dat Van den Berge, in het dagelijks leven beroeps brandweerman op vliegbasis Woensdrecht, zich snel zal thuisvoelen. Het Duivelandse brandweer korps bruist op het ogenblik van de activiteiten. Niet alleen is een blusploeg volop in de weer om zich te prepareren voor de eilandelijke lagedruk- wedstrijden op zaterdag 16 april in Zierikzee, ook wordt fanatiek geoefend voor de wed strijden op 4 juni onder de rook van het Duitse Frankfurt. Tra ditioneel zal een delegatie van het Duivelandse bluskorps een weekeinde naar Duitsland ver trekken om tijdens deze inter nationale wedstrijden om de hoogste eer te strijden. Ook een aantal dames van het Dui velandse korps loopt zich mo menteel het vuur uit de sloffen. Tijdens de damesbrandweer- wedstrijden op 28 mei in Wes- terschouwen zullen zij onge twijfeld meer van zich laten horen. De volgende korpsleden ont vingen uit handen van burge meester Bergshoeff het diplo ma Brandwacht en Brand wacht eerste klas: E. Ista, A. Ista, P. L. de Vlieger, C. C. Da ne en E. Vroegop. Diploma Hoofdbrandwacht: R. van der Werf en J. J. Dorst. Certificaat Hoofdbrandwacht: A. L. Ista. Certificaat Brandmeester: C. A. M. van Beek en H. L. van der Maas. De heren H. Stuy, J. van den Berg en H. Stouten kregen de versierselen voor twaalfeneenhalf jaar trouwe brandweerdienst op de revers gespeld. De heer J. M. Bolle heeft er vijfentwintig jaar bij hét Duivelandse brandweer korps opzitten. Onverwacht deelde Bolle tot zijn verrassing mee in de feestvreugde. Tben de 47-jarige Leen Luyen dijk in 1969 voor de eerste keer bij Lakenman en Ochtman bin nenstapte was hij voorbestemd om opmaker te worden. Dat nam echter niet weg dat hij eerst achter een zetblok terecht kwam om het handzetten on der de knie te krijgen. Het zet ten in een zethaak behoorde in die tijd immers tot een vast ri tueel voor alle nieuwkomers in het bedrijf. Modernisering Luyendijk was een snelle leer ling en dat bleek ook tien jaar later, toen het zetten in lood vervangen werd door het typo grafisch zetten. Op dit moment staat hij net als vele anderen in de drukkerij aan de vooravond van de volgende modernise ring in de drukkerij: het opma ken via de. computer. Hoewel zijn werkzaamheden nog direct via de computer zullen worden uitgevoerd heeft Luyendijk in de woorden van directeur D. L. van 't Leven ,,een enorme in spanning geleverd door het vol gen van de cursus elektronisch voorbereiden." Van 't Leven typeerde Leen Luyendijk als een bijzonder en trouw mens. Dit niet alleen omdat deze in 25 jaar zelden ziek geweest is en hij bij weten van Van 't Leven nog nooit te laat gekomen is. Maar ook ge zien het feit dat hij praktisch de halve wereld heeft bezocht. Volgens de directeur is Luyen dijk iemand waarop hij altijd kan rekenen. Samen met zijn directe collega Henk is er zelfs sprake van „een paar apart". Het bruisende bluskorps van Duiveland met staand rechts het burgemeestersechtpaar Bergshoeff en commandant H. van der Maas. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het had iets weg van een reünie. Behalve huidige collega's waren ook vele oud-medewerkers van drukkerij Lakenman en Ochtman naar de foyer van restaurant Mondragon in Zierikzee getogen om daar de hand te schudden van opmaker L. E. Luyendijk. Luyendijk vierde vrijdag als eerste in een reeks van drie, dit jaar bij L O zijn 25-jarig jubileum. Hij kreeg daarvoor een druk bezochte receptie aangeboden van de directie van de Zierikzeese drukkerij. Opmaker Leen Luyendijk (links) neemt de felicitaties in ontvangst unn de heer D. L. van 't Ijtven, directeur van L O. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5