Duiveland komt klasse te kort Ouwerkerk bekert gewoon verder Dom verlies ZSC Golfers actief op Grevelingenhout Oosterlandse ploeg vecht tegen zichzelf Willem II Ajax schadevrij Zonnemaire op^ eigen terrein kansloos onderuit Jong Zeeland afgelast Paasshow Asielzoekers delen de punten met Haamstede Brouwershaven speelt zich veilig hij SVD DINSDAG 5 APRIL 1994 NR 25541 9 Jaap Brekelmans (midden) perst de bal in de soppige grasmat. Hans Capelle kijkt verschrikt om. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - „Je verliest, het is triest. Het is zielig." Uitspraken van Duiveland-trainer Jaap van Hui zen, zaterdagmiddag, na de blamerende 1-2 thuisnederlaag tegen hekkesluiter Kats. Het spel van zijn ploeg moet de trainer uit Bruinisse wel zorgen baren voor het verdere competitieverloop waarin voor Duiveland toch nog heel wat op het spel staat. „In het veld ontbrak toch wel iets. De bezieling was er niet echt." Een mening die invaller Ri chard Donselaar onderschreef. „We hebben, vind ik, toch wel terecht verloren. Eigenlijk hadden we hier vandaag ge woon moeten winnen, maar het zat er niet in. En dan houdt het op." En zo draaide Duive land - Kats uit op een deceptie voor de thuisploeg. Voor aan vang maakte Jaap van Huizen zijn bedoelingen voor de rest van het seizoen nog eens ken baar. „We moeten gewoon pro beren om of tweede in de com petitie te worden of achter DFS op een tweede plaats in de tweede periode te eindigen. Dan speel je in ieder geval pro motiewedstrijden." Inventieve acties Maar zoals de thuisploeg zater dagmiddag speelde, zo kan de ploeg zeker niet mee in de eer ste klas afdeling. Momenteel wordt een aantal man gemist dat de ploeg meer klasse zou geven. Vooral André van de Berge, met zijn-inventieve ac ties, maar ook John Dorst die zeker in het begin van de com petitie zijn goaltjes meepikte, kunnen de ploeg weer de 'schwung' geven die tegen Kats ontbrak. De wedstrijd kende een rustige opening, zoals trouwens de he le wedstrijd mat en tam was te noemen. Pas na negen minuten spel moest één van de keepers handelend optreden. Een voor zet van Jan Stouten werd door Kats-doelman Aart Markusse eenvoudig uit de lucht geplukt. Een van de weinig goed opge zette aanvallen voor rust lever de Duiveland een -1-0 voor sprong op. Een voorzet van Jaap Brekelmans, nadat daar voor de bal al via een groot aantal schijven was rondge gaan, werd door de inkomende Hans Capelle bij de tweede paal binnengetikt. Zeven minuten later werd het 1-1. Balverlies van Jan Stouten op het middenveld leidde de te gentreffer in. Over de uitko mende Sjaak Verhoek schoot Peter Geelhoed Kats, dat deze competitiewedstrijd al vier punten in mindering heeft ge had, langszij. Voor rust was er verder niet veel tei melden. Kats kon waarschijnlijkniet beter, maar dat gold niet voor Duiveland dat eerder deze competitie bewees wel een goe- ZONNEMAIRE - „Je wordt niet gedekt. En je krijgt óok nog eens drie seconden bedenktijd om te gaan kijken waar de bal naar toe moet. Dat maakte het alle maal wat gemakkelijker vanmiddag. Het verschil was gewoon te groot", vertel de speler Jacky Renters na afloop. Zijn ploeg, Ouwerkerk, mag zich dan ook op gaan maken voor de volgende bekerronde. In een éénzijdige wedstrijd waren de bezoekers in Zonnemaire, onderstreept door de 2-8 eindstand, op tweede paas dag vrijwel de gehele speeltijd superieur. Ouwerkerk-speler Jacky Ren ters was één van de betere spe lers in de wedstrijd tussen de twee eilandelijke ploegen. „Het ging wel lekker, balletje breed op Wouter van Marle en zo. Ik kreeg net van die trainer, Wim Kommer of zo, te horen van 'wat loop jij veel'. Dat maakte juist het verschil. Het is voor ons alleen jammer dat we eigenlijk onnodig nog twee goals tegen krijgen. En nu op naar de bekerfinale", aldus de jolige Renters. Zelfvertrouwen Zonnemaires trainer Wim Kommer kon geen beroep doen op de geblesseerde Marco Tanis en op de wegens werkzaamhe den afwezige Sebastiaan en Arjan van Leersum. „We heb ben niks te verliezen. We moe ten gewoon proberen om het zelfvertrouwen terug te vinden voor de rest van de competi tie", wilde Kommer voor aan vang kwijt. Zonnemaire startte fel en maakte de eerste minuten een aantal flinke overtredingen. Tegelijkertijd werd in de be ginfase duidelijk dat in de han delingssnelheid het grootste verschil tussen beide ploegen zat. Toch duurde het nog een kwartier alvorens Ouwerkerk op 0-1 kwam. Na een voorzet van Michael Dalebout kon Joe- ri Pankow scoren. De tweede cruciale verdedigingsfout ach ter elkaar leverde vier minuten na de openingstreffer de 0-2 op. Hans Goemans leed balverlies en Joeri Pankow trof voor de tweede keer doel. Daarna was het Zonnemaire dat een paar kleine kansjes kreeg. Dat woog echter niet op tegen de legio mogelijkheden die Ouwerkerk kreeg. Voor rust kopte Michel Schoenma kers, na een lange bal van ach teruit en een verkeerd op gestelde Zonnemaire keeper Erwin van der Wekken, zijn ploeg uit één van de grote serie de ploeg te hebben. Tb weinig overleg, een slechte organisatie achterin en moeizaam opgezet te schaarse combinaties ken merkten nu echter het Ooster landse spel. Na rust startte Duiveland met René van de Werf en Richard Donselaar in de ploeg voor de falende Jan Stouten en Bert Verhoek. René van de Werf werkte hard, maar bracht ook niet de toegevoegde waarde die hij anders zijn ploeg wel kan brengen. Het was Donselaar die Duiveland wel enige nieu we inspiratie leek te geven. Zijn doelpoging, twee minuten na rust, verdween net naast de goal, mede doordat hij een trap tegen zijn rechterenkel kreeg. Kats profiteerde van het feit dat men 1 met elf tegen tien speelde. Donselaar werd aan de zijlijn tien minuten ver zorgd en Kats kwam, mede door de desorganisatie bij Dui veland achterin, op voor sprong. Adrie de Jonge leed balverlies en stelde Jan Mulder in staat om 1-2 te scoren. Duiveland kreeg daarna zeker nog een vijftal kansen om een beter resultaat uit het vuur te slepen. Het vizier van Bart van der Hulle, Hans Capelle, Ri chard Donselaar, René van der Werf en in de blessuretijd Joop Westdorp stond in alle gevallen niet op scherp. Zo leed Duive land door eigen toedoen een kostbare nederlaagtegen het nietige Kats. Duiveland - Kats 1-2 (1-1). 13. Hans Capelle 1-0. 20. Peter Geelhoed 1-1. 49. Jan Mulder 1- 2. Gele kaarten: Joop de Wild en Jan Moerman van Kats en Martin Capelle (Duiveland). Scheidsrechter: A. van Donge uit Bruinisse. Tbeschouwers: 50. TILBURG - Doontwee gevoeli ge nederlagen op rij kan Wil lem II het spelen van Europees voetbal in het komende seizoen vrijwel zeker vergeten. Tegen Volendam werd hét voor eigen publiek 0-2. DEN HAAG - Ajax heeft in' het Paasweekeinde geen nieuwe schade opgelopen. De kwakke lende kampioenskandidaat uit Amsterdam kwam niet inac- tie. Heb -veld -in stadion De - Meer stond maandag ^blankJ Het duel met NAC wordt ver moedelijk naar woensdag ver plaatst. Erik Stoel (links) in duel met Ouwerkerk-speler Joeri Pankow. (Foto: Marijke Folkertsma). kansen naar 0-3. Jacky's Ren ters' pass stelde daarna Wouter van Marle in staat om de 0-4 ruststand vast te leggen. Wim Kommer haalde in de rust rechtback Edward Schenk uit het veld. Schenk, woonachtig in 's-Hertogenbosch, speelt al voor het vijfde seizoen bij Zon nemaire. „Ja, ik heb er gewoon plezier in om hier te voetbal len. In het weekend ga ik altijd naar mijn ouders in Bruinisse en dan vind ik het lekker om op zondag een partijtje te voet ballen. Ik ben hier destijds gaan voetballen omdat ik van een vriend hoorde dat ze hiér een spelerstekort hadden. Van middag ging het niet echt lek ker. Die gele kaart die ik kreeg vond ik niet terecht. We gingen allebei het duel in maar die jongen ging zelf liggen", aldus de speler die eerder in de jeugd van Bruse Boys voetbalde. Na rust werd het allemaal wat minder. Wouter van Marle scoorde 0-5 en via goals van Jacky Renters en Joeri Pan kow liep Ouwerkerk uit naar de riante 0-7. Daarna was het John Kommer die voor Zonne maire de spreekwoordelijke eer redde. Marco Duinhouwer gooide er nog een schepje bo venop door al slalommend door de Ouwerkerk-defensie 2- 7 binnen te schieten. Het slotwoord was echter weer aan Ouwerkerk. Michael Dale bout zorgde met zijn treffer voor de 2-8 eindstand. Onder weg naar de kleedkamers sprak Zonnemaire laatste man Piet Stouten scheidsrechter De Haas uit Dirksland nog even toe. „Scheidsrechter, het is niet erg als je slecht fluit. Maar je was niet consequent". En ei genlijk had de oudste speler van het veld nog gelijk ook. Zonnemaire - Ouwerkerk 2-8 (0-4). 15. Joeri Pankow 0-1. 19. Joeri Pankow 0-2. 33. Michel Schoenmakers 0-3. 39. Wouter van Marle 0-4. 57. Wouter van Marle 0-5. 64. Jacky Renters 0- 6. 66. Joeri Pankow 0-7. 73. John Kommer 1-7. 84. Marco Duinhouwer 2-7. 86. Michael Dalebout 2-8. Gele kaarten voor Zonnemaire-spelers Ed ward Schenk, Jan Kaspers en John Kommer. Scheidsrechter: Dc Haas uit Dirksland. Tbe- schouwers: 30 (tijdens regen buien 15). MIDDELBURG - het gaat wel heel moeizaam dit seizoen met de internationale competitie van Jong Zeeland. De voor woensdag 6 april ge plande wedstrijd tegen NAC (in Hoek) gaat niet door omdat NAC 2 twee competitiewed strijden moet inhalen. De eerstvolgende wedstrijd van Jong Zeeland is nu op 3 mei in Hoek tegen de beloften van Be- veren. ZONNEMAIRE - Dat op tweede paasdag niet ie dereen alleen met zijn hoofd bij het voetballen zit bleek gisteren wel. Ouwerkerk miste de ge broeders Begemann ter wijl zij door trainer Dirk Leering wel opge steld waren. Eric en Michel Bege mann waren in de veron derstelling dat ze een vrije middag hadden. „Ja, mijn broer Eric zei dat het afgelast was en dat dacht ik eigenlijk ook. Het is dus eigenlijk zijn schuld. Ze hadden om twee uur nog wel ge beld van Ouwerkerk maar toen was ik nog on derweg terug uit Rotter dam." Tben moest ik nog om mijn voetbalspullen die in Renesse lagen en toen ik aankwam stond Ouwerkerk al met 4-0 voor. Ik had de tweede helft nog mee kunnen doen maar het hoefde ei genlijk niet meer zo voor me", vertelde Michel Be gemann een kwartier voor tijd aan de zijlijn. Eigenlijk is het bezoe ken van een paasmeu- belshow op tweede paas dag, onder de weersom standigheden van giste ren. aen veel leukere be zigheid dan het spelen van een voetbalwed strijd, moeten de gebroe ders Begemann in het achterhoofd wel gedacht hebben. BURG-HAAMSTEDE - De ontmoeting tussen de twee koplopers, AZC 1 en Haamstede, in de zaal voetbalcompetitie van sport- en recreatiecentrum Westerschouwen is geëindigd in 3-3. Beide ploegen staan nu met negen punten uit vijf duels bovenaan in het klassement. De zaalvoetbalploegen van Zie- rikzee en Trinity blijven vol gen op één punt achterstand. Zierikzee haalde genadeloos uit naar Renesse met 12-2 en Trinity bleef de All Stars met 4-0 de baas. Programma dinsdag 5 april: 19.00 uur Zierikzee-SHZ/SRW. 19.40 uur Renesse - Vanity. 20.20 uur Haamstede - All Stars. 21.00 uur AZC 2 - Trinity. 21.40 uur AZC 1 - In de Warre. 22.20 uur Graanbeurs - ZSC. AZC 1-Haamstede 3-3 ZSC-In de warre 3-0 Renesse-TH Z'zee 2-12 Graanbeurs-SHZ/SRW 1-4 Trinity-AII stars 4-0 AZC2-Vanity 8-2 AZCI 5 4 1 0 9 32 - 14 Haamslede 5 4 1 0 9 16 - 6 TH Z'zee 5 4 0 1 8 27 - 6 Trinity 5 4 0 1 8 25 - 12 AZC2 5 3 0 2 6 22 - 22 Renesse 5 2 0 3 4 17 - 21 Graanbeurs 5 2 0 3 4 13 - 18 SHZ/SRW 5 2 0 3 4 12 - 23 Vanity 5 1 0 4 2 12 - 19 In de warre 5 1 0 4 2 10 - 18 ZSC 5 1 0 4 2 7 - 20 All stars 5 1 0 4 2 13 - 27 Verjaardagscadeau voor Van Tiggelhoven DRIEWEGEN - Brouwershaven is na de 1-2 winst op SVD in Driewegen in veilige haven beland van de eerste klas zaterdag afdeling. Trainer Toon van Tig gelhoven kreeg tevens het gevraagde cadeau voor zijn verjaardag. „Ze vroegen aan mij wat ik voor mijn verjaardag wilde hebben. Nou, gewoon twee punten zodat we niet meer kunnen degraderen. Ze hebben zich aan hun woord gehouden", lachte de ja rige trainer uit Zierikzee. Voor SVD was het verlies een zwarte bladzij in hun geschie denis. De ploeg kan waar schijnlijk de degradatie niet meer ontlopen. Tbon van Tig gelhoven verlaat aan het einde van het seizoen Brouwersha ven., „Nee, ik heb nog geen an dere club. Ik heb bewust de boot afgehouden. Ik wil eens een jaar niks doen. Geen ver plichtingen. Eens kijken of het mij bevalt. Misschien krijg ik wel weer de kriebels, maar dan kan ik altijd nog zien." Perlodetitel Door de overwinning op SVD heeft Brouwershaven zich plot seling aangemeld voor een pe- riodetitel. Men, gaat er-vanuit dat Kruiningen kampioen wordt en dan zou er voor Brou wershaven plotseling een prijs je schitteren aan de horizon. „Als we zo blijven spelen als de laatste weken dan is er nog van alles mogelijk. Deze ploeg doet heus niet onder voor ploe gen uit de vierde klasse KNVB zoals WIK en SKNWK. Ik denk dat we geen slecht figuur zou den slaan." Tegen SVD speelde Brouwers haven in ieder géval niet sterk. „Punten waren belangrijk. Of je die nu met goed of slecht voetbal verdient, dat interes seert mij niet." In de 15e mi nuut scoorde Arjan van der Meer de openingstreffer. Een aanval opgezet door Remy Lie- vense en Peter van Mourik bracht Van der Veer in een schietkans. De bal ging via een voet van een SVD-verdediger, met effect, het doel in. In de tweede helft ging SVD één op één spelen. „SVD speelde onder druk, het moest winnen om degradatie te voorkomen." Brouwersha ven creëerde kansen, maar kwam niet tot scoren. „Daar baal ik nu van. Dan gaat ieder een op persoonlijk succes uit." In de 65e minuut werd het dan uiteindelijk 0-2 via de voet van Peter van Mourik. Met twee verdedigers in zijn rug passeer de hij de SVD-keeper. Pas in de 88e minuut deed SVD, via een vrije trap, wat terug: 1-2. Degradatiezorgen voor Kommer WISSENKERKE - „Het is onze eigen schuld. Als je bepaalde afspraken maakt en die worden niet nage komen, dan sta je na zeventien minuten op een 3-0 achterstand", reageerde Kees Kdmmer. Zijn ploeg, ZSC, kwam daarna in de uitwedstrijd tegen Wissen- kerke nog tot 3-2 terug, maar daar bleef het bij. Gezien de overwinningen van Kats en Apollo al met al een dure nederlaag voor ZSC. „Een begin om snel te vergeten. Er werd niet goed verdedigd en niet goed gedekt. In de rust hebben we het één en ander op een rijtje gezet", aldus Kom mer die vooraf blijkbaar tegen dovemansoren had zitten aan praten. Tben echter was Wissenkerke door goals van Marcel van Hekke, Marco de Haze en weer Marcel van Hekke, nu uit een strafschop, op de riante 3-0 ge komen. ZSC kwam er de gehele eerste helft niet meer aan te pas. „Na rust pakten ze het wel op. Als je dan naar het verschil kijkt. De eerste of de tweede helft, dan denk je van hoe is het mogelijk dat dat kan", be sloot Kommer. Met tien man, nadat Niels van de Moezel een kwartier na rust was uitgevallen en Kommer zijn beide wisselspelers al had ingezet, kwam ZSC op wils kracht terug. Het werd na een handsbal in het strafschopge bied 3-1 uit een strafschop door Gerard de Voogd. Arno de Jon ge zorgde daarna uit een voor zet van Gerard de Voogd met zijn kopbal voor de 3-2 eind stand. BRUINISSE - Golfclub Grevelingenhout organiseer de op het 18-holes gofterrein Grevelingenhout in Bruinisse een golfwedstrijd. In de ochtenduren, op eertste paasdag, verzamelden 72 deelnemers zich in het clubgebouw. Daar werden ze door de dames van de wedstrijdcommissie op hun paasbest, gehuld in kuikengeel, ontvangen. Dc deelnemers waren in flights van vier ingedeeld die een scramble moesten spelen, een soort Bcstball. Mede door een. zij 't schraal, lentezonnetje werd er uitstekend gescoord. Het winnende team had. uiter aard met vereende krachten, de 18 holes in 61 slagen afgerond. Dat wil zeggen tien onder de par van de baan, een score waarop menig golfer jaloers zou zijn. Uitslag: Het eerste team: Jaap Zuiderveld, Bep Deelstra, Wim Plug en Maarten Doeleman met 61 slagen. Het tweede team: Marianne Uittenboo- gaard, Willem Deelstra, Janny Zuiderveld en Aart van Lent met 63 slagen. Het derde team: Riet Barentz, Wijnand Noord- hoek, Lucien de Kind en Kees Zeylemaker, eveneens met 63 slagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9