Erwin van Loo wil pieken Genomineerd MfflPROGRAMMA MEVO'80 walst simpel over Souburg heen Wielrenner uit Ouwerkerk traint al zesduizend kilometer Ramses Bekkenk en badmintonteam Zierikzee Sportgala avond in Zierikzee Tuinman wint driekamp In januari startte Van Loo met drie tot vier keer trainen per week. Honderd kilometer fiet sen per training was normaal. Intussen heeft hij het opge bouwd naar vijf keer per week met trainingsafstanden van honderdvijftig kilometer en uitschieters naar tweehonderd vijftig kilometer. Hij traint veel op Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland, Walcheren en maakt tochten naar Brabant en richting Rotterdam. Van Loo vindt het jammer dat hij altijd alleen moet trainen. Hij krijgt wel begeleiding van Middelkamp-trainer Marius Weststrate, maar fietst haast altijd alleen. „Er is geen ander alternatief.. Alleen' Arnold Duinhouwer uit Brouwersha ven fietst nog op Schouwen- Duiveland. Jammer, want met een groep kan je meer op snel heid trainen, dat ontbreekt nu. Het is ook een minpunt bij mij. Ik kan slecht sprinten en dat kost mij natuurlijk veelvuldig een hoge klassering. Ik houd van een winderig parcours. Ik beuk graag en ben een sterke waairijder." Er staat een druk wielersei- zoen te wachten voor de 22- jarige Ouwerkerker. Naast de vele klassiekers start hij ook op zaterdag 28 mei in de ama teurronde van de Ronde van Midden-Zeeland. Daarnaast staan de drie criteriums op Schouwen-Duiveland op het programma. Bruinisse, Burgh- Haamstede en de Zierikzeese wielerronde. „Ik wil eens een wedstrijd winnen. Dat is mij nog nooit gelukt. Om te win nen moet je ook geluk hebben", vertelt Van Loo die zowel in Amsterdam als in Ouwerkerk een racefiets heeft staan. Erwin van Loo zal ook dit seizoen starten in de drie criteriums van Schouwen-Duiveland. (Foto: Marijke Folkertsma). OUWERKERK - Het is er alles aan gelegen dat coureur Erwin van Loo uit Ouwerkerk dit wielerseizoen goed wil presteren. Sinds januari trainde de 22- jarige student geschiedenis al zesduizend kilometer en zaterdag negen april staat de eerste grote krachtmeting op het programma. Of hij start in de Omloop van de Braakman of hij gaat fietsen in de Ster van Brabant bij Bladel. ,,Ik heb voorkeur voor de Omloop van de Braakman, maar de wielervereniging Middel kamp beslist daarover", laat Van Loo een paar dagen voor de wedstrijd weten. Basketbalheren klimmen op ranglijst OOST-SOUBURG - Het eerste herenteam van bas ketbalvereniging MEVO'80 heeft met 54-72 gewon nen van Souburg 2. De Zierikzeese formatie stond na twintig zuivere speelminuten al met 28-42 voor. MEVO'80 staat nu op een tweede plaats in de tweede klasse van het rayon Zeeland. Een zee van tijd geeft Van Loo de gelegenheid om dit seizoen met extra trainingsuren wat beter aan de weg te timmeren. Zijn studie geschiedenis (vier de jaar) aan de Universiteit in Amsterdam (UvA) gaat hem goed af. „Ik denk nog een jaar en dan kan ik afstuderen. Mo menteel heb ik weinig college waardoor ik gericht ben op zelfstudie thuis. Binnenkort moet ik drie maanden stage lo pen in het Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie, maar dat brengt mijn trainingsuren niet in gevaar." Van Loo, wonend in het ouder lijk huis in de polder van Ouwerkerk, startte pas laat met het fietsen. Op zijn acht tiende jaar was hij even actief bij de recreanten, maar al snel kwam hij bij de amateurs te recht. „Wim Evertse was de grote animator achter mij. Hij heeft voor mij de basis gelegd. Ik het begin was ik blij dat ik een koers kon uitrijden. Ja, dat is nu anders. Nu wil ik voorin rijden en mede de dienst uit maken in de kopgroep." De renner uit Ouwerkerk voelt zich een echte Zeeuw. Daarom is hij lid van de wielervereni ging Middelkamp en voelt zich thuis tussen het geselecteerde gezelschap van renners als Wil fred Geijs, Frangois Franse, Kees Schouwenaar, Mario van Vlimmeren en Johan Schaik. In de maand maart was Van Loo al volop ^ctief in criteri ums en klassiekers in België. Daar toonde hij al zijn groeien de vorm met uitstekende klas seringen. „Ik streef er naar om in april te pieken. In de Om loop van de Braakman of de Ster van Brabant wil ik goed presteren. Maar ook de twaalf wedstrijden in landelijke com petitieverband staan voor de deur. Met een selectieploeg van Middelkamp willen we goed presteren. Het zijn acht regio- klassiekers en vier finalewed strijden. Binnen de wieler ploeg bestaat een gezonde con currentieslag om geselecteerd te worden voor deze wedstrij den. Ik denk dat ik wel bij die groep terecht kom, hoewel ik altijd realistisch moet blijven. Wilfred Geijs en Francois Franse zijn momenteel erg sterk. Je wilt allemaal zo graag en dat kan alleen ten goede komen aan de prestaties. Ik denk dat ik dit seizoen erg goed bezig ben. Ik voel zelf wat voor progressie ik maakt mo menteel. Het valt echt op. Ik weet nu hoe ik moet trainen. Vorig jaar was ik overtraind, nu doseer ik veel beter, het is een kwestie van je aanpassen." De eerste twaalf minuten wa ren moeizaam voor MEVO'80. De 'Souburgse speler Hangoys scoorde binnen vijf minuten tien punten. Alleen Bert En gels en Robert Hoevens konden toen wat terug doen. Coach Louis Pikard vroeg een time out aan om zijn team beter te organiseren. Nadrukkelijke opdracht was om op Hangoys man-to-man te spelen en dat leek al snel vruchten af te wer pen. Het duurde tot de twaalfde mi nuut voordat MEVO'80 het overwicht kreeg. Bij een ach terstand van 22-19 miste Bert Engels twee vrije worpen, maar daarna kwam Robert Hoevens in actie. Vier keer ach ter elkaar doorboorde hij met de bal het basketnet en met één punt voorsprong (24-25) nam MEVO'80 via Peter van der Schaaf het heeft in handen. IVÏet doelpunten van Arthur Tol en Pikard werd met een 28-42 tussenstand van helft gewis seld. Souburg, het team van Cees Rijnberg, bleek in de tweede helft geen vuist meer te kun nen maken. De spelers De Ma re, Sanderse en Vlot misten stuk voor stuk de vrije wor pen. Vooral doordat de wed strijd steeds harder werd moest scheidsrechter Rakesk Angnoe veel persoonlijke fou ten bestraffen. Daardoor kwam MEVO'80 al snel op de reglementaire teamfouten (bij zeven fouten betekent elke vol gende fout een vrije worp voor de tegenstander). Na elf minu ten spelen in de twéede helft was de voorsprong voor ME- VO'80 al opgelopen tot 38-60. Via Pikard, De Ridder, Van der Schaaf en Hoevens liep de Zie rikzeese formatie naar een simpele overwinning. Souburg 2 - MEVO'80 1 54-72 (28-42). Doelpunten MEVO'80: Robert Hoevens (26). Peter van der Schaaf (12). M. Pikard (14). Bert Engels (6). Arthur Tol (6). Eddie de Ridder (4). Amin Zep- can (2). Tewes Tuitman (2). ZIERIKZEE - De 17-jarige Ramses Bekkenk werd vorig jaar tijdens de sport gala-avond in sporthal Onderdak in Zierikzee tweede achter de winnaar Peter van Vossen. Opnieuw heeft de sportraad van Zierikzee de veelzijdige atleet ge nomineerd voor de sportverkiezing op zaterdag 16 april. Opvallend is dat Bek kenk in 1993 een enorme progressie meemaakte als tweedejaars B-junior. De Zierikzeese atleet verliet in november 1993 atletiekvereni ging Delta Sport en werd lid van atletiekvereniging AV'36 in Apeldoorn. Omdat het be stuur van Delta Sport het con tract van trainster Joke Win kelman niet verlengde besloot Bekkenk ook bij de Zierikzee se vereniging te vertrekken. Samen met Winkelman vond hij onderdak in het oosten van het land. Kampioen Deze overgang staat natuurlijk niet de nominatie in de weg om tevens gekozen te worden als sportman van Zierikzee. Als B- junior won Bekkenk enorm veel kampioenstitels in Zee land en het district Zuid- Holland en Zeeland. Hij werd Zeeuws kampioen op de 1500 meter, 800 meter, 3000 meter, en indoor 800 meter. Tevens pakte hij voor de tweede achtereen volgende keer de Zeeuwse crosstitel. Op de districtskam pioenschappen sleepte hij de titel binnen op de 1500 meter in- en outdoor. De grootste wens voor Bek kenk is altijd nog een Neder landse titel. „Ik ben nog nooit Nederlands kampioen gewor den. Ja, ik werd wel tweede op de 3000 meter en 2000 meter steeple chase. Bovendien ver diende ik een bronzen medaille op de 1500 meter", vertelt de vierdejaars VWO-scholier die ook tweede werd op de 3000 meter indoor. De echte liefde van Bekkenk ligt bij de 2000 meter steeple chase. In 1993 zette hij de beste B-juniorentijd van Nederland neer. Op de Europese Jeugd Olympische Dagen in Valkens- waard liep hij tussen het inter nationale gezelschap naar een tweede plaats. Op de steeple chase traint Bekkenk op dit ogenblik hard. Hij heeft nog twee wensen: „Ik wil mij graag dit seizoen kwalificeren op de 3000 meter steeple chase voor de Europese jeugdkampioen schappen in Portugal. Ik wil ook graag een Nederlands kampioenschap binnen halen." Badminton Zierikzee Het eerste jeugdteam van bad mintonclub Zierikzee draait al jaren mee aan de top van het district Zeeland. In 1993 werd het team, Carola van der Have, Jolanda van Groningen, Erik Timmer en Mark den Boer, on geslagen kampioen van Zee land. „We waren echt met kop en schouders boven onze tegen standers uitgegroeid. Dat dankzij onze trainer William van der Maas", vertelt Carola van der Have. Het was vóór de tweede achtereenvolgende keer dat het getalenteerde team, tussen de veertien en zestien jaar, kampioen van Zeeland werd. „Daarom heeft onze trai ner beslist dat we afgelopen seizoen met de seniorencompe titie mee moesten doen. Ach, het ging voortreffelijk", liet Erik Timmer weten. „Ons team is nu ook rijp om weer een klasse hoger te gaan spelen. We krijgen binnenkort van William te horen of dat doorgaat", aldus Mark den Boer. Het badmintonteam speelt al jaren samen en dat heeft juist Ramses Bekkenks grootste wens is: Nederlands kampioen worden. (Foto: Joop van Houdt). zijn vruchten afgeworpen. Ie dere dinsdagavond wordt er onder leiding van trainer Willi am van der Maas uit Ouwer kerk in sporthal Onderdak hard getraind. „We vinden het een eer dat de sportraad ons heeft genomineerd. Aan de an dere kant vinden we zo'n avond ook wel spannend. Je weet nooit op welke plaats je eindigt tijdens de verkiezing", vertelt Jolanda van Groningen. Het badmintonteam Zierikzee is het sterkste jeugdteam in Zeeland. V.l.n.r. staande: Trainer Willi am van der Maas. Jolanda van Groningen en Carola van der Have. Zittend: Mark den Boer en Erik Timmer. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG (ANP) - Het Euro pese zeilschip Intrum Justitia van gezagvoerder Lawrie Smith vaart door pech van con current Tokio rechtstreeks af op winst in de vijfde etappe van de Whitbread-race rond de wereld èn op de eindzege. AUGUSTA (ANP/RTR) - Larry Mize toonde zich een waardig wereldkampioen golf door op de eerste dag van het US Masters de leiding te nemen. De lokale favoriet speelde de eerste ronde op Augusta Natio nal in 68 slagen. ZIERIKZEE - Op zater dag 16 april wordt tij dens een Sportgala avond in sporthal On derdak in Zierikzee de sportman/vrouw en sportploeg van Zierik zee gekozen. De Zierikzeese sport raadsleden mogen hun keuze maken tijdens een openbare verkiezing uit vier individuele sporters en vijf sportploegen die zijn genomineerd voor hun prestaties in 1993. Naast de verkiezing is er tijdens de avond een uit gebreid programma waar de sport van Zie rikzee centraal staat. In onze sportkolommen besteden wij aandacht aan de genomineerden die we stuk voor stuk de revue laten passeren. Genomineerde sport man/vrouw: Ramses Bekkenk (atletiek), Lies- betlï van Oosten (paar densport), Jannie Schot (atletiek) en Erik van der Wekken (motor sport). Genomineerde sportploegen: Dames at- letiekploeg Delta Sport, Badmintonploeg Zierik zee, Tweede herenteam handbalvereniging ZHV/Delta Sport, korf balteam All-Ready en de B-junioren hockeyvere- niging Schouwen-Duive land. Biljartfinale in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Nico Tuinman wist in café de Meebaal in Nieuwerkerk de hoge driekamp op zijn naam te brengen. De speler van biljartvereniging De Wig uit Renesse rekende in de beslissende fase van deze titelstrijd overtuigend af met naaste concur rent Hans Bruinsma. Na loting in poules van vier be- Dat Goudzwaard het drieban- gonnen de acht deelnemers aan den won was slechts voor de dit kampioenschap in de disci- statistiek van belang. Nico plines libre, bandstoten en Tuinman startte in de laatste driebanden. De eerste poule sessie tegen Bruinsma lichte- bestaande uit Tuinman, lijk als favoriet doch werd in Bruinsma, Rien den Engels- zijn favoriete spelsoort, het li man en Jaap den Haan gaf al bre, overtuigend geklopt. Tuin- direct aan dat het lastig zou man kwam in het bandstoten worden een favoriet aan te wij- echter weer schitterend terug, zen. De uitstekend spelende zodat het driebanden de beslis- Den Engelsman gaf hier be- sing zou moeten brengen. De hoorlijk tegenstand doch bepaald niet slecht spelende moest de uiteindelijke fina- Bruinsma moest lijdzaam toe listen op percentagebasis voor zien dat zijn opponent juist op laten gaan waardoor hij een dat moment vleugels kreeg. De plaats bij de laatste vier kon vijftien te maken caramboles vergeten. waren in dertien hernemingen Maar ook in de andere groep een feit waardoor Tuinman werd het een close finish. Jaap zich terechte winnaar van deze Gpudzwaard en Hans Stols tri- driekamp wist. omfeerden hier doch eveneens dankzij een beter percentage Bondsofficial Jaap Joppe hul- dan Cees Steenpoorte. Toon digde de kampioen en reikte Rijnberg werd kansloos laat- bij gebrek aan een vertegen- ste. In de kruisfinales wist woordiger van de organiseren- Hans Bruinsma de taaie Hans de vereniging OKK eveneens Stols op het nippertje de baas de overige prijzen uit. Wed- te blijven en Nico Tuinman strijdleider Wijnand aan de schakelde Jaap Goudzwaard Wiel maakte de volgende eind- uit nadat hij zowel de libre - als stand bekend: (achtereenvol- de bandstootpartij op zijn gens algemeen moyenne, libre, naam had gebracht. bandstoten en driebanden) N. Tuinman, de Wig3.15 1.87 0.452 H. Bruinsma, de Poedel3.61 1.98 0.503 J. Stols, Bommenede2.85 1.98 0.360 J. Goudzwaard, Windenburg4.12 1.55 0.430 M. den Engelsman, KVL4.23 1.23 0.652 C. Steenpoorte, Phoenix2.04 1.45 0.374 A. Rijnberg, Onder Vrienden2.28 1.35 0.357 J. den Haan, Witte v Haemstede2.45 1.54 0.337 ZIERIKZEE - Hat eerste herenteam van volleybal vereniging: WEA/MEVO'80 staat nog twee belang rijke wedstrijden te wachten in de promotieklasse district Rotterdam. De koploper is nog één stap ver wijderd van het derde-divisischap. Zaterdagavond 9 april om 19.00 uur komt Sliedrecht Sport 2 op be zoek. Zaterdag 16 april wordt de laatste wedstrijd tegen DVO in Oud-Beijerland gespeeld. Atletiek Vrijdag 8 april wordt op de at letiekbaan in Zierikzee een Coopertest gehouden. Iedereen kan meedoen. Vanaf 18.30 uur kan er worden ingeschreven in het clubhuis van Delta Sport. Vanaf 19.00 uur wordt er om de vijftien minuten gestart. Zondag 10 april houdt Delta Sport de Dam tot Damloop op het Schouwse strand. Er wordt 18 kilometer gelopen vanaf de Brouwersdam (Scharendijke) tot aan de damaanzet Storm vloedkering. Start is om 10.00 uur. Badminton Programma nacompetitie bad minton district Zeeland: Avan- ti 2 - Zierikzee 5 (13/4). Rillan- dia 3 - Zierikzee 7. Basketbal Het eerste herenteam van bas ketbalvereniging MEVO'80 speelt zaterdag 9 april in sport hal Onderdak in Zierikzee te gen Oostburg 1. De wedstrijd in de 2e klasse Zeeland begint op 17.00 uur. Het tweede heren- team MEVO'80 speelt op 9 april tegen Dynamo'70 3 uit Middelburg. Aanvang in sport hal Onderdak om 17.00 uur. Biljarten Vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 april houdt Biljartbond dis trict Schouwen-Duiveland in samenwerking met biljartver eniging Old-Dutch de finale 3e klas driebanden. Deelnemers in Old Dutch: R. van Dijk (On der Vrienden), P. van Mierlo (Old Dutch), M. de Rijke (Bom menede), J. Verboom (De Wig), W. van der Welle (Old Dutch), J. Brouwer (Phoenix) en A. Vis ser (Onder Vrienden). Golfen Op het 18-holes golfterrein Grevelingenhout in Bruinisse wordt aanstaande week weer een aantal wedstrijden gehou den. Programma: Schudde- beurs open (8/4). Ie maandbe- ker Strokeplay 1 en 2 (9/4). Maandbeker par 3 baan. Hazen (9/4). Competitie dames 2 (12/4). Competitie heren senio ren B en C (15/4). Hockey Het eerste damesteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 10 april op sport park Bannink tegen Spijkenis- se. Aanvang 12.45 uur. Het eer ste herenteam HSD speelt een uitwedstrijd tegen en in Ttete- ringen. Aanvang 14.30 uur. Pro gramma zondag 10 april HSD- teams: Heren HSD 2 - Zwart Wit 5 om 14.30 uur. Heren Li berty 4 - HSD 3 om 11.15 uur. Veteranen DDCH - HSD om 14.30 uur. Dames Pelikaan 4 - HSD 2 om 14.30 uur. Program ma zaterdag 9 april: Jongens A HSD - Rapide om 12.45 uur. Jongens B HSD - Olympia B3 om 11.00 uur. Jongens C Dru- nen - HSD om 12.15 uur. Jon gens D HSD - Vlissingen 2 om 10.00 uur. Meisjes A Tfempo A2 - HSD om 11.30 uur. Meisjes D HSD - Goes om 10.00 uur. Korfbal Het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready speelt zaterdag een uitwed strijd tegen Merwic in Dor drecht. Aanvang: 17.30 uur. Programma All-Ready teams: All-Ready 2 - KVK 1 om 13.30 uur. All-Ready 3 - TOP 4 om 16.00 uur. Scheldevogels 5 - All- Ready 4 om 16.00 uur in Bergen op Zoom. A-junioren Swift A5 - All-Ready om 11.15 uur in Mid delburg. C-junioren All-Ready - TOGO om 10.00 uur. E- pupillen TOP - All-Ready om 12.45 uur in Arnemuiden. Tennis Het heren-tennisteam Duive- land speelt zaterdag 9 april zijn tweede competitiewed strijd in de hoofdklasse. Op het tennispark in Nieuwerkerk ontvangen zij Game'78 uit Clinge. Aanvang 12.30 uur. In de damescompetitie hoofd klasse speelt Bru-Tèn op maan dag 11 april tegen Ovezande op het tennispark in Bruinisse. Volleybal Het eerste herenteam van vol leybalvereniging WEA/ME- VÖ'80 speelt zaterdag 9 april tegen Sliedrecht Sport 2 in sporthal Onderdak in Zierik zee. Het eerste damesteam WEA/MEVO'80 speelt vrijdag 8 april in sporthal Onderdak om 21.15 uur tegen Volley Voor- ne 2. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Kwiek speelt op zaterdag 9 april in sporthal De Vanger in Bruinis se tegen Alcom/Capelle 2 om 18.30 uur. Het eerste herenteam Kwiek speelt in De Vanger te gen Yum 1. Aanvang 17.00 uur. Zeilen Watersportvereniging Brou wershaven houdt zaterdag 9 en zondag 10 april zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer. Er wordt gezeild door de Optisp- ring.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 10